Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 03, 2020, 17:52:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
   Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Измама ли е личностното развитие  (Прочетена 293 пъти)
Fraemas
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

Профил
« -: Май 23, 2020, 11:39:36 »

Здравейте,

напоследък ми се върти този въпрос в главата. Самото личностно развитие стана страшно голям бизнес, сульо и пульо започна да става "life coach", dating coach или business coach. Има и такива лица като Dan Lok и Tai Lopez, които имат хиляди последователи. Това, което ме ядосва в тези хора е, че започват да те надъхват и да ти внушават, че едва ли не всеки може да стане милионер, че всеки може да стане успешен, стига да им купиш курса само за 1200$. В това няма нищо лошо според мен, човек трябва да инвестира пари в себе си. Но съм гледал такива курсове и съдържанието им не е нищо особено, всичко е един маркетинг, а информацията която има в тях може да се намери в ютуб или някоя проста книга по темата, не е нужно да плащаш хиляди долари. Но много хора се връзват на такива гурута и започват да трошат луди пари за курсовете им, които единственото нещо, което правят е да те надъхат, те не ти дават стъпките, които можеш да предприемеш, за да създадеш бизнес например.

Същото е и с пикапа и по-конкретно Real Social Dynamics. Мисля, че дават много полезна информация, около мен има супер много хора, които им гледат продуктите (аз включително бях в тази категория). Та те вече имат сигурно 20,30 продукта общо между всички coach-ове. Една и съща информация се повтаря вече години, след Blueprint Decoded се повтаря едно и също, няма абсолютно нищо ново и все пак има супер много пичове дето си мислят, че ако си купят най-новия продукт или изгледат най-новото клипче животът им ще се промени просто ей така. Това, с което ни държат подобни компании за личностно развитие е добрия маркетинг и допаминът, които получаваме, когато гледаме мотивиращите им клипове. Лошото е, че ти оставят едно фалшиво чувство за напредък, когато гледаш подобни материали. Но са единици хората, които прилагат това, което гледат, затова с години се заблуждават и тъпчат на едно място.

Не казвам, че човек е лошо да инвестира в себе си, дори напротив. Но ми прави впечатление, че хората се опитват да изкачат една невидима стълба, заблуждавайки се че само с гледане ще станат нещата, особено в пикапа. Това са мойте впечатления накратко. Вие какво мислите, измама ли е личностното развитие според вас?

Ето и едно интересно клипче точно по темата: https://www.youtube.com/watch?v=L9Gpr7PEnbs

Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Профил WWW
« Отговор #1 -: Май 23, 2020, 13:24:53 »

1200$ и една седмица? Е, аз що чета Немски екзистенциализъм, държавни закони, финанси и научна литература като било толкова по-лесно?  Млъкнал
 Готин

Реално не е измама. Липсва ти някое умение. Плащаш си за да се научиш. И като всеки продукт на пазара има различни категории. В категорията "цена-качество", има групи на евтин-нискокачествен, евтин-висококачествен, скъп-нискокачествен, скъп-висококачествен продукт.

Предполагам въпросът на темата засяга скъпите и нискокачествени продукти като тай лопес например.
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Цитат на: Ray Dalio
Да бъдеш успешен има повече общо с това, да знаеш какво да направиш с незнанието си.
mask_off
PuP Player
PuP Форум Новак

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #2 -: Май 23, 2020, 18:43:27 »

Кво им се връзваш на тия шибаняци. Life coach?! Откъде накъде някой ще ти казва как да живееш? Мама им скапана да еба. Чудя се как едно време нямаше такива извратени типове а хората бяха нормални бе бате?!
Активен
Riot
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 349

Профил
« Отговор #3 -: Май 23, 2020, 21:53:58 »

Няма нищо лошо в личностното развитие или някой който да те обучи. Проблемът е в това с каква цел се използва това. И сега ще ти разясня това понеже страшно много глупости се пишат по тази тема без да се разбира.

През годините се навъдиха много хора които се пробват в тази насока и истината е че е много лесно да станеш подобен човек. Трябва ти шайка балъци които да ти вярват на думите и най-вече да са по доверчиви и добри хора, освен това трябва и малко да си сладкодумен, понеже много хора се провалят точно в това да са харизматични или поне добре да разказват. Работата е там че това с времето стана бизнес и всеки идиот с някакво депресивно състояние, което е преминал е решил че ще става коуч. Не искам да хейтя ама това са наистина хора които не само че няма да помогнат на хората ами и ще навредят.

А сега за добрата страна на тези неща, преди да се появят тези коучове си е имало психолози, то и сега има, но проблемът е че психолозите няма да ти кажат как се свалят мацки или как се правят пари, защото може и да нямат съответния опит, понякога човек се нуждае от човек който да му даде правилната насока в живота, защото не всеки има такъв акъл сам да си види грешките или просто няма нужното време да го стори. Има си и добри лайф коучове, но понеже индустрията е 80% измет и тези шепата хора с опит е трудно да ги откриеш, то е като да си търсиш свестен и добър лекар, трябва да разпитваш или да търсиш из форумите.

Обаче го има и другото, тъй наречените издънки. Много ми се иска да вярвам че някои хора не са генетично направени да се провалят, но явно не е така. Навъдиха се много хейтъри в интернет които все критикуват и плюят нещо и видиш ли реалността е скапана. Истината е че  е имало случаи в които правилен коуч им казва практически какво да направят, а тези хора не са си мръднали задника за нищо и после коучовете им били виновни. Очакванията които си създават в техните глави ги прави нещастни. Повечето коучове ти набиват в главата глупости и въртят едни и същи неща за да ходиш на семинарите им и да ги изхранваш. Те не са тъпи знаят че в 80% от хората няма да стане работата, но самата идея че е готино ги привлича, като да гледаш филм на кино.

Но и времената се промениха и понякога се налага някой да ти даде един практичен съвет различен от тривиалните глупости "Дръж се мъжки" " Хвани си топките в ръце" " Бъди алфа" защото всеки е различен и индивидуален.

Фраемас и Маск оф вие пичове сте били на уоркшоп и едва ли мислите че Слеъра и Илиян са измамници, тъй като и те се водят един вид коуч. Все пак парите дето ги дадох за уоркшоп, останах много доволен от Илиян, Слеъра не беше там, и се научих на много тънкости които преди това ми обягваха и даже щом се запознах с Илиян, човека пред мен отвори сет без дори и да съм го молил за това. Страхотно преживяване беше за мен и ми показа че мога повече от това което си мислих че мога. Аз колкото и понякога да съм малко досаден на моменти не мога да не призная  че бях при човек който си знае работата. Та извън рекламата за уоркшопа и подмазването към Илиян  Намигване ще кажа че един шут в гъза с обратна връзка винаги ще е полезен, без значение кой ти го казва, защото никога не знаеш всичко все има нещо ново което се появява или не знаеш още.

Личностното развитие е хубаво нещо, но трябва да бъде при точния коуч  и да се съобразява с характера на дадения човек.  Усмивчица
Активен
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #4 -: Май 24, 2020, 02:35:22 »

Цитат
    Самото личностно развитие стана страшно голям бизнес, сульо и  

Почти всички  хора са предимно в ниско подсъзнание.Нямат идея кой са,какво вътрешно ги прави щастливи и като цяло какво да мислят.Стимулациите играят огромна роля в ежедневието на хората и адиктват мозакът към short time допаминов спайк.Главата става мързелива и не усещаш ситуациите и тъй като е навик вече,реагираш на тях.Ако някой цели да ти набие че нещо е ценно реагираш.Ако искат да ти вкарат страх,реагираш.В момент на реакция си много по-податлив да следваш и други модели.Този цикъл е почти навсякъде в нета и медиите.Има хора които в момента ти вдигнат подсъзнанието и си казваш “Оффф тоя е прав брат”.Това събуждане изисква навици и промяна в модела на мислене и е трудно да се потдържа от човек който е в различен филм.Така хората си мислят че имат нужда някой друг да им помага.То реално е така,защото един вид искаш да караш Ферари,но засега си бил на колело.Имаш желанието,но нямаш менюто в главата как да стане!Да има промяна трябва да вървиш срещу себе си.Ако човек няма волята,трябва някой постоянно да го напътства.Ако приемеш думи като тва че всеки може да успее.Станеш ли по-буден се сменя смисълът на тия думи.Не ги виждаш буквално.Идеята е че не сме различни един от друг като core ценности и мярката за успех не е от значение.Такъв фрейм подтиква към действие/промяна.Ако виждаш нещо което подтиква към бездействие а искаш да промениш е необходимо мислене което те дърпа в посоката която искаш.Много прости фразички имат истински смисъл,ако стигне човек до него!Да се чатне идеята на тях,изисква по-дълбоко разбиране.То не идва без опит от първа ръка!

За Рсд си прав.Имаш маса овце които искаш да събудиш.Хвърляш им спайкове,но по-якички.Ако не ги събудят че да схванат идеята,ще го възприемат просто като дрога.Ма то с много неща е така.Като пие човек става по-експресивен,защото му падат излишните ограничения да изрази вътрешното си състояние,но тъй като няма усещане,че те съществуват,просто продължава да се спайква с алкохол,че да си набавя чувството.

Пикапът е мнооого практика.Прекалено болезнен е и ние като анализиращи хора предпочитаме да смятаме,а не да тестваме.Неща като истинска вътрешна увереност,атракшън имат много различен левел на разбиране от бегинър до напреднал.Истинското значение поради това се губи,защото се добива с практика,а по-горе споменах че си е доста тегава.За капак тря ва да поставим под въпрос нещо което е било част от нас с години.Това тригъргва за опасност от неизвестното,защото егото ни вече има изградена представа която ни държи живи.Резистънса е висок,а в същото време трябва да налагаш нещо което нямаш достатъчно преживян опит че е така.
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: