Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 07, 2020, 16:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ във връзка с фазите на индиректната свалка  (Прочетена 2656 пъти)
epd
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 119

Профил
« -: Май 23, 2014, 15:08 »

Моля да малко помощ във връзка с фазите на индиректната свалка:
http://pickup-project.net/content/view/32/36/

1. Правилно ли разбирам, че фоун клоуз се прави след преминаване на ВСИЧКИ подфази (1.1 оупънър, 1.2 DHV/NEG и 1.3 Валидейшън) на първата фаза (Привличане) и преди втората фаза (Комфорт)? Аз останах с такова впечатление, обаче виждам, че пише, че първата фаза продължавала 20 минути, а пък за фоун клоуз на улицата това ми се струва ужасно продължително говорене...

2. Правилно ли разбирам, че втората фаза (Комфорта) се прави на среща, а не на крак на улицата (т.е. след като сме си разменили телефони, уговорили среща и т.н.)?

3. Валидейшъна (1.3) ми е най-мъгляв от всички...
3.1 Трябва ли задължително да чакам да има IOI от нейна страна преди валидейшъна от моя страна или мога от DHV (1.2) направо да премина към валидейшъна (1.3)? Може ли например да изръся някой забавен нег и след това веднага да премина към валидейшън?
3.2 Задължително ли е отдръпването при валидейшъна? Мога ли да й кажа или покажа, че я харесвам заради нещо друго различно от физическата й красота и след това да продължа към фоун клоуз примерно? И ако може да ми дадете някой пример за това отдръпване, защото наистина не си го представям?
3.3 Какво значи тя да ми даде DHV/валидейшън на мен? Нали идеята е аз да й дам такива?
3.4 Приложим ли е този валидейшън на улицата (за фоун клоуз примерно), защото ми се струва, че за него е необходимо повече време, а на улицата не си представям как ще говоря повече от 5 мин. примерно с някоя мацка с която току-що съм се запознал преди да й поискам телефона?
3.5 Как работи подследния етап от валидейшъна (1. Пускаш стръв  2. Хващаш 3. Придърпваш 4. Пускаш) ? защото не ми се вързва това пускане нещо ? както съм говорил изведнъж да спра и ей така на крак на улицата да чакам тя за възобнови разговора...
3.6 Това КИНО след валидейшъна един вид преминаване към втората фаза (Комфорт) ли е или какво? Трябва ли след валидейшън да има КИНО преди да й поискам телефона?
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1943

Профил WWW
« Отговор #1 -: Май 23, 2014, 15:29 »

Това с тези фази е нещо условно. Това е една структура, примерна, която дава някаква представа за това как протича една свалка.

Тази структура не се следва като Библия. Някоя мацка може да я изчукаш и извън зоната на Комфорт и т.н. Кога да вземеш телефон, кога да звъннеш не се прави по минута и час. Разглеждай това като един пример, а не като учебник по математика.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
LBJ23
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 143

Профил
« Отговор #2 -: Май 23, 2014, 17:38 »

братле един съвет от мен : недей да висиш пред компютъра и да четеш само във тоя форум . Няма нещо кой знае какво което ще научиш тука . Тук научаваш няколко реплики и рутини които заучаваш и ги използваш. Не става с четене. Излез на улицата отвори 2-3 сета и ще видиш , че последното нещо за което ще мислиш е да следваш тия стъпки които си написал . Сега някой да не ме разбере погрешно и да тръгне да се заяжда : Сайта и форума са много добри за обмяна на опит , но имам предвид че колкото и да четеш докато не излезеш навънка няма да разбереш нищо Намигване
Активен

btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1299

Профил
« Отговор #3 -: Май 23, 2014, 19:19 »

Пич, никога не съм опитвал да се придържам към този метод, но по въпросите ти разбирам, че ти е пълна каша. Нищо не си разбрал.
1. Телефон искаш в края на разговора (предполага се, че си минал през всички стъпки - не само подфазите на 1)
2. Не. На среща наблягаш повече на него, но преди мадама да ти даде номера си, обикновено ще иска да сте си станали по гъстички.
3. Валидейшън означава комплимент. Примерно "Имате скандално дупе, мадам" ..добре де, примера ми не е по учебник, перифразирай си го като искаш "Ако дупетата ги раздаваха, вие щяхте да си изберете, най-скандалното, мадам", но разбираш за к'во иде реч.
3.1. Можеш, аз лично ти разрешавам, за другите незнам.
3.2. По принцип, нищо не е задължително. Пример за отдръпване: сменяш темата
3.3. Означава онзи момент в отношенията, който по махленски го определяме с изрази като "Имам си вземане даване с тая мадама", "Хвърля ми белтъци", "Иска да ме гази".
3.4. Не ти разбирам въпроса, но забрави за 20 минути, къси и дълги фази и разни такива (*ще обясня по-надолу)
3.5. Прочети т. 3
3.6. Добре е да започнеш с докосванията, колкото се може по-рано (още в началото на запознанството ви). И постепенно ескалираш с киното. Демек, все по-често и все по-интимно - забележка: трябва да е адекватно, спрямо динамиката на отношенията ви. Нали, не върви някак си при запознанството ти с момиче, вместо да и хванеш ръката, да я гепиш за циците. И не че не върви, ами ще получиш шамар. Тоест, въпрос на цели Усмивчица
Има много материали на сайта по темата (КИНО). Разгледай ги.

*Имай в предвид, че този метод съдържа само компонентите на една свалка и отдавна не се използва, като строга последователност. Фазите по принцип се редуват постоянно, а последователността му е ориентировъчна.
Активен
AlphaStar
PuP Masterpiece
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 140

Профил
« Отговор #4 -: Май 23, 2014, 19:37 »

Евала пич,
най-накрая да видя един начинаещ, който играе и разсъждава над играта си.

Трябва да излезеш навън! ОТ ГЛАВАТА ТИ!
Много добре знам  къде се намираш. Бях точно на твоето място преди година-година и половина. Мислиш си, че си открил този форум и невероятния модел-стратегия как да свалиш жените. Мислиш си, че вече имаш предимство пред приятелите ти и пред останали мъже в света, заради тази стратегия, която си научил тук.
Това са глупости пич, няма такова нещо. Е всъщност модела го има и работи, но той е една капка в океана, 1/1000 от това, което правим тук. А то е:
- Учим се да сме уверени и да обичаме себе си
- Да разбиваме ограничените си представи за света и всеки ден да надскачаме лимитите си
- Учим се да не сме подвластни на егото

Тези неща ми позволяват утре да отида при някоя пичка на спирката със супер уверен глас и да изтърсвам пълната простотия след простотия пред хората, които ни слушат......мислиш ли, че има някакво значение дали следвам модела или не? Знаеш ли колко малко значение има това, в сравнение с качествата, които демонстрирам пред това момиче в този момент? НИЩОЖНО!

Помня как излизах от нас с едно листче, на което бяха написани ДХВ, негове, cocky/funny lines и ги стрелях в последователността, която модела определя. И да, въпреки че бях като програмиран компютър, който стреляше едно и също без въобще да отчита реакцията на отсрещната страна, започнах да получавам някакви резултати. И едно момиче да ми даде тел. е по-добре отколкото да стоя самотен с месеци и да не правя нищо, нали?
И ти си на този етап, нали?
Продължавай да използваш рутини и да следваш модела, но от ДНЕС искам да знаеш, че НЕ модела ще те направи успешен с жените. Затова от утре започни все по-малко да следиш дали го спазваш и все повече да премахваш заучените неща от поведението ти. Нека засега модела и рутините са нещото, което ти дава малката увереност над нулата, за да излезеш от вкъщи, докато  развиеш качествата, за които говоря по-горе. Модела и рутините са една каруца, която да те преведе 2 км напред където е москвича, с който ще стигнеш още 2км напред, където е пежото и още 2км напред където е тойотата и така до мерцедеса. Горивото и лъча надежда, който да стартира твоя прогрес, пред алтернативата да стоиш вкъщи и да живееш самотен и депресиран живот.

Трябва да минеш през това, няма как, защото и ти си като мен - започваш от нулата. Много от по-напредналите тук (които всъщност не са "напреднали", просто защото никога не са били зле с жените), няма да ме разберат точно по тази причина, нито разбират в каква ситуация си ти. Те винаги са се справяли "ОК" с жените, а когато са дошли тук, просто са станали експерти. Ще ти дадат обратния на моя съвет...и съвета им ще е правилен, но той едва ли ще достигне до теб, просто защото няма да можеш да relate-неш към него. Поне аз не можех, когато бях на твоето място.
Активен
epd
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Май 26, 2014, 18:05 »

Благодаря на всички, а AlphaStar сякаш наистина е бил в моята кожа преди време Усмивчица Според мен обаче е по-добре първоначално да се заучи един шаблон, който да се развива и след време той ще стане част от вътрешното аз и вече няма да е шаблон. Защото веднага ви давам жив пример:
http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=6324.0
Ето в този сет толкова дълго си блъсках главата ? бях се представил на ниво, всевъзможни техники бях приложил обаче не знаех какво съм пропуснал. То ми беше обяснено тук във форума, а като препрочетох статията горе за стадиите в индиректната свалка и ми стана кристално ясно ? прескочил съм валидейшъна. Или както много хубаво е обяснено тук:
http://pickup-project.net/content/view/33/36/
Цитат
Представи си как заговаряш Сет, показваш колко си готин, всички около теб се смеят, на всички им е забавно и готино и в един момент ти започваш КИНО и от нищото започваш да комплиментиш готината мацка и да показваш интерес към  нея (без нищо) и/или дърпаш я да я целуваш или да я натискаш, или й искаш телефона... Какво субкомуникира това?...Че си нийди, че нямаш голям избор от жени в живота си, че таргета е важен за теб, щом само с външен вид може да те спечели и т.н. Алтернативно когато поискаш телефон без 1.3 пак показваш, че всъщност ти си нискорангов пич ? иначе не би искал телефона на някаква непозната която не е показала никакво DHV към теб.

Благодаря на  btw за отговорите, но разбира се имам още неясноти Усмивчица
1. /2. Значи фоун клоуз се прави след като се мине през ЦЕЛИТЕ първи 2 фази (привличане и комфорт)? Ако е така наистина не мога да си го представя, защото ще трябва здраво плямпане на улицата (примерно поне едно 20 минути), а пък не са много хората които имат толкова време ей така да си седят безцелно на улицата...
3. Валидейшъна ? нали не трябваше да е на сексуална тематика (а този пример за скандалното дупе е точно такъв)?
3.2. За отдръпването ? да не би идеята е аз да се отдръпвам докато тя най-после ми даде валидейшън (например започва да ме гледа с блясък в очите) и чак тогава да й искам телефона?
3.3. Хвърлането на белтъци е много нагледен пример за валидейшън от нейна страна. Но е ли това всъщност IOI?

Ще съм благодарен ако някой може да ми даде някакви линкове към допълнителни материали по темата, за да си го изясня окончателно нещата Усмивчица
Активен
Jacob Palmer
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #6 -: Май 26, 2014, 20:13 »

Човек , аз също играя индирект и е трудно да я задържиш 20 минути. Ами ако я чакат приятели , бърза за работа , има час при фризйора ?

Попринцип от успешните фон клоуз (които не са много) съм ги задържал по 10 минути максимум и съм изграждал комфорт вече като я изведа на кафе. Все пак ми се вижда трудно да изградиш комфорт на улицата , най малко ако не седнете някаде ще ви се схванат краката  Ухилен
Активен

Don't let'em say you ain't beautifull , they can all get fucked just stay true to you ;]
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1299

Профил
« Отговор #7 -: Май 26, 2014, 23:16 »

1/2. Правилно си разбрал. Понякога ще са 20 мин, друг път 3 мин. (все пак метода описва игра основно с индиректни елементи). В предния пост бях обяснил, но пак ще ти го кажа. За да вземеш телефон, трябва да изградиш комфорт достатъчен за да ти го даде. За да спиш с нея, ще ти е нужен обикновено далеч повече. Него ще изградиш като излезете. Нали за това излизате, за да се опознаете, за да си изкарате приятно (добре е да приемеш това за основна цел). С практиката ще усвоиш социалната динамика и ще са ти ясни като бял ден дозите, колко рапорт да изградиш, преди да искаш телефон. Но преди това ще трябва малко да постреляш в тъмното. Няма теория, която да ти покаже социалната динамика, само с практика ще я разбереш.
3. Да, по правило е така. Аз не обичам правилата.
3.2. Идея си нямам каква е идеята. Не се хващай толкова за този валидейшън, той е просто външен ориентир и нищо повече, не е част от играта ти, концентрирай се в/у нея, така или иначе само на нея и въртиш геврека.
3.3. Да, валидейшъна си е вид ИОИ.
3.4. Играта ти: Нали се сещаш, че няма как да мислиш за всичките тези глупости по време на една свалка. Когато влизаш в сет се концентрирай основно в/у това да си изкараш приятно. Постарай се да си максимално отпуснат, да не мислиш за нищо конкретно, а просто да изживееш ситуацията максимално готино. Оставяш страховете си, предразсъдъци, очаквания и скачаш. Дето викат хората - Отдай се на момента. Дори само с това, ще се отличиш от масата и ще забиваш готини каки.  Намигване
Активен
epd
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Юни 03, 2014, 15:09 »

Дори само с това, ще се отличиш от масата и ще забиваш готини каки.  Намигване
Аз точно на това залагам Готин Но както вече обясних без някои малки нещица просто не става...

А за валидейшъна ми стана по-ясно, но въпреки това не мога да го проумея напълно... От една страна виждам, че аз трябва да й дам валидейшън - което означава да й покажа, че я харесвам не само заради външността й. От друга страна виждам, че тя трябва да ми даде валидейшън - като пусне някой IOI и се издаде, че я кефя. Това ли са двата вида валидейшън, има ли друг освен тях, а ако няма и двата ли трябва да се направят - заедно ли, един след друг в някаква поредност ли, само единия е достатъчен ли...? Ъ?
Активен
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #9 -: Юни 03, 2014, 16:08 »

А за валидейшъна ми стана по-ясно, но въпреки това не мога да го проумея напълно... От една страна виждам, че аз трябва да й дам валидейшън - което означава да й покажа, че я харесвам не само заради външността й. От друга страна виждам, че тя трябва да ми даде валидейшън - като пусне някой IOI и се издаде, че я кефя. Това ли са двата вида валидейшън, има ли друг освен тях, а ако няма и двата ли трябва да се направят - заедно ли, един след друг в някаква поредност ли, само единия е достатъчен ли...? Ъ?

Валидацията може да е от различен вид в зависимост от тематиката на разговора който водите както и от нивото на комфорт изградено между вас. Във общия случай термина обуславя използването на комплименти или признание за дадени качества или постъпки на събеседника. За да стане по просто за смилане:
Използва се за да покажеш на момичето, че я одобряваш, харесваш и си падаш по някое нейно качество или действие.

Типични примери за индиректна валидация с отворен вариант са:

Харесва ми какво си направила с косата си.
Имаш интересно чувство за хумор.
Ау колко си палава аз ли съм причината.

В малко по късен етап когато си започнал с киното:

Не знам дали усещаш, но страшно ме възбуждаш и ако не бяхме на публично място .....

Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: