Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 13, 2022, 02:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Животът е това, което се случва, докато вие си правите други планове“ - Джон Ленън

Предстоящо практическо обучение в София в началото на август 2022г. Овладей силата на истинския пикап, научи се как да заговаряш жените, които искаш!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Мечти и амбиции  (Прочетена 7808 пъти)
needle89
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

Профил
« -: Юни 13, 2010, 20:34 »

В целия форум се говори как един алфа мъж трябва да е амбициозен и да има големи мечти. Та мен ми е любопитно, какви са вашите цели, как искате да допринесете за света, какви мечти преследвате? Тъй като направих темата, предполагам, че аз трябва да започна. Аз лично искам да се занимавам с право и/или политика. Бих искал да допринеса за развитието на страната ни, защото вярвам, че в нея има можещи хора и е с голям потенциал. Все още не знам как точно ще го постигна, но се надявам в бъдеще да открия начина. Вие сте наред... Усмивчица
Активен

Не всичко с две бузи е лице
Phoenix
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2261

Профил
« Отговор #1 -: Юни 14, 2010, 13:01 »

"Моята мечта е да стана политик и да помогна на хората да се реализират" звучи точно като политик Намигване "Нашата цел е да помогнем на младите хора да се реализират, бла-бла-бла!"
Как? Кога? И какво ще се направи по въпроса? Никой не ти казва!

"Амбициран съм да завърша с висок успех, за да продължа образованието си еди-къде-си и да специализирам еди-какво-си, като смятам че това е първата стъпка към една успешна кариера в престижна професия и би ми дало по-големи шансове да получа достатъчно възможности, за да повлияя върху подобряването на условията за реализация на младите хора, като аз самият да служа като пример за това"
Тук вече имаме конкретен план, а не само мъглява цел в неопределеното бъдеще. Тук вече си мъж с цел, а не ученик, който е чул нещо по телевизията.

А личното ми мнение е, че ако младите хора спрат да се оплакват и да се държат като стадо, то няма да има нужда някой да ги подбутва за да се реализират. За това и амбициите ми не са толкова космополитни, а се свеждат до моят личен малък свят. Наречете ме "егоист" ако щете, но не мисля че е моя работа да накарам младите хора да си вдигнат главите от мониторите и да излязат да видят какво се случва извън CS и WoW.

Събуждаш се и псуваш будилника, тръгваш за работа и псуваш задръстването, работиш и псуваш шефа си, вземаш си заплатата и псуваш държавата, ремонтираш си колата и псуваш общината, купуваш си някакъв боклук за вечеря и псуваш производителите, прибираш се, сядаш пред телевизора и псуваш съдията... псуваш и банката и тъщата и комшията... лягаш си, свършваш за 3 мин. защото си изнервен и псуваш и жена си. Заспивайки псуваш целият свят, доволен че си оправил толкова много чужди майки днес... само за да се събудиш утре и започнеш деня с "Мамицата ви..." И с това се ограничава приносът ти като гражданин, това е твоят живот и твоята "реализация". Ти си професионален псувач. О, даа, ще се оправим разбира се! И да не се оправим е*ал съм му майката!
А замисляш ли се, че за да завиждаш на комшията това значи че той се е потрудил или е проявил съобразителност? Съдията си скъсва гъза от тичане, а производителите са инвестирали пари и труд. Банката е поела риск. Държавата няма пари защото не си плащаш данъците. А жена ти не иска да ти направи свирка, защото след цял ден бачкане няма сили дори да се усмихне, да не говорим за страст! Ама нищо, ти пак им тегли една майна - все пак това е единственото нещо, в което си истински добър!

Та да се върна на темата: Моята мечта е да си подредя своя свят без да преча на останалите. Да довърша това, което съм започнал. Да си извоювам независимост от шефа, държавата, банката... Гладиаторите са се биели за свободата си и след определен брой победи са я получавали. Не като подарък, а заслужена и извоювана. Ако не - отиват да копаят в мините. Всички ние се раждаме гладиатори. И всички губим битки на арената на живота. Някои се отказват и отиват в мините, където цял живот псуват. Други опитват отново и отново докато покажат че са достойни да се нарекат свободни.
Опитвам и губя постоянно, но не псувам и не обвинявам никого. Вдигам глава и опитвам отново! А всеки малък успех ме доближава до свободата и до денят в който няма да има нужда да се боря, защото това, което имам ще ми е достатъчно. И няма как да го загубя, защото е спечелено честно - с пот и кръв и само мое. А зад гърба ми ще говорят "Ейй, тоя излезе голям тарикат, да му е*а майката!"
Активен
needle89
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

Профил
« Отговор #2 -: Юни 14, 2010, 13:49 »

Значи, за образованието си имам план и в момента го следвам. Мисълта ми бе, че не знам от къде да продължа по-нататък. Да се занимаваш с право или политика не е кой знае каква космополитна амбиция. Въпросът е, че някои амбициозни и изпълнени с желание хора не могат да допринесат с каквото могат, защото нямат възможност. Надявам се в бъдеще да имам някакъв ресурс и да мога да им помогна. Съгласен съм, че независимостта е най-хубавото, но мисля че човек не може да извоюва абсолютна независимост. Данъци, здравни осигуровки, не знам си к'во, пички майчини... Ще видим, де. Ти като по-опитен си по-наясно с нещата.
Активен

Не всичко с две бузи е лице
Jimmy
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 218

Още едно уиски, моля.

Профил
« Отговор #3 -: Юни 14, 2010, 14:44 »

Никога не знаеш как ще се развие живота в бъдеще. Мечтите ми са много, а амбицията ми е да постигна успех във всичко, за което се захвана сериозно.

Когато съм с някоя мацка, не я отегчавам с дълги и добре обмислени планове за бъдещето. Обаче имам едно желание, което често споделям. Соча към бара и казвам: "Представи си, че това е Айфеловата кула. Някой ден ще имам апартамент в Париж, който гледа директно към нея. Ще пия наливно френско Панаше в местното кафене и ще гледам оживената атмосфера. Обичам този град." В този момент и двамата се пренасяме някъде, тя започва да говори за свои желания и за любимите си места, та ето ти връзката на дълбоко емоционално ниво, за която толкова говорят по форумите и книгите.
Активен
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1453

Let it be

Профил
« Отговор #4 -: Март 26, 2013, 10:45 »

Някой случайно да пази нерегистрирани капачки от Активия? Ако да, нека да ми ги прати, играя за рокля и шалче. Усмивчица

По въпроса за мечтите- най-добре да са постижими. Т.е. да си мечатеш, че "някой ден ще те разхождам с чисто новата си яхта в  Средиземно море и ще си имаме вила на Ривиерата"...докато в същото време броиш стотинките в дъното на студенсткото си портмоненце...Е, няма да стане.   
Активен

Leaders grow leaders.
krisit
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 237

Профил
« Отговор #5 -: Март 26, 2013, 17:17 »

Неам мечти имам цели.
Активен
mitko_z
PuP Team
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 338

Профил WWW
« Отговор #6 -: Март 26, 2013, 18:29 »

По въпроса за мечтите- най-добре да са постижими. Т.е. да си мечатеш, че "някой ден ще те разхождам с чисто новата си яхта в  Средиземно море и ще си имаме вила на Ривиерата"...докато в същото време броиш стотинките в дъното на студенсткото си портмоненце...Е, няма да стане.   
Принципно си права, но специално примера ти е осъществим. Историята познава случаи на хора забогатели, които са започнали от пълна мизерия, вкл. и българи.

Ето ви някои фактори (не всички, сега се сещам само за тези), които трябва да притежавате, за да се постигне нещо голямо:
- амбиция - без самото желание за къде сме;
- воля - за да не се откажеш на първата спънка, а да продължиш напред;
- находчивост - да умееш да виждаш пречките и да умееш да намираш оптималния път за разрешаването им, когато се изправиш пред стена на пътя си да умееш правилно да прецениш струва ли си да я разбиеш, да я прескочиш или да я заобиколиш;
- добри лидерски умения - всяко голямо нещо се постига с хора и то с такива, които с желание те следват.
Активен

agent61
PuP Player
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 134

Профил
« Отговор #7 -: Март 26, 2013, 20:16 »

Политиката е нещо мръсно особенно в България, и именно заради това никога не бих се занимавал с нея, въпреки че знам много в тази област и бих се кефил да вложа от себе си за да тръгнем напред като страна но.......

Иначе като говорим за мечти (цели) моите са:
1.Да бъда приет в ПУ (пловдивски университет) със специалност информатика. (работя по въпроса)
2.Да завърша успешно и да започна работа като програмист в България.
3.И после вече да реша дали да ходя на запад или да започна собствен бизнес в ИТ сектора в България.

Човек винаги трябва да има мечти и всеки ден да прави по нещо малко свързано с тях, за да може един ден да ги сбъдне.И след това отново да има нови и така до края на живота си Усмивчица защото мечтите (целите) за живота ни са като мотор за колата, те ни дават мощноста за да живеем и да се развиваме.

Това за работата иначе за пикапа: да "мина" през много момичета докато в един ден не намеря тази която наистина си заслужава във всеки един аспект.
Активен

The devil whispered "you cannot withstand the storm" the warrior replied: "I AM THE STORM"

https://www.youtube.com/watch?v=UdOcA55zmVk
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: