Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 06, 2021, 05:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Бизнес стратегия  (Прочетена 12814 пъти)
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1198

Профил
« -: Август 15, 2015, 21:14 »

Понеже този раздел малко куца ....направо е западнал , а както се вижда за да си успешен в живота трябва да си подсигурен сега а и за старини.

Това на доста голяма част от хората куца и то доста. А няма тема , която да е смислена поне засега иначе идеята за този раздел е супер.

Занимавам се с финанси от 10 г и поради факта че много от работодателите искат служители поне 3 в 1 , но да плащат за един и то минимално реших да мина на частна практика.
Тук идва въпросът как да се намерят клиенти и на какви цени. В бранша има горе долу установени цени за услугите , които мога да извършвам НО .... като новак за да пробия ми трябва таран така да се каже , т.е. нещо с което да накарам потенциални клиенти поне да се срещнат с мен на бизнес среща.

Въпросите ми са само и единствено към тези , които се занимават със собствен бизнес :
1 ) Моите цени ако са 15 - 30 % от стандартните добро начало ли е ?
2 ) Преди време продаваха едни пакети с мейли ( нещо от сорта на 10 000 - 250 000 мейла на фирми ) , ако се направи масирана рекламна кампания по този начин дали би довело до някакъв резултат?

В книгата си "7-те навика на високоефективните хора" , Стивън Кови пише че първото и основно нещо е проактивността. Най общо означава че за да се постигне нещо , трябва да се предприеме действие. Това и за бизнеса и за жените важи с еднаква сила.
Активен

Никога не се отказвай .
Furious
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #1 -: Август 15, 2015, 21:20 »

Какво точно означава, като кажеш, че се занимаваш с финанси ? Какво правиш де факто ?

И аз искам да започна на частно и смятам, като за начало да взимам г/д колкото заплатата си на час.
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Август 15, 2015, 21:23 »

Какво точно означава, като кажеш, че се занимаваш с финанси ? Какво правиш де факто ?

И аз искам да започна на частно и смятам, като за начало да взимам г/д колкото заплатата си на час.

Няма да стане толкова бързо , особенно ако взимаш 1000 +.

Активен

Никога не се отказвай .
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Август 15, 2015, 21:35 »

Каква е най ориентировъчно цената за сайт ? 300 - 500 лв ?
Активен

Никога не се отказвай .
Furious
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Август 15, 2015, 22:01 »

Добави още една нула отзад, тия за 500 лв са фирмени с по 2-3 странички по тях.
Активен
clown
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 105

Профил
« Отговор #5 -: Август 15, 2015, 23:44 »

300 - 500 ако е на WordPress. Мисля, че толкова вървят, но не съм напълно запознат.

Иначе за стартиране разгледай тези линкове:

https://www.elance.com/q/find-work

http://www.freelancemarketingtips.net/

За финанси друго ... Forex ?
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Август 16, 2015, 10:37 »

Ми точно фирмен ми трябва с 2 - странички , какво предлагам и колко струва. Сайт за 5 бона , нито ми върши работа , нито мога да си го позволя като средства.

Като се поразрових в нета попаднах на статия че това с покупката на мейли не е оферта. Най много да имам разправии с КЗП.
Но другото с цените ?

Примерно , ако една услуга струва 100 лв , колко би било удачно да намаля?

Ако е прекалено много буди съмнение а ако е на същите цени съм един от всички предлагащи същото. Върти ми се в главата нещо от сорта на 15 - 20 % намаление и някакви пакетни цени ( като по заведенията - уиски с коли / ред бул / сок обикновенно е около 10 - 15 по евтино ако ги поръчаш поотделно ).

Айде стратезите , хиляди теории и стратегии за жени ? А за пари ? Парите носят статус и самочувствие , освен че ти гарантират по нормален и спокоен живот.
Активен

Никога не се отказвай .
clown
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 105

Профил
« Отговор #7 -: Август 16, 2015, 13:11 »

Принципно, ако ще търсиш някой да ти прави сайт за 500лв. По - добре се пробвай първо ти да си го направиш, не е много сложно ако ще е само статични странници с малко текст и контакти за първо време. Или хвани някои приятел програмист или ти се разрови в :

https://bg.wordpress.org/

http://telerikacademy.com/Courses/Courses/Details/65 - нз до колко курса е читав, не съм php програмист.

http://www.pluralsight.com/search/?searchTerm=wordpress може да видиш и тук, но се плаща за уроците.

Нз точно с какви финанси си се занимавал, но погледни freelance сайта, който съм ти пратил по - нагоре. Погледни дали не можеш да се пласираш някъде, със сигурност ще е по - добре от колкото да работиш на българският пазар, макар че и там си има лайна.
Активен
Furious
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Август 16, 2015, 13:36 »

Ми точно фирмен ми трябва с 2 - странички , какво предлагам и колко струва. Сайт за 5 бона , нито ми върши работа , нито мога да си го позволя като средства.
За толкова прост сайт по-добре хвани някой на който му трябват проекти за портфолио и да ти го направи за 100-150 лв. Или някой не толкова опитен.

Като за начало ще трябва да подбиваш цени, това е ясно. След като натрупаш опит ще започнеш да вдигаш цените.
Как обаче клиентите ти ще разберат, че имаш опит ? Можеш ли да покажеш каква работа си свършил ? За да го направиш можеш на сайта да имаш секция препоръки ( не е никак сложно като функционалност ). Това пак разбира се зависи и от това, което правиш, защото  така и не обясни.

Как можеш да оцениш че една услуга струва 100 лв ?
Аз от моята гледна точка си го представям така. Един iOS програмист взима около 20$ / час. Ако искаш да подбиеш цената започваш на около 15$ / час и след като натрупаш репутация вдигаш до 20 и нагоре.
Няма как да ти предложа никакви стратегии, като не знам естеството на работа - финанси е супер общо понятие.

пп: Иначе виж наистина този сайт, който ти прати @clown - http://www.freelancemarketingtips.net/ - аз го разгледах и ми хареса, има вътре реални примери, които ще ти помогнат доста.
Активен
NetLight
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #9 -: Август 16, 2015, 21:47 »

1) Добре е да не са драстично по-ниски. Предизвикват съмнение и ще ти е трудно да ги вдигнеш в последствие. При всички случаи най-разумната стратегия е да се заложи на качеството

2)Не съм пробвал и никога не бих подобни "бомбени килими". В нашето съвремие ,когато сме атакувани от маркетинг от всякакви медии, е доста трудно да проработи подобна тактика. Дори и да решиш да пишеш, много е важно какво ще е посланието.

На твое място първо бих започнал с клиенти от "старата" работа. После приятели, роднини, познати, препоръки. И въобще всички на радиус от метър от теб трябва да знаят с какво се занимаваш.

Препоръчвам две книги по темата:
"Милионер без образование" Майкъл Елсберг. В нея се обсъждат кои са основните умения за да пробиеш в собствен бизнес и как да ги изградиш.
"Посмей да бъдеш различен" Алесандро Форте. Тематиката отново е бизнестратегии, специално във финансовата област.

Стана ми любопитно какво точно си предприел, имаш ЛС...
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: