Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 23, 2020, 21:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Лесно ли, изхвърляте хора от живота си, и до колко е полезно това според вас?  (Прочетена 1840 пъти)
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 318

Профил
« -: Октомври 14, 2019, 19:52 »

Здравейте на всички! От доста време, мисля да пусна такава тема, но все не се решавах. Искам да задам въпроса, колко лесно изхвърляте хора от живота си? Поради какви причини и обстоятелства? При наблюденията си върху вас самите, как ви се отразява това и т.н.? Говоря не само за жени....Визирам колеги, които са ви ядосаи, роднини, близки, приятели и т.н. В последно време виждам, че много лесно се разделям с хора, които виждам, че или ме натоварват по някакъв начин, или с нещо не са ме изкефили, разбирайте "умрели са за мен". Прекратявам всякакъв контакт, и даже си им го казвам директно. Подтикна ме да задам темата, защото в рамките на два месеца "изхвърлих" от живота си хора, които съм смятал, че няма да напуснат живота ми, и най- интересно е, че не ми липсват...Надявам се, ще споделите ваши наблюдения и мнения по темата, за което благодаря предварително...

П.С. Не знам какво му става на форума, или всичко е казано и няма какво ново да се допълва, но в последно време е замрял тотално...
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1943

Профил WWW
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2019, 20:52 »

Интересна тема. И аз това си мислех. Трудно ги изхвърлям, защото съм добряк и малко им позволявам да ми се качат на главата на някои. Но тая година изхвърлих една приятелка, която и бях яко набрал и просто прекали. Та трудно изхвърлям, ама като им набера много и ги шитна, повече не се връщам. Трябва да има разбиране и баланс и отстъпки, но някой като прекрачи границите и го прави системно, рано или късно го издухва.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 218

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2019, 12:51 »

Последната година започнах сериозно да разчиствам хората около мен. 20-30 годишни познанства отидоха в кофата за боклук. В началото е трудно, имаш някакви съмненния дали постъпваш правилно, рационализираш и т.н., но когато дръпнеш чертата се оказва че някога това са били приятелства, сега не са. Едно чуване по телефона веднъж годишно не означава нищо, всеки тип отношение иска постоянно да се поддържат. Ако има желание и от двете страни, разбира се. Приятели за маса и пиене, колкото искаш. В трудните начинания можеш да откриеш какви са хората в действителност, именно когато shit hit the fan. И когато реално погледнеш какво тези хора са направили за теб и ти за тях, виждаш че не е нищо особено. Седели сте заедно на един чин в училище, живеели сте като деца врата до врата и подобни неща.
   Още по-лесно е с хора, които се държат неуважително. След едно-две предупреждения, ако не си променят отношението, директен игнор. Когато живота ти е свободен от драма, когато даваш всеки ден най-доброто от себе си, гониш цели и следваш амбициите си, изобщо нямаш време за подобни глупости. Нито за обяснения. Дори племеничката ми в момента е в това положение, само на десет е, а така са я разглезили че е повярвала че е принцеса. Обаждам се по телефона, не вдига и не връща обаждане. Когато я видях и казах, че не искам да го прави, обясних и че щом искам да говоря с нея по телефона има защо. Направи ги втори път, пак същото. На третия път, точно преди рождения ѝ ден, го направи пак. Нито отидох на рождения и ден, нито съм я чувал или виждал от тогава. Всички жени в семейството са полудели, как може такова отношение, тя била малка и не разбирала, да съм се извинил и знаете какви глупости. Директно им казах да си запазят конските за себе си, и че ако продължават по същия начин, и те отиват в графата игнор (което и стана в последствие). Беше трудно два-три дни, няма как една кръв сте, но си даваш сметка че има неща с които не можеш да правиш компромиси и точно тези моменти те правят силен, когато държиш на своите лични ценности и вярвания. Нищо в този живот не е безусловно, още по-малко любовта и уважението (дори към децата/родителите). На всеки, според заслугите. Започвай с добро, но ако ти се отвърне с лошо, не подавай другата буза.
   Когато избереш да живееш според своите лични стандарти, много хора ще отпаднат от живота ти (искаш или не искаш). Колкото по-високо се изкачваш, толкова по-малко хора ще има там високото. Но гледката ще е по-хубава. Малко хора ще има в живота ти, но си заслужават, защото си ги видял в тежките моменти. В човешките отношения съм твърдо за качеството пред количеството. Отделно когато живееш живота си според твоите правила, толерантността към bullshit клони към нула. Помирисваш още в началото какви са хората срещу тебе, и изобщо не си правиш труда да ги "опознаваш". Времето е прекалено кратко за да направиш всички неща които можеш и искаш, какво остава да го губиш за неща които изобщо не си заслужават.
Активен
MrWrong
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 32

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 20, 2019, 21:31 »

Лесно изхвърлям хората от живота си и да, мисля че е полезно.  Усмивчица

Понастоящем хората ни трябват, за да получаваме удобрение и валидация. Основополагащата фундаментална мисъл на всеки човек е да се чувства значима личност.

Аз срещам проблем - много трудно мога да намеря някой, който да уважавам като човек. Много често хората, които заслужават уважението ми са с по-висок статус от мен, било то кариерен, финансов, разлика в годините, съзнание, дисциплина и фокус в професията и аз няма какво да им предложа - В приятелството винаги има взаимна печалба - дори да седнете да изпиете едно кафе на центъра - пак има печалба - пиеш кафе, обличаш си новите дрехи, получаваш удобрение, олеква ти когато се оплачеш, бягаш от проблемите и т.н.
Но.. приятелите трябва да са на едно ниво. Когато се издигнеш или паднеш по долу, ситуацията се изменя. Понякога са си късали приятелските отношения с мен защото ми е потръгвало с жените и защото са ме харесвали.

Когато си алфа, себеуверен в рамките на това да приемаш себе си - често ти завиждат и те приемат като конкуренция - било то пред жените или пред заобикалящата среда.
Когато имаш собствена и силна енергия, стил, идентичност, бистър ум, работиш върху себе си и изграждаш съзнанието си - Пътят на Воина в повечето случаи е самотен. Ти си подаръка, цениш себе си и ако другия те заслужи, подаряваш себе си, образно казано и то за етап, защото всичко е променлива константа.

Сега малко по-конкретно. Когато някой ме издразни - било то познат, приятел, приятелка, момиче с което съм излизал - игнорирам - може завинаги. Ако се присети после за мен - може да се видим/чуем. Това естествено не важи за родителите - с тях каквото й да става - родители са ти.
Друг пример - живея с брат си. Каквото и да става - една кръв сме, предопределено е. Винаги ще се подкрепяме, ако има взривоопасни събития. Но сме различни. И често за да не му храня негативната енергия и за да не взима моята позитивна - го игнорирам.

Често когато някоя мацка ме гледа надменно, отказала ми е среща поради липса на изграден интерес, сгафил съм нещо - Не думам, не лая, не натягам, а ставам и си тръгвам. Всичко изцяяяло от позитивната призма - има толкова прекрасни хора с които ще се запознаеш и можеш да преоткриеш, няма нужда да се загнездваш. Всъщност, това важи и за хората с които съм имал по-дълги взаимоотношения. : ))

Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3861

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2019, 06:15 »

@StefanS - браво, мъжката си действал. Да не си чел на БлекДрагон книгата/блога, или Хари Браун - How I Found Freedom in an Unfree World? Те точно така съветват да се прави.
Активен
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2019, 10:42 »

Добри коментари, получавете репутация от мен...
Активен

Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Декември 25, 2019, 00:00 »

Да си напиша на моята си тема, то и затова я създадох. Тази година поразчистих и стари приятелства, които смятах за "вечни", потазчистих някои жени, колеги, роднини и т.н., които ме натоварваха и искам да кажа, след равносметката. Просто не знаех, че толкова добре ще се чувствам, и свободен след началните ми угризения. С времето разбрах, колко са ми пречели и колко заробващо е било това. Оставил съм само сериозни хора покрай мен, създадох и нови връзки и приятелства с далеч по- значими и интересни хора, които естествено не е изключено и тях да игнорнна един ден, ако не бъдат това, за което съм ги приел в живота си. Мнението на Стефан е много добро, всеедно аз съм го писал, евала пич и аз така постъпих с мое племениче, същите приказки и аз слушах от роднини. Те не разбират, че е за тяхно добро. Понякога трябва да си твърд, защото това е единствения начин да накараш някой да се замисли и промени. За съжаление, не винаги е верна поговорката, "че с блага дума до Цариград се стига". Не може това, че някой е малък, да бъде оправдание за лигаво и неуважително поведение, същото се отнася и за големи хора. И моят съвет е, хора, които ви натоварват, пречст и т.н., посъветвайте ги веднъж- дваж да се променят, и ако не ви чуят, игнор и гледате напред. Угризенията ще отминат, пък току виж са се променили един ден.
Активен

Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #7 -: Декември 25, 2019, 15:05 »

Аз нямам кой знае колко приятели, с някой съм прекратил връзка, с други все още контактувам и продължавам да се запознавам. Това е мое мнение, но ще ти кажа с кои хора не трябва да се разделяш и това са тези които са били с теб в трудни моменти. Колкото и да е изтъркано това, вярно е. Примерно има хора които ако си успешен и те ти се кефят и всичко е ок. Но когато изпаднеш в трудно положение или станеш за резил, почват да странят от теб да се правят че не те познават и така нататък, едва ли не им сваляш ранга. Такива хора няма как да са най-близо до теб, за мен лично такива хора са боклуци и аз не искам да съм с такива независимо колко са успешни. То е ясно че ако си тъп, грозен и за нищо не ставаш, няма как да има никой около теб, но поне си пази тези които те подкрепят независимо колко ти е статуса. Ако някой ти се кефи щото имаш висок статус и си му направил впечатление, не го отхвърляй, даже и го използвай ей тъй за валидация и статус, но не разчитай на такива хора. Ясно е че интересите са вечни и няма приятели, но има хора които ще се задържат с теб ако си в някаква дупка. Давам пример с мен. Знаеш за темите ми от преди няколко седмици, и аз бях в емоционална дупка. За някой пичове аз може и да см путка, слабак, олигофрен ако пък имам много успехи ще се кефят, такива хора аз не искам около мен. Аз съм ок с това, но има и такива които ми писаха и ми се обадиха, теглиха ми едно конско що пиша глупости, помогнаха ми малко, понеже малко подкрепа не е излишна и не е проява на слабост. Не казвам че искам съжаления, аз мразя да ме съжаляват или вече всеки втори да ми пише за всяко нещо, но истината е че си личи кой те подкрепя и кой не. Наречи ме старомоден, но аз поддържам връзка с хора които знам вече от 5-6 години насам и все още си ме приемат въпреки трудностите ми, останалите които ти се кефят когато си добре са просто фенове и нищо повече, надявам се да ти е полезно мнението ми с нещо.
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 570

Профил WWW
« Отговор #8 -: Декември 27, 2019, 17:24 »

Охоо ! Всички човек минава през живота ти дава ти нещо като урок и си тръгва . Някой остават защото имат някакъв интерес от теб и стоят докато са на топло . Свикнал съм да съм така с годините . Близки хора който съм правил невъзможни работи сега се подминаваме . Всичко е временно само ти си чар на твоя свят и на заобикалящото се ! Когато го осъзнаеш ще изтрезнееш по бързо и ще почнеш да живееш . А до колкото жените те са интереса клати феса едни търсят пари други отношение трети ебани и тн . Но във всеки случай слаб ли си ще те изядат и ще те хвърлят в боклука .
Активен
Sunlight
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 260

Профил
« Отговор #9 -: Септември 05, 2020, 12:08 »

Аз не изхвърлям лесно хора от живота си, защото малко хора допускам до него. Рядко се среща човек, който да ми допадне, дотолкова, че да искам да бъде част от моя личен живот извън сферата ни на познанство. Ако, допусна такъв човек по-близо до себе си, значи смятам, че си заслужава и за мен е качествен като личност (разбирания за живота, светоглед и прочее). Допускането би се случило след доста разговори и време прекарано с този човек. Следователно бих изхвърлила такъв човек, ако покаже неуважение и незачитане към мен като личност. Не държи на думата си и ме лъже. Тогава няма да мога да вярвам на този човек и следователно отношенията ни ще приключат с гръм и трясък. Обичам честността, дори да е болезнена я смятам за по-добрия подход от мишкуването и действията зад гърба.
Активен

Keep love in your heart. A life without it is like a sunless garden when the flowers are dead.
Oscar Wilde

Believe in yourself! Have faith in your abilities! Without a humble but reasonable confidence in your own powers you cannot be successful or happy.
Norman Vincent Peale

Мисля,следователно съществувам
Рене Декарт
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: