Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 21, 2021, 01:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Самоотбрана  (Прочетена 23528 пъти)
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1963

Профил WWW
« -: Януари 25, 2017, 15:45 »

Въпрос - кое е най-ефективно според вас за самоотбрана (законна). Кое сте използвали/опитвали, кое е най-болезнено, най-ефективно и най-лесно и бързо за използване :

1) газов пистолет

2) спрейове като

3) електрошок

4) палка
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 427

Профил
« Отговор #1 -: Януари 25, 2017, 17:16 »

Да не си свалял на грешния човек гаджето  :laugh:

По принцип нищо не е сигурно от изброените, но мен най ме кефи елетрошока от изброените ти и айде и спрея, макар че повече жени го използват, другите може да ти донесат раправии с полиция, абе като цяло избягвай кофти ситуации, доколкото можеш, то под действието на адреналина можеш да направиш всичко така че премисли хубаво какво ще носиш в себе си.  Намигване
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #2 -: Януари 25, 2017, 17:19 »

Не, малко ме биха и сега мисля за в бъдеще да съм по подготвен.

Абе гледах един клип в нета :

тоя електрошок изобщо не му направи нищо почти. Малко го боли, ама не е кой знае какво.

Виж пепърспрея ако е добър, наистина прави демидж, ама трябва да го насочиш точно в лицето и да е отблизо.

За полицейската палка малко е нож с две остриета, щото ако ти я вземат, може тебе да те лупат с нея.

За газовия пистолет четох, че изобщо не боляло, дори не можел да скъса дънки...
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Expecto_Patronum
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #3 -: Януари 25, 2017, 18:16 »

Тренирай бойно изкуство, умението да се защитаваш ще ти е за постоянно, дори и като спреш да го тренираш винаги ще си две крачки пред средностатистическия пич, който замахва по селски и ще придобиеш по-голям контрол върху себе си, хладнокръвие и психика.Спрея я го извадиш навреме, я вече са ти накъртили 3-4 и се въргаляш по земята, както и другите. Макар че много зависи кой и колко са от другата страна, все си мисля, че боят трябва да е само в краен случай, когато видиш, че или няма накъде да мърдаш.
Активен
Adolfus Magnus
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 188

Профил
« Отговор #4 -: Януари 25, 2017, 18:23 »

Аз си нося спрей.
Активен
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 743

Профил
« Отговор #5 -: Януари 25, 2017, 18:37 »

Крабе, аз ако преди 2 дена бях писал във форума "какво от това, ако Земята престане да съществува или ние спрем да съществуваме", щеше да ме е срам да пиша тема "как да запазим ценната си кожица на гърба".
Някак си много фурнаджийски се получава.
Ако идоли са ми всички светии и отшелници, някак си е противоречие да говорим и пишем какви оръжия да си вземем и кое наранява повече. Едно от основните неща, за всички видове отшелници е, че те не ползват оръжие. Дори бойните монаси от Шао Лин.
Уж като ни ударят трябва да обръщаме и другите бузи, а нещо виждам противоречие.

За оръжия като цяло, горещо не ти препоръчвам. Защото не си от най-решителните. А оръжията трябва да се използват (когато се използват) много решително. Иначе ти ги взимат, вбесяват се и става 100 пъти по-лошо.
Най-вече пистолет. Обемен е, трудно се вади и тн.
Палките може би са не лош избор. Но е добре да умееш да си служиш. Има си занятия.
Ако темата е наистина отворена сериозно, добре е да се пита и във форума на даобг. Там има професионалисти, които могат да дадат много точни съвети.
Отделно има много на брой стари теми, изключително ценни, където е описано и за-против огнестрелно оръжие, колко трудно се вади, как при произшествие полицията ще те има потенциално за по-проблемния човек и тн.
Дори имаше теми, палка срещу нож, май с превес на палката.
Мисля, че и пак там бяха писали преди години, че пепър спрейовете, които са на свободна продажба са менте и не стават за нищо срещу по-твърд противник.
А истински добрите спрейове, не се намират лесно.
Аз лично никога не съм носил оръжия. Имам стаж над 10г в БИ и поне 20 в разнообразни тренировки, но една палка или пистолет не биха ме накарали да се чувствам по-комфортно или по-защитен. По-добре е да си адекватен, да гледаш добре какво се случва около теб, да бягаш когато можеш, да влезеш в бой решително, когато няма друг избор, и да се стараеш със всеки удар да елиминираш по един. И да не се задържаш много дълго в една позиция, с потенциални противници зад тебе.
Аз лично също така бих обмислил записването на някакъв метод за самоотбрана или бойно изкуство (БИ). Малко или много заради изграждането на именно такъв усет. Разбира се, без да се взимаш на сериозно като големия боец.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Усмивчица
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #6 -: Януари 25, 2017, 19:54 »

Съгласен съм с колегата за бойното изкуство.Аз откакто тренирам - вече почти 4 години - нито веднъж не съм изпадал в подобна ситуация.Дори не се е случвало да се заяждам и репча с някой на улицата.В такива ситуации според мен всичко е игра на фреймове и най-важното е да запазиш хладнокръвие и да не се поддаваш на страха.Ако не можеш да си контролираш емоциите оръжието по-скоро ще ти навреди, отколкото да ти помогне.А и честно казано не си представям лятото примерно, как в късите гащета съм препасал някво оръжие и така си ходя навсякъде..  Ухилен Ако пък е в няква чантичка кога ще го вадиш, кога ще го ползваш..

Виж пепърспрея ако е добър, наистина прави демидж, ама трябва да го насочиш точно в лицето и да е отблизо.
Бил съм в помещение напръскано със спрей "НАТО" и усещането определено не е приятно - очите ти се насълзяват, започваш да кашляш и не можеш сумати време да се освестиш.Какво остава, ако е директно в лицето..

За газовия пистолет четох, че изобщо не боляло, дори не можел да скъса дънки...
Не боли, ама газовите пистолети се различават само по цевта от бойните и издават също толкова силен звук.Достатъчно е да гръмнеш във въздуха, за да се надрискат.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 327

Профил
« Отговор #7 -: Януари 25, 2017, 21:24 »

1) газов пистолет, 2) спрейове като, 3) електрошок, 4) палка...От тези никое по мое мнение, няма как да са постоянно с теб. Може някое от тях да държиш в колата, в апартамент и т.н., но няма как постоянно да бъдат с теб.

Първо и най- важно самоконтрол, преценяване на ситуация, обстановка, противник/ ци, моментма форма. След това тренировки и правилен режим- самбо, муай- тай, смесени бойни изкуства, лостове, тежести, тренировки със собствено тегло, мобилност, тайминг и кондиция...И най- важното! Моли се Господ да те пази.
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3924

Профил
« Отговор #8 -: Януари 25, 2017, 22:38 »

Аз не съм слабак, нито дебелак, но предпочитам да не се бия. Някак си не се виждам да цъфна на работа на другия ден посинен, или да се прибера в къщи при жената и децата с подуто око. Не съм се бил сигурно от над 10-15 години.
За да избягна боя, съм подхождал различно според ситуацията:
- с мутри, в заведение тип "Домби Бар" - просто подвивам опашката и изчезвам ако усетя, че работата може да отиде на бой. С такива хора няма смисъл да се конфронтираш, там и газов пистолет или спрей няма да ти помогне.
- с квартални келеши - казвал съм неща от рода на "не си търси белята с мене пич, аз живея тука от 20 години, познавам Жоро Лампата (или друг измислен персонаж) и ще платя 500 лева да те намерят и пребият да не си цапам аз ръцете, така че най-добре хващай пътя" - и боят се е избягвал.
Не знам дали би проработило обаче при наркомани или откровено луди, каквито също понякога е възможно да те срещнат. Ти къде яде бой?

Активен
IWIN
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #9 -: Януари 25, 2017, 22:40 »

Най добрата защита е собствената защита какви са тези пистолети,палки, спрейове
той ако иска и с пистолет да си и с палка да си пак ще те обезвреди
Сега мога да ти дам следния съвет крабе понеже аз се, занимавам с такива неща и тренера ми е казвал доста такива неща които ще ми трябват в сферата на "Сигурноста"
1-во Пистолета като го извадиш задължително трябва да го застреляш независимо къде крак бедро рамо на всяка цена или той ще го направи с теб
2рото небих го изпробвал защото неме кефи.... единственото което мога да използвам спрея е да ти нацапам прозорците а ти после да си оттъркаш Намигване 3тото електрошок НЕ КАТЕГОРИЧНО !  ОПТИЧНАТА ПАЛКА Я НОСИШ АКО МОЖЕШ ДА Я ИЗПОЛЗВАШ"
Мога да ти препоръчам да ходиш да тренираш някъде бойно изкуство дали кик бокс муай тай или филипино кали-Калито мога да ти го опиша какво представлявава защото го практикувам в Колежа където уча и ми е доста интересно.. бойното изкуство е с палки ножове и захвати и блокове спрямо ситуацията...на противника. Усмивчица
Но както вика Рейзара избягвай конфликти с такива джигити незнаеш дадения човек който идва при теб с какво разполага а в днешно време си е доста опасно Усмивчица за лично когато съм на работа у мен си нося нож стридер доста компактен е и удобен и става за всичко Усмивчица
"ЗА МЕН НАЙ-ДОБРИТЕ СА  ПИСТОЛЕТ,НОЖ,ПАЛКА НО ПРИ УСЛОВИЕ АКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ИЗПОЛЗВАТЕ НО АКО НЕ МОЖЕТЕ ПО-ДОБРЕ НЕ ВСЕЛЯВАЙТЕ ХАУС НА ХОРАТА"
и да ставате след това зарезил Усмивчица Едно оръжие или го вадиш и стреляш или..... умираш това е Усмивчица

Поздрави:IWIN

УСПЕХ !!!
Активен

"Когато нещата не се получават - голяма работа. Това не бива да те потиска, защото  ти си готин и ценен мъж и продължаваш да вървиш към целта си. Когато нещата се получават - пак не е кой знае колко голяма работа. Това не бива да те възгордява, защото отново единственото важно е , че ти си готин и ценен мъж и продължаваш да се развиваш."
-Берсерк
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 743

Профил
« Отговор #10 -: Януари 25, 2017, 23:23 »

За пистолет трябва да имаш огромна дистанция. 7 метра.
Иначе няма как да го извадиш.
https://www.youtube.com/watch?v=Y49rv3QBtkk
А ако извадиш пистолет през нощта на джигити, ще ти резнат гърлото с чиста съвест.
И даже ще ги оправдаят, ако се стигне до съд.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Усмивчица
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #11 -: Януари 25, 2017, 23:35 »

Е къде - в трамвая.  Ухилен

Седя си в трамвая с една раничка и некъв пич се бута в мен. Ама ми е в гръб и не го виждам къв е и само го виждам в гръб да се отдалечава.

Понеже се бутна бая силно и му казах - по-полека.

И тоя полуде. Обърна се - оказа се некъв около 40, с обица, около 1,90 (аз съм нисък - 1,73), с излъчване на бандит. Беше с бая ненормален вид. Почна да вика - не стига, че ви слушам да си говорите в трамвая, къв си ти. Аз вече видях, че е бая луд и му се извиних и казах - сори, спокойно, тоя почна - сега ще те убия, слизай долу. Добре че не слезнах. И ме удари бая силно - до Пирогов ходих. Та така.

Понеже му видях излъчването - имаше вид : само ми дай причина и ме удари и ще те смачкам.

Първо - изобщо не изглеждаше като човек, който му пука за последствията - каквито и да са. Та той слезна на спирката до 6то РПУ.

Просто пълен ненормалник.

И съответно както винаги се случва - трамвая беше пълен - поне 5-6 мъже имаше между 20 и 30 - никой не каза и дума.

Джъст - това имаш впредвид нали :

Абе бая клипове гледах и май не са съвсем зле тея спрейове. Бая ти ебават състоянието, особено ако са точно в лицето.

Като гледах клиповете - за пистолет ти трябват много умения и бая разстояние от другия за да го целнеш.

За нож - трябват бая умения и сила за да го използваш и забиеш у човека.

Тоест май всички тея не стават много за близък бой и внезапен... Нерешителен
Активен

Ventrix
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #12 -: Януари 25, 2017, 23:48 »

- с квартални келеши - казвал съм неща от рода на "не си търси белята с мене пич, аз живея тука от 20 години, познавам Жоро Лампата (или друг измислен персонаж) и ще платя 500 лева да те намерят и пребият да не си цапам аз ръцете, така че най-добре хващай пътя" - и боят се е избягвал.

Ахахахахахахахахах не, не мога  Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Засрамен Жоро Лампата... хахахаха  Смотан Смотан Смотан

Колкото до Краба...

Цитат
къде - в трамвая.  Grin

Седя си в трамвая с една раничка и некъв пич се бута в мен. Ама ми е в гръб и не го виждам къв е и само го виждам в гръб да се отдалечава.

Понеже се бутна бая силно и му казах - по-полека.

И тоя полуде. Обърна се - оказа се некъв около 40, с обица, около 1,90 (аз съм нисък - 1,73), с излъчване на бандит. Беше с бая ненормален вид. Почна да вика - не стига, че ви слушам да си говорите в трамвая, къв си ти. Аз вече видях, че е бая луд и му се извиних и казах - сори, спокойно, тоя почна - сега ще те убия, слизай долу. Добре че не слезнах. И ме удари бая силно - до Пирогов ходих. Та така.

Понеже му видях излъчването - имаше вид - само ми дай причина и ме удари и ще те смачкам.

Първо - изобщо не изглеждаше като човек, който му пука за последствията - каквито и да са. Та той слезна на спирката до 6то РПУ.

Просто пълен ненормалник.

Не се обиждай ама тука се проявява манталитета ти, който мисля, че въобще не ти е в полза.

Някъв психопат се бута в тебе и му викаш по-полека. Окей, нали си мъж. 1,73м висок си. С тоя ръст физика особено голяма предполагам нямаш. Знаеш какъв си и какво можеш обаче видиш ли твоето достойнство е било накърнено от някой бутнал се в теб.

Пич, аз съм 183 и съм прилично здрав. Хора се бутат в мен по главни, рейсове, къде ли не. Не съм бияч, нито психопат като твоя нападател ама пък няма да ме смачкат от бой хора, които са около моят ръст и тегло (+/- 10см, +/- 10кг). И все пак никога, ама НИКОГА не съм казал на някого "По полека"... Защо? Защото не си заслужава. Даже и да можеш да го набиеш, какво ще постигнеш? Ето, както сам си видял, оня те е засилил, насинил те е (предполагам) и си е заминал. Нито му знаеш името, къде живее, как изглежда за да го осъдиш, нито има смисъл, защото след като излезне ще те намери и ще те ликвидира. Ако пък го беше пребил ти, рано или късно щеше да се върне дали с пистолет, или с нож, и пак ще те ликвидира. Не защото би бил по-здрав или по голям бияч то тебе (в хипотетичната ситуация) ами просто защото е психопат.

И сега идва другия важен въпрос - За какъв чеп си се заял с тоя? Предполагам някой ще ми каже "Бате ти не си мъж ако ги подминаваш такива и игнорираш". Ми през кура ми е. Даже се извинявам, знаеш ли защо? Защото предпочитам да не ме пречукат някъде някой ден.

И за финал, има еднa "поговорка" - Hindsight is 20/20. На 100% съм сигурен, че ти е хрумнало след като си се успокоил, че е било по логично да не се занимаваш с тоя. Пикапа е мястото за емоции, не враждебните ситуации.

P.S.

Цитат
И съответно както винаги се случва - трамвая беше пълен - поне 5-6 мъже имаше между 20 и 30 - никой не каза и дума.

Ми да, естествено, че няма да кажат дума. Хората имат едно мъничко нещо наречено инстикнт за самосъхранение. 6ма мъже виждат психопат, който в трамвая пребива някъв пич. През главата им минават няколко неща:

1. Офф тоя е психопат и изглежда като такъв, няма се занимавам.
2. Офф тоя дето си изяде боя е голям идиот, по хубаво да си беше мълчал
3. Е ся ако някой друг реши да помогне и аз ще помогна

1, 2 и 3 са примери за инстинкта за самосъхранение. Оня те е пребил, защото е можел. Ония са седяли и са гледали, защото не искат да бъдат пребити и те. Мислиш ли, че ако ситуацията беше същата, но жена се бута в теб и ти казваш:

"По полека де госпожа", тя се обръща и почва да ти държи сметка, че ти си виновен, но пък останалите са видяли, че не си, а жената е много нагла и дразнеща. Гарантирам ти, че някой щеше да каже нещо. Единствено и само защото в тази хипотетична ситуация не биха си изяли боя.

Какво си тръгнал да се презастраховаш? С спрей или пистолет или палка или каквото и да е друго... Даже и с бойно изкуство. Айде, окей, бойното изкуство е спорт а всички знаем, че спорта (физическа дейност, тежка или каквато и да е друга, достатъчно продължителна) е много положително нещо, психически и физически. Обаче идва и другия момент... Отиваш на бойно изкуство и тъй като доказваш с деянията си, че си импулсивен, утре други ден ще си в подобна ситуация, обаче тоя път ще замахнеш и тогава вече не се знае дали ще си жив след това. Бойните изкуства, които могат да те спасят в ситуация, в която ще си изядеш боя са няколко и те са специално измислени за да нанасят ТЕЖКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ. Това са изкуства като Крав Мага, Муай Тай, Самбо и други. Тези изкуства искат огромни саможертви само за да можеш да ги прилагаш правилно, за да не се повредиш ти самия.

Просто е безсмислено да търсиш варианти за самоотбрана. Те ти дават една фалшива "сигурност", която едва ли не ти позволява да се заяждаш с хората, мислейки си, че си в безопасност. Стига с тия глупости. Най-добрата ти самозащита от такива типажи е правилната ти преценка на човека срещу тебе. Отново, нали чрез пикапа се учиш да усещаш хората... Даже сам си стигнал до извода, че тоя е с излъчване на бандит...

Айде умната, моля ти се...
Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 213

Профил
« Отговор #13 -: Януари 26, 2017, 00:36 »

Крабе тоя да не беше с много къса прошарена коса,кубинки и зелен бомбър? На един такъв няколко пъти съм ставал свидетел на същите простотии. И бой не го плаши. Абсолютен психар е. Една жена направо я изхвърли от рейса,дето се вика. Намесиха се хората,но на пича хич не му дремеше. Слезе си от рейса и си продължи спокойно.Просто някои хора не заслужават да живеят.
Самоотбрана вкъщи - оръжие бойно,в краен случал газово и голям двор за дупки. По улиците е друго. Ако си неподготвен каквото и да носиш няма файда.  Някой да те изшие пръв както си трябва пък ти вади оръжие.Както ти казаха само някое бойно изкуство. Със спрей съм разкарвал тълпа пияници от апартамент. Хем не напръсках никой директно,а секунди по-късно всички се изнесоха давейки се. Обаче я си представи тая сцена в трамвая - вадиш газов пистолет и настава хаос. Пръскаш със спрей и настава хаос. На улицата пък винаги трябва да се съобразяваш с вятър и т.н. Няма нищо по-глупаво от това да пръскаш срещу вятъра Усмивчица Иначе и да внимаваш и да не внимаваш има моменти,в които не можеш да избегнеш боя. Мен са ме нападали 2 пъти по улиците някакви групички като винаги са си намирали причина за това - като във вица ти що си с/без шапка бе.И в двата случая не съм си търсил боя,въпреки че в първия ако си бях мълчал щях да се прибера само с накърнено достойнство. Първия път ме биха много (бяха 4-ма) , но втория път бяхме с един френд и им се опънахме бая,а и спряха коли и започнаха да свирят та подвиха опашки. Ако имах бокс под ръка единият вероятно щеше да пострада много. Друг е въпросът заслужава ли си евентуалните усложнения. Падне на ръб и пукне и после го лежиш защото се окаже някое важно синче. Та на улицата по-добро оръжие от самообладанието няма.
Активен
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 427

Профил
« Отговор #14 -: Януари 26, 2017, 00:43 »

Някои колеги доста добре са се изразили по въпроса, но не всичко работи за всеки, тук най добре се изразил Стоун. Показал е в примера как да отиграеш ситуацията. Ама не, ти си се проявил уж като герой, но ми е малко странно първо му викаш по-полека, а след това му се извиняваш  :laugh:

От опит ти казвам недей се прави на герой, то и аз за да се изперча пред приятелите си отидох да свалям една руса на един нисък но набит тип, посред бял ден, добре че не се оказа толкова реактивен и усетих кога да си тръгна преди да си изям боя(не че щях да стоя и да гледам как ме бие ама да не се изхвърлям, все пак никой не знае как ще протече дадена ситуация)  Усмивчица ,

А сега малко реалности(в България)

- Първо ако не изглеждаш заплашително или не си набит и нацепен, не те бръснат за нищо. Доста са комплексари " Тоз дребния ще му покажа кой командва "ама на големия му целува задника за да си отърве кожата.

- Второ - бойното изкуство помага ( както викат IWIN, Just a boy, Танграта), но не ти дават гаранция за нищо. Много млади момчета отиват да тренират за да се перчат после пред останалите и никой да не ги закачат и заради това перчене пострадват, други си тренират и не се перчат наляво и надясно и са си пичове.

- Трето - реши ли някой да те премахне ще го направи, ако си малък ще те смачка, ако си голям ще ти извади оръжие. Хората просто са такива.

Аз ти предлага да отиграваш ситуациите по най добрия начин и самоотбраната да е само в краен случаи, да ще има хора които ще респектират заради външния вид и няма да ги закачат, а с други ще се ебават както си искат но това е приеми го.

Но ми е интересно защо не си се защитил, или тоя те е ударил изненадващо и не си могъл ?!
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 650

Профил
« Отговор #15 -: Януари 26, 2017, 00:53 »

Дискусията, която водите, е напълно ненужна. Само ще вметна няколко неща, всеки да ги разбира, както си иска.

> Преди няколко години Багата едвам прескочи трапа, след като беше наръган зловещо в бар на центъра. Нали е световен шампион по самбо бе? Как така не е успял да handle-не ситуацията подобаващо, а вместо това някакви квартални мутри му разказаха играта?!

>Тези от вас, които казват, че са тренирали или тренират бойни изкуства, без значение какви точно, просто винаги се сещайте, че вашата практика е в т.нар controlled environment, т.е вие носите ръкавици, каски, протектори имате рефер/треньор покрай вас и практически е крайно малко вероятно да получите сериозно нараняване по време на вашите drill-ове. Това няма нищо общо с непредвидена ситуация на улицата, в бара, на стадиона или в рейса като при Кокича. Там нямате рефер, там никой няма да се посвени да ви ритне м/у краката, щото било нали забранен удар, там няма категории и времетраене на рундове с почивки за глътка вода, там няма кой да спре да ви рита, веднъж щом сте на земята.

>>Бойно изкуство е много хубаво да се тренира, но никога не би трябвало да се прави с идеята, че всичките ви усилия и инвестиции на време, пари и всякакви ресурси трябва да се случат, само защото някъде, някога,  някой малоумник  ще ви скочи на бой. По описанието, което Коко даде на агресора, аз съм готов да си заложа заплатата, че всичи вие трениращите, които давате съвети, ако бяхте на Коковото място и ви бе скочил този същия профил, в същата РЕАЛНА ситуация, до един щяхте да си глътнете граматиката и да ви хвърли пишката топла вода (може би без Танграта, щото е по-голям на години и все е участвал в достатъчно на брой улични схватки).

>> Извън Холивудския фрейм, с който цял свят е бомбардиран десетилетия вече, в живия живот често пъти е далеч по-добре да го играеш Хитър Петър, да се снишиш малко, където и когато трябва, па макар и с риск да ви се накърни крехкото его, отколкото да се правите на Роки или Рамбо.

В крайна сметка, Крабе, няма за какво да те е срам, понеже казвайки "по-полека" ти наистина не си видял с какво си имаш работа. Не си глупав и съм убеден, че ако го беше видял най-напред, щеше да си държиш езика зад зъбите и нямаше да браузваш за спрейове и патлаци сега. И като стана дума за оръжия, ето ви една идея: връзката с ключове, която всеки има в джоба си. При малко повече сръчност и бърза реакция, това може да бъде по-грозно като импакт и от самия метален бокс. Усмивчица Ама помнете - бърза преценка и самоконтрол преди всичко. Тупаници - само в краен случай.

И един въпрос, че ми стана интересно:

Крабе, сега този агресор, дето те е бушонирал в трамвая, в твоя тефтер алфа ли го пишеш или неуравновесен и несигурен в себе си псайхо?  Засрамен

Ебавам се! Айде, спокойно, нищо не е станало, не се филмирай. Юнак без рани не може. Пък и ето ти едно реално ДХВ в ръкава, което може да ползваш. Усмивчица

Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #16 -: Януари 26, 2017, 02:06 »

Темата така или иначе ще стане дълга и широка като гледам, та малко по-подробно за бойните изкуства.Пичове, аз препоръчвам да се тренира бойно изкуства най-вече заради психическите позитиви и качествата, които се развиват вследствие на тренировките на боен спорт.При бойния спорт(специално бокса, който тренирам) е почти неизбежно да развиеш редица качества, ако тренираш продължително и отдадено.А тези качества са много, много важни и помагат в каквото се сетиш.Хладнокръвие, решителност, правилна преценка на ситуацията.

В началото като започнеш да тренираш осъзнаваш колко уязвим си всъщност и, че всичките "умения" дето си си мислил, че имаш са нищо.Като отидеш в залата в началото и правиш първите си спаринги, щом някой ти посегне веднага мигаш, не виждаш откъде ти влизат ударите, докато мигнеш и те е ударил с другата ръка и т.н. Да не говорим, ако някой ти посегне с 2-3 удара серия - директно се свиваш в глуха защита.Постепенно обаче развиваш нужните качества и тялото/умът ти се адаптират към новата ситуация.Спираш да мигаш, започваш да гледаш отделните удари, посягаш и ти по-решително и т.н. Като си потренирал около година по-сериозно вече си развил множество качества - атакуваш решително, изчезнал е паническият страх и т.н. Най-важното обаче според мен е, че се приучваш в ситуации с висок адреналин да не изпадаш в панически страх, а да оценяваш опасността обективно и логически! Научаваш се да контролираш емоциите си и до голяма степен да подтискаш страха, което ти дава възможност да вземеш най-адекватното решение.Не позволяваш емоцията да те завладее изцяло и да те направи слаб и нерешителен.

Специално в ситуация "бой на улицата" не съм попадал, но имам наблюдения в други ситуации с висок адреналин, в които съм бил - рискови ситуации при шофиране, при пикъп и т.н. и според мен адреналинът си е адреналин навсякъде и действа по един и същи начин, а това, което дават бойните спортове е безценно - възможността да действаш рационално под въздействието на адреналин.За това и толкова много ги препоръчвам тия бойни спортове - заради психическата подготовка, която дават, не физическата.И да тренирате, винаги ще има кой да ви набие.И между другото.. чисто статистически от около 300 различни противници, с които съм си правил спаринг за тези няколко години, най-разнообразни като опит, тегло, възраст и т.н. мога да ви кажа следното нещо със сигурност - при бой между нормални, здрави мъже, които нямат огромна разлика в опита и уменията, ако единият е 10 килограма или отгоре по-тежък и влезе решително с удари и тяло към противника другият няма почти никакъв шанс за успех.

П.С. Как е реагирал Краба в тази ситуация ? Никак.Първо се е издръвчил на някой, който очевидно го превъзхожда, после пък не е удържал фрейма и с извинението си само си е показал страха и го е настървил още повече.Най-вероятно тотално се е вцепенил, какво остава да вади оръжия и т.н...Как би реагирал един Краб с 5 години стаж в БИ - първо би си преценил възможностите и не би се вкарал сам между шамарите.Второ, ако все пак се вкара: "Добре.. вече направих глупостта да му се заям, ситуацията е опасна, по-висок и едър е от мен, най-вероятно ще ме ступа.. по-добре да избегна конфликта, ще се опитам да го държа на дистанция с глас и словесни предупреждения, не бива да се извинявам, защото така ще покажа, че ме е страх и ще ме нападне - ще се направя, че звъня в полицията, ще му кажа, че не знае кой съм и ще си има проблеми в съда, а като дойде спирката ще слезна, ако ме последва ще се наложи да го ударя и да бягам колкото се може по-бързо"

Джъст - това имаш впредвид нали :
Този, зеления спрей по средата беше.Усещането е горе долу като да изядеш много люта чушка - сълзиш, кашляш.. само, че все пак не са ми пръскали в лицето, а само съм влизал в помещение, където е пръснато с такъв.Би трябвало да е бая силничък.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #17 -: Януари 26, 2017, 04:18 »

ОПТИЧНАТА ПАЛКА
Кво е тва "оптична" палка?

Не се обиждай ама тука се проявява манталитета ти, който мисля, че въобще не ти е в полза.
И тоя манталитет от де е? След като мога да цитирам история на слейъра, където е на среща в някакво кафе с някаква мацка, и се бил обяснявал на висок глас, някакъв от съседна маса му викнал да мълчи, и слейъра му се изрепчил с нещо...кво беше "бе я си гледай работата", или нещо такова. Ситуацията 100% е била по-различна, но идеята може да бъде изтълкувана по 1001 начина. Неговата идея тогава беше един вид "карайте през просото, да не ви ебе, заради фрейма, нищо лошо няма да стане, вижте ме аз къв пич излязох от ситуацията". Кой беше наскоро дето обяснява как свалял приятелката на някакъв пред него (и това не е единствената подобна история). Слейъра имаше и една друга стара, дето някакви мафиоти с джипове дошли пред заведението да искат да го дерат, ама мацките нещо го отървали...нали...пак защото е големия пич.

И подобно поведение е било окуражавано в много теми...и то не от хора с по 1-2 поста.

Иначе крабе, Ventrix много хубаво ти казва за hindsight-а. Ти сега чувстваш, че нямаш контрол над нещата, които ти се случват, в резултат от, един вид, пост травматичен стрес. Съответно питаш за самоотбрана с идеята "ех, ако имах Х, нещата щяха да са различни". Дали? Я се замисли, пистолет, газ, ток, палка, базука, какво щеше да извадиш (ако изобщо свариш), в рейса, ако го имаше? Ако се замислиш, правилен отговор, няма.
За жалост проблемът не е в теб, а във всички останали. Защото хората трябва да бъдат учени на ГРАЖДАНСКИ ДЪЛГ. Ако това се преподаваше в даскало, от 1ви до 12ти клас, целият автобус щеше да му скочи и да го стопи. Ако ми се случи нещо такова, първо бих насочил гнева си към околните, и чаааак последно към тоя лайнар, защото той вече си е лайнар, и не е от вчера лайнар. Към настоящия момент повече потенциал би имало да учиш тигър как да няма райета, отколкото него на друго. В онази тема за толерантността, аз се изкарах доста толерантен, но за безполезни, и още по-зле, ВРЕДНИ изроди, решението ми е само - смърт.
Ето това ми е нетолерантността на мен - когато хора не покриват даже някакви минимални очаквания за интелект, труд, адекватност, човечност. От такива, с кеф, бих прочистил света.
За втора жалост, единственото решение което виждам е фиктивно - намираш един death note, правиш сделката с очите, и трепеш наред.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 947

Профил WWW
« Отговор #18 -: Януари 26, 2017, 08:01 »

Краб, един съвет и от мен. Когато преди години се записах да тренирам вин чун, първото което ми каза учителят беше: "Ако си дошъл да се учиш на самоотбрана, по-добре се запиши да тренираш спринт, защото нищо друго няма да ти помогне. Бойните изкуства са, да се биеш, не да се отбраняваш. Оръжията също са, за да се биеш и убиваш, не за самоотбрана".
Както винаги, търсиш външен начин, за да прикриеш несигурността си. Поведение е трябвало в конкретната ситуация, не оръжие. Как ще пръскаш със спрей или ще стреляш с газов пистолет в трамвая, а? Намигване
Ти търсиш внимание и това се изразява в безпричинно амогване, развиване на безсмислени теории и философии, отстояване на ценности, за които дори не си помислил дали реално има нужда да се отстояват, насочване на фокуса ти към другите, а не към собствения си живот и развитие и т.н. А в същото време, толкова лесно подвиваш опашка ... Рано или късно щеше да се стигне до това. Просто поведението ти дразни. В очите на другия си изглеждал като някакъв гей, който се заяжда, защото ти дори не си имал фрейм, който да подкрепи поведението ти.
Ти си се държал като недоволна женска, а когато е станало напечено, си се надявал някой от присъстващите да те защити, нали? Е, никой не е длъжен.

Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #19 -: Януари 26, 2017, 10:19 »

Извинявай Илияне - ама абсолютно не съм съгласен с мнението ти.

Първо - не търся никакво внимание от никой. Развивам си нещата, които ме кефят, но щом ти е такова мнението - ОК.

След това ситуацията беше такава, че аз си говорех с приятелката ми в трамвая и не съм търсел вниманието на абсолютно никой там.

И изведнъж някъв пич се бута в мен и аз го виждам в гръб и в сумрака на трамвая.

И тук му казвам по-полека - супер.

Обаче после виждам, че този е доста по-масивен, висок, силен и най-важното - много много по-луд от мен и изглежда като човек, който не го ебе дали е жив - и той ме удря така че ми разбива устата и ме заплашва с бая заплахи.

И тук ти ми викаш понеже ми бил слаб фрейма и не си го защитавам и съм като жена.

Е ако го бях защитавал, сега сигурно нямаше да си пишем.

Кажи ти как би я отиграл ситуацията - аз лично предпочитам някой като ме бутне да кажа нещо, но като не преценя добре човек и след това като видя, че някой е тотали крейзи и съответно бая по-силен от мен да подвия опашка, да се извиня като недоволна женска (както викаш), но да не се стига до някви по-лоши неща.

Плюс това този човек не заплашваше моите възгледи за живота, а просто се бяхме бутнали в трамвая. Усмивчица

ПС : така като гледам и масата писали в темата са на мнение, че по-добре да подвиеш опашка, да бягаш, да си мълчиш за да спасиш кожата. Но естествено проблемът е в моя фрейм.

Единственият проблем може би е, че следващият път някой като ме бутне, трябва да замълча, да се огледам какъв е, колко изглежда опасен, с кого е и евентуално ако изглежда некъв безопасен - тогава да му кажа - внимавай къде се буташ?

Някъв по-добър съвет?

Айде аз съм зле с фрейма, ама как в трамвай с 10тина мъже не се намери един с фрейм да стане на моя страна срещу тоя видимо ненормален. Както и да е.

А какъв е тоя фрейм, където хората виждат как бият някой, ограбват жена и т.н. и никой не помага дори. Тоя като слезна на спирката до мен се доближи един пич да ми помогне, да поговори, НО НЕ И ПРЕДИ ТОВА.

Не искам да се хваля или да се правя на някъв но само ще ти кажа, че предишният път като ме ограбиха - помагах на една жена (непозната) - вървях с нея в тъмното, щото някъв я преследваше и се беше уплашила.

Както и да е - като цяло съм на мнение, че трябва повече да внимавам на кой подвиквам, щото има всякви луди - пък тва добър фрейм ли е не знам, но поне е добър откъм оцеляване.
Активен

Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  

Отиди на: