Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 09:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Политическа тема във форума за свалки, флирт и съблазняване на жени  (Прочетена 85358 пъти)
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #20 -: Ноември 03, 2012, 15:35 »

Това за расизма против белия мъж да е вярно, не важи в България, а и в повечето страни по света. Много американски филми гледате.
Всеки ден общувам с хора от всякакви раси. И да ти кажа, всички са еднакво хора. Абсолютно същите чувства, реакции, проблеми, сред тях също се срещат всякакви хора. Виж, от културните различия могат да се появят проблеми в общуването, но те не зависят от расата.

Сигурна ли си? Я виж колко мъже например са без работа и колко жени на тази възраст. Защо мислиш, че повечето мъже преминават към собствен бизнес или поне са опитвали да имат такъв по някоя време? Защо някои мъже посягат към алкохола?
Активен
Phoenix
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2261

Профил
« Отговор #21 -: Ноември 03, 2012, 20:46 »

АЕЦ трябва да има. Това е моето лично мнение. Това е бъдещето на енергетиката и ние трябва да гледаме напред, а не да произвеждаме скъп ток със стари ВЕЦ, ТЕЦ и други технологии, които са на изживяване. Трябва да инвестираме в технологии и наука. Пари за БАН няма, а току-виж сме измислили нов начин за произвеждане на електричество. Но това е друга тема и вече сме я дискутирали.

Аз искам да се върна на темата за гласуването на затворниците. Според мен право да гласуват би трябвало да имат тези, чиято присъда изтича в рамките на мандата, за който дават гласа си. Т.е. ако има избори за президент за следващите 5 г. а даден затворник има да лежи още 8, то не би трябвало да има право да гласува, докато ако ще излезе след 2, нека даде гласа си и като излезе да носи отговорността за положителните и отрицателните страни на избора си.
По този начин също ще се отсеят жестоките престъпници, които лежат с десетки години или до живот и не би трябвало да имат отношение към политическият живот в страната в близко бъдеще.
Ситуацията с емигрантите е подобна. Ако ще живее и работи тук - да гласува тук. Ако е гастербайтер и ще си ходи като свърши сезона - да си ходи!
Активен
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1533

Профил
« Отговор #22 -: Ноември 03, 2012, 22:36 »

Нов АЕЦ не ни трябва. Трябва ни национализиране на енергийните, водните и другите ключови разпределители и предприятия на икономиката - бившото БТК (сега Виваком), Булгартабак да си остане държавен и т.н., за да се намалят кражбите и злоупотребите.

В момента България изнася ток, което значи, че произвежда повече от достатъчно.

Освен това има други енергийни източници, които са екологично чисти и едновременно с това - ефективни (не са само вятърните и слънчевите генератори), като по този начин ядрената енергетика просто се обезсмисля.
Активен

Бъди Слънце!
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 323

С голямата сила идва и голямата гавра.

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 05, 2012, 23:57 »

Днес беше световен ден за протест, уж организиран от Anonymous. Някой от вас отиде ли? В кой град и с какви впечатления е останал?
Активен

Искам, когато мачкам и лижа един як хуй, да знам, че мачкам хуй, а не достойнството си.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1014

Профил
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2012, 22:52 »

Monolith - По принцип си прав, че щом изнасяме, значи произвеждаме повече от необходимото. Но, през комунизма сме биле на токов режим за да можем да изнасяме...

Тук в България, много трудно може да се осъществи използването на други алтернативни източници на енергия, освен на слънчевите и вятърните такива. Нооо, ?зелената енергия? е по-скъпа от Атомната, факт и за доказателство, всеки път получаваме касова бележка.

Не се обезмисля, докато не я докараме до ядрен синтез ще си я караме на ядрен разпад. Ако си имахме една Гоооооооляма река за която на еколозите и природозащитниците да не им пука, ако имахме пари да го направим, може би, нямаше да ни се налага да ползваме ядрената енергия, но имаме дунав, която е и на румъния... Останалото са поточета, сравнение с това което ни трябва.

В момента, точно в момента, най голяма далавера има в продажбата на всякакъв вид горива и енергия, намирисва ми, как света се задъхва от дефицит на тия работи. Да изнасяш ток е супер за икономиката, опааа обърках се за тия които ще се облажат.

Phoenix - ТЕЦ-а е остарял, спор няма, но и четиратактовия двигател е стар, важното е че върши работа. Там се явява проблема с дефицита на горивата, въглищата са 400 кинта тона, става страшно. ВЕЦ-а както казах вече, няма приложение в българия, а и да има никой не го слага в числото.

Прав си наистина, че ядрената енергетика е номер едно. Докато не измислим перпето мобиле, така ще си остане.

По въпроса със затворниците. От къде на къде, ще гласуват?!? Кво право имат, да гласуват, техния свят е друг. Там може да си гласуват, кого да направят булка, грешка е да гласуват. На всичкото отгоре, твърде лесно се купуват гласовете им, кутия цигари или един фъндък марихуана и са купени. Все едно да гласува, човек извън държавата, всъщност същото важи и за затворниците, те не са членове на обществото а членове на затвора, няма как да имат право на обществен глас.
Активен

Fortuna incepto signatur!
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Ноември 15, 2012, 01:15 »

Знаете ли какво се случва в момента? Израел напада по земя Палестина. Фейсбук мрежата гърми. Админи трият акаунти на потребители, които качват снимки от мястото на събитието.
Активен

Искам, когато мачкам и лижа един як хуй, да знам, че мачкам хуй, а не достойнството си.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #26 -: Ноември 15, 2012, 01:26 »

Знаете ли какво се случва в момента? Израел напада по земя Палестина. Фейсбук мрежата гърми. Админи трият акаунти на потребители, които качват снимки от мястото на събитието.

Къде го гледаш?! По Russia Today споменаха с две изречения, по ББС няма нищо...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Ноември 15, 2012, 01:32 »

Няма да ги видиш тези неща там... Цензура... Усмивчица
Заповядай:
https://www.facebook.com/anarchadiabg?ref=stream
https://www.facebook.com/Revolucia2012ProtestSresuSvetovniteBezredici?ref=stream

Скоро ще гръмнат и тези страници, само админите да се сетят:
https://www.facebook.com/OccupyWallSt1?ref=stream
https://www.facebook.com/saprotiva?ref=stream
https://www.facebook.com/occupybulgarianstreets?ref=stream

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hv93mrBAgbk#! Направо да се побъркаш...
Активен

Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Ноември 15, 2012, 17:30 »

Баба Ванга, пак ще се окаже че е предрекла всичко.
Преди цели 16 години българската пророчица е предрекла избухването на АЕЦ Фукушима-1. Нека не забравяме предсказанието на Ванга, че 44-ят президент на САЩ ще бъде чернокож, което отново се сбъдна. Също така тя каза, че това ще е последният президент на Америка.
Днес 20 Американски щата са поискали да се отделят като самостоятелни държави...

http://weeklyworldnews.com/headlines/52531/20-states-to-secede-from-the-union/
http://au.ibtimes.com/articles/405077/20121115/20-states-now-working-process-secede-union.htm#.UKUIVYcgZ1F
И забележете- според българските медии колко са щатите. Жокер: 7.......  http://bgonair.bg/bg/news/world/read/sedem_amerikanski_shtata_chakat_reshenie_da_se_otkysnat_ot_sa_sht/
Живеем в свободен свят, в който цари свобода на словото...  Усмивчица
Активен

sweet_chalga
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 300

Профил
« Отговор #29 -: Ноември 26, 2012, 04:06 »

Днес по новините гледах, че Каталуния ще се отделя от Испания. Това сериозно ли е, или е някаква шега?
Активен

обикновен спамер
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 723

Профил
« Отговор #30 -: Ноември 26, 2012, 22:49 »

Днес по новините гледах, че Каталуния ще се отделя от Испания. Това сериозно ли е, или е някаква шега?

Обсъжда се от месеци(да не кажа години, че и векове), но все още е само чесане на езици, не факт. Аз лично не мисля че ще се случи - каталунците, макар вероятно много от тях да не го осъзнават, печелят от останалите испанци и това, че са в една държава повече, отколкото губят - например като изнасят продуктите си в Испания. Освен това, каталунските дългове са доста високи, плюс разни странични разходи които те често не вземат в предвид под внимание, като коментират колко ще са добре без испанците (като например създаване на армия и полиция), ще влошат и без това кофти държавния бюджет. И на международно ниво - ще се окажат отцепени от ЕС, поне за 5-6-7 години, и от всякакви други организации до тяхното приемане... Като се хвърли на страна национализма, и се тегли чертата на парите, защото мисля че за тях става въпрос, а не за голи идеали - ще се окаже, че много са си добре каталунците в Испания Усмивчица Вие какво мислите?

Интересна е позицията на Испания - пасивна, едва ли не ако искат каталунците да се отцепват, ние няма да се месим...

П.С. Грешката е моя, имали си местна полиция Усмивчица
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 26, 2012, 23:41 »

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1648470

Кризата тласка богати региони към отделяне

Ето една статия за проблемите на регионите...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
sweet_chalga
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 300

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 27, 2012, 03:16 »

И аз си мисля, че негативите са повече. Ако е вярно това което казаха, че Каталуния е 20% от икономиката на Испания, това значи 1/5 да се отреже и да се разпределя по други правила. Доста ще трябва да съкращават за да оцелеят. Супер богата провинция заобиколена от бедни съседи. Не е добър вариант според мен.
Може би е дошъл краят на ЕС и принципите за солидарност. Представям си какво ще е без ЕС. Няма да има кой да налага еко стандарти и отделните държави ще трябва да се спасяват поединично. В конкурентна среда с Китай и Турция, примерно. Жалко ще е ако се отстъпи от тази позиция.   
Активен

обикновен спамер
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2012, 04:50 »

Няма как да няма ЕС, защото всички ще фалират Усмивчица когато са въвеждали еврото, не са мислили какво ще се случва, ако се налага връщане към националните валути...малко като да минеш по мост и да го запалиш...вече няма връщане назад...икономистите, ако искат, да обяснят...
Активен

ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2012, 08:21 »

Проблемът с ЕС, е че мисли само как да улесни корпоративния бизнес. Е сладка-чалга спомена за колегите от Турция. Там ако знаете за какъв дребен и среден бизнес става на въпрос ще си хванете шапките (че може да ви ги продадат). В Китай, до колкото знам, пък всичко работи за държавата, тоест няма как да няма прогрес. Само ние "на запад" искаме да бачкаме за богатите и после да ни съкращават. Много глупава "глобализация" правим в Европата.

Честно казано се надявам Турция да влезе в ЕС, за да ни спаси за малко от кризата и да ни улесни търговията с тях директно. Само ме интересува как те ще се оправят с валутата, защото спекулацията им с валута им носи доста приходи.

Каталунците да се делят да не се делят - все ми е тая. Нямам си на идея какво искат да постигнат.
Активен
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2012, 11:05 »

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1648470

Кризата тласка богати региони към отделяне

Ето една статия за проблемите на регионите...

Здрач, допускам че отразява гледната ти точка, щом го постваш - но това поставя проблемът на много по-общо ниво, в което се разглеждат различни региони, които имат малко общо помежду си, като изключим че са богати - нo, Шотландия май не е по-богата от Лондонското Сити, а Баден-Вюртемберг e след Северен Рейн-Вестфалия и Бавария в Германия, тоест има по-богати региони в съответните страни... Ако ги разглеждаме всички накуп, ще се получи доста интересно, но и много всеобхватно, не мислиш ли? Затова нека да си останем на Каталуния, поне за момента - иначе темата съвсем се разлива...

Та тезата ми беше, че каталунците печелят повече от Испания и еврото, отколкото ако се отделят... Давам линк към една статия, ще преведа основните моменти:

http://www.intereconomia.com/noticias-gaceta/politica/independencia-cataluna-arruinaria-los-propios-catalanes

БВП на региона ще падне с 50 милиарда евро, или между 23-50%, според прогнозите на доклада, цитиран от автора. Ще отпаднат от евро-зоната, като влизането им в нея ще трае поне 10 години. Ще падне грубо надолу и БВП на глава от населението, поне в близките 10тина години. Очаква се много компании да се пре-ориентират към други райони, тъй като от Каталуня няма да могат да ползват предимствата на еврозоната. Губят и основен пазар - испанския - макар и със свито вътрешно търсене, той си остава голям и с покупателна способност. Дефицитът ще продължи да расте - той и без това сега си е стабилен, защото и каталунците, както и останалите испанци, харчеха когато не трябва Усмивчица Банките, които са проблемни - като Каса Каталуня (Cataluña Caixa) - ще трябва да си ги спасяват самички така или иначе.

Тук фокусът е върху парите(икономиката) - иначе освен това, да - ще могат да си начешат националната краста Усмивчица Но толкова са омешани с испанците, сигурно половината каталунци са и наполовина испанци, освен това доста от тях са и в други части на Испания, Мадрид да кажем... Не ми е ясно как ще се разделят окончателно от испанците, това са части на една и съща държава и едно и също общество. Разбира се, статията не е подробния доклад, а само главните точки от него.

Няма как да няма ЕС, защото всички ще фалират

Ще донесе огромни загуби на всички, включително Германия и богатите региони, които искат да се отцепват. Последно четох, че ще върне всички държави едно десетилетие назад - разбира се, такива прогнози много и най-различни. Свързано е с много разходи, груб спад на търговията между страните-членки на ЕС, оскъпяване на кредитите взети в евро, което прави почти невъзможно погасяването им (според мен и сега Гърция вече не може да погаси кредитите които са й дадени), и инфлация. Иначе на теория е възможно де Усмивчица (Здрач, говориш за ЕС, а имаш предвид Еврозоната)

Цитат
Проблемът с ЕС, е че мисли само как да улесни корпоративния бизнес.

Ами инс, кое е двигателят на една развита икономика? Компаниите от DAX-30(30-те най-силни немски компании), или старт-ъпите, дето не се знае дали утре няма да залязат? Тук говориш пристрастно, разбирам че искаш да основеш собствена фирма и ще е хубаво държавата да те подкрепи в това - но големите компании поне за момента изглеждат по-важни за макроикономическата ситуация, не мислиш ли?

Цитат
В Китай, до колкото знам, пък всичко работи за държавата, тоест няма как да няма прогрес.

Това откога е гарант за успех? В България преди 89та пак всичко е работило за държавата - имали ли сме небивал икономически ръст и били ли сме един малък Китай? Не сме. Причините за успеха на китайците се крият другаде, не в това, че всичко работи за държавата. Виж как си противоречиш - искаш да има развита частна инициатива, държавата да подкрепя предприемачите - а после "ако всичко работи за държавата - има прогрес" - две взаимноизключващи се неща.

Цитат
Само ние "на запад" искаме да бачкаме за богатите и после да ни съкращават. Много глупава "глобализация" правим в Европата.

Още от Древен Египет, робите са работели за фараоните и жреците Усмивчица И до днес е така, само думата робство е модернизирана и маскирана под разни други начини да те вържат здраво към системата... И не че капитализмът е отлична система без недостатъци и перфектно функциониране - просто е най-малко лошата, която сме открили. Много хора не искат да бачкат за богатите - но нямат уменията, условията, волята и топките да създадат собствен бизнес(особено като знаем, че 80-90% от населението си е тъпо, останалите 10% дърпат първите напред) - е, какво, да мрат гладни ли? И им е по-изгодно да бачкат за богатите - големите компании дават по-високи заплати, по-голяма сигурност, и повече защита(например чрез синдикатите). Живот и здраве, когато основеш фирма, имаш успех, и тя се разрастне и стане голяма - ти ще си богатият, за когото ще работят останалите. И ще видиш, че на една икономика и трябват и работници Намигване

Цитат
Честно казано се надявам Турция да влезе в ЕС, за да ни спаси за малко от кризата и да ни улесни търговията с тях директно. Само ме интересува как те ще се оправят с валутата, защото спекулацията им с валута им носи доста приходи.

Как ще ни спаси от кризата? С още по-голям внос на евтини турски стоки, които да подбият местната продукция и да вдигнат и без това високата безработица? Впрочем, те турците и сега си имат много споразумения с ЕС за вноса/износа на стоки - в списъка на кандидат-членките на ЕС са и това им дава преференции. И още - какво ще правим с грубите вълни от емигранти към Европа? А с кюрдите? А с това, че границата на ЕС ще излезе при Ирак и Сирия - две проблемни държави, които ще принудят ЕС да отдели повече средства за защита? От другата страна - Турция много добре си гледа своя интерес, не е тръгнала да спасява еврото...
Активен

ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Ноември 27, 2012, 18:01 »

Говориш много найзуст, Лектър. Икономиката няма нищо общо с благоустройството. Това да движиш икономиката, всъщност е нещо много лошо. Точно така се получават финансовите балони - от "задвижване" на икономиката. Особено много ме кефят компании, които играят и с бондове и с данъци.

И тука идва примерът ми с Китай. Там няма как да не плащаш данъци, няма значение каква корпорация си. Всички работят за държавата означава точно това. С корпоративния бизнес, държавите обедняват, защото няма от къде да печелят.

Лектър, не оставяй нечии вярвания да те спират и тебе. Това кои колко е бил мързелив и е нямал качества е супер тъпотия. Замисли се години назад, как всеки си е имал земя и животни и се е изхранвал. Тогава пак ли са били тъпи хората? Или всички са имали условия да си изкарват прехраната?

Не приятелю, Турция няма да ти носи евтина продукция... въобще с много митове и легенди боравиш, за тази държава, която в момента произвежда качествено. Турците точно ще дойдат да инвестират в малки бизнеси - магазини, кафенета и такива неща. Емигранти? Те да не са луди да излизат от Турция, за да ходят в Европа бе? Възможно е да има някаква вълна, но определено ще има по-малко емигрирали турци, отколкото румънци например. Кюрди? Проблемните кюрди са далеч от Европа в момента. Аз лично познавам доста кюрди - много добри хора.

За границите не знам какво да ти кажа. Но Турция, за разлика от България е военна сила и си защитава границите доста лесно. И да всъщност много добре си правят те, че стоят извън зоната, защото знаят, че ще трябва да налеят маса пари, да спасяват гърци, италиянци, португалци и испанци.
Активен
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Ноември 27, 2012, 19:32 »

Инс, първо - няма как да знам какво си имал предвид, ако не обясниш - а ти не беше обяснил. За благоустройство нито ти си говорил, нито аз - и изведнъж, ама то нямало връзка с икономиката. Под прогрес - благоустройство ли имаше предвид? Аз - не, и не свързах първото с второто. За Китай цитирам какво беше написал:

Цитат
В Китай, до колкото знам, пък всичко работи за държавата, тоест няма как да няма прогрес.

От горното ти твърдение, как да си направя извода, който ти си искал да кажеш:

Цитат
Там няма как да не плащаш данъци, няма значение каква корпорация си. Всички работят за държавата означава точно това.

Ъ?

Цитат
Лектър, не оставяй нечии вярвания да те спират и тебе. Това кои колко е бил мързелив и е нямал качества е супер тъпотия. Замисли се години назад, как всеки си е имал земя и животни и се е изхранвал. Тогава пак ли са били тъпи хората? Или всички са имали условия да си изкарват прехраната?

Инс, не се оставям ни най-малко, но имам друга гледна точка към нещата. И съм не 100, а 101% сигурен, че да ореш нивата и да гледаш животните е доста по-елементарно от това в днешно време да основеш успешна фирма в дългосрочен план. Не мисля, че да си изкарваш прехраната със земя и животни изисква някакъв голям умствен капацитет. Иначе защо всички селяни не са станали супер успешни предприемачи?

И да, мисля, че имат различни качества, както и умения, и способности. Или вярваш че всички сме еднакви? И не всички имат качества да са предприемачи, защо ти се струва нещо толкова невероятно това?

Цитат
Турците точно ще дойдат да инвестират в малки бизнеси - магазини, кафенета и такива неща.

Първо, дай да разграничим - за влизането на Турция, от гледна точка на ЕС ли ще го разглеждаме, или от гледна точка на България? Защото са различни неща...

Приемаме, че твърдението ти се сбъдва и малките бизнеси на турските инвеститори в България процъфтяват. Мислиш ли, че малките бизнеси ще дръпнат икономиката напред? Аз не съм чул икономика да процъфтява от магазини и кафенета... Кафенета и магазинчета в България бол... на всеки ъгъл са в Пловдив. Може би имаш предвид че директните инвестиции ще помогнат много? Ами колко да са тези инвестиции - едно кафе е евтино, не ти трябва някакво брутално наливане на капитали в него...

Цитат
Емигранти? Те да не са луди да излизат от Турция, за да ходят в Европа бе?

Ще взема да направя една анкета сред турците в Германия защо са толкова луди, та се бутат тука Усмивчица Ама май ще се окаже, че макар и в здрава криза, някои страни в Европата са по-добре от Анадола... Защото Турция не е само Истанбул.

Цитат
Кюрди? Проблемните кюрди са далеч от Европа в момента.

Кюрдите в Турция са им таралеж в гащите, дори когато са кротки. И ще ти кажа защо - винаги има потенциална заплаха някоя страна по някой спор да им налее пари за оръжия, за пропаганда, и да се юрнат пак да се освобождават...

Цитат
И да всъщност много добре си правят те, че стоят извън зоната, защото знаят, че ще трябва да налеят маса пари, да спасяват гърци, италиянци, португалци и испанци.

Допреди кризата бая се бутаха, иначе.
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Ноември 27, 2012, 21:58 »

Е, да, като е за привилегии, всички се бутат...като е солидарно да се подкрепят по-слабите, никой не се натиска...

Лектър, не, статията не отразява гледната ми точка...просто ми се стори интересна...не съм запозната с всички исторически, икономически и културни предпоставки, които тласкат всеки от тези региони към отделяне...запозната съм основно с Шотландия и Фландрия, разбира се...

Не знам дали Каталуня ще се отцепи, едва ли, но тази седмица ще бъде гласувано нещо много важно - нов статут на Палестина пред Общото събрание на ООН...надявам се и стискам палци новият, по-висок статут да им бъде признат. Франция вече обяви, че ще подкрепи, както и повечето от държавите-членки. Крайно време е ООН да си извади главата от...пясъка.
Активен

Beact
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

Профил
« Отговор #39 -: Ноември 27, 2012, 22:43 »

Каталуния няма да се отцепи, това е ясно. Те и те почнаха като Белгия, която уж постоянно се разделя.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12
  Изпечатай  

Отиди на: