Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 20, 2020, 12:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с една колежка.  (Прочетена 6936 пъти)
Hilux
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« -: Октомври 31, 2012, 10:11 »

Здравейте, преди да споделя конкретния проблем, имайте в предвид, че съм нов, също така, че преди ситуацията, в която съм изпаднал в момента съм чел доста във форума.
Та, става въпрос за колежка от курса, работата е следната: познаваме се от месец, месец и половина, през това време преживяхме какво ли не (само хубаво) все едно се познаваме от сума време, всичко е супер естествено и сполучливо. Но работата е там, че аз я харесах баш от пръв поглед, естествено държах тя да го знае (за да не ме вкара в приятелския кръг), та споделих и всичко, както си е, тя го прие нормално, даже каза, че ще го има в предвид, но трябвало време просто, защото се отърсвала от стара връзка, в която била наранена (по нейни думи).
И така дните си минаха от тогава и след един неангажиращ разговор в кафето, започнахме да си говорим на по-сериозна тематика, а именно какво ще правим и т.н. Интуицията ми не ме излъга, защото видях на къде отиват нещата, тя започна да се подсигурява, като ми казваше, че държи на мен, че трябва и можем да разчитаме един на друг и тн. След което ме пита какво трябва да стане, че да не я чувствам като момиче, което харесвам и с което искам да съм. Аз естествено без да шикалкавя, я прекъснах и я попитах дали има друго момче, след което тя започна да ми обяснява, че всъщност има друг, преди няколко дни се запознали и така то..  Нерешителен
Дойде и следващия ден, попитах я дали в мен е грешката, защо е постъпила така и тн. тя ми излиза с обяснението, че нито си хващала гаджета от класа, когато била на училище, нито пък тук с колеги от курса, защото щяло да бъде неловко, 4 години сме били заедно и тн. (да разбирам, че е така), но все пак..
След което попитах, какво става с другия, на кратко каза че УЖ вървели нещата и така... (ако е от значение, вече дори и във фейсбукът й е упоменато, че е във връзка с въпросното момче), та там е работата, че това всичкото става в интервал от седмица Тъжен

Държа на момичето наистина и много бих искал да станат работите, но ми е нужен съвет (все пак за това стигам и до тук) какво да правя от тук нататък, как да действам, моля бъдете коректни с отговорите, все пак съм нов  Усмивчица
Активен
Shtir
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2012, 10:31 »

Колега , ще ти кажа една приказка. Последния път като чух "Ще го имам в предвид " Беше от баща ми като му казах - "Имай в предвид , че трябва да сменим маслото."

Та в твоя случай - за да получиш такъв отговор си задал подобен въпрос (образно казано).Един вид ще те имат в предвид ,резерва и така нататака още тогава ти е била грешката.

Цитат
та там е работата, че това всичкото става в интервал от седмица
Ми ти какво си мислиш , че ще чакат като теб месеци хората Ъ??
Единственото което можеш да направиш мой е да си запазиш малкото останало достойнство и да не контактуваш с въпросното девойче.
Активен
Hilux
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2012, 10:49 »

Не си ме разбрал явно  Намигване
Аз направих стъпката може би седмица след като се запознахме, тогава й казах как седят нещата. А, за това, че е казала 'че ще има в предвид' просто съкращавам, защото разговора беше дълъг, но в този смисъл (или просто аз не мога да го опиша)  Шокиран
Та, не мога лекомислено да кажа край на всичко, защото сме в прекрасни отношения, но както споделих - искам нещо повече от това, което сме в момента.
Аз знам, че трябва да си я спечеля по някакъв начин, но въпросът е по какъв, това питам и тук. Може би пък съм твърде 'късоглед' и съм изгубил всичко с нея, не мога да преценя, такава каша ми е в главата с нея, че не е истина!  Млъкнал
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2012, 10:53 »

.... аз я харесах баш от пръв поглед, естествено държах тя да го знае (за да не ме вкара в приятелския кръг), та споделих и всичко, както си е....

Тоест си я предупредил да не те вкарва в приятелския кръг? Завърти очи
А тя не те е послушала и си прави квот си знае.....ми такива са жените Намигване
Активен

Fake it 'til you make it!
AuDacious
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2012, 11:00 »

Здравей,

еднозначен отговор няма как да получиш, а и да получиш, той ще е от погледа на друга реалност и друг човек. Опарил си се, по - добре си вземи поуките и почни да се учиш от тях. Има няколко допуснати грешки, сам трябва да ги виждаш , ако не сега, то след време ще ги ( да се надяваме ). Като цяло още в началото си загубил всичко с нерешителност и слаб подход , като в последствие тя иска да си около нея и да сте си причтелчета.

Предполагам си подходил плахо към нея, несигурен в себе си и един вид, колкото да се пробваш за пред себе си . Тя естествено те е отсвирила тактично, мотивираики се , че е прекъснала връзка, което поне за мен е начин за безболезнено за теб разкарване. Вярно има го и това, но помисли, коя жена не купнее за силен мъж, които да я хване, точно след връзка и да и покаже как са нещата, да я разтърси и да я освободи от предишния....

Лично според мен е добре да се дистанцираш от нея, да четеш и да практикуваш в същото време каквото си прочел, вплел си се в нея, защото нямаш мн жени в житвота си и се хващаш като за сламка, всичко е в главата ти, стига си си налагал да мислиш за нея и да се чудиш какво си объркал, защо те прати в приятелската зона и само да се напрягаш и депресираш заради нея.

Дълбоко в себе си знаеш отговоте, отвори си зъзнанието и ги виж, погледни се и си кажи, ако беше от дугата страна, би ли се харесал, такъв неуверен, неопитен и трудно действащ в такива моменти.

Научи се да поемаш риска, това е ролята на мъжа, да е водещ и доминиращ ( но това трябва да ти идва от същността, да не е насилено , а ако го нямаш в момента, а не го виждам, трябва време да го постигнеш) , а доколкото долавям от написаното от теб, един вид имам усещането, че си подходил мн плахо и колкото както казах да се пробваш. Тя го усеща това и както виждаш намерил се е веднага друг.

Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2012, 11:56 »

Всички оправдания - че е още наранена, че сте в един клас и т.н., се превеждат като "не ме привличаш сексуално". Недей да слушаш какво ти казва относно причините да не е с теб - те не са истински причини, а просто служат, за да се омекоти ударът върху егото ти. Не ме привличаш като мъж или не ми харесваш достатъчно, или много си ми женствен, звучат твърде грубо, затова и жените рядко ги казваме. И ако една жена те харесва, то тя няма да иска да чака, да си помисли и т.н., а направо ще иска да е с теб.
Тя явно държи на теб и те цени, щом се опитва да е деликатна (друг е въпросът, че така само ти вреди), но ти просто не я привличаш. Приеми го. Не я привличаш. Тя не си представя как би могла да спи с теб. Не иска и романтични неща от теб. Не изпитва привличане. Приеми го.
И това не е краят на света. Тя не е последната жена, която ще ти грабне вниманието. Ти не си нещо сбъркан, ако тя не те харесва - ами нейна си работа.
Друг е въпросът, че ако беше подходил различно, може би щеше да бъде привлечена от теб. Но вече е късно, така че най-добре просто я забрави. Вероятността да почувства нещо е твърде малка и не си заслужава. Ти си чел форума, прочети го пак - мисля, че и сам можеш да си анализираш грешките.
Успех!
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 787

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2012, 12:08 »

Hilux не е достатъчно само да четеш трябва и практика за да почнат да се получават нещата. Ето ти си знаел какво поведение води до френд зоната, но пак си влязъл там.

познаваме се от месец, месец и половина, през това време преживяхме какво ли не (само хубаво) все едно се познаваме от сума време, всичко е супер естествено и сполучливо.
Няма лошо да се опознавате и разбирате, но това трябва да стане след като има изградено привличане. Първо да събудиш желание у нея като мъж, пък после се опознавайте. Иначе ти и с най-добрия си приятел си преживял много хубави неща, ама той не те харесва сексуално нито ти него.

Но работата е там, че аз я харесах баш от пръв поглед, естествено държах тя да го знае (за да не ме вкара в приятелския кръг), та споделих и всичко, както си е, тя го прие нормално, даже каза, че ще го има в предвид, но трябвало време просто, защото се отърсвала от стара връзка, в която била наранена (по нейни думи).
Има разлика между това да я харесаш от пръв поглед и да я избереш от пръв поглед. Първото ще я поласкае и дори ще и хареса ако си готин, а второто ще и покаже, че критериите ти за жените са доста занижени. Харесал си външния и вид, излъчването и, поискал си я. И това е нормално, дори е хубаво. Но въпроса е как да подходиш след това.
 Ако искаш само секс с това момиче форсираш нещата повече. Две-три срещи на които наблягаш на това да си изкарвате яко, като сексуализираш общуването възможно най-бързо. Не се интересуваш толкова от нея, просто се кефите един на друг като сте заедно.
 Ако я искаш за приятелка освен сексуалното привличане трябва да си сигурен, че тя се вписва в критериите ти за сериозна връзка. Трябва да изградиш силна връзка по между ви, да я опознаеш емоционално, сексуално и като характер. Да провериш дали това момиче може да застане до теб и докъде може да стигнеш със нея. Не и давай всичко още в началото. Освен, че няма да си и интересен, така няма как да ескалираш връзката до тук. Тя няма да има мотивация да те опознава и вшечатлява - нали вече си и дал всичко.

И така дните си минаха от тогава и след един неангажиращ разговор в кафето, започнахме да си говорим на по-сериозна тематика, а именно какво ще правим и т.н. Интуицията ми не ме излъга, защото видях на къде отиват нещата, тя започна да се подсигурява, като ми казваше, че държи на мен, че трябва и можем да разчитаме един на друг и тн. След което ме пита какво трябва да стане, че да не я чувствам като момиче, което харесвам и с което искам да съм. Аз естествено без да шикалкавя, я прекъснах и я попитах дали има друго момче, след което тя започна да ми обяснява, че всъщност има друг, преди няколко дни се запознали и така то..  Нерешителен

Вземи си поука, това е ценен урок. Ти си слаб в емоционалната игра и не си създал никакво привличане у нея. Тя се кефи на компанията ти , но не те вижда като мъж. Това че ти я харесваш и и демонстрираш това, не означава, че и тя ще те хареса. И понеже не си я запалил пробваш да я спечелиш с логика - какво ще правим , какви ще са ни отношенията .... А тя не усеща никакво желание към теб и се мъчи да се измъкне. Накрая ти все пак като кавалер и даваш сламка , която тя захапва - за приятеля и.
 За да не се случва това в бъдеще - научи се да създаваш привличане у жените. Постави си го за цел. Излизай поне 2-3 пъти в седмицата да заговаряш непознати момичета. Избягвай логическите разговори, наблягай на емоциите и бъзиците, на сексуалността в общуването. Като успееш да го направиш ще видиш, че мацката те гледа с желание и тя сама ще започне да се интересува от теб Намигване

Дойде и следващия ден, попитах я дали в мен е грешката, защо е постъпила така и тн. тя ми излиза с обяснението, че нито си хващала гаджета от класа, когато била на училище, нито пък тук с колеги от курса, защото щяло да бъде неловко, 4 години сме били заедно и тн. (да разбирам, че е така), но все пак..
След което попитах, какво става с другия, на кратко каза че УЖ вървели нещата и така... (ако е от значение, вече дори и във фейсбукът й е упоменато, че е във връзка с въпросното момче), та там е работата, че това всичкото става в интервал от седмица Тъжен
Никога не питай момиче за връзките и с други. Какво те интересува, че се виждала с някой си. Ти от нея ли си заинтересован или от него.  Преди известно време се запознах с една мацка, с която много си допаднахме, но тя каза че си имала приятел. Все пак я навих да излезем. На първата среща докато вървяхме към кафето почна да ми обяснява нещо за оня и как не искала да му изневерява и тн. Спрях на място завъртях се към нея и я хванах за раменете. Казах и: Виж този човек изобщо не ме интересува. Никога повече не ми говори за него, докато сме заедно. Това, че те е срещнал преди мен не означава нищо и нямам никакво намерение да се съобразявам с него. След това я целунах. А на втората среща свършихме в нас. Нямам представа какво е станало с него и дали е съществувал реално. Проблема не е дали тя си има приятел или не. Пробема е дали те харесва или не. Ако повдигне темата за него веднага парираш. А да се набутваш сам да дискутираш връзките и си е направо самоубииство.

П.С. Сега видях,че Кестен е постнала много добър коментар преди мен  (поредния такъв, за което и давам реп).
Активен
Hilux
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2012, 12:52 »

Благодаря на всички ви за отговорите! До някаква степен помагате да излезна от емоционалната каша, която в момента се е образувала в съзнанието ми.
Засягате пряко темата за привличането, явно то куца.. сега разбирам, че трябва по-често да си служа, както се изказваш с "емоциите и бъзиците и сексуалността в общуването." За външния вид няма какво да говорим и терен си имам и кола и стил на обличане, парфюми, часовници, аксесоари. Поддържам си фигурата, занимавам се с подводен риболов и гмуркане, така че не е там проблема, мислил съм си го, но надали.
По-скоро в държанието ми и това не от друго, ами защото съм си патил, попадал съм на момичета, за които съм бил твърде повърхностен (подход с бъзици и тем подобни пинизи) и на такива, като в дадената ситуация - по-улегнал подход. Именно заради това съм забравил как да различавам жените, т.е как да подхождам към дадено момиче. Тъй като аз мога да влизам и в 2-те крайности, просто това, което става го приписвам на това, че съм направил лош подход още в началото, като съм си мислил, че това е момиче, което ще се впечатли от 'интелектуалните' разговори и тн.
Другото, което ме мъчи е следното, вие тук казвате да се дистанцирам и тя ще почне да ме търси. Да, ама и без да се дистанцирам тя ме търси, ако съм си казал, не, няма да я търся повече или ще и тегля чертата, тя изкача в дадения момент, припалва искрата и така.. по старому.   Усмивчица
Все пак и вас ще попитам, дали това не е наистина причина, без да и бъде предпоставка, че прикрива нещо, което не иска да ми каже.. все пак 4 години ще сме колеги, ако стане нещо, после как ще се гледаме и тн, знам че е лаическо да го приемам като оправдание, но знам ли...
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3861

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2012, 13:06 »

Ами брат, като си добре изглеждащ пич и си имаш кола и терен, защо не я качи на колата и не я заведе в терена още първата седмица, ами цял месец висите по кафетата и обясняваш колко си я харесал? Така не се прави - вече си го разбрал, но го запомни хубаво за следващия път.
Всички коментари над мен също ги осмисли хубаво - много са добри.

А относно това как ще се гледате 4 години ако стане нещо - е какво толкова има да става, да няма да прави аборт от тебе или кой знае какви драми ако се наебете, голяма работа.
Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2012, 13:25 »

Момичетата не са толкова различни. Тези, които ще се впечатлят от интелектуални разговори, ще се впечатлят от тях, за да гледат на теб като на потенциален партньор, приятел, ще те уважават повече. Но това няма да ги привлече сексуално. А без сексуалното привличане няма как да гледат на теб като на нещо повече от приятел. И ако някоя ти се вижда "свястно" момиче, не тръгвай плахо към нея - виждала съм много случаи на момчета, които свалят успешно разни момичета, за които не им пука особено, обаче като срещнат някоя, която наистина ги впечатли, решават, че ще я обидят, ако подходят така към нея, че тя е "различна", че не е като другите, затова с нея трябва по-кротко. Резултат - тя се хваща с този, който се държи като мъж, а не с онзи, който я "уважава", не смее да ескалира и т.н. И после - ама защо така, тя нали не е тъпа празноглава кифла. Ами не, не е, но това, че е умна, свястна и т.н. не променя факта, че е жена и че е привлечена от мъже с мъжко поведение (освен ако не е лесбийка, разбира се). Така че по-смело давайте и със специалните за вас момичета, те пак са жени с нужди Усмивчица
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 647

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2012, 14:45 »

Ако само проследиш логиката, без никакви пикъп знания:
1) "та споделих и всичко, както си е, тя го прие нормално, даже каза, че ще го има в предвид" - да ми кажат ѝще го имам впредвид" след като съм разкрил чувстват си....това ще е последната грешка на такова момиче. Лопатата, Витоша, отбивката над Драгалевския манастир....Още тогава е трябвало да разбереш, че момичето не е точно.
2) "трябвало време просто, защото се отърсвала от стара връзка, в която била наранена" - бедничката. Запомняме този отязък и го свързваме с
3)"какво ще правим" , т.е. към какво тя те води.
4) "държи на мен, че трябва и можем да разчитаме един на друг" = не искам да си ми враг, а напротив момче за всичко, искам да разчитам на теб.
5) "всъщност има друг, преди няколко дни се запознали" - върнете се на 2). Тя е момиче, но перфектно знае какво иска. Удобно й е обаче хората да казват "тя е жена и тя не знае какво иска". Класическа мръсна игра - ти си вечната резерва, може би тя иска да отлежиш като хубаво вино. Твоята цел е да не й позволяваш да те води за носа. Ок, оказала се е с лошо възпитание и долни цели.

6) "попитах я дали в мен е грешката" - грешката ти, е че вярваш на това, което тя ти казва. Виж какво върши.
7) "нито си хващала гаджета от класа, когато била на училище, нито пък тук с колеги от курса" - тя беше казала, че й трябва време, държи на теб и се възстановява. И 3 твърдения са лъжа, приеми, че и 4 е лъжа.
Готин "попитах, какво става с другия," - това е нездрав интерес, фейсбук още повече. Всяка вечер и сутрин с нетърпение опресняваш профилът на момичето, с наежда, че е скъсала с настоящия? Приеми, че когато скъса със сегашния, ще е друг. Приеми, че в момента си във вечните резерви. Приеми, че си загубил, че си се провалил с нея и нямаш шансове.
9) "Държа на момичето наистина и много бих искал да станат работите" - Искаш да я чукаш или си мазохист. На кое в личността/храктера й държиш? На това, че те лъже и те мотка, вместо, да ти беше казала - "Пенчо, не те харесвам"? Предполагам, тя е красива и я искаш. 

Лаконичен съм и догаждам, че усещам всяко твое чувство и надежда към нея. Толкова се стараеш, гледаш да си винаги на линия, не правиш грешки, най-от всички ваши колеги сте.....тя не те е харесала. Не можеш да го промениш. Можеш обаче да промениш себе си и да търсиш щастие в друга.

Успех.

П.П. Свикни да гледаш, какво правят, а не какво казват жените. Още много пъти ще се сблъскаш с това явление.
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2012, 15:01 »

Хайде сега, тя била лоша. Казала му е тези "долни лъжи", защото не иска да го нарани. Едва ли е лош човек. Дори вероятно се чувства зле от цялата тази история. Хората не са лоши или добри - просто доста често правят грешки, с които несъзнателно нараняват околните, защото самите те са объркани. Момичето едва ли е искало умишлено да му прави лошо. Често стават проблеми в комуникацията, защото единият има предвид едно, а другият разбира друго. В случая важното за автора е да не мисли за причините, които тя му е казала, за да омекоти удара, а просто да приеме, че всичко това значи само едно - не вижда мъжа в него. Защо - хората цял форум са направили по темата Намигване
Активен
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 647

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2012, 15:59 »

По-скоро ситуацията, е както закупунето на Манхатан - Европейците дали на местните индиански племена за земята им мънисто. Столетия по-късно това с еоказало доста лоша сделка...за индианците.
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Hilux
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2012, 17:09 »

@consilieri, Много ми се ще да не си прав, но пък и доводите ти са доста солидни, все пак най-глупаво ми стана ако наистина ме е подвела с тези неща.
Всъщност за друго не и повярвах, но наистина си мисля, че поне за това бе искрена, а именно за това, че държи на мен, защото ако изключим 'следваща база' в отношенията, тя наистина се превръща в една страхотна приятелка от женски пол, но такива имам много, в целия си съзнателен живот се мешам между жени. И именно заради това ми се приисква на моменти да имам една стабилна връзка..  А, аз съм слаб когато проявявам чувства..
Та именно това исках да стане м-у нас, но ме отсвири, а аз го приемам толкова тежко, защото отдавна не бях търпял поражение, пък и видях нещо в нея -какво видях, явно грешно съм я преценил или поне не съм я опознал в истинската й светлина.
А, няма да се лъжем, момичето е винаги под обсада от някого, макар че не го изтъкваше, нито говореше за това.

Апропо, аз теб искам да те попитам, какво да правя с нея от тук нататък?
Аз съм на 19 още, едва почнахме университет, първи курс, една група, един курс, компанията ни е 1 и така Усмивчица
Че няма да оправя любовната мъка - няма, но поне да кажеш как да постъпя занапред Усмивчица
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2012, 17:42 »

Здравей,

Не съм прочела всички отговори на колегите над мен, така че сигурно ще се повторя, но има много грешки в отношението ти към жените, които се набиват на очи от първия ти пост.

"Та, става въпрос за колежка от курса, работата е следната: познаваме се от месец, месец и половина, през това време преживяхме какво ли не (само хубаво) все едно се познаваме от сума време, всичко е супер естествено и сполучливо. "

Това е чудесно и е една добра основа, но не е достатъчно. И аз с приятелките ми се чувствам все едно ги познавам цял живот. Не спим заедно: факт.

"Но работата е там, че аз я харесах баш от пръв поглед, естествено държах тя да го знае (за да не ме вкара в приятелския кръг), та споделих и всичко, както си е, тя го прие нормално, даже каза, че ще го има в предвид, но трябвало време просто, защото се отърсвала от стара връзка, в която била наранена (по нейни думи)."

Досега в човешката история няма случай на жена, която е била привлечена от мъж, само защото той й е споделил, че я харесва. Ти няма да си първият такъв случай.
Ти ще харесаш ли някоя, която до този момент не си възприемал като жена за секс/връзка, само защото е дошла да ти каже колко много те харесва? Тя е жена, не е благотворително дружество, представяш ли си какво щеше да стане, ако жените излизахме с всеки, който идваше да ни каже, че ни иска? Какво? Ама, ти не си всеки? Напротив - за нея си като всеки друг, който я харесва, няма нещо, което да те отличи в съзнанието й и да я накара да те желае.

Никога не споделяй на жена директно, че я харесваш, особено на такава, с която нямате никакви отношения!

Не може на жена да й споделяш всичко, както си е - грууууба грешка! Но ето от такива неща тръгват митовете, че жените си падат по това да ги лъжеш - между лъжата и откровеността има и премълчаването! Силен коз! Можеш просто да не й споделяш/показваш категорично колко много я харесваш и това не е лъжа. Можеш да я оставиш малко в съспенс и да се чуди дали и какво изпитваш към нея, а не всичко да й е сигурно и безинтересно. Трябва да я въртиш на бавен огън.
Бившият ми приятел казваше "С жената трябва един ден да си много мил, два дена да я оставиш да се чуди какво става"...кофти звучи, ама е истина...

"И така дните си минаха от тогава..."
А ти какво очакваше? Да седиш да чакаш като принцеса тя да дойде и да ти предложи сърцето си и да поиска ръката ти? Тя да е инициативна? Тя да организира романтична вечеря, да те свали, съблазни и изчука, тя да е мъжът...ъъъъ, какво точно очакваше, докато дните си минаваха?!

"...и след един неангажиращ разговор в кафето, започнахме да си говорим на по-сериозна тематика, а именно какво ще правим и т.н."

Можете да обсъждате откъде да учите за изпит. Не може да обсъждате какво ще правите със сърдечни въпроси. Тези неща се правят и се случват, не се обсъждат.

"Аз естествено без да шикалкавя, я прекъснах и я попитах дали има друго момче, след което тя започна да ми обяснява, че всъщност има друг, преди няколко дни се запознали и така то..  "

Тебе не трябва да те интересува има ли друг, няма ли - и да нямаше друг, това не значи, че щеше да си ти...това, че тя не е с друг, пак не значи, че ще е с теб...освен ако не сте последните мъж и жена на планетата майка...

"Дойде и следващия ден, попитах я дали в мен е грешката, защо е постъпила така и тн. тя ми излиза с обяснението, че нито си хващала гаджета от класа, когато била на училище, нито пък тук с колеги от курса, защото щяло да бъде неловко, 4 години сме били заедно и тн. (да разбирам, че е така), но все пак.. "

Оправдания, оправдания, оправдания...

И защо е постъпила КАК? Тя никак не е постъпила, ти си този, който нищо не е направил или е правил, каквото не е трябвало - сърди се на себе си и поемай отговорност за действията/бездействието си, а не се сърди на нея, че ти си й предложил сърцето си, пък тя не го е взела...

"След което попитах, какво става с другия, на кратко каза че УЖ вървели нещата и така... "

Повтаряй след мен: "Никога повече няма да питам момиче, от което се интересувам, какво става с другите мъже, с които спи. Мен това по никакъв начин не ме засяга."
Не само, че няма да питаш, ами и да иска да ти сподели - ще я режеш.

"Държа на момичето наистина и много бих искал да станат работите, но ми е нужен съвет"

Повярвай ми, не искаш нещата с това момиче да станат. Дори да станат, ти ще си слабият, тя ще има повече власт във връзката, тя ще е обичана, ти ще си обичащ, тя ще е приемаща, ти ще си даващ...а това не са основите на една хубава връзка.

Четеш форума много много много, особено старите теми и се учиш от грешките си.

Първото, което трябва да научиш, е да не пренебрегваш себе си и това да си добър със себе си, заради някой друг.

Дерзай, а ние сме си тук и винаги сме готови да те поощрим, когато се развиваш или да ти набием шамарите, когато се унижаваш заради жена Усмивчица

Успех!
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Rocko
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 178

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2012, 18:08 »

Колега, едно нещо ти остава да направиш:
"the almighty ignore" Усмивчица
Започни да се отдалечаваш от нея, флиртувай с други момичета.Но го прави така че да  усети, че е нарочно.Контактувай си с нея нормално, не се дръж като темеруд, но просто се отдръпни.Даже може да й искаш съвети за други жени.В крайна сметка като види че те губи, като види че си желан от други момичета, може да й прищракне нещо.Пък и ще е по-добре за теб да се отдалечиш от нея, току-виж си срещнал някоя по-подходяща.Ако и игнора не проработи, загубена е каузата....
Активен

Страданието съществува, само защото съществува слабостта
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1450

Let it be

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2012, 18:15 »

При толкова хубави и точни коментари по-горе се зачудих дали да се включвам изобщо, но все пак. Не е само до действия или думи.
И така дните си минаха от тогава и след един неангажиращ разговор в кафето, започнахме да си говорим на по-сериозна тематика,
Изграждаш силен рапорт без сексуално привличане. ОК, никой не казва, че трябва да се чукате на 5тата минута, но поне малко флирт, намеци, една целувка, някакво кино, ескалация, бла-бла. Да те усети като мъж. Няма ли такова нещо, ти си се набутал самичък във френд зоната. Страх ли те беше да я докоснеш?

Тя ти е казала, че не я кефиш повече от директно и то на два пъти!!! То дори не е било необходимо да се намесва стара връзка, нова връзка и т.н. глупости. Още повече, че ако една жена иска да е с един мъж, мислиш ли, че ще й пука да го занимава с връзките си. Това са обикновени оправдания.
Та, дай да погледнем думите й...

Веднъж:
даже каза, че ще го има в предвид
което е мега грубо и гадно при положение, че ти говориш за чувства. Супер студена реакция, в потрес съм!

Втори път:
След което ме пита какво трябва да стане, че да не я чувствам като момиче, което харесвам и с което искам да съм.
Тук вече перефразираме на "не ме кефиш за друго освен за компания, харесва ми това, че мога да правя каквото си поискам с теб, приятна ми е, обаче не ме желай, защото няма да ме имаш".

Ти въртиш с въпроси в момента, защото не успяваш да проумееш как е възможно тя да не те е приела като мъж. Разбираемо е и аз лично ти съчувствам. Но мисля, че ако следващия път се освободиш от своята нерешителност и заложиш на тръпката с една жена, ще имаш значително по-голям успех. Не става въпрос да си арогантен, става въпрос да се покажеш като мъж и да не те гледат като доброто, сигурно приятелче. А за жените...каквито и да са - умни, глупави, това няма значение, жените също искат секс, въпросът е с кого.

Активен

Leaders grow leaders.
huck
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 174

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2012, 19:07 »

Съфорумниците са ти дали прекрасни съвети, критики и анализи. Бил съм в твоята и си извадих някакви изводи, които мисля ще са ти полезни.

Имаше едно такова момиче което бях сложил на пиедестал като бях на 15-16 и се чудех как аджеба някаква мацка която червата си ще изкарам за нея не ме ще, и се чудя, и се чудя. Не мисли ли тя че никой няма да я обича като мен, никой няма да направи това което аз съм готов да направя за нея ( в моята глава е така ), как самият факт, че така и предлагам една такава огромна любов не и стига, да не би жените да не искат просто някой който ще ги обича от цялото си сърце ?! И взех да мисля малко по-трезво.. Аз с тая мацка като изляза, твърде много от времето прекарвам в говорене за какво изпитвам към нея, само дебна да направя някакъв жест, да се покажа колко съм готин, какъв съм джентълмен, колко възвишен морал притежавам ( който като цяло го няма много много ), кат ми падне някакъв шанс аз го пропускам защото съм сляп, глух и тъп от възхищение по нея, не действам както ми е присъщо. Придобивам фалшиво поведение което смятам за достойно за момичето на пиедестала, а то всъщност е адски скучно и дори напрягащо за който и да е. Забелязвал съм такава измяна в поведението и на други хора когато сложат момиче на пиедестал, понякога в друга посока, но всички стават неестествени и боязливи към момичето. Та тая мацка и тя много "държеше" на мен и не искаше да ме губи като приятел, но надали въз основа на голямата ни емоционална връзка и преживени трудности заедно, и безбройните ни общи интереси ( абсолютно всичко изброено липсва ), а защото за всеки е приятно да си има обожател, особено за едно младо и неуверено момиче е много привлекателно да има човек който да и вдига имиджа(казваш, че имаш прилична визия) и самочувствието. Ти мотайки се покрай нея точейки лиги именно това правиш.
Активен

Not all of the lions that chase the zebra catch it. But all that caught it, chased it.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2012, 19:32 »

Добре, явно дотук всички сме единодушни по темата...но аз искам да повдигна един друг въпрос и да попитам мъжете - как една жена да ви каже, че няма интерес към вас? Защо изкарвате жената едва ли не лоша, че виждаш ли се кефела да й тичат мъжете по задника и да получава внимание и услуги и каква гаднярка и жестока била и тн... Аз, например, не получавам душевен оргазъм от това, че някакви мъже страдат от любов по мен и не се кефя садистично на това...напротив, предпочитам да не ме възприемаха по този начин, но ако го правят - защо това да е мой проблем?...наистина не виждам защо вината да е на момичето - какво трябва да направи тя, за да не я възприемате като кучка - да се отдръпне тя от него ли, да го избягва ли? Все пак са колеги, виждат се постоянно - да се прави, че не го познава вече ли? Аз не видях той да казва, че тя е флиртувала с него, за да я изкарвате кучка, която само търси внимание...
Каква е нейната вина в случая? Че не го харесва, че не е привлечена? Затова ли трябва да бъде наказвана?

Как трябва да постъпи една жена, когато в обкръжението й има мъж, който я харесва, а тя него не и му го е показала повече или по-малко ясно?
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
huck
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 174

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2012, 19:43 »

Една зряла и самоуверена жена не черпи самочувствието си от такива неща, но по-младите и не толкова уверени момичета често го правят. Момичето/жената в такъв случай е толкова виновна колкото оставя надежди, че все пак нещо ще се случи, защото за един влюбен неопитен човек и едно "ще те имам в предвид" е достатъчно да продължава да се надява.

Повече или по-малко ясно е проблемът в тия ситуации, а за тях трябва категорично.
Активен

Not all of the lions that chase the zebra catch it. But all that caught it, chased it.
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: