Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Май 17, 2021, 17:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Изгубиха ли стойност човешките взаимоотношения?  (Прочетена 881 пъти)
street21
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Публикации: 32

Профил
« -: Ноември 29, 2020, 22:10 »

Здравейте,темата ми е породена от нещо за което мисля от дълго време,а именно в днешно време не се ли изгуби красотата и стойността на взаимоотношенията между хората? Усмивчица В днешно време хората  бързо си омръзват и предпочитат да заменят приятелите си или любимия човек вместо да се опитат да си изяснят взаимоотношенията си.Модерно е да си "играч" и да заменяш приятелите си или половинката си веднага щом се появи някой по-интересен,по-алфа или по-красив или с повече възможности и да зарежеш хора с,които ви свързват спомени и емоции,според мен именно в това да приемаш някои от недостатъците на хората на които държиш се намира красотата на човешките взаимоотношения.С напредването на технологиите все по-рядко хората ти се обаждат само за да те попитат как си или за да ти честитят рождения ден,много по-лесно е да ти напишат безлично "chrd" на стената във фейсбук,което не ти дава никакво чувство че си ценен или уважен от отсрещния,да не говорим,че повечето хора се вълнуват само с кой спиш или колко лайка имаш,какъв татус си си направил,каква кола караш и ако не покриваш част от тези критерии те заменят или спираш да си им интересен и уважението към теб спада.Много често жени,които не са кой знае какво като външност или умствен интелект имат крайно големи очаквания към мъжете,просто защото следващия на опашката,някой от 500-те лайкнали и снимката във фейсбук чака на опашката,въпреки че самата тя не предлага нищо особено...Та не съм пиян,нито в депресия,нито отшелник  Смотан ..просто исках да напиша тези мои наблюдения,може би този свят ми се струва твърде динамичен,пък и напоследък изгубих някои хора в живота си без особено логични причини,та толкова ли е трудно или нискорангово да се обадиш на някой просто да го попиташ как е,да го похвалиш когато трябва и да му вдъхнеш кураж и подкрепа вместо да го съдиш и да му намираш недостатъци или просто сега това е модерно? Усмивчица
Активен

Не този, който си ти, те държи в застой, а този който си мислиш, че не си.
"Just do it"
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1963

Профил WWW
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2020, 22:11 »

Нормално...ако има една булка на село и ти я чакаш 5 години, ухажваш, тя се па дърпа, после си направите къща, отгледате деца - някак ценно изглежда това. Инвестиция. От която пикъпът ни учи да бягаме. Нормално е когато минимално инвестираш, минимално да цениш.

Ако инвестирам в автомобил 2 000 лева и да го потроша, ще си кажа - еби го, дай нов.

Ама ако спестяваш 5 години и инвестираш 30 000 - някак ще ти е по-ценно. Въпреки че е все автомобил.

Затова и пикапьорите казват минимални инвестиции - щото при големи инвестиции, може много да те е яд. Но всяко нещо си има плюс и минус - така че всеки си избира.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
street21
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #2 -: Декември 01, 2020, 17:20 »

Май все повече хора гледат да си движат нещата-кариера,образование и т.н и гледат да инвестират максимално малко във взаимоотношенията си с други хора. Ухилен
Активен

"Just do it"
Randu
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Профил
« Отговор #3 -: Април 16, 2021, 16:50 »

Има нещо вярно в това, което казваш за отчуждението. Но в такива времена живеем, какво да правиш.
Аз си го обяснявам с това, че в наши дни комуникацията е по-лесна от всякога. Респективно леснодостъпното губи стойност и хората спират да ценят комуникацията и личният контакт.

Имай предвид, че е България нещата са що годе добре в това отношение. На запад (особено в Щатите), а и на Изток (особено Япония), хората са адски вглъбени в себе си и работата си, и никой никого не поглежда. Качваш се в метрото, вътре гъз до гъз, няма къде да пръднеш, а иначе гробна тишина. Всеки си човърка телефона.

За щатите всеки е чувал, че съседи не се познават, а години наред една ограда ги дели. Ма то и тука вече е така. Аз живея в 11 етажен блок и познавам всичко на всичко 5 семейства. Льохмана дето живее срещу мен даже не му знам името.

Иначе ако искаш приятелите ти да ти се обаждат понякога, ей така без причина, трябва и самият ти да го правиш. Ако ти самият избираш за по-лесно да напишеш кратко пожелание за РД във фейсбук, вместо да звъннеш на рожденника да си поговорите 5-10 мин, нормално е и другите да избират този метод за комуникация. Най-малкото спестява време на двете страни.
Активен

Най-големият въпрос, който не е намерил отговор и на който аз не съм успял да си отговоря, въпреки тридесетте ми години изследване на женската душа, е: „Какво иска жената?”
Зигмунд Фройд
street21
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #4 -: Април 16, 2021, 19:22 »

Цитат
Иначе ако искаш приятелите ти да ти се обаждат понякога, ей така без причина, трябва и самият ти да го правиш. Ако ти самият избираш за по-лесно да напишеш кратко пожелание за РД във фейсбук, вместо да звъннеш на рожденника да си поговорите 5-10 мин, нормално е и другите да избират този метод за комуникация. Най-малкото спестява време на двете страни.
Съвета е много добър,не може да искаш да получиш без да дадеш нещо от себе си,но при моя случай проблема не е в мен,често се обаждам на важните за мен  хора с повод и без повод.без да ги задушавам разбира се,просто от време на време за да ги чуя какво правят или за да се разберем за нещо.Мисля че просто при тях културата на общуване вече е друга,твърде са вглъбени в личния си живот и освен за работа и фейсбук не мислят за друго,в днешното поколение лайковете са станали по-ценни от нормалното човешко общуване,а "chrd" на стената на ФБ е по-ценен от едно смислено обаждане.Повечето хора ходят на екскурзия само,за да се тагнат без да забележат нищо от мястото,на което са отишли.. Усмивчица
Активен

"Just do it"
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: