Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 23, 2020, 21:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Женско мислене  (Прочетена 1150 пъти)
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 264

Профил
« -: Април 24, 2020, 07:58 »

Пичове, наскоро без да искам попаднах на нещо интересно, което може би няма да изненада някои от вас, но друго е да го видиш черно на бяло.

С момичето, с което бяхме “заедно” повече от година, бях пускал и тема - накратко аз смятах нещата за ок, харесвах я и тн - изключително наблягах на плюсовете, мислех си позитивно дори в най-трудните моменти и преодолях дупката, в която бях и в която вероятно всеки изпада и прави и казва неща, които не иска. Нея я гледаш отстрани - уж позитивна, доволна, щаслива, уж сме преодолявали дребните неща (такива има във всяка връзка), ама като цяло не знае къде се намира емоционално (вероятно 90%+ момичета на 23+ са така). Ще кажеш, че бетон иска да сме заедно, но си усещаш опитите за манипулация, скандалите, които вдига и не се поддаваш на шитките, държиш се себе си дори с риск да я изгубиш и в крайна сметка така и трябва и тя реално “уж” е с теб.

Защо уж? Защото това, което намерих - то не е нещо, което ме изненада - и го намерих наистина случайно - става въпрос за лист хартия, разделен на две, от едната страна плюсове, от другата минуси - мои най-вече. И познайте - плюсовете са 5-6, минусите - 20. И то сериозни неща от рода на “лицемерен”, “стиснат”, “груб”, “дребнав”, “заядлив”, “комплексиран” и така нататък. Плюсовете няма значение какви са, сами се досещате.

Сега - аз не съм бесен на самите думички и егото ми не е наранено, защото знам много добре ситуациите, в които наистина съм се държал не както аз искам и не както трябва, но знам и причините (дупката, в която бях) и въпреки всичко ви казвам - не бяха много. Става въпрос за няколко случки и то доста време отпреди да бъдат написани тези неща на хартия.  А позитивите? Няма нужда да изброявам, но се досещате, че почти всичко хубаво, което съм правил е забравено в момента на написване на тези неща. И то няма почти никаква тежест.

Като цяло не ми се генерализира, но тук сме го обсъждали това - жените си те преценяват постоянно, и те съдят нон-стоп, дори без да го очакваш. Имали сте хубав ден? О, тя ще се прибере сама, ще се излегне и ще започне да мисли. Ще мисли и ще те съди, ще си търси причини да се надъха да се раздели с теб, защото нещо не й допада или не й играеш по свирката. Обаче тя е жена! И няма да събере смелост да го направи много дълго време. И ти си мислиш, че нещата са ок, но срещу теб имаш неискрен робот, който във всеки един момент може да ти сервира “искам да поговорим” или ще хлътне по друг, който й натисне правилните бутони.

На мен какво ми се случи? Тя поиска веднъж да скъсаме, “от нищото”, аз казах ок и след няколко дни просто й смених ника в месинджър (беше си едно прякорче, с което я наричах) с нормалното й име и познайте? Шок! Веднага ми звънна да “поговорим”. И познайте дали е объркана. Объркана е. Винаги са объркани.

Като цяло това не е откриване на топлата вода, но си е черно на бяло доказателство, което малко или много те изкарва от матрицата. Просто много си опичайте акъла, ако ще се захващате сериозно с момиче - говоря за 1+ години връзка. Защото шансът да не сте подготвени е огромен. Не казвам никой да не влиза във връзка и не пропагандирам такова нещо - опит се трупа с действия, не с мислене - казвам само да имате много сериозно едно наум. Не бъдете мнителни - така не се живее - но просто трябва да имате едно наум винаги и да сте подготвени във всеки един момент нещата да приключат и да бъдете ок с това. Никога не сваляйте гарда!

За себе си мога да кажа, че не съм шокиран, но честно казано съм изненадан за какво хладнокръвие става въпрос - чак да седне да го напише, черно на бяло и буквално да брои плюсове и минуси, при което някои от минусите бяха отбелязани с тикчета - това са неща, които исках да поправя в себе си (примерно един вреден навик) и които успях, но е отбелязано с тикче сякаш съм постигнал някакъв ачийвмънт. И това важи за всичко, което сме. Не знам, лично на мен ми е една идея по-трудно да имам доверие на жена след това “откритие”. Не искам да завършвам минорно - тя ( в случая ) ще бъде с мен (ако искам), защото въпреки всичко не съм коленичил и съм държал на своето и тя си е хлътнала, но истината е, че те самосаботират отношенията с нас, много често, без дори да го осъзнаме. И твърде често искат да те променят, да те “изваят” за да им е угодно на тях. Лошото е, че тогава пак всичко приключва. Така се губи идентичност. Все още не знам дали си струва да се инвестира емоционално в дългосрочни отношения, всеки сам да му мисли, особено ако е сметнал, че е срещнал “специалната”.

П.с не искам да генерализирам, но нямам опит с мъже  Ухилен Сигурно има и мъже, които правят това и се държат така, но от моите приятели и познати не се сещам за такива.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #1 -: Април 24, 2020, 15:13 »

Това е напълно нормално, даже ти сам го каза, истината обаче е следната че жените винаги ще те преценяват и могат да те зарежат и за най- малкото нещо.

Не съм експерт във връзките но мога до ти кажа да не те ебе изобщо какво ще стане, знам че си инвестирал много в тази връзка, но да го погледнем реално жените са такива каквито са , а те са непостоянни. Вечно ще се опитат да те променят или да ти дават акъл , но те не могат да мислят логически като нас те смесват и емоции, нещо което не е добри за вземане на важни решения. Който казва че е намерил човека до себе си значи е мега заблуждения, истината е че жените ще бъдат такива винаги като се започне от  майките, през фъкбъдитата до гаджетата.

Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 650

Профил
« Отговор #2 -: Април 26, 2020, 19:06 »

И твърде често искат да те променят, да те “изваят” за да им е угодно на тях. Лошото е, че тогава пак всичко приключва. Така се губи идентичност. Все още не знам дали си струва да се инвестира емоционално в дългосрочни отношения, всеки сам да му мисли, особено ако е сметнал, че е срещнал “специалната”.

Както казват разбиращите нещата мъже - мечтата (или жизненият цикъл) на жената относно връзките е да намери най-голямата налична алфа наоколо, да го хване за постоянни/ексклузивни отношения, да се опита да го извая и промени с течение на времето по нейн си вкус, след което, ако успее, той в нейните очи моментално става бета и съответно неатрактивен за нея, при което следва шут в гъза и спринт към следващата алфа. Най-грубо казано е това цикълът. Готин

Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 489

Профил WWW
« Отговор #3 -: Април 27, 2020, 19:20 »

Както се казва в поговорката- момчетата си играят с плейстешъни, момичетата- със сърцата йм.
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Цитат на: Ray Dalio
Да бъдеш успешен има повече общо с това, да знаеш какво да направиш с незнанието си.
MPUA
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил
« Отговор #4 -: Април 28, 2020, 07:33 »

Здравей Джони,

Бях ти писал на другата тема за това момиче, ще го направя и сега, просто откривам много сходства с моята последна връзка. Според мен не жената самосаботира връзка изцяло, това е отражение на нашите действия. Ще кажа какво имам предвид (Илиян го беше обяснил подробно в една от книгите си, но аз съм го изпитал същото на практика). Когато си я свалил, ти имаш определена страст - тренираш, пикапиш, имаш си фъкбъдита, най-общо правиш нещата, които те кефят. Няма значение каква точно е страстта, за жената тя е емоция и я усеща. Постепенно намаляваш оборотите и се отказваш от някои неща - все пак вече си в сериозна връзка. Не можеш например неделя да си на графа и да отваряш сетове, защото си с твойта в мола или на разходка в някой парк. Зарязваш и фък бъдитата - не че не можех да продължа с тях, просто съм влюбен в жената до мен и нямам нужда от тях. След известно време обаче еуфорията от връзката отминава и старият ти начин на живот започва да ти писва - не можеш да пикапиш в дискотеката, защото с нея; на фитнеса с момчетата не е същото, защото идва да тренира с теб и не може да обсъждаш свободно коя ти пише в инстаграм; вместо да заговаряш мацки в мола, ти я чакаш пред някой магазин. обвързаните ти приятели те подкрепят, казват ти, че си пораснал, но ти сам осъзнаваш, че нещо куца. Започваш да се чувстваш зле, това се пренася и на нея. Най-вероятно тогава тя е започнала да пише този списък. Постепенно се връщаш към стария си начин на живот и с нея се отдалечавате все повече. Тогава идва момента да "поговорите". Когато се разделях с моята приятелка, сред безумните й ридания и глупости, които дрънкаше, запомних едно нещо, което тя ми каза - "може би просто не трябва да си с друг човек, защото го нараняваш". Замислих се, че всяка моя връзка завършваше така - по идентичен начин наранявах половинката си. Затова от вече над година съм сингъл и за момента не бързам да се обвързвам отново.

П.С. Това с тикчетата ме разби  Ухилен звучи като да си герой от компютърна игра, който качва левъли и тя го отбелязва - +1 търпение на глупостите ми; +3 грижовност; нов артефакт - купи ми обеци и т.н.
Активен
atanas16
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #5 -: Април 28, 2020, 18:00 »

Здравейте,
Във връзка със всички ваши съждения стигнах до "прозрението" защо повечето алфи се страхуват от сериозна връзка или до някаква степен я отбягват. Защото вътрешно знаят че са харесвани именно заради това че са свободни, спят с много жени и получават внимание от много жени. Те знаят че когато се обвържат ще изгубят част от себе си.
Активен
Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 385

Профил
« Отговор #6 -: Април 28, 2020, 19:03 »

Здравейте,
Във връзка със всички ваши съждения стигнах до "прозрението" защо повечето алфи се страхуват от сериозна връзка или до някаква степен я отбягват. Защото вътрешно знаят че са харесвани именно заради това че са свободни, спят с много жени и получават внимание от много жени. Те знаят че когато се обвържат ще изгубят част от себе си.

Браво бе, откри истината, ама се бъркаш алфите не се страхуват от сериозна връзка, а просто им се струва безсмислено, естествено да си във връзка с мацка д която се кафене един на друг не е чак толкова лошо, всеки според предпочитанията му.
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 650

Профил
« Отговор #7 -: Май 01, 2020, 23:22 »

Здравейте,

Не! Няма как да изгубиш част от себе си, освен ако ти не го позволиш!

Аз съм далеч от алфа, ама си го обяснявам така:
Срещам се с теб, сядаме да си говорим и да обсъждаме да правим  някакво бизнес начинание. Ти ме слушаш, аз теб слушам, говорим някакви неща, след което или си стискаме ръцете, или си тръгваме по живо, по здраво. Идеята е, че и двамата ще искаме да знаем кой от нас какви неща ще сложи на масата, нали така?

И ако решиш, че това, което ти можеш да сложиш на масата е много повече от това, което аз мога да сложа, имаш пълното право да се почувстваш прецакан, да станеш и да си заминеш.

Връзката не е нещо кой знае колко по-различно, с тази разлика, че имаш един буферен момент, в който емоцииите взимат превес над логиката, рационализацията и здравия разум. Само че този момент е просто временен. От няколко месеца до 1-2 години. След това се включват с пълна сила горните неща.

И тук вече идва основната разлика между алфа-мъжа и алфа-жената (демек индивиди с пребогат и гарантиран избор на сексуалния пазар). С други думи, и без да анализирам до болка втръсналата максима, че "men age like wine, women age like milk", просто мъжът (ако е алфа) е способен да задържи този статут изключително дълго време, докато жената има един много кратък пик, след което върви само надолу.

Сега, понеже съм убеден, че някой ще ми даде контра-пример как така президентът Еманюел Макрон се е оженил за жена 25 години по-голяма от него, директно ви казвам: защото е прост. Аз друго обяснение не мога да намеря. Може би е unicorn, не я познавам жената, нищо лошо не искам да кажа за нея, но за него нямам друго обяснение.

Обаче - ето ви други два пресни примера, които са много повече стандарт в днешното общество, отколкото дърто изключение:

1) Борис Джонсън, на 55 лазарника, онзи ден стана баща от приятелката си на 32 години. Намигване
2) Треньорът на Атлетико Мадрид - Чоло Симеоне, който онзи ден навърши 50 години, наскоро стана баща от новата си жена-манекенка на 31 години.

И за разлика от Бо Джо - Чоло, даже и на тази възраст, вади плочки на корема и изглежда поне десет години по-млад. Всеки може да го google-не и да се убеди.

Какво искам да кажа? Алфата, единсвеното, което го интересува, е да си пръсне гените. Биологичен инстинкт. Той няма сметка да се обвързва дългосрочно, с която и да било жена, извън това да отгледа дете с нея. Защото тази жена - може да е най-яката тупалка на света- но просто няма как да надделее над инстинкта си в един момент да почне да го ограничава.

"Не искам да ходиш на по бира с колегите си след работа"
"Стига си ми ходил за риба през събота"
"Стига се събира да гледаш Формула 1"

А вкъщи е още по-жестоко:

- изведи псето на разходка;
- помогни на чавето с домашното;
- пусни пералня и прахосмукачка;
- иди до Кауфланд за мащабно пазаруване;

...имам инфо от първа ръка от добри мои приятели, които избързаха да се загаджат/заженят/ и те просто ми споделят. И аз не знам какво да им кажа....т.е знам де, ама се правя на луд и си мълча.
Единственият плюс е, че имат по едно-две деца, дето да им пълнят живота с радост. Подчертавам - децата, не жената!
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: