Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 11, 2021, 11:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Не реактивност и дълбоко ниво на вътрешна стойност  (Прочетена 1217 пъти)
Badrick
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 151

Профил
« -: Февруари 21, 2021, 15:12 »

Да бъдеш “не реактивен”означава че на дълбоко ниво действията ти не се диктуват основно от реакцията спрямо друг човек .Това не означава да не реагираш като цяло.Това само по себе си може да е реакция ,защото може липсата на реакция да е от страх да не си съден в ситуацията .
Да си “не реактивен “ основно означава че реакцията ти(за 4 път пхах)идва от твоята персоналност(микс от вярвания и принципи),а не е продиктувана спрямо външно влияние или очаквания.
 Дори и ако човек няма социалното приетите външни фактори излъчващи увереност (външност,пари)Ако поведението му предизвиква реакция в хората като същевременно той самият е не реактивен .Жените ще са привлечени от него!Разликата между такъв типаж и хубавеца с парите  ще е основно в това че единият ще има очевидни неща които биха му дали по-лесен път към това да чувства уверен.Независимо от това,за да поддържаш привличането ,основен фактор е излъчването(енергията която събужда положителни емоции в хората)Тоест хората реагират на енергията ти.Това означава че привличането=Жените да реагират на енергията ти!На базово ниво тази обработка на енергията кара жените да изпитват различни емоции във всеки един момент.Те чувстват привличане от това и са привлечени от тази енергия независимо от “външната”стойност на един мъж според социално приетият стандарт.Това важи за всеки един тип атрактивни мъже!Общото между тях е  че те не реагират на това както другите ги искат,а завладяват с техният характер(което води до реакция)
Независимо от цялостния им социален статус, те
общуват с жените на емоционално ниво!Не е нужно да действат според
повърхностните стандарти на обществото, за да усещат увереност.Те вярват  че имат право само заради тяхната личност!Изпитват увереност просто защото са....мъже!Усещат дълбоко ниво на вътрешна стойност без да чувстват нужда да я търсят извън себе си!

“Дълбоко ниво на вътрешна стойност“ е стойност, която носим вътре в себе си навсякъде заради личността ни.Тя идва от чувството за приемане, което не се основава на ценност, която възприемаме от хората около нас.Тя идва от силно усещане за това кой си, а не от външно укрепване.
Тази увереност ни дава усещане за право, което ни позволява да приемаме
видовете  поведения, които излъчват висока социална стойност. Няма значение дали чувстваме/не чувстваме повишаване на статуса си в дадена ситуация, просто приемаме че имаме стойност на която хората реагират независимо от всичко.

Много момчета ще прекарат целия си живот, опитвайки се да изградят ситуация, която им дава
увереност. Те може да работят за перфектната работа,жена,тяло.Но в крайна сметка това, което са построили, са стени и ограничения.Затвор за собствените им умове!
За да видиш тази дълбока вътрешна стойност,усещането за това кой си,трябва да бъде по-дълбоко от това!
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
No_excuses1234
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2021, 08:21 »

Супер е поста и подкрепям всичко написано. Като добавка бих препоръчал да се прочетат книгите на Екхарт Толе. Няма общо с пик ъп, но се говори точно за присъствието и за това да не реагираш на измислените филми на мозъка и егото ти.
Активен
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 427

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2021, 15:36 »

Разбрах ти идеята, Бадрик. Мисля че всеки трябва да изгради такава вътрешен и непробиваем фрейм, чийто влияние никой не може да разруши. Но отчасти не си прав.

Първо примера за хубавеца с парите и нереактивния пич който даде е кофти пример. Нали не мислиш че мацките ще се задоволят с някакъв средняк с нереактивност и ще оставят хубавеца със парите. Лично аз мисля че тука резултата е ясен. Сега ако нашето момче освен че е нереактивен е и стойностен тоест има други качества и съответно мацката ще има за какво да се захване е ок, но на една голя вяра в себе си няма как да стане.

Второ ами нормално е атрактивните мъже да излъчват по добра енергия от грозните. То ако си неподържам и вмирисан ще бега всичко живо от теб.

Караш момчетата да се мислят за стойностни, това е добре до момента в който не се появи някой който за нищо не става и е пълен лузър. Върви му обясявай че трябва да си вярва че е стойностен и нищо не му трябва в живота.

Проблемът с такъв тип съвети е че работи за определени хора или по точно малко по развитите хора, а повярвайте ми има всякакви лузъри които дори някой от вас не са срещали такива. И точно на тези пичове им е нужна някаква промяна в живота за да започнат да смятат че са стойностни в нещо. Ситуациите които се случват в живота ни било то добри или лоши малко или много оформят и влияят на характера ни.

Иначе те разбирам какво си искал да кажеш с тази тема. Ще се опитам да го кажа с мои думи:

Желателно е всички мъже да действат уверено във всичко с което се захванат и да не ги ебе кой какво мисли за тях. Да си изградят принципи в живота които да следват и да не позволяват никой да им ги нарушава. Всеки преминава през различен път, това което е добре за теб няма да е добре за мен. И да се научат да се справят с живота, това ще им кали характерите и ще им помогне да изградят желязна увереност в себе си, защото веднъж преминал през трудности другото ще е лесно или не толкова трудно.
На базата на това цялото когато апроучвате мацка вие вече си вярвате на 100% в това което сте си изградили и сте се превърнали. Не ви се налага да се обяснявате пред някой за своите желания и цели, ако искате да чукате дадена мацка я апроучвате, ако ви отреже следващата и така с настояване и упорство си постигате целите. Вече имате изградена нереактивност на базата на опит и вяра в своите способности и не се вияете от глупостите на жените и другите пичове и сте свободни от социалните стандарти.

Надявам се да съм го докарал, Бадрик супер статия но се иска малко корекции по нея.  Намигване
Активен

"From doubters to believers"  Jurgen Klopp
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3920

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2021, 07:18 »

@targer, не е твоя работа да оправяш света и да направиш от всички лузъри уинъри. Винаги ще има алфи и бети, и последните ще са много повече от първите. Не е възможно всички да са алфи, защото ще се изтрепят един друг. Твоята работа е да гледаш как ти от лузър можеш да станеш уинър, а другите лузъри ги заеби.
Активен
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2021, 15:08 »

...

Даже не разбрах защо го написа този коментар и какво общо има с темата. Все пак в този форум сме се събрали да си помагаме. Естествено че не е моя работа, работа е на тези момчета сами да си помогнат.
Активен

Badrick
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2021, 13:39 »

Таргет изпадаш в крайности,че да извадиш доказателство че моментния ти майндсет има смисъл.Нормално е.Спестява ментална енергия и калява чувството на идентичност.Мозакът не спира да търси”доказателства за вярванията ни.
Тоз рикошета беше подобен.Как просяк щял да има фрейм,как вмирисан щял да бъде атрактивен с енергия...

Човек, който вярва, че държи контролът на живота си, ще се фокусира над изборите
които го водят до мястото, където се намира в момента и ще се замисли как може да подобри ситуацията в бъдеще. Той вярва, че светът реагира на него , така ако нещо не му харесва,
тогава той може да направи нещо, за да го промени. Човекът, който вярва, че е плод на ефекта на света спрямо него  не прави нищо по въпроса и вместо това изглежда приписва  проблема на
нещо извън него, за да не изпитва лоши емоции.
Проактивният човек вярва, че е отговорен и контролира собственото си емоционално състояние.
Реактивният човек обвинява външни обстоятелства.
Съществува съвсем различен мисловен процес за хората, които правят това, което искат, в сравнение с хората, които се колебаят. Хората, които се справят добре, ще видят ситуацията и автоматично ще се фокусират върху това как да се справят.Хората, които се колебаят, виждат ситуацията и се фокусират над всичко, което може да се обърка и колко лошо би могло да стане!

Половината умствена енергия на реактивният човек е насочена към някакъв недостиг и така половината от когнитивния му капацитет е намален.В един  момент от живота си такъв човек взема решение, че няма  контрол върху обстоятелствата и затова ще направи  всичко необходимо да
избягва лошите емоции. Той не знае, че е направил този избор.Но той го направи.
Проактивният твърде много рационализира.Action-трейкъра действа и сблъсквайки се с трудности усеща реалноста.Единият я вижда чрез някви рамки,а другият я усеща такава каквато е.

Мислиш ли че човек с навик да подхожда реактивно в живота ще може да усети тези неща за които говоря?
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Март 01, 2021, 09:45 »

Ти пък сега лично го прие... Аз не те познавам, не знам алфа ли си, бета ли си. Ако си бета, бори се да станеш алфа. Но е излишна енергия да променяш света - това дето си написал "трябва всички..." - то това не е за всички. Не повече от 5-10% могат да го разберат или да го направят. Ако всички станеха големите алфи, нямаше да ти хареса да живееш на тоя свят.
На алфите затова им е лесно, защото 90% от мъжете са бета и разбиват конкуренцията. Ако всички бяха алфи, животът щеше да е непрестанна борба и налагане на фреймове, и щяхме да се изтрепем.
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 797

Профил
« Отговор #7 -: Март 01, 2021, 10:45 »

Стоун е прав за това - никога няма да има 100% алфи. Но не е вярно че ще се изтрепем ако всички станат с мъжкарски и лидерски качества. Историята познава много случай на силно милитаризирани общества където почти всички мъже са войни/силни/лидери.

И там не се избиват а просто 10-15% развиват други качества над тази база - като емоционална интелегентност , гъвкавост, дипломация и тн. Те отново обират мацките.

Иначе реп на бадрик - много силни разсъждения върху темата.
Активен
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Март 01, 2021, 12:45 »

Бадрик, разбирам те много добре какво имаш предвид, явно ти говориш за първоначалния майндсет, който трябва да има всеки проактивен човек. И да вярно е че ако си мега реактивен към всичко, няма как да се усетят тези неща. Но както вика Стоун, не всеки може да бъде алфа или в случая както казваш ти проактивен в дадени ситуации. 90% от хората се съобразяват с външния свят, реагират твърде първосигнално на нещата и съответно правят много глупости.

Това което казвам е не да се търси потвърждение от външния свят за нещо, но е хубаво да имаме експириънс в живота, които помагат за каляване на психиката, защото една гола вяра не може да ти свърши работа при дадени ситуации. Естествено че майндсета ти трябва да е на първо място и тук си много прав, но докато си го изградиш си имал преживявания които са го оформили, за да стигнеш до тези заключения едва ли само си седял пред компа и да разнищваш теории, ами си наблюдавал светът, имал си няколко случки и така си си оформил мирогледа за нещата.

Няма нищо Стоун, просто ми направи впечатления че така отникъде влезе рязко, но е така че няма как да бъдем всички алфи. Аз не съм казал че трябва, аз просто препоръчвам на мъжете който каквото може да направи да си подобри живота, лично аз не гледам на етикети като алфа и бета понеже са ми абсурдни. Гледам на това което ще ми свърши работа, пък ако на някой му е полезно нещо като съвет защо да не дам, нали за това сме тук да се подкрепяме. Аз и не държа всички да сме алфи и тем подобни.

Берсерк - това което каза много ми хареса за милитаризираните общества. Може би и тук във форума се опитваме да го направим, ама няма как да стане при положението което виждаш. Нали едно време е имало казарма и там мъжете са били горе долу на едно равнище, естествено пак се е намирало и някой който хептен не става но поне другите са били обучавани по един и същи начин на едни и същи принципи.

Активен

BJBlaskovitz
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 43

Профил
« Отговор #9 -: Март 02, 2021, 01:40 »

я едно знам - битието определя съзнанието...
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Март 02, 2021, 08:18 »

@berserk - и кои са тези общества? Спартанците ли? На всеки свободен спартанец е имало по няколко илота /роби/, които да работят той докато ходи да се бие. Това са им били бетите.
Монголците на Чингиз Хан ли? На тях бетите са им били съседните племена, които са завладявали и са им изнасилвали жените. Големите алфи, оставени сами сред себе си, точно са щели да се изтрепят иначе.
Или може би германците на Хитлер? Те пък са били едни промити мозъци... Като им кажат отивай да копаеш окопи - кога тръгваме? Прави евреите на сапун - слушам майн фюрер. Отивай лягай в руската кал врага да те обстрелва - козирувам и лягам. От това по-бета няма и накъде. Те и затова още имат комплекси за изкупуване.

Продължавам да мисля, че не е възможно да има алфи без бети. Ако ги няма край тях, трябва да си разширят обществото докато си ги намерят. То е в самата основа на това какво е да си алфа. То е да си налагаш фрейма над другите, над бетите. Ако няма бети /и то по 10 на всяка алфа/ няма и алфи, по определение.
Активен
BJBlaskovitz
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 43

Профил
« Отговор #11 -: Март 03, 2021, 00:13 »

Няма противоположности, коита да не са в единство, няма единство без противоположности. Първи закон на диалектиката  Ухилен Ухилен Ухилен
Активен
steelheart
PuP Player
PuP Форум Новак

Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил
« Отговор #12 -: Март 04, 2021, 23:48 »

Много добра тема. Макар и на места малко заплетено написано, това трябва да е крайъгълен камък за всеки.
Активен
Badrick
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Март 07, 2021, 20:58 »

Target разбирам те.Светна ми лампичката!
Виж кво стана.
Прочел съм нещо в първите няколко изречения на творбата ти,дето ме е подсетило за нещо важно върху което не съм се замислял отдавна.
И тъй като съм отворил секцията за коментар почвам да си пиша за моят филм щото точно в този момент го виждам като по-якото нещо от двете активности.
Така че зада избегна друг такъв неловък момент,обещавам първо да прочета цялата тема и после да пиша романи!
Peace
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: