Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 06, 2021, 07:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли игра в Линктин?  (Прочетена 1140 пъти)
EL_Diablo
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 118

Профил
« -: Декември 09, 2020, 15:54 »

Здравейте пичове,

От известно време разцъквам из Линктин, тъй като се оглеждам за някаква нова работа и попадам на профили на доста яки мацки. Типичните офис чикс Усмивчица Принципно при мен винаги има бонус точки в скалата за оценяване, ако мацката работи някаква престижна професия и си изкарва добри пари сама, а не лежи изцяло на врата на тъпкача си. Прави ми впечатление, че там има доста такива, че и на високи позиции (стига да не са излъгали, разбира се). Засега само разглеждам, не съм писал, защото все пак това е платформа за кариерно развитие, възможности за работа и бизнес кореспонденция.

Въпросът ми е, играл ли е някой от вас там, да разкаже ако е и дали има изобщо смисъл за започване на някаква игра баш в тази платформа?
Активен
crowolf
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 39

Patientia comes est sapientiae.

Профил
« Отговор #1 -: Декември 09, 2020, 17:04 »

Нямам опит там, но според мен това е много нийди и най-много да си изградиш лоша репутация..

А и плюс това е може би грешно, защото хората очакват от там бизнес развитие. Ако имаш достатъчно пари, за да ги наемеш тия мацки - що да не.
Активен

"...Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно.”

Васил Левски
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3907

Профил
« Отговор #2 -: Декември 10, 2020, 07:57 »

Преди като ходехме на работа, няколко пъти съм чувал от готини пички в офиса - абе някви идиоти ме свалят в линкдина, аман вече, във фейса някви тъпанари постоянно ми пишат, в инстаграма ми пишат, сега и в линкдина вече взеха, баси нахалството.
Една специално я чух да се оплаква на приятелката си "един ми е писал 'явно обръщаш внимание на външния си вид' представяш ли си?" и нещо се пенявеше.
Явно готините пички навсякъде ги налазват. Това е, разбира се, ако някой калъф ги апроучва - ако брад пит ги отвори, сигурно ще се разтопят, ако ще да с "малко коте, секс има ли?"
Но все пак да имаш представа какво съм чувал. Питай някоя позната ако искаш вярно ли е, или преувеличавам.

Това беше преди, докато ходехме още по офисите. Сега почти всички офис чикс както са хоум от месеци, може да са подивели от липса на внимание и да кълват и на това, не знам.
Активен
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 423

Профил
« Отговор #3 -: Декември 10, 2020, 17:08 »

Лично аз не съм играл, но то в нета горе долу навсякъде е едно и също. Мацките и ти си съвпадате и вече се вижда какво ще стане по между си. Интернета ти е сигурен само ако си фотогеничен на снимките, понеже мацките както вика Стоун са заляти непрекъснато от съобщения и няма как да отговорят на всички, ако ще и Брат Пит да им пише пак същия чеп. Просто е пренаселено много и ти си едва ли не в позицията на изчакване. Това е кофтито на нета че си като стока в магазин която чакаш мацката да огледа и да прецени ставаш ли, с една дума бая има да си чакаш. Но ако те харесват и си съвпадате и си пишете чудесно.

Ясно е че има нива в Играта, ама недей отдава чак толкова значение на това че била с престижна професия, и недей да мислиш как щяла да реагира мацката ако й пишеш, карай си както си му е по реда пък останалото с малко късмет ще дойде.  Намигване
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1357

Профил
« Отговор #4 -: Декември 10, 2020, 19:28 »

..
Чета половината коментар на Стоун и викам, ще се включа. Дочитам другата половина, и няма кво да добавя. Той е изписал, това което съм искал да кажа.
Щом, Стоун ти казва, че ги налазват, значи има няква игра и можеш да се пробваш. Щом някви се пробват, значи все някой е имал успехи там.
И или ще говорят по начина по който стоун разказва, на някоя тяхна приятелка за теб.
Или ще те харесат, и ще ти вържат. И няма да разказват за теб.
Активен
MPUA
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 172

Профил
« Отговор #5 -: Декември 13, 2020, 08:28 »

Тази година бе доста динамична при мен откъм професионален план (в момента съм на 3-та работа за годината), което бе свързано с доста време, прекарано в курсове, интервюта и линкедин. Обменях доста кореспонденция с ейч-арки и евентуални бъдещи колеги, но с яките мацки (както правилно си забелязал, че има доста там) не можех да се сдържа и рано или късно го обръщах на флирт. Като цяло излязох с 2 момичета оттам и не съжалявам, според мен идеята е не просто да й влезеш директно с някакъв опенер, какъвто Стоун е чул да обсъждат в неговата фирма, а да започнете чат за нещо професионално и лека по лека да налазваш по малко. Ако разговорът върви добре й предложи да размените телефони или ФБ, защото ползваш линкедин само за професионални цели  Готин - така ще види че не си нийди и не пишеш на всяка там.
Активен
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #6 -: Декември 13, 2020, 14:39 »

Доста нидии ми се вижда.
Линкедин е професионална мрежа за бизнес, намиране на бизнес партньори/съмишленици, клиенти, предложения за работа...но не е мрежа за свалки. Отвреме на време може да излезе нещо при добро стечение на обстоятелствата...но да разчиташ не него основно си е сериозно загуба на време и на ресурси.
При няколко неуспешни свалки/калибрации може да си съсипеш професионалния имидж...и то заради някакви патки.
Ако ти се играе толкова, ключа е индиректанта игра(професионално теми и след това сменяш платформата-вайбър/скайпи/фейсбук/инстенграм...).
Предвид че има толкова много места където свалкит стават в пъти по лесно, на мен ми се вижда безмислено.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: