Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 06, 2020, 14:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кога слагате край на “връзка”?  (Прочетена 1344 пъти)
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 264

Профил
« -: Февруари 22, 2020, 13:14 »

Пичове, намирам се във връзка (“сериозна”) вече близо година (но е сериозна, от по-малко време, не мога да кажа точно колко), но идеята е, че започвам да си задавам въпроси, които така или иначе винаги са на дневен ред. Момичето е супер - не бих казал, че имам оплаквания за нещата, които са важни за мен на този ми етап от живота (на 27 съм), а и мисля, че този път (това ми е втората “сериозна” връзка) от позицията на човек с повече опит и с реални опции да ебе (други), нещата са по-различни. Защо съм във връзка, ще попитате? Да кажем, че просто прецених, че за неопрделен период от време съм готов да се захвана с това нещо, защото така или иначе не ми се занимава с много момичета (искам да се развивам във всичко, както всеки от нас тук), нямам и много време заради работата, но това не го казвам като оправдание. Мацката демонстрира качества и по мое мнение си заслужи да има отношения с мен, които още продължават. Имаше моменти, в които нещата можеха да приключат, но реших, че е рано и няма смисъл просто, защото още си я харесвах (а и тя си го заслужи, наистина). И тук идват негативите:

1. Станал съм по-реактивен. Опитвам се да не бъда, никога не съм бил, но комбинацията много работа и сериозни отношения ми е*а майката по едно време и бях бърнаутнал замалко, от което за щастие бързо се възстанових.

2. Оттам съм станал и по-раздразнителен. Това е и хубаво, защото поставям по-лесно граници, отколкото бях преди години, но има момент, в който се усещам, че говоря глупости, които са излишни и не бих казал преди.

3. Търся валидация. Не знам защо, но усешам, че ако примерно тя не ми пише (или нещо ме избъзика), се дразня. Не съм имал преди проблеми с това, може би е свързано и с:

4. Натрупал съм его. Всеки се бори с това винаги, но животът, който водя от година насам, както и успехи в работата, доведоха до сравнения с други и явно и натрупано его (което явно и преди си е било голямо). Това не е изцяло свързано с връзката, но все пак да имаш някого, който го е грижа за теб и те слуша, следва и тн - знаете какво е.

5. Неща в нея ме дразнят. Естествено, всеки има такива и стига до такива в една връзка.

6. Мирогледът ми. Не мисля да се женя и не вярвам във вечната любов и тн. Пак стандартен нормален обективно-циничен поглед върху нещата. Това не е негатив, но със сигурност не е позитив от женска гледна точка
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2020, 13:18 »

Нещо се прецака и не ми се прати цялото съобщение. Друг негатив бяха нещата, които са дразнещи в нея, които са нормални и ги има принвсички. Негативите са от общ характер.

Като цяло как приключвате, когато нещата са ок (даже супер - сексът е уникален), но знаете, че това няма да продължи вечно. И възможно ли е да преодолеем всички негативи и да бъдем щасливи и свободни души ( не говоря за секс с други ) в такива отношения. Сигурен съм, че сте имали такива ситуации - готино ви е заедно, но просто знаеш, че нищо в живота не е вечно. Кога и как решавате, че моментът да се продължи нататък е дошъл? Моят опит показва, че винаги този момент е по-рано, отколкото сме си мислили, но все пак - как да приключиш отношения, които са готини, с човек, който те кефи. И трябва ли? Чакате ли до последния момент, да се пояи някакъв повод, нещо? Не искам да се оправдавам с връзката за това какъв съм и какво ми се случва, но не мога все още да се отърва от усвщането, че това е нещо, което ми спира или поне забавя развитието и напредъка. Обожавам усещането на несигурност - когато не знаеш какво те чака утре, когато си пълен с енергия и живот и просто си отговорен само и единствено за себе си и своите действия и не дължиш нищо на никого. Това ми се губи, когато съм в отношения с жена повече време и започвам да придобивам усещането, че всичко е предсказуемо и ясно, а това отдалечава всеки от щастието. Друго, което ме притеснява малко е, че това, което имам го мисля едва ли не за as good as it gets - в смисъл нещата са яки, тя е готина, харвсваме се, но усещаш, че това не е достатъчно в живота. Сигурен съм, че знаете за какво говоря.

Също така да допълня - не за да се хваля, а да илюстрирам по - реално нещата - имам опции с други, мога да еба, ако искам, и не затова съм във връзка. Друго допълнение - не живеем заедно, ако поискам - може да се изнесем под наем, но искам да живея сам, дори предпочитам без съквартирант. Виждаме се често - и у тях, и у нас, познаваме си родителите и тн. Абе нормална си връзка.

Активен

StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2020, 15:01 »

И сам го усещаш - на първо място изобщо не е трябввало да бъдеш в сериозна връзка. Не и на  този етап от живота ти. Да, точно върху кариерата и развитието ти трябва да си фокусиран, в момента делиш и малкото време което имаш с момичето. А тя трябва да е много назад в списъка. Ти имаш нужда да си фокусиран, целенасочен, максимално ефективен и накрая имаш нужда от почивка - сам със себе си, просто да си лежиш и никой да не те занимава с нищо. Никога не забравяй - жените са dream killers, не го правят нарочно това е тяхната природа. Те искат сигурност, а успеха ти като мъж и сигурносттаа са два напълно противоположни пътя. Според мен точно това е - изгубил си фокуса и амбициите си. Затова донякъде си се "примирил" със сериозна връзка, един вид като компенсация, че уж нещо си успял да "постигнеш".
   Още нещо, да важно е мацката да демонстрира качества - твоята може и да ги притежава, има обаче друг огромен проблем- ценностите (твоите и нейните). Ти трябва да си напълно наясно със своите (кариера, физическо здраве, развитие - примери само) а нейните може да са семейство, брак, деца. В този случай те се разминават драстично и няма значение колко е яка тя и качествата ѝ - връзката е обречена на провал рано или късно. От тук ще трябва да започнеш - ясно с лист и химикал да определиш своите ценности и когато се сблъскаш с жена с подобни на твоите и с доказани качества, можеш да мислиш след време за връзка. Ако се разминават - бъди ясен в началото - кажи че имаш по-важни неща в живота и покажи с действията си, че ще я пренебрегваш честно. Избора е изцяло неин, ти нямаш никаква вина в случая. Тя може да си тръгне, може и да остане, но никога не може да те манипулира с вина или каквото и да било.

Сега по точките ти:
1. Така е, женита са брутални в това отношение - точно в момента когато си най-слаб, ще си покажат зъбите и ще те дразнят най-много. Когато си прегорял и в слаба кондиция, жената ще покаже "най-доброто" на коетое способно. Нищо не можеш да направиш, освен да си осигуряваш физическата и ментална почивка, никой друг няма да се погрижи за това.
2. Границите са хубаво нещо, но пак прочети за ценностите.
3. Да, защото си изгубил фокуса и мисията в живота ти.
4. Супер е някой да се грижи за теб, мъжете имаме нужда от това нещо и подкрепа, но не трябва да е основата на щастието ти. Его-то не е лошо нещо, то те кара да се движиш напред, обаче не трябва то да бъде "нещото" с което да се отъждествяваш. Имаш го и толкова, част от тебе, имаш много други черти на характера коитто те правят човека който си и с които да се чувстваш горд за себе си.
5. Трябва да си наясно със своите deal breakers - за мен лично, ако една жена почне да надува задника, едно предупреждение и след това аут. Не се интересувам от причините, дали има проблеми с хипофизата и т.н. Ясно трябва да изясниш тези неща. Drama queens са много добър пример - започне ли да те манипулира емоционално - бягай с двеста. На мен лично не ми пука къде една жена си хвърля чорапите или дали може да глади.
6. Щом не мислиш да се жениш - наясно ли е жената до тебе с намеренията ти? Ами ако тя иска и вярва в тези неща?

По втория ти пост - наслаждавай се на отношенията ти с една жена, единствено времето може да покаже нейния истински характер. Твоето лично щастие е приоритета, не отношенията. Отношенията и щастието в тях е женска задача/работа. Как да приключиш отношения с човек който те кефи ли? Когато бях на 21-22 много обичах да играя Дота 5.84 с приятели, яко се бяхме зарибили и нон-стоип играехме. През останалото време, партита, работа, ски а на това отгоре имах и гадже. И един ден си дадох сметка, че предпочитам да играя Дота отколкото да съм с нея, обадих ѝ се да се видим, и след това на живо - казах й: М*** много ми харесваш, приятно ми е с теб, ама по-приятно ми е когато си играя на компютъра. Започна да реве, нали знаеш женските манипулации, поседях една минута и си тръгнах. Седнах с голям хъс зад компютъра. Така че, лесно е - просто бъди честен с това какво ти искаш, и си го вземи. Не се опитвай да ѝ обясняваш че е за нейно добро или подобни глупости.
   Дали ТРЯБВА да го направиш - това е само твое решение. Думи като ТРЯБВА са изключително опасни, защото предполагат че ти нямаш свободната воля а си длъжен за нещо. Аз съм я изхвърлил от речника отдавна - нищо не ТРЯБВА да правя и на никой не съм длъжен. Разбира се, съобразяваш се с законите на обществото, но толкова - това с цел да не се окажеш в затвора.

Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 565

Профил WWW
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2020, 22:41 »

Простичко казано си се захласнал доста към мацката ! Изгубил си пътя !
Това не е лошо брат даже е хубаво ! Тук опира как приемаш нещата ако искаш да имаш връзка и тая мацка те кара да си почиваш и да забравиш наоколо какво се случва значи си заслужават нещата. Ако не ти сам виждаш че си почнал да се колебаеш и да търсиш нейното одобрение за някой неща . Което ме навежда на мисълта че си се превързал и почнал си да се влюбваш . Ти в началото обясни ли на мацката за какво става дума какви са ти целите какви възприятия имаш за живота ти и тн ... ? Трябва да сте наясно още от начало с тези неща и да видите дали пасват ! Другия момент е все едно имаш едно животинче което се нуждае от теб и имаш отговорност . Да му дадеш храна внимание разходка и  просто след работният ден това те изтощава директно . Намали малко темпото на връзката като излизате и се виждате малко по рядко за определено време . Тогава дай почивка на теб и помисли какво се случва с вас . Защото когато си претрупан с много неща решенията са механични . Просто се отпусни и остави нещата да си текат и виж как ще потръгнат без да го мислиш толкова . И да изпълнявай си целите и хобитата че не е хубаво  да се разсейваш .
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3843

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2020, 00:23 »

Хубава си я втасал. Ако още от началото беше поставил граници, вероятно можеше да си я хванеш за "несериозна" връзка (доколкото съществуват такива).
Но от "сериозна" на "несериозна" никой не обича да го даунгрейдват. Обидно е някак си. Така че или трябва да сложиш край, или да караш както досега (с риск да разочароваш момичето накрая, и да му изгубиш времето ако си търси да се омъжва). Аз не бих направил такова нещо - второто - заради мои си принципи, не че жените не го правят на мъжете редовно. Но да не ставаме като тях.
Решавай си сам. Според мен си млад за женене и за сериозни работи. И както сам виждаш, не ти се отразяват добре. Може би след време ще дойдеш на тази вълна... но сигурно си мислиш, да ама дотогава като съм на 35-40 дали ще мога да хвана пак такава мацка, млада, секси... И наистина, кой знае ще можеш ли, няма ли да можеш. Но нали каза, че ти харесва да живееш с усещане за несигурност и за изненадите, които всеки утрешен ден може да ти донесе?
Активен
MPUA
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 156

Профил
« Отговор #5 -: Март 03, 2020, 00:02 »

Здравей,

От няколко дни мисля какво да ти напиша, но сега като намерих малко време реших просто да ти разкажа какво стана при мен, защото ситуацията и възгледите ти, както ги описваш, са абсолютно 1:1 с моите и последните ми 2 сериозни връзки.

Първата от тях бе някъде 2016г. и ме подтикна да напиша първата си тема, където получих много полезни коментари защо така се получава така - супер мацка, всичко в нея е ок, но...отново си недоволен (ако ти е интересно можеш да я прочетеш - https://pickup-project.net/forum/index.php?topic=8165.msg95322#msg95322)

За следващата сериозна връзка вече мислех че съм узрял и тя е Жената..хахах. Сексът също и както в твоята ситуация бе уникален (това пък ме накара да напиша тема в скрития раздел относно това дали мога да си я задържа за фък бъди), но отново след около година реших отново да бъда на пазара.

За всички около мен това бе голям шок. Чудеха се как така зарязвам яка мацка, която ме обича и прави всичко за мен, за да ям резачки по Витошка..някои даже бяха сигурни, че тя ме е скъсала, не вярваха че аз мога да направя подобна "глупост". Това, което те може би не разбираха бе, че въпреки много й добри черти, аз също като теб обичам несигурността, тръпката, искам да се развивам постоянно. Не казвам, че във връзка това е невъзможно, просто аз се чувствах с отрязани криле. Особено мъчително ставаше лятото, когато се разхождахме някъде навън, а сетовете се пръкваха с късите си полички или дънкови панталонки. Прекратих тази връзка и се върнах към стария си начин на живот, който живея и в момента. Честно казано, чувствам се супер. Ставам рано през седмицата, тренирам, потеглям към работа, по пътя отварям, след работа съм някъде с приятели, или на събитие по работа - всеки ден е едно ново предизвикателство, което аз чакам с нетърпение и това ме изпълва. Уикендите продължавам да бачкам, защото съм си поставил за цел да стана един от най-добрите в моята сфера. Естествено намирам време и за дей/найт гейм после. Какво по-хубаво от това? Когато съм във връзка, тази емоция изчезва. Опитвал съм се да я заменя с нещо друго, но винаги без успех.

Предполагам че и ти си стигнал на такъв етап и може би е по-добре да прекратиш връзката (щом си стигнал дотам да го мислиш и да пускаш тема). Поне от моя опит установих, че дългото протакане и насилване само усложняват нещата. Разбира се, крайното решение ще го вземеш ти, аз просто представих моят опит и случки, защото мисля че имаме общо в мирогледа. Дерзай!
Активен
Struan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #6 -: Март 03, 2020, 11:14 »

Щом се превръщаш в човек, когото не харесваш, рискуваш един ден да намразиш себе си (а и нея). Послушай вътрешния си глас. Вече знаеш отговора, трябва само да го изречеш на глас.
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 650

Профил
« Отговор #7 -: Март 03, 2020, 20:48 »

Много интересна тема и се учудвам, че толкова малко мнения са написани до сега за близо две седмици.

Аз ще се опитам да разгледам въпроса не от гледна точка на това, че трябва да се пазиш или че ти липсвали несигурността и адрелина, или че се облизваш безпомощно на сетове с къси полички.

Първо, няма какво да обсъждаме варианта, че можеш да си държиш качествената мацка и да си разцъкваш on the side, няма какво да се правим на моралисти. Е, вярно, няма да е когато ти скимне, но пак е опция.

Второ и по-важно: Какъв е приносът на жената за връзката, извън незаобиколимите ѝ редпродуктивни и майчински функции в малко по-дългосрочен план? Почти никакъв! Това е самата истина, без значение какво се опитва (доста успешно, апропо) да ни набива в канчетата феми-наци пропагандата вече няколко десетилетия и казвам няколко подточки:

А) Секс: може да е божествен, но ще ти писне в един момент. Ей го, Джони вика, че е близо година с нея, след още половин година, ептен ще му се отще и/или силно намалее ищахът за гаджето, поне като честота.
Б) Интелект: Тук целта е да не е безбожно глупава. Иначе, ако целиш ултра ерудираност, преспокойно можеш да забършеш някоя мустаката асистентка от СУ или УНСС.
В) Поведение/характер: много хлъзгав терен, който постоянно трябва да се почиства и държи на ниво. А си свалил гарда, а е почнала да ти се качва на главата под всевъзможни форми, включително и със стари, вече отигравани от теб, шит-тестове.

Извън това - в един момент, с течение на времето, тя просто ще почне да саботира тънко всичко, което (искаш да) правиш и/или в което се развиваш успешно, под претекст, че ви се е редуцирало времето един за друг (примерно).

Трето: Защо за мъжа това трябва да бъде дилема? Демек, "за момента всичко е окей, ама ми се върти едно такова да я прекратя".
Няма значение какъв мотив имаш. Ако чувстваш, че вече си достигнал точка на насищане, бидейки във връзка и не планираш да се размножаваш на този етап, то директно я късай. Звучи жестоко?? Да, може би е така, обаче само за миг си помисли, ако утре тази същата ти приятелка случайно срещне някой, който рязко я привлече повече отколкото ти я привличаш.

Мислиш, че ще те бави ли? Още повече на има-няма година, без деца/кредит/сватба?
Мислиш, че ще й пука как ще се чувстваш, ако след всичко хубаво между вас,  ти каже "чао" от днес за утре ли?
Мислиш, че ще й пука колко време би ти било нужно да си стъпиш на краката, след раздяла дошла изневиделица?
Мислиш, че би ти дала някакъв гратисен, буферен период, в който да се постараеш да залепиш вазата ли?

Не, не, не, не и пак не! Хубаво момиче с опции ще monkey-branch-не при първа възможност и угризенията към теб ще са й точно нулеви. Е, защо ние мъжете - ти в случая - трябва да го играем все рицарите? И тук изобщо няма да вмъквам едно все по-мощно кредо, което доста коучове проповядват, а именно модела "dump her, before she dumps you". Това е глупост и жалък опит за надцакване и спасяване на его.

Мисълта ми е, че жените - на биологично ниво - не са програмирани да бъдат безусловно верни, а само до момента, до койго ги устройва, сиреч benefit-ват по някакъв начин и/или не им изпадне на хоризонта по-добра опция, за която да те заменят. Всичко друго е било - през времето - социален натиск, страх за имиджа и "какво ще кажат комшиите/познатите/роднините".

Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Март 30, 2020, 11:30 »

Благодаря на всички за готините мнения, сами виждате, че съм съгласен с повечето неща, които казвате, особено със Стефан и МПУА. Да ъпдейтна малко:

Цялата несигурност и напрежение, което се пораждаше от това, доведе до неизбежното. Карахме се повече напоследък, днес малко след като свърши два пъти след поредния як секс, тя изрече вълшебните думички. Не бях изненадан, не казах нищо. Наговори някакви женски глупости, които не приех (но не съм искал обяснения) и си тръгнах.

Тя никога няма да разбере, че и аз съм си мислел това отпреди нея още, няма и да й го кажа. Въпреки, че осъзнавам, че това в крайна сметка е добре, не мога да се отърва от чувството, че аз не се справих с това начинание, а мислех, че мога. Жените са майсторки в това да те карат са се чувстваш виновен за нещо и сега се боря с това чувство. Истината е, че си мисля само хубави неща за нея, но се познавам добре и знам, че няма да ги кажа, въпреки, че ми се иска в момента да й пиша хубави неща (тъп женски израз, но освен думата глупости, не ми идва друг синоним
Активен

Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Март 30, 2020, 11:31 »

Не се притеснявайте - това няма да стане, бил съм доста пъти в тази ситуация и предпочитам да преглътна горчивината и чувството за вина, че не съм й казал колко значи за мен и тем подобни, отколкото да търся някакви обяснения, особено когато цялото ми логично мислене подкрепя този развой.

Ще се опитам да се преборя с първосигналното желание нещата да се оправят, ако тя реши пак да ми пише. Като цяло ми е леко сантиментално - друтото ми усещане е, че това, което имахме, е as good as it gets и сякаш това ме кара да се отказвам все повече от подобни отношения, но пък човек никога не знае.

На въпроса си от заглавието мога да отговоря - когато усещаш, че нещата не се получават и се карате често, а тя те изнервя и когато мирогледът ти изключва вариант да й се вречеш и да се ожените, заживеете заедно в близко бъдеще - тогава слагаш край.  Обикновено е след около година, помня в първата си сериозна връзка в такъв ключов момент след около година, когато момичето ми каза, че иска да се разделим, плачеше, аз, млад и зелен, направих нещо, което сега намирам за абсолютна глупост, макар и да се получи - завладян от емоции, бях паднал на колене да я убеждавам колко ни е хубаво и как не приемам думите й. Бяхме още 2 години заедно, но това само отложи неизбежното. Срамен момент, за който не съжалявам. Знам, че не е невъзможно да си я върна и сега, ако направя нешо като от филмите, но вече с по-улегнало за тези неща съзнание знам, че това няма как да се случи и просто приемам фактите.
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: