Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 20, 2020, 12:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Кое ще изберете?  (Прочетена 4626 пъти)
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« -: Октомври 12, 2012, 20:50 »

Намирате се в стая. Там са още годеникът/годеницата ви и един от родителите ви. Имате пистолет с един куршум. Трябва да убиете един от двамата. Няма вариант да не убиете никого, да убиете себе си и т.н. Кого ще изберете и защо?
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2012, 21:09 »

Гърмиме годеницата директно и стартираме процеса с търсенето отначало (а.к.а. превъртаме играта) - нали е сайт за пик-ъп Ухилен
А то и без това човек в такива моменти (сгоден) се чуди до последно дали не е сбъркал..... ето начин да си реши колебанието Намигване
Абе, Здрач, къде е уловката тук?
Активен

Fake it 'til you make it!
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2012, 21:50 »

Няма уловка, не е логическа задача...просто ми е интересно мнението ви (това е оупънърът ми за тази петъчна вечер и искам да видя дали действа, нали сме сайт за пик ъп Намигване )

А сега сериозно?
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2012, 21:54 »

Съвсем сериозен бях - гръмваме годеницата (превъртели сме играта) и минаваме на следващо ниво - търсим си още по-хубава....

ПС: Това е твоя опънър, а гръмнатата годеница е нейния клоуз (гейм овър) Намигване
Активен

Beact
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2012, 22:24 »

И аз гръмвам годеницата директно. Що за въпрос е това здрач... кой би гръмнал родителя си, който се е грижил за него/нея  толкова време?
Активен

Girls_make_me_horny
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 137

Истината е това, което на повечето не им понася.

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2012, 23:56 »

Ами някой, който в "детството" си не е третиран правилно, би застрелял родителите си, ако те са виновниците за това. Просто различна гледна точка, защото има и такива хора, които истински мразят родителите си, поради някаква причина, за мое щастие, аз не съм от тези.  Усмивчица
И аз бих стрелял към годеницата, пък дано не съм точен или пък куршумът да е халосен.  Плачещ
Активен

Cera flava.
tweety
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2012, 09:15 »

Още един глас за годеницата.

Даже съм имал подобна ситуация, макар че не беше с пистолет. Бяха ми поставили ултиматум да се скарам с брат си или да се скарам с момичето, което бях тогава.

В общи линии отговора ми беше "Ти ще си ми гадже временно, докато брат ми си ми е за цял живот". Резултатът след тия думи беше ясен Усмивчица

Същото и с родителите.
Активен
AuDacious
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2012, 09:54 »

Бих гръмнал себе си, въпреки правилото .

Предполага се , че другите двама ги обичам. За родителите , не мога да си представя, че родител погледнато глобално, не дребнаво, би искал лошо за детето си и целенасочено да му прави травми в детството, какво беше казано по - горе , та да гръмна него....

а може и да засече ...  Смотан
Активен
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2012, 13:02 »

Аз пък искам да попитам нещо малко по-различно, което ми хрумна вчера след спора със Здрач и след като опънах един масур.

Бихте ли жертвали живота си за жената/момичето което обичате?
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Girls_make_me_horny
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2012, 14:53 »

Естествено, че ще си жертвам/рискувам живота, ако я обичам.
Активен

Cera flava.
tweety
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2012, 15:01 »

Стигнат ли нещата до въпрос на живот, няма такова понятие "естествено". Едно е седнал удобно на спокойствие пред компютъра, друго като опре ножа - нещата стават различни и човек прави съвсем различни неща от тези, който е приказвал преди. Не се знае дали животинското няма да надделее.

Специално тук моя отговор е "Зависи от алтернативата". Ако преценя, че няма да мога да живея с последствията и не съм го направил, най-верояно да. Но пак не е сигурно, защото досега не съм бил дори близо до подобни решения и не знам как бих реагирал.

Бих гръмнал себе си, въпреки правилото...

Това някой психолог би казал, че е бягане от поемане на отговорност Намигване
Активен
Girls_make_me_horny
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 13, 2012, 15:09 »

Прав си, понеже не се познаваме и не знаеш кой седи зад клавиатурата, но аз давам отговор за себе си, така че знам, че ще го направя, когато дойде и ако се наложи да дойде този момент и не карам никого да ми вярва, просто споделям мнение. За мен е естествено, за теб - не, всеки си има право на избор и мнение, няма проблеми, ако моите и твоите се разминават или припокриват. Усмивчица Ето, например от моята гледна точка не съществува "зависи от алтернативата", а само "или го правя, или не". С пожелания за приятни моменти в малкото оставащи часове от деня.  Усмивчица
Активен

Cera flava.
Енджи
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 13, 2012, 16:06 »

Уж сте алфи, а се оставяте Здрач да ви налага фрейма си  Намигване
Няма такъв филм да застрелям човек който обичам защото не съществува по-силна заплаха която да ме принуди. Така или иначе съм мъртъв след това ? значи избора всъщност е преди това. Нали сте гледали The Devil?s Advocate?

@ Kejtarn
мога да си представя ситуация, в която да рискувам живота си за момичето но ми трудно да си представя такава, в която жертвата би помогнала. Един немски политик наскоро дари единия си бъбрек на жена си, но поне легалната медицина не би участвувала в дарение със сигурен летален изход.

поздравявам ви всички с това:
http://www.youtube.com/watch?v=x5mN2Emu3bo
Активен

Не е важно кой на кого духа, важно е да има духовен живот...

People are made to be loved & things are made to be used.
The confusion of this world is that people are used and things are loved!
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2012, 17:22 »

Именно....в същата ситуация като на Здрач. Или умирате вие или тя.

"Естествено би било да се жертваш" БУЛШИТ. Най-естественото нещо е инстинктът за самосъхранение. Още повече, че както и да го мисля и да го суча, не виждам нищо естествено или логично в това да жертваш себе си, за да може тази която обичаш да е с друг (евентуално след време). Ако има такива хора, те са малко, и си има причина за това...защото те не са могли да си предадат гените, защото са умрели. Естествен подбор. Каква е логиката в "нека аз умра, пък тя да е щастлива с друг", това е НЕестествено, да смяташ себе си за по-малко важен от някой друг. Това го има като инстинкт единствено в родителите и там е с биологична фукнция, защото за родителя по логичен път, е по-важно поколението му да оцелее, за да си предаде гените, затова там го има заложено.
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 756

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2012, 18:14 »

Намирате се в стая. Там са още годеникът/годеницата ви и един от родителите ви. Имате пистолет с един куршум. Трябва да убиете един от двамата. Няма вариант да не убиете никого, да убиете себе си и т.н. Кого ще изберете и защо?

По-скоро ще избера да се събудя. Намигване

Сега по-сериозно, зависи какъв е залога и какви опции имам след това. Бих убил родителя ми, ако това е начина да спася мен и годеницата ми, в случай че няма други хора на света, освен нас тримата и това би довело до оцеляване на човешкият род. Бих убил годеницата, ако това е цената да се радвам на жив и здрав родител. Във всички случаи, изборът би бил тежък и труден, но ако е неизбежен е хубаво да се поеме. Това ми напомня на принципа за Сцила и Харибда, от гръцката митология. С други думи, от две злини да избереш по-малката. Въпросът обаче е да оцениш правилно, коя злина е по-малката и след това да действаш. Усмивчица 
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2012, 20:29 »

Еми айде прецени...годеницата...ако ти е годеница ще предполага че горе долу може да имате доста дълга и стабилна връзка и да създадете поколение. Родителя ти е вече сигурно на ....55-60 години, айде замисли се кой живот на него етап има повече стойност и дали ако избереш родителя си, няма да е от чувство за вина, а не защото смяташ че живота им големи перспективи за велико бъдеще.
Активен

Girls_make_me_horny
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2012, 10:34 »

Каква е логиката в "нека аз умра, пък тя да е щастлива с друг", това е НЕестествено, да смяташ себе си за по-малко важен от някой друг.
Хаха, е айде стига! Няма логика просто, това е да обичаш някого според мен, да искаш да е щастлив, дори и да не е с тебе. Останалото не е любов, а някаква имитация.  Намигване
Активен

Cera flava.
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2012, 12:10 »

Каква е логиката в "нека аз умра, пък тя да е щастлива с друг", това е НЕестествено, да смяташ себе си за по-малко важен от някой друг.
Хаха, е айде стига! Няма логика просто, това е да обичаш някого според мен, да искаш да е щастлив, дори и да не е с тебе. Останалото не е любов, а някаква имитация.  Намигване

Пич, с тия изказвания ти не си за тоя форум - марш в Космополитан!
Активен

BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 787

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2012, 15:56 »

Абе какви са тия филми - ще убиваш годеницата или родителя си. Ако трябва ще счупиш стената с глава и ще прегризеш гърлото на човека, който те поставя в такава ситуация, или ще загинеш докато се опитваш. Друго решение няма.

"Естествено би било да се жертваш" БУЛШИТ. Най-естественото нещо е инстинктът за самосъхранение.

Тук не съм съгласен. В критична ситуация различните хора реагират по различен начин. Аз съм жертвал живота си за брат ми. Бяхме на място където не трябва, с неподходящи хора и се получи кофти ситуация. Дори за секунда не се замислих какво и как ще ми се случи. Mисълта да го защитя беше по-силна от всичко останало. Нито съм мислил дали е логично, нито дали ще си предам гените - в момента, в който видях че е застрашен ме обля толкова силен гняв, че имаше реална опасност сърцето ми да се пръсне. Единствената мисъл, която бучеше в главата ми беше, че докато съм жив няма да позволя и косъм да падне от него. В крайна сметка понесох всичко върху себе си, но него никой не успя да го пипне. И това не е избор, който съм направил на логическо ниво. Нещата се развиха толкова бързо, че дори нямах време да мисля - просто първична реакция, по-силна от всичко останало.
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2012, 16:38 »

БЕРСЕРК

Доста офтопик си
В твоята история не си имал избор да избираш между брат си и нещо друго, а въпроса тук е за избор!
Да, би се жертвал мигновено за брат си (или родител) и да, би се жертвал мигновено за любимата.....темата обаче е за избор МЕЖДУ двете.
Дотук като гледам любимите са в доста неблагоприятна ситуация на фона на родителите Намигване
Активен

Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: