Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Януари 19, 2022, 13:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Колкото по-голяма е трудността, толкова повече слава има в преодоляването и." - Epicurus

Екипът на pickup-project организира практически обучения. Научи се да бъдеш успешен с жените!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Инвестиране в акции  (Прочетена 2834 пъти)
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 272

Профил
« Отговор #20 -: Ноември 27, 2021, 07:27 »

Честито btw! Печелиш с огромна преднина. Резултатите:
1. Биткойн - ти имаш 1.153 * 54540 = 62 884 Долара - 42 884 печалба
2. Злато - 11.03 * 1785 = 19 688 долара - 311 загуба

Лично аз нямам никакъв проблем да губя пари, учуден съм че не искаше да ми ги вземеш. Но загубите винаги учат, човек нищо не може да научи от печалбата. Та така и аз с тия биткойни. Една година по-късно, убът не ми го побира, какво очаквах но какво се случи. Как наратива се промени от плащане от бъдещето, революция на банкирането, евтини трансфери за всички по света. После стана хедж срещу инфлацията, пазител на стойност, валута на бъдещето. Разбира се всички до момента твърдени се опровергаха. Единствено което движи цената нагоре са неспирните потоци от "печатани" стейбъл койни. Всеки може да погледне принтере какво прави с тях.

Онова което крипто-обществото още не се е сблусквало е огромният Отлив на капитал. Тегленията на хората които искат да си кешират парите. Много от тях ще останат разочаровани и причината няма да бъде в банковата система, самите борси на които ще искат да заменят криптото няма КЕШ/активи с който да посрещне подобни обеми. В момента това ми се струва най-вероятния сценарий. СЛед това - стадото се плащи, разпродажбата тръгва, какви цени ще видим и идея си нямам. Това което е най-вероятно според мен да се случи е да няма изобщо bid-price. Тоест няма кой да купи крипто. Правилно прочете - няма да има желаещи за него дори и на 1000 и 200 долара. За разлика от истинските борси и финансови пазари, държавата има мехнаизми с които да предотврати подобни feedback loop-ове. Спира временни търговията, затваря борсата и т.н. Но парите на вложителите са защитени. При крипто борсите ще е свободно падане от огромна височина.

Миналата година мислех че криптото е враг на "държавата", но сега смятам че се оказа ценен, макар и временен съюзник. Ако приемм че в момента целия крипто тотал маркет кап е 3 трилиона, това са пари, които евентуално биха отишли в други активи - имоти, акции, дълг, което щеше да надуе балоните там още повече и съответно по-големи проблеми за правителставата. Сега ще си измият ръцете - ще кажат - предупредихме ви че криптото е рисково. Забрани и регулации, вероятно ще има но едва СЛЕД като всичко се омаже и имат самите те решение със дигитални валути. Ще видим.

И на послендо място - започна да ми харесва идеята за тия DLT. Потенциал има голям, възможно е наистина да революционира Интернета по начин който са си представяли хората. Например микроскопичните транзакции от по 1 десетохилядна долара за гледане на ютуб клип. Целият бизнес модел ще се промени. Втзможно е да се приложи за всичко - от гласуване за каквото и да било, до проследяване на конкретна валутна единица. Не казвам кое е добро и лошо, технологията е аморална. Това кое мисля е че няма да е блокчейн технологията, тя е бита карта нещо супер остаряло което няма никакъв капацитет. Няма да бъде и известните в момента етериуми, солана и подобни. СЪществуват наистина проекти с визия, идея, тествани и работещи. Засега съм пас, но настъп ли момента 1-2% от капитала (все пак винаги ще си остане рисково) ще насоча натам. Времето ще покаже. Целите са ми дългосрочни и запазаване на капитал.

Поздравления още веднъж, дано си кеширал и се радваш на късмета си! Моята радост в момента е ланеца на врата ми.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1400

Профил
« Отговор #21 -: Декември 16, 2021, 05:53 »

Благодаря! Зарадва ме чак, че помниш темата и си следял.  Смотан
Ами аз това се опитах всъщност да ти кажа, хвана ли се на бас, ако трябва чудеса се случват за да го спечеля. Чисто проклятие.
Иначе, аз и в златото бръкнах  Плезещ се
Според мен, няма инструмент който да е лош, за правене на печалби, в правилен момент. Няма значение какво е. Хората пари от лай*а правят. И имаме ли ясна възможност, и убеденост за добра възвращаемост, е правилно да се възползваме. Пристрастия и предрасъдаци, са единствено бариери и грешки. Както в пикапа. Трябва да се отчитат само детайлите/фактите/и на практика какво и как се случва и движи.

И все пак да напиша и аз нещо полезно и смислено по темата. Бита едва ли би стигнал близките години 1000 или 200, само се замисли, сега, днес, ако падне на 10к колко хора биха купили, а на 8к, а на 3к, също и на 20к.  За Тетърите изобщо не си прав. Няма никаква прозначност или проследимост. Което означава, че може и да е така, а може и да не е така. Зад всеки тетър токън, трябва да е пакнат реален долар, или приблизително подобен еквивалент актив. Той за това е стейбъл, това е все едно бнб утре да почне да печата левове колкото и скимне, без да има необходимото евро за да ги обезпечи. Тоест, да, теоретично е възможно, но това не доказва, че се случва. Последно преди месеци когато съм се интересувал, тетър искаха да им правят одит, нямаше фирма която да го извърши, отказваха им. Тоест такъв няма. Какво точно имат зад стейбълите, само те си знаят.
За балона... то е ясно какво ще се случи в даден момент. За това го наричат балон, и за това се надува. Разбира се, никой не бих посъветвал да се възползва от нещо подобно, и да се прави на Геко и да шорти, поради простата причина, че това е доста рисково, да се възползваш от спукване на балони, вместо от тяхното надуване, тъй като - нива около дъната са 3 години (в крипто), или цели десетилетия обикновено в други класове, а върховете траят дни, часове. Разликата е, като да скачаш в купа сено или в океан.

За ползата на "държавата", не бих се съгласил, щото точно те печатат тея пари за да влязат в икономиката, и това са контролирани и прецизни процеси. Ако приемем крипто за един кош за боклук, където просто да изгорим някакви пари... Това е все едно да печаташ пари за да ги заравяш в дупки, и така никой да не разбере всъщност колко си богат. На практика става - садим пръст, никне пръст. В същото време, няма как да очакваме, дори всичкото крипто да рухне, да приемем, че там изгаряме някаква стойност под формата на пари. Просто няма как да се случи, тъй като стойността никога не се губи. Тя е като енергията. Може да се трансформира, да се прелива и да се мести от място на място, от актив в актив. Но винаги се запазва. Материализирането и се променя. Начина по който я смятаме и делим, активите и нейните фундаменти които се променят и взаимодействат.
За държавната полза и интерес към бита конкретно, имам една лична конспиративна теория, която няма да ме изненада някой ден да се пръкне като факт, но няма да я споделям, щото все пак е просто теория и разсъждения.

Мога със сигурност да кажа, че криптото ще остане и това е бъдещето като технология. Отдавна си трябваше, и света си го дърпаше на там. За сегашните биткойн, етериум и каквото и да е, нищо не мога да кажа. Може да са бъдеще, може да са преход към нещо, може фундамента им да се наложи, и тея либертариански ценности, може и 180 градусов фундамент и идеал да се наложи, и да е пълен контрол и планова икономика, с някакви cbdc системи, или комбинация от двете, но със сигурност това е пътят за постигане и на двете. Може да останат 10 години, може 100, може и 1000. Но както и да е, бъдещето едва ли е толкова важно, след като няма как да го знаем Усмивчица

За бита конкретно, мога да кажа, че вероятно ще продължава в близките 20тина години така да си води крипто циклите, с леко отслабване на съплай шока, заради отношението м/у самия шок спрямо циркулацията, и по-тромавия маркеткап, в хода на растежа (всъщност това е искрата, горивото е адопцията). Докато е 1ви по кап! Което изобщо не е сигурно, че ще е така, и кога точно ще се промени. И докато не се замеси в по-силни, по-влиятелни интереси, които да са част от една по-голяма и по-смела стратегия. Което е доста вероятно пък, вече да се е случило. И от там, може както да царува, така и да погине. Или и двете.

Всъщност и двамата сме наясно, с това, че в баса ни, нито една от двете страни не е губеща или грешна. И двете са правилни, от към стратегия, още преди една година. Не е нужно дори да коментираме защо. В общи линии два различни ножа с които да одереш котката.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1987

Профил WWW
« Отговор #22 -: Декември 27, 2021, 12:42 »

Моето скромно мнение, като човек учил в унсс и нищо не разбиращ от тея неща (честно):

Всичко това за мен е някъв балон - има 1 % инвестироти примерно там Уорън Бъфет, може и някой от вас да е следващия, все пак винаги ще има 1 %, а остналите или губят или печелят колкото да си покрият загубите и да им остане за един шоколад. Знам сега че тук всички във форума са от оня 1% печелившите и ще почнете да ми казвате как нищо не разбирам. Но забелязвам някои черти в цялата работа:

1) Защо инвестирате в акции, а не например в това да си купите 1 банциг или квато и да е машина, да отворите едно малко цехче и в свободното време примерно вместо да търгувате с акции, да режете метал и да изкарвате 50 лева на седмица като бонус - ето тук са първите 2 характерни черти - тия всички схеми с финансови операции са представени в нашето колективно съзнание като начин за БЪРЗО и СРАВНИТЕЛНО ЛЕСНО забогатяване. То не беше Дани Петканов, то не беше Чоко, то не беше Юли Тонкин и не знам кой още. Имаше там и един дето Любо Жечев съвсем го срина и му забравих името. Та целата работа е бързо лесно забогатяване. Ама замислете се - няма лесно в живота. За да може 1 % да забогатеят от крипто или акции, трябва едни 99 % да загубят. Ако всички станат богати, то никой няма реално да е богат.

2) Работих като ИТ в една компания лятото, дето основното беше да звънят на хората в австралия и да им казват да инвестират в крипто, да ни пратят парички, па ние ще им ги утроим. И нашата компания всеки месец си сменяше сайта. Щото предния излизаше с лошо име, че сме измамници. Реално единствено шефовете печелеха. ИМА МНОГО ИЗМАМНИ ПЛАТФОРМИ.

3)СТАВАМ БОГАТ С КРИПТО - и кво ще правите ако си спечелите 1 милион от крипто и после сте милионери. Животът може да стане и по-гаден.

С две думи за мен цялото това е ненужно, освен ако финансовите пазари не са ви истинска страст от научна гледна точка или не сте от онези 1 %. Ама кои точно качества различават Уорън Бъфет и бай Пешо от Илиянци дето гледа Чоко - не знам честно.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3972

Профил
« Отговор #23 -: Декември 28, 2021, 09:05 »

Верно май на нищо не ви учат в унсс. Спекулирането е едно (това, което описа по-горе), а инвестирането - съвсем друго.
С какво се произвеждат благата на света, учили ли сте? С труд и с капитал. Този капитал е вложен в активи и изкарва пари. Ти нали ядеш джънк, пиеш кока-кола, сипваш бензин в колата, купуваш си нов телефон на 1-2 години, нови маратонки найк и дрехи чат-пат? Е тия пари дето ги харчиш кой ги взема? Тоя дето сглобява телефона, или фирмата, на която е завода за телефони? Оня омазания, дето копа петролния кладенец, или фирмата, на която е кладенеца? Какъв % от парите ти отиват у работника, и какъв % у фирмата? Е, тая фирма е публична и се търгува на борсата. Можеш да работиш за нея, а можеш и да си купиш акции в нея и да печелиш когато печели тя. Колко да печелиш, викаш? Ами затова тя подава отчети на борсата всеки куотър, можеш да ги прочетеш и да видиш какво прави, колко печели, колко дял се пада на една акция. Тия отчети са одитирани. Има и анализи, доклади за индустрията, сайтове за новини и коментари, информация с пари и без пари... Ама много сложно става, викаш? Сложно я, то затова повечето хора не го правят. Друго си е да купиш днеска акциите за 50, па утре станат 100 и забогатееш. Може и на марджин, че да забогатееш два пъти по-бързо, на кого му се чака? Повечето хора така правят, не само в БГ ами и в Америка, особено сега с тия робинхудове, еторота, и всякакви измамници като тези, за които си работил.
Успех на всички през новата година!
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: