Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 10:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Политическа тема във форума за свалки, флирт и съблазняване на жени  (Прочетена 85361 пъти)
nightrider
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #200 -: Май 27, 2014, 09:15 »

Не мисля, че трябва да се нагаждаме и просто да оцеляваме, а трябва да протестираме, когато действията им ни накърняват правата и вредят. А не да ги оставяме безнаказани да си правят, каквото си искат. В крайна сметка тези ш@?#%¥*и копеленца са сложени там от нас да служат на нас и интересите ни. Не, за да бъдем ние ограбвани от тях.

Права си така трябва да бъде.
Активен
sinner
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 224

Профил
« Отговор #201 -: Май 27, 2014, 15:12 »

Аз също съм доволен от резултатите от гласуването с огледа на това, че ГЕРБ победи убедително! Колкото и да не искат да приемат някои хора, ГЕРБ е единствената партия, която има европейска визия за България, вслушва се в препоръките и съветите на експертите от Брюксел и работи за бъдещето на Бъглария. Не казвам, че са безгрешни и те дори си признават грешките, но това е единствения адекватен избор на фона на остананлите партии. Не случайно избирателите на ГЕРБ са образованите хора с висше образование от големите градове. В чужбина също са избрали партията на ББ, защото хората виждат, анализират и преценяват.
  Тези, които гласуват за СерГЕЙ-чо ги съжалявам. При тях има няколко варианта: или са мазохисти или изключително заблудени или са ПРИНУДЕНИ или купени. С действията си това правителство показа, че е некадърно, нагло, никакви експерти и е тотален провал. Не изпълниха нито едно от обещанията си и изтелгиха възможно най-неизгодните кредити, ощетяващи държавата за да покрият дуките си, които после НИЕ ще плащаме с лихвите. Замазаха очите на пенсионерите с по 5-10 лв. увеличение на пенсиите, при положение, че държавата в момента не може да си го позволи. Ако някой от тях има дори капчица морал трябва незабавно да подадат оставка и да се покрият в миша дупка. Другата партия, която е що годе светъл лъч в тунела е Реформаторксия блок, но само някой кадри оттам. И те имат още доста да работят по организацията си и кадруването вътре в партията.
 Относно дилемата дали да се гласува или не - много по-добре е да се гласува и причината е елементарна. Когато повече хора гласуват се намалява стойността на купените гласове на фона на всички гласували. И по този начин партията, която е купувала гласове има много по-малък шанс.
  Има два основни начина човек да изрази гражданската си позиция - или чрез гласуване или чрез протест. Тези, които не правят нито едно от тези неща нямат право да се оплакват и да си чешат езиците как всички били еднакви. Така не се променя нищо! Аз лично направих и двете - миналото лято ходих да протестирам и на изборите гласувах. Само тогава, според мен, човек има право  да говори, да изразява мнение и да дава акъл.
Активен

Не бъди статист в собствения си филм! Напротив - изиграй главната роля.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #202 -: Май 28, 2014, 00:52 »

Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #203 -: Май 28, 2014, 01:01 »

Аз па гласууааах!
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #204 -: Май 28, 2014, 09:40 »

Надявам се някой да ти е казал за кого...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #205 -: Май 28, 2014, 09:47 »

Аз не гласувах понеже нямаше желаещи да купят гласа ми. Намигване Леле колко съм комерсиален чак ми идва сам да си посегна.Усмивчица
Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #206 -: Май 28, 2014, 10:33 »

Аз си продадох изгодно моят. Усмивчица
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #207 -: Май 28, 2014, 22:37 »

Активен

sags
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #208 -: Юни 01, 2014, 12:18 »

Аз успях да гласувам. Като погледнах всички партии и всички кандидати сметнах, че най-ползотворно гласът ми би се използвал от някоя слабо изявената партия. Поне няма да разпределят гласа ми.
Относно като цяло гласуването съм на мнение, че трябва да сложат още един критерии за гласуване. Всеки който е над 18 И ИМА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ да може да изкаже позиция. Но съм наясно, че не е изгодно и няма да стане. Все пак доста гласоподаватели ще бъдат ограничени (предимно от ромски произход) и ще се вдигнат цените за вот.
Смятам, че за да се дават социални осигурвки за майченство, също трябва да има критерии. Поне основно образование. И причините са доста.
Доста роми нараждат по над 5 деца и взимат сравнително добри пари за стандарта им за живот. А познавам доста семейства, които едвам свързват двата края с едно дете. Все пак тези семейства плащат данъци за тока, който използват, данъци за храната, за дрехите, за наема на жилището дори, а ако нямат наем, а свое жилище, плащат данъци, че го притежават и куп други малки таксички. Жените от ромски произход, които нямат образование предимно живеят в катун (ествено незаконен)  или общиснко жилище и следователно са с облаготелствани от такива данъци, в 85% от случаите не плащат ток, вода, наем или данъци. Да не говорим за такса смет (въпреки, че те правят най-много боклук) и това не всичко.

Майката има право на еднократна помощ при раждане на живо дете, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца. Размерът на еднократната помощ е, както следва:
  . за първо дете ? по 250 лв.;
  . за второ дете ? по 600 лв.;
  . за трето и всяко следващо дете ? по 200 лв.
Ако до навършване на 2-годишна възраст на детето се установят трайни увреждания 50 и над 50 на сто (над 56% от българските роми са с траини увреждания, незнайно защо, под каква форма и поради какви причини), на майката се изплаща допълнителна еднократна помощ в размер на 100 лв.

Ако много прецизно се изчисли влизането в 45 дневния период за раждането на следващо дете в рамките на навършването на 2 години на предходното, тогава майката има право на още едно обезщетение за раждане на дете в общ размер от 29 160 лева за 13,5 месеца кръгло (тъй като това е изчисленото обезщетение за предходното дете и това е по-изгодното за майката). Отново трябва да се добавят здравните осигуровки за разход през този период, или 13,5 месеца * 20,16 лева = 272,16 лева.
И това не е всичко. Отново може да се ползва опцията за отглеждане на следващото дете от 1 до 2 години ? това са нови 340 лева * 12 месеца = 4 080 лева, както и в разходната част здравните осигуровки за 12 месеца = 241,92. Към тази висока доходност не трябва да се забравя и, че майката има 18 месеца с максимален осигурителен доход за пенсия и за период от около 5 години ще е здравно осигурена (разходите за което са включени в посочената по-горе цена).
Кажете ми как да се възползват от системата, като на практика направо си ги храни и отглежда.

Аз за да имам книжка КАТ В трябва да имам средно образование. А една жена от ромски произход едва навършила 17 вече има 3 деца и получава от държавата 241,92+272,16= 514,08лв. и я осигуряват 5 години при което ще получи и пенсия, "може" и да няма средно образование за да получи едни добри осигуровки. Нямам нищо против да раждат деца, но поне нека да изкарат елементарно образование (както правят повечето българки) за да получат пари от държавата. Единствено просяците получават пари срещу нищо. Всички останали трябва да работим и то доста за да покриваме изискванията на държавата за да можем един ден нашите жени да могат щогоде спокойно да излезнат в майчинство, въпреки че за да си получат парите обещани от държавата са принудени да чакат понякога и с месеци.
Е аз питам кое е по отговорно - да отглеждаш дете или да изкараш шофьорска книжка?
Активен

Любопитството е погубило повече девици, отколкото любовта.
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #209 -: Юни 01, 2014, 15:47 »

Ех пак усещам недоволство, от къде на къде изискване за средно образование за да гласуваш, то така ако тръгнем скоро и висше ще сложим като изискване, как тогава ще се купуват гласове с кебапчета и 50лв.
Гласа не е обвързан с образованието, защото закона третира всеки индивид навършил 18г способен да гласува. Освен това не мога да разбера защо хората с образование си въобразяват, че техния глас е даден по правилно от този на ромите без образование. Ако трябва да направя един паралел дали си образован и си си дал гласа за герб, бсп, дпс или си ром и си дал гласа си за герб, бсп, дпс щото са ти дали 50лв няма никакво значение, а ромите са по интелигентни от човека с образование понеже те получават реални пари и облаги за гласовете си.
Възмущаваш се че Ромката взима майчински, помощи и има 5-10 деца ами теб какво ти пречи да взимаш? Направи на жена ти 5 деца през 2г едно от друго взимай си помощите и ти. Само, че не на теб ти пречи образованието, ти не искаш да поемеш ангажимента за 5 деца, а завиждаш на ромите.
Проблема от чисто финансова гледна точка, е че социалната система изразходва огромни средства, които излизат от джоба на данъкоплатците, а техния брой силно намалява в развитите страни поради застаряване на населението, предизвикано пак в резултат на по високото образование. Колкото човек е по-образован толкова по-малко се интересува от деца, в най-добрия случай има 1-2 деца като се старае да им осигури всичко. Това е доста неправилно от социална гледна точка. Вместо когато детето стане на 18г или 21г в щатите да получи един ритник за да почне да се оправя сам той тежи на родителите си почти до 30г докато завърши висше и си намери работа.
Та по въпроса как да отглеждаш повече деца когато трябва да се грижиш за тях 30г ами няма как.

В крайна сметка това ще доведе социалната система до финансов колапс в следващите години и няма да ме учуди, че тази система ще изчезне и на нейно място всичко ще стане частни пенсионни фондове и здравни застраховки. Удара от разпадане на социалната система както обикновено ще понесат социално слабите.

Активен

sags
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #210 -: Юни 05, 2014, 18:38 »

Цитат
Възмущаваш се че Ромката взима майчински, помощи и има 5-10 деца ами теб какво ти пречи да взимаш? Направи на жена ти 5 деца през 2г едно от друго взимай си помощите и ти. Само, че не на теб ти пречи образованието, ти не искаш да поемеш ангажимента за 5 деца, а завиждаш на ромите.

Не знам как така го изкара, че завиждам на ромите и се учудвам, че си стигнал до такова заключение, но както и да е. Аз не се възмущавам (или завиждам) на ромката, че взима пари от държавата (това е нейно право - за сега). Контекстът беше друг, а именно - защо аджаба може да нямаш и грам принос за обществото и в същото време да можеш да точиш пари от хазната идващи от работещи хора като теб и мен?
Не ми пречи да направя 5, 6, 12 деца, ама бащиния ми дълг, който ще имам към тях, няма да ми позволи да оставя децата си на произвола на съдбата, както го правят ромите (например) и какъв ангажимент поемат те с това, че си нараждат децата и зависят от тях за собствения си живот. Нали (уж) целта е да осигуриш възможно най-добрия старт на живота на своето дете? Може и аз да съм в грешка, ама не смяташ ли, че детето ти заслужава повече от това да живее в катун, да се къпе 3 пъти в месеца, да е под постоянни атаки от болести, необразовано, неинтилигентно, невъзпитано, невъзможно да изпитва гордост пред когото и да е било, да бъде мачкано от другите, в повечето случай да е просещо, неудволетворено от живота и в крайна сметка да свърши под някой мост или в бунище? Е как да го кажа по-просто ..... Бъди ром за да си мързелив и свободен или бъди българин за да плащаш за всичко. Или поне в България.
Цитат
Проблема от чисто финансова гледна точка, е че социалната система изразходва огромни средства, които излизат от джоба на данъкоплатците, а техния брой силно намалява в развитите страни поради застаряване на населението, предизвикано пак в резултат на по високото образование.
Ужас, Потрес  Ухилен.... според теб излиза, че високото образование предизвиква демографска криза??? Аз си мислех, че ниския стандарт на живот, ама пък може и да си прав в крайна сметка, то не ти пречи да те мачкат и да те унищожават (в някои случаи и по-лошо) когато не го разбираш нали!
И аз съм на мнение, че образователната ни система е ударила дъното, ама пък може и да е за добро знам ли, ама не спирайте да се усмихвате а.к.а Емо Чолаков.

П.С Демографията е съдба. Ако населението ни е на стопяване нищо чудно, че съдбата ни е такава.
Активен

Любопитството е погубило повече девици, отколкото любовта.
Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 158

Профил
« Отговор #211 -: Юни 06, 2014, 08:26 »

Съвсем правилно. Високото образование е предпоставка за снижаване на раждаемостта до отрицателен растеж.
Активен
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #212 -: Юни 06, 2014, 15:38 »

Цитат

Не знам как така го изкара, че завиждам на ромите и се учудвам, че си стигнал до такова заключение, но както и да е. Аз не се възмущавам (или завиждам) на ромката, че взима пари от държавата (това е нейно право - за сега). Контекстът беше друг, а именно - защо аджаба може да нямаш и грам принос за обществото и в същото време да можеш да точиш пари от хазната идващи от работещи хора като теб и мен?
Не ми пречи да направя 5, 6, 12 деца, ама бащиния ми дълг, който ще имам към тях, няма да ми позволи да оставя децата си на произвола на съдбата, както го правят ромите (например) и какъв ангажимент поемат те с това, че си нараждат децата и зависят от тях за собствения си живот. Нали (уж) целта е да осигуриш възможно най-добрия старт на живота на своето дете? Може и аз да съм в грешка, ама не смяташ ли, че детето ти заслужава повече от това да живее в катун, да се къпе 3 пъти в месеца, да е под постоянни атаки от болести, необразовано, неинтилигентно, невъзпитано, невъзможно да изпитва гордост пред когото и да е било, да бъде мачкано от другите, в повечето случай да е просещо, неудволетворено от живота и в крайна сметка да свърши под някой мост или в бунище? Е как да го кажа по-просто ..... Бъди ром за да си мързелив и свободен или бъди българин за да плащаш за всичко. Или поне в България.
Цитат
Проблема от чисто финансова гледна точка, е че социалната система изразходва огромни средства, които излизат от джоба на данъкоплатците, а техния брой силно намалява в развитите страни поради застаряване на населението, предизвикано пак в резултат на по високото образование.
Ужас, Потрес  Ухилен.... според теб излиза, че високото образование предизвиква демографска криза??? Аз си мислех, че ниския стандарт на живот, ама пък може и да си прав в крайна сметка, то не ти пречи да те мачкат и да те унищожават (в някои случаи и по-лошо) когато не го разбираш нали!
И аз съм на мнение, че образователната ни система е ударила дъното, ама пък може и да е за добро знам ли, ама не спирайте да се усмихвате а.к.а Емо Чолаков.

П.С Демографията е съдба. Ако населението ни е на стопяване нищо чудно, че съдбата ни е такава.

Ти не им завиждаш, а те е яд, че взимат помощи заради многото деца, а ти не можеш да си позволиш да имаш много деца понеже искаш да им осигуриш добър старт в живота като ги хрантутиш до 30г възраст. Ето тук идва ролята на образованието, ако ти беше с основно щеше да имаш поне 2-3 деца и да ги гледаш до 18г вместо 1 до 30г. Този проблем се наблюдава във всички страни с по-високо средно ниво на образование.
Западна Европа и щатите си го решават чрез емигранти на които дават гражданство за да балансират застаряващото население.
Моето лично мнение, е че държавна социално-осигурителна система не трябва да има. Искаш здравна застраховка купи си, искаш пенсия направи си пенсионен фонд. Не искаш твой проблем отиваш да ровиш по кофите и да спиш в кашон на улицата.
Прехода трябва да се осъществи плавно първо със здравните осигуровки за да се премахне касата, а след това пенсионните да започнат да се преливат плавно към индивидуални партиди.

Активен

bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Профил
« Отговор #213 -: Юни 10, 2014, 14:47 »

Съвсем правилно. Високото образование е предпоставка за снижаване на раждаемостта до отрицателен растеж.

Няма такова нещо. Албания, една от най-бедните държави в Европа има най-висока раждаемост на континента. Ирландия, страна с едни от най-високите заплати в Европа, а и не само, е на второ място в Европа по раждаемост. Една от най-богатите държави в Европа и една от най-бедните са на двете челни места по раждаемост.

Всичко опира до семейни ценности, национални такива също.
Активен

"I don?t think there is anything particularly wrong in hitting a woman, though I don?t recommend you do it the same way that you hit a man."
Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #214 -: Юни 11, 2014, 08:34 »

Жени и национални ценности във връзка с раждаемостта? Шегуваш се ...
Всичко опира до интереса на жената и какво иска за себе си.
Пробвай да убедиш жена, че вместо да се наживее и да прави кариера е по-добре да роди 3-4 деца Намигване
Ирландия може да е само изключение. Навсякъде дълго учещите и след това работещи жени се ограничават до 2 деца.
3 и повече деца са сравнително редки случаи.
Активен
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #215 -: Юни 11, 2014, 10:39 »

Всичко опира до интереса на жената и какво иска за себе си.
Пробвай да убедиш жена, че вместо да се наживее и да прави кариера е по-добре да роди 3-4 деца Намигване
Ирландия може да е само изключение. Навсякъде дълго учещите и след това работещи жени се ограничават до 2 деца.
3 и повече деца са сравнително редки случаи.

Не се шегувам, изобщо. При нас национални ценности вече не съществуват, но има страни, където именно те са основен фактор, да не кажа единствен. Направо неписан закон. При някои е традиция да се раждат много деца, без значение дали жената планува кариера или не. За много народи думата ''наживее'' не съществува, смятат високата раждаемост за дълг. Интересното е, че на тях децата не им пречат на кариерата. А вече как го правят - нямам никаква представа.

Иначе е ясно, че образованието и кариерата действат на жената като противозачатъчни, но след като в богатите страни би трябвало да раждат по-малко, що ли в България раждат още по-малко? Богат кариерист да си - колкото по-малко деца, толкова по-добре. Беден да си - малко или никакви деца е по-добре. А де? Усмивчица
Активен

"I don?t think there is anything particularly wrong in hitting a woman, though I don?t recommend you do it the same way that you hit a man."
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #216 -: Юни 11, 2014, 11:44 »

LoL......
Активен

Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #217 -: Юни 11, 2014, 15:44 »

Bars, посочи ги тези държави, че ми стана интересно.

п.с. Има нещо подобно в Кюрдистан, там където се надцакват с турци и други племена, но пак са мъжете двигател на тези напъни.
Активен
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #218 -: Юни 11, 2014, 16:37 »

Bars, посочи ги тези държави, че ми стана интересно.

п.с. Има нещо подобно в Кюрдистан, там където се надцакват с турци и други племена, но пак са мъжете двигател на тези напъни.

Не е като да ги карат насила. Обществото е друго. Албанците например повреме на втората световна са 400 000 човека. Приемали са вярването, че албанка, която няма поне 7 деца не е истинска албанка и че албанката ще пречука сръбския щик...и ей ги днеска, 3,5 мил. в Албания, кажи речи 2 мил. в Косово, 800 хил. в БЮРМ. Смятай какво заплождане е падало, и още се множат като зайци. Нито са по-нещастни, нито им куца бизнеса, кариерата и т.н.
В богати арабски страни също високата раждаемост е приоритет, пък не са в дефицит на кариеристки, кариеристи, бизнесменки, бизнесмени и каквито ти хрумнат други. Нито са по-нещастни (да кажеш не са се ''наживяли''). В бившите съветски републики също, в Исландия също не се шегуват Намигване. Примери бол.
Активен

Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #219 -: Юни 12, 2014, 10:02 »

Нещо се бъркаш сякаш в причинно-следствената връзка ...
Ако жените са ограничени от към средства за предпазване от бременност и не могат по религиозна причина да отказват
секс на мъжете си, дали ги прави ентусиастки да раждат по 5-6-7-10 деца?
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12
  Изпечатай  

Отиди на: