Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 04, 2021, 03:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  
Автор Тема: Домашното насилие - числа, данни и статистика  (Прочетена 16417 пъти)
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1963

Профил WWW
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2016, 10:01 »

Роял, разбирам те, защото знам, че се чувстваш лично засегнат. Но не е хубаво да се стига до лични обиди, въпреки че понякога е невъзможно. Аз самият много често изпадам в такава ситуация.

За добро или лошо форумът често се движи на ръба на добрия тон, и за хубаво или за лошо - може би по-скоро за хубаво, то и това му е най-хубавото - всеки има абсолютна свобода да пише каквото мисли.

Аз пък много се дразня на нацистки и антисемитиски и расистки мнения, но се опитвам да оборвам писателите на тези мнения с доводи, а не с лични нападки.

Все повече се убеждавам, че историята е едно доста субективно понятие, щом се стигне до казуса - кой е добър и кой е лош.

Има факти, има войни, но ако разгледаме цялата световна история абсолютно безпристрастно - категорията добро и лошо просто не съществуват.

Наскоро по тази тема бях написал и нещо като разказ да речем:

https://thepositivestory.wordpress.com/psychology/vsichko_e_subektivno/

Поздрави.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #81 -: Октомври 27, 2016, 10:05 »

Аз на никой не се обиждам. Експерементирах. Провокирах по някакъв начин, за да покажа резултати и ги получих. Просто и ясно. Много често в насилието се говори за виктъм блейминг. Няма такова животно. Ако си виктъм, много често сам си си виновен, заради безумно поведение. За това имаме мозъци, за да ги ползваме.

Ако някой трябва да се извини това съм аз. Съжалявам, че ви изманипулирах по такъв начин, момчета. Исках да покажа на кака ви Здрач и другата страна на света. Мъжете изключително много са тормозени също, но за разлика, ние или се научаваме как да игнорираме, или справяме с тормоза. Давам един пример, който често ми се случва под различни форми в дискотеки. Мъжка тоалетна, пререждам някакъв, че направо ще се напикая, при което този някакъв почва да ми говори, че му е писнало да го пререждат балъци, извинявам му се, а той пиян и продължава. Бича му пълен игнор и си излизам. Сега ако бях тъпа пикла, 90 % от населението по дискотеките, щях да се разбуча, да се направя на важна да извикам приятелите си и да стане голям скандал. Ако пък бях селски бек, щях да му размажа пияната физиономия. Въпроса е, че съм си сложил главата на раменете и съм се замисли, че обиди от пияни хора не могат да ме засегнат. Изтраях си и този човек не съм го виждал никога повече.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #82 -: Октомври 27, 2016, 10:11 »

Нещо не схванах , Инс.

Точно вчера четох - мисля че е това - за психологическата трактовка да приписваме вината за лоши събития като изнасилвания на жертвата.

Много хора си мислят, че някоя жена е била изнасилена, защото е предизвикала това с начина си на обличане и поведение. Хората обвиняват жертвата, за да защитят собствената си психологическа убеденост, че ако правиш правилните/добрите неща, ще ти се случват хубави неща и лошо няма да ти се случи. И за да защитят тази своя психология, те обвиняват жертвата за престъплението.

Така че - има такова животно - и не, ЖЕРТВАТА не е виновна, а хората я смятат за ВИНОВНА, за да защитят убеждението си, че живеят в справедлив свят и съдбата им зависи само от действията им. Което естествено не е вярно - съдбата ни до голяма доза зависи от късмета.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 327

Профил
« Отговор #83 -: Октомври 27, 2016, 10:15 »

Coconut аз затова избягвам да коментирам подобни теми и смятам, че подобни коментари като тези на Ins въобще не трябва да бъдат писани, освен ако не се цели дисхармония и скандал. Ins на теб това не ти е за първи път, ти това го мислиш и се опитваш да го налагаш чрез коментарите си, а тъжното е, че и много други като теб го мислят. Знам, че така ви учат. Аз това съм го слушал и от други като тебе, абсолютно същите коментари, и пак така съм реагирал. Но за разлика от сегашната ситуация, при тях не е било във виртуалния свят.
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #84 -: Октомври 27, 2016, 10:16 »

Няма такова животно като късмет. Всичко зависи от теб в тоя живот. Ама всичко. Можеш адски много да влияеш и на хората и на собствения си живот, че този фактор наречен късмет да клони към нулата.

Чувал ли си за Виктор Франкл. Еврейн в конц. лагер. Докато е в конц лагер, създава раздел в психологията, а после написва и една от най-великите книги в човечеството. До такава степен влият на конц. лагера, че чак гардовете му го слушат, обичат го и му ходят на лекции. Велик човек.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #85 -: Октомври 27, 2016, 10:27 »

Хахахахаахахахахаххаха...

не искам да те оборвам, но ето няколко примера:

-числата от тотото
-болести
-идва някъв диктатор/война и те осакатяват, ограбват, арестуват
-пада ти тухла на главата - съвсем истински случай - една позната не може да си движи тялото от главата надолу, заради паднал върху нея леден къс в града - тоест неподвижна е на легло с години
-гръмотевици, природни явления

и т.н.

Да, хората са най-умните животни, но не са богове.

Само преди сто години в Испания са умрели 20 млн от грип. Сега има ваксини, но неизвестната компонента в нашата съдба е доста голяма и има много независими фактори.

Ако всичко зависеше от нас, всички щяхме да сме богати, здрави и щастливи.

Специално за Виктор Франкъл - доста го чета и статии за него написах няколко, в същия моя сайт...

и да признавам - психичното влияе силно на това, което ни се случва. Понякога с положителни или отрицателни мисли може да променим ситуацията....но винаги има голяма доза шанс.

Какво ще кажеш за деца родени с рак или СПИН... какво са можели тези деца да направят за да не е така.

И специално Виктор Франкъл казва следното : не можеш да избереш какво ти се случва, но можеш винаги да си силен и положителен и тогава имаш по-голям шанс, но не 100 %.

Франкъл посочва три смисъла на човешкия живот:
– Работата
– Любовта
– Смелостта в трудни времена

Оцеляването става много по-лесно, когато имаш причина да живееш. Имаш смисъл. Три неща могат да дадат смисъл на живота според Виктор Франкъл :

– идея, за която работиш и на която да се посветиш
– човек, когото да обичаш
– силата на волята и вярата в бъдещето, в момент на силно страдание и болка.
Активен

ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #86 -: Октомври 27, 2016, 10:53 »

Bro, ти се мучиш да ме оборваш с неща дето стават с 1 на милион. Да те удари гръм, да ти се падне 6 от тотото, да ти падне тухла на главата, да те завладее Ердоган. Да се родиш с ХИВ и тн.

Много и ни надценяваш. Не всеки е толкова проактивен, колкото ти ми се иска. И аз съм голям мързел. Днес реших да се наспа вместо да отида на уроци по френски. Вчера за контраст имам 12км извървени, около 200 пропътувани, бях на 5 часа урок по френски, въпреки че вече говоря 4 езика, и накрая дори вървях под дъжда и отидох мокър на тренировки по кик бокс, въпреки че ходя и на фитнес и на бокс, където завършихме с тежък спаринг.

Но не всеки е дори активен колкото мен, въпреки че аз се имам за мързелив и все пак съм по активен от много хора. И нека си признаем хората сме адски мързелива паплач и обичаме да се оправдаваме... най-често с късмет. Имам аверче. Гледаш го здраво момче, уж иска да става охранител и в момента буквално работи като пазач на обект... на 30 години бе бро. Викам му Ивчо, хайде на бойни спортове бе, ако си сериозен ще те уредя да вземеш цертификат да можеш да преподаваш след време, отрицателен отговор. Била му счупена ръката. Викам му Ивчо, хайде на стрелба бе, намерих курс за 250 лв дават и китапи като го завършиш... ами аз сега... ама така... ама нямам пари... ама всеки ден трябва да ходя.... Ивчо хайде на фитнесче бе.... ами аз само сутрин ходя, нищо че не съм ходил от 4 дни... та да не сме богове. Много сме безотговорни, и мързеливи за това.  

Та това момче, младо много перспективно с перфектни дадености да стане дори атлет на 30. Седи и се врънка... те жените само парите гледат. Еми бро стоиш пазач на 700 лева заплата, коя ще е тая тъпата да се върже с теб за постоянно. Да може да ебнеш 2-3 за 1 година, ама си вече на 30 да му еба мамата. Никоя добра мадама няма да се върже за тебе само за едната физика. А пък ти се оправдавай, че жените харесват мъже с пари. Въпреки че имаш данните да изкарваш маса пари само с физиката си.
Активен
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #87 -: Октомври 27, 2016, 11:44 »

Цитат
Та това момче, младо много перспективно с перфектни дадености да стане дори атлет на 30. Седи и се врънка... те жените само парите гледат. Еми бро стоиш пазач на 700 лева заплата, коя ще е тая тъпата да се върже с теб за постоянно. Да може да ебнеш 2-3 за 1 година, ама си вече на 30 да му еба мамата. Никоя добра мадама няма да се върже за тебе само за едната физика. А пък ти се оправдавай, че жените харесват мъже с пари. Въпреки че имаш данните да изкарваш маса пари само с физиката си.
Като цяло си прав(за мързела).,но как така може да изкарва маса пари само от физиката си ?
Най много да се уреди охрана на дискотека/личен бодигард..............но маса пари няма да падат оттам...........или пропускам нещо ?
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 243

Профил
« Отговор #88 -: Октомври 27, 2016, 11:58 »

Стефане, нещо не се разбрахме. Аз не говорех за цвят на кожата. Да и аз в Созопол блокът ми беше точно срещу къщите на циганите, на има няма 20 метра разстояние. И знам че родителите са си давали на заем разни неща, помагали са си и т.н.
Това за което ти говориш е затворено общество. Там могат да са проблем външните хора, а местните са общо взето всичките на едно дередже.

Аз говоря за големите градове, в една държава, където влиза огромен брой хора, на средно по-бедни от местното население, бездомни, неквалифицирани, многодетни, необразовани и с различни културни разбирания. И така стигаме до:
"Ок...влизат емигранти...не крадат работата на стоун, ами работите, дето не изискват висока квалификация...заплатите падат, уволнения и нови наемания под път и над път. Заради емигрантите има повече хора на същата територия, и не само повече от всички хора, ами повече от най-бедните хора. Те няма като влязат и веднага да изкарат 3 висшета, така че...общо взето ще си останат на него хал. Повече бедни = повече престъпност. "

Тоест, дай някаква идея за интеграция, без повишаване на престъпността, без дискриминация на местните за сметка на приютените емигранти (от страх от расизъм), и без местните да бъдат обременени примерно с по-високи данъци, за да може да се плати за емигрантите.

Всъщност, разбрах те напълно още първият път - извадих обаче умишлено изказването от контекста, извинявай за което. Да, моят аргумент не издържа - всеки нов в едно затворено общество ще бъде отхвърлен. Аргумента ти е много точен, моят няма място в спора.

Всъщност наистина съм мислил доста какво би могло да се направи. Ще ти изложа моята гледна точка, звучи абсурдна и противоречива и повдига много неудобни въпроси.
В момента емигрантите плащат на каналджии (приемаме базова цена 5 000 евро на човек) за да бъдат закарани до определена страна. Риска, който поемат емигрантите е огромен, дори заплащат с живота си. Приеаме, че до момента имам 3 000 души загинали при самият трафик.
Защо страните от ЕС не приемат примерно емигрантите като икономически субекти. Примерно обявяват цена от 5 000 евро, за един човек, който иска да дойде в Европа. Срещу тази цена, страна в която ще бъде приет ще му бъде осигурено в продължение на 1-2 години квартира (реално емигранта си заплаща за всичко това), правото свободно да влезе в страната и да работи. Сега, много е важно да има ПОДБОР - правилен подбор на хората. И тук не говорим за дискриминация а говорим за практически неща, задължителни документ за самоличност, хубаво е ако имаще някакви други документи се изискат примерно са собственост или каквото и да е, трудова книжка удостоверяваща някакъв опит или занаят. И се започва - с приоритет, работещите мъже между 15-25 години. Защо тях първо - ами защото е хубаво да се махнат от мястото на конфликта и да спрат всякакви отмъщения и ярсот от тяхна страна. Едва ли някой ще води война срещу жени и деца. Вариант е също - първо жените и децата да се подбират, но това ще пречи на интеграцията в новата им страна, тъй като те ще трябва да работят и едва ли много ще остава време за децата и тяхното възпитание. Тук е наистина сложно, не знам точно какво и как - дали семейства трябва направо да се интегрират или личности. Всеки подбор ще има плюсове и минуси. Хубаво е да бъдат хора с професии/занаяти или с някакви умения езици/или каквото се сетите. Така просто е по-вероятно да си намерят някаква работа в новата им страна. Хубаво е тук в тази част - държавата да помогне по някакъв начин, и тук нямам в предвид социални помощи. Просто да осигури на емигрантите работа (никой не  е казал, че ще станат доктори или хирурзи веднага) ами просто дори и помощна работа. Въпреки, всички високи цифри на безработица за всички страни, аз съм на мнение, че всеки човек който е физически здрав и годен за работа - винаги може да намери какво да работи - винаги. Дали ще захване земеделие (специално в България има толкова пустеещи земи, че всички емигранти вкупом не могат да ги обработват), помощен персонал, дори метач на улицата - няма значение. В частта си младежата безработица е проблем на младите - имат нереални очаквания за заплати + количеството работа което трябва да се върши. Аз страх, че някой емигрант (или друг човек) изобщо ще ми вземе работата никога не съм имал - няма незаменими хора, но когато си добър в нещо вярвам ако не богат, то със сигурност няма да умреш от глад.
Отделно в продължение на 1-2 години държавата да осъщестява някакъв контрол над емигрантите - например да следи дали наистина работят и самите те се опитват да се интегрират в обществото, дали са съвестни и честни граждани ит.н Ако не си е мръднал пръста някого в тези си опити - съжаляваме господине/госпожо - вие НЕ МОЖЕТЕ да бъдете част от това общество - моля намерете си друго. Интеграцията е двупосочен процес - трябва компромиси и от двете страни, но по големият трябва да бъде от емигранта, все пак той изявява свото желание да живее в друго общество доброволно. Нямам нищо против джамииите, но имам против 6 път на ден високоговорители да пищят с молитиви. Същото се отнася и за църквите - биенето на камбаните - на големи празници 5-6 пъти в годината окей, ама според църквата имаме 190 празника. За всички останали "културни" практики - по същият начин. Обучението да бъде задължителна част от процеса на интеграция за децата. Като цяло е хубаво самите емигранти да не се скубчват на големи групи на едно място (примерно до 150 човека от определено малцинство/етническа група в определна зона), това ще улесни например групови занимания, намиране на работа, дори обучението на емигрантите, без да разрушава чувството им за собствено общество.
Кое точно и какво би станало - може да се направи само чрен истински експеримент и се проследи развитието за по-голям период от време.
Основният проблем е, че прилича на търговия с човешки живот - т.е който има парите ще се спаси който ги няма ще си умре. Звучи кофти, но не е точно така - със сигурност обаче две неща ще се случат - няма да има загинали емигранти при опитите да емигрират, и с всичките проверки  ще успеят да се пресеят терористите от обикновенните граждани (до определена степен). Само по себе си - това е политическо самоубийство за всеки политик който си отвори устата за подобна идея, да взема пари от страдащи хора. За каналджиите не виждам морални дилеми и всички го приемат като fair game, дори самите емигранти. Но ако на емигранта му се наложи да плати на държава която да го приеме ще го приема, вс еедно че се възползват от положението му. Още един пример: да кажем, че в една страна настъпва суша. Двама човека от съседната страна виждат това нещо. Единият (А) казва - мен не ми пука и си остава да си лежи на леглото, а другият (Б) започва да продава вода на нуждаещите се на тройни-петорни цени. Кой прави по-голям зло?
Ако и двамата постъпят като А - бъдещето е ясно, всички до 7-8 дни ще измрат без вода.
Ако и двамата постъпят като Б - бъдещето е малко по -неясно, хората МОЖЕ и да  се спасят, но ще бъдат бедни, защото ще са дали висчките си пари/земи за вода.
Европа в момента - има изхода от решениеята които са поели с политиката си към емигрантите си. Има ясни и точни резултати.
Има ли и друг път - има разбира се, но е с неясен изход, и май никоя страна не иска да мине през него, ще има решения от типа кои ще живее и кой ще умре, но това е грешният въпрос - верният е КОЛКО ХОРА ЩЕ ЖИВЕЯТ и КОЛКО ЩЕ УМРАТ от бъдещите решения.
Лично аз, дори ако можех да приложа тази идея на практика, ще ми бъде много трудно на взема точни и непредубедени решения. И дори не съм сигурен, дали ще имам силата и волята да го направя. Защото в случай, че се окаже грешно решението (което е по верятно) тогава последствията могат да бъдат непредсказуеми.

Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #89 -: Октомври 27, 2016, 12:00 »

Давам за пример едно име например. Николай Добруджански. Занимава с ММА. Един от първите професионалисти. В момента е собственик на спортен клуб Десант и организатор на срещи. От самите боеве не се изкарва много пари, но е бил в нишата, занимавал се е, натрупал е опит. Създал е собствен доста добър спортен клуб и прави луди пари от промотиране на спортни срещи и менажирани на бойци.

Давам пример като охранител. Ставаш охранител, разучаваш нишата. Придобиваш опит, създаваш своя охранителна фирма след време... пък защо не и премиер на България - Бойко Борисов.

Давам пример с фитнес. Занимаваш се с фитнес и културизъм, създаваш си зала, правиш клипове за youtube, пишеш книги. Пример с име - Лазар Ангелов. Това момче е пълен идиот, и химик, но знае как да се продава и го прави. Там е в кюпа е. Старае се и създава. За това и е име.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #90 -: Октомври 27, 2016, 13:41 »

На Инс му следя от преди глупостите, които пише и просто не издържах. Коментарите, които публикува ги считам като лична обида..............защото мен лично ме обиждат и ме подлагат на психически тормоз, защото мисля за тях, след като ги прочета.
Ето това визирах, с отговора си, относно "идеите" на берсерк за модерация на коментарите....което той изобщо не чатна. Именно, че не може да се съобразяваме с това, кой от каква тъпотия се trigger-нал и зел че се обидил.

"Е много тъпо отношение наистина. Просто ги блоквай такива хора. Ама и ти малко се изказа - все едно Левски е някъв интригант."

Тихо, че заради теб ще излезе, че наистина има такова нещо като victim blaming Ухилен .

"Много хора си мислят, че някоя жена е била изнасилена, защото е предизвикала това с начина си на обличане и поведение. "

https://www.youtube.com/watch?v=dyX8-lFqBIc

Въпроси тип - как беше облечена, къде ходи, кво прави, как се държа, целят да проверят дали има постоянство в историята на "жертвата" (allegedly), по-правилно е да се нарече обвиняващия, защото "жертва" предполага, че наистина се е случило.
Както обяснявах преди - повечето изнасилвания не се случват от непознати, в тъмни улички с нож в гърлото. Повечето са "няква шматка се напила/надрусала, припаднала на купон, и я наебали", или пък отишла с някакъв у тях, заиграли се, тя вкарала ЛМР (по наше му), и нещата загрубели. Във всичките тези случаи, е имало конкретни стъпки и моменти, в които ако тя е взела правилните и адекватни решения, е нямало да бъде после в тази ситуация. Не казвам, че трябва да бъде изнасилена, не мисля че някой изобщо го казва това. Но предвид, че такива хора има, и не им пука от кого и как се възползват, най-адекватното решение е хората да имат повече отговорност над самите себе си.

Стефане, готини идеи, не знам до колко са реалистични, ама ми харесват.

Само виждам един явен проблем, ето тук - "Ако не си е мръднал пръста някого в тези си опити - съжаляваме господине/госпожо - вие НЕ МОЖЕТЕ да бъдете част от това общество - моля намерете си друго."

Мислиш ли, че тва ще стане току така? Махайте се, "ми добре тръгваме си, хлип, хлип". Аз мисля че има голям шанс да се превърне в протести, бунтове, да не говорим, че ако сме както са и на запад, разни SJWs ще скочат веднага да ги защитават.
Ето кво става в западните страни - бял, млад мъж е ОБВИНЕН в изнасилване, феминистките веднага скачат да викат за главата му на кол. Мюсюлманин изнасилва, феминистките мълчат ИЛИ го защитават, понеже било нетолерантно към културата му, да му държим сметка за тва че изнасилва нашите руси и бели жени.

https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw

А ето и женското отношение към нещата.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
selfmade3
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 64

Профил
« Отговор #91 -: Октомври 27, 2016, 14:17 »

Скриншота ти не се чете или зумва. Във форумното съобщение не виждам никакви обиди, а опита да го изкараш обидно със '"вижте сега какво става"' е меко казано женско. Както и да е, не ти се получи. Все пак има една обидна дума - мекере .

мекере (български)
Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 65
1.Част от чекръка, която служи за навиване на формираната нишка.
2.Подлец, подлизурко.

Според мен, да обиждаш цял народ и да каляш символите му, само за да предизвикаш негативен коментар е подло.
Да признаеш, че не одобряваш ''голяма'' част от идеите на дпс, но да членуваш при тях само заради лична
изгода е подлизурство.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #92 -: Октомври 27, 2016, 14:26 »

Скриншота ти не се чете или зумва.
Натискаш десен бутон на мишката върху картинката, после "изкарай изображението в отделна страница" и готово. Там се зуумва, и се чете....но това е таен хакерски номер, който само най-великите програмисти знаят.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #93 -: Октомври 28, 2016, 13:02 »

Валенс, това е крайно. От такива коментари няма нужда. Аз изисквам единствено уважение...Хареса ми нещо, което ми казаха тези дни, цитирам:- Хората казват, че когато човек е в Рим трябва да се държи като римлянин (т.е да се придържа към техните правила, традиции и обичаи). Това изисквам и аз. Има норми, които трябва да се спазват. Аз съм казал, че един ден ще се боря, да влезе закон в НК, който ще подлага всеки на наказателно преследване, ако уронва и накърнява престижа на българската история, чрез неверни, неточни и недоказани факти и данни, които накърняват морално, личността на всеки българин. Защото не може така да продължават нещата, и всеки що годе можещ да чете и пише, купил си някоя научна титла или дадена му заради партийна принадлежност, да си издава книги, статии, публикации или да говори чрез медии, пълни със заблуждения и неверни факти тези, за история градена векове наред.
Активен

Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #94 -: Октомври 28, 2016, 13:07 »

Валенс, това е крайно. От такива коментари няма нужда. Аз изисквам единствено уважение...Хареса ми нещо, което ми казаха тези дни, цитирам:- Хората казват, че когато човек е в Рим трябва да се държи като римлянин (т.е да се придържа към техните правила, традиции и обичаи). Това изисквам и аз. Има норми, които трябва да се спазват. Аз съм казал, че един ден ще се боря, да влезе закон в НК, който ще подлага всеки на наказателно преследване, ако уронва и накърнява престижа на българската история, чрез неверни, неточни и недоказани факти и данни, които накърняват морално, личността на всеки българин. Защото не може така да продължават нещата, и всеки що годе можещ да чете и пише, купил си някоя научна титла или дадена му заради партийна принадлежност, да си издава книги, статии, публикации или да говори чрез медии, пълни със заблуждения и неверни факти тези, за история градена векове наред.

Така е не може всеки да си скалъпва история. Но по-лошо е, когато като диктатура налагаш точно конкретна версия на историята. Защото тогава е страшно. Защото обикновено историята не е черно и бяло. Защото тогава карат хората по лагери заради една дума далеч от догмата.

А Инквизицията като е горяла хора затова, че твърдат, че Земята е кръгла - правилно ли е. Тя е била кръгла, ама като не са знаели....аз пък предпочитам закони, където ако искам да мога да си кажа, че земята е правоъгълен триъгълник.

Да можем да нараним чувствата на някой защитник на тезата, че земята е кръгла, ама поне няма да стане диктатура.
Активен

ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #95 -: Октомври 28, 2016, 13:48 »

Хитлер ще ти завиди бе, пичага. В демократична държава със свобода на словото това е невъзможно. Няма как да поставиш цензура. И Ердоган не успява дори в демократична държава. Ако мислиш да превърнеш България в Северна Кореа или ... хайде Китай. Давай. До тогава ще ти се смея на простотията.

Историята а и не само тя, не са точни науки. Все едно да кажеш, че сервизът може да бъде измерен. Еми не може. Не всичко е черно и бяло. За това в кратките си отговори, се опитах да ти обясня, че трябва да се научиш да мислиш. Първо започни с това, да осъзнаваш какво четеш. Тренирай четене и виж дали го осъзнаваш. После се научи как една информация се взима от 15 достоверни източника, прави се някакъв вид статистично проучване, и тогава се вадят някакви изводи, по която и да е тема. Така като ти гледам писанията, изобщо не си запознат с академичната култура. Научни титли и сериозни книги или статии не се издават в научни среди току така, пък камо ли заради партийни принадлежности. Партийте не могат да си позволят да финансират, пък камо ли да лобират научна теза. Нямат го този капацитет. Ти изобщо писал ли си дори димпломна работа, да видиш, че не е никак ташак работа да направиш, каквото и да е проучване?

Аз познавам човек, който на 45 едвам едвам си изкара професорската титла, а е един от най-умните хора, които съм срещал. Човекът дори има издателство и води и проверява всякакви submission and revisions в European Journal of Tourism Research и има около 6 издадени книги. Изобщо не знаеш за какво говориш като цяло. Научи се да мислиш, напълно сериозно ти го казвам.
Активен
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #96 -: Октомври 28, 2016, 13:56 »

Аз написах каквото мислех. Повече няма да коментирам по така създалата се дискусия. Мисля, хората разбраха за какво говоря.
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #97 -: Октомври 28, 2016, 14:24 »

Аз съм казал, че един ден ще се боря, да влезе закон в НК, който ще подлага всеки на наказателно преследване, ако уронва и накърнява престижа на българската история, чрез неверни, неточни и недоказани факти и данни, които накърняват морално, личността на всеки българин.
Точно същото правят и Ислямска държава, и талибаните. И точно същите думи и аргументи използват.
Демек искаш да замениш НК с някакъв твой си Шериат, по някакви твои си виждания, та да се почувстваш значим?

Друг е въпроса, че точно пък ти си последния човек, който да каже кое да е истина и да се изказва от името на всички българи Ядосан Нито те е молил някой, нито си подходящ да изразяваш мнения от името на цяла нация!
Активен

Fake it 'til you make it!
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 947

Профил WWW
« Отговор #98 -: Октомври 28, 2016, 18:02 »

Няма да позволя неуважение към модераторите в този форум. Ако Valenc беше проявил малко повече интелигентност нямаше да се стигне до бан.
Трябваше да си отстояваш мнението като Royal, без хейт и обиди.
Не мога да разбера защо ви сърби да си чешите постоянно егото и да спорите постоянно.

Инс, експеримента беше глупав и е нормално да обидиш всеки уважаващ себе си българин. Сега няма да споря по история, но не може да се отрече робството. Въпреки това не смятам мненията ти за хейт.

Темата се затваря, за да не предизвиква нови вълнения.
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
Страници: 1 ... 3 4 [5]
  Изпечатай  

Отиди на: