Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Май 30, 2020, 19:29:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Field Report - Абсолютен провал 1 (РД)  (Прочетена 5110 пъти)
tiny
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 179

Профил
« -: Юни 11, 2009, 05:22:18 »

Здравейте,

Вчера (10.06.2009г.) имах рожден ден. Станах на 22.

Сутринта се събудих с ентусиазъм и чувството, че съм победител и днес е моят ден.

В момента, двадесет и няколко часа по-късно, отрязан от две момичета и заобиколен от боклуците в нас, които трябва да оправям, самотен навръх рождения си ден се чувствам най-жалкия човек на света.

Ако някой НЕ иска да разбира какво е да си бездарен и жалък, моля да не чете по-надолу.

През деня бях на работа, а вечерта бях поканил приятелите от университета, с които излизаме, вкъщи на торта и да пийнем, след което да ходим на диско. Пийнахме, отидохме в Ориент 33 (момичетата искаха 100% чалга). Едно от момичетата от компанията и от групата в унито е главният ми проблем - ходихме с нея година и малко, после аз реших да се разделим, а тя започна да прави секс и да флиртува с други момчета (вкл. и пред мен) и това ме кара все още да се чувствам изключително зле. В нейната компания съм постоянно сдухан, тъй като тя е готина (7-8) и общителна и мн момчета я свалят непрекъснато, от което още повече се сдухвам Тъжен тя си се забавлява, докато на мен ми се иска да умра.. а не я искам за гадже. До диското поддържах горе-долу статус на рожденник, АМОГ, в диското също, влязох уверено, намерих маса, аз се разправях (и плащах) със сервитьорката, изобщо принципно би трябвало да съм с висок ранг и добър "social proof".

Стратегията ми беше да игнорирам бившото ми гадже (бяхме решили, че няма да сме заедно вече, след като наскоро тя пред мен се целува с едно друго момиче от компанията и наша добра приятелка на бара, и я обарваше мега-мазно, докато от двете им страни две здравички момчета ги обарваха НАВСЯКЪДЕ и се целува и с момчето, и не знам как не правиха оргия пред очите ми просто - а аз за това момиче съм свалял звездите от небето буквално!! - на нея не й дремеше как ще се чувствам просто не знам как не се самоубих тогава Тъжен(((((((((((((((((( ) и да свалям други момичета. Добре, до нас имаше техни познати момичета, с които се заговорих и запознах..

tiny: Здрасти, аз май не се запознах с вас, аз съм рожденника, приятел на (бившото ми гадже, сестра й(близначка) и съквартирантката й)..
7: Здрасти.
7: Здрасти..
tiny: Наздраве Усмивчица
(чукаме се - така с трите момичета)

После изгасна осветлението, аз отидох при едно от момичетата, което си бях избрал за таргет:
tiny: Всъщност осветлението изгасна, за да мога да ти кажа на спокойствие, че те харесвам..
7: О. нима?
tiny: Да, аз съм рожденник днес и специално уговорих това с бармана, за да мога да ти се обесня в любов.
7: ... (без особена реакция)
tiny: Сега е тъмно и според мен е подходящия момент да ти кажа, че си много красива..
7: Благодаря.
7: Наздраве.

След още малко танцуване с моите приятелки (за DHV и social proof, надявах се, се приближавам отново до нея - нейните приятелки през това време са я обградили от мен, а тя седи и не танцува, пак отивам до нея, докосвам я по рамената и казвам нещо незначително, на което тя не отговаря с повече от усмивка.

Момичето от компанията, което се натискаше предния път с бившата ми приятелка, си тръгва, и докато я изпращам ми казва, че днес бившата ми пр. се е държала  супер тъпо. Аз го разбирам като, че иска да е с мен поне на рождения ми ден, и като се връщам в дискотеката:

tiny: Дори Грета ми каза, че днес си се държала супер тъпо. Кажи последно, искаш ли да си с мен тази вечер (рожденият ми ден..) или не? (тук нямах предвид само секс, а да си се гушкаме и да се целуваме отново..)
HB8(ex): ХАХАХАХАХ по-жалко предложение не съм получавала от момче... естествено, че не. (при това тя този път не танцуваше с никой друг и съм сигурен, че думите ми я отблъснаха, а не друго) ..
tiny: Ок, както искаш Усмивчица (жалък опит да скрия унижението си, не се получи)

Стана ясно, че скоро ще си ходим, аз реших да се сбогувам с 7-цата.. последен шанс да видя дали няма да мога да направя нещо, ако й бях взел контакт, щях да се почувствам наистина добре, а и да покажа на ex-а, че мога да си намеря друго гадже(за което тя постоянно ме ебава, че не мога... Тъжен Тъжен )  Отивам до нея през нейните танцуващи приятелки (едната от тях подозрително танцуваше доста близо до мен и ме поглеждаше от време на време, но аз изобщо не знаех какво означава това, и дали трябва да сменя таргета) , докосвам я леко по раменете:
tiny: Твоите приятелки добре те опазиха от мен...
7: ??
tiny: (навеждам се към ухото й) Твоите приятелки добре те опазиха от мен...
7: (не си прави труда да отговаря, само се усмихва леко)
tiny: Чао.

Тръгвам си, чакам другите отвън. Аз, мой приятел и HB8(ex) си тръгваме, изпращаме я до нейното общежитие (близначката й остава вътре с другите, а те рядко се разделят), казваме й чао и продължаваме към къщи с моя приятел...

Така се получи, че на рождения си ден бях отрязан от две момичета, едното от които смятах, че ми е в кърпа вързано (ex-а, но явно тя ме е преодоляла много по-лесно, отколкото аз нея..), а другото тотално ме отсвири. Освен това похарчих голяма сума без особен смисъл освен да се правя на фиктивен гъзар, и не се чувствах добре на рождения си ден.

В момента чистя останките от торта в нас и се чудя защо имам такива неуспехи с жените, като имах всички предпоставки за невероятна вечер - готини момичета около мен, готини общи познати наоколо, предимно женска компания, имах рожден ден, имах пари - бях взел заплата, не бях пиян.. Виждам и петте жълти стотинки, които ex-а ми остави до печката, за да й приготвя филийка с горчица, защото по каприз й се ядеше в момента..

Хрумват ми няколко неща:
1) казах на 7-цата, че я харесвам - това вече научих, че не трябва да се прави... защо го направих ??
2) тотално оплесквам нещата с ex-а, там ми трябва помощ - това момиче е на път да ми вземе освен нервите, и компанията, а сега и работата Тъжен Тъжен имам нужда от помощ просто съсипва ми живота Тъжен тя май иска да се ожени за мен всъщност, но аз не искам, защото ми е 1. момиче, с което съм правил секс - тя е правила с 3, даже и с 1 докато бяхме заедно - после ми каза в лицето "Е, поне съм ти изневерила с някой по-хубав от теб Усмивчица " Ъ?Ъ?Ъ? ( аз я заведох за 8.март в четиризвезден хотел и я накарах да се чувства принцеса, това момче просто я изчука и свърши някъде в нея или в устата й, без дори да я е свалял - аз я свалях 3 месеца).......
3) сигурен съм, че фрейма ми не е много зле като цяло, но нещо в подхода ми към момичетата е абсолютно погрешно, мисля, че съм прекалено добро момче, не знам

Знам, че допуснах непростими грешки тази вечер, знам, че прецаках нещата, знам, че не съм достоен дори за АФЦ. Знам, че съм абсолютно жалък.

Но аз съм свястно момче, работя си, издържам се сам, имам ясни цели в живота си (най-важната от които е Момичето) , както и план за развитие. Знам, че мога да се представя и по-добре в тази област от живота си и съм готов да направя необходимото, каквото и да е, за да се подобря и да намеря това Момиче.

Не искам да ви моля за съвети и анализ, нито изобщо да си правите труда да четете този репорт, просто исках да споделя с някого провала си. Ще приема обаче с радост всякаква критика. Надявам се и скоро да има workshop - не мога повече да продължавам да водя непълноценен и нещастен живот. Определено това е най-смешният пост от всички тук, но ако трябва да ми отнеме 5 или 15 години, аз ЩЕ се подобря и ще се науча как да подхождам с момичетата!

Поздрави,
tiny
Активен

Devotion!
damien
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« Отговор #1 -: Юни 11, 2009, 08:43:04 »

Знам, че съм абсолютно жалък.
Прочети си внимателно това изречение и виж колко жестоко сам се закопаваш с него.

И аз съм ги говорил тия неща, вервай ми. Даже и много по-тежки. "Аз съм жалък" - това ти е оправданието да се държиш като путка и да не правиш нищо по въпроса.

Проблемът не ти е във външната игра (DHV-та, демонстрации на pre-selection, имитация на АЛФА поведение).

Проблемът ти е много дълбоко в теб, във вътрешната ти игра и в това какво място си си направил в този свят.

Първо си се вкопчил в тая пачавра, все едно други жени няма на света. Цялото ти поведение вечерта не е било за да се забавляваш, а за да й демонстрираш как не ти пука за нея - естествено, не си успял да излъжеш жената.

После пък си се сдухал, защото някакво момиче не е проявило интерес към теб (дори не те е отрязала грубо, брат!). Откъде-накъде ще оставяш някаква напълно непозната да определя дали ти ще си легнеш щастлив или разреван тая вечер, брат? Не им давай такава власт над себе си! Ти и само ти определяш как да се чувстваш.

Това са две огромни грешки. Докато не ги поправиш, няма смисъл изобщо да се замисляш за методологията на свалките, за лафовете на Дейвид Ди или стъпките на Мистъри - ти си толкова несигурен и жаден за чуждото одобрение, че жените няма да се хванат на стратегиите на външната ти игра. Като човек, минал през битката с подобно ниско самочувствие и ежедневен сдух, те съветвам: отдели време - седмици, месеци дори - на вътрешната си игра, преди да се залавяш с реален пикап. Иначе свалките се превръщат не в забавно занимание, а в някакъв отчаян опит да си вдигнеш смачканото самочувствие - от което още повече се сдухваш.

Успех, брат. Колкото и изтъркано да звучи, вярно е, мамка му - само от теб зависи.

Поздрави!
Активен
miracle
PuP Masterpiece
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 288

Профил
« Отговор #2 -: Юни 11, 2009, 09:59:53 »

Имаш нужда и от съвет и от анализ. И от погалване по главичката.

Първото което е, ти имаш няква основна представа явно, там от терминологията дето я дъвчеш (на места неправилно), долу горе знаеш за какво става дума. От това което пишеш до момента виждам, че си много далече от истината. Имаш неква идея за тва кво трябва да бъде, но много ти липсва. Особено в началните стадии ? апроуч, атракшън.

Фрейма ти, за който ти твърдиш, че е добре... ц. Не брат. Смисъл той е добре в модела в който е в момента, но в съвсем друго отношение. Спрямо ?пикъпа? фрейма ти е грешен.

Има два начина да ти покажа грешките ти. Първия е дългия и разтегнат локум, който би бил полезен на повече нубита. Но поблема с него е, че ти не ги разбираш особено добре тези мои дълги разсъждения, затова отговорът ми ще е конкретно специално за теб, специално за този случай.

От това което си написал има само един единствен извод ? НИЙДИ. Просто всичките ти действия са ?нийди?. И фрейма, за който ти твърдиш, че е добре е на ?нийди? човек. Можеби не си съвсем наясно с тая линия.

?tiny: Здрасти, аз май не се запознах с вас, аз съм рожденника, приятел на (бившото ми гадже, сестра й(близначка) и съквартирантката й)..? ? много им дреме на тях. Кви са тия официални представяния? На банкет на социал демократическата партия ли си? Мега слаб апроуч. Къде е позитива? Къде е енергията? Къде е фън?а? Защо си мяташ коза с рожденния ден на първа ръка? Много по-сполучливо е да го запазиш, да дойдат те да те питат ?Рожден ден ли имаш??  Усмивчица УХУУУ? и да започнат да пищят и да те прегръщат и целуват и да ги хващаш за дупетата и тн. С нийди поведението си сам си режеш всичките възможни бонуси, които можеш да извлечеш от въпросната ситуация.

?tiny: Дори Грета ми каза, че днес си се държала супер тъпо. Кажи последно, искаш ли да си с мен тази вечер (рожденият ми ден..) или не? (тук нямах предвид само секс, а да си се гушкаме и да се целуваме отново..)? - ОМФГ!!! Има ли какво да коментирам тук? Единственото за което трябва да се радваш е, че отговорът, който си получил е бил възможно най-искреният, не ти е замазала очите с някоя тъпотия, и просто знай, че това колкото и да те тормози - не се прави.

?tiny: Твоите приятелки добре те опазиха от мен...
7: ??
tiny: (навеждам се към ухото й) Твоите приятелки добре те опазиха от мен...
7: (не си прави труда да отговаря, само се усмихва леко)?
? напълно излишно, имайки на предвид, че си се представил слабо от първата до последната минута, по добре не се и сбогувай с нея. Добре са я били опазили... сам си я опазил от себе си.

Проблема ти е във вътрешната ти игра ? сам си пречиш. Много мислиш. Ходи заговаряй непознати на поразия. С висока енергия и фън. Ти НЯМАШ какво да губиш.

Това всичкото се очаква да те мотивира принципно. Не се обиждай. Длъжен съм да го подчертая имайки на предвид стейта ти.

EDIT: Честит рожден ден. Бих ти пожелал "Все така еди кво си" но не ти е оферта в случая Усмивчица Пожелавам ти пълна промяна.
Активен

have fun
Somewhere
PuP Masterpiece
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 226

Ex Fide Fiducia

Профил
« Отговор #3 -: Юни 11, 2009, 10:07:44 »

tiny: Здрасти, аз май не се запознах с вас, аз съм рожденника, приятел на (бившото ми гадже, сестра й(близначка) и съквартирантката й)..
7: Здрасти..
(чукаме се - така с трите момичета)

После изгасна осветлението, аз отидох при едно от момичетата, което си бях избрал за таргет:
tiny: Всъщност осветлението изгасна, за да мога да ти кажа на спокойствие, че те харесвам..
7: О. нима?
tiny: Да, аз съм рожденник днес и специално уговорих това с бармана, за да мога да ти се обесня в любов.
7: ... (без особена реакция)
tiny: Сега е тъмно и според мен е подходящия момент да ти кажа, че си много красива..
7: Благодаря.
7: Наздраве.

Мале мале мале, бая си се постарал да не ти върже.. Слушай сега какво ще ти кажа.
Ти си класическото добро момченце. И аз преди бях така. Чудех се що аз и се обеснявам, а тя се чука с гаднярите. Отговора за нея е много прост, а именно, че ти за нея не си интересен! Спри да гледаш романтични филми! От мойта гледна точка смятам, че на теб ти трябва ПЪЛНА ПРОМЯНА НА ОТНОШЕНИЯТА ТИ С МОМИЧЕТАТА. Сега ще направим едно малко тестче с тебе. Тъй като ти най-добре си знаеш по какъв начин се държиш с момичетата, ще направим следното: Обърни играта, обърни цялото отношение с тях. Искам от тебе за една седмица да се постараеш да се държиш малко по-аругантно с момичетата. Не да ги псуваш и обиждаш, ами да пускаш повечко негове(но не прекалявай), повечко базици. Без никакви огризения на съвеста. Просто го направи! После си направи статистиката. а тя е следната: С това което ти казах ли ще има по-добър успех или с фразата ти " Всъщност осветлението изгасна, за да мога да ти кажа на спокойствие, че те харесвам..". Пак повтарям не прекалявай с аругантноста! Тогава ще осъзнаеш що на лошите момчета им варви с жените. Тогава ще осъзнаеш, че момичетата не търсат романтици толкова колкото пичове и гъзари. В същност и с това което ти казах няма да имаш успех да наебеш някоя, но целта не е тази. Целта е да разбереш че това което си написаш по-горе са глупости. Да да сигурно ще си кажеш "аз вече разбрах, че са глупости, за кво ми ги обяснява тоя", но нали знаеш "око да види, ръка да пипне". Ти трябва да го изпиташ за да го осъзнаеш. Едва тогава вече почни да изграждаш себе си като пич. Едва тогава мисли що е то ДХВ, Алфа и т.н. Осещаш ли на къде бия. Изкам те безкомпромисен.
Сега, заеби тая пичка дето сте ходили. Не пиши не мога(грешен пост ще е) Недей да го правиш. Забрави я. Тя ще се държи така и така с тебе, а ти още ще я следваш. Чакай малко в този случей излиза, че тя е по-голям мъж от тебе! Путки има и още ще има. Тя не заслужава твойта обич.

п.с. ЧРД с закъснение жив здрав и успешна пълна промяна
иии Уъркшопа - ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!
Активен

Животът е кратък и след това умираш, нали знаете?
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1581

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #4 -: Юни 11, 2009, 10:09:56 »

и се чудя защо имам такива неуспехи с жените, като имах всички предпоставки за невероятна вечер - готини момичета около мен, готини общи познати наоколо, предимно женска компания, имах рожден ден, имах пари - бях взел заплата, не бях пиян.. Виждам и петте жълти стотинки, които ex-а ми остави до печката, за да й приготвя филийка с горчица, защото по каприз й се ядеше в момента..

Тц-тц... не става така бате...
Жените няма се наебат с теб - щото са около теб, щото си имал рожден ден, щото си 'зел заплата, щото не си бил пиян и щото им приготвяш филийки.
Жените се ебат щото си готин и само като те погледнат ги подмокряш... т'ва е положението... Виждам добро момче си. Ще се постараем /поне аз/ да вземеш макса от уъркшопа за себе си... И аз пия за пълната ти промяна.
Активен

I'm a very special kind of monster
tiny
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 179

Профил
« Отговор #5 -: Юни 11, 2009, 19:34:14 »

Пичове много ви благодаря за отзивите. Не очаквах да са толкова радикални, но щом всички го казвате, значи вътрешната ми игра не е добре.

Всички сте прави и взех съветите ви присърце.
За начало ще последвам съвета на Somewhere , miracle твоят съвет ще ми е малко по-труден, но още от днес започнах по малко да си говоря с непознати хора (иначе мн рядко го правя).

Благодаря damien и slayer , казвате истинни неща, които в момента още асимилирам.

Като цялостен извод засега разбирам, че е по-добре да не ми пука много-много за това как изглеждам в очите на жените във всеки един момент, а просто да релаксирам малко и да се забавлявам колкото се може повече. Това и ще направя.

Още веднъж не знам как да ви благодаря, много се радвам, че има хора като вас. Къртите просто..

П.П. "пачаврата" , както добре се изрази damien , не е част от живота ми вече, и не ми дреме за нея - в крайна сметка аз поисках да се разделим, на нея й е гадно в момента, и затова ми прави номерца. Да си живее живота, а аз ще взема моя в ръце  :police: .
Активен

Devotion!
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1581

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #6 -: Юни 12, 2009, 09:56:00 »

П.П. "пачаврата" , както добре се изрази damien

тц... не така момче - пачавра или не - тя е с по-висок ранг от теб, усетила се е навреме и си търси по-готини пичове да я ебат... Нима трябва да я мразиш и обиждаш щото е проявила здрав разум? /що не ме покани на РД мен - да видиш как щеше да се държи с мен тя/... Няма смисъл да се намразват жените /получава се нещо като - гроздето е кисело/...
Сега примерно - аз като колд-апроачвам има некви примерно 5чки, 6чки дето ми се праат на интересни /че дори и по нискорангови - когато уингвам и трябва да им отвличам вниманието/. В такъв случай обикновено се стига до "абе момиче - я се осъзнай - погледни ме мен и се погледни себе си - я сравни ранговете и пак си помисли дали ще се правиш на интересна - кога друг път в живота си ще си говориш с такъв як пич?!?" - това със съвсем сериозен, но готин и весел глас. Тогава следва обикновено яко спек и злоба от страна на тия жени - щото те знаят истината, ма им се иска да се праат на интересни и това мое включване просто им изкъртва вселената...
В твоя случай, обаче изобщо не е така... мацката просто се е излъгала - я от младост, я от любопитство, я от неопитност, я от глупост да праи секс с теб и сега просто проглежда... и разликата в ранговете най-вероятно я побърква как изобщо е правила секс с теб...

Не помня кой от екипа на PuP беше писал някъде - "Основата на съблазняването, флирта и привличането /най-вече/ е отсрещният човек /в случай мацка/ да проумее и осъзнае, че тя е на далавера да комуникира с теб и да се ебе с теб." ... нещо повече - ако осъзнава, че ти си много по-на далавера - ще ти върти повече и по-гадни номерца и ще си вдига акциите в небесата...

-SL
Активен

I'm a very special kind of monster
damien
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« Отговор #7 -: Юни 12, 2009, 11:23:51 »

Няма смисъл да се намразват жените /получава се нещо като - гроздето е кисело/...

Принципно си прав, но в случая момчето трябва да се отърси веднъж завинаги от идеята, че може да се получи нещо с това момиче. По-добре да я намрази и да не го ебе за нея, отколкото да си създава илюзии, че ако изучи пикапа, ще си я върне.

Да мразиш жените не е правилно, но съм твърдо убеден, че всеки ТРЯБВА да премине през този период на омразата и презрението, за да успее да свали жените от пиедестала, на който ги е поставил.
Активен
Daniel
PuP Contributor
PuP Форум Сенсей
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 367

Contemporary Bohemian

Профил
« Отговор #8 -: Юни 12, 2009, 11:42:05 »

По-добре да я намрази и да не го ебе за нея

Тези 2 неща са несъвместими. За да не го ебе, не трябва да изпитва абсолютно НИКАКВИ чувства към нея, било то любов или омраза... Точно чувствата ни правят уязвими Намигване
Активен

"Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си! А репутацията ти нека се сгромолясва на воля - важното е да надживееш копелетата."

"Мъжът винаги ще бъде привличан от жената, която отразява най-дълбоката му визия за него самия, жената, чието отдаване ще му позволи да изпита чувство за самоуважение. Мъжът, който е гордо уверен в собствената си стойност, би искал най-възвишения тип жена, достъпна за него, жената, на която се възхищава - най-силното, най-трудното завоевание, защото усещането за постижение може да получи само от притежаването на героиня, а не на празноглава уличница. Той не се стреми да придобие стойност, той се стреми да я изрази. Няма конфликт между стандартите на ума и желанията на тялото му."

SBoy
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 110

Профил
« Отговор #9 -: Юни 24, 2009, 20:53:34 »

самотен навръх рождения си ден се чувствам най-жалкия човек на света

Ако някой НЕ иска да разбира какво е да си бездарен и жалък, моля да не чете по-надолу.

HB8(ex): ХАХАХАХАХ по-жалко предложение не съм получавала от момче.

Знам, че съм абсолютно жалък.

не мога повече да продължавам да водя непълноценен и нещастен живот.

Определено това е най-смешният пост от всички тук

tiny, евала за това, че имаш смелостта да ги кажеш всички тези неща във форума пред непознати хора и за това, че си се решил да се запишеш на уъркшоп и да се пребориш с проблемите си. Това, което най-силно се забелязва при теб, е че си лесно раним, много се самобичуваш и приемаш много лично негативното отношение на други хора към тебе. Това са от този тип вътрешни проблеми, които отнема много време, за да бъдат преодоляни, но съм сигурен, че ти си достатъчно интелигентен и упорит, за да се справиш с тях.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: