Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 24, 2020, 11:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Ако еди какво си стане,как съм щял да реагирам  (Прочетена 1199 пъти)
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 143

Профил
« -: Април 01, 2020, 22:16 »

Представете си,че хипотетично сте на 87 години.Здравето е ок като за възрастта!Има само един лек инфаркт в статистиката!Взимате около 900лв пенсия и едни 50 лв ви е разхода само месечно.Вноската за айфона на внучето!Близки,роднини и приятели нямат възможност да ви помагат!Живеете в държава(около 10 милиона живели,10 хиляди заразени и европейски стандарт и територия като България.
 Какво бихте направили?
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 223

Профил
« Отговор #1 -: Април 02, 2020, 08:27 »

Badrick, май си объркал сметките. При 900 лева и 50 (петдесет) разходи, положението не е толкова зле за човек който не може изяде 10 лева храна за един ден.

Ако идеята ти е била, че като остарееш и нямаш пари какво ще правиш, ето отговора ми. Това е моя план  - да доживя до 94, и да имам поне 6-7 милиона парици, + редовни доходи всеки месец. Ако си на 87 нищо не можеш да направиш, сега е момента, когато си млад. Лично аз съм решил проблема със покрива на главата, имам собствено жилище в град + къща на село (където съм израстнал). Смятам на 70 да се преместя там. Няма жена, деца, родители, роднини - мои лични и това няма да се промени. На село е изключително лесно да се самоизолираш при настоящи и бъдещи пандемии. Имаш толкова много грижи по къща/двор, че няма да се усетиш как са минали 2-3 месеца. Винаги ще правиш нещо полезно, можеш да развихриш фантазията си до безкрай - от развъдник на кучета, до строителство.

Спестяваш и инвестираш - това е положението, харчиш само 50% (или колкото решиш) от приходите си, живееш далече от максимума си, и избягваш големите финансови грешки - жена, кола (скъпа), лодка и самолет. Хубаво е да имаш уникално умение което никой не може да ти го вземе и което да носи "сигурни" доходи - от типа заплата. От там нататък, малко по-рисково. Спекулации, сделки, шано-мано, всичко което е законно - скачай смело.
Ето сега е криза, всички реват, аз щастливо потърквам ръце - чакам я вече 4 години. Да, има много неизвестни но риба се лови в мътна вода. Имаш също и много ОПЦИИ в такива моменти - възможността да НЕ НАПРАВИШ определени сделки, защото ще имаш по-доходни такива. Избор, избор, избор. Интересни времена, но само ако си подготвен. Ако не си - учи се, пак ще има подобни катаклизми в бъдещето, целта е да не си по бели гащи когато настъпят. Кризата 2008/2009 я проспах и не бях толкова добре финансово за да се възползвам, но си взех поуките. Целта е накрая да бъдеш location independent. Където и да живееш дохода да си го имаш и да се възползваш от него. Ако някъде ти е скъпо - местиш се на по-евтина локация. Ако се окаже в един момент, че в България е скъп живота, заминавам без да ми пука на друго място.

Здравето - ами лесно е, надявам се да съм здрав като бик, да продължавам да вдигам тежести, да спя спокойно и да се храня добре. За мъжете предстоят толкова хубави неща като TRT (testosterone replacement therapy), така че нищо страшно. Стане ли по-достъпно в България след около 5-6 години ще пробвам. Никъде не споменавам деца, защото не са ми в плана, а това изключва и връзките с жени тип обвързване. Пазиш се от контузии и стоиш далече от всякакви пристрастяващи неща.

Ти си мъж, трябва да приемеш отговорността си че никой няма да се грижи за теб, ще си умреш сам, точно както висчки други хора живели някога. Трябва сам да се погрижиш за своето лично бъдеще, защото то е най-важното. Твоето лично благосъстояние! Но то идва с цена - по-малко днес, повече утре. YOLO и FOMO ги остави за будалите. Бъди подготвен също, че всичко което някога си познавал и притежавал да изчезне на мига, просто имай една торба в която да са ти документи, малко кешовица и да си готов да я вземеш и никога не се обърнеш назад.
Активен
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 143

Профил
« Отговор #2 -: Април 03, 2020, 00:10 »

Повечето страшни,негативни,тежки и напрягащи неща обхващат един определен процент хора за които ситуацията е доста неприятна откъм шансове да преборят този вирус.Онзи ден се бях забъркал да кликвам в такъв филм и реших и вас да ви джойна евентуално.

Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 264

Профил
« Отговор #3 -: Април 03, 2020, 07:39 »

Тук (в България) е пълно с много корави възрастни хора - и мъже, и жени, които си държат фрейм (хаха) и не им пука от вируса - пак се пазят, но не ги е страх и като ги попиташ защо, винаги отговарят нещо от рода на “аз годините съм си ги изкарал/и по-страшни неща съм преживявал”. Така че освен да запазиш самообладание и да го погледнеш философски, не виждам какво по-добре може да се направи. Чакаш да отмине, живееш ден за ден, както е по принцип ня тази възраст. Дали от вирус или от нещо друго - ще се умре, и много от тях са го осъзнали и са имали години да го осмислят и приемат и може би затова са по-спокойни.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: