Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Февруари 27, 2020, 21:31:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

“Колкото повече се отдавате на нещо по-голямо от вас, толкова повече енергия ще имате.“ - Норман Винсънт Пийл

Екипът на pickup-project организира обучения през януари и февруари 2020г.
Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Директна срещу ситуационна игра  (Прочетена 1042 пъти)
MPUA
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« -: Януари 26, 2020, 21:59:29 »

Здравейте  Усмивчица

Иска ми се да обсъдим тези два стила, защото при мен се получава огромна разлика в успеваемостта, в полза на ситуационната. Когато отворя мацка от някаква уж случайно създала се ситуация(сяда до мен в метрото, пазаруваме нещо в магазина, питам я нещо за книгата, която чете и т.н), впоследствие без проблем взимам контакт и срещите минават доста по-гладко.

Ще кажете: какъв е проблема, играй само така. Да, но всеки който отваря активно знае, че в повечето пъти, особено на дей гейм, виждаш забързана мацка и имаш секунди за да я спреш. Аз нямам проблем с това, но масово ме режат с реплики че съм стотния който ги заговаря така, че съм излязал да се пробвам така с всички и т.н. Проблемът според мен е, че яките мацки са отворени десетки пъти вече така и дори да ти се изкефи първоначално, пак ще те вкара в графата "пича който се пробва на всяка". Преди две седмици излязох на среща с една, която я отворих директно, и въпреки че се опитвах да изляза от шаблона че отварям десетки сетове, тя постоянно твърдеше че се пробвам с много момичета и нямало да бъде поредната и тем подобни.

На другия полюс са срещите с мацка от ситуационна игра. Тя се кефи на "случайното" ни запознанство, обяснява как за първи път й се случвало и колко било яко, даже почти всички го разказват на приятелки - имам чувството че така се чувстват като в някакъв вид "романтичен филм".

С две думи, приемам съвети как да подобря ефективността от директната игра. Поздрави!
Активен
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 487

Профил
« Отговор #1 -: Януари 26, 2020, 22:20:52 »

По скоро е обратното.
Когато отваряш сет индиректно-това е безопасния начин и мацката не знам какво искаш от нея. Да преминеш от приятелски разговор към сексуален е по трудно и не си сигурен дали ти се кефи ако вземеш телефон.
Другия минус е , че няма пеперудки в коремчето(смелия,дързак и як пич образува това-жените не мога да се контролират...както ти като видиш яка мадама с къса пола и огромен бюст искаш да я...така е и при жените).
При директния подход развиваш истинските алфа качества, развиваш тотален непукизъм и неебателност...толкова,че даже мацка която те е отрязала преди две минути рязко, можеш да го превърнеш в як атракшън.
Резачката ще по яка, но телефоните които ще вземеш са по качествени-когато излизаш с мацка, тя ще знае за какво се виждате и няма никакъв проблем да си по сексулаен с нея и да ескалираш по бързо.
Директния подход образува пеперудки в коремчето...което е основната идея-няма ли атракшън, нищо не можеш да направиш с мацката.
Още повече в конкуренция с толкова метросексуални мъже...ти си коренно различен.
Но самото директно отваряне не те различава от другите- просто трябва тотално да не ти пука и да вярваш в себе си и шит тестовете да ги преминаваш с лекота...това създава истинкия атракшън(по лесно да го видиш на живо, отколкото да го видиш).
П.С
Жените са контролирани от природата(както и ние) и те нямат контрол над какво те харесват-научи се правилно да натискаш бутоните им.
Активен
BaiGrozdan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #2 -: Януари 27, 2020, 10:10:35 »

Здравейте  Усмивчица

Иска ми се да обсъдим тези два стила, защото при мен се получава огромна разлика в успеваемостта, в полза на ситуационната. Когато отворя мацка от някаква уж случайно създала се ситуация(сяда до мен в метрото, пазаруваме нещо в магазина, питам я нещо за книгата, която чете и т.н), впоследствие без проблем взимам контакт и срещите минават доста по-гладко.

Ще кажете: какъв е проблема, играй само така. Да, но всеки който отваря активно знае, че в повечето пъти, особено на дей гейм, виждаш забързана мацка и имаш секунди за да я спреш. Аз нямам проблем с това, но масово ме режат с реплики че съм стотния който ги заговаря така, че съм излязал да се пробвам така с всички и т.н. Проблемът според мен е, че яките мацки са отворени десетки пъти вече така и дори да ти се изкефи първоначално, пак ще те вкара в графата "пича който се пробва на всяка". Преди две седмици излязох на среща с една, която я отворих директно, и въпреки че се опитвах да изляза от шаблона че отварям десетки сетове, тя постоянно твърдеше че се пробвам с много момичета и нямало да бъде поредната и тем подобни.

На другия полюс са срещите с мацка от ситуационна игра. Тя се кефи на "случайното" ни запознанство, обяснява как за първи път й се случвало и колко било яко, даже почти всички го разказват на приятелки - имам чувството че така се чувстват като в някакъв вид "романтичен филм".

С две думи, приемам съвети как да подобря ефективността от директната игра. Поздрави!

Здрасти. Първо благодаря ти за идеята да заведа момичето на Starbucks и така да и науча името - подейства.  Това, което мога да ти кажа е ,че  те тестват като казват,че го правиш с всяка и трябва да го преувеличиш или да го направиш със сарказъм и после да пуснеш лека усмивка, а не я да убеждаваш в противното. Ако те пита всички ли заговаряш така? - да абсолютно всички, но днес съм на ...(чернокоси със сини пуловери) примерно ако тя е облечена така.  За това ,че ти казва ,че е поредната можеш да и кажеш - да и още 2 ме чакат на телефона за среща след това. Изхождай от това,че ти си наградата и ти преценяваш rather than те да ти казват ,че си един от многото. Ако не стане поне си се изкефил и си се държал мъжки.
Активен
Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Активен Активен

Публикации: 306

Профил
« Отговор #3 -: Януари 27, 2020, 13:20:56 »

Здравейте  Усмивчица

На на всички ни се иска всичко да минава добре на улицата и да направим готин подход, но все пак това не е романтичен филм а самата реалност и понякога се налага да апроучваме по начин който е некомфортен за мацките.

Ти си сваляй както ти е удобно на теб, трябва да се усеща че наистина ти харесва даден подход противен случай няма да ти е забавно.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1282

Профил
« Отговор #4 -: Януари 27, 2020, 19:41:38 »

По принцип Хитман е прав, за това което говори. Но говорите за две различни неща.
Първото нещо което трябва да отбележиш е - до къде стигаш с тези мацки. Клоузиш ли ги? Дават ли ти да ескалираш сексуално? Лесно ли ги навиваш на срещи? И на ква база вадиш тази статистика? Дали са 2-3 случая, или 15. Има значение.
Както той ти каза, в директното отваряне, играта е трудна в старта. Там ще се сблъскат фреймовете, разногасията, и опитите да се наложите един над друг. В другия случай, просто забавят това. Или разменяш нещата. Няма правилен и грешен. Просто ситуациите са различни. И времето в което се разгръщат. Стига да правиш това което трябва, спрямо единия начин, и спрямо другия.
В ситуационния подход, ако забавиш прекалено много нещата, или допуснеш прекалено продължително да влезете в силен рапорт, там ще си утрепеш привличането. И ще почнат да те режат тънко.
В директния подход, ако не съумееш да се справиш с "бурността" в ситуацията, си аут. Става дума, точно за тези упреци които получаваш.
Едно е да ти го вметнат, можеш да го игнорираш. Но съвсем друго е да се опитат да ти го наложат като фрейм - "Аз поставям границите, аз определям правилата, защото ти си играч, отваряш много, и трябва да ми се докажеш". Това е много шитава рамка. Няма как да я победиш. Няма как да се докажеш. Там където ти трябва да правиш привличане, трябва да се напасваш и да ги убеждаваш в нещо. А насреща да ти чупят фасони, и тотален бич шийлд. Не. Сам разбираш, защо няма да се получи, само при появата на такава рамка. Истината е, че директния подход, ще предизвика винаги подобни шитави рамки. И да не е тази, ще е друга. Не можеш да ги преминеш. Единствения ти вариант е да ги унищожиш. Още преди да бъдат наложени, още преди да ги допуснеш. И за това трябва да си с много силна вътрешна нагласа, много безскруполен, и брутален.
Първо, когато си в подобна ситуация, не прекалявай с шегите. Напротив. Гледай да бъдеш по-сериозен и безчувствен в самата ситуация.
Първия път, игнорираш, пускаш си го покрай ушите, не влизаш във фрейма, не го обръщаш на шеги. Втория път, пак игнорираш, НО с поглед и език на тялото, недвусмислено показваш, че почва да те дразни тази тяхна тъпотия, и пак с език на тялото, показваш готовност да прекратиш срещата, изкъртваш целия вайб. Тук би трябвало да се усетят, и ако имаш привличане, тоя фрейм да загине там. Но ако не се случи, и има трети път - просто прекратяваш срещата.
Ако мацката се постарае в последствие, можеш пак да излезеш с нея. Ако не се случи, не си губиш времето, просто там нещо не достига.
Активен
MPUA
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #5 -: Януари 31, 2020, 22:19:20 »

Мерси за включванията. Това, което сте написали за разликата в подходите е точно така и аз не го отричам - отварял съм директно много сетове и ще продължавам да го правя. Въпросът е че искам да увелича успеваемостта на успеха на този подход спрямо другия.

Btw, прав си че при ситуационния не трябва да се бавиш, за да не изчезне привличането. Аз успявам горе долу бързо да премина към директен впоследатвие и успеваемостта ми е висока - да кажем че от 20 случая излизам с 10 момичета и ф-клоузя 5. Въпросът е че такива ситуации се случват рядко и не мога да разчитам на тях.

При директния подход нещата стоят доста по-зле и именно това искам да фиксирам - от да кажем 50 момичета, излизам с 4-5 и клоузя 2 - доста нисък %. Ако на ден отваряш по 50 сета това положение е добре, но напоследък нямам почти никакво време, отварям 3-4 сета на седмица + още 5-6 уикенда, което не ме удовлетворява и затова реших да пусна темата.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1282

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2020, 20:41:17 »

Виж, ти не ги избираш. Основната разлика в двата подхода е, че в единия тръгваш със силен интерес. А в другия - не. В единия се възползваш от него, и имаш време, неусетно да го обърнеш в привличане. Тук са обясними разликите за които говорех в предния пост. А в другия, директно трябва да градиш привличане. От едната секунда, за следващата. Никой не е казал, че е лесно да го направиш. За това и са различни самите подходи. За това в единия трябва да влезеш много по силно, а в другия не.
Активен
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 130

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2020, 01:50:59 »

Доста ще ти дръпне играта ако отделиш време само за директни заговаряния.Ще станеш много по-сетивен откъм контрол на напрежението.Ще притъпиш доста всякаква форма на напрежение в сет,защото непукизма ще се повиши.Ценен опит е да усетиш колко силна роля има излъчването и до какво ниво може да се добута.Гледаш я без да казваш каквото и да е и тя грейва!Когато си в don’t give fuck mode,можеш да ги побъркаш от емоции.Помниш на морето онези двечките с късите дънчици.Когато са така спарктнати,можеш да им набиеш всеки филм и те се закрепват като мухички,защото логиката им не работи в този момент.
  Силното присъствие е пряко свързано с трудните емоционално травмиращи моменти които преживяваш.В колкото повече некомфортни ситуации се забъркваш,толкова по-комфортно ще се чувстваш!
 Изцяло ситуационния подход става комфортна зона и защото е  свързан с по-малко напрежение,те лимитира когато подсъзнателно искаш да се забъркаш в по-напрягаща ситуация.Опитът който ти носи е значително по-слаб спрямо предимно директната игра в дълготраен аспект,защото е по-далеч като свобода на вътрешно изразяване.Ако я чувстваш,няма да има значение чисто технически какъв е подхода!
   На дей гейм ти носи резултати,защото е по-близка до сошъл нормите,а това печели време да я грабнеш.Когато имаш чар,както при теб,това е достатъчно.Така строиш постепенно.Ти имаш опит с това.Пробвай само и единствено директно.Така ще усетиш по-дълбоко и другият сценарии.Резултатноста обаче трябва да мине на заден план.
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1577

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2020, 14:11:25 »

MPUA, получава се така, защото такъв е твоят стил - и от там нагласа, излъчване, присъствие и поведение.

В последните месеци/години - сериозно наблюдавам различни типажи и стилове. За да ти дам контраст със себе си - моят стил в момента е мега директно-брутален... За да добиеш представа -> влизам колд, че и не-колд с нещо от типа "приличаш на любимата ми п*рно звезда"; от там изобщо не минавам на рапорт (тип опознаване), а си говорим само простотии и сексуализации, с обарване и кино по-бързо... после, ако до 2-3-то виждане (1-вото обикновено имам време само за размяна на контакти, другото/ите само в удобно за мен време и само на удобно за мен място) не съм я изчукал - изобщо я отебавам. Сам се сещаш, 9 от 10 (горе-долу) режат веднага - което ... е супер!

Преди известно време се запознах с много готин пич. Позитивен, хубав, усмихнат - никога няма да каже нещо навъпреки на жените, никога не им 'се налага'. Стана ми интересен, защото виждах, че е*е. Успеваемостта му е над 50% (той твърди, че е 90, но аз потвърждавам за над 50). Стилът му е коренно различен. Забива се с някоя, усмихва се, прави се на 2-и-половина, хвърля майтапи, съгласява се с нея и й изслушва глупостите, прави яко рапорт, демонстрира лайф-стайл, води я по разни партите и ивенти... и обикновено до 1-2 месеца (без да се занимава нон-стоп само с нея) я из*уква. Играе предимно таргети 4-6, нищо-кой знае колко запомнящо се - но успеваемостта му е брутално-висока. В повечето случаи мацките сами го свалят - показва ми чатове - в които те сами искат да ходи в тях, или се самопокнават при него... За мен неговият стил е мега неефективен - скъп е, много инвестиции (въпреки, че не е лузър да ги купува с почивки и подаръци), доста време, и доста разчита на добрия си лайф-стайл. Обаче работи за него супер и много малко не му връзват (тоесто процентно е много напред). Дойде да ми се жалва, че не можел да си хване нищо сериозно - поговорихме за това как да изостри стила си и 'да се налага', ... пробва - и тотална греда - за неговия стил изобщо не работи.

Ти сам трябва да решиш какъв стил ти пасва най-добре и кой искаш да бъдеш и после да го развиеш на макс... Няма как всеки вид апроач и игра да работи за всеки. Това съм го мислил много и от уъркшопите - идва некъв сдухан и го караме да влезе с нещо сексуално. Естествено получава се "епик фейл" ... той няма стила и прилежащите компоненти (по-горе) за такава игра.

Идеята на стила ти е да демонстрираш "ЧЕ Е*ЕШ С ТОЗИ СТИЛ"; а не, че просто е пробваш. Когато просто се пробваш - с неконгруенти реплики и действия те смазват от шитове, смях и затапки.
Активен

I'm a very special kind of monster
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 646

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2020, 23:09:01 »

За мен неговият стил е мега неефективен - скъп е, много инвестиции (въпреки, че не е лузър да ги купува с почивки и подаръци), доста време и доста разчита на добрия си лайф-стайл. Обаче работи за него супер и много малко не му връзват (тоесто процентно е много напред). Дойде да ми се жалва, че не можел да си хване нищо сериозно - поговорихме за това как да изостри стила си и 'да се налага', ... пробва - и тотална греда - за неговия стил изобщо не работи.

Е, какво значи "неефективен", пък да има над 50% успеваемост? Откъм съотношение апроуч-краен резултат, бих казал,че е бая ефективен. Е, сега винаги може да се заяде човек, че предимно успява с не баш топ тупалките, ама няма пълно щастие. Все пак можем да приемем, че една 5-6ца е негримирана и  ненаправена 8-ца Ухилен

Другото, с което не съм съгласен с теб, че го наричаш скъп стил. Защо да е скъп?

1) От думите ти се разбира, че пичагата като цяло има такъв лайфстайл и не е целево ориентиран. Сиреч - със и без мацки - това си му е ежедневието. Т.е не се мъкне по евенти и/или да си създава някакви кръгове, с цел да впечатлява пичките;

2) Ако казваш, че не ги черпи със скъпи подаръци и/или почивки/екскурзии, кое му е скъпото? Той ги вкарва в собствения си лайфстайл просто като придатък, а не, че непременно ги храни и пои, и им поема сметките;

3) (пак по твоите думи) може и да му отнема месец-два да удари някоя, но пък, ако през това време е пуснал кукичката на още няколко места, не му пречи да зачака малко повече, докато някоя от всички се накани да му пусне. Т.е той избягва една основна грешка, а именно, че не се фокусира върху САМО ЕДНА КОНКРЕТНА за по-голям период от време, а си тъче на няколко стана паралелно.

Ако това момче е натурал и НЕ Е минавал пикъп школовка, дори и на теория, бих казал, че се справя в пъти по-адекватно от 90% от мухълите с неговия лайфстайл, които само развеждат и плащат сметки, а накрая някой друг върши "черната работа" Засрамен

А що се касае до твоя мега-брутален стил, мога да видя един огромен плюс и един огромен минус.
Плюсът е, че максимално те щади откъм времеразход и нещата стават ясни в най-кратки срокове.
Минусът е, че е крайно социално неприемлив и съответно, по думите ти, в 9 от 10 случая се прострелваш в крака, още щом си отвориш устата. Но за едно си безумно прав>>ако си установил, че ти носи удовлетворение, тръпка и резултати, значи другото не трябва да те вълнува. Същото бих казал и за стила на твоя познат. Усмивчица

Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2020, 09:28:03 »

Канкуне,
То ако ходиш на курви, то успеваемостта ти гони 100 %...това прави ли подхода успешен?
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 646

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2020, 12:38:16 »

hitman321,

Това не е подход, а предварително регламентирана, платена услуга - посока, в която е ясно, че не съ тръгвал в горното ми мнение.
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Активен Активен

Публикации: 306

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2020, 17:07:30 »

Канкуне,
То ако ходиш на курви, то успеваемостта ти гони 100 %...това прави ли подхода успешен?

Който си му е кеф ще ходи по курви , Хитмен.

Тук и Слеъра е прав че трябва да си изградим стил с който да ебем, пича си е изградил е вярно малко извън нормите ама като ебе на кой му пука, както и Канкун е прав че като му върши работа да си продължава. Защото един мъж трябва да се замисли чак когато няма никакви опции. Това че Слеъра не го кефи ли тоя подход си е негов проблем. А това как ебе тоя като цяло няма значение. Не мога да разбера защо си мислите че като я апроучнете директно тя веднага ще се подмокри, ако тя не ви се кефи нищо няма да стане, има пичове които с тъп опънър вземат номера и ебат. Каква е тая мания да се докажете че сте мега специалните и правите едва ли не най готиния подход на света. Не хейтя, само казвам да спрете да се състезавате на кой подхода му бил по-добро и по ефективен. Ето Слеъра си го казва че неговия подход е най-добрия, но за самия него да 9 от 10 резачки ама 10 ще му върже. Сигурно и ти Хитмен имаш подход подходящ за теб, както и Канкун не ви знам дали апроучнете често(Да не се засегнете Намигване )

Мен ме кефи повече индиректно, това не значи че ме е шубе от директния, имал съм успешни сетове и от директен апроуч, но най добрата ми версия е при индиректното това е моя стил.

Сега ако гоните престиж във форума за най добър подход ок ако ви кефи да си мерите подходите давайте ама пишете и репорти  не само теории.

Както беше написал Илиян в книгата си " Всеки подход е по-добро от никакъв" виждал съм играчи с наранено его да ги хваща яд защо ония с Афц с малко ебе а пък той с директния си апроуч не успява  :laugh: нали това са няколко случая, вече кога му е пуснала това са други работи. За мен лично ефективен подход е този който ти помага да ебеш, дори и чрез статус пак се брои. Но тъй като сме във пикап форум търсим най ефективния и по възможност с по малко ресурси и бърз подход.  Усмивчица
Активен
Royal
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 305

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 04, 2020, 17:53:57 »

Ае да питам нещо. Добрия ловец, по един и същ начин ли лови различните видове плячка, или използва различни методи, в зависимост от плячката и средата? Според мен е много важно да преценяваш самата жена какъв тип е, с какъв опит е, в какво емоционално състояние е в момента и т.н. Има жени, които ще ги изкефи подхода на слейъра, но  има и жени, които ги кефи да ги свалят като момчето, което е наблюдавал, и ако примерно към тях си брутален, директно ще те отрежат. Изпадал съм и в двата вида ситуации, затова го казвам. Много е относително...
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 04, 2020, 18:26:38 »

Просто ви казвам че подхода е неефективен.
Като правите нещо, правете го както трябва...ако не ви се занимава, по добре отидете при някой курва(да губиш няколко месеца плюс инвестиции време и пари...курвата е по добрия вариант). Аз самият досега не съм бил, но като гледам какви бонбончета има за не толкова мангизи, ако трябва да избирам между някоя 5-6-ка да ме мотаее с месеци и да набутам куп инвестиции...сигурно бих избрал курва.
Но истинската игра е директната-да в началото ядеш повече шамари, но така се шлифоваш после,че ставаш истинска машина и опита който придобиваш го използваш във всички сфери на живота.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: