Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 08:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Шестте правила на богатия татко,водещи към финансова свобода(Rich Dad,Poor Dad)  (Прочетена 14904 пъти)
The Dapper Gent
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« -: Февруари 18, 2015, 18:58 »

На вниманието ви представям принципите за успех на които "богатият" му баща го е научил.Вероятно сте чували за книгата "Богат татко,беден татко".Препоръчвам я на всеки амбициозен млад човек искащ финансова независимост.Мен ми отвори очите за много възможности.

Богатите не работят за пари

Има две основни емоции , които могат да попречат на хората да забогатеят: страх и желание ; страх да не си в състояние да плащаш месечните си разходи или страх от загуба на пари държи много да работят за оцеляването всеки ден , предотвратявайки много да развият ценни инвестиции и други източници на доходи .

Желанието да поддържаме добрия образ за нас в очите на хората ни кара да закупуваме скъпи дрехи и коли ,което кара разходите да нараснат  толкова високо, че хората нямат друг избор, освен да останат фокусирани само върху работата си , за да поддържат начина си на живот . Урок номер 1 е преди всичко разбиране на тези две емоции и как да ги спрем да възпрепятстват  успеха .Богатият татко беше по-фокусиран върху начините за създаване остатъчна пари , пари , които се увеличават дори и да не работиш , вместо да чакаш следващото увеличение на заплатите .

Урок Номер 2 : Изучаване на  Финансова грамотност ?

Развиването на финансова грамотност е от ключово значение за да си финансово усппешен . Финансовата грамотност е просто изследване върху управлението на собствените финанси . Робърт Кийосаки представя основите на финансовата грамотност , за да се покаже разликите в паричния поток за различните финансови класи и техните доходи .

Има няколко ключови термини,които трябва да се разберат , за да  се видят разликите . Доход е просто сумата на парите, които печелите ( надници, заплати и т.н.) . Разходите са неща като ( данъци , храна , наем , дрехи , пари за развлечения , и транспорт) . Активът е нещо, което слага пари в джоба ти ( акции, облигации, инвестиции ) . А пасива е нещо, което отнема пари от джоба ти ( ипотеки , заеми, кредитни карти дългове . )

Най-добрият начин да се разбере разликата между имащите и нямащите е чрез ситуациите , показани по-долу :

Това е положението на бедните :
Работа ( осигуряване на доходи ) е по-малко от разходите ( данъци , храна , наем , дрехи )
Няма активи , няма задължения

Сравнете тази ситуация с тази на заможните :
Активи (акции , облигации, полици , интелектуална собственост) са по-големи от доходите ( от работа )
няма задължения

По-просто казано , богатите са в състояние да живеят добре от възвръщаемоста на своите инвестиции , като акции и облигации , покриващи по този начин всичките си разходи . Докато един беден човек използва по-голямата част от заплатата си , за да плати за бъдещите си разходи. За да стане богат , човек трябва да се фокусира върху увеличаване на неговите активи (инвестиции) вместо да се концентрира върху увеличаване на доходите си ( увеличение на заплатата ) .

Надявам се тези уроци да са ви полезни.Ще публикувам следващите два до няколко дни. Усмивчица
Активен

Да ти кажа ли от какво човек става безчувствен и циничен?
От това, че са го предавали, захвърляли и заменяли за други хора,
а той е бил готов да даде, ако не всичко, то твърде много.
Ал Пачино

На малкото дете бих дал крила,
но бих го оставил само да се научи да лети. - Габриел Гарсия Маркес
Child of the Universe
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 25

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 20, 2015, 23:07 »

Наистина хубава книга , а и дори и всички останали книги на Робърт Кийосаки са изключителни полезни . Аз съм запознат с книгите му , от 5 години някъде и имам удивителни преживявания при споделянето на тези книги .

На мен също ми отвориха очите и промениха мисленето ми за живота и парите като цяло , имам също така и неговата игра " Потоци пари 101 " . Та когато казах , на един мой приятел състудент , за тези книги , а с него учихме заедно във университета , икономика във Винс - Варна . Това промени живота на този мой приятел и от човек искащ да работи за някой друг се превърна в предприемач   , лятото 2014 година , съвсем случайно видях във фейсбук  , фб  страницата на създадената от него компания , която се казва  " Успей в България " и е предназначена да помага на хората да създадат бизнес в интернет и да са финансово независими . Или с други думи бизнесът е тип интернет мрежов маркетинг .

Сега е моят приятел си живее щастливо в Америка с приятелката си  и печели по 2000 $ на ден , а сега дори може да са и повече , е не е ли изумително това Ъ?  И много се радвам , че имам принос за това , така че нека споделяме хубави , и полезни информации , защото това чудо може да се случи на всеки  Усмивчица Усмивчица
Активен
The Dapper Gent
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« Отговор #2 -: Март 30, 2015, 00:44 »

Извинявам се,че занемарих темата,но нямах никакво време да пиша,много неща се случиха около мен все позитивни.Ако някой иска да види другите правила ето му линк : http://madamenoire.com/109049/6-lessons-from-rich-dad-poor-dad/
Активен

Да ти кажа ли от какво човек става безчувствен и циничен?
От това, че са го предавали, захвърляли и заменяли за други хора,
а той е бил готов да даде, ако не всичко, то твърде много.
Ал Пачино

На малкото дете бих дал крила,
но бих го оставил само да се научи да лети. - Габриел Гарсия Маркес
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: