Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 12, 2021, 09:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Избор на Брокер за спекулации и краткосрочни позиции  (Прочетена 852 пъти)
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1014

Профил
« -: Януари 28, 2021, 19:50 »

Привет.
Тъй като членувам само в този форум, а познатите и приятелите които могат да ми бъдат полезни, трудно ги понасям а някой от тях намирам за кретени. Питам вас.

До този момент, съм използвал Итуроуо и ТрАИдинк2!2. Платформата на първите намирам за изнервяща, прекалено шарена, изглежда ми като сайт за поръчка на ширпотреба от дълбоките провинции на Чайна. Много несериозно.
С вторите, добре си поживяхме много време. Доста парички направихме, те повече от мен, разбира се. Но, в последни времена прекалиха. Вече няма крипто, промениха схемата за стоките, вдигнаха спреда на индексите. Като прибавим и това, че работи супер бавно и това, че вече няколко пъти платформата практически е недостъпна в най-интересните часове на търговия. А кореспонденцията с тях е, истинско изтезание. Това вече ме изнервя.

Към момента съм се вгледал в пльоз500, приятна платформа. От извесно време цъкам демо при тях. Мигновенна комуникация през чата, ниски спредове, динамично опресняване, стабилна работа.

Кои брокери използвате вие, друзя?
Активен

Fortuna incepto signatur!
vhT
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #1 -: Януари 28, 2021, 20:32 »

Позлвам и торото и трейдинг212 и двете са бъгави, плюс500 няма да го коемнтирам, пълен шит ми е....firsttrader е доста добро, но не е валдино за Бъглария....за момента май еторо най-ми допадат. Като цяло за спекулации е най-добре пени стокс да има брокери, еторо няма, в 212 има тук таме някоя, но за Европа няма хубави брокери и това е Усмивчица
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 243

Профил
« Отговор #2 -: Януари 29, 2021, 08:13 »

Винаги съм гледал на сигурността на брокера/букмейкъра като на банка. Къде бих си държал парите и до колко ми е гарантирана сумата която поддържам там. За мен сигурността е пред дододността.
1. Ameritrade - щатски брокер, имам късмета да имам сметка там от години. Преди две-три години забраниха за ЕУ ресиденти да си отварят сметки. САЩ са години напред пред старат Европа в инвестирането. Не само като инструменти и разнообразие. Благинки многоо - никакви комисионни и такси за отваряне/затваряне на сделки/позиции, няма inactivity fee (важно за мен) Но поважното там ми беше при отварянето, че гарантират до 600К (шестстотин хиляди)долара сума в брокера по закон. Единственият голям минус засега е огромните такси при преводите на пари не ми е изгодно за регулярни депозити. За тях - точка 2
2. Интерактив броксърс - чудесен избор за Европа. Най-популярен дори. Истински брокер, в който като си купиш акции ти наистина ги притежаваш. Не са като револют или подобни щуротии. Заради беркзита се изместиха в Ирландия. Мисля че гарантираха то 40К Евро суми по акаунти, stone е по-наясно, сега в Ирландия не знам какво е. Не ме и питаха - направо ме преместиха и то на 31.12.
Има такси за сделки от порядъка 10-20 УСД, според обема и инстумента. И при отварянето/купуването и при продаването/затварянето на позицията. Отворил съм я през интродюсър/представител - Карол. Нямам inactivity fee. Удобно и евтино правя всеки месец преводи срещу само 1 лева.
И при двата брокера има процес на регистрация и верификация и попълване на документи. Добре е да следваш стъпките, няма нищо сложно.

Това са от мен наблюденията и опита ми. Имай в предвид, че не съм спекулант и правя по 1-2 сделки годишно, и водещи са били различни фактори за изборите които съм направил.

Ако ще е за да използваш брокера за магариите катос GME, NOK, BB и тия където се случиха последните седмици и IB ще ти свърши работа. Таксите са ти най малкия проблем.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3920

Профил
« Отговор #3 -: Януари 29, 2021, 10:20 »

Интерактив на мен ми преместиха акаунта в унгария, не ирландия.
Аз само в интерактив имам. Едно време имах и в америтрейд и в е-трейд, ама откакто имам интерактив ги закрих отдавна.
В интерактив имаш две нива, едното е без комисиони, но по-висок % за марджин и с други ограничения. Аз съм на Про, там си имаш комисиони, но са най-ниските в бранша.
Безплатното е булшит, те го компенсират чрез спреда. Безплатен обяд няма, това е ясно. Въпрки това става, ако не търгуваш много.
Но не се занимавам с крипто, валутни двойки, си еф ди та и други такива спекулации. Аз инвестирам, за тзи цел интерактив е отличен избор. За трейдинг мисля също става, немалко хора го ползват май и за това.
И си открий акаунт сам, без интродюсър като карол или други. За да му платят процента на него, слагат на теб по големи такси.
Активен
vhT
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Януари 29, 2021, 10:47 »

А дали има врътка да си отвориш акаунт в брокер, който няма опция за България ?
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Януари 29, 2021, 19:15 »

StefanS - Всички, гарантират суми, или поне така настояват. Но аз знам, че единственото гарантирано нещо на този свят е евтиния костюм и влажната дупка.
Ще разгледам, Интерактив. Щом и ти и СТОУН имате там, значи си заслужават.
Лично аз, цъкам за да си играя. Някой играят карти, други шутери. Аз цъкам на борсата. Нарочно държа капитал си нисък, за да са ниски и печалбите ми. В противен случай има опасност да се зарибя прекалено и да изоставя останалите си дейностти.

Така, че най-важно ми е, спреда да бъде нисък. За да може бързо да излиза позицията ми. А и ме изнервя, когато затварям на +15 след като съм преудолял 30 спред. Имам чувството, че някой печели с моите пари повече от мен а това ме дразни.

vhT - Кажи за +петстотин? Като си казал А кажи и Б.

Друго много важно. Не съм, че по въпроса. Но в момента съм с любителски акаунт. И Разбира се, не мога да отговоря положително на въоростите които задават при преминаване на Про, ако не излъжа. Има ли някакви последствия ако не подам коректни данни.
Един от въпросите беше за наличие на Финансово образование. Ха, аз изобщо не съм исгурен, че имам някакво образование.
Активен

vhT
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Януари 29, 2021, 19:48 »

vhT - Кажи за +петстотин? Като си казал А кажи и Б.

Ами първо от 10 акции които ме вълнуват 9 ги няма там, интефейса им не ме кефи, много ми е объркан. Ако имаш някакви определни компании които те интересуват първо провери дали ги има. Според мен за спекулативни стоки trading212 е най-добре, но и там има минуси, понякога платформата се бави с отварянето/затварянето на дадени позиции. В никаъв случай не се забърквай с тия от адмирал маркетс или нещо подобно, не спират да ми звънят да ми говорят лупости по телефона.

Бонус: може да разгледаш TRCH и HCMC по мое мнение и двете ги очаква стабилен ръст през следващите няколко месеца, вече отворих позиции в първата, втората само я наблщдавам към момента Усмивчица
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Януари 30, 2021, 07:48 »

Е, на интерактив съм послъгал и аз малко, кой ще те проверява. Те са длъжни да ти знаят името, адреса, егн-то и там лична карта, паспорт, за да може ако почнеш да переш милиони долари да ги подадат тези данни на фбр. Иначе кой го интересува какво образование имаш и колко пари правиш.
На ако имаш вече любителски той също става мисля. Все пак за про има комисионни и инактивити такса. Тези неща ги избиваш бързо ако търгуваш повече, трябва да прецениш струва ли си.
Активен
vhT
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2021, 19:23 »

Днес официално се махнах от Etoro, затварят пазари когато си поискат ( по време когато работят забраняват търговията). Да не говорим, че нямат и пени стокс, бях го прежалил ама днес вече ми писна и вместо да затворя позиция на 50% затворих на 38%....както и да е, да не вземеш да се излъжеш. Засега осатвам само в 212. Btw който ме е пслушал за HCMC, щеше да е на 107% горница днес Усмивчица
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2021, 07:09 »

stone - Смятай, че съм влязал в измамата. Хах..

vhT - В тотото имам едно от година. Не никога не съм ги уважавал.
212 вчера забраниха търговията на CFD върху стоки. Първо криптото сега и стоките, то започна да не остава какво да се търгува. Като гледам воалитността на индексите, очаквам да и тях да затворят или да направят марджина 99%. Хах. Тъкмо мислех да ударя среброто късо и те ме спънаха.

А какво ще ги правим тия момци от реБит които искат да се бият с Конан Магрегър? Аз мисля да правя обратното на това което те правят. Хахахаха.
Активен

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2021, 08:21 »

Абе недейте се лъга, какви са тия ейчси мейчси не знам, но акции дето струват 1 стинка не бива да бара човек. Толкова ли няма стабилни, печеливши фирми по света, че да инвестирате в тези, дето акциите им са по 1 стинка. Е днеска станали 2, голяма работа. Утре пак може да станат 1.
Същото и с геймстопа. То че ще стане пак 20 ще стане, но не се знае дали няма да се качи пак 2 3 пъти. И умряла котка понякога подскача, както казват американците. При волатилити 400% си е жив хазарт нагоре ли ще е утре или надолу. Да, вдругиден сигурно ще е 20, но утре ако е 200 и ти затворят позицията какво те грее после, че си бил дългосрочно прав? Остави балъците да си дават трудно изкараните долари на хедж фондовете, срещу които по принцип се борят. Ти твоите си ги инвестирай в нещо по стабилно.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2021, 19:00 »

Подкрепям Стоун.

Боклука си е боклук, без значение каква цена му са сложили.
Лично аз, не пипам ефтини акции и с пръчка отдалеко.

Но, не виждам какво пречи да си поиграем на трейдъри в създалата се ситуация. Виждаме, че пазарите откачиха.  Едва ли има кретен който ще си държи дългия фючърс в Биткойн при цена от 40 000 средата на на януари. Не ми се вярва и да има такъв който, ще вкара дълъг фючърс на тази цена. Съвсем естествено е да рухне, както стана на другия ден с 5 бинки.

В момента, аз лично не бих набутал и една стотинка в ДАКС или ЕСенПИ. Най-вероятно, ще ги изчкам да се успокоят и ще вляза мръсно и късо. Хахах.

Среброто, вчера го напомпаха като ново гадже. Днес беше ден на траур за наивниците. Ако 212 не бяха затворили търговията върху стоките, днес щях да прибирам парите за застраховката на колата.

Мен са ме затваряли в началото, когато набивах 40,50,60 % от капитала. В момента набивам между 10-20 и 30 ако съм много сигурен. Но и сега, зе изпотявам понякога. Хах.

Активен

vhT
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2021, 20:30 »

Абе недейте се лъга, какви са тия ейчси мейчси не знам, но акции дето струват 1 стинка не бива да бара човек. Толкова ли няма стабилни, печеливши фирми по света, че да инвестирате в тези, дето акциите им са по 1 стинка. Е днеска станали 2, голяма работа. Утре пак може да станат 1.
Същото и с геймстопа. То че ще стане пак 20 ще стане, но не се знае дали няма да се качи пак 2 3 пъти. И умряла котка понякога подскача, както казват американците. При волатилити 400% си е жив хазарт нагоре ли ще е утре или надолу. Да, вдругиден сигурно ще е 20, но утре ако е 200 и ти затворят позицията какво те грее после, че си бил дългосрочно прав? Остави балъците да си дават трудно изкараните долари на хедж фондовете, срещу които по принцип се борят. Ти твоите си ги инвестирай в нещо по стабилно.

И си прав и не си прав. Върпос на виждания е. Компанията за мен е добра и има бъдеще. Дивесифицирани пазари, както и доста големи хипермаркети и магазини. В такива дребни компанийки не се влиза туко така. Крат на месеца компанията има дело срешу Philip Morris, като HCMC ги съдят заради използването на техен патент без да имат права върху него. И чесно казано няма значение дали ще спеелят или не, защото новината за това набира попюлярност. За пример ще ти дам youtube, където вече има десетки видеа за последната седмица по тази тема,гледанията са хиляди, а някъде и стотици хиляди, смятай, че голяма част от тях уповават инвестиционната си стратегия само от такива клипове. Както и да е, мисля да затворя позицията непсредтвено преди делото когато цената на акцията е понапомпана. Естествено има някакъв риск това да не се случи, но всеки сам си поема риска. Аз примерно предпочитам да играя по този начин. Ти явно предпочиташ по-дългосорчните. Това което искам да кажа, е че и двата варианта имат своите рискове, плюсове и минуси. При мен риска е по-голям но със 100 долара мога да изкарам 1000 примерно. И най-важното спроед мен е всеки да намери своя начин и да съумее да го прилага. Другото важно е, че няма значение дали аз ще изкарам 500 а ти 200 евра, важното е да дърпаме напред с капитала, вземем ли да съжаляваме, че не сме продали на по висока/не сме купили на по-ниска цена никога няма да бъдем доволни от резултатите си. В крайна сметка печалбата си е печалба. Поздрави !
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2021, 09:10 »

Днес със 100 ще изкараш 1000, утре тези 1000 ще ги сложиш в някоя глупост за да ги направиш 10000, и ще ги загубиш. Не се водете от лакомията, пичове. Дей трейдърите се борите с машини, с компютри стократно по-бързи от вас. И с хедж фондове, голдман саксове, блекрокове, където работят по-умни мозъци от вас. Техният бизнес е да ви вземат парите. Кой мислиш, че ще победи дългосрочно?
Докато ако инвестираш парите си в стабилни фирми, не ти е нужно да надлъжеш никого, нито да изпревариш някого колко бързо ще цъкнеш. Нужно ти е просто икономиката да върви и тези фирми да произвеждат, продават и печелят. Което е исторически нормалното развитие на нещата.
Активен
steelheart
PuP Player
PuP Форум Новак

Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил
« Отговор #14 -: Март 31, 2021, 23:26 »

Я, такава тема не очаквах да видя тука  Усмивчица Вие само акции ли търгувате момчета? В момента аз цъкам на форекс с демо и проучвам брокера. Насочил съм се към Бенчмарка, имат ниски спредове, а и преди години сме коментирали с колеги, че са най-сериозни в Бг. Тогава бях на едно обучение в Teletrade, на които така и не им разбрах случая - изчезнаха като цяло от България и не ми стана ясно файдата им от евтините курсове, които организираха и които бяха стойностни по мое мнение.

Както каза Стоун дейтрейда на форекс си е борба с акулите (smart money) и за да разбера архитектурата на цялото нещо, наскоро отидох до УНСС и изкупих всички учебници що имаше за финансови пазари. Та някой пробва ли се на Форекс да обменим мнения? Какво ви е мнението за Бг брокерите?
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: