Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 23, 2023, 09:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Ако достатъчно дълго време седиш на едно място, целият свят ще мине пред очите ти." – Китайска поговорка

Започни да живееш живота си сега! Научи се да заговаряш непознати жени!

Екипът на pickup-project организира групи за нови обучения през 2023г.

За записвания попълни формата:

https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Двойна интернет свалка (експеримент)  (Прочетена 66343 пъти)
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #20 -: Март 16, 2012, 21:27 »

Кестен, за първи път ти давам реп за добре написания и полезен пост. А на мен ми е чудно само защо жените се отвръщават, когато мъж прави положителна промяна в себе си. Имам доста приятелки, който се отказаха от мене, след като претърпях доста положителни промени и дори съм чувал зад гърба ми, че съм станал позиор, а това изобщо не е вярно. Малко е офтопик, но ще се радвам на едно обяснение.
Активен
Elite
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1009

Профил
« Отговор #21 -: Март 16, 2012, 21:33 »

Ins, каквото и да ти казват да не ти пука, някои ще го оценят, други не... на мен са ми казвали "Променил си се", казвам "Съжалявам да го чуя" и тя "В добра светлина имам предвид" и така... общо взето положителни неща, с тази разлика, че и преди и сега никога не съм се държал като кретен с жените, нещо което може да им остави траен спомен. Ухилен
Активен

Множество добри мъже са стигали до под моста заради жена.
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« Отговор #22 -: Март 16, 2012, 23:30 »

Кестен, за първи път ти давам реп за добре написания и полезен пост. А на мен ми е чудно само защо жените се отвръщават, когато мъж прави положителна промяна в себе си. Имам доста приятелки, който се отказаха от мене, след като претърпях доста положителни промени и дори съм чувал зад гърба ми, че съм станал позиор, а това изобщо не е вярно. Малко е офтопик, но ще се радвам на едно обяснение.
Какво разбираш под положителни промени? Може пък от тяхна гледна точка да не са положителни, ако си променил това, заради което са ти били приятелки.
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 647

Профил
« Отговор #23 -: Март 17, 2012, 11:29 »

Стартът е мега-важен. Не веднъж е обсъждано това в темите. Да наебеш стара приятелка, която цял живот те е виждала и приемала като АФЦ е около 1000 пъти по-трудно от това дори да се "направиш на алфа" и да докараш непозната мацка за 1 седмица до леглото след като си я заприказвал по пътя за работа.

Чел съм точно това мнение, но никога не е зле да го пробвам сам. От малкото опит до сега, забелязвам същото - веднъж АФЦ и в очите на момичето се набиват само негативните ти страни.

Според мен реакцията й към бета2 е също до известна степен повлияна и от това че алфа1 окупира съзнанието й на този етап.

Това е добра идея - Алфа 1 се отдръпва, дали Бета 2 ще може да се възползва от вакумът?

Значи това ние жените да вкараме мъж в категорията "не бих спала с него" е същото като вие да вкарате момиче в категорията "само за секс става". Демек, измъкване няма (само в редки случаи).
На мен ми се е случвало някой мой приятел, който си пада по мен, да започне да се държи уж по-алфа, по-грубо, по-доминиращо, но на мен това ми се е струвало жалко и отблъскващо - до вчера ми се обясняваш във вечна любов, днеска ще ми се правиш на лош. Някак си твърде прозрачно е. И от добро и мило момче, което аз лошата нараних, защото не бих спала с него, се превръща в пълен идиот, който не може да губи, и пак не бих спала с него, просто вече не го мисля за добричък, а за пълен идиот/грубиян/простак/мухльо.
И много жени изпитват угризения, когато трябва да откажат на някой, както вие го наричате АФЦ. Да, има такива, които обичат да си вдигат самочувствието, като мачкат другите, но не смятам, че те са мнозинство. Винаги ми е било доста трудно и съм се чувствала виновна, когато трябва да отрежа такъв (при условие, че той се държи цивилизовано, а не просташки).

Според твоето мнение излиза, че веднъж станал АФЦ, един мъж няма право да се развие. После казваш, че с промяната, макар и към по-добро, се унищожават мостовете на приятелството между момичето и АФЦ. Щом тези мостове са част от АФЦ характера на момчето - това приятелство е полезно само з амацката. АФЦ мърльо, ойто можеш да повикаш, когато си поискаш. Докато ако е Алфа не става.

Личен опит, с момичета, с които не ми се отвори парашута. И двете в последствие заминаха да учат в чужбина и се виждахме 10 пъти годишно, през останалото време фейсбук или поща комуникация. В класическия ми АФЦ период,  всякакви контакти и срещи трябваше да иницирам аз. По пощата ми отговаряха с невъзпитано голямно закъснение, докато аз "усърдно" отговарях веднага. В един момент на осъзнаване установявам, че ако не съм аз да ги "гоня" за да поддържаме контакт (забележете без секс), то такъв нямаше да има. И колкото повече се осъзнавах, разбирах,че си губя от ценното време. Почнах да играя тяхната игра - не ми отговарят 2-3 седмици и когато най-накрая го направят и аз се бавя. Щом си дойдеха тук, не им звънях моментално, не бях винаги свободен и т.н. Не че бях алфа, но започнах да гледам моя интерес, спрях да мисля, как е най-удобно за тях. Едата от тях е абсолютна 10 ка, още повече живее в страна с грозни жени, така, че там сигурно е 10 на степен. Беше весело, когато се срещнахме з пръв път след промяната - като ударена от камък. Другата е 5-6 ка. И с двете отношенията ми се обтегнаха. С първата дори не поддържам контакт, с втората вял.

Та, мнението ми, че АФЦ са презряни до краен предел се оправда и в не виртуална среда. До толкова са презряни, че нямат право даже на промяна.

Весел край на седмицата!
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #24 -: Март 17, 2012, 11:57 »

Значи това ние жените да вкараме мъж в категорията "не бих спала с него" е същото като вие да вкарате момиче в категорията "само за секс става". Демек, измъкване няма (само в редки случаи).
Много готин пост като цяло Кестен, реп, ама не съм съгласен с това. За едно момиче/жена не е кой знае колко трудно (особено ако е атрактивна) да промени нещо такова. Истината, е че просто трябва да вкара малко игра, нещо което повечето време не прави или ако го прави, са някакви закодирани неща като шитове и бич шилдове, дето не й костват грам усилие, а са рефлекс. Една красива жена може да постигне МНОГО, ако всъшност има акъла да го направи.
И консата тук е много прав! И аз тук имам една дето даже аз първи я френдзон-нах, но и тя мен, и кво стана, че само аз я търсех все, тя все заета, и от време на време се виждаме да си лафим. Еми спрях да я търся и кво, преди 2 седмици се видяхме, а преди това от ноември не бяхме, а живеем на 20 мин пеша един от друг. Учела, заета била, болна била, дрън дрън, на края си призна, че просто имала нужда от повече навиване, че иначе я мързяло да излезе, еми да си гледа работата в такъв случай.
И с това не съм съгласен много много с мнението на Кестен. Смисъл, да, може би наистина така изглеждаме в очите на жени, които сме харесвали, а после почваме да алфеем, но честно казано е по-добре от другата алтернатива, да им даваме каквото искат, да сме добрички и милички, а да не получаваме нищо, ах колко удобно....за жените. Макар, че както съм казвал и преди, аз първата си приятелка я свалих така, но това беше защото ми дойде естествено, спря да ми пука след като ме отряза, защото знаех, че няма шанс, пък и отне 2-3 месеца.
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Март 17, 2012, 12:14 »

Не съм казала, че един АФЦ няма право да се развие. Всеки има право да прави каквото си иска с живота си. Едно момиче, което все са я зарязвали мъжете, също има право да се промени така, че повече да не е тя зарязваната.
Въпросът е, че след като един мъж е разкрил чувствата си пред мен (не задължително с думи), за мен вече той е мъжът, който си пада по мен ужасно много. Няма как да изтрия този спомен за него. Това може да ме накара да изпитвам съжаление към него, но знам, че каквото и да прави, няма как да ми внуши, че за него не съм кой знае какво.
А много често в прехода от АФЦ към алфа мъжете изпадат от едната в другата крайност и стават крайно груби, защото още не са намерили баланса. Това отблъсква, още повече, че обикновено изглежда фалшиво и правено с цел да бъде демонстрирано пред това момиче, с което са се провалили. Или пък просто с цел да я нарани, защото вече е бил наранен от нея. Та тогава момичето вижда един озлобен от болката човек. Може да прояви разбиране, но ако той се държи нагло и арогантно, чашата на търпението лесно може да прелее. Все пак щом са останали приятели, значи тя се е опитвала да бъде мила с него, а той сега се отблагодарява с грубост.
Има и друго - начинът, по който общуваме с приятелите, е различен от този, по който общуваме с мъжете, с които искаме да спим. И ако не искаме да спим с един мъж, а той се държи като потенциален сваляч, нормално е да го отрежем. Все едно най-добрата ни приятелка да почне да се държи като алфа мъж - ами ние искаме от нея да ни е приятелка, а не да ни сваля (макар че всякакви случаи има на тоя свят  Завърти очи ). И ако приятелството ви е било истинско (т.е., приятели сте заради самата същност на другия), то не би трябвало да пострада, защото истинските приятели приемат другия с всичките му недостатъци и промени, защото същността си остава една. Но ако приятелството е било тип "Искам да спя с нея, дано все някога да ми пусне / да се ожени за мен", ами просто шансът е твърде малък да оцелее (защото не е било истинско приятелство, а просто средство за постигане на друга цел).
Надявам се да съм се изразила достатъчно ясно.
Кейтарн, чоже би една жена може да се измъкне от категорията само за секс, но само в началото, не като мине толкова време. Но не знам, не съм мъж, тук вие можете да кажете по-добре, аз ви казвам моята гледна точка.
Активен
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Март 17, 2012, 12:36 »

Е готино, ок. Но пак, се връщаме на това, че такова приятелство е удобно за жената само. На мъжа дали ще му е яко той да е влюбен в нея и да я гледа как тръгва с други (особено някакви олигофрени), как му разправя за тях, и му реве за тях, а той само да се чуди защо не е с него след като той ще я цени много повече?
Моето лично мнение за приятелството между мъжа и жената е, че е неестествено. При никой животински вид това го няма. И при хората, какво значи, да познаваш някоя 7-8-9-10-ка и да сте "само приятели" и да не искаш да я чукаш?! Има два варианта - или си гей, или тя просто те е friendzone-нала, тоест не ти пуска. Приятелството между мъж и жена е угодно само за жената, освен ако няма някаква симбиотична взаимна изгода, което не е истинско приятелство. Сега ако отида и видя някое момиче дето съм познавал от 3 годишен има много по-голям шанс аз да реша, че искам да правя секс с нея и тя да каже "ее ама аз те познавам от малък, не го чувствам така". Защо? Защото при жените става винаги въпрос как ЧУВСТВАТ нещата, а не дали този мъж наистина би бил добър за тях. Което ме навежда на следващия въпрос, как жена да излезе от зоната "само за секс"...... :
Предвид, че при жените всичко става въпрос за емоция, при мъжете 99% е прагматичност. Една жена за мъж може да е "само за секс", ако има репутация на курва (не знам това случвало ли ти се е мъж да те има само за секс, май говориш от личен опит Намигване  Ухилен , това в кръга на шегата, не се обиждай Усмивчица ). Няма друга причина мъж да поставя жена само за секс и да не иска нищо друго, ако приемем, че в момента си търси сериозна половинка, а не просто да иска да си живее. Той няма да иска нещо повече с нея от страх да не се чука с други докато са заедно. Тоест какво трябва да направи тя? Да покаже достатъчно други положителни качества - готвене, чистене, пране, подреждане, грижовност и т.н. домошарски характеристики, и тогава предвид и хубавия секс, има огромен шанс мъжът да си каже "хм, ми тя...май става за жена/гадже, що да не пробвам". Много е лесно жена да подхлъзне мъж, АМА МНОГО, само трябва да си вярва...и да е хубава  Ухилен . Просто мъжете не са същества дето ще вървят срещу нещо, което е практично.
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Март 17, 2012, 15:26 »

Кестен, нима от един кестен в подходящи условия не покълва дърво? Нима отхвърлен от теб мъж, при среща с прекрасна жена не може да те разлюби?

Последното ти мнение ми харесва особено - рафинирано женско гледище.

Въпросът е, че след като един мъж е разкрил чувствата си пред мен (не задължително с думи), за мен вече той е мъжът, който си пада по мен ужасно много.

1) И тази негова позиция, че те харесва го прави слаб?

Няма как да изтрия този спомен за него. Това може да ме накара да изпитвам съжаление към него, но знам, че каквото и да прави, няма как да ми внуши, че за него не съм кой знае какво.

2) А тук коствено твърдиш, че този твой обожател ще е влюбен в теб поне до пенсия или деменция? Слабо и наивно предположение.

А много често в прехода от АФЦ към алфа мъжете изпадат от едната в другата крайност и стават крайно груби, защото още не са намерили баланса.

3) Има и такива случаи, тогава съм съгласен. Но не смяташ ли, че понякога жените считат за грубост, че вече не се отнасят с тях, като с обект на желанието, а просто като с приятел?

Има и друго - начинът, по който общуваме с приятелите, е различен от този, по който общуваме с мъжете, с които искаме да спим. И ако не искаме да спим с един мъж, а той се държи като потенциален сваляч, нормално е да го отрежем. Все едно най-добрата ни приятелка да почне да се държи като алфа мъж - ами ние искаме от нея да ни е приятелка, а не да ни сваля (макар че всякакви случаи има на тоя свят  Завърти очи ). И ако приятелството ви е било истинско (т.е., приятели сте заради самата същност на другия), то не би трябвало да пострада, защото истинските приятели приемат другия с всичките му недостатъци и промени, защото същността си остава една. Но ако приятелството е било тип "Искам да спя с нея, дано все някога да ми пусне / да се ожени за мен", ами просто шансът е твърде малък да оцелее (защото не е било истинско приятелство, а просто средство за постигане на друга цел).

4) Нека теглим разделителна линия между алфа държането и свалянето. Не е задължително двете да са налице.

Кейтарн, чоже би една жена може да се измъкне от категорията само за секс, но само в началото, не като мине толкова време. Но не знам, не съм мъж, тук вие можете да кажете по-добре, аз ви казвам моята гледна точка.

Тук съм убеден, че не зависи от пола, а от това, доколко разчитаме на предрасъдъците. Хора могат коренно да се променят - не всеки ден, но има случаи.

5ката, за която говорих познавах от малка, но се преместих да живея и загубихме контакт за поне 7-8 години. След което семействата ни се сближиха, срещахме се все по-често и често, но аз бях в един доста "келешки" период, здраво учех, но като цяло използвах наученото, само за да извършвам по-големи бели. Уроците по физика и химия, които обикновенно се възприемат, като поредната досада, възприемах, като поредната формула и начин да си направя я димка, я пиратка. В такъв период, момичетата, бяха хленчещи досади, които само изпортват работите. Не, че не исках да чукам, но къде по-яко от оргазъм беше да вдигна портата на съседа във въздуха... Смотан

Петичката обаче, ме намираше за адски готин, срещахме се чат-пат, но по кафета или купони, аз си бях влюбен в други момичета и я възприемах, като приятелче. Минаха се 2-3 години и двамата вече сме помъдряли уж, но аз все повече и повече я харесвах, нямам идея защо, просто си се влюбих. Един ден й се обадих и макар да бях АФЦ й казах, да излезе след 20 мин. еди къде си. Пита ме "защо", аз й отговорих да не задава въпроси, а да бъде там и затворих. След това се срещнахме, бях с роза и глупости и й казах, че "имам да й казвам нещо важно". Казах й важното и естествено не стана работата. Не я търсех известно време към 2 седмици, после уж сме дружки. Но както каза Кестен, като са й се обяснили веднъж нещата се прменят - 5ката се държеше много високомерно с мен. Едва ли не, ми прави услуга, че ме вижда, докато преди обяснението ми чест кокетничеше и имаше голям респект. Известно време търпях, после тя замина и сякаш нещата се уравновесиха, докато, както не споменах горе, не започна да го играе вървежна - отговаря с големи закъснения, незаинтересувано. Когато си беше тук, същата работа, по отношение на виждания. Към днешна дат поддържам някакви далечни отношения, нито от възпитание, нито защото я желая, а просто защото харесвах някогашния човек който беше. Измъквал съм я мъртво пияна, спасявал съм я от побоища с момичета, абе бил съм й ангел хранител доста време. Сигурно ако й сега се забърка в нещо бих й спасил, задника, но нямам никакво желание за комуникация с нея. Сантиментален спомен за мен.

Значи, от женска гледна точка е голям грях да се влюбиш в приятелка? Да не сте ни роднини? А от друга страна на жените им е позволена тази "слабост" - да се влюбят в приятел. Или даже да преспят, верно с уговорката "ама аз бях объркана"? Чудесно разбирам женската гледна точка, Кестен. Не ми е ясна логическо-моралната обосновка за нея.

Когато след време бяхме на купон със същата 5ка - голяма компания, главно нейни приятели, аз се забих с момиче от друга кмпания в дискотеката. Последваха след това 3 седмици игнор и неофициално сърдене - все заета, се не е в настроение и когато я пиопитах има ли проблем, заради който не излиза - нямало. Имах алфа държане, свалях но не нея. След като ме отреже жена, за мен тя вече е затворена врата в сексуално отношение. Изглежда за жените, бившите охажори си остават, нещо като АФЦ харем и имат определени очаквания към тяхното поведение. Единствените жени, пред, които не си развявам байряка и мисля, че е неподходящо са роднините ми жени или жени с които имам професионални отношения. Не се чувствам длъжен да подтискам сексуалните си предпочитания и жени, като същевременно на никой не ги набивам в носа. Смятам, че такова държание не ощетява никого?

Отново - подкрепям подмолните и мръсни номера и на двата пола, но съм срещу твърдението нашият/другият пол сме добрички, ние никога не правим така...
Активен

Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Март 17, 2012, 19:21 »

Добре, ще ви дам един друг пример.
Имам една приятелка, която я познавам откакто е 3-годишна. Сега вече е доста над тази възраст, но за мен тя винаги ще си остане 10-годишното момиче, с което заедно сме изграли танца на дъжда. Тя естествено е пораснала вече, един ден може да стане примерно известен и уважаван адвокат (примерно) или дори президент, но за мен тя ще е винаги онова момиче, с което сме играли на стражари и апаши. Ако се виждам с нея, очаквам да видя точно това (не че ще тръгнем да играем пак де), а не новото и аз (примерно професионалист). Не би ми харесало, ако тя се държи с мен така, както би се държала с някой, с когото има професионални отношения, нито с който току-що се е запознала. Ако аз не открия в нея онова дете, с което сме крали джанки, ще бъда разочарована. И никога няма да погледна на нея както бих погледнала на някой друг адвокат примерно - просто тя е завинаги в моето съзнание малкото дете, както и аз в нейното съм каката от село. Усмивчица
По същия начин няма как да погледна по същия начин някой непознат, който се държи като алфа и някой, когото познавам вече, да се държи по същия начин. За мен този, който ми се е обяснил в любов, си е този, който ми се е обяснил в любов - няма как да е някой друг. В повечето случаи и никога не съм почувствала никаква химия към него. Е, случвало ми се е да тръгна с приятел, но той не беше имал нищо към мен, преди да започне да ме сваля (по правилния начин), освен това винаги е имало някаква химия.

Моето лично мнение за приятелството между мъжа и жената е, че е неестествено. При никой животински вид това го няма.
Ти просто ме уби. Ми то приятелството по принцип е присъщо само на същества с разум, т.е. приятелство има само в човешките взаимоотношения. Не съм чула за приятелство в който и да е животински вид...
consilieri, естествено, че може да ме разлюби. И най-вероятно ще го направи. Но това не променя факта, че някога ме е харесвал, дори сега да не си спомня как се казвам. И ако прави нещо алфа, така че аз да мога да го видя - ами за мен означава само, че пак се опитва да ме впечатли, просто сменя тактиката. А ако вече си е намерил друга, защо изобщо ще се занимава с мен? Не би трябвало да му пука особено дали аз го имам за алфа или не.

Въпросът е, че след като един мъж е разкрил чувствата си пред мен (не задължително с думи), за мен вече той е мъжът, който си пада по мен ужасно много.

1) И тази негова позиция, че те харесва го прави слаб?

Не, не го прави слаб. Ако е бил силен, когато това се е случило, най-вероятно съм щяла да се зарадвам. Но той е бил слаб, аз затова съм го отхвърлила. Най-вероятно мисълта да спя с него ми е... неприятна.
И не, няма да ме харесва до пенсия. Но ако не ме харесва, защо ще продължава да общува с мен, да се опитва да ме впечатли? След като прави неща, за да изглежда по-привлекателен (алфа), значи очевидно, че още ме харесва. И това е поредният (жалък) опит, след като веднъж е бил отхвърлен. Ако харесва друга, просто няма да се занимава с мен, а няма да се пробва пак.

Значи, от женска гледна точка е голям грях да се влюбиш в приятелка? Да не сте ни роднини? А от друга страна на жените им е позволена тази "слабост" - да се влюбят в приятел. Или даже да преспят, верно с уговорката "ама аз бях объркана"? Чудесно разбирам женската гледна точка, Кестен. Не ми е ясна логическо-моралната обосновка за нея.

Не е грях да се влюбиш в приятелка, естествено. Просто ако веднъж си се пробвал с нея и тя те е отрязала, шансът да успееш втория път клони към нула, а третия път вече - към минус безкрайност. Ако ще става нещо, то може да стане от първия път, ако мъжът правилно си изиграе картите.
А продължаването на нормални отношения след обяснение в любов, е трудна задача. Тя е твърде вероятно да не знае какво да прави, да се чувствва виновна и т.н. Накара ме да се замисля дали аз съм изглеждала високомерна - не знам, аз обикновено се чувствам виновна (не че съм виновна, че не изпитвам същото де), за другите жени не мога да кажа.
И да, жените обичат да си имат отбор от ухажори, особено тези с по-ниско самочувствие. И след като тя те е отрязала веднъж, не виждам проблем да се забиваш с други. Но това провокира ревност - мъжете също ревнуват, ако видят бившата си или тази, с която са имали заигравка, с друг. Не ми казвай, че не е така, защото съм го виждала с очите си. Да, тя няма право да ти се сърди, но не може да понесе мисълта, че има един обожател по-малко. Проблемът е изцяло в нея и нейното самочувствие.
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Март 17, 2012, 20:00 »

Явно зависи от човекът как ще те възприеме. Виждам хорта, като постоянно променящи се, дори да не го осъзнават. Ако искаш само технологиите се изменят, с което променят животът ни. Не си била същата както преди 5-6 години. Това означава да проектираш очаквания от миналото, които ако не бъдат покрити, ще те накарат да се отръпнеш и да гледаш негативно на този човек. Значи всеки има право на промяна, но трябва да се маскира? Хареса ми, че се получи дискусия и то с жена, особено ако повечето жени имат горното гледище.

Логиката "помня те, като писател, защо сега си сценарист" не е достатъчна за мен. Логиката, че ако си имал фал старт, нямаш право на нов старт не е достатъчна. Намирам, че поне в България (може би не само тук) има социален натиск, че квалифциран веднъж, като загубеняк, афц, лека жена, секи опит за положителна промяна се наказва. Вярно, е че много хора остават на едно и също ниво, а промените с акозметични, но също така е вярно, че има индивиди, които претърпяват абсолютна метаморфоза. Предполагам афц-тата, преминали към пикъп творци (пикъп артист за мен е неправилен превод, но няма да споря за терминология), са усетили "наказания" от страна на приятелки, за промяната си. Не, че това може да спре нкой от нас.
Активен

Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #30 -: Март 17, 2012, 20:19 »

Виж сега, хората се променят, но все пак остават едни и същи в същността си. Това е и истинското приятелство - да си приятел със самата същност на човека, не с някаква негова роля. С приятелите ми от детството няма да играем на детективи сега, но общуването между нас ще е същото както когато сме играли едно време.
И винаги имаш право на нов старт. Просто ако една жена не е привлечена от теб, най-вероятно няма да се получи с нея и това е. Щом те е отрязала, значи мисълта да спи с теб не и се нрави. И това не е така, защото тя е лоша и не ти дава шанс, а защото просто  не я привличаш. И опитите ти да си алфа изглеждат все така афц, защото ти се опитваш да и се харесаш.
А тези приятелки, които сте изгубили, дали наистина са ви били приятелки или просто сте се надявали да ви пуснат някой ден?
Активен
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Март 17, 2012, 20:27 »

Аха, значи според Кестен, ако един мъж, който я е харесвал, след да кажем 1 месец, когато тя тръгне да го занимава с някакви глупости, ако той я отреже грубо с нещо от рода на "абе я не ме занимавай, не ми се слушат работите ти", значи той това го прави, само и единствено защото още има чувства? Значи, или има избор да е алфа, ама да не контактува с теб под никакъв предлог, или да контактува с теб и да продължава да е бета, защото разбира се това те устройва теб.
Ах, колко прекрасно е устроен светът в полза на жените, но естествено това ви се струва нормално, ни не щеш ли, когато има нещо което да е в полза на мъжете, АУУУУ "искаме да сме равни!", когато си избиете от главата, глупави начини на мислене от рода на "аз понеже този човек съм го виждала като 3 годишен, това значи че никога няма да мога да съм с него, въпреки че е супер мъж", тогава може и да сме равни. И как удобно от предишния ми пост коментира само един ред, който успя да извъртиш (макар и не особено убедително).
Активен

consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #32 -: Март 17, 2012, 20:46 »

Напротив, хората могат да се развиват, за да не съм и аз голослеовен ще дам пример с Даниел Дефо и Мигел Сервантес. Бас държа, че ги познавате, като популярни писатели. Поинтересувайте се от биографиите им. Ако твърдиш, че според теб същността на човек не се променя ще се радвам да те оборя и то на секундата. Ако твърдиш, че приятелството е връзката между същността на двама души намирам някакъв смисъл.

Приятел съм с хората, не толкова заради това което са, а защото в един момент нещо в тях ми е харесало. Понеже аз съм променлива, допускам, че и те биха се изменили дори в диаметрална посока. Нещо повече, Кестен, до сега все натякваш, как някой, който се прави на Алфа дразни момичето. А аз ти говоря, за някой, който е Алфа. Между  имитация и същност има километри разлика.

И не, сексът, не беше основното за тези две мои приятелки, не отричам, че ги желаех и че ми беше неприятно, че не успях с тях, но имахме много общо. Просто аз се промених (те също), но докато аз приех техните промени, те не приеха моята еманципация. По-неприятно ми беше, че условие за продължаване на приятелството ни беше да продължавам с охажването, макар недвусмисления им отказ за интимни отношения. Или може би тук е основната разлика между жените и мъжете - за нас няма средно положение, а за вас има.

Kejtarn - виж пост първи и постът на камъкът - ако си афц, жените не се чувстват виновни независимо какво са ти причинили Смотан

Темата май пое на дрифт в непознати води, основното което исках да покажа, е че има двоен стандарт в зависимост от това дали сме бета или алфи и че преминаване от бета към алфа, поне според мен е ужасяващо енергоемка задача.
Активен

Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Март 17, 2012, 21:07 »

Аха, значи според Кестен, ако един мъж, който я е харесвал, след да кажем 1 месец, когато тя тръгне да го занимава с някакви глупости, ако той я отреже грубо с нещо от рода на "абе я не ме занимавай, не ми се слушат работите ти", значи той това го прави, само и единствено защото още има чувства? Значи, или има избор да е алфа, ама да не контактува с теб под никакъв предлог, или да контактува с теб и да продължава да е бета, защото разбира се това те устройва теб.
Ах, колко прекрасно е устроен светът в полза на жените, но естествено това ви се струва нормално, ни не щеш ли, когато има нещо което да е в полза на мъжете, АУУУУ "искаме да сме равни!", когато си избиете от главата, глупави начини на мислене от рода на "аз понеже този човек съм го виждала като 3 годишен, това значи че никога няма да мога да съм с него, въпреки че е супер мъж", тогава може и да сме равни. И как удобно от предишния ми пост коментира само един ред, който успя да извъртиш (макар и не особено убедително).
Не виждам смисъл от агресията. Аз просто обясних как се чувстват жените. Може и да не ви харесва, но е така. И на мен може да не ми харесва, че мъжете харесват блондинки с големи цици, но това не променя фактите.
Равенството няма нищо общо. Гоорим за привличане - него или го има, или го няма. Обясних какви са механизмите и защо няма привличане, когато веднъж сте се показали като пълно АФЦ. Но в привличането няма логика. Или го чувстваш, или не.
И не знам що за алфа е някой да ми каже "Не ме занимавай с глупостите си". Ми който и да ми го каже, ще ми се стори грубо. Ако го каже някой, който ми се е обяснил в любов, ще си помисля, че просто е озлобен и мълчаливо ще се оттегля и ще спра да го занимавам с каквото и да е. Ако иска, можем някой ден да бъдем приятели, но гаджета няма да станем.
consilieri, не смятам, че между вас е имало истинско приятелство. Просто ти си ги харесвал и си искал да си с тях, а на тях им е харесвало да имат мъжко внимание. Ми много ясно, че като тези обстоятелства се променят, няма да сте приятели вече, защото реално никога не сте били. И да, приятелството е връзка между същността на двама души. И ти как можеш да разбереш по биографията на някой каква е същността му? Същността си я знае само той, както и най-близките му.
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Март 17, 2012, 21:22 »

Отнсоно приятелствата ми с момичетата знам по-добре от теб защо съм бил с тях, а и имам доста години истории, за които би ми отнело време, и за които нямам желание да разказвам подробно. Така, че приеми, че съм имал за определени периоди доста силно приятелство с тях.

Иначе, ако аз съм писал биографията би усетила и чаро-матът му! Прочети за тези двамата, няма да съжаляваш.
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Март 17, 2012, 21:31 »

И на мен може да не ми харесва, че мъжете харесват блондинки с големи цици, но това не променя фактите.
[/quote]
Нищо, аз бих те пробвал и като брюнетка с малки, стига да имаш хубаво дупе. Намигване  Засрамен
И значи според теб човек не може да е груб и алфа? И ако е груб може да е само защото е озлобен от несподелената си любов, а не защото по принцип е груб с хората, понеже е циничен да кажем, но с теб се е държал малко по-добре, защото те е харесвал, но след като това вече няма значение и те третира като всеки друг, ти смяташ, че е защото е комплексиран? Това е мислене в стил "кон с капаци". Не гледаш кое какво е, а има значение само това какво ти ще решиш, че означава (не че и твоят вариант не е възможен). И не, при мъжете има логика в привличането, всъшност и при жените има, и в този форум има достатъчно материали обясняващи я, нали все пак това правим тук?....освен да се борим за правата на жените. Смотан И както казах преди, точно с подобно поведение съм успявал, спираш да се държиш мило и даже леко грубо почваш, но все пак гледаш да не е само грубо, но и забавно и т.н. и мацката има шанс да те види от друга светлина...с времето. Така че ако ти не би била с някой дето 1 път се е проявил като АФЦ, това е още един начин на мислене като "кон с капаци". Не е агресия, просто на мен пък така ми изглежда.
Активен

Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Март 17, 2012, 21:46 »

Сега промени тона, добре Усмивчица
Виж сега, има разлика между грубо държание и алфа, както и между добро държание и АФЦ. Не казвам, че е невъзможно веднъж да си се провалил и после успееш да свалиш някое момиче. Просто обясних защо това е относително трудно (т.е. дадох женската гледна точка на това, което описа авторът на темата). Иначе някои момичета даже се женят за АФЦ-та, просто това са редките изключения. Усмивчица
Активен
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Март 18, 2012, 02:51 »

Остави тези философски работи и защо не вземеш да ми сготвиш нещо? Усмивчица Нали знаеш, хубавото дупе и малките гърди са най-добри в кухнята. Усмивчица
Активен

consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Март 18, 2012, 12:50 »

Пуснете си "Високи токчета" от днес - 4 жени говорят възможно ли е приятелство без секс. След предаването, мнението на Кестен изглежда направо полу-мъжко Смотан . Адски се забавлявам да ми обясняват и да ме програмират, как мъжете разваляме приятелствата, а жените - тези невинни, красиви същества уддържат на тесните си и съблазнителни раменца, целия товар на приятелството.

Обичам фантстиката  Смотан
Активен

Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: Март 18, 2012, 13:46 »

Предаването нямам никакво намерение да го гледам, ама самата тема ми звучи вече глупаво - че то ако има секс, за какво приятелство си говорим тогава?
Ако мъжът иска секс /влюбен е в момичето и затова гледа да е близо покрай нея, използвайки прикритието на приятелството - ами това не е приятелство и в повечето случаи жените са напълно наясно с това. На мен лично само веднъж ми се е случвало да не заподозра, че има нещо повече, но това е дълга и сложна история.
А мъжете приемат много буквално понякога "Нека да си останем приятели". Това в повечето случаи просто е деликатен начин един мъж да бъде отрязан, защото "Ми не те харесвам" звучи грубо.
Кейтарн, ние с хубавите дупета и малките гърди обичаме да ходим по ресторанти Намигване
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на: