Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 27, 2021, 08:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Чек  (Прочетена 9778 пъти)
Fiesta
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

Memento mori

Профил
« -: Май 02, 2016, 18:29 »

Здравейте! Моят въпрос няма нищо общо със съблазняването на жени, но понеже тук има доста по-възрастни, по-вещи и по-опитни от мен потребители, се обръщам към вас с надеждата да си изясня някои неща. Ако искам да осребря чек, който съм получил от Щатите, по-точно е такъв, който е за връщане на данъците(тоест валутата е американски долар), понеже бях на бригада, какъв е най-бързият начин да го направя? Парите ми трябват спешно, пък четох, че в банките в България осребряването на чек ставало за минимум 20 работни дни. Четох на различни места и това, което намерих е, че би могло да стане за 10 работни дни в Асет Банк, но днес не им звънях, понеже е неработен ден. Обърнах се и към Workabroad llc, понеже и там бях чел в техния сайт, че можели да го направят веднага, без дълги срокове за чакане, но когато се обадих, жената отсреща ми отвърна, че вече не го правели и не се осребрявали чекове в България, понеже бил вкаран някакъв нов закон от март тази година и реакцията ми беше "Какво, по дяволите?", смисъл звучи ми мега абсурдно. Ще продължавам да търся начин, но всякакъв вид помощ от ваша страна би ми дошла от полза. Благодаря на всеки, който е отделил от времето си дори само да го прочете. Усмивчица
Активен

Забавянето е най-опасната форма на отказ.
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #1 -: Май 02, 2016, 19:50 »

Потърси в нета номер на адвокат, който се занимава с частно право и го попитай.Съмнявам се да ти поиска нещо за услугата.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 745

Профил
« Отговор #2 -: Май 02, 2016, 19:54 »

Звънни по тел или иди лично във всяка от по-големите банки и питай там.

До колкото си написал, не си питал в нито една банка, а само в уърк аброад, което не го знам какво е, но вероятно е някаква си измислена фирма.
Чекове се депозират в банки!
Съответно твоята работа е свързана с тях!

Ако е правителствен чек, може би има шанс да няма изчакване за проверка. Но не знам в бг как процедират.
Можеш да потърсиш и клон на някоя американска или канадска банка.

Друг вариант, ако имаш сметка в американска или канадска банка,
инсталираш си мобилна апликация, щракваш си чека с айфонерата и се депозира директно.

п.с. Джъст а Бой, да потърси адвокат за депозиране на чек,
ти сериозно ли!?
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Усмивчица
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #3 -: Май 02, 2016, 19:58 »

Да.Адвокатите частно право се занимават точно с това - чекове, сключване на сделки, заверяване на нотариални актове и т.н. Сигурен съм, че ще му кажат какво да прави.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 745

Профил
« Отговор #4 -: Май 02, 2016, 20:48 »

Какво по-точно ги правят тия чекове, и те на чие име са написани?

А бтв, заверяването на нотариални актове го правят само нотариусите, а не адвокатите. (те пак са адвокати, ама специален тип)

Сключването на сделки също не го правят те в повечето случаи.
Сделките се сключват между произволни физически или юридически лица.
Адвокатите евентуално могат само да бъдат наети, за да оформят документацията, ако се налага, и евентуално да дадат някой съвет.

А самото подписване се прави лично от човека или фирмата, освен ако адвокатът няма пълномощно, което по същество е напълно частен случай.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Усмивчица
Fiesta
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 78

Memento mori

Профил
« Отговор #5 -: Май 03, 2016, 01:03 »

Благодаря за бързия отговор, прави сте, че не съм проверил, но сега бяха празници и затова. При първа възможност ще проверя как стоят нещата и ще се надявам да няма съответната проверка. Ако има нещо, пак ще пиша, пожелавам ви спорна седмица. Усмивчица
Активен

Забавянето е най-опасната форма на отказ.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: