Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 27, 2020, 07:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Напоследък ми е кофти..  (Прочетена 2714 пъти)
trexter
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« -: Ноември 25, 2013, 01:01 »

Здравейте, пичове!
Няма да ви се жалвам за мацки, понеже не ми е това проблемът. За пик-ъп знам от няколко години и всичко вървеше чудесно... доскоро.
Представете си най-големия неудачник, който можете. Това бях аз преди. Имах мазна коса, очила, гадни зъби и 3ма приятеля.
Това наричам "моето старо аз". Даже преди няколко месеца се засякох с една позната от тогава, при което получих само комплименти от нея и след 2 срещи вече се събличаше пред мене.
Сигурно се чудите, щом всичко върви толкова добре, защо съм тръгнал да ви искам съвет. Ами от няколко месеца съм в много лошо състояние, нищо, че поне 5 момичета ми обясняват колко много ги влудявам.

От една страна ме притискат с лекциите, бизнесът ми не върви. Родителите ми, при които ходя 2 пъти седмично да виждам по-малкия брат, постоянно се карат. Карат ми се и на мен и то за глупости, нищо, че съм зле с парите и отделям от собствените си доходи, за да им давам на тях.

Постоянно ме гони една меланхолия и депресия, липса на воля. Решавам, че искам да опитам нещо ново, например да се запиша не езиков курс, но като се прибера и желанието се изпарява. Единственото нещо, което правя е да вися във фейсбук, всичките ми контакти, напоследък са кафета с колегите.

Нонстоп ми се въртят в главата разни мисли, че се живее веднъж и не си заслужава да харча време и нерви за дреболии. Е да, ама се случва точно това.

А до преди няколко месеца не бях така. Изведнъж почнаха да ми се стфупват много неща. Знам, че всеки има и полоши периоди, ама сега, пишейки, даже не мога да се сетя колко точно продължава моят вече.

Надявах се, че ще дадете някой съвет.
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1198

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2013, 13:44 »

Постоянно ме гони една меланхолия и депресия, липса на воля. Решавам, че искам да опитам нещо ново....

Това е от прекомерен стрес.Много добре и освежаващо действа смяна на обстановката за 3 - 4 дни ....седмица.Само че някъде където да си в абсолютен покой.Примерно на хижа в планината , там където няма обхват на телефона , интернет  и телевизия.
Активен

Никога не се отказвай .
trexter
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2013, 22:59 »

Постоянно ме гони една меланхолия и депресия, липса на воля. Решавам, че искам да опитам нещо ново....

Това е от прекомерен стрес.Много добре и освежаващо действа смяна на обстановката за 3 - 4 дни ....седмица.Само че някъде където да си в абсолютен покой.Примерно на хижа в планината , там където няма обхват на телефона , интернет  и телевизия.

Наистина имам нужда от нещо такова, обаче после пак се връщаш към ежедневието?
Как винаги да имам енергия и воля да решавам проблемите?
Как да спра да консумирам разни неща (игри, фейсбук), а да насоча времето си към други неща?
Активен
Emerald
PuP Lady
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 891

Фейщица

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2013, 01:20 »

И досега как си пробвал да се бориш с тези полярни състояния? И за колко време си имал успех, ако мога така да нарека някакво временно явление?

Волята и енергията за решаване на проблемите идват от правилната (адекватната към случая) мотивация. Единия вариант е да чакаш проблемът сам да си отиде, другия е да действаш активно за неговото отстраняване. Има и трети вариант - мрънкаш и се оплакваш, докато се случи външна промяна на обстоятелствата, но тогава има голям шанс отново да не си доволен.

Как да спреш с фейсбук и игрите - ами времето, което влагаш в тези неща, го вложи в нещо друго, което да има траен ефект върху теб. Казваш, че бизнесът не върви. Предполагам ти го движиш този бизнес - ами започни да го движиш така, че да върви. Промени нещо. Обикновено човек създавайки нещо, се чувства доста по-удовлетворен и релаксиран, от безцелното губене на време. Затова си въодушевен от идеята за нещо ново и различно, както споменаваш за езиковите курсове. Вероятно обаче ти липсва и добра концентрация, което води до още по-силно разсейване и трайно неудовлетворение. Мнението на околните също те сваля ниско - а не е ли възможно да не се влияеш толкова от него?

И защото рецепта за подобни състояния няма, ще ти кажа само това - час по-скоро намери причините, поради които се чувстваш така и след това ги отстрани. Някой тук ще каже, че е много лесно да се дават акъли, но това е обичайното начало. Или към нещо по-добро, или към убедително потъване. Ти сам избираш какво искаш за себе си.

Активен

You have to know when to hold them and know when to fold them.
?От възмъжаването ми до средна възраст аз имах обичай да се изтезавам, отказвайки се сегиз-тогиз от някои пороци. Но нито веднъж не се е случвало да съжалявам за тези свои отклонения, защото независимо колко дълго съм се лишавал от нещо, удоволствието, което съм изпитвал при връщането към порока, винаги е било награда, изкупваща всички мъки.?          
Марк Твен, ?Кадетите на въздържанието?
AuDacious
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2013, 19:16 »

Причините са си дълбоко в теб и са на психическа основа.

Намери си занимания за целия ден, махни си тоя ФБ, за какво ти е ?

Като имаш занимания през деня, имаш цел, няма да имаш време да мислиш, че всичко е гадно и не върви, запиши спорт или просто тичай сутрин, освежи се.

С две думи трябва ти спортна злоба и хъс за живот , цел.

Момичета, жени остави ги, приемай ги като едно допълнение към теб, едно прекрасно перо, не като основа , гледай си нещата , работата, университета, бъди успешен и перспективен.

И все пак, всеки има такива моменти, както има върхове, има и спадове, изживей го, найучи каквото ти дава моментът .
Активен
Marmalad
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 475

Elektro is fine

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2013, 19:41 »

Пич, каквото и да ти напишем, няма как да ти помогнем, но мисля, че ще е интересно, когато излезеш от това състояние, да си направиш анализ на ситуацията и някакви сравнения за това как се чувстваш преди/сега, и да пишеш тук във темата.
Активен
igracho
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 125

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2013, 22:30 »

Няма как да си свежарка нон стоп,всеки има кофти периоди и се "сдухва" понякога.Още по малко,че сега е есен,мрачно е и т.н.Който ти каже,че винаги е свежарка лъже...Въпроса е просто възможно най-бързо да излезеш от тази депресия и да се върнеш в обичайния си ритъм.Сллушай любимите си песни,излизай с приятели,прави това,което ти доставя удоволствие.Успех!  Смотан
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1198

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2013, 08:12 »

Наистина имам нужда от нещо такова, обаче после пак се връщаш към ежедневието?
Как винаги да имам енергия и воля да решавам проблемите?
Как да спра да консумирам разни неща (игри, фейсбук), а да насоча времето си към други неща?

Изтриваш си фейсбук профила - става само , че отнема време 14 дни. Форматираш компа и изтриваш всички игри на харда ( ако за такива игри говориш ) , а ако са на дискове ги продаваш/подаряваш/изхвърляш.
Това ще намали с поне 50% времето прекарано в глупости.Това за начало е достатъчно.
Активен

Никога не се отказвай .
trexter
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Декември 02, 2013, 21:32 »

Лол, мерси пичове. Изтрих игрите и се разходих за няколко дена в едно Балканско село. Чувствам се супер и оправих нещата с бизнеса ми.

Погледнато отстрани, мисля че и сам имам вина за ситуацията. Просто съм си набил насттроението сам.

За да не отварям нова тема: Имам една колежка в УНИ-то, дето я засичам супер рядко, даже не съм имал възможност да се запозная. А тя ме е добавила във Фейсбука. Проблемът е, че един колега, с който съм всеки ден, но не ми е близък е ходил с нея. Съотвено сега е в някакъв жесток friendzone, а си я харесва. Тя си говори с него, ама като иска да я целува се дърпа и такаа...

От една страна искам да действам, от друга страна трябва да е в тъпия фейсбук, пък и тя знае, че с него се познаваме...
Активен
даката
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 142

Профил
« Отговор #9 -: Декември 02, 2013, 22:15 »

За да не отварям нова тема: Имам една колежка в УНИ-то, дето я засичам супер рядко, даже не съм имал възможност да се запозная. А тя ме е добавила във Фейсбука. Проблемът е, че един колега, с който съм всеки ден, но не ми е близък е ходил с нея. Съотвено сега е в някакъв жесток friendzone, а си я харесва. Тя си говори с него, ама като иска да я целува се дърпа и такаа...

От една страна искам да действам, от друга страна
Цитат
трябва
да е в тъпия фейсбук, пък и тя знае, че с него се познаваме...
защо "трябва"? момчето,приятел ли ти е?казваш,не ти е близък,ми значи само трябва да се решиш на действие според мен... Усмивчица а той щом не е имал късмет с нея,няма причина ти да нямаш също... Опитай!!!Успех!
Активен

жените, също като децата, обичат да казват "Не!"
мъжете, също като децата, го приемат насериозно...руска поговорка
LoReX
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #10 -: Декември 02, 2013, 22:19 »

Лол, мерси пичове. Изтрих игрите и се разходих за няколко дена в едно Балканско село. Чувствам се супер и оправих нещата с бизнеса ми.

Погледнато отстрани, мисля че и сам имам вина за ситуацията. Просто съм си набил насттроението сам.

От една страна искам да действам, от друга страна трябва да е в тъпия фейсбук, пък и тя знае, че с него се познаваме...
намери някоя друга за какво са ти драми ? излизаш от кофти настроние и веднага търсиш пак да се чувствуваш кофти  а даже не сте се запознали .
Активен
trexter
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Декември 03, 2013, 21:36 »

защо "трябва"? момчето,приятел ли ти е?казваш,не ти е близък,ми значи само трябва да се решиш на действие според мен... Усмивчица а той щом не е имал късмет с нея,няма причина ти да нямаш също... Опитай!!!Успех!

Е щото я виждам рядко, пък аз не си падам тоя сайт, от там съм забил 4-5 мадами и не съм наясно. Повечето пъти те ми пишат, хахаха.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: