Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 04, 2020, 13:00:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
   Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ДХВ истори как и какво ?  (Прочетена 4216 пъти)
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 563

Профил WWW
« -: Ноември 24, 2014, 12:27:16 »

Здравейте на всички ! Усмивчица Дойде момента и аз да пиша тук тема  Засрамен  Засрамен  Искам , да ви попитам що е тва ДХВ истории а и как да се науча да ги практикувам . Понеже съм забелязал че разказването  на случки , вицове , преживявания не ми е силна страна , а това е мощно оръжие . Някой може ли да ми обясни и  да ми даде съвет как стават тези неща  !   Шокиран Нерешителен

ПС : Благодаря за отделеното време  !  Завърти очи
Активен
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2014, 12:58:58 »

Това е по просто казано умението да разтягаш локуми, не е важно какво разказваш, а как го разказваш примери за успешно ДХВ има много.
Ето Слави в шоуто като разказва виц, вица може да е стар и супер безинтересен, но той така го разказва че на всички им става смешно.
Друг пример май имаше наскоро от Здрач, как седяла и слушала един колега да разказва как на летището имало промоция на Бейлис, взел си една бутилка и после повръщал целия ден, но така го разказва, че дори нещо толкова банално става ДХВ.
Когато ти липсва умението да разказваш се фокусираш върху интересни и забавни моменти от това което си правил или което са ти разказали приятели.

Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
ivakazzz
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 301

Късмета спохожда смелите.

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2014, 13:10:36 »

Здравейте на всички ! Усмивчица Дойде момента и аз да пиша тук тема  Засрамен  Засрамен  Искам , да ви попитам що е тва ДХВ истории а и как да се науча да ги практикувам . Понеже съм забелязал че разказването  на случки , вицове , преживявания не ми е силна страна , а това е мощно оръжие . Някой може ли да ми обясни и  да ми даде съвет как стават тези неща  !   Шокиран Нерешителен

ПС : Благодаря за отделеното време  !  Завърти очи

ДХВ (както сигурон знаеш от английски е демонстриране на висока стойност - demonstrate high value).

ДХВ история => е такава история която по откровен начин показва че имаш някаква стойност.

Примерно (и това съвсем накратко го нахвърлям): Разхождахме се с един авер (това значи приятел на варненски диалект) ония ден и видяждаме един на улицата тръгва да бие някакъв друг, чудех се какво да направя за момент, упраших се но после реших че това не е редно и в крайна сметка се намесих, отидох да ги разтървавам и ала бала, после се оказа че единия бил еди си къв, другия бил еди си какъв и така... Аз лично не обичам  насилието и просто ми стана гадно да гледам как някои издевателства над някой друг. Вярно уплаших се, но все пак знаех че трябваше да сторя нещо.

Ето това е ДХВ исотрия - демек тука се демонстрира че си проявил кураж в напрегната ситуация. Кураж = увереност = привлектално => значи си пич.

И нали естествено всичко трябва да стане натурално, а не някакво хвалебствено, иначе изглежда позьорско. (и това го казвам тука не за да се правя на интересн и големия пич, това е първото нещо което ми хрумна)

Най-добре наистина да имаш такива, истории които показват привлекателна черта.

И като ги разказваш обаче трябва да ги руутнеш (закорениш) към нещо. Щото ако кажеш: "глей ся щи кажа една яка история" излиза нагласено.

Зависи от историята и ако например искаш да е натурално е така като тази по-горната аз бих попитал (какво му викат на това опенър с искане на мнение нали?): една дилема ми се върти:, "кое мислите е било най-правилнот нещо да направя в подобна ситуация" и даваш историята. (между другото вие какво бихте направили)

И естесвено това е само един вид за такава,  има и други истории където да демонстрират други черти на характера:
история за този, който обича близките си
за този, който не му пука от общото мнение
за този, който проявява смелост
за този, който се поддържа във форма
който е амбициозен

и т.н. и т.н.

И аз не бях добър в тези, но с практика се научава да ги разказваш по-интересно.
Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2014, 09:13:41 »

Добро Утро ! Благодаря ви !  Усмивчица  Намигване Но в една тема четох че по този начин може да даваш на жените различни теми от една идея или не помня  точно  . Дано се сетихте за тях ако можете да ми обясните също .  Смотан
Активен
BurningBlade
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 98

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2014, 19:29:17 »

Аз ще споделя моя скромен опит в разказването на истории.
 В тийнейджърските ми години бях много затворен, с жените не ме биваше, бях много зле.В един момент поисках да променя това и започна тогава моята промяна, в която беше включен и моя тогавашен ужас да разказвам "готини" истории.Общо взето от натрупания ми опит знам, че когато имам да разказвам нещо го пазя за момента, когато ще го презентирам на моята аудитория.Сиреч въобще не си я разказвам на себе си, с цел  да я разкажа по-интересно по-късно, защото съм забелязал, че колкото повече си я разказвам на себе си преди да я предам на другите, толкова по-тъпо я разказвам след това (дано ме разбирате).Също така съм забелязал, че когато прекалено много очакваш като рапорт след представената история, пак ефекта негативен.Забелязал съм също, че трябва да я разкажеш в някакъв фиксиран момент, защото ако не подбереш момента, може никой да не те слуша или най-много 1-2, които от съжаление те слушат.Ако се сетя нещо допълнително, ще допълня.  Ухилен
Активен
fancooler
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 141

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2014, 22:46:17 »

Запознах се с мацката на един рожден ден. Паснахме си и след като се видя, че може да излезе нещо й взех номера. След два дена уговорих първа среща. Седнахме в едно кафе и наред с базиците, че вместо кафе и вода по ще й приляга фантичка, предвид новата й прическа, стигнахме до въпроса - "А ти какви ги върши днеска?".

Понеделник, какви да съм ги вършил... Ходих рано в съда и после към офиса, откъдето ме накараха по спешност да хвръкна към Стара Загора, защото някой пак не си беше на мястото, но пък за моя радост точно личният ми бонус зависеше от това... И как щях да направя белята по магистралата докато летях с доста над разрешената (всъщност с максималната, която колата можеше да вдигне) скорост. Спряха ме много ясно катаджиите и добре, че се оказаха пичове, иначе горях. Та така...

Какво й отговорих ли? Ми просто в моя си стил й спретнах набързичко една ДХВ историйка, която звучеше така:

"Е, не съм ползвал запалка и дезодорант като тебе, за да блесна на първа среща ама... Всъщност днешният ден се оказа доста вълнуващ! Веднага след връщането ми в офиса и намекa, че съм се справил добре в съда, ме изненадаха, че спешно трябва да отида до Стара Загора. Грабнах си служебната Тойотка и газ по магистралата. Времето ме притискаше много и доста напъвах горката колица. Но не това занимаваше ума ми в този миг? Мамка му! Карах по пътя за морето!!! Как исках да продължа напред и да спра едва когато гумите се напълнят с пясък! Нямаше много коли по магистралата и постепенно мислите ми ме отнесоха под един голям чадър, приютил в обятията си китен шезлонг. В ръката ми се появи леден коктейл? зеленикав,  с аромат на мента! Ммм, жадно отпих и премрежих очи? Ебаси кефа! Изведнъж зеленият цвят се смеси със синьо-бели нюанси и пред погледа ми блесна червена точка. Набих спирачките, но вече беше късно! Зад червената точка очертания придоби силует на мустакат чичка с навъсен поглед! Лелеее, с колко ли съм карал!!! ?Ела, младеж! Донеси и документите на колата!?
 Нещо ми подсказа, че морският ми фонд ще олекне бая. Дано да не ми вземат книжката!  Обзет от тези мисли се приближавах към полицейската кола? Показаха  ми радара ? 184 км.! ?Незнамси къф акт плюс еди колко си точки и естествено въпросът к?во праим са?? ? редеше си репертоара чичото. Отнякъде ми замириса на цаца! Докато този ми откъсваше топките и си играеше с тях аз си мислех как може да ми се яде цаца, а да няма бира в радиус от 30 км... ?Абе момче! Къф си отнесен бе, слушаш ли ме какво ти говоря?!? - реалността отново записа точка. Оправдах се, че много бързам и трябва спешно да предам важни документи на едни колежки от старозагорската прокуратура. Изведнъж се появи  светлина в тунела ? полицаят попита с какво се занимавам и аз му казах, че сме колеги Усмивчица. Предложих да почерпя, но хитрецът веднага ме прекъсна, че били трима? Ех, живот! Бъркам в портфейла ? гледам само 12 лв. и някакви стотинки. Ами сега! Добре, че се оправдах с теб!!! Казах им, че снощи съм излязъл с едно момиче, правили сме много секс и на сутринта съм забравил да си взема още пари? Смотан Бутнах в документите хартийките и отново му ги подадох. Този умря от смях и по едно време като се освести малко ми върна 2-та лв., че като стигна в града да черпя по едно кафе колежките? Усмивчица".
Активен

Странно нещо е животът - ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш...
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #6 -: Ноември 30, 2014, 11:31:39 »

Хахх това ми хареса :Д  Благодаря ви ! Намигване
Активен
fancooler
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 141

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Профил
« Отговор #7 -: Ноември 30, 2014, 13:06:36 »

Специално за автора на темата ще опиша основните неща, които добрия DHV разказ следва да съдържа. Ще дам и примери от историйката, за да стане по-ясно.

1. Предмет (основна тема) на DHV историята е готина случка с твое участие. Целта ти е да кажеш нещо за себе си по забавен начин и да създадеш допълнителна емоция. Като начинаещ е добре предварително да си подготвиш няколко истории, които да ползваш в зависимост от отделните случаи. Разказвай ги на някой твой близък - добре е да имаш обратна връзка! С времето и опита ще видиш, че постепенно ще става все по-лесно да импровизираш на момента и забавният изказ ще стане част от теб. В моя случай темата е спешната ми командировка до Стара Загора.

2. Трябва да прецениш колко да е дълга историята в зависимост от ситуацията. Ако заговориш мацка на улицата редно е да ти е по-кратичка историята (не е задължително) докато на първа среща, когато градиш комфорт, можеш да си позволиш и по-дълга (като тази, която аз описах в темата ти - в моя случай първоначалното привличане е налице и за мен е важно да изградя рапорт с девойката).

3. Много е важно да избегнеш директните хвалби ("Ако знаеш какъв пистов мотор имам...", "Виж ми Ролекса - как е, а?")! Напротив, всичко, което те представя в добра и високорангова светлина трябва да бъде поднесено индиректно - мацката сама трябва да изгради представата си за теб, а не ти да й се обясняваш:

"Веднага след връщането ми в офиса и намекa, че съм се справил добре в съда, ме изненадаха, че спешно трябва да отида до Стара Загора. Грабнах си служебната Тойотка и газ по магистралата" - създаваш впечатление за ерудиран пич, който е успешен в работата, бачка в офис, има служебна кола, т.е. има някакъв приличен социален статус.

4. За мен най-важното от всичко е историята да звучи правдоподобно и да е поднесена максимално естествено. Аз за целта използвам и DLV елементи (не трябва да се прекалява с тях обаче). Все пак ти си нормално човешко същество, което си има и своите слабости - ако ги изполваш правилно тези моменти създават много силна връзка с мацката:

"Нещо ми подсказа, че морският ми фонд ще олекне бая. Дано да не ми вземат книжката!" и "Бъркам в портфейла ? гледам само 12 лв. и някакви стотинки. Ами сега!" - не си някакъв непускист и си притеснен, което напълно нормална реакция в тази ситуация.

5. Докато разказваш историята е добре да използваш кино, базици, дори понякога да превключваш от тема в тема - не е необходимо да следваш стриктно "сценария". Калибрирай според реакциите на момичето! Търси и някаква провокация - не забравяй, че наред с информацията, която предоставяш, основната ти цел е да създаваш емоция:

"Добре, че се оправдах с теб!!! Казах им, че снощи съм излязъл с едно момиче, правили сме много секс и на сутринта съм забравил да си взема още пари?".
Активен

Странно нещо е животът - ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш...
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2014, 13:50:47 »

Мерси  братле  че обясни подробно и че си отдели от времето ! Имаш +реп от мен !  Усмивчица

ПС: Като се върнеш в Бг. пиши да пием по една бира Усмивчица

Активен
Bochev
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Профил
« Отговор #9 -: Декември 19, 2014, 21:09:28 »

Младежът е прав, като не стават нещата тренирай.Напоследък бях по затъпял нещо, като се оставиш по течението на злободневните дейности и неусетно ставаш идиот. Организирах си 30 дневен чалиндж (модерно било) всеки ден да се майтапя с 3 човека, не грубо и без да ги обиждам, просто да изкарам по една усмивка на лицата им.Днес ми беше трети ден и мозъкът ми безспирно бълваше идеи, докато на първия ден нищо не можех да се сетя.Забавно е и енергията ми се вдига много.Тренирай докато не стане.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: