Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 20, 2020, 13:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да си оправя фрейма?  (Прочетена 3030 пъти)
lone wolf
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« -: Юли 04, 2015, 16:15 »

Привет на всички. Завърти очи
Нов съм в тук,но наистина искам да се променя към по-добро и да се доближа колкото мога повече до идеала си за "готин пич". На 17 съм и се занимавам с бойни изкуства и спорт (това лято не,защото работя),никога не съм си имал гадже (мисля ,че това не е нормално) и повечето момичета ме възприемат само като приятел.Изчетох всички статии за това как да променим фрейма си и да бъдем Алфа....звучи лесно ,но не е чак толкова.Опитвам се да бъда по-уверен в себе си,да имам самочуствие и т.н. ,но понякога просто се сдухвам.Днес например,колегата на работа заговори едно доста симпатично непознато  момиче без проблем ,взе и фейсбука и предполагам,че ще излязат....сдухах се,защото аз забивам когато говоря с момичета.Преди няколко дни ме запознаха с едно момиче,тя е на 19 - по -голяма от мен с 2 години,мисля ,че не успях да създам добро първо впечатление ,но въпреки това отидохме с нея на плаж.Не беше кой знае какво ,даже мисля ,че и беше скучно....общо взето не можах да направя нищо и от тогава само сме се засичали няколко пъти за по 5-10 минути.Наистина я харесвам ,но не знам какво да правя,как да я впечатля,дали тя би се занимавала с по - малко от нея момче.За това моля за съвети от някои PUA- та . Нерешителен
Активен
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #1 -: Юли 04, 2015, 17:34 »

Здрасти,

за фрейма  - първо трябва да имаш собствена ценностна система,да имаш принципи,които да се стараеш да спазваш независимо от обстоятелствата и хората.Трябва да се научиш отсега да даваш мъжка дума,която да не престъпваш - кажеш ли нещо го изпълняваш независимо дали това ще е приятно или неприятно за теб,или както казваше един мой бивш шеф: "Аз кажа ли нещо го изпълнявам,където плюя не лижа".Това ще те научи хем да носиш отговорност,хем да не празнословиш  Намигване Иначе не се притеснявай,от сега нататък с всяка изминала година увереността ти ще се покачва и ще възмъжаваш.Самият аз съм на 19 и също като теб спортувам боен спорт,недей да се отказваш!!!Тренировките също те изграждат и помагат много.Та имам наблюдения - на 17 и аз не бях уверен колкото съм сега,пък и все още има какво да се желае,но да не забравяме,че мъж не се става за ден или два  Усмивчица Трябват си години и опит.Постарай се да изпълниш нещата за принципите и думата,които ти казах,а другото не го мисли и го остави на времето  Намигване

За момичетата - наистина по-големите имат нещо като предразсъдък за по-малките и не ги възприемат сериозно.Особено в тази възраст мацките гледат гадже поне с 1 година по-голямо,пък доста често има и момичета на 18-19 с момчета на 25-27.Според мен се цели в мацки на 15-17,с тях ще ти е по-комфортно и ще се чувстваш по-добре около тях  Намигване Успех!
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
lone wolf
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Юли 04, 2015, 17:57 »

Благодаря за изчерпателният отговор.
А относно предразсъдъците на по-големите мацки ,мисля,че си прав и ще пробвам с по-малки.  Ухилен
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3861

Профил
« Отговор #3 -: Юли 06, 2015, 12:45 »

На морето ли работиш? Защото стана дума нещо за плаж...
Едва ли си отишъл там да правиш кинти, по-скоро да се забавляваш. На тия години не вярвам да градиш кариера в туристическия бизнес. Така че на бачкане гледай да отбиеш номера колкото да не те уволнят, а вечер излизай да се упражняваш.
Да си добър с мацките е нещо, което се учи - много малко хора са се родили така. Сигурно познаваш разни бармани по заведения около теб, където можеш да пиеш по-тънко, виси там сред хора, гледай играчите какво правят и прави същото, гледай и тези дето не им се получава - за да знаеш какво да не правиш, пробвай сам когато се случат някакви мацки до теб, след време ще почнеш и сам да ги преследваш и да ги отваряш, ще натрупаш опит и рутина и можеш да станеш добър.
Активен
lone wolf
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Юли 06, 2015, 13:44 »

На морето ли работиш? Защото стана дума нещо за плаж...
Едва ли си отишъл там да правиш кинти, по-скоро да се забавляваш. На тия години не вярвам да градиш кариера в туристическия бизнес. Така че на бачкане гледай да отбиеш номера колкото да не те уволнят, а вечер излизай да се упражняваш.
Да си добър с мацките е нещо, което се учи - много малко хора са се родили така. Сигурно познаваш разни бармани по заведения около теб, където можеш да пиеш по-тънко, виси там сред хора, гледай играчите какво правят и прави същото, гледай и тези дето не им се получава - за да знаеш какво да не правиш, пробвай сам когато се случат някакви мацки до теб, след време ще почнеш и сам да ги преследваш и да ги отваряш, ще натрупаш опит и рутина и можеш да станеш добър.

.  Ами аз на морето живея по принцип  Ухилен Ухилен и бачкам за първа година,опитвам се да си върша задълженията както трябва и т.н. ,сигурно щото съм още новак...но ще пробвам с твоята схема,ще бачкам отгоре ,отгоре (то и без това не е кой знае ква работа,само дето много ми урязва времето ).А като по-старши ,кажи ми какво мислиш за соло пикъпа(някви tip-ове и съвети) ,щото моите приятели са си доволни от левислава и десислава и не са много надъхани. Усмивчица
Активен
Somewhere
PuP Masterpiece
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 226

Ex Fide Fiducia

Профил
« Отговор #5 -: Юли 25, 2015, 10:58 »

Как да си оправиш фрейма? Това е доста интересен въпрос, защото фрейма не е само пик-ъп и мацки, това си ти и начинът по който се изразяваш, това са твоите рамки които си налагаш и твоите лични убеждения. Преди да пристъпиш към "оправянето" е нужно да се запиташ, как се е зародил този фрейм във който си! Защо живееш със тези убеждения на пример а не със други или пък със тези които искаш да живееш. Още от ранна детска възраст, когато започваме да изследваме реалноста ние започваме да си налагаме и граници - до къде можем да стигнем. Предимно учим за света от хората около нас или от книгите. Там те ни казват, че живота бил такъв или инакъв и ние нямаме голям избор, освен да повярваме във това, което хората разправят, че той бил! Казват ни винаги да се оглебждаме преди да пресечем улицата, казват ни, че трябва да учим за да имаме стабилно бъдеще. Казват ни, че не трябва да стоим до късно по нощите, защото можело да ни се случат лоши неща, или пък, че сънищата са просто едни измишльотини на които не трябва да вярваме!!! Така хората започват да ни поставят рамки във които живеем. Ние постепенно се отдалечаваме от собствената си реалност и възможноста да изследваме света като творци и приемаме граници поставени ни от вън! Ти сам ли си изгради този фрейм, или не помниш защо се чувстваш така и си със тези убеждения? Помниш ли точно кога си решил, че те е страх от мацките и от разговорите със непознати? Единствения начин да промениш тези така дълбоко закоренени убеждения е да започнеш да ги наблюдаваш неутрално. Наблюдаваи чувствата си, наблюдаваи жестовете и поведението си. Не след дълго ще установиш, че тялото ти деиства като програма(робот) има много закодирани неща, които правиш по навик без въобще да си даваш сметка, че ги правиш! Ние сме възприематели, обаче това, което възприемаме е една заблуда разказана от момента на раждането ни. За това трябва да се дебнем за всички автоматизми. На пример наблюдаваи как си кръстосваш ръцете, как ходиш, как дишаш и ще установиш, че почти всичко което тялото ти прави е един навик, просто така е обучено. Промяната на внушените ни убеждения е много трудна, изисква се силна концентрация и доближаване до нас самите. Това става със много самонаблюдение и осъзнаване на света около нас. "Ако някое твое възприятие от съня-реалност те боли, то е защото мислиш, че не си негов собственик, че не го създаваш ти и за това не можеш да го промениш. Боли те собствената ти липса на вяра. Погледни тази болка, тя е твоя билет към свободата. Тя ти позказва онази точка в теб, в която си спрял да създаваш твоя сън и си приел лудите и странни сънища на другите за свои. Показва ти, че си приел, да бъдеш създаван, вместо да си създател и как си продал собственото си злато на чужди намерения...Събуди се, приятелю, вървиш спейки и така е опасно. Събуди се и виж на кого подари силата си да създаваш. Виж, чий мечти сбъдваш днес и се запитай твои ли са те? Какво ти носят - болка или щастие? Във всеки един момент, по всяко едно време, можеш да избереш нещо различно за себе си и да започнеш друг път, само трябва да се събудиш"! Ключът е самонаблюдение на макс и премахване на втълпените и несъзнателни убеждения, изгради си свои собствени и повярвай във тях! Виж ние имаме силата да създаваме реалноста си такава, каквато ни харесва и ни допада! Забрави всичко, което са ти разправяли за света и си създай свой собствен свят, където повече няма да има болка, неувереност и безсмислено страдание и нерви! Направи си реалноста светла и приятна за живеене, все пак ти си създателят.
Активен

Животът е кратък и след това умираш, нали знаете?
anonimen
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 170

Профил
« Отговор #6 -: Юли 27, 2015, 13:50 »

Привет на всички. Завърти очи
Нов съм в тук,но наистина искам да се променя към по-добро и да се доближа колкото мога повече до идеала си за "готин пич". На 17 съм и се занимавам с бойни изкуства и спорт (това лято не,защото работя),никога не съм си имал гадже (мисля ,че това не е нормално) и повечето момичета ме възприемат само като приятел.Изчетох всички статии за това как да променим фрейма си и да бъдем Алфа....звучи лесно ,но не е чак толкова.Опитвам се да бъда по-уверен в себе си,да имам самочуствие и т.н. ,но понякога просто се сдухвам.Днес например,колегата на работа заговори едно доста симпатично непознато  момиче без проблем ,взе и фейсбука и предполагам,че ще излязат....сдухах се,защото аз забивам когато говоря с момичета.Преди няколко дни ме запознаха с едно момиче,тя е на 19 - по -голяма от мен с 2 години,мисля ,че не успях да създам добро първо впечатление ,но въпреки това отидохме с нея на плаж.Не беше кой знае какво ,даже мисля ,че и беше скучно....общо взето не можах да направя нищо и от тогава само сме се засичали няколко пъти за по 5-10 минути.Наистина я харесвам ,но не знам какво да правя,как да я впечатля,дали тя би се занимавала с по - малко от нея момче.За това моля за съвети от някои PUA- та . Нерешителен

Мисля, че просто не си уверен и невярваш в успеха. Тренираш, което би трябвало да ти дава увереност, но работата която работиш ти отнема част от увереността. Ако работиш като барман може да ти изникват въпроси от сорта тази няма да хареса един беден барман, не съм достатъчно добър за нея и други подобни.Голяма част от увереността при жените идва от това как изглеждат а при мъжете идва от това какви успехи постигат било то да правят изкуство, да се бият, да имат пари и така да са финансово независими. Една грозна жена в 21 век може да се превърне в красива ако си плати за съответните процедури. Един неуверен мъж за да се превърне в уверен трябва да постигне нещо с което да се гордее и да се чувства жив.
Активен
AuDacious
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 33

Профил
« Отговор #7 -: Август 01, 2015, 19:33 »

По писането ти лъха на дървено, разчупи се малко, разчупи си зоната, прави нови и нови неща. ЧЕТИ КНИГИ, четенето обогатява речника, историитете там ти дават основи за занимавка после и да си измисляш твой, развивай се, ставай рано, тичай, плувай , таива работи - работи върху себе си. Не се цели в каките, ти с тези на твоята възраст, че и по - малки трудно и се оправил, пък за какички си мислиш.

Работата може да те научи на дисциплина и режим, но ще ти взима от свободното време. Докато си там се оглеждай, прави контакти, говори с нови хора, шегувай се със стари, бъди по - отворен и гъвкав.

Имаш желание, това си личи, но имаш път да минеш, да се опариш, да се нараниш, депресираш, но да продължиш напред, разивай се, не приемай неуспехите за нещо голямо, те ще са цял живот. Какво въобще е неуспех??? Само в главите ни от програмирането на общността.
Активен
devasao
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Август 08, 2015, 13:50 »

Somewhere  видях, че си ми писал на ЛС, но не мога да ти отговоря, защото ми изписва, че си достигнал някакъв лимит на съобщенията. Ако можеш ми дай линк на ЛС да те намеря във фейсбука.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: