Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 06, 2021, 04:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Стъпка по стъпка, съвети  (Прочетена 7394 пъти)
JohnGotti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 39

Профил
« -: Март 12, 2017, 22:05 »

Здравейте, колеги! Тъй като съм от малък град и искам да стана селянчето, което отива и превзема големия град...... Имам страстта, имам желанието, имам уникалното чувство че съм ценен и че ставам за нещо!
Защо искам да се преместя?
- ще мога да пикапя с някои от вас в София
- пълно е с красиви жени
- ще си намеря качествена среда и приятели
- ще имам много много много много повече шансове за развитие
- ще имам шанс да изградя прекрасен живот
- ще посещавам семинари, когато имам възможност

В момента съм с малкия си град - не работя, записал съм висше, от което нищо не научих. 4-та година съм, имам около 10 изпита за вземане. Мечтата ми е да стана програмист, мечтата ми е да стана богат бизнесмен, чрез онлайн бизнес. Предприемачеството също много ме влече, но нямам опит в нищо, а трябват и пари.

Както знаете, да пикапиш в малък град си е чист шит. Няма въобще смисъл, тука повечето момичета са си изградили вече някакви представи за мен, да не говорим за интригите и тем подобни глупости, тях ги бях обсъждал в другата моя тема, тука да минем направо на въпроса за парите и работата.
Да започна работа, да събера пари и да бягам към София, това искам сега. Ако успея да завърша и този пуст университет, трябва да си скъсам задника от учене. Няма кой да ми дава пари, за да стигна до софтуерния университет... А в София докато уча, пак трябва да бачкам, какви са цените на квартирите там?

Какво бихте ме посъветвали вие?
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 268

Профил
« Отговор #1 -: Март 13, 2017, 09:10 »

Здравейте, колеги! Тъй като съм от малък град и искам да стана селянчето, което отива и превзема големия град...... Имам страстта, имам желанието, имам уникалното чувство че съм ценен и че ставам за нещо!

С какво точно си ценен? Че в момента си на 22 години, без един ден трудов стаж, без изградени трудови навици, живеещ с родителите си, с провалено висше образование. Ти сериозно ли?

В момента преместването ти е най-малкият проблем. Ако бях на твое място, но с моят си опит, бих направил следното.
1. През следващата 1 година - ще гледам да завърша образованието си и да си взема всички изпити. Но ще си остана в малкият град. Ако се преместиш - завършването няма да се случи никога - ще ти се налага да работиш много, за да си плащаш за да живееш. Ако си останеш - нма да имаш грижи поне парични. Също ще ти остава време за себе си, лично време, което е хубаво да не го пропиляваш. Искаш да станеш програмист - ами кой те спира, не е като преди 10-15 години, сега си има и курсовме онлайн, въобщо една добра основа като за начало. Но ако през това време успоредно отделяш и за програмиране, докато завършиш, ще имаш една добра база, вече да преследваш академията на място ако си решил, но при всички положения ще ти помогне при намиране на работа в последствие. Ако можеш някаква работа на смени - супер вариант да събереш някой лев за следващата стъпка. Тъпо е, че ще трябва да останеш известно време, но в противен случай нищо няма да направиш. Не казвам, че образованието е най-най великото нещо, лично аз си зарязах магистратурата, и все още смятам, че това е било за мен едно от най правилните ми решения. Но, за съжаление реалността е друга и поне в началото докато натрупаш опит - твоето образование ще лицето ти. Ако искаш да ставаш предприемач, изобщо не се занимаваш с учене, а започваш кълване яко - по 10 часа всеки ден програмиране/или каквто си решил.
2. След като се справиш с нещата по-горе, едва тогава се местиш. Ако сега се преместиш - чий ще го дириш? Без образование, без опит, без квартира и пари, но с големи амбиции и страст. Никакъв шанс.
3. Забрави за пик-апа за момент. Не си губи времето с 17-годишни момичета. Фрейм/мъж се гради с активни действия, а не с празни приказки. Как да имаш фрейм, като нямаш два лева в джоба? Как да имаш самочуствието ако си погледнеш положението? Да гадно е, всеки е бил на твоето положение, ама с мрънкане по форуми нищо не става. Истината е, че не ти трябва дори толкова пари да се забавляваш в момента, но задължително трябва да имаш някакво занимание - какво, сам ще си избереш. За мен лично - най много съм се забавлявал точно тогава - 20-25 години, домашна ракийка в джоба, пътуване с БДЖ, спане по пейките и където ти падне. Парите отиваха за някой билет за концерт, 2-3 банички и бутилка мента.
4. Шансовете винаги ще ги имаш, но в момента си на 22, не можеш да имаш всичко. За да станеш добър предприемач, какво си мислиш, че се събуждаш една сутрин и вече си добър ли? Ами не, отнема много време и труд. Много. Грубо си приготви 5-10 години за нещо в което искаш да станеш много добър/на световно ниво. Ако преди 10 години беше започнал някакъв спорт и го беше практикувал с постоянство (дори и без желание понякога) - имаш ли представа колко щеше да си напреднал и добър в момента?

Не се ли задействаш, нищо хубаво не те чака. Най точният показател за поведението на един човек в бъдеще е неговото минало поведение.
Така че, ако досега цял живот си бил мърляч, кръшкач, и си се държал като слабак, така ще е и в бъдеще. Но ако всеки настоящ ден, ти правиш нещата които трябва, а именно учиш усърдно, програмираш усърдно ит.н - то в бъдещето ще дойде момент който всичко това ще се върне при тебе. Това е и най-трудното, всеки ден да правиш нещата които знаеш, че са добри за теб, макар и понякога да са досадни и трудни.

Няма грешни избори, няма грешни действия. Просто има различни последствия от действията/бездействията.

Активен
JohnGotti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Март 13, 2017, 18:39 »

Има и свестни неща да си казал, но грам не си разбрал, това което съм писал.
Пич, с кое мрънкам по форумите? Ти въобще мислиш ли, преди да ми пишеш?
Знаеш ли какво означава мрънкане? - някой да се оплаква, а аз оплаквам ли се?
Чувствам се ценен, ДА! Аз съм работил до скоро за доста пари, но си имах други проблеми и се наложи да напусна!
Ценен имам предвид като състояние на съзнанието, а не че съм богаташ който може да хвърля пари и е хипер умния гений и красавец.
В момента си харча, само своите събрани пари, а те бяха към 2 бона и половина, за моя малък град си е доста!
Та, парите ли са най- важното бе пич? Най- важно е да имаш кола ли? Да, помагат! Но най, важното ли са?
Познавам хора с коли, дето ходят с некрасиви жени. И какво като имаш кола?
На 20 си бил имал цели - и си спал по БДЖ и си обикалял с мента и ракия в джоба, ма ОК, аз алкохол не мога да пия, защото имах проблеми с него преди, постоянно се напивах и сега спрях напълно.
За постоянството те разбирам - свалих 16кг, подобрих много начина си на живот, имам голям напредък във фрейма си, виждането на света.

Не се ли задействаш, нищо хубаво не те чака. Най точният показател за поведението на един човек в бъдеще е неговото минало поведение.
Така че, ако досега цял живот си бил мърляч, кръшкач, и си се държал като слабак, така ще е и в бъдеще. Но ако всеки настоящ ден, ти правиш нещата които трябва, а именно учиш усърдно, програмираш усърдно ит.н - то в бъдещето ще дойде момент който всичко това ще се върне при тебе. Това е и най-трудното, всеки ден да правиш нещата които знаеш, че са добри за теб, макар и понякога да са досадни и трудни.

Няма грешни избори, няма грешни действия. Просто има различни последствия от действията/бездействията.

Ето за това горе ти благодаря! И за мнението като цяло ми помогна, но някои неща са просто глупости дето си ги писал.
Смятам да започна друга работа сега, да завърша тук, и като вече съм събрал парички да се махна.......
Трудно е, живота е невероятно труден, но трябва да се борим.

Активен
bace73
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 530

Профил
« Отговор #3 -: Март 13, 2017, 19:00 »

Най точният показател за поведението на един човек в бъдеще е неговото минало поведение.
Така че, ако досега цял живот си бил мърляч, кръшкач, и си се държал като слабак, така ще е и в бъдеще.

Е това тотално и фундаментално противоречи на идеята на пикъп обучението. Нали промяната е основното тук- само за това се говори. Другото са детайлите. Ти отричаш изцяло, че промяната е възможна.
Активен
JohnGotti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Март 13, 2017, 19:05 »

Най точният показател за поведението на един човек в бъдеще е неговото минало поведение.
Така че, ако досега цял живот си бил мърляч, кръшкач, и си се държал като слабак, така ще е и в бъдеще.

Е това тотално и фундаментално противоречи на идеята на пикъп обучението. Нали промяната е основното тук- само за това се говори. Другото са детайлите. Ти отричаш изцяло, че промяната е възможна.

bace, разбрал си го грешно, ще ти обясня защо...
Той иска да каже, че това което си бил, тези стари модели които носиш в умът си се повтарят и повтарят като някое био роботче...
С това иска да обясни, че които модели повтаряш - в това и се превръщаш.
Но аз работя по тях, аз променям навиците си и bace - промяната е най- реалното нещо, което можеш да изпиташ. Промяната е и единственото постоянно нещо в този свят, във всяка секунда от живота ти, ти избираш какъв да си и как да гледаш на нещата!

Респект!
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 268

Профил
« Отговор #5 -: Март 13, 2017, 19:33 »

Не, не я отричам. Смятам, че е напълно възможна.
Имах в предвид следното:
Ако в определен момент, не знам нищо за някой човек, и се иска от мен да "предскажа" неговото поведение, най точният показател ще бъде - неговото минало поведение. Пример - ако вземем един човек, който е извършил няколко кражби в миналото, много е вероятно да извърши в бъдещето. Също, нямам в предвид 100% точност, но ако вземем 100 човека примерно, миналото поведение може да "предскаже" бъдещето поведение на 70 човека (от 100), смятам, че е добър показател. Не перфектен, но възможно най-точният. Това беше целта на изречението, моя е грешката, че така неясно беше описано.

Има и още нещо - важното е сега, днес, всеки един настоящ момент. В него се случва промяната, не в миналото или бъдещето. Тук се променя поведението с избора който да направим сега - да се излежавам сега или да стана да свърша някоя задача допълнително, да избера хубавата храна пред junk food и т.н.

Желая ти късмет по пътя JohnGotti! Надявам се след 1-2 години да напишеш нещо различно и по-добро от сегашната ситуация.

Активен
bace73
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 530

Профил
« Отговор #6 -: Март 13, 2017, 19:42 »

Е аз говоря принципно за промяна в поведение и възприемането на света, себе си и т.н. Не, че някои черти ще бъдат изкоренени. Но от срамежлив може да станеш отракан, от слабак-здраво копеле и т.н. Ако като човек си си кофти, използвач и интересчия, това май е до живот.
Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 213

Профил
« Отговор #7 -: Март 13, 2017, 23:21 »

Стига с тая София,бе хора. София,та София. Не си мисли,че тук някой те чака с отворени обятия. Ако няма какво да дадеш (тоест вече да имаш възможност да дадеш нещо) ще се забиеш в трета глуха. И аз бях така..без завършено образование и т.н. Ценен та си е*ало мамата. Само че на никой не му пука за това. Започнах от 0-лата. Ако не живеех при нашите не знам дали щях да изкарам повече от година-две. Сега вече години по-късно съм се доказал във фирмата и ме повишиха няколко пъти. Но образователния ми ценз не отговаря на позицията,която заемам. По-кадърен съм от всички в отдела,но се доказвах 5 години. Схващаш ли..надали ще имаш това време. Моето предложение - направи план. 2 години в които да научиш добре език и компютри. След това няма да имаш драми тук и няма да се налага да живееш с някакви кочове и да бачкаш за 500-600 лв и живееш на квартира
Активен
Adolfus Magnus
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 188

Профил
« Отговор #8 -: Март 14, 2017, 00:47 »

Преди 15-на години в селото ми имаше един дето много често беше с нови мацки и то с най-яките. Не беше кой знае какво, даже леко грозен, нито сигурно е и бил чувал за пикапа.

Така, че това с малкото населено място са оправдания. Ако има желание нещата ще се получат. Да не си мислиш, че като отидеш в София и ще ги изкъртиш мацките?!

Както ти написаха най-добре си завърши висшето и тогава отиди в София с тапията и си намери работа по специалността. Е, ако не искаш да работиш по нея тогава това са 4 пропилени години и пари. Но спокойно, не си само така, за съжаление.

Обаче! През това време се пробвай с момичетата от твоя град. Така или иначе ще се махнеш от там скоро, какво има да ти пука или да губиш?
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: