Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 27, 2020, 04:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-добрият ми приятел  (Прочетена 2044 пъти)
ЧоЧо
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« -: Февруари 08, 2013, 23:16 »

Здрасти сладури и сладурки Усмивчица
Проблема е следния:
Ревнувам всяко момиче от най-добрия си приятел. Няма значение дали момичето е красиво или не, или дори дали го познавам или сме непознати...
Приятелчето има умението да разказва коя да е супер глупава и скучна история по много забавен начин - има много заразителен смях и съответно след 1-2 историйки всички момичета вече го зяпат с зинали усти - къде от смях за това което е разказал, къде от удивление/възхищение. Някак си обаче, това мен страшно много ме дразни, вероятно защото оставам на заден план и някак си губя каквото и да е било превъзходство върху присъстващите. Дори когато аз разкажа нещо интересно то звучи някак си "избеляло" спрямо цветущата история (често пъти дори измислена на момента) разказана от аверчето... мдаа.. Вие сте Усмивчица
Активен
House_mania_SD
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 75

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2013, 23:30 »

Имаш комплекс за малоценност спрямо тоя човек. С езика на пик-ъп, има по-силен фрейм от твоя.

Същото нещо ми се случвало и на мен, дори пича него правеше само с момичетата, а с всичките ми приятели. Сега е обратното, като се видя с тоя пич се разбиваме, но т'ва се случва много рядко вече, защото сме тръгнали по съвсем различни пътища.

Има две решения на проблема или спираш да се виждаш с него, или трябва да спре да ти пука, че не си център на вниманието и да започнеш да се кефиш на твоя приятел и да понаучиш нещо от него. Кагото му завиждаш си личи, може да не е външно, но се усеща.

Знаеш ли, че има много хора от форума, който искат да имат такъв рол-модел за себе си от който да се учат. Защо си мислиш, че има толкова много пичове, който си търсят уингове от тоя форум?

Успех братле  Усмивчица
Активен
BigBadWolf
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2013, 08:27 »

Имаш два вариянта.

1. Спираш да играеш с него.
Не всички приятели стават за уингове. Ако си начинаещ, тепърва си развиваш и вътрешната, и външната игра, и нямаш много опит, а той от своя страна е natural е възможно да те обърка. Ще продължиш да изпитваш, каквото изпитваш, а накрая от полето, тези негативни усещания към него ще се прехвърлят и в обикновените ситуации. Което пък може да ви развали приятелството, което ще е безсмислено.
Та, може да почнеш да играеш сам/с някой друг, да се усъвършенстваш и впоследствие да почнете да си уингвате.

2. Почваш да се учиш от него.
Преглъщаш си егото и му казваш "Пич, така и така, светни ме в това и това, как, защо и т.н." Най-добри приятели сте, все пак - очака се да можеш да му се довериш. Усмивчица
Попиваш от него - гледаш му езика на тялото, интонацията, мимиките, дали тези негови истории се разказват по някакъв шаблон, дали има връзка между тях, докато ги разказва прави ли нещо специфично и т.н. И взимаш пример, ако сметнеш за добре.

А той забива ли мацки в крайна сметка? Защото това, че може да говори интригуващо е хубаво, но не е гаранция за нищо.

Иначе може да видиш това http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=4869.0 .
Както и да почнеш да четеш книги на автори, които пишат колоритни, детайлни и дълги описания.
Може и за начало да хванеш няколко свои ДХВ истории, и да се научиш да ги разказваш интересо.
Активен
ЧоЧо
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2013, 23:39 »

Приятелчето не е играч. Разказвайки историята си съм напълно убеден, че той не осъзнава какво всъщност е влиянието му върху околните. Да - имам комплекс за малоценност спрямо този човек и да - само спрямо него - към днешна дата съвсем не мога да кажа, че съм смотан или сдухан. Смотан По стечение на обстоятелствата няма как да прекъсна да се виждам с него - прекарваме по няколко часа на ден заедно, а и аз не искам всъщност да прекратявам контакт с него, защото сам по себе си той е готин  Намигване Осъзнавам, че проблема ми идва от там: не мога да приема, че изобщо имам приятел, чийто frame да доминира над моя - това е първия  когото срещам. Това да се науча от него- едва ли - често си приказваме с него за такива работи, той твърди, че не го прави умишлено, идвало му "отвътре".
   Относно език на тялото, мимики, жестове и интонация го бия определено - искал съм и женско мнение - сигурно е :Д Дали забива мацки - не, но не защото историите му не са интересни, а обикновено защото някак си след 15тата минута в set става прекалено needy, + езика на тялото му издава несигурност... Всъщност казвал ми е, че се комплексира от мен конкретно в тази сфера (език на тялото и интонация на гласа) Смотан Май и двамата се спичаме един от друг Смотан
   Реално сам по себе си аз нямам проблем - достатъчно интересен съм мисля - не мога да се оплача от липса на интерес от страна на момичетата към мен. Усмивчица
Напоследък забелязвам, че когато е около мен аз просто имам нагласа за това, че е по-добър в разказването на истории, но и последните дни наблюдавам, че останалите определено не го издигат на пиедестал както правя аз в съзнанието си.
   Егото - както казват Илиян и Slayer-а: Като отиваш да отваряш set си оставяш егото у вас на закачалката Смотан

Лека вечер
Активен
House_mania_SD
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2013, 02:23 »

Вие мацки ли зарибявате или се надпреварвате на кой му бил по-здрав фрейма, кой разказвал по-яко, на кой му бил по-голям х*я??

Правете си кефа. Обърнете вниманието си към мацките. Бъдете там в момента, когато говорите с тях, не мислете за глупости и някви състезания, разсейвате се така, затова ви отсвирват  Усмивчица.
Активен
AuDacious
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2013, 07:57 »

Това са глупости, изкорени такова мислене от теб, само ще ти вреди , то вече го и прави. Нямаш вяра в себе си и се захранваш от такива неща, трябва да поработиш доста на д мисленето и възприятията ти , сега си повърхностен, не е проблемът той, а проблемът е в теб , а ти го прехвърляш на него, бягаш от отговорност.

Вземи се в ръце, оправи си вътрешната игра, емоциите и непукизмът.  Днес е той, утре ще е друг и винаги ще намираш повод да се управдаваш пред себе си с околните.

Пък и не прави каквото той прави, изгради си индивидуалност и бъди себе си, било то само да мълчиш ид агледаш, ако това си си ти, ще се усети и ще си си на мястото. Дуга честа грешка е ,че едва ли не всеки иска да се хареса на всяка , което няма как да стане , хора различни, жени различни Усмивчица , пък и нали целта е не да се харесаме на тях, а да си се харесваме ние, което автоматично излъчва увереност и т.н , което довежда до харесване и от околните, е друг е въпростъ, че тогава едва ли толкова ще ти пука , дали ти се радва дадена мацка или не на историите ......
Активен
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 756

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2013, 13:23 »

Цитат
Ревнувам всяко момиче от най-добрия си приятел. Няма значение дали момичето е красиво или не, или дори дали го познавам или сме непознати...Приятелчето има умението да разказва коя да е супер глупава и скучна история по много забавен начин - има много заразителен смях

Радвай се, че имаш такъв приятел и греби с пълни шепи от него. Забележи как разказва, какво казва и започни да тренираш и ти да разказваш, като за начало със сухи тренировки, пред огледалото. След това, на близки и познати и накрая, пред непознати хора. За около няколко месеца ще постигнеш едно добро ниво. След това, влез в комбина с този приятел. Измисляйте си истории и ги разказвайте, заедно пред мадамите. След това, благодари на приятеля си, че го имаш в живота си! Намигване
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: