Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 11, 2020, 10:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Long distance /съвет  (Прочетена 5901 пъти)
2smexy4you
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил
« -: Април 08, 2014, 20:10 »

Здравейте,
случва ми се нещо страхотно, като реших да споделя и да поискам съвет. Тази година ще заминавам на бригада в щатите, всичко мина ток и жица намерих си работа, дадоха ми виза... абе ще се заминава. Честа практика е работодателите да свързват такива "новобранци" като мен с някой по-опитен от неговата държава, който е бил предишни години на същото място, с цел да дадат някой друг съвет. В моя случай работодателя дава моите координати на момиче, което се свързва с мен(имейл,фейсбук). След една-две вечери чат на тема "как ше се оправя в америката" темите почнаха да бъдат все по-разнообразни, палави и т.н... сещате се.Кофтито е, че мацката е от ВАРНА, а аз от СОФИЯ. Якото е, че й се изкефих явно и тя на мен защото ме покани да отида до варна след няма и 2 седмици чат. Реших че си заслужава и ще действам (дет се вика опечена работата) намерих в интернет другари за споделено пътуване и тръгнах, като всичко това се случи за по-малко от 2 дена (от решението до действието). Като съм пределно наясно, че е възможно и да не си паснем, рисуквам. Стигам някак си до Варна, слизам от колата тя ме чака, тръгвам да я прегръщам. тя се дърпа и дава хайфайв. Отиваме у тях изпиваме некви бири, решаваме да отидем на клуб. Вече подпийнали и отпуснати играта става по-лесна и приятна, кино, сладки приказки, не спира да си пипа косата. Целувам я без да му мисля много, приказки, тя ме целува абе всичко е супер яко. Отиваме в тях, правихме някъв секс който не беше кой знае кво... ма предвид умората и алкохола въобще не сме го мислили, сладки приказки до сутринта, гушкания... ТУКА РАЗБРАХ ЧЕ СЪМ ВЛЮБЕН. Следващия ден пак сладости, сексове и т.н. От някои разговори става ясно, че тя си прави "дългосрочни" планове лятото да сме заедно в щатите, да имаме един и същи почивен ден, да ме води на разни места. Мацката обаче се оказа и леко "дръпната" притесняваше се да я целувам на публични места, пред нейните съквартирантки, не беше директна, не искаше да ми каже примерно че й е готино... (което го разбирам донякъде, но ме дразни) На третия ден си тръгвам, бия път и т.н.

Как да я задържа... ясно е че ще се ходи пак до Варна. Ма с тея телефони и чатове никакъв ме няма, не искам да губи интерес, а онея пеперуди в стомаха ме изяждат?
Тука по-скоро моля за съвет отколкото правя репорт.
Активен
Ginger
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 290

Профил
« Отговор #1 -: Април 08, 2014, 21:21 »

Получило ти се е идеално. Попаднал си на свестен човек, който ще те въведе в нещата като идеш в Щатите. Този свестен човек е и мацка, с която сте развили обща тръпка. Консумирали сте я. Не си поредния, който е бил стотици километри, за да се върнеш разочарован откъдето си тръгнал.

Защо се опитваш да търсиш кусури и несъвършенства?  Изкарали сте един уикенд заедно и от него, ти специално, си извлякъл абсолютен максимум. Да, влюбил си се или си изпитал онези силни тръпки, подобни на електрически импулси, които следват когато докосне някого, след дълго, дълго очакване. Почакай малко, вместо да се впрягаш като си даваш отговори на въпроси, които само реалните събития могат да дадат. Не ти. Изясни преди всичко - какво искаш ти? Ако те устройва бонуса за няколко месеца в Щатите да си имаш и гарантиран партньор за секс - не настъпвай и не обсебвай мацката повече, отколкото тя самат желае.

Била дръпната пред приятелите си, но не те е скрила от тях, както разбирам. Не си получил вербален израз, че й е било готино, но сте повторили секса, което е по-категорично от каквито и да е приказки. Още повече, че предвиждала как ще изкарвате времето си заедно като заминете. Ти на този етап също го желаеш, нали?

Относно разстоянието и комуникацията.
Зависи с какви ресурси за пътуване разполагате. Кой работи, кой почива, кой с какви пари живее, дали ти имаш терен, както и тя. Бъди естествен, сигурно ще разговаряте на тези теми като се чуете с нея и преди да знаеш нейното мнение, е малко излишно да се пренавиваш. Само не прекалявай с многочасови чатове. Споделянето лице в лице е много по-сладко.

Не знам колко време остава до заминаването ви, но се опитай максимално да се насладиш на това, което ти се случва и по възможност да не си правиш големи планове, за да не бъдеш разочарован. Защо казвам това - защото колкото и добре да изглеждат нещата засега, има вероятност това което е започнало, просто да бъде един студентски романс в Щатите и нищо повече. И това да се случи - изживей го без резерви. Пък знае ли се, в дните, когато си вече заминал от Варна, тя също може и да усети, че е влюбена.

Както ти сам казваш - случва ти се нещо страхотно. Усмивчица
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #2 -: Април 08, 2014, 21:39 »

Не си поредния, който е бил стотици километри, за да се върнеш разочарован откъдето си тръгнал.

Бре! Ама има ли такива дето са правили нещо за жена, пък са се връщали разочаровани? Завърти очи
Щеше да е супер яко пича да е бил път до Варна, да го е преметнала мацката нещо и после да видим как щяха да коментират тия дето се възмущаваха от номера на Стоун с морето от съседната тема Усмивчица

А иначе за да не сме офтопик - поддържай чата с мацката на санитарния минимум до следващата среща наживо.
Чатенето с жена има чудното свойство да изсмуква соковете на живото общуване, така че поддържай го минимално, колкото да не прекъсва връзката
Активен

Fake it 'til you make it!
Ginger
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Април 08, 2014, 21:45 »

Не си поредния, който е бил стотици километри, за да се върнеш разочарован откъдето си тръгнал.

Бре! Ама има ли такива дето са правили нещо за жена, пък са се връщали разочаровани? Завърти очи
Щеше да е супер яко пича да е бил път до Варна, да го е преметнала мацката нещо и после да видим как щяха да коментират тия дето се възмущаваха от номера на Стоун с морето от съседната тема Усмивчица

Избери си една от многото теми, в които става дума за това и ще ти върна жеста.
Очевидно ти е необходим. Усмивчица
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Април 08, 2014, 22:05 »

Нищо не ми е необходимо, ама такава тема ни идва като по поръчка.
Ще следим развитието с интерес. Поне до следващия път когато пича бие път до морето, а на мацката и "изскочи нещо внезапно".... и си припомним за номерата на Стоун Усмивчица
Активен

Ginger
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Април 08, 2014, 22:20 »

Нищо не ми е необходимо, ама такава тема ни идва като по поръчка.
Ще следим развитието с интерес. Поне до следващия път когато пича бие път до морето, а на мацката и "изскочи нещо внезапно".... и си припомним за номерата на Стоун Усмивчица

Само че пропускаш, че в случая не става дума за тебе, стоун и подхвърлянето на поредната хипотеза.
Не правиш спор от нещо, което е казано а от нещо КОЕТО ЩЕ СЕ КАЖЕ, АКО еди какво си стане. Махленско изпълнение.
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 09, 2014, 07:54 »

Не правиш спор от нещо, което е казано а от нещо КОЕТО ЩЕ СЕ КАЖЕ, АКО еди какво си стане. Махленско изпълнение.

Не. Казвам браво на пича, че е стигнал до успешен край.

Другото което казвам обаче е, че когато края не е успешен и мацката му врътне някой номер и му избяга (каквито са 99% от историите тук, тази е малко изключение), обвиненията към нея не са такива, каквито съм към мъж, който по методите на Стоун като прилъже някоя мацка и после му "излезе ангажимент".
Тогава се казва иронично "еее на вас па все жените са ви виновни, тия лоши жени". Даже се сещаш кой конкретен член на форума ги казва. А иначе се лее морал ако на някоя и обещаят море, пък получи само секс горката.

Запомни ли - в 99% от историите и оплакванията тук. Без тази.

И за да не каже същия член че нямам теза, ето я - в така наречената "игра" и двата пола я играят и всичко в рамките на закона е позволено :police:
Активен

2smexy4you
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил
« Отговор #7 -: Април 09, 2014, 08:09 »

Благодаря, може би знаех как стоят нещата и какво трябва да се случи, но просто имах нужда някой да ми го каже Усмивчица. За сексовете... то втория ден не станахме от леглото, яко беше. Ще го раздавам все едно не съм чак толкоз влюбен и по-кротко с чатовете :>

Имам покана за второ пътешествие но най-вероятно ще го осъществя след празниците  Готин  Намигване
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3848

Профил
« Отговор #8 -: Април 09, 2014, 09:32 »

Вече подпийнали и отпуснати играта става по-лесна и приятна
А добро утро!
Значи и във Варна работело същото, каквото и.... ъм, навсякъде другаде по света?

Браво лъв, поздравления за успеха. А за това какво да правиш отсега нататък слушай кака си червенокосата, тя много добре е написала, няма какво и ние да го повтаряме.
Успех!
Активен
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 719

Профил
« Отговор #9 -: Април 09, 2014, 12:41 »

Пуяшки логики... Колко щеше да е яко да не му се получи на момчето, за да можем да го даваме за пример колко ни е вярна измислената теза... И после се почва едно фантазиране, ама ако иде втори път и тогава не ебе... И то до морето!...

Към автора - брат и аз мисля че ти се е случило нещо страхотно Усмивчица Готино са се получили нещата, рискувал си да идеш - и си спечелил. Това което се чете между редовете без да го споменаваш изрично - е че явно имаш добра игра, и в чата, и на живо. Щом си стигнал до прекрасното Усмивчица

Тия негативни знаци дето си ги измисляш, хич не са негативни - не търси под вола теле. Чувайте се, пишете си - поддържай искрата, нали след 2 месеца ще се съберете в САЩ Намигване
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Април 09, 2014, 13:08 »

Пуяшки логики... Колко щеше да е яко да не му се получи на момчето, за да можем да го даваме за пример колко ни е вярна измислената теза... И после се почва едно фантазиране, ама ако иде втори път и тогава не ебе... И то до морето!...

Да де, форума ще се пръсне по шевовете от теми "Нося я на ръце, правя какво ли не за нея, ходих къде ли не с нея, но нещо не става, Помощ", обаче сега Пуяшки логики.
Браво на момчето, получило му се е.
Другото беше поглед по-глобално на нещата, ама карай, важното да се лее позитивизъм......
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #11 -: Април 09, 2014, 13:09 »

Lecter, искаш да кажеш, колко щеше да е яко всички да сме лузъри, на никого да не му се получава с жените и да си седим тука да си ги хейтим колко са долни...жалко, че от време на време идва някой да ни разваля мрън идилията с по някоя успешна история...сега как да я нахраним и тая?...но нищо, тя е някво изключение, ние знаем, че по правило жените са измекярки, които не пускат...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Април 09, 2014, 13:33 »

....че по правило жените са измекярки, които не пускат...

Точно това включване чаках. Вече съм доволен Ухилен
Само не знам що не го казваш никога в обратния случай, когато се наложи. Примерно: "Ей, все мъжете ви виновни бе, обещали ви море, па само ви наебали...."
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #13 -: Април 09, 2014, 22:35 »

мацката му врътне някой номер и му избяга (каквито са 99% от историите тук, тази е малко изключение)

Тогава се казва иронично "еее на вас па все жените са ви виновни, тия лоши жени".

Да де, форума ще се пръсне по шевовете от теми "Нося я на ръце, правя какво ли не за нея, ходих къде ли не с нея, но нещо не става, Помощ", обаче сега Пуяшки логики.
    Нали осъзнаваш, че "форумът ще се пръсне от такива теми", защото тези, дето успяват, просто си ебат и не идват да пишат теми по въпроса? Как го виждаш? Някой ебе, и първото нещо което му хрумва - "о сега да намеря къде точно в интернет да се похваля - хммм сайт за сваляне на жени....А, ЕТО! Че даже имат и форум, и раздел с репорти, супер!"

Ами да, кво да се лъжем, че все жените виновни, пък ние сме перфектни? Ти перфектен ли си? Перфектен външен вид, перфектно отношение, перфектни лафове, перфектен хумор, перфектен секс, перфектен соц. статус и пари. Ако всичко ти е толкова перфектно, наистина признавам ти, имаш право да се чудиш защо някоя не ти е вързала. Аз като се замисля назаде над неуспешните ми свалки, не мога да се сетя за някоя, дето да мога да кажа "е направих всичко възможно, ама тая е няква дебилна кучка и от нищо не разбира!" - за всичките мога да се сетя как е трябвало, или как е можело да направя нещата по-добре и че е можело да има реален шанс да стане нещо.
     Айде виж от тези теми, дето някой е пасивен и заради това мацката губи тотален интерес не само към него ами и към живота, само виж наистина в колко от тях момичето НАИСТИНА е извъртяло мръсен, лъжлив, гаден, номер, а не е биело от далече на "ми просто нямам интерес към теб, няма да се получи". Аз от раз не се сещам за нито една, макар че може да има 1-2.

Ето го Канкун от другата тема - 3 месеца ли колко беше я "чакал" онази и карал на докосвания по коляното и косата...чат пат....неща които много хора тук са правили и правят в първите 2 мин от запознанството, и не е ескалирал, пък после какво? Тя ли му е виновна, че в един момент е осъзнала, че този пич ЯВНО не възнамерява да я награби, да й разкъса скъпите дантелени прашки и да я понаебе малко и сладко? Усмивчица

И форумът е пълен с подобни пасивни индивиди, които пасуват даже и на сън, и накрая "е баце, аз се мотах с нея еди колко си месеца, пък тя що не ми вързá?!", така че няма нищо шокиращо, че голяма част от темите са такива. Както казах, онези непасивните са заети да ебат.
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Heat
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 109

Go hard or go home

Профил
« Отговор #14 -: Април 09, 2014, 23:19 »

Баце, Господ ти праща манна небесна, ти се чудиш кво да правиш. Пожелавам на всички да са толко нещастни, ей. Идваш ми у града, вземаш яка пичка и ревеш на умряло. Отивате в САЩ, тя има планове за вас, а ти вече си влюбен. Какво му е лошото бе, мамка му стара? Давай напред! По-натам можеш да се преместиш тука, или тя при теб, макар че във Варна си е по-готин животецът за двойки /изключвам по-ниските заплати и по-малкото нощен живот, спокойствието е +++/. Но не го мисли засега. Наслаждавай се на компанията ѝ. Каквото ще става, ще става. Ако не друго, хубава бригада ти се очертава Намигване
Активен

Да сбъркаш не е грешка. Това е опит.
Да не опиташ - това е загубен живот.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #15 -: Април 10, 2014, 08:53 »

мацката му врътне някой номер и му избяга (каквито са 99% от историите тук, тази е малко изключение)

Тогава се казва иронично "еее на вас па все жените са ви виновни, тия лоши жени".

Нали осъзнаваш, че "форумът ще се пръсне от такива теми", защото тези, дето успяват, просто си ебат и не идват да пишат теми по въпроса? Как го виждаш? Някой ебе, и първото нещо което му хрумва - "о сега да намеря къде точно в интернет да се похваля - хммм сайт за сваляне на жени....А, ЕТО! Че даже имат и форум, и раздел с репорти, супер!"

Мда, хубаво, че някой друг го каза, за да не излизам аз лошата, но...това си е фактът, това е форум за мъже, които са неуспешни с жените...тоест, напълно нормално тук да е пълно с проблеми и истории с неуспешен, но в никакъв случай неочакван край...

Айде виж от тези теми, дето някой е пасивен и заради това мацката губи тотален интерес не само към него ами и към живота, само виж наистина в колко от тях момичето НАИСТИНА е извъртяло мръсен, лъжлив, гаден, номер, а не е биело от далече на "ми просто нямам интерес към теб, няма да се получи".

Има една много яка във фитнеса ми - руса косичка, супер спортно тяло, плочки, тя май даже е инструктор по нещо, голям силикон, ама добре направен, че на мен много рядко ми харесва на някоя как изглежда...единствено малко груба изглежда като говори, малко като мъж звучи и се смее като Джанис от "Приятели"...та, вчера я слушам обяснява разочаровано на една друга "Този ми пише незнамсиколко седмици вече смс-и и по чата "Добро утро", "Хубав ден", "Какво прави днес, как ти мина денят", кога ще ми каже нещо по-различно, по-интересно, така да ме разсмее, да има някаква емоция, а не само здрасти, как си"...та, ето на, даже такава яка мацка (и то при положение, че това е тук, а не в Бг, дето всяка втора е готина) не е като да е зарината от мъже, които да й създават емоции и тя да се чуди кой по-напред...обаче този льохман със Здрасти-то сигурно си вика "Защо не ми се получава, сигурно тая е надута кучка и колко ли още мъже й пишат и затова ми се прави на интересна" или нещо друго от сорта, което го успокоява и го кара да екстренализира вътрешните си дефицити и да се чувства все едно нищо не зависи от него...което с нищо не му помага и сигурно и той реве в някой белгийски форум какви кучки са жените...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #16 -: Април 10, 2014, 09:17 »

... какви кучки са жените...

Тая теза предимно от жени сме я чували тук. И по-точно от една конкретно Намигване
Успокояващо е само, че същата нарича и мъжа мерзавец ако прави секс с жена, а после не я заведе на море, както е обещал. Но така пък излиза че тя жестоко се е минала, иначе нямаше да прави секс ако знаеше че няма да има море. Какво да мисли човек за такава жена, освен да се съмнява в морала и?
Здрач, понякога липсата на логика ти играе много лоши шеги. Премисляй ги нещата по 3 пъти, когато мъдро отсъждаш Усмивчица
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Април 10, 2014, 09:34 »

Така е пуяче...всеки в този форум, като гледам, е съгласен с теб и несъществуващата ти теза, само аз не съм...вече ще премислям по пет, не по три пъти, преди да ти отговарям... Усмивчица

... какви кучки са жените...

Успокояващо е само, че същата нарича и мъжа мерзавец ако прави секс с жена, а после не я заведе на море, както е обещал. Но така пък излиза че тя жестоко се е минала, иначе нямаше да прави секс ако знаеше че няма да има море.

Това е все едно аз да кажа "...жена, която цяла вечер се оставя да я черпят с обещание за прибиране заедно, и накрая ненадейно я "заболява глава"...че какво лошо има в това? Мъжът не е морален, щом я е черпил, само за да получи секс..."

Ох, остави...живей си в твоята хленчеща неприемаща позитивизъм и хубави истории реалност, ти страдаш от нея, не аз...
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Април 10, 2014, 09:56 »

Това е все едно аз да кажа "...жена, която цяла вечер се оставя да я черпят с обещание за прибиране заедно, и накрая ненадейно я "заболява глава"...че какво лошо има в това? Мъжът не е морален, щом я е черпил, само за да получи секс..."

Да, този път си права, точно това казвам - че в живота ги има и двете. И номера на Стоун, и това от цитата ти. И изобщо не е въпрос на позитивизъм и негативизъм.
И за пореден път прав е Стоун - всеки прави това, което за него работи. Едни чукат с благородство, други с други пинизи. Едни жени се изхранват спасявайки палестинчета, други жени буквално по описания в цитата ти начин. Отново - всеки прави това, което за него работи.
Аз не ги критикувам, критикуваш ти. Демек дори аз съм позитивен, а ти хейтиш Намигване

И понеже искаш всеки път да има теза:
Не ми е и минавало през ум да правя номера с морето за да получавам секс, получавам го по традиционните начини, но адски ме дразни псевдо-морала. Виждаш дори от собствения си цитат, че монетата има две страни.
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Април 10, 2014, 10:21 »

Я, да видим дали ще успеем да се скараме, дори като сме на едно мнение...

Да, този път си права, точно това казвам - че в живота ги има и двете.

Виждаш дори от собствения си цитат, че монетата има две страни.

Никога не съм твърдяла обратното.

Едни чукат с благородство, други с други пинизи.

Така е. Аз нямам ли право да поощрявам и насърчавам първото и съветите ми в този форум да са в тази насока, както и да се обявявам против второто?

Както в темата за парите и ранга... нямам ли право да се обявявам против живеенето, така че само да гледаме кое е алфа и кое не в очите на чуждите хора и да подкрепям начина на живот, според който е важно какво теб те прави щастлив и кое ти предпочиташ?

Да, има ги и двете в живота, ама първото е против принципите на този сайт и на пикъпа, или греша...и като признаем, че ги има и двете, нали после съветите ни трябва да са в някакъв тон и посока, съответстваща на нашите виждания за отношенията между хората? Аз не мога да насърчавам съвети, които са против разбиранията и усещанията ми... В света и без това има достатъчно лошотия, та и аз да насърчавам допълнително хората да са лоши, използвачи и манипулатори помежду си...защото не вярвам, че това е, което ще направи някого щастлив...пък те после какво ще изберат, си е тяхна работа...
Активен

Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: