Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 07:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: 10 начина, по които богатите мислят различно  (Прочетена 34457 пъти)
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #20 -: Май 28, 2014, 08:11 »

Дали аз ще говоря за морал и принципи в пик ъпа и отношенията между половете, според разбиранията и житейския ми опит, е нещо, което ще реша аз. Кога дойде, колко мнения по темата написа, кога почна да ми даваш акъл за какво да пиша... Ти няма да говориш за моето семейство, тоест, да правиш твърде погрешни презумпции за хора, които не познаваш и на които дължа всичко на този свят, защото там вече нещата стават лични, а ти дори не си на прав път. Сигурна съм, че ще намериш за какво друго да си офф-топик.
Има ли нещо, което да не е ясно?

И на мен не ми е приятно да живея в едно общество с хора, които не познават и не споделят никаква солидарност, сплотеност и не участват във формирането на гражданско общество, показвайки, че не сме мръднали на крачка от животните, но и аз съм принудена да живея сред такива като вас и го приемам. Приемам и че съгражданите ми гласуват 20% за дпс, 10% за бареков... И правя, каквото мога с това. Ти не приемаш другите, както вече ти казах. Камо ли да се опитваш да ги разбереш. Което вреди на теб самия, не на мен. Язък за всичките ти знания, пътуване и познанства, щом общуването ти с хора се свежда до налагане еднолично на твоите разбирания. Ако не станеш по-толерантен, ще трябва да отидеш в някоя пещера или сред накое африканско племе, за да се съхраниш.

Ти кола имаш ли? У вас пожар може ли да избухне? Жертва на престъпление можеш ли да станеш? Да се загубиш в гората, да се удавиш в морето?
Разбира се, че твоите пари не са само твои, щом искаш да караш по нашите пътищата, да ползваш нашата инфраструктура, да идва чиста вода до мивката в жилището ти и ток до крушката, да можеш да разчиташ на нашата полиция, пожарна, учители, градски транспорт, планински спасители... Това се нарича обществен договор. Ако не ти харесва, казах ти - в гората и ще въртиш педали, за да си сгрееш вода... Убедена съм, че и парите, които печелиш, са в накаква степен обвързани с обществения договор и ако той бъде изцяло прекратен, и те ще намалеят/секнат. Иди в Африка, няма пътища, носят си вода от 10км, мрат като мухи, но пък доходите им са си само техни...

Не знам само що реши, че целта на моето писане във форума е да се грижа за твоите нервни клетки.  Ухилен не се опитвай да ми се налагаш, досега никой не е успял, казвам ти го, да ти спестя време...
Правото да пиша, за каквото искам, стига да не засяга и обижда пряко другите, ми е гарантирано по Конституция. За някой, който се бори против ограниченията, е абсурд да ми казваш "да се откажа от правото си". Само това изречение, без останалата агресия, показва колко се разминават думите с делата ти.

Да допълня, че ти така и не разбра, че никой няма проблем с твоята лична хигиена, а че е напълно нормално едно куче шар пей да е по-нечистоплътно от един далматинец. Можеш да видиш мнения на хора, които са се обрязали на късна възраст. Ти не си бил и от двете страни, така че не си компетентен да даваш мнение, базирано на личен опит.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #21 -: Май 28, 2014, 08:24 »

Ти малки африканчета виждал ли си? Или големи? Колегите бяха в Кения съвсем скоро. Всички повтарят "хакуна матата" от сутрин до вечер, а 99% ги мързи не да работят ,а да гледат дори. Е ,от кой зависи да са по-богати?!! Те нямат осъзнато мислене ,адекватно на нещо като богатство.

Тук любимите форумни дами веднага биха те засекли с:
Ти колко негърчета видя в Кения - 100, 200, 1000? И как така реши после, че всички (99%) от населението на Кения ги мързи?
То и аз по еднаквия отговор на 3-4 налични жени тук дадох пример с какво биха мислили всички жени, но ми се скараха че било вадене от контекст и изопачаване.

Темата е късмет ли е това да си богат или въпрос на навици и мироглед.

Сега аз каквото и да напиша, Здрач ще го изопачи като че Пуяк е казал как всеки забогатял го е направил само с късмет и как е казал че въобще не трябва да опитваш, щото няма смисъл Намигване
Но късмет е дотолкова, доколкото ако някое от тия негърчета, които си видял се беше родило на друго място, нямаше да е обречено на мизерия. Думатa "обречен" не предполага като да зависи много от личната им инициатива, а тук в този форум много обичате да сочите авторитетно с пръст как всеки сам си е виновен и винаги всичко е в ръцете му.
А от позицията си на европеец е лесно да сочиш с пръст и да викаш - абе тия са мързеливи, па я аз колко способен съм. Ти и пълен дебил да си, тук където си се родил почти няма как да умреш гладувайки.
Демек - късмет. Можеше да си негър в Кения. Не приписвай всичко на оптимизма си, щото е нормално да си оптимист тук Намигване

По същия начин както красивия не вярва на грозния, а сития на гладния. От позицията на прилично изглеждащ Кейтарн примерно никога няма да проумее как Краба отваря 300 и нищо не става. Сигурно ще да е заради заекване, неуверен глас и не знам си кво.....едни такива съвети. А истината е, че същите тия ако ги заговори Кейтарна дори с двойно по-голямо заекване и писклив глас, доста повече от тях ще спрат.
Демек - късмет. Можеше съдбата на двамата да е разменила визиите и днес да обясняваме на Кейтарн как всичко е в ръцете му, а той да отваря 500 и да не става, на което да отговаряме че нищо не е разбрал и не се усъвършенства Намигване

И понеже все не ви е ясна тезата, тезата е тая - дразнещо е това вечно поучително сочене с пръст и бодряшки оптимизъм на чужд гръб
Активен

Fake it 'til you make it!
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #22 -: Май 28, 2014, 09:13 »

Цитат
Сега аз каквото и да напиша, Здрач ще го изопачи като че Пуяк е казал как всеки забогатял го е направил само с късмет и как е казал че въобще не трябва да опитваш, щото няма смисъл Wink
Но късмет е дотолкова, доколкото ако някое от тия негърчета, които си видял се беше родило на друго място, нямаше да е обречено на мизерия. Думатa "обречен" не предполага като да зависи много от личната им инициатива, а тук в този форум много обичате да сочите авторитетно с пръст как всеки сам си е виновен и винаги всичко е в ръцете му.
А от позицията си на европеец е лесно да сочиш с пръст и да викаш - абе тия са мързеливи, па я аз колко способен съм. Ти и пълен дебил да си, тук където си се родил почти няма как да умреш гладувайки.

По същия начин както красивия не вярва на грозния, а сития на гладния. От позицията на прилично изглеждащ Кейтарн примерно никога няма да проумее как Краба отваря 300 и нищо не става. Сигурно ще да е заради заекване, неуверен глас и не знам си кво.....едни такива съвети. А истината е, че същите тия ако ги заговори Кейтарна дори с двойно по-голямо заекване и писклив глас, доста повече от тях ще спрат.
И понеже все не ви е ясна тезата, тезата е тая - дразнещо е това вечно поучително сочене с пръст и бодряшки оптимизъм на чужд гръб

Ето пак вечния мрънкач и песимист се обади. Направо е смешно как намираш удоволствие в това да мрънкаш и да спориш как нищо не може да се промени и какъвто си се родил такъв ще си останеш. Сега ще кажеш ако си се родил на село в три води пловдивско, нямаш никакъв шанс да забогатееш, а си осъден да копаеш на нивата, и да се напиваш с домашна ракия.

Е нека ти разкажа някой неща от моя живот за да разбереш, че това не е така:
Родил съм се преди 39 в квартирата където майка ми и баща ми са живеели на времето с 80лв доход докато баща ми е карал курсовете за шофьор.
На 14г възраст започнах да си изкарвам джобните сам, без да искам една стотинка от родителите си въпреки, че по това време те са вече финансово стабилни и могат да ми осигурят достатъчно за да не ми се налага, но моето решение е продиктувано от желанието за независимост.
На 20г възраст стартирах първия си бизнес, а 3г по късно и втори такъв който за 5г достигна стойност над 1мил.

Та въпроса е къде в историята видя късмет в това къде съм се родил, или наследство за да съм добре. Това късмет ли е или здраво бачкане за да постигнеш нещо. Естествено ако нямаш мозъчния капацитет и си се затворил в статуквото няма как да стане, за това и 95% от хората са здраво закотвени в социалната среда от която произлизат. Т.е. ако си се родил в семейство на бедни и нямаш мозъчния капацитет и упоритостта да подобриш живота си и твоят ще е такъв.

Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Май 28, 2014, 09:39 »

Диабло, няма смисъл...безнадеждно е положението...опитахме вече, не става... Някои хора просто не могат да спрат да винят външните фактори и другите хора за всичко, което им се случва...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Май 28, 2014, 10:58 »

Ето пак вечния мрънкач и песимист се обади. Направо е смешно как намираш удоволствие в това да мрънкаш и да спориш как нищо не може да се промени и какъвто си се родил такъв ще си останеш. Сега ще кажеш ако си се родил на село в три води пловдивско, нямаш никакъв шанс да забогатееш, а си осъден да копаеш на нивата, и да се напиваш с домашна ракия.

Добре де, както искаш го приемай, но трябва наистина да си пълен, ама пълен дебил ако от горния ми пост си разбрал това. Вече съм напълно сигурен, че каквото и да пиша, някои нищо не вдяват и си праскат дежурните коментари.

Абе Diabloth мамин златен, нека повторя специално за теб:
Почти невъзможно е, дори напълно бездарен да си, да умреш от глад в нашите условия и примера, който даваш със себе си е тотално нерелевантен. В такава среда дали получаваш 500 или 5 млн. не е много важно. Даже ако бях Здрач, щях да кажа че си напълно изваден от контекста.
Щеше да е уместен ако си някъде от гетата в Кения и си постигнал същото. А ми кажи защо ония там не го постигат, все мързеливи ли са? Цели държави мързели? Няколкото изключения - един-двама шампиони по бягане от цяла държава гладуващи не потвърждават нищо. Извадени от контекста, дето казват някои
Ето пак прост въпрос задавам и пак е отговаря йезуитски.
Щом е въпрос само на лични качества, що Здрач събира помощи за бедни палестинчета, ми не иде да им държи същия тон като на мен - абе малки мързелчета, вие сте гладни щото сте мързеливи и родителите ви са мързеливи и не заслужавате нищо.
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #25 -: Май 28, 2014, 11:18 »

От позицията на прилично изглеждащ Кейтарн примерно никога няма да проумее как Краба отваря 300 и нищо не става. Сигурно ще да е заради заекване, неуверен глас и не знам си кво.....едни такива съвети. А истината е, че същите тия ако ги заговори Кейтарна дори с двойно по-голямо заекване и писклив глас, доста повече от тях ще спрат.
Демек - късмет. Можеше съдбата на двамата да е разменила визиите и днес да обясняваме на Кейтарн как всичко е в ръцете му, а той да отваря 500 и да не става, на което да отговаряме че нищо не е разбрал и не се усъвършенства Намигване
За да е очевидно какво коментираш и какво изпускаш удобно, ще го систематизирам.
     Аргумент номер 1 - краба има твърде много други проблеми, за да може да се прецени дали неспирането идва само от визията му или не. Аз залагам на НЕ. Все пак излезе на някви срещи с 2-3 момичета, от тях с никоя не стигна до целувки. Е?
     Аргумент номер 2 - За визията. Ти не си ги виждал, обаче Илиян, Митко и Парадокс да не мислиш случайно, че изглеждат по-добре от мен? Не знам точно какъв процент им спират, обаче не бих казал че е по-малък от моя, или в най-лошият случай, не е значително по-малък. Коментирай?
     Аргумент номер 3 - аз като цяло допреди последните 3-4 години да кажем, винаги съм бил доста комплексиран относно въизията си. До тогава бях МНОГО слаб, 11 клас бях 55 кг, после станах 65, без особена промяна визуално, и това на ръст 177. В гимназията, особено 9-10-11 клас бях МНОГО пъпчив, то и все още на моменти ми излизат де. Носът ми е голям, макар че сега вече като порастнах не изглежда толкова фрапантно, обаче като по-малък и слаб се набиваше на очи. Също така цял живот съм бил доста космат, и като по-малък ми беше голям комплекс, заради многото бъзици от другите деца. С времето обаче забелязах, че дали съм си оскубал ръцете и краката няма никаква релевантност към успеваемостта ми със жените. От 10 до средата на 12 клас носех брекети, и шокинг точно тогава когато бях 55 кила, пъпъчив, с брекети свалих едно от най-готините момичета от класа, и как? Само с приказки. Така че, хич не е като да съм се родил супер готин и цял живот да ми е чужда грозотата. Айде обясни как аз съм успял да преодолея всичко това, а коконъта не може да преодолее че е дебел (макар че май вече е отслабнал бая).

Щеше да е уместен ако си някъде от гетата в Кения и си постигнал същото. А ми кажи защо ония там не го постигат, все мързеливи ли са?
И аргумент номер 4 - ти това се направи на тъп и не отговори като те попитах, а го финтира "умело" - ти като позиция от която произхождаш към жените, се сравняваш ПОВЕЧЕ с гладуващи африканчета в икономиката ИЛИ с там откъдето диабло е почнал? Ако наистина се причисляваш към африканчетата, еми ок. Може и такъв изрод да си, че да няма място за помощ. В такъв случай ще се съгласим, че ти няма какво да направиш, че цял живот ще си си изрод и няма смисъл повече да го дискутираме това.

Айде сега да видим дали ще стане коледно чудо и ще видя и 4те аргумента (опит за) контрирани, или просто ще хванеш някакво случайно, по възможност най-нерелевантното, изречение и ще го изкривиш.

А за религията:

Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Май 28, 2014, 11:29 »

Добре де, както искаш го приемай, но трябва наистина да си пълен, ама пълен дебил ако от горния ми пост си разбрал това. Вече съм напълно сигурен, че каквото и да пиша, някои нищо не вдяват и си праскат дежурните коментари.

Абе Diabloth мамин златен, нека повторя специално за теб:
Почти невъзможно е, дори напълно бездарен да си, да умреш от глад в нашите условия и примера, който даваш със себе си е тотално нерелевантен. В такава среда дали получаваш 500 или 5 млн. не е много важно. Даже ако бях Здрач, щях да кажа че си напълно изваден от контекста.
Щеше да е уместен ако си някъде от гетата в Кения и си постигнал същото. А ми кажи защо ония там не го постигат, все мързеливи ли са? Цели държави мързели? Няколкото изключения - един-двама шампиони по бягане от цяла държава гладуващи не потвърждават нищо. Извадени от контекста, дето казват някои
Ето пак прост въпрос задавам и пак е отговаря йезуитски.
Щом е въпрос само на лични качества, що Здрач събира помощи за бедни палестинчета, ми не иде да им държи същия тон като на мен - абе малки мързелчета, вие сте гладни щото сте мързеливи и родителите ви са мързеливи и не заслужавате нищо.
Нямам думи за да изразя колко си зле за това ще дам примери:

NJENGA KARUME

He is the 5th richest man in Kenya. He started as a charcoal seller, then opened up a restaurant and has risen to be counted in a class of billionaires. We discovered that this man from Kiambu has invested in Agriculture, Real Estate, Banking, Tourism and Insurance. He is approximately to be worth Ksh. 120 billion plus.
Ако не знаеш какво е charcoal seller означава продавач на въглища. Е от там е започнал в любимата ти Кения, която даваш за пример.

SIMEON NYACHAE

This man from Kisii is the 7th richest person in Kenya. He started a small bakery and through sansora holdings he has minted billions. He has invested in Agriculture, Industry, Insurance (Kenindia) , Banking, Real Estate, Transport and Telecommunication. He has the biggest ranch in Australia, Tea Farm in Zimbabwe and South Africa. He is worth 115 billion plus.

Започнал от малка пекарна.

Още примери искаш ли?

Активен

KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #27 -: Май 28, 2014, 12:27 »

Цитат
Дали аз ще говоря за морал и принципи в пик ъпа и отношенията между половете, според разбиранията и житейския ми опит, е нещо, което ще реша аз. Кога дойде, колко мнения по темата написа, кога почна да ми даваш акъл за какво да пиша... Ти няма да говориш за моето семейство, тоест, да правиш твърде погрешни презумпции за хора, които не познаваш и на които дължа всичко на този свят, защото там вече нещата стават лични, а ти дори не си на прав път. Сигурна съм, че ще намериш за какво друго да си офф-топик.
Има ли нещо, което да не е ясно?

Не знам само що реши, че целта на моето писане във форума е да се грижа за твоите нервни клетки.  Grin не се опитвай да ми се налагаш, досега никой не е успял, казвам ти го, да ти спестя време...
Правото да пиша, за каквото искам, стига да не засяга и обижда пряко другите, ми е гарантирано по Конституция. За някой, който се бори против ограниченията, е абсурд да ми казваш "да се откажа от правото си". Само това изречение, без останалата агресия, показва колко се разминават думите с делата ти.
"Налага", "казваш какво да правя", "агресия", "отнемане на права" ? Къде точно ги видя тия неща в моя пост. Не се проектирай върху мен.
Конституцията ?! О, обясни ми...
Аз ти предложих споразумение. Ако ти предложа да ми измиеш колата за час срещу 50 лева, аз не ти отнемам никакви конституционни права. Не, практически ти даваш (или не) съгласие, че се отказваш от правото си да правиш нещо различно от да ми миеш колата през тоя час, срещу което аз се отказвам от правото си на собственост върху тия 50лв в твоя полза. Можеш да приемеш, можеш да откажеш, като всяко твое решение си има съответните последствия. Ако приемеш губиш един час, в който можеш да правиш друго, но печелиш 50 лева. Ако откажеш имаш един час, но нямаш 50 лева. Същото беше и моето предложение към теб. Това е всичко.

И точно тук за пореден път идва твоето авторитарно мислене и налагане. Ако трябва да продължа с метафората - ти някак си си решила, че можеш да претендираш да получиш 50-те лева, без ти да ми даваш нищо.
Как реши, че можеш да очакваш от мен отстъпка, след като ти самата не си склонна на такава ? С хора с робска психика може и да се получава, но не и с мен.

Ето този начин на мислене най-често се корени в авторитарно детство, когато родителите вместо да преговарят и обясняват на детето просто заповядват, очакват подчинение и често го шамарят. И после това дете, ако се докопа до малко власт.. Това не съм го измислил аз - има консенсус за това в психологията. Сега, дали твоя конкретен случай е такъв или си станала такава по някаква друга причина - тук мога да изложа само хипотеза. Възможно ли е да бъркам ? Разбира се. Ти също бъркаш за 95% от нещата свързани с етика, морал и право.

А като си тръгнала да говориш за свобода на словото, искам да ти кажа, че "стига да не засяга другите" в тая концепция не фигурира. Ако фигурираше, то тогава такова нещо като свобода на словото не би съществувало, защото всеки може да изключва от общуването и дискусията квото му скимне и квото му е удобно.

Никой не ти казва какво да правиш. Просто ти казвам, че когато има проблем той се решава двустранно, че опитите за  "strongman-ване" с мен не водят до успех и че в такъв случай е най-добре да започнеш да си отглеждаш дебела кожа, защото аз дори не съм започнал.
Просто, не знам какво очакваше да направя след тази твоя позиция...

Цитат
И на мен не ми е приятно да живея в едно общество с хора, които не познават и не споделят никаква солидарност, сплотеност и не участват във формирането на гражданско общество, показвайки, че не сме мръднали на крачка от животните, но и аз съм принудена да живея сред такива като вас и го приемам. Приемам и че съгражданите ми гласуват 20% за дпс, 10% за бареков... И правя, каквото мога с това. Ти не приемаш другите, както вече ти казах. Камо ли да се опитваш да ги разбереш. Което вреди на теб самия, не на мен. Язък за всичките ти знания, пътуване и познанства, щом общуването ти с хора се свежда до налагане еднолично на твоите разбирания. Ако не станеш по-толерантен, ще трябва да отидеш в някоя пещера или сред накое африканско племе, за да се съхраниш.
Солидарността, състрадателността не може да бъдат насилствено наложени и предизвикани,. Тогава думата е друга. А това какво познавам и споделям - аз си знам и хората около мен знаят.

Основната разлика между човека и животните е способността за рационална и обективна преценка. Иначе животните си имат йерархии и общества на базата на насилие...

"Не приемаш другите" - айде поредния фишек... Не - аз приемам другите, ДО МОМЕНТА, В КОЙТО НЕ РЕШАТ ДА НАРУШАТ МОЕТО ПРАВО НА ИЗБОР, ТЕЛЕСНА НЕПРИКОСНОВЕННОСТ ИЛИ ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ. Кво да ти се извиня, че не го приемам и не съм толерантен в такива случаи ли искаш ? Еми извинявай... Ти предполагам се разлчна и приемаш хората повече... Ако някой алжирец реши да те изнасили, щото всичко е субективно, това не противоречи на неговите морални разбирания и култура и смята, че го заслужава без значение твоето мнение, така както ти смяташ, че си заслужаваш заплатата - това, когато го приемеш, тогава ще можеш да ми четеш на мен... Извън това аз приемам всичко.

Цитат
Ти кола имаш ли? У вас пожар може ли да избухне? Жертва на престъпление можеш ли да станеш? Да се загубиш в гората, да се удавиш в морето?
Разбира се, че твоите пари не са само твои, щом искаш да караш по нашите пътищата, да ползваш нашата инфраструктура, да идва чиста вода до мивката в жилището ти и ток до крушката, да можеш да разчиташ на нашата полиция, пожарна, учители, градски транспорт, планински спасители... Това се нарича обществен договор. Ако не ти харесва, казах ти - в гората и ще въртиш педали, за да си сгрееш вода... Убедена съм, че и парите, които печелиш, са в накаква степен обвързани с обществения договор и ако той бъде изцяло прекратен, и те ще намалеят/секнат. Иди в Африка, няма пътища, носят си вода от 10км, мрат като мухи, но пък доходите им са си само техни...
Значи, ако нямаме насилствено отнемане и система базирана на монопола над насилието, хората никога нямаше да се сетят, че е добре да има групи и организации, които да гасят пожари, да охраняват (ама наистина да охраняват, защото полицията правно и практически няма задължение да те пази), да образоват децата, да има пътища, канализация и тн ?! Това е като аргумента на робовладелците навремето в САЩ - Ако освободим робите хората ще ходят голи, щото никой няма да бере памука... Ами не, просто на мястото на дъжавния монопол, ще има частни и доброволни организации. Така първо е морално, второ - всеки ще плаща за каквото прецени, че му е необходими, трето е по-ефективно и по-евтино, защото всяка такава организация ще се стреми да намали разходите, за разлика от държавата, която дори обратно - развъжда паразитите.

Аз никъде не съм казал, че трябва да получавам нещо безплатно. Ето, тук много извънградски пътища са частни и здравеопазването (извън хората в държавния сектор) е частно - плащам и ползвам. 2800лв общо на година за мен и приятелката ми е застраховка, която включва лечения до 3 млн. $ в болници като петзвезден хотел, сума процедури и частна медицинска сестра за вкъщи до 30 дни годишно... Водеща швейцарска затрахователна компания, работеща свободно в Тайланд - не съм чувал за случай да е отказано лечение на някого. Ако ги давах тия пари на държавата дали щях да получавам и близо до това ?
А на полицията ВИ не ща да разчитам. Аз имам оръжие, приятелката ми има оръжие, вкъщи има още оръжие. Живея в затворен комплекс с охрана, камери на всеки 5 метра и ограда. Ако се почувствам толкова застрашен предпочитам да плащам Х време за лична охрана, пред това цял живот да плащам на паразити, които да ми нарушават правата и да симулират дейност. И пак ти казвам полицията правно няма задължение да те пази. Ако искаш някой да те пази - наеми си охрана. Изобщо хората, които вярват ефективността на държавата - като почнем от съдилищата и стигнем до някой общ работник - едва ли са имали много взимане-даване с нея...

Африка е на това дередже от авторитаризъм и простотия, но от свобода, принципи и свободен пазар...

И другия "добър" аргумент - щом си в тая система и ползваш нещо, нямаш право да я критикуваш. Да, а еврейте в лагерите нямат право да говорят против нацизма, щото са яли нациска храна... Страшен аргумент. Само изпусна момента, че аз не съм дал съгласие да съм тук, не съм подписал никъв "договор", нямам друг избор и няма къде да отида...

Цитат
а допълня, че ти така и не разбра, че никой няма проблем с твоята лична хигиена, а че е напълно нормално едно куче шар пей да е по-нечистоплътно от един далматинец. Можеш да видиш мнения на хора, които са се обрязали на късна възраст. Ти не си бил и от двете страни, така че не си компетентен да даваш мнение, базирано на личен опит.
Ех, сто пъти ти казах, че не става дума за патката ми, ти само връщаш темата на нея, голям интерес ти е май.
Ако искаш си сложи за подпис с големи червени букви "КрунгТеп има сиренясала патка" - ако щеш вярвай, ама няма да ме жегне грам.
Аз имам проблем с обрязването на деца и що се отнася хигиена казвам, че е въпрос просто на хигиенни навици. Те и зъбите се развалят и затова си учиш детето да ги мие по 2-3 пъти на ден, не му ги вадиш... Това може да е било трудно преди 2000г в пустиняма, сега няма проблем, така че...
Натам вече - ако някой вземе решението да се обреже на късна възраст, по каквато и да било причина, аз съм ОК с това. Ако иска и целия да си го отреже.
Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Май 28, 2014, 13:12 »

Diabloth

Е да съм зле, колко да съм зле.....ти го питаш що почти цяла държава (не знам що точно Кения избрахме) гладува, той ти вади 3 примера измежду десетки милиони Шокиран Ти си не изваден от контекст, ти си изваден от галактиката просто.
Абе не беше ли ти тоя дето в политическата тема хленчеше как всичко е безнадеждно и нищо не може да се направи, а тука сега си ербап...

Айде да задам по-директно въпроса пак - що Здрач не говори на бедните палестинчета със същия назидателен той, с който ми говори на мен. Дребни малки мързелчета, негледащи позитивно на света и затова мизерстващи. Тя вместо да им посочи истината в очите, взела та помощи им събира Усмивчица
Ми събери ми и на мен помощи като съм толкова зле, Здрач - ела благотворително да правим секс Ухилен

@ КрунгДеп
Искрени съчувствия, че си се захванал да спориш със Здрач.
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка. Разликата е, че радиоточката не те сочи назидателно с пръст само.
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Май 28, 2014, 13:31 »

Е това питах и аз де. На което видяхме ти как "спориш с логически аргументи", просто правейки се на невидял, понеже вече няма накъде да се върти и сучи. Мисля че с пуяка, това е най-близкото до "признание за победен", което може да се постигне. Усмивчица
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #30 -: Май 28, 2014, 13:38 »

А ако извадиш още 3 фази и ги комбинираш правилно може и други интересни тълкувания за Пуяка да получиш...
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Май 28, 2014, 13:43 »

Ясно. Слаб. Усмивчица
Активен

Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #32 -: Май 28, 2014, 14:03 »

Е вече си те имам в подписа и ще можеш да се четеш винаги когато си помислиш, че не си толкова зле.
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Май 28, 2014, 14:10 »

Крадеца вика дръжте крадеца.
Комбинирай още 5 фрази и ти и може и по забавна теза да получиш.
Интересно що не си сложи в подписа мрънкяческото ти изказване от политическата тема

И както под всяка тема, задаваш конкретен въпрос, а отговор няма.
Защо след като всичко е въпрос на оптимизъм и навици, огромни групи хора имали лошия късмет да се родят на грешно място, не успяват да прокопсат? Две-три изключения от милион не са показател за нищо. Извадка от контекста, дето вика някой.
Със Здрач и гадните мързеливи палестинчета какво стана?
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Май 28, 2014, 14:23 »

Аз ти предложих споразумение.

Ти ми предложи да се откажа от част от правата си, за да не ми ги нарушаваш...буахахахаха...добър опит! Усмивчица

Аз не търся нищо от теб, ти идваш и инициираш излизаща от добрия тон дискусия с мен, в която ме заплашваш с народен съд и си мислиш, че можеш да ми даваш наклон на мненията Усмивчица можеш да предлагаш сделка на някого, който има нужда от 50-те ти лева и предлага уменията си на пазара, за да ги спечели..тук търсене няма, има само предлагане...аз нямам нужда от твоите 50лв, ти идваш и ми казваш "Измий ми колата, или ще ти взема 50 лева"
Като, забележи, че аз не те заплашвам с никакви съдилища, бан, триене, оплаквания или каквото и да било, просто ти казвам, че няма да участвам в дискусия с теб, ако пишеш неверни неща за моето семейство. На което ти ми казваш "добре, но цената, която ти ще трябва да платиш, е да не пишеш едикакво си". Уооооу, верно ли?! А сега да ти обясня как звучи една истинска сделка - аз няма да участвам в дискусия с теб, когато смятам, че пишеш глупости, които са дразнещи и неверни и вместо на аргументи се позоваваш на неверни презумпции, и ти прави същото. Така или иначе никой няма да убеди другия.
Ето това е приемането, че на света съществуват различни гледни точки, разбирането на произхода им е едно друго ниво, до което ти няма да достигнеш скоро...

А като си тръгнала да говориш за свобода на словото, искам да ти кажа, че "стига да не засяга другите" в тая концепция не фигурира. Ако фигурираше, то тогава такова нещо като свобода на словото не би съществувало, защото всеки може да изключва от общуването и дискусията квото му скимне и квото му е удобно.

Прави разлика между свобода на словото и слово на омразата. И двете са дефинирани в закона. Тук в нашия форум няма такива строги дефиниции, затова се позоваваме на собственото си усещане за добър тон, като на моменти признавам, че сме твърде либерални, особено със стари членове. Отново казвам, аз няма да те санкционирам, просто няма да участвам в дискусия с теб. Объркал си се сериозно, ако си мислиш, че ще говориш на всеки, като на коконът...и после ще ми говори за робска психика...

Просто ти казвам, че когато има проблем той се решава двустранно,

Да, когато проблемът е двустранен. Аз пак ти повтарям - аз проблем с теб нямам. Или поне нямах, преди да дойдеш да ми обясняваш, че имаме проблем и да ми предлагаш абсурдни решения за разрешаването му, например, какво да пиша и какво не. Тон в живота не ми дават най-близките ми хора, камо ли анонимни интернет агресори, които си мечтаят за възхода на бялата раса...

Солидарността, състрадателността не може да бъдат насилствено наложени и предизвикани,.

Ти не искаш да живееш в общество, чиято ценност е солидарността. Аз не искам да живея в "закона на джунглата". Засега вторият тип сме повече, сори.
Всичко да е частно е невъзможно и ти добре го знаеш. Това ли е задълбочената дискусия, която трябва да водя?
Частни съдилища ли ще провеждат справедливи съдебни процеси? Или полицейската закрила ще бъде само за богатите? Кой ще определя каква да е инфраструктирата, кой ще решава кой къде какъв път да построи или който, където си намери парче земя, ще строи на него и ще избие всички останали, които искат да строят на същата територия? Кой ще контролира качеството на работата, спазването на правата на работниците, редовното заплащане? Кой ще се грижи за възрастните хора или те да умират, след като вече не са в трудоспособна възраст? Да е частно всичко, означава да е на разположение на този, който си плати най-много - как очакваш да получаваш ефективно правосъдие и ефективно разпределяне на благата и територията в такъв случай? Или мислиш, че ще си винаги този, който ще предложи най-високата цена?
Пълен булшит и някакви примитивни теории, които ни връщат наааааай-рано във феодализма... Слава Богу, че живея в общество, което е надрастнало подобно мислене отдавна, което съвсем не значи, че и то е перфектно и няма своите язви...

Защо "моето право на телесна неприкосновеност" - аз тебе ли искам да обрязвам? Или може би събирам подписи за референдум и искам да инициирам поправка в закона, гарантираща обрязването на всички момченца? Ти имаш мандат да говориш от името на моя нероден син ли, или какво? На дъщеря ми ушите поне може ли да пробия или ти си против?
Ето това е нетолерантността ти, за която говоря - дори когато теб не те касае пряко по никакъв начин, ти не можеш да надрастнеш собствения си ограничен свят и разбирания и да приемеш, че има други хора с различни разбирания - културни, религиозни, политически...и че тези хора не са по-лоши или по-добри от теб, а просто са различни. И че, което работи за теб, не работи за тях, и обратното.

Ми събери ми и на мен помощи като съм толкова зле, Здрач - ела благотворително да правим секс Ухилен

Не мога, още не съм събрала пари да платя на коконът...
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Май 28, 2014, 14:55 »

Демек ако даваш Здрач и Джинджър като пример за 2 от 300 е вадене от контекст,
а като даваш пример с 2-ма успели кениици от 40 милиона е железно доказателство? Тъжен

Но за да не сме голословни:
Истината, е че управлението е винаги фокусирано в 1-2% от върхушката където са съсредоточени големите пари.
Няма никакво значение дали гласовете ще бъдат купени с кебапчета, 50лв на глас или с вкарване на повече пари в реклама както е на запад.
Истината, е че за повечето хора няма значение кой ги управлява, живота им не се променя съществено.

Бах мааму, това все едно Пуяк го е изхленчил.
Алооу, бизнесмена, нали си способен бе, що не стана от тия 1-2 % върхушка и да управляваш ти? А не да ни викаш, че квото и да правиш то нямало смисъл, те ония там големците управляват.
То всичко е въпрос на лични качества и оптимизъм, а не на тупане на гърди във форум.  Що не си сложи това изказване в подписа? Дори няма нужда да пренареждаш репликите.
То не е като да пращаш цветя на непозната в чат, но да не сме чули да си си показал дори носа на улицата.

Я да чуем оправдание що не си сред онези 1-2% богати, дето диктуват всичко? Да не стане, че и на теб така си ти е добре и нямаш желание за повече. Но си пръв да даваш примери с разни кенииски милионери. И да даваш акъл на Крабове, които те водят с 53 обиколки по проактивност.

Що се заяждам ли?
Защото е мегалицемерно постоянно да се дават мегалицемерни съвети от позицията на поговорката "сития на гладния не вярва" и соченето с пръст - сами сте си виновни, то от вас си зависи.
С огромен интерес очаквам джентълмена с цветята от чата да ни обясни защо лично той не е във върхушката от 1-2 % управляващи света. Ми то всичко е въпрос на нагласа и оптимизъм бе, пич. Друго не ти трябва.
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Май 28, 2014, 15:08 »

Защо "моето право на телесна неприкосновеност" - аз тебе ли искам да обрязвам? Ти имаш мандат да говориш от името на моя нероден син ли, или какво?
Че той и нероденият ти син няма да има мандат да говори от свое име, когато планираш да му правиш такива неща. Ухилен
Ако аз отида и пребия някое случайно момиче на улицата, ти няма ли да го осъдиш това? Тогава мога ли да ти кажа - "е кво бе, да не съм те бил теб?"

Алооу, бизнесмена, нали си способен бе, що не стана от тия 1-2 % върхушка и да управляваш ти?

И да даваш акъл на Крабове, които те водят с 53 обиколки по проактивност.
Най-вероятно го мързи. И това е било говорено, стоун, нали се сещаш стоун, любимият ти член (хаха), си каза, че е можел да работи в Америка за 100000000000 обаче + много стрес и почти никакво време, и решил че му е по-добре в бг за няколко хилки, ама с повече свободно време и по-малко стрес.

И кво като води? Откога който е най-проактивен (без значение от резултатите) е цар? Затова и на краба тук му даваме предимно съвети, не да ходи и да проактивиства, ами да развива вътрешни качества, защото е очевидно, че не проактивността му куца, ами нещо вътрешно, нещо пасивно.
Активен

slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1605

Профил WWW
« Отговор #37 -: Май 28, 2014, 15:20 »

Не знам как, но винаги намирате начин да спорите упорито (по 50 страници) за най-ясните неща...

Както казвам на моите ученици - външен вид, пари, глас, социална динамика, приятели, вътрешно състояние и т.н. - "Всичко е важно"!!! Така е и в живота... за това животът е интересен - защото е цветен, а не черен и бял.

Нагласа, оптимизъм, късмет, външност, говор, умения, интелигентност, връзки, познанства, труд, бъхтене и пак късмет (точното време и място) - всички фактори са ВАЖНИ!!!

Не може да кажеш "аз ще съм само оптимист и така ще стана супер богат", или пък "аз ще се бъхтя здраво и пак ще стана богаташ" - това не е реално в цветния живот. Трябва комплексно да притежаваш много умения, да си гъвкав и интелигентен и на всичкото отгоре и късмет. Някой беше писал по-горе, че късметът не играел... мухаха - той е поне 60% от всичко, което ни се случва)... НО това не значи, че не можеш да изиграеш максимално добре дори лоши карти или дори да откраднеш/замениш  картите си с голяма доза риск примерно. СЪЩО и не значи, че трябва да чакаш само на късмета си да ти се случи нещо хубаво в живота!!!

Факт - Повечето хора не успяват, защото не действат, а само теоретизират. И пак - самото действие не ти гарантира успех - то просто увеличава шанса за успех... Както и другите фактори... Същото е като в пикапа. Ако заговориш 100 жени има шанс да не правиш секс с нито една от тях... НО ако не заговориш нито една жена - само тогава шансът да правиш секс с тези жени е 0%... при всички останали случаи просто си вдигаш процентите... и няма нищо сигурно - за това животът е интересен!!!

PU_як прави ми впечатление, че ти някак си търсиш 100% формула да станеш милионер/или да имаш успех с жените - а това е... детинско. За най-яките и стойностни неща в живота няма 100% работеща/сигурна формула и всеки трябва да си извърви пътя - И ТОВА Е СТРАХОТНО... И другото, което е сигурно е, че без постоянство, желание, опити, труд, късмет и само с голо теоретизиране - едва ли ще си успешен!

Бест,
СЛ
Активен

I'm a very special kind of monster
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Май 28, 2014, 17:22 »

Но за да не сме голословни:
Истината, е че управлението е винаги фокусирано в 1-2% от върхушката където са съсредоточени големите пари.
Няма никакво значение дали гласовете ще бъдат купени с кебапчета, 50лв на глас или с вкарване на повече пари в реклама както е на запад.
Истината, е че за повечето хора няма значение кой ги управлява, живота им не се променя съществено.

Бах мааму, това все едно Пуяк го е изхленчил.
Алооу, бизнесмена, нали си способен бе, що не стана от тия 1-2 % върхушка и да управляваш ти? А не да ни викаш, че квото и да правиш то нямало смисъл, те ония там големците управляват.
Я да чуем оправдание що не си сред онези 1-2% богати, дето диктуват всичко? Да не стане, че и на теб така си ти е добре и нямаш желание за повече. Но си пръв да даваш примери с разни кенииски милионери. И да даваш акъл на Крабове, които те водят с 53 обиколки по проактивност.

Защото съм преценил, че не искам да управлявам държава пълна с Пуяци, които вечно хленчат и някой друг им е виновен, направил съм достатъчно за да не ме интересува кой ще дойде на власт нито какви закони за Пуяци ще приеме, не ме вълнува каква е цената на тока или на парното.
За да си в тези 1-2% трябва да понесеш негативи които не си заслужават, като да се забъркаш с най-силните хора в държавата, да ходиш и до кенефа с охрана и да нямаш грам спокойствие за това за себе си съм преценил, че не си заслужава.

Това е все едно да свалиш няколко 10ки и за една вземеш, че се ожениш ще продължаваш ли да трамбоваш улицата понеже там има още 10-ки или ще се кротнеш и само ще гледаш менюто?

Активен

KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #39 -: Май 28, 2014, 17:57 »

Здрач, фишек след фишек след фишек...
Нарушавам ти правата - как ?
Слово на омразата - как ?

Не написа за изнасилването - или ако са твоите права може, ако са мойте не може да имам проблем ?
Как имам проблем със обрязването на сина ти ? Ти проблем например с рязането на клитори имаш ли или всичко е наред и тия хора са просто различни ?

Възхода на бялата раса - как ? Изобщо как реши да плеснеш тоя "аргумент" използван за скандализиране на полуграмотни ТВ зрители с около 90 IQ - мен лично щеше да ме е срам. Бели, черни, зелени - интересуват ме принципите и истината. Расизма е несъвместим с обективното мислене - следователно не съм расист. До година-две вероятно ще имам дете с тайландка. Ако не си наясно напиши в гугъл thai people за да добиеш представа, че имат мааалко разминаване с арийския идеал...  Ако мечтаех за възхода на бялата раса може би трябваше да започна от размножаването с бяла жена, не мислиш ли ? Бъди честна и кажи - защо го написа това ?

Ако за мнозинството ценност е солидарността, тогава защо е пистолета насочен към главите им ? Защо е чл.60 ? Ако някой твърди, че дадена жена го цени и обича, но има нужда от нож на гърлото ѝ - well, позволи ми да имам извееестни резерви... Пак се скатаваш като изменяш значението на думи.

Със съдилищата - ти съдила ли си се с някой ?
За пазара и работниците сме говорили... Благата се разпределят най-ефективно от пазара. Всеки опит за изкуствено преразпределение е неморален и завършва с фалит и разруха. Писал съм за това.

Освен това "държава" е просто концепция, като "гора" например. Държавата не съществува, както не съществува такова нещо като гора - просто хора, както гората са всъщност дървета. След като са хора, смяташ ли, че въпросните хора във власта са по-различна морална категория от останалите ? Примерно, хората на поста министър морално различават ли се от тези на поста ГМ ? Обясни.

Кой ще се грижи за възрастните хора - те сами, семействата им и благотворителност. Докато направиш 40г трудов стаж държавата е взела от теб десетки/стотици хиляди - ами просто тези пари остават в теб и си ги инвестираш където искаш. Майка ми се пенсионира зимата. Като бях в БГ ѝ гледах документите - внесла е 94хил. лв - това са приравнени  пари, но инфлацията е аргумент срещу твоята система - без държавен контрол и нужда от харчене за милионите паразитни и неморални програми, няма да има инфлация - така, че ще я оставим настрана. Тези пари дори сложени в банка, което е най-сигурната и с ниска доходност инвестиция биха ѝ платили същите пари на месец, като пенсията, ОБАЧЕ като почине парите остават в семейството.
Започна ли да ти се изяснява как ще живеят ? Докато в момента парите отиват в една пирамида, от която точат милион бюрократи и паразити.
Ако пък някой си загуби парите за стари години - ами лична отговорност, нали точно затова пилиш на Пуяка ? Пак ти липсва последователност в принципите. Ако аз хвана самолета за Макао, накупя от правоъгълните чипове по 100К всеки и проиграя всичко за 1 час, отговорно ли е обществото за това ?
Или аз понеже съм предпиемач нося цялата отговорност, ама всяквите "подтиснати" групи, те са като дечица милите - никаква отговорност не могат да носят и другите са длъжни да ги хрантутят ? И трудно ли е да видиш, че работодателя и работника имат точно по 50% власт. Същото като мъжа и жената - за което четеш на Пуяка.

А пенсионните системи интересувала ли си се на какво дередже са ? А да се раждат деца с по 100К държавен дълг на глава, за да може вие бюрократите да ядете и да се подържа обречена система морално ли е ? Кога ще ми отговориш направо на някой въпрос вместо да развяваш мантри и фишеци ?

Примитивни теории и феодализъм - вярно ли ? Не си отваряла учебник по история или просто така дискутирате в твоите среди -  хвърляш върху другия тюрлюгювеч от думи и смяташ, че си спечлил ?  Я да видим, кое е по-характерно за феодализма :
- абсолютизъм, липса на свободен пазар, потъпкване на човешките права, религиозност
- свободно общество, свободен пазар, поставяне на човешките права на първо място, рационализъм
 Завърти очи
Активен
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  

Отиди на: