Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 04, 2020, 23:02:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Дължа успеха си на това: никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира обучения през месец март 2020г.
Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: АнтиПикъпТактика  (Прочетена 4858 пъти)
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3836

Профил
« Отговор #15 -: Април 09, 2013, 09:52:55 »

само че си отишъл да я заговориш според мен може да ти е помогнало, щото така се открояваш от тълпата. Намигване

Не и в подлеза на Софийския, всеки втори уикенд от месеца :-)

А на Хък респект за телефона - ама вероятно е само заради добър външен вид. Защото игра не си показал.
Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« Отговор #16 -: Април 09, 2013, 09:57:30 »

Всъщност даването на телефона не е кой знае какво, както и другите са ти казали. Играта ти започва след това в твоя случай.
Активен
huck
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 174

Профил
« Отговор #17 -: Април 09, 2013, 10:10:21 »

^

Реално играта почва след като си взел номера. Идеята на това беше, че за да вземеш номер е достатъчно просто да го поискаш, да си усмихнат и приличен на външен вид(в моя случай неприлично красив).

Не думай Смотан
Активен

Not all of the lions that chase the zebra catch it. But all that caught it, chased it.
paradox
PuP Team
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 92

Профил
« Отговор #18 -: Април 09, 2013, 10:17:08 »

Здравей, huck,
На мен ми хареса това, което си направил и описал тук! Е, не защото е добра и солидна Игра Намигване (хайде, няма какво да се лъжем, не е), но защото мислиш в правилната посока и си отворен към нови идеи които реалния подход ти дава, не структурираните техники. Самият факт, че си плюл на това, което "трябва да бъде" и си направил "това, което искаш, по твой начин", говори че мислиш самостоятелно и за себе си, и не си се правил на интересен пред нея. Това не е "АнтиПикъпТактика", бе братче, това е началото на пикапа. Просто преди нещо си се бил объркал Намигване.
Давам ти моето мнение, пречупено през моята призма, вземи от него това, което има смисъл за теб.

В пикапа има един принцип "Act through your own intentions", действай спрямо твоите собствени намерения. Има и термин "конгруентност", което означава препокриване на мислите ти, думите ти, езика на тялото ти, тоест - естественост, искреност, автентичност. Точно това си направил, не си се скрил зад его, номерца и техники. Действал си в унисон с импулса си. Харесал си я, отишъл си, заговорил си я. Без скрити, предварително планирани схеми на действие, с които да се предпазиш от отсвирване. Ти я искаш и я заслужаваш, отиваш и си я вземаш, пък да става каквото ще.

Това, което минава през ума на добрия пикапьор когато види готина мацка е следното:
"Я, момиче....хубаво момиче... искам хубавото момиче..."Здравей"". Без филтър. Действие, породено от желание и воля.
Обратния пример е:
"Я, момиче... хубаво момиче... (мозъка ти започва да мисли)...прекалено е хубава, сигурно е заета, изглежда надута... с приятелка е, тя ще я защити... имам нужда от опънър... какъв ми е опънъра....едно "Здравей" не е достатъчно добро, трябва ми нещо остроумно и оригинално... но без да показвам интерес... ще я питам колко е часа.... ами ако няма часовник?....тогава ще я бъзикна че живее още в миналия век и ще изглеждам супер готин... ако каже колко е часа, трябва да й кажа нещо остроумно за часа.... не знам какво... офф... ще мине гадно.... ще ме отсвири... трябва да покажа че хич не ми пука, да не ме отсвири... (бла бла бла бла)
Тогава даже нямаше да я отвориш. Или щеше да я заговориш е нещо "остроумно" (нарочно слагам кавички) а в главата ти ще е хаос и безумие, и тя даже няма да спре.

Това е, което имам предвид под "конгруентност":
Думи - много си красива и искам да се запознаем
Поглед - Красива си, искам те.
Мисъл - Красива е, искам да се запозная с нея.
Език на тялото, глас, движения и т.н. пълно препокриване.

Цитат на: huck
Това с тичането би трябвало да е греда, това, че веднага и казах, че е много красива.
Не е греда. Тичането тук не е грешка, то е конгруентно с намерението ти. Както и показването на интерес.

Обаче сега ако си кажеш "Ето я моята нова тактика! Вече така ще заговарям. Стъпка 1 - тичам към нея, стъпка 2 - казвам Здравей, много си красива, искам да се запознаем. Приятно ми е, Хък. Ти какво правиш тук? Стъпка 3 - искам телефон", ще спре да работи. Не ми се доверявай ей-така, излез и пробвай, и виж дали съм прав! И няма да работи, защото няма да имаш тази конгруентност която си имал сега, в това което си описал тук. Ще говориш "Много си красива", ума ти ще е "ок, стъпка номер 2, изпълнение....". И тя ще го усети.

Друго, на което искам да ти обърна внимание:
Аз: Приятно ми е, Хък.
Аз: (нищо не ми дойде) Та какво правиш тук..
Какво се случваше по време на това (нищо не ми дойде), през тези кратки секунди на мълчание? Беше ли нервен заради факта че не знаеш какво да кажеш и нищо не ти идва на ум? Вместо да я гледаш спокойно в очите по време на мълчанието, гледаше ли някъде в третия облак горе вляво докато измислиш следващата реплика? Имаше ли напрежение в тялото ти? Гласа ти стана ли по-тих когато каза "Та какво правиш тук?"? Беше ли ти неловко през тази пауза?
Ако "Да" - греда, изгаряш, и то яко.
Ако "Не" - супер пич си!

Може да ти се вижда, че те занимавам с някакви микро-нюанси на песъчинките в пустинята, неща, които сякаш нямат никаква важност, но тези неща правят огромна разлика при натурална Игра.

* * *

Това, което си направил обаче не е солидна Игра. Чудесно отваряне, но само това. След това гърмиш, приятелю.
Между другото AlphaStar е прав за значимостта на телефона. Не си вдигай надеждите много-много. Имаш огромен шанс за флейк. Всеки що-горе опитен пикапьор е вземал доста такива "бързи" телефончета. Влизаш, удряш набързо и се махаш, за да си спестиш притеснението да стоиш в сет по-дълго от половин-една минутка. Шубе, а? Усмивчица

За къде бързаш? Приятелите ти ще те изчакат още 2-3 минутки да си поговориш с нея, нямате чак такава спешна работа. За 2-3 минутки можеш да направиш много. Но си избързал и претупал нещата, за да не се пържиш много дълго в сета. По-комфортно е да свиеш телефончето и да се махнеш.

Може да е по подходящо смс да пратиш.
Когато я търсиш по телефон за пръв път, по-добре се обади. По-лично е.

Може да си бил супер пич и после да уцелиш кофти момент.
Да, може. И това е извън твоя контрол. Тя може да има 101 нейни си причини да флейкне.

Реално играта почва след като си взел номера.
Не! Играта започва когато я видиш за пръв път, още преди да си отвориш устата. Телефона е просто инструмент, с който да може да се видите отново и да продължите, ако и двамата имате интерес. Нищо повече. Тя може да ти даде телефон от учтивост, или за да те разкара от себе си. А може и да го даде защото си умира да те види отново. Разликата е от земята до небето.

huck, продължавай да играеш, но активно, и пиши как минават нещата.  Намигване
Активен

Natural style.
huck
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 174

Профил
« Отговор #19 -: Април 09, 2013, 10:42:21 »

Много добро мнение. Точно тези микронюансите за които говориш правят нещо от дискомфортно, неуместно, в играчорско. Напълно съм съгласен с теб.

Това което казах, че ще направя такава серия, не е в смисъла че ще заговарям по напълно същия като този начин Смотан , а просто няма да следвам проповядващото се за дхв, комфорт и тн. Не казвам и че да вземеш телефон е велико, че е кой знае какво и говори кой знае какво. Мисля по-горе съм го казал, за да вземеш телефон е достатъчно просто да го поискаш усмихнат и да не преличаш на гъз в лицето. Важното е изпълненията по време на взимането му да са както на теб ти е кеф просто. Четох разни момчета предлагат да разнасяш кашон с телефон вътре и тн. Ако ти е кеф носи го, но надали ще е от особено значение.

Както и да е, тия дни имам доста свободно време. Ще създам и пусна тук няколко ситуации, живот и здраве, че гледам има проблясъци на дискусия.
Активен

Not all of the lions that chase the zebra catch it. But all that caught it, chased it.
roller
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 46

Профил
« Отговор #20 -: Април 09, 2013, 11:13:09 »

Аз пък не виждам нищо лошо в подхода ти. Искал си нещо, не си седял да гледаш тъпо, а си го направил. Това е сто пъти по-важно от самия ти подход/оупънър. Това и paradox ти го е казал.

По принцип имам някакъв интерес към психологията, макар и да не задълбавам много, от време на време чета разни книги. Основно ме интересуват "личностното развитие" и поведението на хората, тоест кой как възприема нещата и реагира на тях.

Сега сигурно се чудиш защото ти го говоря това, но почти всичко прочетено се свежда до три неща:
трябва да си уверен в себе си
да правиш това, което ти доставя удоволствие
да се стремиш нагоре и да се развиваш

Тези три принципа са залегнали не само в психологията, ами и в някои филосовски есета, в мениджмънта на работниците в корпорациите и т.н. и т.н.

Ако изпълниш горните три неща, съзнанието ти, подсъзнанието ти и (езикът на) тялото ти ще работят заедно.

И най-готиния оупънър да имаш, ако сам не си вярваш, думите ще имат малко значение и резултатът най-вероятно ще е плачевен.

Поздрави и успех, ще следя темата с интерес!

Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« Отговор #21 -: Април 10, 2013, 10:12:23 »

<a href="http://www.youtube.com/v/a_fzGoOv8Ho?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/a_fzGoOv8Ho?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: