Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 10:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 ... 10 11 [12]
  Изпечатай  
Автор Тема: Политическа тема във форума за свалки, флирт и съблазняване на жени  (Прочетена 85363 пъти)
KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #220 -: Юни 12, 2014, 10:18 »

Албанците, арабите от петролните държави, дето стига да не си се родил от някое малцинство, можеш да си изживееш живота без реално да правиш нищо и тюркските републики в Централна Азия, дето мъжете бачкат по строежите в Москва, Самара, Казан и тн и се връщат веднъж годишно да си оплодят кариерно развитите жени...
Исландия са 2 деца.
Активен
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Профил
« Отговор #221 -: Юни 12, 2014, 10:30 »

Нещо се бъркаш сякаш в причинно-следствената връзка ...
Ако жените са ограничени от към средства за предпазване от бременност и не могат по религиозна причина да отказват
секс на мъжете си, дали ги прави ентусиастки да раждат по 5-6-7-10 деца?

По причинно-следствена връзка, познавайки лично 3 жени (Иран, Боливия, Беларус), женени и трите за българи, всички християнки, най-малко деца от тях има последната - 4, знам, че не им липсва нито образование, нито кариера, нито средства за предпазване от бременност. Що така?
Реално някои на сила раждат по 5-10 деца, реално една от трите горе беше пред развод- мъжа и не искаше 5то.
Всичко е в главата.
Активен

"I don?t think there is anything particularly wrong in hitting a woman, though I don?t recommend you do it the same way that you hit a man."
Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 158

Профил
« Отговор #222 -: Юни 12, 2014, 13:39 »

Винаги има изключения с имена, история дори кариера. Някои и по телевизията ги дават с по 10-14 деца.
НО статистиката никак не се интересува от изключенията.
Погледни цифрите, трендовете, поговори си с повечко жени раждали и не раждали и тогава да си говорим.
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #223 -: Юни 13, 2014, 15:16 »

Кюрди, албанци, палестинци, израелци и подобни не трябва да се дават за пример, защото при тях високата раждаемост е въпрос на оцеляване и териториално надмощие...
Съгласна съм, че има корелация между образованието, не само при жените, но и при мъжете, и раждаемостта... Очевидно е, че ако учиш до 30 и правиш кариера до 40, нямаш време да имаш толкова деца, колкото ако си необразован и почваш да раждаш на 17...достатъчно е да погледнем Африка, Индия и тн и ще видим връзката между двете... Културните традиции, ограниченият достъп до контрацепция, урбанизацията са допълнителни фактори, които играят роля...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #224 -: Юни 13, 2014, 16:13 »

Цитат
Кюрди, албанци, палестинци, израелци и подобни не трябва да се дават за пример, защото при тях високата раждаемост е въпрос на оцеляване и териториално надмощие...

Съгласен. Но ако трябва да сме честни, тук е същото положение - чиста демографска етническа война. Измираме като пилци, населението застарява, а пък и не блестим и с ''капитализъм'', да кажем нещо кариера а у. Някъде четох, че с темпото, с което го ''караме'', до 2050 ще сме малцинство в собствената си държава. На малко хора тук им пука, честно казано, а трябва. Специално относно израелците (евреите), на които и зайците биха завидяли, не съм чувал за по-големи кариеристи от тях.

Цитат
Съгласна съм, че има корелация между образованието, не само при жените, но и при мъжете, и раждаемостта... Очевидно е, че ако учиш до 30 и правиш кариера до 40, нямаш време да имаш толкова деца, колкото ако си необразован и почваш да раждаш на 17...достатъчно е да погледнем Африка, Индия и тн и ще видим връзката между двете...

Всеки би се съгласил. По-силно индустриализирани и капиталистически държави се отличават със значително по-ниска раждаемост. По-бедните, предимно в Африка, са на чело в класациите по раждаемост. Интересното за мен е, че ние сме сравнително бедна държава, пък раждаемостта ни е по-ниска и от най-големите кариеристи (държави с общества, силно държащи на кариера и пр.), и от най-бедните, плодящи се като зайци народи.

Цитат
Културните традиции, ограниченият достъп до контрацепция, урбанизацията са допълнителни фактори, които играят роля...

Особено първите две.
Активен

"I don?t think there is anything particularly wrong in hitting a woman, though I don?t recommend you do it the same way that you hit a man."
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #225 -: Юни 13, 2014, 18:19 »

Цитат

Съгласен. Но ако трябва да сме честни, тук е същото положение - чиста демографска етническа война. Измираме като пилци, населението застарява, а пък и не блестим и с ''капитализъм'', да кажем нещо кариера а у. Някъде четох, че с темпото, с което го ''караме'', до 2050 ще сме малцинство в собствената си държава. На малко хора тук им пука, честно казано, а трябва. Специално относно израелците (евреите), на които и зайците биха завидяли, не съм чувал за по-големи кариеристи от тях.

Казах израелци, а не евреи, за да подчертая, че говоря именно за населението на определена територия, където съществува конфликт.

Кариеристи са, но не жените. Ако говорим за ортодоксалните. Това да имат по много деца и ролята на жената да е да се занимава с отглеждането им, е допълнително обусловено и от религията.

Цитат
Съгласна съм, че има корелация между образованието, не само при жените, но и при мъжете, и раждаемостта... Очевидно е, че ако учиш до 30 и правиш кариера до 40, нямаш време да имаш толкова деца, колкото ако си необразован и почваш да раждаш на 17...достатъчно е да погледнем Африка, Индия и тн и ще видим връзката между двете...

Всеки би се съгласил. По-силно индустриализирани и капиталистически държави се отличават със значително по-ниска раждаемост. По-бедните, предимно в Африка, са на чело в класациите по раждаемост. Интересното за мен е, че ние сме сравнително бедна държава, пък раждаемостта ни е по-ниска и от най-големите кариеристи (държави с общества, силно държащи на кариера и пр.), и от най-бедните, плодящи се като зайци народи.

Ние сме сравнително бедна и необразована и кариерно неразвита държава спрямо кого? Спрямо Запада или спрямо Африка? Защото спрямо последните сме доста по-образована и развита държава.
Хора в държави, силно държащи на кариера, нали се сещаш, че в един момент, макар и по-късен, благодарение на тази кариера, имат финансова възможност да издържат 2-3-4 деца. Имам предвид там, където кариера не значи, както в Бг, просто да имаш някаква работа и да взимаш една и съща заплата цял живот и да оцеляваш, а да знаеш за какво си учил и работил и на 35-45 да можеш да направиш и издържаш 2-3 деца.
Тук идва и това, че в някои от тези развити държави има много големи малцинствени групи - UK, Франция, Германия, Белгия, Холандия... и това допълнително надува раждаемостта. А също така дори не малцинствата, а коренното население в някои от тези държави все още е силно религиозно и това също играе роля в решението да имаш много деца.
Ние сме прецакани, защото хем сме достатъчно образовани, което ни спира да се плодим като цигани и да гледаме децата ни да растат в мизерия, хем не сме достатъчно заможни и нямаме материалната възможност да имаме по много деца.

Цитат
Културните традиции, ограниченият достъп до контрацепция, урбанизацията са допълнителни фактори, които играят роля...

Особено първите две.

Третото също. Ако се прехранваш със земеделие, животновъдство или друг физически труд, повече деца могат само да са ти от полза в храненето на гърлата вкъщи. Ако си изкарваш прехраната в града, независимо с какъв труд, но главно с интелектуален, децата не са ти допълнителен ресурс за изкарване на пари, а напротив.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #226 -: Юни 13, 2014, 22:22 »

Цитат
Казах израелци, а не евреи, за да подчертая, че говоря именно за населението на определена територия, където съществува конфликт.

Националност израелци са и евреи, и араби /палестинци/, и други. Като изключим въоръжените конфликти и бунтове, които стават често в онези райони, имат си и чисто демографско ''състезание''. Едните практикуват и полигамия, другите не. А другите по нищо не отстъпват на едните.

Цитат
Кариеристи са, но не жените. Ако говорим за ортодоксалните. Това да имат по много деца и ролята на жената да е да се занимава с отглеждането им, е допълнително обусловено и от религията.

Някои са, някои не са, да. Свят шарен. Арабите не са за пример по темата наистина, позволена е полигамията, има и полова дискриминация, т.е доминация във всякаква форма, емоционална, физическа, всякаква. Но бакембардите (евреите) могат да се дадат за пример в случая. Дори и не-ортодоксалните, които са със значително ''по-светско'' мислене не се стараят да се ''пазят''. Тези, които не живеят в този район там също. А за ортодоксалните, за тях се знае - всичко по часовник.

Цитат
Ние сме сравнително бедна и необразована и кариерно неразвита държава спрямо кого? Спрямо Запада или спрямо Африка? Защото спрямо последните сме доста по-образована и развита държава.

Насилствено по-малко развита държава сме спрямо запада, спрямо голяма част от изтока също, а и спрямо някои северно-африкански държави също. Но зависи за какво говорим, споменавайки ''развита''. Турция е считана за по-развита например, но образователния ценз там е два пъти по-нисък от нашия. В Папуа Нова Гвинея има канибали, но същите индивиди взимат с няколко долара повече от средностатистически българин месечно. В Китай, държава с една от челните икономики в света, допреди някоя друга годинка заплатите бяха неколкократно по-ниски от нашите.

Цитат
Хора в държави, силно държащи на кариера, нали се сещаш, че в един момент, макар и по-късен, благодарение на тази кариера, имат финансова възможност да издържат 2-3-4 деца.

Така е. Имат възможностите, имат и избора дали да се ''възползват'' от тях.

Цитат
Имам предвид там, където кариера не значи, както в Бг, просто да имаш някаква работа и да взимаш една и съща заплата цял живот и да оцеляваш, а да знаеш за какво си учил и работил и на 35-45 да можеш да направиш и издържаш 2-3 деца.

И това е така. В България кариерата не е кариера като кариерата в Люксембург например, Швейцария, Австрия или друга държава на запад извън Балканите. Но оправданието за бездетие тук отново е ''кариерата'' и/или липса на пари, като изключим някои други възможни причини, разбира се.

Цитат
А също така дори не малцинствата, а коренното население в някои от тези държави все още е силно религиозно и това също играе роля в решението да имаш много деца.

Абсолютно вярно, затова и споменах ''ценностите'', предимно културни, но и почти винаги се преплитат с религиозните такива. При нас вече и двата вида доста бледнеят.

Цитат
Ние сме прецакани, защото хем сме достатъчно образовани, което ни спира да се плодим като цигани и да гледаме децата ни да растат в мизерия, хем не сме достатъчно заможни и нямаме материалната възможност да имаме по много деца.

По-нагънатото сиво ни ебава демографията в случая, да. Затова копелдаците не вдигат заплатите на хората. Няма пари, има разум (разбира се, не при всички случаи) - убийствена комбинация.

Цитат
Третото също. Ако се прехранваш със земеделие, животновъдство или друг физически труд, повече деца могат само да са ти от полза в храненето на гърлата вкъщи. Ако си изкарваш прехраната в града, независимо с какъв труд, но главно с интелектуален, децата не са ти допълнителен ресурс за изкарване на пари, а напротив.

Което ме навежда на мисълта, че при онова аграрно общество допреди 2 десетилетия и нещо населението е било около 9 милиона. Изолацията е ''помагала'' също, разбира се.
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #227 -: Юни 15, 2014, 18:00 »

Съгласна съм с казаното по-горе... нямам какво да добавя, освен че, както казват, всеки народ си заслужава съдбата и управниците...

И все пак при положение, че не само България е застрашена, а се наблюдава една тенденция при демографията на целия Стар континент, съм склонна да заложа не толкова на финансовите ограничения, колкото на културните и религиозни традиции и отмирането им...
Активен

sags
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 145

Профил
« Отговор #228 -: Юни 18, 2014, 14:08 »

Е.. в крайна сметка какво излиза. Хем сме средно неграмотни, хем сме средно бедни. Пък сме крайно нещастни  Ухилен
Ако в световните класации се намиране в средата по икономическа гледна точка, защо сме по нещастни от Грузия (да речем). По нищо не отстъпваме нито по икономически показатели, нито по покупателна стойност, нито по каквито и да е било комерсиални или не причини. И все пак според класациите, те са по-щастливи. Защо? Дали не е заради североизточния ни регион (който е един от най-бедните в Европа) и там да ни смъкват коефициента на щастието или пък в големите градове има повече хора, които са по-щастливи и те да вдигат коефициента на щастие. Може би ако погледнем броя на хората живеещи в тези два региона ще можем да разберем, кое е по-правилното твърдение. Ако се поразровим в сайта на НСИ ще излезнат някои данни, но в момента на мен лично не ми се занимава.
За мен раждаемостта или по скоро липсата й се дължат на чувството ни за самосъхранение + чувството ни за дълг към бъдещото поколение. Ако не ни интересуваше дали ще живеят по-добре децата ни от нас, най-вероятно щяхме да ги нараждаме и да се възползваме от тях (като циганите например) или да не раждаме деца, заради оправданието, че не виждаме как ще ги изхранваме. Доста, често сме виждали родители (или поне аз), които да обвиняват вербално или невербално децата си за недоимъка или лишенията си по време на отглеждането им.
Чувал съм да се казва на дете: Заради това, че сега ще трябва да ти купя учебници, няма да мога да си взема обувки.
Или "най-хубавите ми години отидоха в отглеждането на теб и брат ти" -само да подчертая че не са ми казвани на мен лично и смятам, че мога да погледна правилно на нещата отстрани.
Вероятно повечето вече пораснали хора са запаметили това усещане в съзнанието си и си представят как бъдещите им деца не бива да изпитват това, защото знаят, че не е никак приятно.
Гадно е когато искаш да имаш нещо и да не можеш да го имаш заради детето си, а още по-гадно е да го обвиняваш за това. И може би в това се крие основата на идеята в това повечето хора да предпочитат в по-зрял период от живота си да вземат това решение.
Въпроса е, че можем да си говорим какви ли не врели некипели, но в крайна сметка от тези дискусии ще излезе само една идея, която така или иначе ще бъде твърде обикновена за водещия управленчески "елит" за да бъде обърнато някакво внимание, а камо ли доведен до проект и реализиране.
Смятам, че е добро упражнение за мозъка да правим подобни дискусии, но в крайна сметка е важен крайния резултат, а не просто дискусията. Разпъването на локуми може да продължи още двеста осемдесет и три страници, но каква ще е целта. Какво ще се докаже, какво ще се приложи. Във филма "Алиса в страната на чудесата" има една реплика, която аз много харесвам:
Алиса попитала: Коя пътека да поема искам да стигна някъде?
Котаракът без глава отговаря: Къде искаш да стигнеш
Алиса отговорила: Няма значение
Котаракът казал: Тогава няма значение по коя пътека ще тръгнеш, все някъде ще престигнеш.

Така ми изглежда в момента е и дискусията от последните няколко страници.
Активен

Любопитството е погубило повече девици, отколкото любовта.
даката
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил
« Отговор #229 -: Февруари 01, 2015, 14:28 »

Понеже има такава тема, реших да пиша тук...
Тези дни загубихме един човек, който беше и Е от най-ярките и даващи пример  и идея за истинско възраждане на България.
Един невероятен човек, който от всички досегашни политици, от началото на прехода, внасяше една човещина, една идея какво означава Демокрацията! Защо пиша това? Защото както не си даваме(често) сметка какво имаме, така внезапно го губим...На следващия ден пак "ядем буркани" и все същото. Но остава ли в нас онова, което ни е дадено от такива светли хора, като първия демократично избран президент на България, една прекрасна страна?!
Поклон пред паметта му!!!
Още една причина, която може би няма да бъде разбрана точно както съм искал да кажа:
Моят дядо е имал приживе връзки, а и е работил(не помня какво точно) към Съюза на Демократичните Сили...Ето това до някаква степен свързва моето семейство с политиката(не се съмнявам, че има и други, но реших да споделя Нерешителен)
Някои хора казват, че Желю е бил до последно като всеки друг българин, живеещ обикновен живот...Но истината май е друга, а именно, че ние не сме като него...Неслучайно когато се появи подобен човек във властта, той не издържа много дълго. Между другите ожесточени борби, той "изгаря" подобно на комета, само светлината след него остава...
Активен

жените, също като децата, обичат да казват "Не!"
мъжете, също като децата, го приемат насериозно...руска поговорка
Страници: 1 ... 10 11 [12]
  Изпечатай  

Отиди на: