Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 25, 2021, 08:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Скандали с приятелката ми  (Прочетена 365 пъти)
rocker
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« -: Юли 13, 2021, 22:54 »

Здравейте пичове!
Дано си изкарвате лятото много яко!
Реших да се регистрирам и да пусна темата, защото виждам, че имам нужда от странично и необременено мнение.

Живея с приятелката ми последните три години.
Живеем в къщата в Благоевград, която има и двор, което беше доста полезно през пандемията. На по 36 години сме и двамата.
И последните 7 месеца имаме много проблеми.
Забелязвам, че е станала много лабилна и реве буквално за всичко. Ще изброя без да влизам в подробности като на сапунен сериал какво се случва.
Ако отида да пазарувам до магазина, тя много често ще намери нещо, което не и харесва и ще се размрънка. Ако не си замълча, което става 1 път от 100 максимум, скандала е готов!
Когато шофирам е станала като черна станция и прави скандали за всичко, въпреки че знае, че такива не ми минават и точно защото не ми минават, се караме, за да я поставя на мястото.
Когато говоря тя не иска да ме изслуша и говори през мен след което извърта думите по-начин, който предизвиква скандал.
Вдига скандали за неща, които са и в главата и както се сещате аз не съм част от тях, но после участвам. Олимпийски принцип д*а...
Както е модерно да се казва, тя е "контрол фрийк" и винаги всичко трябва да е по нейния график, което всеки трезвен човек знае, че няма как винаги да става. Но когато не стане, побеснява и само дето пяна не и пада от устата.

Както се сещате, това не са някакви огромни проблеми, но като има голямо натрупване, нервите ми не издържат, започвам да се държа грубо, което допринася за по-голям скандал. Не съм от хората, които можеш да ги мачкаш като пластелин, затова и не си мълча.

Семейството и е голямо щастливо, всички живеят в Благоевград и са супер готини и не разбирам от къде е станала такава. Скоро се чувах с родителите и по някакви наши неща и започвам да си мисля, че е усиновена. Дет се казва, взех и колата, докато моята е на сервиз и имаше скандал защо не съм и казал, а баща и като разбра, че колата ми е на сервиз, директно ми даде неговата, която така или иначе не кара, за да имам превоз за около седмица, докато си прибера моята... Абе каквото правят нормалните и близки хора!

Иначе, когато се разбираме, всичко е супер. Последно време е станала голяма меланхолия и изтрещява от нищото.
Сеща се за някакви неща и започва да крещи и да плаче. Аз пробрах да и говоря нормално, защото видях, че проблем няма, а тя не е добре и нищо. Пак само дето пяна не и пада от устата...нещо страшно е, чак се зачудвам дали няма нужда от помощ.

Така написани нещата как ви се виждат? Има ли смисъл да се мъча да и помогна, за да се разберем или да и казвам, че приключваме и точка. Честно казано нз дали да се пробвам, защото от нерви съм намалил съня, започнах да имам голямо главоболие и т.н., но пък ако проблема ви изглежда решим бих жертвал малко време, за да пробвам за последно.

На тази възраст осъзнавам, че ми е време и за деца, но с такова отношение семейство няма как да се гради, поне според мен!
Активен
sk8te
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« Отговор #1 -: Юли 14, 2021, 00:26 »

С последната ми връзка нещата бяха подобни само, че не живеехме заедно. Директно й казах, че приключваме, ако не си промени поведението. Единия път се издъни, дадох втори шанс, малко по - кротка беше, но реших да й пусна една кукичка...както и очаквах буквално откачи. Следващото което направих е да й напиша смс(понеже навсякъде бях блокиран)
" Всички твои боклуци съм извхърлил пред вратата ти... Излез и си ги прибери"
Повече не съм я виждал. Отначало съжалявах, после ни най-малко! Според мен стане ли токсична връзката, даваш картбланш и като се издъни я разкарваш...
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 253

Профил
« Отговор #2 -: Юли 14, 2021, 09:17 »

Има много подобни теми, повечето ще споделят предполагам мнението ми. Нямате деца, разкарай я. Ако не разтърси се из форума и чети подобни ситуации, ще видиш едно и също. Изобщо не е трябвало да губиш три години от живота си с нея.

Първо основните неща. Ти живееш при нея, пишещ къщата, ама ти ли я купи? Или живеете с техните? Ти си мъжът - ти решаваш къде да живеете, не отивате там където тя иска и те кара да отидете. Но щом си отишъл при нея, ясно е кой е командвал парада, жокер - не си ти. Защо не отидохте при твоите родители и твоето родно място, там където е ТВОЯТА среда?

И последните 7 месеца имаме много проблеми.

Имали сте ги и преди, просто Блясъка на Дъ Меджик Ваджайна вече не те заслепява, и можеш да видиш приятелката си в истинската ѝ светлина - такава каквато е. Три години живеете заедно, предположението ми е, че заживяването се е случило има няма 3 месеца след като сте се загаджили, или измерено в пенетрации - на петия път ти си си казал - "Тя е специална, никога няма да видя вагина като нейната повече".

Ако отида да пазарувам до магазина, тя много често ще намери нещо, което не и харесва и ще се размрънка. Ако не си замълча, което става 1 път от 100 максимум, скандала е готов!

Подобни ситуации са много кофти - поставен си на място където каквото и да направиш - губиш. Ако си замълчиш - губиш своето себеуважение, и съответно - нейното. Ако не си замълчиш - губиш нерви, време, излишен стрес. Следващият път се оглеждай момичето да не прибягва до подобни манипулативни тактики. Но това вече е последствие, тя знае точно какъв си и отдавна е изгубил всякакво уважение към теб. Единственото правилно нещо което си могъл да напраивш е някога там, в миналото, когато се е случило за първи път - ясно да ѝ ПОКАЖЕШ (не дя обясняваш и спориш) какво се случва ако ти излиза с подобни номера - тръгваш си рязко от мястото където сте, и дето се казва - "radio silence" една седмица. След това - реванш от нейна страна за тъпото и поведение. Тя ще разбере много добре за какво става въпрос, без да обелиш и дума.

Вдига скандали за неща, които са и в главата и както се сещате аз не съм част от тях, но после участвам.

И какво спечели от тази ситуация? Учавстваш защото нямаш друг избор (поне така си мислиш). Замислял ли се че можеш и да не учавстваш - да ѝ кажеш ясно и директно "това са неща които изобщо не ме интересуват. Можеш да спокойствие да си ги обсъждаш с муцитата". Но отново - конят е изтърван, в момента нямаш полезни ходове. Подобен ход едва ли ще проработи.

Както се сещате, това не са някакви огромни проблеми, но като има голямо натрупване, нервите ми не издържат, започвам да се държа грубо, което допринася за по-голям скандал. Не съм от хората, които можеш да ги мачкаш като пластелин, затова и не си мълча.

Точно такъв си и тя го знае. Не случайно е преминала една граница и сам виждаш какво неуважително поведение демонстрира. Това са ОГРОМНИ проблеми, които ти не си премахнал още в самото начало, защото са ти липсвали топките. Защото си бил заслепен и си мислел само с пишката си.

Има ли смисъл да се мъча да и помогна, за да се разберем или да и казвам, че приключваме и точка. Честно казано нз дали да се пробвам, защото от нерви съм намалил съня, започнах да имам голямо главоболие и т.н.

Случайно да си психолог че да ѝ помагаш? Имаш ли нужната квалификация и умения? Ако не, за чий хуй ти е? Тя дори не иска тази помощ. Ясно е на всички че тя си има issues, но щом самата тя не смята да си помогне, кой си ти за  да го правиш. Само ще те презре още повече. Нямаш печеливш ход в тази ситуация
- помагаш ѝ - тя те презира допълнително, ще се държи още по-нагло, а ти ще страдаш още повече, ще спиш още по зле и нервите ще ти се опъват допълнително. И за какво? Че си постъпиил "правилно"

На тази възраст осъзнавам, че ми е време и за деца, но с такова отношение семейство няма как да се гради, поне според мен!

Рано ти е още за деца, не бързай. Преди да започнеш да го мислиш дори, изкучай 20-30 различни путки и тогава помисли отново. Не и с тази жена, не и докато не разбереш повече за женската природа и динамиката на отношенията. С тази - ясно е - събирай си багажа и не поглеждай назад. Да, за нас като странични наблюдаатели звучи лесно - ние нямаме никакво инвестирано време, ресурси, емоции и т.н. към нея. Но направи си следният мисловен експеримент - ако ти, точно в този момент, и с текущата информация която имаш - би ли започнал "връзка" с тази жена отново днес? Ако да - носиш си хомота, ако не - какъв е смисъла да затъваш още по-дълбоко и да си губиш времето допълнително.

Не приемай нещата като критика, много мъже сме били в подобни ситуации, и аз съм търпял, и аз съм се заблуждавал, и аз съм мислел че "ще променям" хора. Заеби тая работа, гледай си собственото здраве и интерес, и не на послендо място - кеф. На 36 години си, изобщо не ти трябва да се занимаваш с жени на твоята възраст. Изобщо. Няма fun, няма страст, повечето осъзнават че имат по две яйцеклетки останали в яйчниците (ако изобщо) и целта им е просто - някой, който НЕ е възможно най-лошият вариант като мъж.
Километражите им отдолу са превъртяни, но разходите им - като за нови коли.
Активен
BaiGrozdan
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 53

Профил
« Отговор #3 -: Юли 14, 2021, 09:20 »

Прибираш се от работа и я извикваш в хола.

"Ела да поговорим". Обясни си как се чувстваш и обясни какво не харесваш в нея и държанието и повече няма да го толерираш. Държиш се мъжки и режеш всякакви резки начини, хленчения и т.н. Минаваш през тия неща като си твърд и рязък и разбира се студен. Даваш и ясно да разбере, че можеш и без нея.

Даваш и един месец и ако не се промени, знаеш какво да правиш. Няма да си щастлив ако продължава така и имаш дете, повярвай ми.
Активен
rocker
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #4 -: Юли 14, 2021, 11:18 »

Стефане, това което каза... мамка му! Много си прав, даже повечето неща аз също си ги мислех последните дни!

Разбрах от нея, че генерално проблема идвал от това, че не съм чистил и готвил, а сме живеели заедно и тя трябвало да прави всичко. Аз и казах, че съм много зает в офиса и нямам време както и че тя е по-свободна от мен и е редно тя да ги прави тия неща. Естествено нея не я кефи това и пак старата песен...

Има някой неща, за които не си прав. Тя знае, че при мен тия не минават и да скандали има, защото ги прави тя и аз като скръцна със зъби, започва да реве, защото вижда, че няма да стане на нейната. После се мръщи по 1 седмица, а на мен ми е ок...знам че ще е спокойно.

Това за магическата слива ми хареса и е точно така!

За това, че демонстрира неуважително поведение, да така е. Според мен се мъчи да е отгоре и като вижда, че не става откача. На мен това ми говори за нестабилна психика, която ще се влошава в годините и ще съсипе живота на мъжа до нея ако има такъв изобщо.

Иначе за това в каква ситуация съм... Говорим за човек, който не понася критика и забележки. Мен това никога не ми е пречело и съм критикувал и т.н. Лошото е, че няма кой да те чуе и пак почва да мята пяна! Бих казал, че тя е в лошата ситуация, защото не мисли трезво. Аз като си бия шута, проблемите остават само при нея.

На 36 години съм и не ми е рано за деца, но не искам да са от откачена жена, защото това рефлектира върху децата, които вина нямат.

Трудното в случая е емоционалната привързаност и излизането от зоната на комфорт. Отдавна не съм го правил по линия на лични отношения.

@sk8te
Това съм го пробвал и не сработва.
1. Или дига скандал щото не я кефи това, което чува.
2. Или ако не я пере много тока тоя ден, прави каквото и кажа и накрая пак се стига до същата ситуация.
Активен
xa.aleksandra
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #5 -: Юли 14, 2021, 20:21 »

Здравей. Щом се разстройва за най-малкото означава, че има нещо, което не и харесва в тебе и я тревожи. Говорили сте и ти го е казала - не чистиш и не готвиш и смята, че всичко прави сама. Казваш, че си изморен от работа, въпросът ми е тя работи ли. Ако и тя работи и тя може да ти каже същото като тебе. Не мисля. че сте си говорили спокойно, личи си, че и ти си наежен. Попитай я защо сега е проблем това за нея като досега не ти го е казвала. Може да ти отговори, че не и е било проблем преди, просто сега нещо и се е случило и иска да ти сподели, някои хора трудно говорят за личните си проблеми. Може да ти каже и че е смятала, че ще и помагаш и не е очаквала да се държиш по този начин. Да имате разногласия какво си купил от магазина или как караш колата е много често срещано, даже мисля. че всички имат такива. Но вие си крещите, имате непоносимост един към друг. Това са битовизми. Ако ти смяташ, че тя не може да кара кола и разбереш, че без твое знание е взела колата на родителите ти как ще се почувстваш. Знам, че се смяташ за добър шофьор, но явно не си такъв в нейните очи. Всеки има различни виждания, може би караш бързо и тя се страхува, не зная. Може би смята, че трябва сам да се оправяш без помощта на родителите и. Мисля, че много се обиждате. Ако ти кажат на тебе всички в семейството ти са свестни, само ти не си нормален няма ли да се обидиш. Може би прекалено много сте заедно и се дразните един на друг, не излизате заедно да се развлечете някъде или поотделно. Не знам дали ви върви секса, имате ли още привличане. Не е нужно да  крещиш, попитай я какви са и очакванията за връзката и какви са твоите и какво не можеш да търпишм какви са ти границите. Говори спокойно, така ще разбереш дали искаш да продължавате напред. А и още нещо, говориш за деца и че не искаш да е такава майка на децата ти, тя може изобщо да не иска деца от тебе, говорили сте си за това. Май не сте си говорили за много важни теми.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

Профил
« Отговор #6 -: Юли 15, 2021, 02:43 »

Според мене, ти вече имаш готови отговори на въпросите. А информацията която си дал е доста непълна. Едва ли точно ние можем да знаем, по-добре как е цялата картинка. Но все пак..

1во Има ли жени - има и драма. Това трябва да ти е ясно, и всеки мъж който е свартял повече от 3 п*тки го знае. Такива са жените. Винаги ще си намират драма. Още повече, пък като живеете заедно. Дали ще избие на скандали, дали ще избие като те направи благороден елен с цял благоевград, драмичката е неизбежна. Тоест има лоши начини, има и по-лоши начини.
И все пак, това не е оправдание. Нашата задача като мъже, е да се справяме с тези драми. Да излизаме по-силните, по-ценните, по-уравновесените от цялата тази кочина. С други думи - цял живот ще те пробват, и цял живот трябва да се справяш с тая тяхна лудост. Не да търпиш - а да се справяш, казах.
Това е като увод, щото е важно да се знае.

Сега към твоята ситуация, или по-точно към неяснотите, които бива да си изясниш пред себе си, понеже са важни пъпроси.
Жените, колкото и да са еднакви, колкото и да се водят от едни и същи неща, и колкото и всички да си искат драмичката, толкова са и различни.
И както има по-уравновесени характери, така има и по-лабилни.
И най-важното нещо е - сега ли се появиха тея проблеми? Или имаше признаци още от началото. Както казаха колегите - ти си бил с розови очила, но имай в предвид и тя също. Жените са склонни да контролират недостатъците си когато, те обичат и се страхуват да не те изгубят, и когато се срамуват от тях пред теб. Това би отговорило на 2 пъпроса. Дали възпиятията и за теб са се променили, все още ли и влияеш и те обича, и другия - дали тя е нестабилна по характер.
Все пак, ако се тряска с друг, също може да е причина за подобна промяна в поведението, но не означава непременно, че това е причината. А дори да сте били с розови очила, и просто ротината да ви е хвърлиа в тея отношения, това, че тя е контрол фрийк, и го е прикривала, не означава, че не можеш да откриеш сигналите преди това. И точно те са ключът за да определиш дали тя винаги е била такава, или е такава под определени обстоятелства. Раздразнителност, силна имполсивност, която си виждал, че сдържа, отношението и към други близки хора, информация от минали връзки (това което знаеш, което ти е направило впечатление). И я определяш. Ако тя винаги е била такава, трябва или да се научиш да живееш с това (ако смяташ, че си по-щастлив с нея), или да се разделиш с нея, ако не можеш да живееш с това.
Ако смяташ, че тя по принцип е уравновесен характер, но коренно се е променила последните месеци, то по-скоро има някаква причина за това. Може да е охладняла към теб, заради поведението ти, може да очаква нещо от теб, което не осъзнава, може да има някакъв личен/вътрешен проблем, който не осъзнава, може.. просто да е решила да те тормози  Усмивчица

Към горното, другите важни въпроси са - Праскате ли се редовно. И има ли някакви промени там. По-малко страст, в последните месеци (или там от както е промяната), липса на желание от твоя или нейна страна. Секса влияе ли по някакъв начин на поведението и, и до каква степен.

Въпросите не са за мен, те са за теб. За да си изясниш картинката. Това ти е ясно, предполагам.

И последното много важно нещо. Още когато се появиха проблемите, колко пъти ти се опита да ги решиш. Тоест, реално да поставиш някаква граница. И реално да демонстрираш, твоята непоносимост към това. Че не си от пластелин.
Примерно, като ескалира силен скандал, до степен "ще се избием", да се изнесеш за една вечер или повече. Щото по-ринцип, когато не можеш да дишаш някого, обикновено това е единственото нормално физиологично действие, да се махнеш възможно най-далеч. И ако все пак, никога до сега не си стигал до там, ще се наложи да предположа, че или скандалите са ви най-обикновени заяжданки м/у двама влюбени, и ти преувеличаваш като момиченце, или другото което ще трябва да предположа е, че не си чак толкова.. непластелинов, колкото ти се иска да бъдеш.

И все пак, ако сте стигали до подобни моменти, ти да избягаш от нея, и да не се прибираш и да не и вдигаш, или да я изгониш от вкъщи (там което от двете си прецениш), как стигате до момента със сдобряването, тя взима ли си поука от грешките, за колко време и така нататък.

Успехи, пич
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: