Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 09:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2 3 ... 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Политическа тема във форума за свалки, флирт и съблазняване на жени  (Прочетена 85360 пъти)
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« -: Ноември 02, 2012, 15:51 »

С тази вашата полова дискриминация малко преигравате вече. Заприличахте на негрите, дето станаха "афроамериканци".

Да наричаш негрите афроамериканци е дискриминация спрямо неамериканците. Ако не познаваш някой негър, дори да го видиш в Америка, откъде си сигурен, че е американец, а не някой от Конго, дошъл на екскурзия? А на негрите от Африка как да им казваме? Афроафриканци? А ако някой бял живее в Африка, той пък трябва да е европоафриканец? А негрите, които живеят в Европа? А тези, които живеят в Азия? Обърках се вече Ъ?

Между другото, мисля, че Инс се оплакваше от половата дискриминация към мъжете, но не ми се търси какво точно Намигване

Обаче не разбирам защо толкова навътре взимате американските проблеми с расизма. България не е Америка, тук не важат същите неща.
Здрач, ако не ти харесва темата за азиатоевропейците, можем да обсъдим дали според вас е редно затворниците да могат да гласуват?
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2012, 15:59 »

Кестен, ти инс не го гледай, той ме обвиняваше в расизъм, после нарича цели континенти паплач...

Супер за темата, но не мисля, че подобен задълбочен въпрос ще отклони вниманието от дребнавите форумни заяждания...не е ли по-добре да постнем снимки на няколко голи жени и да накараме потребителите да гласуват...мисля, че ще е по-успешно...

И все пак, какви са аргументите против и за, за да мога да се изкажа...на първо четене ми се струва, че би трябвало да им бъде разрешено...

А трябва ли чужденците, пребиваващи в дадена държава, но които не са нейни граждани, да могат да гласуват? Трябва ли гражданите на една държава, постоянно живеещи навън, да могат да гласуват?

И не на последно място...друг въпрос ме занимава...

На местните избори ми направи впечатление, че листите на някои общини са отгоре додолу изпълнени с хора с емигрантски произход...доколкото ми е известно, това не може да се случи във Франция например или в много по-малка степен...

Раздвоена съм по въпроса - от една страна ми се струва нередно столицата на Европа да се управлява от хора от арабски и турски произход...от друга обаче, при положение, че в дадена община живеят само такива хора, ми се струва правилно те да бъдат управлявани от своите представители, а не от чисти белгийци примерно...нали управляващите трябва да представляват гражданите...

Какво е вашето мнение по тези въпроси...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1533

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2012, 16:02 »

Така е. Трябва да се спре дискриминацията. Аз смятам, че на човекоядците от Папуа-Нова Гвинея трябва да бъде даден равен шанс, като им се предоставят маркови дрехи на Ив Сен Лоран и Hugo Boss, за да изглеждат добре, когато ходят на лов за малки животни. Ухилен
Активен

Бъди Слънце!
F(X)
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2012, 16:06 »

Ще гласувате ли на референдум за АЕЦ Белене?
Активен

НЯМА НИЩО ПО-ЗАРЕЖДАЩО ОТ НЕИСТОВИЯ СМЯХ,РОДЕН ОТ МОЗЪЧНАТА ИМПОТЕНТНОСТ НА ШИЗОФРЕНИЯТА...
Emerald
PuP Lady
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 891

Фейщица

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2012, 16:09 »

Ще гласувате ли на референдум за АЕЦ Белене?

Референдумът не е "за и против" Белене, а "за и против" ядрената енергетика в страната.Усмивчица
Активен

You have to know when to hold them and know when to fold them.
?От възмъжаването ми до средна възраст аз имах обичай да се изтезавам, отказвайки се сегиз-тогиз от някои пороци. Но нито веднъж не се е случвало да съжалявам за тези свои отклонения, защото независимо колко дълго съм се лишавал от нещо, удоволствието, което съм изпитвал при връщането към порока, винаги е било награда, изкупваща всички мъки.?          
Марк Твен, ?Кадетите на въздържанието?
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2012, 16:09 »

Зависи как е зададен въпросът...последно знае ли се как ще е формулиран?

И все пак, ако имах тази възможност (не знам може ли от чужбина), не бих гласувала, защото не мога да дам мнение по въпрос, за който нямам достатъчно информация. Според мен там цари едно пълно информационно затъмнение.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2012, 16:16 »

Здрач, изобщо не ме интересуват дребните форумни заяждания, в тях участвам, като съм в настроение.
Стана ми интересно за затворниците, защото тъкмо четох една статия как Великобритания не иска да разреши на хората зад решетките да гласуват, за което Европейският съд иска да я санкционира. Стана ми интересно вие какво мислите. Усмивчица
Аз не смятам, че е редно да се дава глас на хора, осъдени заради тежки престъпления срещу личността - изнасилване, отвличане, изнудване, за убийство пък да не говорим... Лишаването от свобода може да е и лишаване от глас и това за мен не е нарушение на човешките права (човек, способен да изнасили дете, има ли право на претенции за права?). За по-леките престъпления не съм сигурна - честно казано, по-скоро клоня към не, не бива да гласуват, но не мога все още да дам категорично мнение по въпроса.
А смисълът на това да си гражданин на една държава е точно да можеш да гласуваш. Ако си постоянно пребиваващ, имаш почти всички права, които имат и гражданите - имаш право да работиш, да влизаш и излизаш, когато си искаш и т.н. Затова не, ако не си гражданин, нямаш право на глас. Поне според мен.
А относно емигрантите или хората с такъв произход - много зависи от самата държава. Белгия доколкото знам е държава, в която по принцип си има няколко народа и дори няколко официални езика. А САЩ е държава, създадена от емигранти, така че там този въпрос не стои.
Хм, наистина може ли от чужбина да се гласува на референдум? На избори може, би трябвало и на референдум да може
Активен
Emerald
PuP Lady
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Фейщица

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2012, 16:17 »

Зависи как е зададен въпросът...последно знае ли се как ще е формулиран?

Президентът Росен Плевнелиев насрочи ядрения референдум за 27 януари следващата година.

Допитването до народа ще бъде с въпрос "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала??.

Активен

?От възмъжаването ми до средна възраст аз имах обичай да се изтезавам, отказвайки се сегиз-тогиз от някои пороци. Но нито веднъж не се е случвало да съжалявам за тези свои отклонения, защото независимо колко дълго съм се лишавал от нещо, удоволствието, което съм изпитвал при връщането към порока, винаги е било награда, изкупваща всички мъки.?          
Crash_Davis
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 394

Crash

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2012, 16:22 »

Радващото е, че най-вероятно няма да гласуват достатъчно хора за да бъде референдумът валиден.
Активен

if you bite my lip or neck... you better start taking your fuckin' clothes off, just sayin'
Emerald
PuP Lady
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Фейщица

Профил
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2012, 16:26 »

Радващото е, че най-вероятно няма да гласуват достатъчно хора за да бъде референдумът валиден.

Няма как да вземат участие поне 60% от имащите право на глас. Аз това не го виждам да стане, като се има предвид българинът каква активност проявява при гласуване. Но пък прочетох, че Станишев иска да се променя Закона за референдумите именно в тази му част, като иска намаляване на въпросните 60%.

А ти защо искаш да се провали?
Активен

Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 323

С голямата сила идва и голямата гавра.

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2012, 16:33 »

Аз искам одържавяване на електроразпределителните дружества.
Трудно им е на онези там- хем собственият бизнес да върви добре, хем пък и държавата да просперира...
Активен

Искам, когато мачкам и лижа един як хуй, да знам, че мачкам хуй, а не достойнството си.
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2012, 16:36 »

Аз искам одържавяване на електроразпределителните дружества.

Аз лично така и не разбрах смисъла от приватизацията им...

Здрач, може да се гласува от чужбина.
Активен
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 02, 2012, 16:49 »

Аз лично така и не разбрах смисъла от приватизацията им...

Смисълът е големите комисионни под масата на стойност стотици милиони левове/долари/евро, които продажните депутати получиха за разграбването.
Активен

Бъди Слънце!
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2012, 16:53 »

Здрач, може да се гласува от чужбина.

Благодаря ти, но все пак мисля да се въздържа, защото все още нямам категорично мнение по въпроса за или против ядрената енергетика...по-скоро си мисля, че съм против, но това е нещо, което трябва да се реши на наднационално ниво...какъв е смисълът дори ние да не строим, ако има в съседните държави...
Активен

Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1014

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2012, 06:58 »

Чесно казано, боли ме феса дали ще има ядрена енергетика или не. По принцип съм за, това е нещо много хубаво, има много голямо КПД. Нооо така или иначе никой нищо няма да хване от цялата работа, освен няколко десетки милиона едни хора които всички знаем но не заслужават да ги изброяваме.

За какъв трън, затвориха няколко от реакторите на Козлудуй, след като ще строят ?нова бомба? Коизлудуй, е проектиран и създаден по най добър стандарт с най качествени материали, всички знаем кога е строена централата а знаем и тогава как се е строило. Не сега, да построят една жилищна сграда, долните два етажа магазини и на горе жилища, след 5 години вратите не се затваят, след 10 години, се изкривява, минава наводнението и после хленчим падна ми къщата.

Има и друго, тук в България си имаме уран(първоначалната сурувина) Бай Тододр Живков, много обича да праща престъпниците и калпазаните там, или на прасетата в белене или в урановите мини, не са живели дълго и щастливо. Но, представи си, тук нямаме къде да го обогатим(уранът трябва да се обогати, за да стане годен за използване в АЕЦ) товарим го от тук, плащаме транспорт, карамего (в полша ли беше къде беше забравих) плащаме си да го обработят, взимаме си пак плутония, връщаме си го в България и си го горим. И за какъв дявол плащаме за тия работи???

Активен

Fortuna incepto signatur!
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2012, 07:06 »

Смисъл щеше да има, ако бяха субсидирали алтернативни източници на енергия както почнаха да правят точно в Добруджа. Ама по едно време се усетиха, че не са на далавера и спряха.

Аз съм против гласуването като цяло. Ама аз съм и против капитализма като цяло. Фашизма и социализма не успяха да унищожат света, но капитализма вече го прави... все още не го е направил де, ама има време.

Тея расистки простотии... не знам как да ги коментирам. Давам ви 2 примера. Знаете от турски произход съм и никога някой не е проявявал расизъм към мене през целия ми живот. Е вярно имало я изцепки от време на време, ама за такива глупости не може да се сърдиш - човешко е. Обаче пък гледам миналата седмица мач Рома-Удинезе. Един маимун от Удинезе забави времето от 84 до 88 минута за смяна като се узвери на целия отбор на Рома. Накрая Даниеле Де Роси едвам се стърпя да го начупи. Типично циганска и маймунска провокация. Е после да нямало расизъм.

По ХР четохме един case study как една негърка е станал мениджърка, въпреки некадърността си на работа, само защото е негърка. И ако не е станала е можела да съди компанията за еди си каква стойност за расизъм. Общо взето аз мразя хората, който използват расизъма като манипулация.

Расизма е напълно човешка, нормална реакция. Според мен дори трябва до някъде да се приеме, а не всеки втори да се обижда и за най-малката думичка, особено пък като проявява подобен манталитет - примера с футболиста на Удинезе. Такова животно не трябва да се защитава, а да се съди. Резултатът знаете ли какъв беше? Жълт картон за футболиста и мисля около 100к евро наказание за клуба, за расистки прояви от страна на публиката. Е мен ако питате е правилно, маймуняка да плати тази глоба, за да не се прави на интересен първобитен орангутан и да предизвиква футболисти и 50 хиляди по трибуните.

Най-голям расизъм има към белия мъж между 25-40 години.

Здрач не ми вкарвай думи в писането. Паплач го използвах за народ като цяло. За множество хора, не исках да обиждам, а да подчертая как се множим като паплач.

А и България трябва да има енергийна политика, но трябва да се ръководи от кадърни хора със кадърни инвестиции. Дори е най-добре сами да си инвестираме в проекта, ако ще и с кредит.
Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2012, 10:55 »

Това за расизма против белия мъж да е вярно, не важи в България, а и в повечето страни по света. Много американски филми гледате.
Всеки ден общувам с хора от всякакви раси. И да ти кажа, всички са еднакво хора. Абсолютно същите чувства, реакции, проблеми, сред тях също се срещат всякакви хора. Виж, от културните различия могат да се появят проблеми в общуването, но те не зависят от расата.
Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 499

Профил WWW
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2012, 11:46 »

Лаик съм в областта,

и съм за ядрената енергия, но каква е гаранцията, че няма да изнасят тази енергия навън, и то най-нагло пред очите да ми казват вие си гласувахте за това? Ще паднат ли сметките за ток? Може ли някой да каже, като заработи Белене, с колко точно ще падне цената на тока или друга услуга?

Аз съм за АЕЦ, защото не искам да строят ВЕЦове и да прецакват прекрасните реки, както направиха със http://bspb.org/show/733-statements   http://forthenature.org/gallery/84  
http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=57&aid=1487  
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Цитат на: Ray Dalio
Да бъдеш успешен има повече общо с това, да знаеш какво да направиш с незнанието си.
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 723

Профил
« Отговор #18 -: Ноември 03, 2012, 12:53 »

Можете да замените политически с "форумен":

И още нещо - преди да влизаме в политически дискусии, които и де факто и де юре са мръсна работа, искам да ви питам - леви или десни ли сте? Без увъртания, само с една дума - ляво/дясно?
Активен

The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Ноември 03, 2012, 12:55 »

Анонимните са пълни смешници, но горното е вярно и за обикновения човек трол.
Активен

Бъди Слънце!
Страници: [1] 2 3 ... 12
  Изпечатай  

Отиди на: