Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 07, 2020, 16:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Подход към срамежливи  (Прочетена 15792 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

My curse, is my drive

Профил
« -: Май 15, 2014, 21:39 »

Снощи научих нещо ново, нещо което не бях срещал тук до сега или по скоро не е писано конкретно за него по този начин. До вчера знаех че трябва да си максималко набуфен с енергичен висок глас и гордо вдигната глава когато апроучваш, въобще не бива да изглежда че се притесняваш или си нервен а трябва да е все едно си говориш с на брат ти сестра му. Огледално от всякъде на това което правех до преди, слаб глас, внимателно премисляне на някоя мила приказка, яко нийди. Тази мисъл ми се наби много в главата, толкова че съм изкоренил това от мене и вече съм станал голям гадняр, на работа непрекъснато НЕГвам всички.
 И така свалих си едно приложение на телефона казва се simplepickapp, изгледах там един клип и се замислих за миналата седмица като излизах с колеги. Бяхме четири човека, аз с едно момиче и едни други, двойка. Аз съм в много добро настроение. Енергичен, отворен, забавен, приказлив, супер от всякъде. Таргета (обвързана) срамежлива и слабо приказва 5.5-6, а двойката те средна работа и гледат себе си. Забихме в една кръчма да подгреем а там като цяло аз правех вечерта. Бъзиках момичето, разсмивах я, комплименти където си заслужаваше и като цяло бях най приказливия на масата. Самооценка за играта бих си дал 9. Час мина от както сме там и дойде още един колега, седна до мен на пейката и дефакто аз бях между него и таргета. Приятелчето като мен (възраст, телосложение, и тн) но в обратно емоционално състояние. Слаба енергия, приказки, скучни теми и тн. Той питаше таргета сучни работи тя му отговаряше с голяма усмивка и ми стана ясно че го хареса повече. По късно в дискотеката се отказах и му я оставих. На другия ден ми разправя че нямал терен и капут и останал на сухо.
 Аз се държах  отворено и енергично така както знам че бива да е и си ми харесваше но в крайна сметка излязох твърде опасен затова тя избра него. Може и да е от твърде много валидейшън, може да съм бил прекалено хубав за нея, може да са 1000 причини защо тя избра него все пак сме колеги познаваме се от преди това, но аз си направих един извод.
 С по срамежливите и с по нискоранговите момичета трябва да се подхожда по натурално, внимателно и по слаб глас за да не се плашат!  Веднага давам пример. Ако те заговори 10-ка момиче с цел да флиртува с теб (да речем видяла е нещо в теб което необяснимо я е привлякло 1/10000000) а ти си 5-ца, невъзможно да се усетиш защото си викаш аз еба пена от шестия етаж къв ми е шанса с тая и въобще ако не си глътнал езика от нейната красотата и можеш да общуваш с нея не си правиш труда защото ти е ясна работата че няма как да я имаш. Оставям на страни пикъп-а където можеш да имаш всяка жена. Така и обратното, ако аз заговоря 5-ца с висока енергия, глас, и там всичко друго което ме кара да изглеждам 10ка тя или се плаши или ще си мисли че се ебавам нещо с нея. Примерът ми е 5 към 10 но и 6-8 и при други числа би било подобно просто границите са по тънки там и по малко се усеща. Теорията важи само за срамежливи момичета а те в началото повечето са такива.
 Така че трябва да се стремим да изравняваме ранга в сета за да сме по успешни. Нямам предвид да става скучно или нийди а по скоро спокойно и натурално, пак си имайте енергията вътре във вас но показвайте нормален глас, по слаб смях и никакви негове. Даже може и да се направите на леко притеснен ако има нужда но не падайте под нейното ниво на притеснение. Ползвайте различен подход към различните рангове, срамежливостта е нещо което го сваля.
Активен

There is no fail, there is only experience.
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #1 -: Май 15, 2014, 22:08 »

Така и обратното, ако аз заговоря 5-ца с висока енергия, глас, и там всичко друго което ме кара да изглеждам 10ка тя или се плаши или ще си мисли че се ебавам нещо с нея.

Тая работа не си я измислил ти, а кажи-речи във всяка пикъп книга си я пише. Т.е. че трябва да си с енергия една идея по-висока от нейната. И тя е човек, и тя се плаши.
Само че направи грешка да го споделяш с нас. Тук има една лоша модераторка, дето ако намекнеш че някъде 1% нещо се е получило не по твоя вина, направо ще те изяде с парцалите. Затова сега пред нас се самобичувай ритуално, кажи колко си тъп и как си оплескал всичко ти единствено по твоя вина, за да си нямаме 5 страници разправии.
Активен

Fake it 'til you make it!
NetLight
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #2 -: Май 16, 2014, 08:58 »

Преди години много пъти ми се случвало: аз съм забавния пич, всички ми се кефят,харесвам си момиче, бъзици, кикоти и хоп...идва някакъв оръфан,скучен тип и накрая си тръгва с нея.
Я си провери чеклиста:
1) Бъзиках ли я на сексуални теми?
2) Докосвах ли я?
3) Гледах ли я с поглед "Искам да те чукам"?
4) И много важно...изслушвах ли я, успях ли да я накарам да се отпусне и да разказва за себе си?Интересувах ли се искрено от нея?

Пробвай да следиш реакцията и да калибрираш, задължително е и тя да инвестира в разговора, даже тя повече, иначе си само клоун.
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Май 16, 2014, 09:53 »

Чакай да разлаеме кучета малко, кекекеке Ухилен

Среща Краба Здрач случайно в някакъв бар:

Да.
2) Докосвах ли я?
Да.
Да.
4) И много важно...изслушвах ли я, успях ли да я накарам да се отпусне и да разказва за себе си?Интересувах ли се искрено от нея?
Да. (Бахти досадата, цяла вечер палестинчета и морал). Но Да.

Няма някакви ПУА-та наблизо. Най много..
... някакъв оръфан,скучен тип ....

И кво, ще прасне ли Краба Здрач или няма да я прасне? Мнения? Плезещ се
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #4 -: Май 16, 2014, 10:04 »

Да.
2) Докосвах ли я?
Да.
Да.
Да. (Бахти досадата, цяла вечер палестинчета и морал). Но Да.

И кво, ще прасне ли Краба Здрач или няма да я прасне? Мнения? Плезещ се
[/quote]
1 - засега не сме видяли да го прави, така че може и да не може да го прави.
2 - ако го прави роботски и не на място, нищо чудно и да не мине. Отново - не сме го виждали как го прави.
3 - Представям си го... Засрамен Засрамен Засрамен Нещо такова

Само че + 30-40 кг.
4 - е, като не го бива в останалите неща, накрая поне да млъкне и да слуша. Усмивчица
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #5 -: Май 16, 2014, 17:52 »

Цитат
Бъзиках момичето, разсмивах я, комплименти където си заслужаваше и като цяло бях най приказливия на масата. Самооценка за играта бих си дал 9. Час мина от както сме там и дойде още един колега, седна до мен на пейката и дефакто аз бях между него и таргета. Приятелчето като мен (възраст, телосложение, и тн) но в обратно емоционално състояние. Слаба енергия, приказки, скучни теми и тн. Той питаше таргета сучни работи тя му отговаряше с голяма усмивка и ми стана ясно че го хареса повече. По късно в дискотеката се отказах и му я оставих. На другия ден ми разправя че нямал терен и капут и останал на сухо.

Имаш силно погрешно мнение за ситуацията, ти си досадил на момичето с това, че си се правил на клоун с енергия която не съответства на нормалното ти състояние не само, че не си успял да я предразположиш, а си я вкарал в защитна позиция това е защото не гледаш каква реакция предизвикваш. Успешния мъж гледа много внимателно без да се взира за езика на тялото, старае се да намери общи теми за разговор с момичето, а не се прави на клоун.
Ако не гледаш реакциите на момичето няма как да разбереш нито кога има привличане, нито кога да започнеш да я гледаш мръсно, нито кога да я докоснеш, нито кога да ескалираш сексуално. 
Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1943

Профил WWW
« Отговор #6 -: Май 17, 2014, 09:13 »

Ако ми плати, може да я прасна. Но само един път. Ухилен
А и това, че си е сложила за аватарче, пъшкаща десетка, да не ни залъгва, че тя е позирала за фотосесия. Ще излезе тя някоя 3ка, и ще се чудя как да се отърва от нея. То всяко момиче може да пише алабала във форум за свалки и да си вдига репутацията - все пак повечето жени са по добри в разтягането на локуми. Тя ни разправяше тук и как от много учене станала по-желана на 30 отколкото на 20. Това кво ви говори?  Усмивчица
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #7 -: Май 17, 2014, 10:20 »

Според мен не е срамежлива, а просто не те е харесала. Не е имало привличане. Но ти искаш да използваш като оправдание пред себе си това, че е срамежлива, за да не видиш, че явно ти не я привличаш. Със сигурност има срамежливи момичета, които е възможно да трябва по-бавно да се действа с тях, но според мен те са под 1 % и обикновено по-добре да не се занимаваш с тях. От това, че и е допаднало другото момче, аз смятам, че случая не е такъв, просто той е създал у нея привличане, а ти не. Така че по-скоро грешката не е в енергията ти, а в останалите неща в теб - какво си показал, дал на момичето, че тя да бъде привлечена от теб.  Усмивчица
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #8 -: Май 17, 2014, 12:54 »

Ако ми плати, може да я прасна. Но само един път. Ухилен
А и това, че си е сложила за аватарче, пъшкаща десетка, да не ни залъгва, че тя е позирала за фотосесия. Ще излезе тя някоя 3ка, и ще се чудя как да се отърва от нея. То всяко момиче може да пише алабала във форум за свалки и да си вдига репутацията - все пак повечето жени са по добри в разтягането на локуми. Тя ни разправяше тук и как от много учене станала по-желана на 30 отколкото на 20. Това кво ви говори?  Усмивчица

Не съм 3, а съм две и половина, в смисъл, че винаги сме поне 2 и половина в моята глава.
Сега стана ли ти по-добре от това признание и почувства ли се поне за момент по-велик и желан ти самият, а не онова жалко човече, от което постоянно се опитваш да избягаш? Усмивчица

Да ти платя, хубаво, но нямам толкова пари...все пак баща ти има фабрики и няколко курника на село, така че не мога да си те позволя Усмивчица

Тъй като това е поредното ти ментално повръщано по мой адрес, и не само, трети път няма да има, а ще има директно бан. И то не защото много ми дреме кой девствен чикиджия какво говори по мой адрес и в чии чикиджийски блянове присъствам, а защото понеже съм добра и даже от време на време ти давам по някой съвет, такъв скучен и объркан човек като теб, е решил съвсем неоснователно, че може да ми се качва на главата и да си тренира закърнялата мъжественост на мой гръб. Нямам против неблагодарни слаби злобни хора, освен когато не почнат активно да ме занимават със себе си. Нито си първото момченце с комплекси и проблеми, което идва да ми се злоби, нито ще си последното. Като не разбираш от добро отношение, ще се наложи да видиш лошо. Явно само на такова си свикнал от жените и само от това разбираш.

На жена като мен такъв като теб дори не може да изближе обувките. И за това не си достоен.

Какво те притеснява, че снимката ми не е истинска? Искаш да си я свалиш и да мастурбираш на нея ли? Аз съм качвала своя снимка тук, я, ти си качи твоя, да видим какъв хубавец си, щом 500 жени дори не искат да ти кажат Здрасти...

Тук има една лоша модераторка, дето ако намекнеш че някъде 1% нещо се е получило не по твоя вина, направо ще те изяде с парцалите. Затова сега пред нас се самобичувай ритуално, кажи колко си тъп и как си оплескал всичко ти единствено по твоя вина, за да си нямаме 5 страници разправии.

И с теб вече ми се изчерпва търпението да се разправям и да ми приписваш думи, които не са мои. Покажи цитат, както аз показах 4 твои в които се жалваш, или млъкни.

За последно ти говоря като на човек.
С какво ти помага, ако блея дружно и аз в хора на "Отчаяния девственик", че винаги жените са виновни за всичко, а ти си се справил перфектно?
Историята на Канкун за онази, дето 3 месеца я разкарвал напред-назад и я возил до работа, а накрая тя се заоправдавала с "Умря ми канарчето, баба ми има рожден ден..." помниш ли я? Както и хилядите истории като нея с тъпи женски оправдания, само за да не ти го кажат право в очите, че не искат нищо от теб, а да се сетиш и сам?
Кажи ми, честно, с какво би помогнало на някого, ако му казваме "Ти си супер, направил си всичко правилно, може би на нея наистина й е умряло канарчето, но иначе много те харесва, продължавай упорито да й правиш всякакви услуги и един ден след години може и да ти пусне, след като вече е преспала с всички останали"?

ДА! Вече казах, че е възможно да си мъж или жена десетка и да му умре на някого котката или инс да срещне любовта на живота си в циганка-продавачка и да те зареже. Случва се. Но рядко. И ако по-често ти се случва да чуваш оправдания, които звучат глупаво, отколкото да държиш в ръцете си треперещи от страст и желание жени, то следва да заключим, че ТИ не правиш нещо, както трябва и ТИ трябва да смениш подхода и отношението си.

Никога не пречи да се замислиш ти какво би могъл да подобриш в играта си, въпреки независещите от теб фактори.

Помисли над тези думи и престани да ме споменаваш във всяка тема с повод и без повод, защото става смешно.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Ginger
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 290

Профил
« Отговор #9 -: Май 17, 2014, 13:46 »

Коко, знам че те боли х*я, а на всички ни е ясно откъде идва болката в тая област.

Я вземи едно огледало и се погледни, ама хубавичко се огледай, отвсякъде.
Точно ти ли, мистър Олимпия ли си, кой си, че даваш оценки за визията на хора, които дори на снимка не си видял?
Кой си ти, че даваш квалификации на мъже и жени, чиито очи не си видял и на снимка.
Има ли някой в тоя форум, който не ти е подал ръка /дори безплатно/ и който не ти е казал някой окуражителен лаф, защото е естествено всяко начало да е трудно?  Посочи го, хайде! Защото аз не вярвам някой от влизането ти тук да е заел позиция с коляно в слабините ти! Включително и сред онези, които изброи, че били злобни и не знам още какви.
Е да, не сме всички толкова благородни души като пуяк, както и не сме с теб в отношения клиент - консултатт/инструктор - визирам Илиян и партньорите му, които май и те загубиха търпение спрямо теб и надежда, че ще проумееш колко на грешен път си застанал и как сам копаеш дупката, в която затъваш.

А за адмирациите и опитването...
Пуяк, май в другата тема го писа, ама какво му адмирираш на опитите на коконъта? То по твоята логика - дай да адмирираме онези, които всеки ден опитват да подобрят шофирането си върху нашите автомобили. Ами да, какво лошо, а? Все някой ден ще се научат... Дай да не колим умрялото вече куче.. Да го толерираме, все едно е човек с увреждания ли, да не го дискриминираме? Пък в същото време да подскача трупешката по нечии глави? Аз лично казах, че няма да го жаля.

Коконъте, онзи ден го чух и се сетих за тебе, ама не бързай да се ласкаеш, защото това не е шит тест и не си позволявай да приемаш думите ми така, защото нямам нужда от това да свалям ранга на някой, който и моите обувки не може да оближе.
 "Той е такъв лузър, толкова е зле, горкия, че на състезание за лузъри ще се класира втори".
Аре замисли се, казах ти го - няма да те жаля.
Активен
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #10 -: Май 17, 2014, 14:06 »

Ginger,

На теб майка ти не ти ли е казвала да не замеряш сакатите с камъни или си слушала баща си да се целиш право в главата.  Смотан Смотан Смотан
Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Май 17, 2014, 14:48 »

Пуяк, май в другата тема го писа, ама какво му адмирираш на опитите на коконъта? То по твоята логика - дай да адмирираме онези, които всеки ден опитват да подобрят шофирането си върху нашите автомобили. Ами да, какво лошо, а? Все някой ден ще се научат...

Ти си жена, гледаш на нещата от женска гледна точка, което понякога е ценно, но друг път прави съветите ти малко неправилни.
Разбирам че като жена не ти е приятно всякакви некадърници да се упражняват върху теб и ти се иска, когато те спира някой, то непременно да е обигран и качествен мъж за да не ти губи времето, за да ти е гот че те свалят качествени мъже и т.н. В тоя ред на мисли да адмирираме Коко-вци не трябва, те трябва да седят ей там в ъгъла и да дойдат когато се научат.
Лошите шофьори също да си седят вкъщи, да четат листовки и да се качат на кола чак като се научат.
Да, ама как да се научат и тия и ония?
Ми е така - с безброй опити, па макар и да тъпчат на място само. На мен лично за твоето спокойствие хич не ми пука, така че бих им дал точно обратния на твоя съвет, т.е. като те видят да ти скачат всичките, един след друг. Адмирирам това че човек опитва да промени нещо. Доколко успява и доколко е адекватен си е негова грижа, не моя.
Поправи ме ако бъркам или нещо пак те изопачавам, но ако слуша теб, Коко-то трябва да си седи вкъщи и да се покаже навън чак когато напредне?

С какво ти помага, ако блея дружно и аз в хора на "Отчаяния девственик", че винаги жените са виновни за всичко, а ти си се справил перфектно?
Нито ми помага, нито ми пречи, а ми е все тая ако трябва да сме честни.
Но като мъж ти казвам, че да поемаш винаги и за всичко вината единствено върху себе си е най-вредното нещо, което може да направиш. Да, отговорен си за много неща, много неща може да подобриш ако опиташ, но да изхождаш от позиция, че за всичко неслучило се си виновен ти първо няма как да е 100% вярно и второ е жестоко самосмачкване на самочувствието. А и без това проблемите на мъжете с жените идват именно от недостатъчно самочувствие. Не са от друго.
Вероятно ти е трудно да го осмислиш, но и страха от апроуча, и неловките паузи, и лошото обличане ако щеш все са от страха да изразиш себе си, т.е. от ниско самочувствие.
И то само това и остава да поемаш вината върху себе си за всяка проста кифла......еми ще свършиш не само в липса на жени, ами и във психиатрия. Това което ти говоря няма нищо общо с това, което се опитваш да го извъртиш, че ВИНАГИ търсел някой вината извън себе си.
А и дори така да беше, пак е по-добрия вариант, отколкото да поемаш сам вина, която може би и да не е твоя. Тоест ако бъркаш в преценката си, по-добре да бъркаш в посока, че си пич, вместо в посока, че все ти ги оплескваш нещата.
На теб ако ти куца самочувствие ще идеш на фризьор или на шопинг и ще ти се оправи. За един мъж е доооооста по-сложен процес да го изгради.
Активен

ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 756

Профил
« Отговор #12 -: Май 17, 2014, 15:43 »

Привет,

Хубаво е, че си достигнал до тези изводи. Вероятно имаш някакво право, що се отнася до регулирането на енергията, особено, при по-интровертните жени. Ако си с прекалено голяма енергия и то за дълъг период от време, това може да изглежда стряскащо за някои жени, особено, ако те виждат за първи път / не те познават.

Проблемът, според мен е, че се ограничаваш и слагаш рамки на отношенията. Прекалено логично подхождаш. Чувствата не са логичен процес, както и ранговете. Всичко това са теоретични рамки, които в процеса на практиката губят своята форма. Когато излезеш от фазата на теоретическите чертежи, вероятно, няма и да се замисляш за подобни системи. Процесът на харесване, често, е процес, който няма как да предвидиш, защото до голяма степен се дължи на неща, които са извън твоят контрол. Може само да създадеш необходимите предпоставки, като подчертаеш твоите предимства и това, което те прави малко по-различен от посредствеността. Да покажеш стил и социална интелигентност.

Цитат
Аз се държах  отворено и енергично така както знам че бива да е и си ми харесваше но в крайна сметка излязох твърде опасен затова тя избра него.

Според мен, си изглеждал, все едно си искал да я впечатлиш. Отстрани, това изглежда неестествено и кара другият да се съмнява, дали го правиш, само за да привлечеш вниманието. Вероятно, си излъчвал и неясни сигнали, в резултат от конфликта между теорията, която си погълнал от сайта и наслоените, стари схеми на поведение, от преди. Това ти пречи да оцениш по-реално обстановката около теб.

Цитат
Самооценка за играта бих си дал 9. Час мина от както сме там и дойде още един колега, седна до мен на пейката и дефакто аз бях между него и таргета. Приятелчето като мен (възраст, телосложение, и тн) но в обратно емоционално състояние. Слаба енергия, приказки, скучни теми и тн. Той питаше таргета сучни работи тя му отговаряше с голяма усмивка и ми стана ясно че го хареса повече. По късно в дискотеката се отказах и му я оставих. На другия ден ми разправя че нямал терен и капут и останал на сухо.

Добре е, че имаш висока самооценка за играта, но с действията си /от написаното по-нататък/ излиза, че омаловажаваш или по-скоро не забелязваш детайлите. Това е напълно нормално. С времето и повече практика, ще започнеш да ги усещаш. Думите не винаги са най-важното,защото заемат само около 7 процента от комуникацията.Това, което за теб е скучно, за другият може да е интересно, не заради самото нещо, а заради човека, който го казва. Важните са детайлите, които стоят около хората. Нещо, което ти намираш за безинтересно, може да е в състояние да възбуди друг до крайна степен. Няма как да знаеш, когато не познаваш човека. Затова е нужно да нюхаш и усещаш това, което не се поддава на обяснение.

Отказал си се, преди да си направил нещо. Отново страх и реакция, която показва реактивност. Какво си му оставил, след като не си направил нещо преди това?! A, това приятелче се оправдава след това. Прави опит да прикрие собствената си пасивност и страх, защото вероятно не се е престрашил да си поиска или ако го е направил, не е бил достатъчно ясен и убедителен. Не изключвам и момента, с отказа на момичето.  

П.С. Коконът, друг път, ако няма какво друго да казваш, по-добре, замълчи! Сарказма ти e крайно не на място. Ако искаш да си по-успешен, извини се на другите, ако си ги обидил или засегнал с нещо! Но го направи с вътрешното усещане и желанието да промениш поведението си. Ще видиш, че когато промениш начина си на реакция, ще промениш и отношението на другите към теб. Уважавай, за да те уважават!
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
Ginger
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 290

Профил
« Отговор #13 -: Май 17, 2014, 17:13 »

Пуяк, май в другата тема го писа, ама какво му адмирираш на опитите на коконъта? То по твоята логика - дай да адмирираме онези, които всеки ден опитват да подобрят шофирането си върху нашите автомобили. Ами да, какво лошо, а? Все някой ден ще се научат...

Ти си жена, гледаш на нещата от женска гледна точка, което понякога е ценно, но друг път прави съветите ти малко неправилни.
Разбирам че като жена не ти е приятно всякакви некадърници да се упражняват върху теб и ти се иска, когато те спира някой, то непременно да е обигран и качествен мъж за да не ти губи времето, за да ти е гот че те свалят качествени мъже и т.н. В тоя ред на мисли да адмирираме Коко-вци не трябва, те трябва да седят ей там в ъгъла и да дойдат когато се научат.
Лошите шофьори също да си седят вкъщи, да четат листовки и да се качат на кола чак като се научат.
Да, ама как да се научат и тия и ония?
Ми е така - с безброй опити, па макар и да тъпчат на място само. На мен лично за твоето спокойствие хич не ми пука, така че бих им дал точно обратния на твоя съвет, т.е. като те видят да ти скачат всичките, един след друг. Адмирирам това че човек опитва да промени нещо. Доколко успява и доколко е адекватен си е негова грижа, не моя.
Поправи ме ако бъркам или нещо пак те изопачавам, но ако слуша теб, Коко-то трябва да си седи вкъщи и да се покаже навън чак когато напредне?

Ценно е понякога, както го изяснихме, докато не започна да стържа епидермиса на нечие его. След това - да не изброявам етикетите, категориите и т.н. Но това е констатация на факт, а не нещо, което чак пък толкова ми пречи или вълнува. Но по-натам ще ти обясня защо с коконъта и кокоподобните го правя.

Хубаво би било повечето мъже да са красиви, адекватни, перспективни, сексуални и авантюристи и т.н. Обаче, пуяк, качеството на жените и качеството на мъжете, според мен, си влияят и няма как да съществува общност от двата пола, в която свестните мъже да са 10% от броя си, а свестните жени 90%, ако приемем че мъжете и жените са приблизително равен брой. Не ти говоря за случайно събрана група хора. Всъщност не общност, а общество е по-точната дума. Съответно като наблюдавам ежедневно какъв е обобщения образ на жената, която  масово вълнува мъжете и към която те проявяват апетити - ами няма как да се заблуждавам, че такава жена ще е изпитание за мъжа и съответно ще го предизвиква постоянно да развива в себе си качества или да поддържа досега наличните, които ще го правят още по-търсен и привлекателен.

Не ми каза - равнодушен към адмириращ ли ще си, ако при  ПТП автомобилът ти и ти пострадате, по вина на шофьор, който не бил особено опитен и уверен в уменията си? Или ще реагираш, без да вземеш под внимание стаж, опит и пр.?
Ами по същия начин - мен не ме интересува този, който се упражнява колко опит има и какъв капацитет е натрупал. След като е решил да прави опити да привлича вниманието ми, а както стана ясно - имам непоносимо високо мнение за себе си, трябва поне да не е мухльо, който в мига, в който нещо не му е според кефа да го обръща на отчаяна словестна агресия.

Какво прави коконъта -  обиди и насмешливо подценяване, просто защото тук колкото и мозък да му наливаме, той си тъпче на едно място, че и по-зле става?  Не съм твърдяла, че мястото му е в ъгъла, но след като се бута там, за където няма капацитет - нека се научи да приема критика и да разсъждава над нея, а не да твърди колко са зле онези, които му казват истината. Както стана ясно - непоносимо ми е някой да си противоречи, особено когато яростно афишира за принципи и ценности. Бил добър, бил такъв, бил онакъв, пък позитивизъм, пък щастие, пък добронамереност, морал. Ами не, нещастник и лицемер е, а достойнството му е под санитарния минимум. Обосновавам се с това, което съм успяла да прочета под негово авторство.
Нямало значи значение осъществения напредък? Ами нека си дращи, нека злобее като селска невеста, нека отрича очевидното, нека да не умее да се извинява, нека не допуска, че за собственото му положение, приносът е основно негов. Нека виновни са му само другите. Кеф а? Не било твоя работа дали има напредък или не. Ами да, не сте в отбор, че да ти е от полза всички звена да са качествени. По-добре за теб е да има повече мухльовци по улиците, за да се увеличат твоите шансове да си забелязан, предпочетен и избран?

Нямам щит около себе си срещу такива, които искат да ме налазят и да ми нарушават спокойствието, но пък имам способност и ми стиска да посочвам мястото на всеки, който е в принципно противоречие със същността ми, и да задам началната скорост. А мястото му е едно - далеч от мен.

Остави ме мен, "ако ме слуша коконъта". Пък и ме знае как изглеждам, ако държи да си навреди психически или да се убеди в способностите ми, все някъде ще ме срещне. То случайно тук някои ми налетяха, при това и трайно пребиваващи извън София, пристигнали на уъркшоп, та той ли. Обаче си мисля, че ако Илиян или другите, които са авторитети за повечето от вас, се абстрахират т.нар. морален ангажимент на инструктори, няма да са на кой знае какво по-различно мнение от моето. Най-много да го кажат предизвиквайки по-приятен гъдел у коконъта.

И не го мачкам защото е слаб, мачкам го, защото не се държи с достойнство и уважение, общувайки тук. Подозирам, че и в реалността е също толкова "стойностен".
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #14 -: Май 17, 2014, 17:59 »

Заповядай, на shoe party довечера. Измислил съм го чудесно. Езикът да те заболи, че от словоблудатво не е трениран достатъчно.

Добре, чета критики, и виждам колко реално са далече вече от реалността. Аз вече редувам едно готино мнение с едно реактивно.

Нашата слаба администраторка, не би издържала и една десета от шитните дето аз съм прочел за себе си във форума. За това вече ще я галиме с перце. Миличка.

Направо блокирайме тотално. Ако достигна този момент, значи наистина съм успял да те направя реактивна. Колко шитня се изля над мен в този форум, а ти не можеш нищо да издържиш. Да, аз съм слаб, вие сте силни. Вярвайте го. Защото освен форумно чекиджийство друго не можете. 90 %.
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #15 -: Май 17, 2014, 21:10 »

Нашата слаба администраторка, не би издържала и една десета от шитните дето аз съм прочел за себе си във форума. За това вече ще я галиме с перце. Миличка.

Защо да се изливат такива неща по мой адрес? Да не би аз да съм злобна, абсолютно социално неадекватна, до болка комплексирана, с биполярно разстройство - ту да съм в еуфория от живота, ту да изпадам в депресия и ту да благодаря на хората, че искат да ми помогнат, ту да ги плюя, и да не би аз да говоря простотии, че ще ти платя, за да си вдигам самочувствието, което рие в земята, при положение, че за теб, мен, целия форум и целия свят е очеизвадно, че жена като мен няма да си хвърли плюнката върху някой като теб, нито ще те забележи в тълпата от лузъри. Това някакъв жалък опит да бъдеш забелязан ли беше?
Аааа, да - и на всичкото това отгоре да тръбя, че съм интелигентен, добър, разбиращ, принципен, морален, духовно красив и извисен човек, който не искал да наранява другите и да им прави това, което не иска да правят на него... Еми не, всъщност си озлобен комплексар с остра липса на контакти с жени. Имам предвид взаимност, а не контакти, в които ти ги гониш, а те бягат.

Защо трябва да търпя тези простотии по свой адрес, след като с нищо не съм ги заслужила, а дори и се опитвах някога да ти помагам, преди да осъзная, че ти си кауза пердута? Дай ми една причина да си излива някой на мен комплексите, а аз да му се радвам и усмихвам. Не, че ми пука за теб и мнението ти, просто не ми е приятно да си мислиш, че ще ти се разминава безнаказано всяка идиотщина, само понеже си малкото идиотче на форума и всички трябва да ти търпим шизофреничните изблици.

Аз конкретно не съм ти говорила гадни неща никога, така че още по-малко разбирам непредизвиканото ти озлобление, но явно си толкова зле в кожата си, че се чудиш накъде на насочиш тази злоба, за да не се самоизядеш. Обаче много си се объркал.

пуяк, ето какво става, когато човек откаже да е самокритичен и да се вгледа в себе си - чуди се защо той получава/не получава отношение, което другите не получават/получават и не може да разбере, че той не е другите, не се държи като другите и не мисли като тях и че именно неговите действия и думи, предизивикват негативни реакции. И почва да си мисли, че има някаква конспирация срещу него, че всички са лоши, че са се наговорили да му правят мръсно и почва да изпада в самосъжаление и озлобление, без да си дава сметка, че ако иска добро отношение, респект, телефонен номер, среща, секс и каквото и да било друго, трябва да го заслужи и да направи така, че да го получи.

Иначе съм съгласна с всичко, което каза в отговора си до мен. Хубаво и балансирано мнение, без нападки. Ако повечето ти бяха такива, нямаше да се разправяме постоянно, а щяхме да сме по-конструктивни.

Не ми е трудно да осмисля, че ниското самочувствие е в основата на страха от заговаряне на нови жени. Напротив. Но аз мисля, че е по-добре да помислим как да вдигнем това самочувствие, така че да е реално и с покритие, а не просто да създаваме, насърчаваме и надъхваме прикрити комплексари, които влизат агресивно на всяка жена, все едно им е длъжна и когато тя им покаже, че не им е, те да се озлобяват и да почват да я обиждат.

И какво като ще бъркаш в преценката си, че си пич - нали като няма реални резултати и като не привличаш и задържаш пички, кел файда, че ти си се мислел за големия пич? Това в един момент пак ще доведе до срив, в следствие на нереално високо самочувствие. Какво като бъркам в преценката си, че съм супер квалифициран кадър, а всички интервюта са нагласени - нали като не получа нито една работа, пак няма да съм удовлетворена, нищо, че съм се мислела за супер?

Пак говориш за вина, а аз никъде не говоря за това. Единственото, което казвам и което те моля да разбереш, е, че във всяка ситуация е добре да се замислиш какво ти си направил или не си, каква е твоята заслуга и роля за развоя на събитията.
Когато ходиш на интервю за работа, ти след това си знаеш дали си се представил по-скоро добре или по-скоро зле. И е хубаво да можеш да си направиш една равносметка какво би могъл да подобриш при следващото интервю, ако не те вземат. А това вече, че интервюто може и да е било нагласено и затова друг е взел работата, а не ти, е нещо, което не зависи от теб и което не виждам с какво ти помага на практика, ако с това се успокояваш. Пък и, както вече казах, има значение процента - ако отидеш на 20 интервюта (и ако не успееш примерно последователно с 20 жени), може би пък не е лошо да се замислиш, че от тях едва ли всички са били нагласени и да се замислиш дали пък ти не предлагаш продукт, който не е достатъчно добър.

Може би съветът, който давам, е продиктуван от моята персоналност, но аз винаги се замислям какво съм можела да подобря, независимо в комуникацията си с мъже, жени, в работните или личните контакти, дори в отношенията си с родителите ми... И съм самокритична, макар да не преживявам особено тежко, че примерно не се е получило с някой мъж или с някое работно място, защото знам, че така е трябвало да стане и ще дойде нещо по-хубаво.

Ти мислиш, че основният проблем на мъжете с жените е ниското самочувствие. Аз пък мога да ти кажа, че не по-малък проблем е липсата на способност за вглеждане в себе си, поставяне на мястото на другия и задаване на въпроса "Аз хубаво искам това и това, но заслужавам ли го? Какво давам аз насреща?"

Пак те приканвам да си помислиш дали щеше да е по-полезно да казваме на мъжете, че те всичко си правят чудесно (нищо, че даже до целувка не са стигнали след месеци среща) и че вероятно тъпите оправдания на жените са си самата истина.
Ами не - тъй като жената, за добро или зло, е доста по-пасивната в свалката, тя определено основно чака и партнира, а мъжът е този, който основно води нещата и ако не се получи, макар първоначално да е имало някакво базово привличане, излизане и положителни сигнали от страна на жената, значи че той не ги е довел до по-хубав край. Дори едно от най-честите обяснения тук "Остави я тая, тя те търси само, за да си вдига самочувствието и да си разширява френс листа" пак звучи доста нелепо, защото мъжът трябва да се замисли защо е попаднал във френд листа и какво да направи следващия път, така че да е в листа, в който са онези мъже, които жената разглежда като потенциални сексуални обекти. С какво помага да си кажеш "Тая е поредната, която просто иска да си вдига самочувствието с мъжко внимание, тъпа курва!" и да си продължаваш да си общуваш с всяка по същия начин и да се чудиш защо всяка е такава атеншън whore, докато тези жени си правят секс, но не с теб, а с други.

И как става така, че в някакъв момент от живота си Илиян, слеър и парадокс са имали по-малко жени от сега, а постепенно с осъзнаването на много неща за общуването между мъжете и жените, с промяната отвътре навън и с променянето на отношението си към жените, са започнали да имат повече и повече успехи? Случайно ли е това? В началото са срещали само прости кифли пък после изведнъж са почнали да срещат принцеси, на които им се прави много секс? Дали пък не е била в тях причината и като са променили отношението си, стила са, начина си на живот, външността си и тн и тн, нещата не са взели, че са се променили?
Ако беше, както казваш, щеше да е - каквото и да правиш, и принц да си, и просяк да си, и коконът да си, и берсерк да си - все еднакъв процент жени щеше да сваляш и все на еднакъв процент щяха да са им умрели котките точно тази сутрин...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #16 -: Май 17, 2014, 21:15 »

Не ми каза - равнодушен към адмириращ ли ще си, ако при  ПТП автомобилът ти и ти пострадате, по вина на шофьор, който не бил особено опитен и уверен в уменията си? Или ще реагираш, без да вземеш под внимание стаж, опит и пр.?
Ами по същия начин - мен не ме интересува този, който се упражнява колко опит има и какъв капацитет е натрупал. ....

Не коментирам конкретно Коконъта, просто понякога го давам за пример. Дори не конкретно него, а просто като нарицателно, като обобщен образ.
Независимо кой какви специфични съвети дава, общото във всички е едно - важното е да не спираш да правиш опити. Нови и нови заговорени жени. Желателно да гледаш да си по-добър във всеки следващ сет, макар че понякога не се получава и не за всеки се получава. Но важното е да не спираш. Ако една седмица не съм спрял някоя, то следващия път ми е като първи. Спек.

И тук ти пропусна най-важното обаче - за твоето спокойствие не ни пука.
Съветите са насочени към мъже. Трупането на опит от кой да е мъж минава през нарушаване на спокойствието на такива като теб. Веднъж ще те спре готин пич, 10 пъти ще те спре някой смотан, това е положението. Ясно е че предпочиташ да те спират само адекватните, но в такъв форум няма как някой да даде съвет "кротко момчета, не пречете на момичето да си ходи по улицата, да си прави упражненията във фитнеса или да си танцува в бара". И затова адмирираме всякакви опити. Не е ПТП, от това няма да ти стане нищо.

А ако на теб ти е тъжно какъв е събирателния образ на жена, по който си падат в нашето общество мъжете, то и на мен понякога ми е тъжно какви галфони виждам да се котират от красивите момичета.
Разликата е единствено, че твоето се приема като огорчение на интелектуалец, а моето че Пуяк се оплаква.
Тоест ако Здрач се обърне по същия начин към теб, би казала - ами усъвършенствай се бе, Джинджър, стани жена каквато мъжете харесват, кво хленчиш пред нас тука. Демек стани това, което каза :

обобщения образ на жената, която  масово вълнува мъжете и към която те проявяват апетити - ами няма как да се заблуждавам, че такава жена ще е изпитание за мъжа и съответно ще го предизвиква постоянно да развива в себе си качества или да поддържа досега наличните, които ще го правят още по-търсен и привлекателен.
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Май 17, 2014, 21:25 »

А ако на теб ти е тъжно какъв е събирателния образ на жена, по който си падат в нашето общество мъжете, то и на мен понякога ми е тъжно какви галфони виждам да се котират от красивите момичета.
Разликата е единствено, че твоето се приема като огорчение на интелектуалец, а моето че Пуяк се оплаква.
Тоест ако Здрач се обърне по същия начин към теб, би казала - ами усъвършенствай се бе, Джинджър, стани жена каквато мъжете харесват, кво хленчиш пред нас тука. Демек стани това, което каза :

обобщения образ на жената, която  масово вълнува мъжете и към която те проявяват апетити - ами няма как да се заблуждавам, че такава жена ще е изпитание за мъжа и съответно ще го предизвиква постоянно да развива в себе си качества или да поддържа досега наличните, които ще го правят още по-търсен и привлекателен.

Пак ми слагаш думи в устата, които не съм казала и не бих казала. Може ли да спреш да го правиш? Да спреш да отговаряш от мое име и да спекулираш какво би казала или направила Здрач, ако ... Не си ми говорител все пак и не си упълномощен да говориш от мое име!

И не е вярно, че няма да ти стане нищо, ако на 10 готини пича, 100 комплексирани озлобени смотаняка си тренират на теб социалните умения и ти се озлобяват, като ги отрежеш - особено пък, ако е на работното място или на места, на които рискуваш да ги виждаш отново и отново. Все едно аз да ти кажа, няма да ти стане нищо, ако 100 прости кифли се опитват да те използват и да ти въртят долни курвенски номера.
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Май 17, 2014, 21:46 »

Не е какво би казала Здрач, а Здрач безброй пъти го е казвала Усмивчица

Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Май 17, 2014, 21:56 »

пуяк, нека илюстрирам това, което искам да кажа, с по-горния пример. Това, което коконът ми казва, нито онлайн, нито наживо, не ме кара да бъда самокритична, защото имам реална оценка за себе си, също така съм си извадила някакво мнение за него и не мисля, че той има много по-различно отношение към останалите жени или пък успеваемост с тях. Освен това знам какво е отношението на останалите качествени хора към мен и нямам никаква причина да се съмнявам в себе си.
Съвсем друго щеше да е, ако слушам често критики от качествени хора с избор в живота си и не аз съм този избор - ето тогава, примерно, бих се замислила над себе си с какво аз предизвикавам подобно отношение и какво аз да променя. Така че, не, определено не съм казвала да влизаш в психиатрия, заради всяка проста кифла и коконът-ка, станала с гъза нагоре. Но ако 20 готини жени ти дават фийдбек, че не ставаш, и вместо теб предпочитат други мъже, а ти продължаваш да си викаш "Тъпи курви! Аз съм си ебати пича", значи че определено нямаш реална самооценка за себе си.

PS. ..а повечето мъже тук позволи ми да се съмнявам, че получават по-различен фийдбек от тъпи оправдания, те затова и са дошли тук...така че, да, пълно право имам да мисля, че по-скоро те носят отговорността за неслучването на нещата, а не котките на момичетата...
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  

Отиди на: