Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 25, 2020, 09:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво можех да направя по-добре?  (Прочетена 2259 пъти)
Marmalad
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 475

Elektro is fine

Профил
« -: Ноември 15, 2014, 16:49 »

Здравейте, днес пикапих и имах един доста странен сет, в който не съм сигурен какво съм сгрешил. Заговорих една мацка до СУ, 7мица бих казал. Отворих я директно и тя ми каза "Ама как така ме заговаряш?" (Със положително излъчване). Аз й отговорих, че съм решил да я заговоря за да видя какво ще се получи. Запознахме се и аз се пошегувах, че има силно ръкостискане, да не тренира нещо. Разказа ми, че е тренирала хамбал преди години. Аз и казах, че аз също се занимавам със спорт и тренирам фитнес, защото като остарея искам да съм здрав. После почнах да разказвам какво работя. Като тя ме прекъсна и предложи да я изпратя до касата за билети. Аз и казах ок, но че ще се реваншира после. Подкани ме да доразкажа със какво се занимавам. Разказа ми, че майка й се занимавала със нещо подобно. Избегна въпроса ми с какво се занимава тя, като ме попита дали съм от София. Аз и казах, че не съм и й дадох жокер да познае от къде съм, тя позна. Разменихме си гепи, бъзиках я разни работи, докосвах я по ръката. Говореше ми, че не съм говорел като варненец, а по-правилно. Разказах, история как съм си подобрил говора (честно казано, за първи път, някой ми казва такова нещо), можеше да вкарам някаква фъни измишльотина, но не се усетих. Попита ме отново защо съм я заговорил и какво съм очаквал. Мисля, че тука се издъних, като отново и казах, че съм искал да видя какво ще стане (като в началото), мисля, че трябваше да вкарам някаква ескалация. Докато си говорихме, почна да ме хвали, с какво самочувствие съм я заговорил, как другите не правели такива работи, колко готино било и как не й се било случвало. ТУка просто и се усмихнах. Попита ме каква зодия съм бил, аз почнах да разгъвам локум, че съм бил Водолей, от третата луна марс, от еди си кое село и там сме обичали да копаме на нивата, тя почна да се смее. Казах, хайда да отидем някъде и да изпием по един топъл чай, тя ми каза "Ще бъда честна с теб, днес е деня на отворения театър, имам среща след 2 часа, бла бла" Предложи ми да си разменим фейсбуци, аз и казах "Не, ще разменим телефони" Тя си изкара телефона и почна да ми записва телефона, но видях, че не ми клика и казах да го направи. Тя каза да ей сега. Прегърнах я за довиждане, обаче видях, че тя не ми клика и й казах да го направи, тя ми отвърна шеговито "ЕЕЕ как ми казваш какво да правя, кликам ти ей сега" И си тръгна и излишно е да казвам, че не го направи.
Като цяло енергията ми беше добра, можеше и повече разбира се, гласът ми кацо цяло не е готин (не се променя лесно) и предполагам и това било голям минус. Няколко пъти я докосвах по ръцете и се бях доближил доста близо до нея. Какво можех да направя по-добре? За втори път ми се случва да ме хвали момиче, че съм бил със самочувствие и смел за дето съм я заговорил и след това нищо....
Активен
sinner
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 224

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2014, 18:48 »

Много лесно си я пуснал. Като и кажеш кликни ми, седиш и я чакаш да го направи, а не я прегръщаш точно тогава. Записваш я както искаш, може някъв прякор да и измислиш и него да запишеш. Може да питаш тя как те е записала и ЧАК тогава я пускаш да си ходи.
Активен

Не бъди статист в собствения си филм! Напротив - изиграй главната роля.
Sticky_Fingers
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2014, 18:56 »

Да, смел си, но не достатъчно. Според мен е трябвало да й кажеш направо защо си я заговорил, особено след като те пита 2 пъти, очевидно не ти е повярвала много. Аз бих й казал, че съм я харесал и за това съм я заговорил. На въпроса какво си очаквал ? да я опознаеш, примерно. Още тук си показал несигурност и скрити намерения.

Аз лично гледам да съм по-директен и да не си съчинявам ?измишльотини?, не че не съм го правил преди, просто осъзнах, че e излишно. Очевидно не заговаряш момиче за първи път, за това няма нужда да се правиш на клоун. Това не означава да не си забавен и да нямаш чувство за хумор, но не говори ноу сенс. Ако ти се приемаш на сериозно, направи така, че и другите да те приемат така.

Ти сам си написал, че гласът ти не е готин. Прочетох тука някакъв спор дали гласът е важен. Ами важен е и то много. Не само гласа, но и интонацията. Това важи не само за свалките. Хубав глас, правилна интонация, поставяне на акцент върху определени думи, паузи, всичко това може да ти е много полезно. Поне материали относно гласа има много, също така и във форума. Прочети ги.

Дори и да ти беше клипнала, едва ли щеше да се стигне до среща. Приеми го като добър опит и карай нататък. Положителното е че нямаш притеснения да заговаряш и да водиш разговор. 

Едно реп от мен за това че действаш. Успех от мен!
Активен
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2014, 19:25 »

Здравейте, днес пикапих и имах един доста странен сет, в който не съм сигурен какво съм сгрешил. Заговорих една мацка до СУ, 7мица бих казал. Отворих я директно и тя ми каза "Ама как така ме заговаряш?" (Със положително излъчване). Аз й отговорих, че съм решил да я заговоря за да видя какво ще се получи. Запознахме се и аз се пошегувах, че има силно ръкостискане, да не тренира нещо. Разказа ми, че е тренирала хамбал преди години. Аз и казах, че аз също се занимавам със спорт и тренирам фитнес, защото като остарея искам да съм здрав. После почнах да разказвам какво работя. Като тя ме прекъсна и предложи да я изпратя до касата за билети. Аз и казах ок, но че ще се реваншира после. Подкани ме да доразкажа със какво се занимавам. Разказа ми, че майка й се занимавала със нещо подобно. Избегна въпроса ми с какво се занимава тя, като ме попита дали съм от София. Аз и казах, че не съм и й дадох жокер да познае от къде съм, тя позна. Разменихме си гепи, бъзиках я разни работи, докосвах я по ръката. Говореше ми, че не съм говорел като варненец, а по-правилно. Разказах, история как съм си подобрил говора (честно казано, за първи път, някой ми казва такова нещо), можеше да вкарам някаква фъни измишльотина, но не се усетих. Попита ме отново защо съм я заговорил и какво съм очаквал. Мисля, че тука се издъних, като отново и казах, че съм искал да видя какво ще стане (като в началото), мисля, че трябваше да вкарам някаква ескалация. Докато си говорихме, почна да ме хвали, с какво самочувствие съм я заговорил, как другите не правели такива работи, колко готино било и как не й се било случвало. ТУка просто и се усмихнах. Попита ме каква зодия съм бил, аз почнах да разгъвам локум, че съм бил Водолей, от третата луна марс, от еди си кое село и там сме обичали да копаме на нивата, тя почна да се смее. Казах, хайда да отидем някъде и да изпием по един топъл чай, тя ми каза "Ще бъда честна с теб, днес е деня на отворения театър, имам среща след 2 часа, бла бла" Предложи ми да си разменим фейсбуци, аз и казах "Не, ще разменим телефони" Тя си изкара телефона и почна да ми записва телефона, но видях, че не ми клика и казах да го направи. Тя каза да ей сега. Прегърнах я за довиждане, обаче видях, че тя не ми клика и й казах да го направи, тя ми отвърна шеговито "ЕЕЕ как ми казваш какво да правя, кликам ти ей сега" И си тръгна и излишно е да казвам, че не го направи.
Като цяло енергията ми беше добра, можеше и повече разбира се, гласът ми кацо цяло не е готин (не се променя лесно) и предполагам и това било голям минус. Няколко пъти я докосвах по ръцете и се бях доближил доста близо до нея. Какво можех да направя по-добре? За втори път ми се случва да ме хвали момиче, че съм бил със самочувствие и смел за дето съм я заговорил и след това нищо....

Грешките ти са болднати.

Първо никой не иска да чуе че се запознават с него заради експеримента, дала ти е втори шанс да я валидираш, че си я заговорил понеже я харесваш и пак си изтърсил същата глупост.
Лош фрейм е да казваш че тренираш за да си в добро здраве на стари години
Не говориш за работа при запознанство това е отегчително, а за нещо интересно (на никой не му пука какво работиш) и да пита е от учтивост
Като ти правят комплимент върни го не се усмихвай като гей. Още рапорт е трябвало да изградиш преди да я каниш някъде.

Е това с чая направо изби рибата след останалите издънки щях да се изненадам ако се беше съгласила, а това, че не ти е дала тел е просто следствие от първите ти грешки.

Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
changel
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 44

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2014, 19:32 »

Попита ме отново защо съм я заговорил и какво съм очаквал. Мисля, че тука се издъних, като отново и казах, че съм искал да видя какво ще стане (като в началото), мисля, че трябваше да вкарам някаква ескалация.
Тук е преломния момент, трябваше да и кажеш директно, че я харесваш и затова си я заговорил. Затова обичам директния подход - още с първото изречение си казваш намеренията. На нея така или иначе й е ясно какви са, дори да я заговориш за нещо друго както си направил ти, просто иска да го чуе. Иначе в днешно време и фейсбук е добър вариант, можеше да кажеш "фейсбук И телефон" примерно за да избегнеш гафа накрая.
Активен

?Everyone sees what you appear to be, few experience what you really are.?
― Niccolò Machiavelli, The Prince
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 756

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2014, 21:20 »

Здравей BackAttack. Усмивчица

Хубаво е, че си заговорил момичето. Поел си инициативата, но според мен не си създал необходимото привличане за да се получи и нещо повече от приятелски разговор. В началото казваш, че си започнал с нещо директно, а след нейният въпрос отговаряш, че искаш да видиш, какво ще се получи. С други думи, не си докрай искрен. Само да пробваш ли?! Настройката би трябвало да ти е, че това е жена, която те кефи. Бъди по-директен и не се притеснявай, че си такъв.

Това, с ръкостискането и репликата ми харесва. Но мисля, че прекалено бързо си преминал да разказваш за себе си. Няма нищо лошо, но мисля че би било по-добре, да се хващаш за кукичките, които тя ти пуска. В процеса на това можеш да вмъкваш и свои елементи.  

Тя те прекъсва за касата и ти казва да си доразкажеш ... ти го правиш. Опитваш да излезеш от ситуацията, с това че ще има да ти се реваншира...но това не е подплатено убедително. Един вид не е органически свързано с контекста на ситуацията, затова и няма как да бъде прието на сериозно. При вземането на телефона, отново не си в синхрон с първоначалната ти игра. До тогава само си следвал събитията и изведнъж....тръгваш да й казваш?!

Хваленето може да се приеме, по различен начин. Нещата зависят и от контекста, в който са казани. Някои жени го казват, за да те окуражат. Може би си имал нужда от подкрепа. Жените интуитивно усещат тези неща. Езика на тялото, гласа всичко това я е насочила да го каже. А и факта, че не всеки я заговаря си казва своето.

Изобщо правиш, каквото тя ти казва, безопасен си. Нормално е да избегне да ти разкаже повече за нея, защото все още не си създал условията за да инвестира в разговора. Затова е нужно време и емоции.  Да, опитал си се да създадеш емоция, но не усещам този леко настъпателен, провокативен и игрив подход. Но има и много обективни причини, които играят роля. Така че, поемай повече риск да бъдеш по-директен, по-отпуснат, но се стреми всичко това да е органически свързано с теб. Не отказвай това, което са склонни да ти дадат.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: