Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 10:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Като си разпилея фокуса и не мога да постигна целите си! Как се справяте?  (Прочетена 10296 пъти)
sophisticated
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« -: Май 23, 2014, 01:11 »

Здравейте,
Аз съм момче на 22  Ухилен

Искам да попитам, пичове, Вие как се справяте?

Говоря за тези, които са напълно удовлетворени от начина по който живеят. Как успявате със финансите, и същевременно се усъвършенствате в това, което искате?

Да разкажа малко за себе си. Имам супер семейство - отгледали са ме, възпитали са ме - страшно съм им благодарен.

Но дотук - в смисъл, нашите не могат да ми помогнат с 1 стотинка, и не си спомням да са ми давали повече от 20 лева и то през половин година. Не живея при тях - сам си плащам жилището и всичко останало. Не го казвам да се оплаквам, просто искам да изясня как е при мен ситуацията. Напоследък, започнах да правя по-прилични пари от нета..

Общо взето като се фокусирам върху дадена цел - постигам я. Просто ми трябва фокус и време и да не се занимавам с нищо друго.
Но как да си осигуря финансите и как да балансирам между работа - жени. Знаете, трябва доста време (поне на мен) за да се занимавам, но в същото време и пари трябва да се вадят. Трябва доста фокус да не се сдухваш на работа, както и доста фокус за да си в идеалната вибрация с жените.

Дайте някоя идея, съвет - нещо което примерно е сигурно и което да дава резултат. Не че не съм обърнал нета да търся, но все пак ще се радвам, ако някой сподели нещо полезно. Начин за печелене на добри пари, ваша философия, каквото и да е.. Усмивчица

Благодаря Ви !
Активен

Get comfortable with being uncomfortable
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #1 -: Май 24, 2014, 16:03 »

Това е най-трудното нещо за постигане в живота, пич...баланс. Да си в хармония със себе си и да не залиташ в крайности - това е, което някои хора не успяват да намерят цял живот.
Предполагам, че е важно да знаеш какво искаш, и като видиш, че трайно се отклоняваш от целта си, да се вкарваш отново в правия път... Не става само да се бачка, или само да се купонясва...всичко е добре, когато е умерено - работа, жени, мъже, приятели, семейство, пиене, пушене, забавления... В която и крайност да изпаднеш, няма да си трайно удовлетворен.

Никога не може да си, цитирам, "напълно удовлетворен от начина, по който живееш" за дълъг период от време. И това е напълно нормално. Иначе просто ще спреш, няма да се развиваш, няма да имаш мотивация за нищо...

Не живея при тях - сам си плащам жилището и всичко останало. Не го казвам да се оплаквам, просто искам да изясня как е при мен ситуацията.

Защо да се оплакваш...това е повод да се гордееш - че си самостоятелен на 22 години... Жените ще дойдат, не си престарял, важното е ти да знаеш какво искаш и както сам казваш, да се фокусираш над него и да си гониш целите... Важното е да си мотивиран, да не седиш на едно място, а да вървиш напред към посоката, която само ти можеш да определиш за себе си.

Успех!

Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
sophisticated
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #2 -: Май 24, 2014, 23:15 »

Това е най-трудното нещо за постигане в живота, пич...баланс. Да си в хармония със себе си и да не залиташ в крайности - това е, което някои хора не успяват да намерят цял живот.
Предполагам, че е важно да знаеш какво искаш, и като видиш, че трайно се отклоняваш от целта си, да се вкарваш отново в правия път... Не става само да се бачка, или само да се купонясва...всичко е добре, когато е умерено - работа, жени, мъже, приятели, семейство, пиене, пушене, забавления... В която и крайност да изпаднеш, няма да си трайно удовлетворен.

Никога не може да си, цитирам, "напълно удовлетворен от начина, по който живееш" за дълъг период от време. И това е напълно нормално. Иначе просто ще спреш, няма да се развиваш, няма да имаш мотивация за нищо...

Не живея при тях - сам си плащам жилището и всичко останало. Не го казвам да се оплаквам, просто искам да изясня как е при мен ситуацията.

Защо да се оплакваш...това е повод да се гордееш - че си самостоятелен на 22 години... Жените ще дойдат, не си престарял, важното е ти да знаеш какво искаш и както сам казваш, да се фокусираш над него и да си гониш целите... Важното е да си мотивиран, да не седиш на едно място, а да вървиш напред към посоката, която само ти можеш да определиш за себе си.

Успех!

priZdrachna, да, явно наистина точно това ми е проблема. Трябва да приема на подсъзнателно ниво, че е нормално да има дни, в които ще чувствам тази еуфория, радост и задоволеност от живота, а в други - не. Просто през последните години, съм започнал да вярвам, че всичко е възможно и имам прекалено големи очаквания. И то си е така - всичко е възможно, но явно трябва да стават нещата по-плавно..

Ако успея да осъзная това, ще се промени всичко. Явно това е философията.

Благодаря за отделеното време! Усмивчица
Активен

Get comfortable with being uncomfortable
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Май 25, 2014, 01:59 »

Всичко е възможно, но не по едно и също време Усмивчица
Ето, и аз сега се опитвам да си самовнуша, че е възможно и да работиш, и да учиш, и да пътуваш, и да излизаш, и да имаш личен живот, и да се наспиваш, ама няма как  Смотан

Знаеш, като си млад, имаш време и енергия, но нямаш пари, после пари и енергия, без време, и накрая пари и време, но нямаш сили Усмивчица

Все пак е хубаво, че си задаваш тези въпроси Усмивчица споко, всички сме така... Важното е да дефинираш кои са твоите топки за голф, ако си чел тази притча...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
nightrider
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #4 -: Май 25, 2014, 18:20 »

И aз съм тaкa - вече десетинa години лутaне. Изнервящa рaботa Ядосан. Колежкaтa ще сподели ли притчaтa зa топките, че ми събуди интересa  Ъ?
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Май 26, 2014, 00:52 »

В часа по философия професорът застана на катедрата, изпълнена с различни предмети и зачака студентите да утихнат. Тогава взе голям празен буркан от майонеза и го напълни с топки за голф. Попита студентите дали съдът е пълен. Те отговориха утвърдително. После професорът взе една кутия с камъчета и я изсипа в съда, разклати го леко и камъчетата се наместиха между топките за голф. И отново попита студентите дали съдът е пълен. Те пак отговориха утвърдително. Сетне професорът взе кутия с пясък и я изсипа в съда. Естествено пясъкът запълни всичко. Той попита още веднъж дали съдът е пълен. Студентите отговориха с единодушно "да". Тогава професорът взе две кутии с бира от бюрото и изсипа съдържанието им в съда, което изпълни празното пространство сред песъчинките. Студентите се разсмяха. Сега, каза професорът, когато смехът утихна, искам да ви кажа, че този съд представлява вашият живот. Топките за голф са важните неща във вашия живот - семейството ви, здравето ви, децата ви, приятелите ви, страстите предпочитанията ви - все неща, които, ако загубите всичко друго и ви останат само те, животът ви ще бъде достатъчно пълен. Камъчетата са другите неща - работата ви, къщата ви, колата ви. Пясъкът е всичко останало - малките неща. И продължи: "Ако най-напред сложите пясъка в съда, няма да има място за камъчетата и топките за голф. Същото се случва и с живота. Ако губите времето и енергията си за дреболии, никога няма да имате място за нещата, които са важни за вас. Обръщайте внимание на нещата, които застрашават щастието ви. Играйте с децата си. Излезте с партньора си навън, на вечеря. Винаги ще се намери време да изчистите къщата и подредите. Погрижете се най-напред за топките за голф, за нещата, които наистина си заслужават. Подредете приоритетите си. Останалото е само пясък." Една от студентките вдигна ръка и попита: "А какъв беше смисълът на бирата?" Професорът се усмихна. "Радвам се, че ме попитахте. Исках просто да ви покажа, че няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери място и за две бири."
Активен

sinner
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 224

Профил
« Отговор #6 -: Май 27, 2014, 20:47 »

Кака Здрач избухна с този пост Усмивчица Браво, много добра притча, има много какво да се научи от нея. Ето заради такива мнения се радвам, че съм в този форум.
Активен

Не бъди статист в собствения си филм! Напротив - изиграй главната роля.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: