Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 09, 2020, 22:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се дава ранг?  (Прочетена 26286 пъти)
hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Профил
« Отговор #20 -: Декември 08, 2011, 21:40 »

Според мен идеята с ранга е много добра и трябва да бъде част от форума. Тази система мотивира участниците във форума да се стараят повече при публикуването. Позитините коментари и позитивния вот са  чудесна награда за всеки, който се е постарал. Защо трябва някой нефелен човек да слага минуси и да разваля това приятно усещане?
Проблема се състои в това, че много от потребителите са по-активни с минусите въпреки, че имат повече от 90 поста. Често става така, че при сблъсък на две мнения се започва едно сваляне на ранг-а, спам и други дразнещи неща. 
Ако разгледате Фейсбук ще видите, че там няма отрицателен вот - има само "харесвам" и "вече не харесвам" т.е. можеш да свалиш ранг само с единица и то само при положение, че преди това си гласувал лично. В момента става така, че някой се събужда в лошо настроение и зпочва да го предава на всички останали с провокативни постове и минуси. Не виждам нищо градивно и позитивно в това.
Личното ми мнение е, че трябва да има само позитивен вот, а негативния остава в ръцете на модераторите, като мярка за нарушаване на правилата във форума.

п.с. въпросът е принципен, а не личен

Активен

Ицо го е казал: Който играе печели!
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1588

Профил WWW
« Отговор #21 -: Декември 08, 2011, 21:44 »

Съгласен съм абсолютно!... Но в момента няма как да се направи - такъв е модулът за репутация - има плюс и минус.
Активен

I'm a very special kind of monster
Paint_it_Black
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #22 -: Декември 10, 2011, 04:59 »

Не знам какво ги изкарвате новите, като някакви жертви, неоправдани. Да ти се напълни лявото оченце със сълзичка, че на някой "нов", му взели репутацийка, разбираш ли... Даже отрицателна му станала. Плачещ След като даден човек е достатъчно глупав, за да се засегне от това, че напълно непознати хора, в Интернет форум... не били харесали мненийцето му, разбираш ли... тогава не виждам каква загуба представлява, неговото евентуално невръщане повече във форума.

На теория звучи добре... на практика обаче нещата не се случват по този начин. Представи си да отидеш при учителя си по математика и да го попиташ колко е синус от 30 или как се решава дадено уравнение и той да ти каже - "бе махни ми се от главата има сума ти книги и учебници намери в тях" и след това да ти пише двойка, 'щото си задал "тъп въпрос".

Само, че примерът не е добър - 'щото в училище - там е задължително утре пак да влезеш в час по математика - без значение дали учителят ти е гъз.

Има и още една причина, примерът да не е добър - учителят също е задължително да влезе утре в час по математика, без значение дали ученикът е гъз. Учителят, също така, е задължен... да отговаря на въпросите на учениците - дори и на тъпите такива. Това му е работата. А това тук... е форум... И участието в него, не е работа и задължение за никого. Всеки е свободен да остане, или да си тръгне, без да получи двойка в бележника. Може само малко отрицателна репутацийка да получи.
Активен

hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Декември 10, 2011, 10:20 »

А това тук... е форум... И участието в него, не е работа и задължение за никого. Всеки е свободен да остане, или да си тръгне, без да получи двойка в бележника. Може само малко отрицателна репутацийка да получи.

Да, тук това е форум. И форума си има слоган "Открий себе си. Бъди готин". Според мен не пасваш много на втората част от слогана, но това си е мое мнение.

Статистиката по-долу показва ясно, какво правиш в този форум  - налазваш чужди теми с идеята да спориш и да налагаш своето мнение. Това не е пример за готин човек и не мисля,че е добра идея да прогонваш хората, които проявяват интерес към тематиката на форума. Ако не искаш да се съобразяваш с останалите потребители мога да те посъветвам да си намериш форум с тематика "Открий себе си. Бъди простак."

Име:   Paint_it_Black
Публикации:   121 (0.310 на ден)
Позиция:   PuP Форум Ученик
Дата на регистрация:   ноември 14, 2010, 13:01:03
Последно активен:   Днес в 06:22:19

Общо прекарано време във форума:   3 дни, 14 часа и 23 минути.
Общо публикации:   121 публикации
Общо стартирани теми:   1 теми
Брой публикувани анкети:   0 анкети
Брой гласувания:   0 гласа

Активен

Ext
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 181

Профил
« Отговор #24 -: Декември 10, 2011, 10:24 »

//офтопик
К'во толкова ги гледате тези стартирани теми? Важно е к'ви мнения сте написали.. потребителя може да е попитал за нещо в чужда тема, вместо да е пуснал нова.. излагате се!
Активен

Ревността е страх от превъзходството на другия.

Преследваш дрехи, места, жени, мъже, идеали, идеи с много и различни цели, те също преследват и имат свои такива, а всичко това само размива ума и личността. Целта те води само и единствено до следващата такава.

Ти не живееш, а просто съществуваш. Най-дивата нощ в живота ти не може да се сравни дори само с начина, по който си разбърквам кафето. Защо ли? Защото знам "Защо?" и го правя с удоволствие. Разбери какво ти харесва и го прави.

Внимателно прецени какъв си, какво искаш и тогава избери по какъв път да вървиш, защото тръгнеш ли, по него ще срещаш само такива като теб, които вървят по него.
hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Декември 10, 2011, 10:46 »

//офтопик
К'во толкова ги гледате тези стартирани теми? Важно е к'ви мнения сте написали.. потребителя може да е попитал за нещо в чужда тема, вместо да е пуснал нова.. излагате се!
[/quote]

Нещата не са съвсем в черно или в бяло. Направи ли си труда да прочетеш какви ги пише нашият форум другар?  Ухилен. Според мен само спори и провокира спорове извън поставената тема.
Активен

The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1533

Профил
« Отговор #26 -: Декември 10, 2011, 10:57 »

Идеята да има репутация като цяло е зле. Ако обаче има положителна репутация, то трябва да има и отрицателна. Хората трябва да усещат кога мненията им и изобщо насоката им на мислене са погрешни.

WomanWorth - това с варените раци беше много тъпо...
Активен

Бъди Слънце!
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #27 -: Декември 10, 2011, 13:01 »

Това с репутацията го оставете. Прави ми впечатление, че хубавите теми липсват. Като сравня форума с това, което беше преди година, когато влизах за да чета и да се уча, в момента сме адски зле. Не е пускана една хубава тема от маса време. Няма нищо интересно за дискутиране като цяло. В момента не се развиваме, а деградираме, или хайде поне сме в застой. Няма ги и вече и много компетентни стари потребители като Джими и Илиян, Монолита и Млъкни и те рядко постват.

Прави ми лошото впечатление, че единствените, които се впрягат да напишат нещо смислено са жените във форума, въпреки че аз поне не съм тук да търся женско мнение. Единствено в момента сякаш Стоун, Данайл, Берсерк и Христо Митков се впрягат да пишат. В секцията мода и стил не е поствано от маса време. Аз имам няколко идей за хубави теми и "наръчници", но не смятам, че съм най-компетентния, дори се смятам за супер новак, че да давам идеи и насоки.

В момента повечето постове сякаш идват от хора, който са прочели малко ММ и нещо за социалната динамика и критикуват, че критикуват или пък влизат за да се дразнят с жените във форума. Не случайно най-интересната тема, за миналите 2 седмици е "Щом мъж те покани на среща ...". На мен примерно ми се говори за лайфстайл, за мода, за вътрешна игра, за фитнес и дори бойни изкуства (все пак сме мъжкарски форум), за нови рутини и забавни игри, който да правим в компания или докато сваляме мацки, логистика и етк. Дори темите за НЛП ги няма вече ...
Активен
hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Декември 10, 2011, 14:30 »

Това с репутацията го оставете. Прави ми впечатление, че хубавите теми липсват. Като сравня форума с това, което беше преди година, когато влизах за да чета и да се уча, в момента сме адски зле. Не е пускана една хубава тема от маса време. Няма нищо интересно за дискутиране като цяло. В момента не се развиваме, а деградираме, или хайде поне сме в застой. Няма ги и вече и много компетентни стари потребители като Джими и Илиян, Монолита и Млъкни и те рядко постват.

Да, има много добри и много полезни постове. Благодарение на тях си подобрих играта, дори поставих в плановете си да премина едно обучение. Оставам с много добри впечатления от почти всички форумци. Предполагам, че тези, които не са активни през последния месец ще имат повече материал за вбъдеще.

Поздрави

Активен

Paint_it_Black
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #29 -: Декември 10, 2011, 15:46 »

А това тук... е форум... И участието в него, не е работа и задължение за никого. Всеки е свободен да остане, или да си тръгне, без да получи двойка в бележника. Може само малко отрицателна репутацийка да получи.

Да, тук това е форум. И форума си има слоган "Открий себе си. Бъди готин". Според мен не пасваш много на втората част от слогана, но това си е мое мнение.
И според мен ти не пасваш много на втората част от слогана, ами по-скоро пазваш на "разплачках се, че са ми взели репутацията". Видяхме те как се оплакваш в една тема, че ти такива хубави мнения си бил написал, разбираш ли... а никой не ти давал положителна репутация... Плачещ Това не поведение на един алфонсо... Намигване

Цитат
Статистиката по-долу показва ясно, какво правиш в този форум  - налазваш чужди теми с идеята да спориш и да налагаш своето мнение. Това не е пример за готин човек и не мисля,че е добра идея да прогонваш хората, които проявяват интерес към тематиката на форума. Ако не искаш да се съобразяваш с останалите потребители мога да те посъветвам да си намериш форум с тематика "Открий себе си. Бъди простак."

Благодаря ти, че проявяваш такъв интерес към статистиката ми във форума. Разбирам, че имаш достатъчно време в живота си, за да следиш, кой колко теми бил пуснал... в Интернет форум. Ползотворна дейност, и определено те прави "готин". Усмивчица
Активен

hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 488

Профил
« Отговор #30 -: Декември 18, 2011, 19:17 »

Цитат
В момента не се развиваме, а деградираме, или хайде поне сме в застой. Няма ги и вече и много компетентни стари потребители като Джими и Илиян, Монолита и Млъкни и те рядко постват
Дали един форум се равива зависи само от нас и от никой друг.
Цитат
В секцията мода и стил не е поствано от маса време. Аз имам няколко идей за хубави теми и "наръчници", но не смятам, че съм най-компетентния, дори се смятам за супер новак, че да давам идеи и насоки.
Като имаш идеи и насоки-давай-Ще  бъдат оценени подобаващо.Нали знаеш тезата за реактивните и проактивните хора ?
Цитат
На мен примерно ми се говори за лайфстайл, за мода, за вътрешна игра, за фитнес и дори бойни изкуства (все пак сме мъжкарски форум), за нови рутини и забавни игри, който да правим в компания или докато сваляме мацки, логистика и етк. Дори темите за НЛП ги няма вече ...
Имаш интересни идеи-изрази ги.............като имам време ще допълвам и ще се включвам по активно.
Давай смело.
Активен
Kikbox
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2016, 18:57 »

Има няма започнах да пиша и някой вече ми е  напраскал минусите. Засрамен   Мислех,че целта е на да се помогне,на начинаещите а не да им напраскате минусите. Засрамен Ще го приема като градивна критика.
Активен

“Не поглеждай назад – не си тръгнал натам!”
Irrational
PuP Lady
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2016, 01:02 »

Има няма започнах да пиша и някой вече ми е  напраскал минусите. Засрамен   Мислех,че целта е на да се помогне,на начинаещите а не да им напраскате минусите. Засрамен Ще го приема като градивна критика.
Един е от мен заради поста ти "Обикновен, но успешен ден". Смятам утре да пиша и в самата тема, за да си обясня мнението.
Взимането на реп (би трябвало да) се прави по повод конкретни слаби мнения, не че някой е тъп или не те кефи например. Така че излишно недоволстваш.  Усмивчица
В смисъл не съм видяла някой да те напада, отделно във форума има достатъчно полезни теми, от които има какво да си откраднеш, т.е това се явява вид "помощ". Така че взимането на реп спокойно го класифицирам като последен проблем. Вярно, че е дразнещо да го играем мега широко скроени и да обясняваме наляво-надясно как негативните реакции нямат никаква стойност за нас, ама все пак... Усмивчица
Активен
Kikbox
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 26, 2016, 03:48 »

Един е от мен заради поста ти "Обикновен, но успешен ден". Смятам утре да пиша и в самата тема, за да си обясня мнението.
Взимането на реп (би трябвало да) се прави по повод конкретни слаби мнения, не че някой е тъп или не те кефи например. Така че излишно недоволстваш.  Усмивчица
В смисъл не съм видяла някой да те напада, отделно във форума има достатъчно полезни теми, от които има какво да си откраднеш, т.е това се явява вид "помощ". Така че взимането на реп спокойно го класифицирам като последен проблем. Вярно, че е дразнещо да го играем мега широко скроени и да обясняваме наляво-надясно как негативните реакции нямат никаква стойност за нас, ама все пак... Усмивчица
Съгласен съм с някой неща, който каза пък и не съм го взел толкова навътре видиш ли,че някой ми е дал минус.   
Активен

“Не поглеждай назад – не си тръгнал натам!”
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: