Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 27, 2020, 17:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!
Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как човек може да се самодисциплинира  (Прочетена 1143 пъти)
Dream
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 133

Профил
« -: Май 24, 2020, 10:04 »

Как да си каля самоконтрола /дисциплината ? Търся нещо  от истинския свят. Вече четох в интернет. От 28 дена правя едно много тегаво упраженение,  но извън него пак ми е трудно да си налагам волята над себе си. Трудно ми е  да правя това, което съм си поставил като цел обикновенно от 3 неща ще свърша 1 другите две отиват на кино.  Спорта го практикувам. Проблема ми е че за едни цели мозъка ми се подчинява, а за други не. Примерно реших да  налагам контрол над финансите си и всичко си върви, не изпитвам  особени трудности да спазвам правилата си. Реших и пик ъп да правя 2 пъти седмично също става по някакъв начин, но като си казах ще вдигна левела почвам 4 пъти  се почнаха едни оправдания "днес съм уморен", "сега ме боли главата"  дай утре и всякакви такива оправдания . С други неща е по същия начин. Как да съм железен ?
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 220

Профил
« Отговор #1 -: Май 24, 2020, 16:22 »

Гледай сега, просто е. Волята е булшит. Това е мит, всичко опира до инстинктите, а след това навиците които могат да ти помогнат да ги конреолираш. Какво имам в предвид - колкото и да си железен с диетата си примерно, ако поставиш пред себе си на масата една огромна поничка, и я гледаш ден-два-три накрая ще я изядеш, няма как да издържиш и да се бориш с инстинкта си. Но!!!! Ако я прибереш в шкафа и не е пред очите ти, вероятно след 10 минути ще забравиш за нея. А още по-добре е изобщо никога не си я купил в магазина на първо място. Как да го направиш - ами изграждаш си правилото: пазаруваш само СЛЕД КАТО си се нахранил. Когато отидеш сит в магазина купуваш точно това за което си отишъл, и никакви външни стимули не могат да повлияят на решението ти.

Навиците са по-интересната част, не чакай чудеса. Глупостите за 20-30 дни изграден навик са лекомислени. Ще ти споделя личен опит. До преди 6-7 години никога през живота си не бях влизал във фитнес зала. И понеже се познавах какъв съм, реших че когато се преместя в новото ми жилище, ще си направя фитнес в мазето. Защото знаех, че ще започнат оправданията и никога няма да стъпя във фитнес зала. Ще се оправдавах с , рано е, залите не работят в 5:30. Вали дъжд навън, ще се намокря/разболея. Сещаш се, цял куп оправдания. Както и да е, направих го и признавам си, с мъка слизах всяка сутрин да тренирам. С мъка се докарвах да сляза 20 стъпала. И отново ми помагаше средата която бях предварително изграждах - дрехите ми за тренировка бяха готови още от предната вечер и хвърлени пред леглото. Първото нещо когато станеш беше да ги видя, да ги занеса набързо в топлия хол и да ги облека. Никога не съм се отказвал от тренировака след като съм си облякъл дрехите за фитнес. Никога! Облека ли ги - тренировка ще има.
Но по интересното беше, че ми бяха необходими около 2 години от момента "реве ми се, не ми се става да тренирам", до "нямам търпение да тренирам/искам да се чувствам добре". Две години. Изобщо не бързо тази цялата промяна в мозъка ти. Така че го мисли в много дълъг период.

Още нещо важно - малките стъпки. Трябва да напредваш с малки стъпки - в момента си прецакал пикап рутината си, защото си се изхвърлил. Вместо 4 сесии в седмицата, увеличи едната сесия с 30 минути само. След време и другата. По нататък - добави трета сесия от 1 час само. Схващаш идеята - малки крачки, за да не се контузиш. Пак от опит - когато започвах с медитацията, започнах с две минути (само две) на ден. Толкова малко, че да не можеш да се оправдаеш че нямаш време. След 2-3 седмици стана 5-10, след това 20, 25, и в момента съм на 30 минути на ден (две различни практики). Толкова ми е оптималния вариант пробвал съм 40 минути, много ми идва засега.

И сега най-хубавата част. Навиците се стакват. Колкото повече навици (без значение добри или лоши) практикуваш толкова по лесно прикачаш нови към тях или ги заменяш. Веднъж прихванал 2-3 хубави навика можеш много лесно да добавяш нещо ново да пробваш. Всички имаме навици - добри и лоши, но по-добре е да имаш добри/полезни отколкото лоши/вредни. Цигарите са просто навик, много трудно е просто "да ги спреш" но ако замениш този навик с друг малко по-вреден като да лапаш бонбон всеки път когато ти се допуши е по-лесно.

Навиците движат нас хората, ни правим това което винаги сме правили. Но за да си промениш манталитета/майндсета е необходимо да промениш първо навиците си. Умът ще последва и наваксва по-късно. Действаш ----> променяш се, а не обратното. Всичко това съм го чел от James Clear още преди години, вече има и книга дори издадена на Български език: Атомни навици. Но тези неща са се знаели още от Бенджамин Франклин, онзи същия дето е на 100 доларовата банкнота.

Активен
NNN
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

Профил
« Отговор #2 -: Май 25, 2020, 00:53 »

Как да си каля самоконтрола /дисциплината ? Търся нещо  от истинския свят. Вече четох в интернет. От 28 дена правя едно много тегаво упраженение,  но извън него пак ми е трудно да си налагам волята над себе си.
28 дена е нищожно време за каквато и да е било промяна. На колко си 23-4-5 ? 30 ? Живял си всичките тези години по един начин, а после се надяваш за 28 ДЕНА да преобърнеш всичко наопаки. Това няма как да стане, ако ставаше всички щяха да го правят.
Естествено другата ти грешка е да си мислиш, че изведнъж ще хитнеш някакъв майлстоун и няма да има нужда да се бориш със себе си, всичко ще ти идва отръки, което разбира се няма да се случи. Всичко в нашия живот ни бута към посредственост. Дори и скъпоценните ни приятели и роднини ни тласкат нататък.Животът ти е ще е постоянна борба, но какво от това ? Алтернативата ти е да живееш в нищета, което разбира се ако се замислиш не е никаква алтернатива. На първо време си дай повече време, успяват тези с най-голям емоционален капацитет.Колкото по-малко се обвързваш със срокове, толкова по-добре за теб. Бързите решения ---> във филм на Марвел. И гледай да не прегаряш, понякога две напред една назад е страхотна идея.
Активен

In theory, theory and practice are the same. In practice, they’re not.

Най-дълбоката форма на отчаянието е да избереш да бъдеш някой друг, освен себе си.
sarrion
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 378

Профил
« Отговор #3 -: Май 25, 2020, 08:19 »

Намигване Трябва да имаш цел, която усещап наистина със църцето си, че си един вид "роден за нея". Каквото и да правиш не трябва да отклоняваш от нея. За изграждане на дисцплина много помага спортта, незавимисо мо какъв е. Също започването на работа изгражда дисциплина в хората (поне в мен изгради).
Активен

Болката от дисциплината е голяма, но наградата от нея е безценна.
stef--
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Профил
« Отговор #4 -: Август 04, 2020, 18:06 »

защо искаш да направиш всичко на веднъж?
За да се създаде навика, 1во трябва да се създадат връзките в мозъка.
Да речем, че искаш да си създадеш навика да тичаш в парка. Как бих го направил аз:

Ден 1 - Обличам се да тичам, обувам се и излизам пред апартамента. После се прибирам, събличам се и продължавам да си правя квото ми е кеф
Ден 2 - Правя същото като ден 1, само че вместо да спра пред апартамента, отивам на половината на пътя до парка
Ден 3 - Отивам до парка
Ден 4 - Тичам малко
Ден 5 - Почвам да тичам повече

И т.н. и т.н.
Просто създаваш връзките в мозъка на малки части. Много по-лесно се асимилира и много по-лесно се свиква Успех Усмивчица

поздрави,
stef--
Активен

Tell me exactly what do you want.. And I will tell you very specific why you cant have it.
hristo.himself
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #5 -: Август 23, 2020, 20:47 »

Много добра тема авторе Намигване

Щом мислиш за тези неща, добре е. Повечето хора не го правят.

Това което бих казал на кратко, ще кажа че мотивацията издържа много кратко, а това което ти трябва е движеща сила. Движещата сила не ти позволява да избереш грешното. Тя ти казва "бъди най доброто себе си и дай май доброто от себе си" разбира се с честна работа.

За тези от вас които знаят английски силно препоръчвам книгата на David Goggins -Can't Hurt Me. Тя е променила много животи, моят също.

П.П вижте ThePirateBay и 1377x за книгата
Активен
Dream
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 133

Профил
« Отговор #6 -: Август 27, 2020, 15:16 »

Здравейте  понеже това не е промяна за ден реших да отговоря след като мине време .
Малко фийдбек, железен не станах .Прочетох съветите и опитах да усвоя един ,за навиците. Купих атомни навици на джеимс клиър от нея нови навици не прихванах, но идеята за малките всекидневни еднопроцентови промени много ми откликна и я прилагам често. Започнах да си създавам и навик.
Труден и досаден процес си е .  Започнах да медитирам. Първоначлно всичко беше на сила. Няколко пъти и спирах за по седмица после пак . Но в крайна сметка вече го правя от 3 месеца и започна да ми харесва  . Пример за това е и снощи пребит от пътуване в 1 часа си легнах и след 5мин пак станах да медитирам за да не изтървам деня Ухилен
И изобщо когато не съм медитирал целия ден ме гложди мисълта,че трябва да го направя.
Самия пик ъп и той започна да става като навик и да изпитвам нужда да го правя, въпреки че съм станал зависим да го правя само като имам wing.
 При мен най- много сработи тракването на навика всеки ден си отбелязвам като го направя съотвено и когато не съм, много ми помогна да не го и забравя сред 1000то други идеи.Също ми помогна и да се асоцирам постоянно с това на всички казвам, че медитирам и постоянно търся ползите от това за себе си. Страшно много ме бууства да го правя.
Изобщо много добри съвети и са приложими ако и някой друг ги чете де не му мисли, а да прилага. Благодаря за съветите в добра посока ме тласнаха и се надявам в бъдеще, и аз да мога да помагам така   Плезещ се

Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: