Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 31, 2020, 04:17:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Дължа успеха си на това: никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира обучения през месец март 2020г.
Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: Загубих си акъла по яка 9-ка а си имам и гадже  (Прочетена 6028 пъти)
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 648

Профил
« Отговор #30 -: Октомври 14, 2012, 22:10:20 »

Възможно ли е изневярата да е характерна за жените, и това да е нормална женска черта?

Да, всички го правят, но все пак, изневярата остава в кръга на възможно предотвратимите постъпки. Прието е мъжа да има повече самоконтрол от жената.

Какво значи нормална женска или мъжка черта? Големи локуми ще станат, ако тръгнем сега да дискутираме този
твърде обширен казус наречен "изневяра" и "защо" и "как". За да се направи нещо, винаги има мотиви и конкрени причини,
в зависимост от конкретните хора, но....това едва ли е нещо предварително планирано действие, без значение за мъже или жени говорим, щото по тази логика хората изобщо нямаше да се обвързват сериозно, да правят бракове и да си раждат деца.
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

Профил WWW
« Отговор #31 -: Октомври 14, 2012, 23:36:51 »

нали знаеш как казват, за някой мъж- страхлив е, гневен, внимателен, а за някоя жена- нежна, грижовна, артистична...
колко от изневерите са направени от жена срещу мъж...
повече жени изневеряват(вероятно защото осъзнават дали връзката е изчерпана, дълго преди Бащата и започват ново търсене, който от своя страна е решил/бил е подстрекан да се възползва от малкото останало време преди Официалното Запознаване(ОЗ може да се чете и като офицер от запаса, женени с деца)

Да се променяш е алфа, но не и да се отмяташ от думата си.
Ако си 4 месеца с един човек ти си съгласил, дал си дума, да вярвате един в друг, за това че един ден може да имате дете, от вярата в друг човек се ражда ново начало, началото започва от жената(Cancun, затова тя е по склонна да изневери, затова казвам женска черта), само че автора на темата едва ли скоро ще мисли в тази насока, и нещо ми подсказва как тази неопитност ще излезе наяве, хората ще искат да научат, стига някой да промени леко историята и кой знае какво ще се говори на следващия ден в училището. Фокуса тук е че даваш обещание да не нараняваш чувствата на другия човек, обещаваш да пазиш Нейните чувства, а вместо това, с изневяра, би могъл да направи точно обратното. кой 19 годишен се замисля за реални последствия от това което прави?(достатъчно пример взимат и от Възрастните) това би била постъпка на човек, достоен да бъде обиждан със синоним на безполезен отпадък.

ако помислим над съдържанието
ИЗвън НЕ ВЯР/А/вам в човека със когото съм свързан. но му го по/казвам без болка.
___
редактирано

ПП. Колко деликатно само оправдах изневярата на нежната половинка.
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 648

Профил
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2012, 00:16:17 »

@Dankata,

Основната ми идея беше, че това е нещо, което няма как да се планира
напред във времето. Няма как примерно да се ожениш догодина (2013-а)
и да кажеш: "Окей, до 2016-а година, аз чуждо няма да бутам и ще съм верен
съпруг на жена си, но август 2019-а може да ударя някаква пияна рускиня на морето,
докато жена ми е в хотела с детето".

Това няма нищо общо с колко си алфа или бета. Стефан Данаилов бета ли е?
А Иван Славков -Батето (лека му пръст)? Според теб дали са нямали/нямат принципи?
Не става въпрос да се отмяташ от думата си, става въпрос за това, че не всичко и винаги
може да е под твоя контрол.

Нима всеки от нас тук не се е заричал тържествено десетки недели, че повече алкохол няма
да близне, след като съботата се е наковал до козирката? Пак ли е отмятане, ако се почерпим
примерно следващия уикенд със съседа или на РД на някой приятел/познат?

Просто обществото е заклеймило изневярата като нещо мръсно, долно и неморално и до голяма
степен има право, защото оказва влияние и върху други хора, но генерално от това не се мре.
Нито защитава, нито оправдавам изневярата. Кой както се чувства. Аз съм го правил веднъж и
после не беше особено приятно чувството на вина. Не казвам, че няма да ми се случи пак в бъдеще
или пък аз да съм потърпевш. То, по тая логика трябва да си стоя само вкъщи, щото
някой идиот може да ме помете на пешеходната пътека.
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
blacky
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Профил
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2012, 00:26:04 »

?It is not necessary that whilst I live I live happily; but it is necessary that so long as I live I should live honourably.?
Immanuel Kant

Разделихме се на две групи.
Едните мислят, че при всеки удобен случай трябва да топваме наденицата, защото Бог за т'ва ни я е дал.
Другите малко или много осъзнават, че не са единствените хора на този свят и техните действия влияят на чувствата на други хора. В зависимост от това каква е връзката между двама човека изневярата може да бъде невероятно болезнено преживяване, особено при нейното разкритие, а не при признание.

Част от свръх-човекът (алфа), към който ние се стремим се крие в това да притежаваме чест. Да лъжеш по този начин просто никъде не се вписва в алфа мъжкарството.

Къде пише какво точно е да си "алфа", дай ми линк да го прочета, че не се сещам!
Кое е алфа решавам аз за себе си. Кое е алфа решаваш ти за себе си. Кое е алфа.. решава всеки сам за себе си.

Струва ми се, че не си разбрал какво се опитваме да кажем на пичагата.
Щом иска да я ебе - да я ебе! Тия нагони рано или късно избиват нанякъде. Ако не е тази, ще е друга. Очевидно е, че му липсва нещо.

А господин Кант явно не е бил много щастлив от живота. Най-важното нещо е да си щастлив! Ако не си щастлив, просто не живееш, а съществуваш!

Съвет към теб - опитай се да приемаш чуждото мнение и да го разбираш. Тук не сме се събрали да се караме и да спорим дали момчето трябва да удари пичето. По-скоро сме се събрали да обсъдим различните гледни точки и да му помогнем сам да достигне до "правилния" за него избор в ситуацията. Лично аз смятам, че докато не знае приятелката му, всичко ще бъде наред по простата причина, че щом не знае, няма как да бъде наранена. Тук вече се изискват умения от негова страна, за да не позволи на едното ебане да му провали пълноценните отношения с друг човек. Ти не си на това мнение и аз уважавам начина ти на мислене. И искрено се надявам някой ден да не страдаш заради него!
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 647

Профил
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2012, 00:37:23 »

До автора на темата - темата ти е глупава и безмислена.

- 1 Репутация от мен. Темате не е нито глупва, нито безмислена, просто някой си задава въпроси, на които няма отговор и за чиито решение не намира път.
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1450

Let it be

Профил
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2012, 00:45:00 »

Прието е мъжа да има повече самоконтрол от жената.

Може ли да поясниш от кого е прието, по какъв начин и в какво точно се изразява? Изобщо на база на какво стигаш до такива изводи? Защото темата за самоконтрола е изключително интересна и поне може да ни обогати малко с други включвания, различни от терзанията на ранния Хамлет.
Активен

Leaders grow leaders.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #36 -: Октомври 15, 2012, 01:02:00 »

До автора на темата - темата ти е глупава и безмислена.

- 1 Репутация от мен. Темате не е нито глупва, нито безмислена, просто някой си задава въпроси, на които няма отговор и за чиито решение не намира път.

Благодаря за обосноваването. Ако темата е в раздел теория и е озаглавена "Трябва ли да изневеряваме, ако знаем, че другият няма да разбере/ако знаем, че ще разбере и ще го нараним", разбирам да дебатираме и пак ще остане в сферата на сухата теория. Но тук как можем да му помогнем, как да му кажем дали да ебе или не - нали се сещаш колко е различно, ако не му дреме за приятелката му или ако, напротив, е лудо влюбен в нея и ще му е супер кофти и ще съжалява, ако отношенията им се прецакат заради едното ебане? Е, сори, разбирам, че вие сте големи спецове и врачки, но аз нямам кристално кълбо и няма как да знам какъв е случаят, така че всичко е в сферата на догатките, както в 99% от темите с конкретни казуси, за които можем само да гадаем...
На този въпрос не само авторът няма отговор, по принцип няма отговор на подобно нещо. Всеки ще дойде и ще се изкаже от позицията на това дали на него са му изневерявали, дали той го смята за big deal, дали са го хващали, дали му се е разминавало...но това пак са субективни гледни точки и няма абсолютна истина, черно или бяло...

Все едно да ти кажа "запознах се с един мъж, да бъда ли с него?" - айде, дай ми съвет? Ама, аз какво искам, ама той какво иска, на какъв етап от живота си сме, готин ли е, не е ли, ще намеря ли по-готин, искам ли го, ако да, за какво го искам точно...милион фактори, а всеки може тук да дойде и да кажа "Не, недей" или "Да, бъди"...и с какво ми помага това?
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

muldaveca
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 151

Профил
« Отговор #37 -: Октомври 15, 2012, 10:29:01 »

Какви са тези въпроси , много ясно , че трябва да имаш изобилие от жени около себе си.Този сайт не е тийн проблем да питаш такива мега детски неща.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3836

Профил
« Отговор #38 -: Октомври 15, 2012, 11:50:44 »

Да ебнеш готина млада мацка: Алфа
Да питаш в интернет форум трябва ли да я ебнеш или не: Бета
Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

Профил WWW
« Отговор #39 -: Октомври 15, 2012, 11:57:11 »

Прието е мъжа да има повече самоконтрол от жената.
Може ли да поясниш от кого е прието, по какъв начин и в какво точно се изразява? Изобщо на база на какво стигаш до такива изводи? Защото темата за самоконтрола е изключително интересна и поне може да ни обогати малко с други включвания, различни от терзанията на ранния Хамлет.
Става дума за контрол в контекста на това, че изневяра, в момента преди да се случи, се извършва на база емоционално състояние. При равни други условия, мъжът няма да го направи в името на логиката на своите принципи. От друга страна жената ще го направи защото това чувства в момента.

Цитат на: Cancun
Просто обществото е заклеймило изневярата
Аз не говоря за общественото мнение. Говоря за доверието между двама човека, и за това, че обезпечението на едно обещанието(мълчаливо съгласие) трябва да е вътрешната нагласа, принципи, а не обществената.

Цитат
Основната ми идея беше, че това е нещо, което няма как да се планира
напред във времето.
Аз досега само един път  си дадох дума да не изневерявам. Спазих си я.
Цитат
Не става въпрос да се отмяташ от думата си, става въпрос за това, че не всичко и винаги може да е под твоя контрол.
Не всичко, само обещанието(мълчаливо съгласие) да бъдеш изключително само с един човек по едно и също време, това е без съмнение в твоята област на възможности.

За да стане по ясна позицията:
Когато си в отворена връзка, предварително, и двамата давате сте дали съгласие, приели сте за изневярата. Когато няма други условия, това е мълчаливо съгласие че сте в моногамна връзка.  

Цитат
Пак ли е отмятане, ако се почерпим
примерно следващия уикенд със съседа или на РД на някой приятел/познат?
Абсолютно, ДА! със всички произтичащи от това последствия(да изневериш на любимата Ракийка с някоя "изрусена" Водка е непростимо!)
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  

Отиди на: