Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 26, 2022, 21:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Колкото по-голяма е трудността, толкова повече слава има в преодоляването и." - Epicurus

Екипът на pickup-project организира практически обучения. Научи се да бъдеш успешен с жените!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Изпечатай  
Автор Тема: Изневяра и лъжливо бащинство  (Прочетена 34635 пъти)
KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #60 -: Март 01, 2013, 03:18 »

Приздрачна, нямаш ли познат икономист да ти обясни тия работи ? На почти всяко място бъркаш причината със следствието.
Поне, не четеш ли специализирани материали ? Не виждаш ли накъде отиват европейските социални системи ?
Или, според теб, наместо да се преструктурират нещата, по-добре да подържа илюзията до последния момент и така докато се срине всичко. Това с Гърция и Испания е само началото и дори не е голям срив - не са изгладнели още - ще станат по-зле.
В САЩ и Азия ви се смеят на social security обсесията. Този "culture of entitlement" е прокарал такива корени в мисленето на млади и стари, че направо не знам...
Сега евро-комунизма ти се вижда супер и страшна идея - интересно какво ще стане когато дойде неизменния фалит на системата. Наскоро четох, че един белгийски безработен струвал на социалната система 33 000Е на година... И застаряващото население, и всички тия емигранти и... Тия системи съществуват докато има кой да ги субсидира.. Те и на дъртите в България комунизма им се виждаше супер - неефективни заводи, неефективно селско стопанство, социални придобивки независимо колко работиш... Ама за съществуването на целия този нерентабилен цирк е плащал СССР (срещу дребни "дарения" от злато, домати и тн). Като дойде неизмения фалит на СССР и целия блок се срина. Чак тогава излезе на яве колко е била ефективна и рентабилна системата. Същото и с Европа - като застарее населението, изгоните/съсипете бизнеса и ви притиснат икономически още повече развиващите се страни - тогава искате-не искате ще се събудите, но ще е много боленено.

За минималната заплата - теоритично всяка минимана заплата противоречи на пазарните закони, вади от равновесие баланса в икономиката, води потенциална безработица и тн.
Но аз съм склонен да преглътна принципната и теоритичната страна - на практика, рационална и икономически обоснована минимална заплата не е особен проблем и не съм против. Проблем са ОГРОМНИТЕ минимални заплати в Западна Европа (още повече комбинирани с безумните регулации и данъчната и осигурителната тежести). И точно пък в криза е най-голям проблма. Вредата е най-вече за хората, на които искаш да помогнеш - младите/неквалифицираните работници/служители и дребния бизнес. В такъв момент вече няма измъкване от класическата икономическа диаграма, безработицата (главно сред младите и нискоквалифицираните) става огромна и тогава вече става неконтролируемо. И тези млади като си прекарат младостта в безработица, защото закона не позовяза да работят примерно за 500-600Е, интересно после как смяташ ще продължи живота им, както професионално, така и в социален аспект ? Ама ти за това не мислиш, нали ? Ето ти го :

И втория проблем е за дребния бизнес. Големите ще изнесат производствата, а какво ще направят малките ? Ще затворят врати и ще се наредят пред социалните служби... Ама ти и за бизнеса не мислиш, само за заплатаджийте, нали ? Същото е и със сивата икономика - всяка активност, която е доброволна и помага на хора да се откъснат от цицката на държавата е добра. Значи по-добре наместо неформално да наемеш някой, да дадеш парите на държавата и тя да му плаща да си седи безработен ? Не ти ли се струва извратено ?

Закони е хубаво да има, обаче когато тия закони почват да бъдат във вреда, а не в полза на личността и обществото, тогава имаме проблем, и по-добре да ги заобикаляме.
Между другото ти защо говориш срещу евреите ? А какво мислиш за Холокоста ? Нали знаеш, че в Белгия има закон, който предвижда затвор, ако не го признаваш или го одобряваш ? Антисемитизма е престъпление, дай да сезираме органите... Чувстваш ли се престъпник ? Или, ако искаш евреите да мрат не си престъпник, обаче ако не наемаш негри, щото ги смяташ за тъпи си ?

Изобщо, много е тъжно, че има млади хора, които трябва да бъдат убеждавани, че заплатите стават/се подържат високи от пазарните фактори, а не от закони. Ако изобщо има минимална заплата тя трябва да следва икономическата реалност, не може обратното.  Според теб в държави като Китай как се качиха заплатите по 10 пъти за 20-30г ? Не е следствие на закон за минималната заплата (въпреки ,че такъв има).
И целия ти изглед е един такъв, че само дето не си написала в прав текст, че капиталистите са ти класови врагове. Много е лошо, че младите в България (а и в Европа) са с такова мислене. Това е от основните проблеми на държавата. Работниците "давали баницата", вярно ли ? Тогава що викате - намерете ни работа ? Що не станете шефове, "да си клатите краката" ? Чакай да се сетя - дежурното - "Нямам стартов капитал"... Ха-ха, всички предприемачи бащите им са милионери и като са станали на 20-25 са им казали - Е ти сине 2-3 милиона кеш стартов капитал, нали ? 90% от хората търсят инвеститори, висят на банки, продават имоти и тн - е оттам е стартовия капитал. А на заплатаджията му дреме на оная работа. Стана много модерно всеки да иска привилегиите, обаче да бяга от отговорността..

Е, кажи ми дали работиш за евроинституция/някво социално NGO, защото без да имам нищо лично срещу теб, със самопровъзгласили се морални авторитети, държащи да се разпореждат с чужди пари нямам какво да говоря по въпроса ?
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #61 -: Март 01, 2013, 03:19 »

А ти знаеш ли причината за развода им? Той нищо лошо не е направил. Всъщност тя прави и после иска развод и получава всичко - деца, пари, имоти, бизнес, издръжка и там каквото си пойскаш, само защото е (о боже забелижи) майка, а той бизнесмен. Живота и е уреден от тук да края. Може да живее на чужд гръб само защото е жена.

Ама тук примера е наистина много краен и за това не ми се спори.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #62 -: Март 01, 2013, 03:46 »

Кунг, бате, и си прав и си грешен малко. Капитализма не е решението и се вижда ясно в цял свят. Ако изгониш бизнеса той ще бъде заместен. Бизнес винаги ще има. Дето се вика представи си, че в Сингапур изведнъж пуснат данъци на големите корпорации (сега са такс фрии) и какво ще стане? Ще преместят офисите, ще изгубят малко пари, но те, големите компании ще са си наред. Със Сингапур какво ще стане? Криза, криза. Да ама за колко години? И този икономически център с тази инфраструктура ще я закъса само заради големите фирми? Еми някои сингапурец дали няма да се сети да замести тези компании?

Аз тука някъде май бях писал за бизнеса на братовчед ми и как Кауфланд го задъни до такава степен, че трябваше да затваря 1 от магазините си. Е представи си, изгонят Кауфланд с данъци. Еми не само братовче ми, ами и аз ще отворя магазин в района.

Иначе съм съгласен - минималната работна заплата пречи и то главно на малкия бизнес. Законът пряко влияе на бизнеса и некадърщината на политиците ни ограбва с години. Ей за това не ме питайте за кого съм гласувал. За никого в 9 години право на избор.

То е ясно, че не работника и малкия бизнес храни държавата, но процентът им спрямо големия бизнес е огромен. Големите почти не плащат данъци спрямо мащаба им на приходи. Това пък създава нелоялна конкуренция на пазара, която убива малкия и работника. Така големия постепено разширява пазара си и го монополизира. А знаеш какво е правилото за добра икономика - перфектен пазар. Но като се замислиш, за перфектен пазар, трябва да има само дребен или среден бизнес.

За мен решенията в България са няколко:
1) Премахва се минималната работна заплата
2) Здравното и пенсионното осигуряване стават изборни, като се правят и няколко държавни фондове и се създават бондове чрез тях
3) Ниски данъци на бедните, работниците, и малкия бизнес
4) Високи данъци на едрия бизнес и % одържавяване на монополистите за контрол на цените
5) Премахване или намаляване на повечето социални осигуровки и помощи
6) Възможно и да се пусне някакво безплатно базово здравеопазване, което да включва основните дейности на личните лекари - преглед и пренасочване към специалист при нужда
7) Яко финансиране на образованието и спорта в училищата. Всъщност това е много важно нацията ни и младжеите ни са необразовани и болни индивиди
Готин Финансиране и възвръщане на земеделието, туризма и инфраструктурата като се премахне шибаната мафия от тях. Ако трябва да се конфискуват нелегални сгради, дискотеки, хотели, пътища, ниви, заводи и да се одържавят. Обаче е недопустимо точно тези 3 отрасала да крадат милярди.
Активен
KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #63 -: Март 01, 2013, 04:46 »

Кунг, бате, и си прав и си грешен малко. Капитализма не е решението и се вижда ясно в цял свят. Ако изгониш бизнеса той ще бъде заместен. Бизнес винаги ще има. Дето се вика представи си, че в Сингапур изведнъж пуснат данъци на големите корпорации (сега са такс фрии) и какво ще стане? Ще преместят офисите, ще изгубят малко пари, но те, големите компании ще са си наред. Със Сингапур какво ще стане? Криза, криза. Да ама за колко години? И този икономически център с тази инфраструктура ще я закъса само заради големите фирми? Еми някои сингапурец дали няма да се сети да замести тези компании?

Аз тука някъде май бях писал за бизнеса на братовчед ми и как Кауфланд го задъни до такава степен, че трябваше да затваря 1 от магазините си. Е представи си, изгонят Кауфланд с данъци. Еми не само братовче ми, ами и аз ще отворя магазин в района.

Иначе съм съгласен - минималната работна заплата пречи и то главно на малкия бизнес. Законът пряко влияе на бизнеса и некадърщината на политиците ни ограбва с години. Ей за това не ме питайте за кого съм гласувал. За никого в 9 години право на избор.

То е ясно, че не работника и малкия бизнес храни държавата, но процентът им спрямо големия бизнес е огромен. Големите почти не плащат данъци спрямо мащаба им на приходи. Това пък създава нелоялна конкуренция на пазара, която убива малкия и работника. Така големия постепено разширява пазара си и го монополизира. А знаеш какво е правилото за добра икономика - перфектен пазар. Но като се замислиш, за перфектен пазар, трябва да има само дребен или среден бизнес.

2) Здравното и пенсионното осигуряване стават изборни, като се правят и няколко държавни фондове и се създават бондове чрез тях
4) Високи данъци на едрия бизнес и % одържавяване на монополистите за контрол на цените
6) Възможно и да се пусне някакво безплатно базово здравеопазване, което да включва основните дейности на личните лекари - преглед и пренасочване към специалист при нужда
7) Яко финансиране на образованието и спорта в училищата. Всъщност това е много важно нацията ни и младжеите ни са необразовани и болни индивиди
Готин Финансиране и възвръщане на земеделието, туризма и инфраструктурата като се премахне шибаната мафия от тях. Ако трябва да се конфискуват нелегални сгради, дискотеки, хотели, пътища, ниви, заводи и да се одържавят. Обаче е недопустимо точно тези 3 отрасала да крадат милярди.
Объркал си се - в Сингапур корпоративния данък е 17%, на чуждестранни корпорации се облага печалбата в Сингапур, което е нормално. Иначе, тях не ги мисли - най-богати са заедно с Люксембург и Катар.

Да, "изгониш бизнеса" - такива решения направо не ми се коментират. Аз гледам на нещата обективно. Това, което предлагаш в условия на днешния свят означава да се върнем с 100 години назад. Едрия бизнес е отговорен за голяма част от прогреса. Едрия бизнес създава иновациите, прави благата по-достъпни и тн. Братовчед ти може да продава хранителни стоки, но как ще финансира иновации, при положение, че научната дейност струва милиони ? А ориза, дето продава за да го докарат от Китай с лодка ли са го докарали или с 350-метров кораб, който струва стотици милиони ? И тн, и тн, и тн... Процесите в днешната икономика, особено пък що се отнася до големи проекти са твърде сложни, глобални и тн за да са по силите на малкия и среден бизнес..

Второ, идеята ти предава много пари и власт в ръцете на държавите, което никак не ми харесва. А между монополен държавен капитализъм (което се нарича Фашизъм) и монополен капитализъм, аз предпочитам монополен капитализъм, защото втория е отговорен за загубите си. Докато при държавен капитализъм (одържавняване/национализация на монополите) като осерат нещата ще трябва да плащам аз... Рядкост е да имаш голямо държавно предприятие (за да имаш контрол трябва държавата да има контролен пакет), което да не работи на загуба. Ето например железниците в Китай не е като да са БДЖ, напротив образно се пръскат по шевовете от бизнес, обаче пак са десетки милиарди на загуба всяка година. Защо ? Защото държавата е лош стопанин. Просто това си закон. И изобщо като се заговори за "държавен контрол" съм много скептичен и лекично настръхвам - винаги се извращават нещата.

Трето - има толкова много международни спогодби и тн, нали не мислиш, че подобни мерки ще останат ненаказани ?

Четвърто - без чуждестранни инвестиции... Але пък България, която толкова отчаяно се нуждае от чуждестранни инвестиции и това е единствения път към засилване на икономиката...

Иначе, с другите ти точки съм съгласен. Най-важното е реформа на съдебната система и отстраняване на организираната престъпност от властта. И никак не съм оптимист...
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #64 -: Март 01, 2013, 08:53 »

Е представи си, изгонят Кауфланд с данъци. Еми не само братовче ми, ами и аз ще отворя магазин в района.

Е тука ти е грешката.
Ти ако можеше (искаше) да отваряш магазин и сега щеше да го отвориш, не ти пречи Кауфланд.
Глупаво е разсъждението, че като изгониш еди кой си сравнително голям инвеститор от страната, веднага ще се намери кой да го замести и да наеме също толкова хора.
Е да, като изгонят Кауфланд без храна няма да стоим. Леля Пена и мъжа и ще отворят едно дюкянче и квартала от там ще пазарува. Но някак не е същото.
И по-важното - тия дето ще отворят дюкяна няма да сте ти и братовчед ти. Нека повторя - ако мислехте да отваряте магазин, и сега щяхте да сте го направили.

@Крунг
Абсолютен респект към теб.
Жалко е че при толкова много икономисти по диплома в тая държава, почти никой не се опитва да се замисли и всички се увличат по някакви соц-идеи, които още повече на наш гръб сме видели че не работят.
Жалко и че точно на Здрач се налага да се обясняват такива прости икономически факти...
Активен

Fake it 'til you make it!
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #65 -: Март 01, 2013, 11:38 »

Объркал си се - в Сингапур корпоративния данък е 17%, на чуждестранни корпорации се облага печалбата в Сингапур, което е нормално. Иначе, тях не ги мисли - най-богати са заедно с Люксембург и Катар.

Да, "изгониш бизнеса" - такива решения направо не ми се коментират. Аз гледам на нещата обективно. Това, което предлагаш в условия на днешния свят означава да се върнем с 100 години назад. Едрия бизнес е отговорен за голяма част от прогреса. Едрия бизнес създава иновациите, прави благата по-достъпни и тн. Братовчед ти може да продава хранителни стоки, но как ще финансира иновации, при положение, че научната дейност струва милиони ? А ориза, дето продава за да го докарат от Китай с лодка ли са го докарали или с 350-метров кораб, който струва стотици милиони ? И тн, и тн, и тн... Процесите в днешната икономика, особено пък що се отнася до големи проекти са твърде сложни, глобални и тн за да са по силите на малкия и среден бизнес..

Второ, идеята ти предава много пари и власт в ръцете на държавите, което никак не ми харесва. А между монополен държавен капитализъм (което се нарича Фашизъм) и монополен капитализъм, аз предпочитам монополен капитализъм, защото втория е отговорен за загубите си. Докато при държавен капитализъм (одържавняване/национализация на монополите) като осерат нещата ще трябва да плащам аз... Рядкост е да имаш голямо държавно предприятие (за да имаш контрол трябва държавата да има контролен пакет), което да не работи на загуба. Ето например железниците в Китай не е като да са БДЖ, напротив образно се пръскат по шевовете от бизнес, обаче пак са десетки милиарди на загуба всяка година. Защо ? Защото държавата е лош стопанин. Просто това си закон. И изобщо като се заговори за "държавен контрол" съм много скептичен и лекично настръхвам - винаги се извращават нещата.

Трето - има толкова много международни спогодби и тн, нали не мислиш, че подобни мерки ще останат ненаказани ?

Четвърто - без чуждестранни инвестиции... Але пък България, която толкова отчаяно се нуждае от чуждестранни инвестиции и това е единствения път към засилване на икономиката...

Иначе, с другите ти точки съм съгласен. Най-важното е реформа на съдебната система и отстраняване на организираната престъпност от властта. И никак не съм оптимист...

Хм, аз доколкото знам, данък печалба не плащат корпорациите там, може да е старо инфо, но точно така захапват и стават световен бизнес център. Което като идея и иновация е добре.

Прогрес, прогрес ама капиталистичен. Нали знаеш историята на първата компания и как е била създадена с каква цел. Доколкото знам е холандска компания за внос на подправки от Индия. Тия не само са убили Европейския бизнес, ами и хиляди хора по моретата (да някои от тях пирати). Така че махни го тоя капиталистически прогрес от тука моля ти се. Креативността не се стимулира с пари. Да не казвам, че в момента наблюдаваме регрес.

Е разбира се, че няма да видиш добри лидери и мениджъри в държавата, те всички са купени от капитализма. Но я си представи държавата се превърне в една капиталистическа машина и е възможна да се бори финансово с корпорации и да наема лидери СЕО-та, компетентни мениджъри. Дали не би могла такава машина да се справя? Комунистическото държавно управление е било фраш с некомпетентни хорица - факт. А аз пък не се доверявам на монополи да ръководят пазара.

Чуждестранни инвенстиции дрън-дрън. Или говориш за инвестициите на гастърбайтерите? Знаеш ли моето семейство е живяло най-добре, когато имахме къща на село и баба и дядо ни правиха храната. В същото време нашите имаха малък бизнес. После дойде Костов с неговото капитализиране и ни се еба мамата. След време баща ми видя, че няма на къде, а и тъй като се занимаваше с политика, реши да напусне страната. В Испания започна като работник по строежите и бране на грозде, портокали и там каквото си помислиш. След време тъй като дядо ми е бил кладеничар, започва да се занимава и с правене на кладенци. След като изкарва и някои друг лев така, си отваря малка импреса и започва да търси хора, които искат обработени ниви и грозде. След време си отваря и собствена бодега. После следва капиталистичния фалит и въпреки, че тои си е ръководил бизнеса перфектно, потъват само такива като него, но не е и големи компании.

Така че виждам, до колко са иновативни и глобални в едрия бизнес. Печелим ние и губи всеки друг. Нищо ново под слънцето.

Хаха. Вчера гледах Atlas Shrugged. Ще ти хареса тоя десен филм.
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #66 -: Март 01, 2013, 12:32 »

@ ins

Нещо си се назобил и ти със соц-клишета, а не бива, млад човек си. Такива разсъждения като твоите подхождат на пенсионер на минимум 70.
Думата "капитализъм" може да ти е внушил някой, че е мръсна, но откак свят светува личните интереси на човек движат света. Капитализъм реално е това. Другото беше социлаъм и се провали катастрофално.
Твой цитат: "Креативността не се стимулира с пари"
А с какво?
Добре, хайде измисли нещо гениално и се похвали във форума, па аз ще ида да забогатея от него. Те викаш ти е все тая, за благото на хората си го измисли и и заработил а?
Обаче ако ми кажеш, че искаш пари за него, значи си долен капиталист?
И стига тоя плач срещу големите компании. Я ми назови конкретно една "голяма корпорация", която лично теб те  ощетила с нещо?
Телефона ти е от голяма корпорация, колата ти е от голяма корпорация, компютъра от който пишеш е от голяма корпорация, телевизията която гледаш в момента е голяма корпорация.
Даже подозирам, че самия ти работиш за "голяма компания". Едва ли си продавач в дюкян за ръчноизработени стоки.
Активен

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3991

Профил
« Отговор #67 -: Март 01, 2013, 12:49 »

Тази тема съвсем отече... от изневярата отидохме на икономиката, чифутите, негрите, циганите, испанците, сингапурците... асъл като в кръчма сме. Ама няма да призовавам мод да разчисти темата от оф-топика, защото много хубава илюстрация имате тук какво ще стане, ако този либерализъм и феминизъм продължи, и ако дойдат на власт хора с убежденията на Здрач.

То вече става де... от години. Ето във Франция вдигнаха данъците за богатите на 75%, една евро-комисарка искаше да забрани да викаме на жените "госпожа/фрау/мадам" за да не ги дискриминираме, а безработицата по Южна Европа удря 30%, всички тези безработни са на опашка за социални помощи, плащани от големия лош бял мъж.

А ако дойде някоя като Здрач на власт, ето какво още ще има да стане:
- ще трябва ако наемаш някого първо задължително да търсиш от малцинствата и чак като докажеш, че е нямало квалифициран, тогава да наемеш друг
- ще трябва ако жена ти реши да се разведе с теб да й плащаш издръжка цял живот, защото "сам така си си го направил" - тъй де, за какво си се женил?
- ще трябва ако хванеш някой да ти изкопае една дупка в двора за 20 лева, да попълниш една камара бумаги и да му внесеш и здравни и социални осигуровки (с платежно през банката на Цецо Мустака, или може би през банката на Меглена Кунева)
- и може би, само може би, като кажеш на жена си да ти направи една свирка, ще трябва да й платиш 20 лева (справедлива пазарна стойност) и да ти чукне бележка на касовия апарат и да ти начисли ДДС, което да преведе в държавния бюджет, или още по-добре е евро-бюджета, защото в Европейската комисия протестирали за по-големи заплати, криза било и там:

Активен
KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #68 -: Март 01, 2013, 13:33 »

@инс
Тц.

За държавата размислите ти са изначално погрешни и наивни. Това, което предлагаш е просто да заменим един капиталист с друг, който на всичкото отгоре да има повече власт над нас и е потенциално по-неефективен. Държавата това са хора, точно както и корпорациите са хора. И едните и другите ще действат за своя облага и това е нормално. Как реши, че държавата ще мисли за тебе повече Ъ? На базата на рационална оценка на човешката природа или на базата на исторически доказателства ? Властта развращава, абсолютната власт развращава абсолютно. Монопола си е монопол - притиска и изхвърля конкуренцията - какво значение има дали е държавен или частен. Казах ти - това, което предлагаш се нарича фашизъм и сме го видели и него в действие.
Между другото, най-добрата среда за изучаване на качествата на държавните и частните корпорации и взаимодействието им в единна среда и пазар е китайската автоиндустрия. Много е дълго за обясняване, ако искаш си намери материали и чети.

А какво значи капиталистичен ? Като ще говорим за "строеве", по-богат ли е света спрямо минали системи - по-богат е. Имаме ли технологичен напредък, който другите икономически системи не са могли да предложат - имаме.
Не си обективен, говориш от личната си позиция и общи приказки. Иновацията не струвала пари... Ами проектирай и тествай един самолет или измисли ново лекарство без пари ? Програмата за Еърбъс 380 струва 16-17 милиарда евро. Как ги виждаш тия работи в отсъствието на едър бизнес ? Или построй един небостъргач... И почти всеки има кола - дали щеше да е така без едри индустриалци като Хенри Форд да въведат масовото производство и почната линия ? А интересно бензина за тая кола... и тн и тн..

Стоун - всичко това е свързано. Иначе, споко - това няма да стане просто защото няма да има кой да плаща. Визията на Здрач за "справедлив" свят ще отиде в канала, а тя самата (щом не е разбрала досега) вероятно до края на живота си ще се чуди какво е станало и откъде е дошло, спомняйки си "колко беше хубаво по социализъма, и как всички ядяха месо и ходеха на море".... Освен, ако не работи в евроинституция де, ако работи в такава, докато се е борила за права и равенство ще е присвоила достатъчно от наще пари да си има за черни дни и няма да ѝ дреме.....
Иначе евала за това, което си написал.

PU_як - евала.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #69 -: Март 01, 2013, 15:58 »

Баце, аз не отричам че си прав. Прав си. Казвам си мнението как според мен трябва да станат нещата. В момента корпорациите са малки държави в държави.
Активен
sweet_chalga
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 300

Профил
« Отговор #70 -: Март 01, 2013, 16:14 »

Въпрос на време е системата да се срине. Всички знаем, че финансовата системата е така измислена, че да генерира постоянен дефицит. Всеки долар който се печата, банките го продават с лихва която няма как да бъде върната по простата причина, че парите в наличност са по-малко от това което дава банката + лихвата която иска. Да върнеш дълга, трябва да вземеш от някой друг.
Дефицитът пък ражда нужда от повече производство, което пък трябва да намери потребление. На потребителите пък ще им трябват пари и когато недостигат - нови пари и оттам нов дълг. Някои го наричат прогрес, други поробване. Въпрос на гледна точка.
С безкасовите плащания е още по-лесно да се трупа дълг. Парите се задържат в банката и банката може да дава едни и същи налични пари като кредити на много хора. Накрая излиза, че всеки един лев се плаща многократно и колкото пъти минава през банковата система, толкова повече дългове (печалби за други) се трупат. И накрая като се сложи чертата, няма как да излязат сметките.
Също като в образователното филмче където лошото извънземно лъжеше заблудените земляни. (извънземните да ме прощават за политическата некоректност, не мога да го намеря във вбокс иначе щях да сложа и линк).
Накрая се стига до абсурдни ситуации цял ЕС съюз да плаща лихвите (дълговете) на отделни държави членки. За какво ни е такава институция която не може да защити интересите си?

Ако е вярна статитията, излиза, че за Гърция лихвите са неколкократно повече от заема:

http://www.dnes.bg/blogini/2012/10/19/goliamata-zabluda-s-gryckite-pari-ili-kak-stranite-donori-plashtat-sami-na-sebe-si.171021  

Защо е така, защото гърците са мързеливи или защото системата е поробваща?

Наскоро четох статия за разликите между ислямските и другите банки. Банката купува имота от който има нужда кредитополучателят и му го продава с печалба. Вади пари и купува собственост, а не продава кредит с лихва.

Големият бял мъж е измислил и живее в такава система, значи сега ще си плаща, а феминиските ще го хейтват, че не е измислил нещо по-добро.

п.п.: stone, снимката е само за темата "Забележете алфата"
Активен

обикновен спамер
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #71 -: Март 01, 2013, 16:27 »

п.п.: stone, снимката е само за темата "Забележете алфата"

Изобщо не сме се отклонили от темата на сайта - идеята ти е право в целта.
Алфата на този митинг не е. Даже ако има някъде протест Алфата е не лидер на протеста, а от другата страна на Земята направо. Тоест Алфата е не този, който се бори, че са накърнени правата му или предвожда паплач с накърнени права, а е този, който им ги е накърнил и срещу когото протестират.
Нали затова е Алфа - има власт над стадото (за добро или за лошо, зависи той какъв е)
Така че снимката търси кой е по-малко бета...и на кой по малко му личи Намигване
Активен

KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #72 -: Март 01, 2013, 17:32 »

Чалга, по-сложно е отколкото си го представил. Колкото до гърците...пак е по-сложно. Гръцката икономика, че е неконкурентноспособна - такава е. Социалната им система, че е нерентабилна - нерентабилна е. Но да, в голяма степен парите, които ЕС, МВФ и ЕЦБ отпускат на гърците се връщат пак при тях. Не просто заради лихвите. Голяма част от публичния дълг на Гърция е към западни (основно германски) компании... Съвсем отделно, че в целия казус е не просто икономически, а и дълбоко политически. Най-най-опростено казано - от гледна точка на Германия и другите държави, които се облагодетелстват най-силно от ЕС (Белгия, Франция...) опазването на целостта на ЕС е по-важно от някой друг милиард със съмнителна възвръщаемост.

Това с банките и жилищните кредити или аз не схванах какво искаш да кажеш, или ти нямаш представа какво представлява ипотечния кредит.

Ето я АЛФАТА. Дайте му на човека 4000лв минимална заплата, нали така трябва да бъде във времена на криза... Социалистическата лоботомия не прощава...

Активен
sweet_chalga
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #73 -: Март 01, 2013, 19:20 »

Защо да са сложни нещата? Ако напечатам 10 лева и дам на 10 човека по 1 лев заем с лихва 10 процента, знам че накрая няма да получа 11 лева, защото няма толкова напечатани левчета и 11-тото левче няма откъде да дойде. Знам че при равни условия един винаги ще е прецакан, каквото и да прави. Системата е така измислена, че 9 ще му вземат левчето с което да си платят лихвите, а десетият ще ходи да прави като вятъра. Който управлява финансова система, може да прави каквито си иска спекулации и схеми.
Активен

обикновен спамер
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #74 -: Март 01, 2013, 21:06 »

Сори, момчета, аз съм с инс тука...нямам икономическо образование, но просто не намирам за редно това, което се случва...не може ти да си производител и да нямаш къде да си пласираш продукцията, защото Делез и Карфур ти обявяват някаква астрономическа цена и ти казват "това е положението, ако искаш, ако не - има още 100 производители, които чакат пред вратата" и ти вече да се чудиш как да замениш телешкото с конско, за да ти излиза по-евтино, че да пълниш на г-н Делез и г-н Карфур дебелите гуши, а хората да ядат гадни боклуци и да ги плащат за "качествени". Пък ако и не искаш да си на най-долния рафт - още пари, пък ако искаш и да си на височината на очите на клиента - още повече пари ще трябва да дадеш... Същевременно с това Делез и Карфур си имат някакви си техни смотани марки и продават на 50% по-ниско от твоята марка и са си дали на себе си най-хубавите места, а ти си забутан накъде отдолу, ако изобщо имаш честта да се продаваш в техните магазини, които правят 90% от оборота на всички магазини в държавата. Ами, ако тези двете по някаква причина се обединят срещу теб и решат да не те продават? Ходи доказвай картел, докато междувременно никой не може да си те купи отникъде, колкото и качествен производител да си...
Не ме кефи система, в която единици бройки хора забогатяват на гърба на страшно много други хора...това ли е капитализъм? Това ли е предприемчивост? И какво общо има тук това кой от двама ни работи повече и е по-кадърен? Нищо. Както каза суийт чалга, който спекулира най-много, той печели, а не който е най-умен, трудолюбив и способен.
Не ме кефи система, в която щом хората се съгласяват да са роби и да работят за стотинки и да умират от глад и има кой да им плаща тия стотинки, значи всичко е наред и е според пазарните принципи. Не ме кефи система, в която щом ние имаме по-модерна военна техника, значи можем да превземем онези, които имат петрол или каквото друго на нас ни трябва и отгоре на всичко да го обличаме като някаква възвишена и справедлива кауза тип "ние ги освобождаваме". Защо не отидете да освободите СКорея или Бирма...

Не ме кефи система, в която няма никакви правила и прагове и тавани и всеки, от когото зависиш (а всеки зависи от някого - производители, доставчици.. няма какво да се лъжем), може да ти извива ръцете, както си иска и ако не искаш, да ти каже "ми, ако искаш, има още много като теб"

Капитализмът стимулира едно от най-лошите човешки качества и смъртен грях - алчността. Пред нея няма прегради.
Ето затова имаме нужда "насилствено" държавите и омразните ви евроинституции да ни налагат еко и всякакви други норми, защото ако зависи от нас, ние няма да се спрем пред нищо, докато не унищожим всичко, само и само да се обогатяваме още и още...ще ядем боклуци и ще храним другите с боклуци, само и само да печелим повече...това последното поне нали никой не го оспорва? Или може би мислите, че е нещо много хубаво?

Наскоро четох, че един белгийски безработен струвал на социалната система 33 000Е на година...

Защо да не й струва, след като този човек достатъчно е обогатил същата тази система, през времето през което е работил и е плащал повече от щедри данъци. Ти се вайкаш, че му плащат от твоите пари, но ти като си бил болен, са ти плащали от неговите. Ето това е социална солидарност, а не всеки да си е за себе си и да се спасява поединично.

Застаряването няма общо...нали не искаш да ти се бърка системата, е, да заставя хората да раждат ли?

Същото е и със сивата икономика - всяка активност, която е доброволна и помага на хора да се откъснат от цицката на държавата е добра. Значи по-добре наместо неформално да наемеш някой, да дадеш парите на държавата и тя да му плаща да си седи безработен ? Не ти ли се струва извратено ?

Това е наивно от твоя страна. Да ти кажа ли какво ще стане. Той пак ще ти работи на тебе на черно или ще му копае на стоун канал и в същото време ще си взима пари от държавата, защото това е нерегламентиран доход. Но ти и стоун нали си работите регламентирано и си имате пари за лекари, какво ви пука за другите... Ето затова е добре всички доходи да са регламентирани, а не да се правим, че няма проституция примерно. На мен в България никога не са ми давали касова бележка за фризьор, маникюр, зъболекар...в Белгия един косъм да ми махнат от главата, първо ще ми чукнат бележката...

Между другото ти защо говориш срещу евреите ? А какво мислиш за Холокоста ? Нали знаеш, че в Белгия има закон, който предвижда затвор, ако не го признаваш или го одобряваш ? Антисемитизма е престъпление, дай да сезираме органите... Чувстваш ли се престъпник ? Или, ако искаш евреите да мрат не си престъпник, обаче ако не наемаш негри, щото ги смяташ за тъпи си ?

Това не се опитвай да ми го пробутваш... Аз не мразя някого заради цвета на кожата, а заради това, което прави. Нямам против големите им носове или религията им, все пак тя е основата на Библията, имам против онова, което вършат... И ако утре хора с червени шапки почнат да убиват хора на улицата, аз нямам да имам против хората, защото са с червени шапки, а онова, което правят на другите хора. Много добре знаеш защо говоря против евреите. Заради онова, което правят. Ако спрат да го правят, няма изобщо да ми пука за тях. Както мразим нацистите не защото са немци, а заради онова, което са правили.
Но забравих, че днес не можеш да критикуваш евреите, че са окупатори, защото веднага ще те обвинят в антисемитизъм.
Аз бойкотирам израелските продукти и не ги купувам (макар че не им е лошо на Старбъкс кафето, но не мога да позволявам парите ми да отиват в подкрепа на еврейския империализъм), по същия начин по-който бих бойкотирала твоя бизнес, ако знам, че с парите, които аз плащам за продуктите ти, ти ходиш на лов за бебета-тюлени. Ето затова ти казах, че не е коректно сравнението с твоята къща.

Значи ако един човек убие друг, отива в затвора. А ако много хора избиват масово други хора всеки ден, нищо не им се случва? Не ти ли се струва извратено?

Що не станете шефове, "да си клатите краката" ?

инс ти каза защо.

Е, кажи ми дали работиш за евроинституция/някво социално NGO, защото без да имам нищо лично срещу теб, със самопровъзгласили се морални авторитети, държащи да се разпореждат с чужди пари нямам какво да говоря по въпроса ?

Работила съм еднакво време и в частния, и в държавния сектор, за да имам поглед и над двете.

Съгласна съм и със суийт_чалга...колкото до ислямските банки, те забраняват лихвата...не че пак не намират вратички да заобикалят, но поне спекулацията не може да се разпростира в такава степен.

Крунг, аз, както казах, признавам, че не ми е ясно и не споря само от любов към спора..казваш, че не разбирам и бъркам причина и следствие, сигурно е така...ще ми е интересно да обясниш.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #75 -: Март 01, 2013, 21:45 »

Сори, момчета, аз съм с инс тука...нямам икономическо образование, но просто не намирам за редно това, което се случва...не може ти да си производител и да нямаш къде да си пласираш продукцията, защото Делез и Карфур ти обявяват някаква астрономическа цена и ти казват "това е положението, ако искаш, ако не - има още 100 производители, които чакат пред вратата" и ти вече да се чудиш как да замениш телешкото с конско, за да ти излиза по-евтино, че да пълниш на г-н Делез и г-н Карфур дебелите гуши, а хората да ядат гадни боклуци и да ги плащат за "качествени". Пък ако и не искаш да си на най-долния рафт - още пари, пък ако искаш и да си на височината на очите на клиента - още повече пари ще трябва да дадеш... Същевременно с това Делез и Карфур си имат някакви си техни смотани марки и продават на 50% по-ниско от твоята марка и са си дали на себе си най-хубавите места, а ти си забутан накъде отдолу, ако изобщо имаш честта да се продаваш в техните магазини, които правят 90% от оборота на всички магазини в държавата. Ами, ако тези двете по някаква причина се обединят срещу теб и решат да не те продават? Ходи доказвай картел, докато междувременно никой не може да си те купи отникъде, колкото и качествен производител да си...

Здрач, а хората  какво им пука теб кое те кефи и кое не?

"Карфур си имат някакви си техни смотани марки и продават на 50% по-ниско от твоята марка"
Ми щом продават (не предлагат, а реално продават) тяхната смотана марка 50% по-евтино от твоята, значи тя е 2 пъти (1/0,5) по-дбора от твоята. Хората я купуват, разбираш ли? Кой е показателя, че твоята марка е по-добра, а тяхната е смотана?

"Карфур ти обявяват някаква астрономическа цена и ти казват "това е положението, ако искаш, ако не - има още 100 производители, които чакат пред вратата"
Ми ако е така, значи наистина има 100 производителя по-доби и по-конкурентни от теб. Къде виждаш конспирация в това?
Дори да продават конско месо, ако хората го купуват, занчи или са бедни или им се яде наистина конско месо, а ти не даваш на хората което искат. Защо мрънкаш тогава?
Какъв картел, какви 5 лева. Ако твоята стока е добра, хората ще я намерят и ще я купуват, те не са толкова глупави, но да обвиняваш за личните си несгоди големите компании е тъпо. Те затова са големи, защото могат да си позволят големи отстъпки и т.н....ти не можеш.

Втрещен съм, уж млади модерни хора, а разсъждавате като жители на Северна Корея Шокиран
Здрач, кажи наистина в каква институция работиш. За никой друг във форума не е толкова интенресно наистина къде точно работи Намигване
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #76 -: Март 01, 2013, 21:55 »

На мен, пуяк, какво ми пука за теб кое е интересно и кое не...

Здрач, а хората  какво им пука теб кое те кефи и кое не?

Добре, че не е като само мен да не ме кефи, а цели държави не ги кефи...като вас ви кефи друго, гласувайте и ако сте мнозинство, ще прокарат вашите мерки, не тези, в които аз вярвам...ето, и днес Германия е приела 8,5 евро на час...а Крунг ще ми обяснява как младите трябвало да работят за 500 евро...защо... за да може шефа на Карфур да си смени Аудито с Бентли...

Дори да продават конско месо, ако хората го купуват, занчи или са бедни или им се яде наистина конско месо, а ти не даваш на хората което искат. Защо мрънкаш тогава?

Аз нямам против който иска да яде и кучешко и гъсеници...но просто да не ми го пробутват за телешко и да ме карат да си плащам като за теле, което е два пъти по-скъпо от конското и продължава да расте...а каква е причината да ядем конско и да го плащаме за телешко? Именно така любимият ви строй, при който, за да могат богаташите вместо Бентлита да карат космически совалки, ние трябва да ядем конче и да го плащаме като за теленцееее...сега по-ясно ли е?
Плюс, че на мен трябва да ми се казва какво ям, защото аз имам право да знам и може да имам морален проблем с това да ям коне или религиозен с това да ям прасета...ама какво им пука на Крунг и другите, нали фирмата си е тяхна, бизнесът е частен, те и човешко месо могат да ми слагат вътре, какво право имам аз да им казвам как да правят салами...сигурно сте и против държавата да издава Държавни стандарти и Еврокомисията пак не може да ви казва какво да слагате в колбаса, стига да не е отровно, нали...щом можете да слагате конско, да го етикетирате като говеждо и да има кой да го купува за 1 лев, значи всичко си е супер, нали...по извратената ви логика, по-добре да работиш на черно, отколкото да чакаш на държавата, така и по-добре да ядеш конско, отколкото да умираш от глад...единственият проблем е, че то не е пуснато на 1 лев, а на цената на телешкото...

Какъв картел, какви 5 лева. Ако твоята стока е добра, хората ще я намерят и ще я купуват, те не са толкова глупави, но да обвиняваш за личните си несгоди големите компании е тъпо. Те затова са големи, защото могат да си позволят големи отстъпки и т.н....ти не можеш.

Да, ама реалността е друга.
Ако ти правиш най-хубавото сладко от ягоди на пазара, рекламираш го добре, но то не се продава никъде, защото големите вериги ти извиват ръцете и ти почти на загуба трябва да работиш, за да го пласираш там, аз къде ще го намеря? Колкото и да го обичам, ако се продава през девет планини в десета, да не мислиш, че ще бия път само за твойто сладко? Ще си купя по-нехубаво, защото е достъпно навсякъде, включително и до вкъщи...
Хората не били глупави...говори ми реално, ако голяма верига (а има само такива) откаже да пласира стоката ти, защото нещо не сте се разбрали по условията, ти къде ще я продаваш? В кашон пред вас ли? И ако ми кажеш, че щом искаш да я продаваш, значи ще приемеш условията на Карфур - това значи, че се съгласяваш с мен, че Карфур може да ти извива ръцете колкото си иска и ти да клякаш, щото ако не клекнеш, 500 други конфитюра чакат пред вратата...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Paint_it_Black
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #77 -: Март 01, 2013, 22:14 »

Ти в ред ли си? Нещо темературка да нямаш..? Или ти е падал тежък предмет на главата наскоро?
Производителите никой не ги кара да си пласират продукцията в Кауфланд. Като не им харесват условията на големите вериги, да си отворят една сергия някъде и да си продават продукцията. Никой не ги е спрял, никой не им е забранил. Ти искаш стоката ти да се продава в Кауфланд - ти ще се съобразяваш с условията на Кауфланд, колкото и да ти се струва неправилно и неморално това. Кауфланд да не е благотворително дружество? - да помага на горките баби и дядковци, да си продават млякото и доматите, дето произвеждат...
Активен

sweet_chalga
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #78 -: Март 01, 2013, 22:14 »

Намерих образователното филмче с лошото извънземно. По занимателен начин са обяснени основните принципи на финансовата система. Вместо да преразказвам > http://vbox7.com/play:d844edbb&start=17&r=emb

priZdrachna, не знам дали си гледала "Парите като дълг" http://vbox7.com/play:4799e145f3
Показва нагледно къде са проблемите на системата и обяснява защо има нужда от промяна.
Активен

обикновен спамер
Paint_it_Black
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #79 -: Март 01, 2013, 22:18 »

Цитат
Здрач, а хората  какво им пука теб кое те кефи и кое не?

Добре, че не е като само мен да не ме кефи, а цели държави не ги кефи...

Да - цели държави не ги кефи да има големи вериги като Карфур. Явно само многобройните клиенти на Карфур ги кефи.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6
  Изпечатай  

Отиди на: