Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 28, 2020, 10:36:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Дължа успеха си на това: никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира обучения през месец март 2020г.
Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН  (Прочетена 7955 пъти)
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #30 -: Юни 20, 2018, 10:51:06 »

Ок.

Иначе му схващам идеята на слейъра, ама аз бих го формулирал по по-различен начин. Хубаво е като правиш нещо да го правиш със старание и гордост, все едно ти плащат да го правиш, особено пък ако искаш някой ден реално да ти плащат за това. Аналогия със снимките. Хората забелязват кога се стараеш и с кадрите, и с обработката, и го коментират. Съответно забелязват и кога гледаш да минаваш тънко. Може примерно да снимаш едни същи неща, на едни и същи места, обаче от теб си зависи да развиваш въображението си, да се стараеш да направиш нещо малко по-различно, малко по-готино, малко по-разчупено. И това го правиш не защото някой ще ти плати повече, заради самия себе си, за да можеш после да кажеш "баси, гледай кво яко нещо направих!" . Естествено, когато постоянно надграждаш, това си казва думата, дългосрочно, и хората започват да гледат на теб като на фонтан от креативност и умения, които постоянно се развиват, и като говорят за теб е в контекста на "ааа, тоя, да, да, той много се старае, много добра работа върши, нека го вземем него".
Понеже сме устроени така, че все да гоним незабавното възнаграждение за усилията си, често ни убягва голямата картинка, и не си даваме зор точно в тези малките неща, в надграждането им, само защото никой няма да дойде да ни бутне 20 лева на момента. А именно поредицата от малки промени и действия водят до големи резултати. Те даже японците са го измислили отдавна с Kaizen. Аз поне така ги виждам нещата.

Накратко, правете каквото правите с гордост и уважение към самите себе си, така че вие самите да сте удовлетворени от постигнатото.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил
« Отговор #31 -: Юни 20, 2018, 11:20:09 »

Ама тук много си противоречите. Слеяра даде 3 примера със секс, пък после пише "Стига с това ебане". Тук в този форум сме заради ебането, айде да не се лъжем. Аз тоя форум го открих, защото ми се ебеше, а не защото съм искал да разбера как да тунинговам колата, да имам най-якото возило и да съм царя на возилата.
И какви са тия невъзможни примери президен - лузър, чистач - топ.
Важно е какво се случва на практика, а не някакви измислени теории и в стил подсъзнанието може всичко. Може, ама не може.
Няма как да си касиер в магазин или да редиш някакви безалкохолни по рафтовете и да си краля, защото това не е вържено.
Виж примерно да си най-добрия готвач, лекар, художник е вървежно. Така, че има определени хобита/кариери, които са признати от обществото и ще си по-вървежен с тях, отколкото ако си царя на уаркрафт ранк 1 в нептулон с шадоу прийст.

Ето реален пример - познавам 25 годишно wannabe футболистче, което така и не проби. Много си вярва момче и има много голямо самочувствие, така и подхожда към жените. Говори пълни глупости с пълна пара, жените му връзват и ги ебе. Той реално няма никакви качества, даже и на футбол не му се получава, но в неговата си глава е дъ бест, непризнат талант и бъдеща звезда, независимо от това, че са му минали годините. И сигурно най-доброто му качество е да симулира непокрити самочувствие. И както казах по-горе това ще работи, докато спре да работи. След 5 години ще 30 годишно wannabe футболистче и ще изглежда просто смешно. А на 35 ще е абсолютно невидим за жените, ако продължава така. Мхм, на някой хора им убягва голямата картинка.

Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 727

Профил
« Отговор #32 -: Юни 20, 2018, 12:01:35 »

Точно за това щях да пиша. Този, последния пример е едно 99% от случаите в свалките.
Въздух, въздух и пак ... въздух.
То затова и е необходимо едно непрекъснато надъхване в стил "ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН".

Стоуна говореше, че като свалял или като бил на интервю не се конкурирал с по-силни от него.

Аз ще ида доста по-далеч и ще кажа, че в едно 99% от случаите на загубени свалки, аз съм се конкурирал с много по-слаби от мен като обективни качества, но силни във приказките, наглостта, вярването, настоятелността и съм губел.

Ако някой това не го знае, а се занимава с пикап от повече от година, го съветвам да смени професията Усмивчица
Няма грам връзка между обективните качества и атракшъна и свалката.

Разбира се, не говорим за афц, голд-диг и всичко на подобен принцип (логическо самовнушение), включая "добро / образовано / младо / красиво момче, с което ще си подхождаме".

Причината не е тайна. Женският инстинкт е от праисторическите времена, където който има обективното право е и най-уверен и си вярва.
А сегашната цивилизация толерира въздухарството и празнодумието. Оттам си вярват хора, които отдавна е трябвало да са елиминирани, по един или друг начин, ако не от сцената, поне от хранителната/размножителната верига.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Усмивчица
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Юни 20, 2018, 13:18:18 »

Ххаха ами винаги се съревноваваш с някой друг. Особено когато сваляш хубави момичета, защото те винаги биват сваляни не само от теб, а и от много други. Ето защо трябва да си по-добър от другите или да симулираш, че си по-добър.

Аз и приди съм го писал - game is the ability to bullshit and lie и нищо повече. Колкото по-добре се научиш да го правиш - толкова по-добър ще си с жените, особено когато си по-млад 18-30.  Въздухарството и празноумието се толерира, защото живем в доста спокойно и сигурно общество и истинските мъжки качества не са нужни. Иначе и аз нон-стоп въздухарствам и говоря глупости, просто защото работи в свалките.

Ето примерно ако сваляме една и съща с теб. До колкото знам си богат и сигурно караш скъпа кола Усмивчица Аз ще и кажа на мацката - гледай го тоя ква кола кара и се прави на богат, сигурно компенсира за нещо и пишката му е малка. Това няма значение дали е истина иле не, защото жените се връзват на такива филми и аз си вдигам ранга за сметка на твоя. подобни примери колкото искаш ... лол

Ето едно чатче с клоуз от тиндъра от петък, а чата е от четвъртък.
Аз - здравей
Тя - здравей, как върви седмицата при теб?
Аз- бавно, още е вторник
Тя - еее защо така
Аз - защото бях ареста за няколко дни и там времето се минава бавно
Тя - хахахахах защо си бил?
Аз - събрахме се със стари праиятели за 30 рд на приятел. После ходихме в една дискотека и малко фалове станаха
Тя - какво сте правили Усмивчица
Аз - мани по-добре да не ти казвам, че ще ме махнеш
Тя - е аз не съдя хората
Аз - еми типичното, боеве, хвнати с наркотици
Аз - иначе съм свястно момче
Тя - хахахахаха е какви наркотоици - трева и амфетамини
Аз - малко само
Тя - няма лошо, човек не е перфектен.
Аз - при теб как е ?
Тя - почивам си тази седмица
Аз - супер, хайде да се видим
Тя - хайде, кога
Аз - в петък или утре
Тя - утре не е ли петък?
Аз - бързо се ориентираш
Тя - ами...
Аз - някъде до СУ, утре ще ти пиша да се доразберем

Няма да пиша за енергии и такива  глупости. Когато се видяхме на живо я оставих тя да избира къде ще ходим да пием по нещо с идеята да баунсна (май така му викат). И тя "не знам не знам". Аз "айде измисли нещо". И тя "хайде в това заведение Де Руж зад СУ". И аз започвам с глупостите си "аа там имах една бивша приятелка сервитиорка, до скоро бяхме заендо, по-добре не там". И тя веднега се вкара във филма и почна да ме разпитва и иска да отидем там, защото и харесвало. Реално иска да отиде там за да види конкуренцията, а и там винаги има хубави сервитиорки. Аз през това време и предложих да слезем долу в макдоналдс и да хапнем по нещо. И тя понеже с женското си любопитство продъжли да ме разпитва какво е станало и аз взех че сглобих една измислена история с различни случки от различните ми връзки и тя взе, че се хвана и интереса към мен нарастна още повече. После я питах ква зодия е - тя стрелец. Аз без да знам нищо за зодиите казах, че и мацката е заведението е стерелец и срелците имали много лош характер и били много гадни. И тя почна да се квалифицира колко е добра, миличка и т.н. Anyway, 5-6 часа по-късно същата вечер я ф-клозих, а пък тя ми се пареше, че не е спала с 120 човека и е невинна, за пръв път и се случвало такова нещо на първа среща и до сега била само с 5ма и сериозни връзки. Абе коя само с 5ма върти свирки с такава смелост ... айде, айде...

Иначе нито съм бил в ареста, нито съм имал гадже от заведението, само дето съм бил на рожен ден и то домашно  Засрамен А тая беше на 30 и на позиция в някаква компания. Ама разбирам я, корпоративния живот е ужасно скучен и всякакво разнообразние е добре дошло.
Активен

gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 190

Профил
« Отговор #34 -: Юни 20, 2018, 15:43:34 »

Помага само ако смяташ, че това е нещо велико. Тва е, което е по теория.

Примерно може да си президент, но ако не го смяташ за велико, ще си лузър.

А ако си чистач и смяташ, че си най-великия чистач и искаш да се развиваш - ставаш топ.
Засрамен
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3836

Профил
« Отговор #35 -: Юни 20, 2018, 19:49:53 »

@coinflip - е това момче има игра, браво, респект от мене и +реп!
Активен
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 254

Профил
« Отговор #36 -: Юни 21, 2018, 10:15:44 »

Е, да, ама си я клоузил заради добра игра (която се определя от съвкупност от неща, едно от които е разказването), а не защото си лъгал като куче.

Зависи как разказваш истории - можеш да предизвикаш същата реакция и разказвайки абсолютната истина, но с един тон (а понякога и с по-малко) бъзици и глупости, не е нужно да е лъжа. Зависи от стила ти, но мен не ме кефи да лъжа с цел създаване на привличане, защото достатъчно си се харесвам какъвто съм, че да не ми се налага да лъжа.

Изобщо не съм съгласен, че се съревноваваш и сравняваш. Аз не го правя и съм сигурен, че и други не го. Това да тръгнеш да мислиш кой я сваля, за бившия й, за това кой е по-добър - ти или те - не води до нищо добро. Аз се забавлявам с мацката, а сравненията ги правя тя, нон стоп - разказва ти за натегачите, постоянно ти обяснява как си еди какъв си в сравнение с друг (в смисъл - по-добър, което не бива да те отклонваа от пътя на "несъревноваване", въпреки, че ти гали егото). Ти си гледаш себе си и твоя си кеф (който в случая на свалка е й кеф на мацката, т.е "вашия"), а наличието на другите, които я свалят, е най-нормален и логичен факт, когато момичето е готино, но в никакъв случай не е нужно да се замисляш за това и да се сравняваш, втф.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Юни 21, 2018, 10:26:59 »

Ама тук много си противоречите. Слеяра даде 3 примера със секс, пък после пише "Стига с това ебане". Тук в този форум сме заради ебането, айде да не се лъжем. Аз тоя форум го открих, защото ми се ебеше, а не защото съм искал да разбера как да тунинговам колата, да имам най-якото возило и да съм царя на возилата.
И какви са тия невъзможни примери президен - лузър, чистач - топ.
Важно е какво се случва на практика, а не някакви измислени теории и в стил подсъзнанието може всичко. Може, ама не може.
Няма как да си касиер в магазин или да редиш някакви безалкохолни по рафтовете и да си краля, защото това не е вържено.
Виж примерно да си най-добрия готвач, лекар, художник е вървежно. Така, че има определени хобита/кариери, които са признати от обществото и ще си по-вървежен с тях, отколкото ако си царя на уаркрафт ранк 1 в нептулон с шадоу прийст.

Ето реален пример - познавам 25 годишно wannabe футболистче, което така и не проби. Много си вярва момче и има много голямо самочувствие, така и подхожда към жените. Говори пълни глупости с пълна пара, жените му връзват и ги ебе. Той реално няма никакви качества, даже и на футбол не му се получава, но в неговата си глава е дъ бест, непризнат талант и бъдеща звезда, независимо от това, че са му минали годините. И сигурно най-доброто му качество е да симулира непокрити самочувствие. И както казах по-горе това ще работи, докато спре да работи. След 5 години ще 30 годишно wannabe футболистче и ще изглежда просто смешно. А на 35 ще е абсолютно невидим за жените, ако продължава така. Мхм, на някой хора им убягва голямата картинка.

Интересно юнение, но си противоречиш и ти малко. Казваш, че няма как да си касиер и да си вярваш, после даваш пример точно за човек, който си вярва, без да има "обективни" причини и как това има успех.

Не само че може да си касиер/чистач и да си вярваш, и да си велик, но и се случва (всеки познава такива хора, ти също даде такъв за пример - не е чистач, но не сваля мацките с "кариера"). Аз също, без да се хваля, каквото и да правя, се кефя и си вярвам, че е велико. Дори когато се дъня си мисля, че се дъня по велик и неповторим начим и това ме  кара да се усмихвам и да черпя увереност. Издънката дори, разбираш ли? И ми се е случвало да разправям длв (за повечето) история, но с такъв ентусиазъм, сякаш е най-великата длв история за всички времена и мацките се кефят. Бил съм промоутър по магазини за хранителни стоки, нищо особено, нали? Обаче влизам в магазина все едно съм управител/суперзвезда и почвам да мачкам и често има други промоутърки (клоузил съм така), които те гледат все едно си бог, защото излъчваш увереност и сила. Самочувствие. И да не кажеш, че само на промоутърки го разправям това - не, с гордост съм го казвал (какво работя) на всеки и всяка, независимо къде бачка и колко изкарва и те даже намират за какво да те хвалят.

И ако ми се наложи да стана касиер утре, ще бъда най-легендарният касиер в историята на квартала/града/държавата, където бачкам.

Това, разбира се, става по-лесно, когато имаш обективните качества, които си развивал с годините, но мирогледът си остава водещ. От малък съм с подобен мироглед, когато обективно съм бил доста по-слаб като физика, чел доста по-малко книги и с по-малко умения като цяло. И винаги съм предизвиквал привличане с подобно поведение (липсата на читава игра ме е дънила, но не и неспособността за предизвикване на привличане).

И не съм само аз някакъв специален. Има и други. И съответно го има и обратното - имам приятел с пари и престижна професия, който грам не се кефи на това, което върши (вършеше, че напусна) и често недоволства (да не кажа и мрънкаше), дори когато прави обективно яки неща , и познай колко привличане е предизвикало това в момичета за последните 5 години? Нула. Някой, който бачка чистач и се кефи, разправяйки колко е велико, ще предизвика много повече привличане от друг, който е с "яка" професия, но ти дрънка колко са зле нещата и ти мрънка как не е доволен от това, което върши. Change my mind.
Активен

gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Юни 21, 2018, 11:17:03 »

Много е странно да искаш да си най-добрия, за да си щастлив и да имаш някакво самочувствие.
Дори световните шампиони са най-добри в дадена дисциплина за относително кратко време - след най-много 5 години друг ще е най-добрия.
Това е като да чакаш някакви перфектни обстоятелства, за да се отпуснеш и да си позволиш да бъдеш щастлив.
Чакаш някакви перфектни обстоятелства, за да поканиш мацката, която харесваш. Резултата е, че я кани някой, който не е чакал, с не толкова перфектната покана и с не толкова перфектното място за среща и му излиза късмета още същата вечер.
Пък ти чакай.
Защото чакането е толкова перфектна стратегия   Завърти очи
Активен

Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1938

Профил WWW
« Отговор #39 -: Юни 21, 2018, 11:55:56 »

Основен казус :

пичките кълват на обективни черти или на самочувстие и хумор.

Защото има огромна разлика дали си Роналдо или вярваш, че си Роналдо, дали си богат или си вярваш че си богат, дали си успял в дадена област или си вярваш, че си успял/може да успееш.

Дори е възможно да имаш ниско самочувствие и да не си вярваш, но да успяваш заради голям талант например.

Доколкото виждам всеки е доста объркан в казуса.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #40 -: Юни 21, 2018, 12:36:21 »

Основен казус :

пичките кълват на обективни черти или на самочувстие и хумор.
Не мисля, че има общовалиден отговор на този казус.
Зависи и от възрастта на пичките, както и от твоята собствена.
Ако тя е на 18 и не е видяла нищо от живота е много по-лесно да клъвне на голо самочувствие без покритие.
Ако е на 28 ще гледа и обективните черти зад самочувствието.
Но това с ниското самочувствие е най-малко привлекателно.
Непокритото самочувствие дразни, но ниското самочувствие дразни още повече и създава в последствие доста други проблеми в отношенията - необоснована ревност, опити за контрол, натякване и т.н.
Активен

Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #41 -: Юни 21, 2018, 13:14:04 »

Все си мисля, че тази тема има по-универсален характер и заглавието говори точно за това, а не става въпрос само за това какво искат пичките. Не ти трябва да си Роналдо, не ти трябва да си богат, за да животът да бъде прекрасен и за да сваляш пички. Дори не ти трябва да ебеш много, за да животът да бъде прекрасен. Но този позитивен фрейм създава ли привличане? Създава. Прави ли човек по-щаслив? Прави го.

Ти с голата вяра няма да станеш Роналдо, но за какво по-дяволите ти е да бъдеш Роналдо? Ти не се сравняваш с Роналдо. Роналдо примерно не може да ми стъпи на малкия пръст в някои отношения (както и всеки от вас има нещо, в което е по-добър от Роналдо или Бекъм). Дреме ли му? Не. На мен дреме ли ми? Не. И двамата си правим нашите си неща и се кефим на живота. И един чистач, който е със самочувствието на "Роналдо сред чистачите" ще бъде по-щаслив и привлекателен, отколкото сдухан, циничен и мрънкащ готвач, примерно (или която си изберете "престижна" професия). Не говорим за някаква крайност - мургав чистач, който не се е къпал от 20 дена и няма здрав зъб в устата си, надявам се всички го разбираме това.

Нещата не са черно-бели. Можеш да лъжеш и да ебеш, можеш да бъдеш честен и пак да ебеш. Всеки си има стил. Но да се сравняваш постоянно с другите, самочувствието ти да зависи само от външни фактори... Не мога дори да си го представя как това би могло да бъде трайно и да води до дългосрочен успех/щастие.
Активен

cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: Юни 21, 2018, 13:37:14 »

@Johnny Явно имаме различни разбирания за живота.
Аз точно за това написах, че има определени хобита/кариери, които са са по-вървежни от други. И всеки знае, че футболистчетата ебат, та дори и не толкова добрите. Аз футболстиче на сухо не съм в виждал. От друга страна това за касиерите и въобще неквалифицираната работа го написах понеже преди доста години(студент) и аз съм работил в супермаркет, защото нямах никакви кинти и ми се налагаше. Беше мега шит и не е имало и един момент, в който да съм искал да съм царя на касиерите или царя на редачите на безалкохолни/зеленчуци. Thanks bro, but no thanks. И понеже аз съм сметкаджия и не обичам да ми експлоатират труда никога не съм се раздавал на макс все едно съм царя и съм работел точно толкова, колкото съм смятал за нужно и на шефовете съм го казвал без да ми пука. Тогава за 600 лева съм работел като за 600 лева. Точно затова ме мразеха шефовете. Мани другото пък и колегите/колежките започнаха да гледат от мен и те започнаха да се опъват, а не да мишкарстват. Та тогава по-скоро бях царя на отворковците. Такъв тип човек съм, че обичам да се бутам сред най-добрите и да ям плесници докато не се науча, отколкото да бъда най-добрия измежду ламерите. Предполагам заради това мацките ми се кефеха тогава. Сега ми се кефят поради други причини хахах

Иначе съм цъкал комютърни игри на доста високо ниво и си мислех, че съм бах ти машината и таланта. И понеже Стоун леко съркастично попита, ако си царя на уаркрафт дали помага с пичките(аз друго играех) Смотан На мен ми помогна само с две, но защото и те играеха и ми се кефеха, че ходя там по някакви турнири и завършвам на челни места, но ефекта идва от социалната валидация по-скоро. И това е ключа - social validation. Ето ако си царя на пиенето на бира е вървежно, когато си на 17 и супер cool да се наковеш с 10 бири и да не знаеш къде се намираш и другите да говорят каква машина си в пиенето, все ще се намери някоя десетокласничка да ти се изкефи колко си луд. Но няма да е вървежно, ако си на 30, защото никои няма да се впечатли от това. И стигаме до там, че е важното да се отличаваш с нещо различно, което да е cool.

И да си царя на касиерите не е cool, защото е толкова лесно, че всеки може да бъде цар на касерите или чистачите. Виж може да бъдеш царя на скейтърите пред НДК, да правиш яките трикове и всички да ти се кефят. Или пък да си царя на лостаджиите да и правише задни-предни взени, фул планкове и всичко да си мислят, че си машина = социална валидация = мацките ти се кефят и ще ги сваляш стига да имаш 2 щипки игра. Или пък царя на симулиране на непокрито самочувствие и увереност, като футболистчето от примера, което си чиста проба актьорска игра и трябва да имаш доста добър social awareness, което отново не всеки го може. Той тоя пич по-добре да се пробва в НАТФИЗ, отколкото да го мъчи като футболист.

Нали се кефите на Слеяра, но той даде пример с нещо яко - ебе 2 часа. Не всеки може да ебе 2 часа. Повечето мъже ще ебат 20-30 мин макс, ще се изморят, няма да им стигне въздух и ще паднат по-гръб или пък ще им липства тоя усет и сексуалност. Пък тая мацка после ще отиде да разкаже на приятелките си тоя как се е раздал като тигър и те ще ахнат = социална валидация = повече женско внимание насочено към него.

Но това да си царя на някакви ламерски неща и да си мислите, че това ще ви донесе нещо... айде моля ви се момчета мислете малко.
Активен

Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #43 -: Юни 21, 2018, 14:26:20 »

Само да питам що осрахте темата и как се стигна от "животът е прекрасен" до "дали има разлика да си царят на президентите или царят на касиерите" ? Ми много ясно, че има. Някой да оспори ? Обществото е разделено на около поне 10 социални слоя. В единия случай си царят на 1вия слой(от там и на всички останали), в другия на 10тия.

И другото. Това да си вярваш и това да имаш някакви качества/успехи са пряко свързани. Първото води към второто и второто към първото. Самочувствието и вярата не са нищо повече от отражение и рефлексия на заобикалящата те среда. Като ти върви в живота се усилва и самочувствието. Като не ти върви ти пада. Някой девствен като дойде тук да се оплаква, че нищо не му върви и като направи първите няколко клоуза какво се случва ? Същият индивид вече е с по-голямо самочувствие. Какво остава да ти върви и с пари и с пички и с приятели и с всичко. Много ясно, че ще си вярваш.

А примерът с футболистчето дето си вярва е пак отражение на неговата си среда. Там в затворения му хабитат си му върви и си мисли, че е голям понеже са такива обстоятелствата - ако отиде в някой голям отбор да речем рязко ще му паднат акциите.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1938

Профил WWW
« Отговор #44 -: Юни 21, 2018, 16:05:05 »

Е сега недей копира Слеъра - осрахте темата, осрахте темата. Ти кво очакваш - канонично говорене и хвалебствия. Ебаси - тва да не католически орден.

И другото. Това да си вярваш и това да имаш някакви качества/успехи са пряко свързани. Първото води към второто и второто към първото. Самочувствието и вярата не са нищо повече от отражение и рефлексия на заобикалящата те среда.

Не е баш така.

Пример : едно време супер много си вярвах и бутах и се надявах да стана футболист - да речем като бях на 12. Но нямах грама физика и качества и колкото и да се напъвах - да подобрявах се, бях по-добра версия на себе си във футбола, но дори и не можех да се доближа до хората, с които тренирах, камо ли това да ми е професия.

И обратно - спрямо футбола, в настоящата си професия - бази данни - съм хвърлил тройно по-малко усилия, самочувствие и желание, пък съм си про - щото ми се отдава.

Утре и да не съм на кеф и да не мисля че съм супер добър в ит-то, пак ще си пусна кода, ще си измисля некви sql заявки и т.н.

Така че - нещо не е вярно това. Трябва да имаш дарба или поне да не си ептен зле, за да се занимаваш с нещо.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на: