Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 30, 2022, 22:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Животът е това, което се случва, докато вие си правите други планове“ - Джон Ленън

Предстоящо практическо обучение в София в началото на август 2022г. Овладей силата на истинския пикап, научи се как да заговаряш жените, които искаш!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Твърде краен перфекционизъм.  (Прочетена 466 пъти)
street21
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

Профил
« -: Декември 06, 2021, 19:16 »

Здравейте,темата ми е свързана с един психически проблем,който забелязвам,че развих в последните години,а именно твърде краен перфекционизъм във всяко едно отношение.Преди да открия "саморазвитието" бях разхвърлян и разпилян,не ми пукаше за нищо,сутрин ставах без да си оправям леглото,дрехите ми бяха разхвърляни по столовете,когато учих записките в тетрадките ми бяха разпилени и трудно някой можеше да се ориентира в тях. Ухилен С годините подредих нещата,започнах да си оправям леглото,подредих си гардероба,започнах да си почиствам по-често стаята,колата,книгите и всичко останало слагам на точно определено видимо място,подредих си и времето,кога да уча,в кое време да се виждам с приятели и така,разбира се правя изключения не съм психар Смотан ,С течение на времето започнах да разбирам че колкото повече "перфектност" търся тя повече ми се отдалечава и че започва да ми пука твърде много за детайлите и това ме напряга психически.Примерно напоследък напълнях и си купих доста дрехи,които не харесвам според моите разбирания за "готино" и дори не си правя труда да заговарям жени все едно това желание да съм перфектен ме комплексира,напоследък много рядко харесвам някаква покупка която съм купил,макар че ги избирам доста време и с всяка такава придобивка ставам все по-нещастен.Най-трудно свиквам с промените в социалния ми кръг,много от приятелите ми се ожениха или напуснаха страна или просто вече не са същите,сега с когото и да излезна се чувствам твърде "празен",а разговорите твърде безлични и безинтересни ,вече не я няма тази страст да побеждавам в живота,защото хората,които ми давах този устрем не са вече с мен по една или друга причина.Темата е малко необичайна затова и я поствам в този раздел,ако някой има същите "психични отклонения" да сподели,ако няма също.. Ухилен Намигване   
Активен

Не този, който си ти, те държи в застой, а този който си мислиш, че не си.
"Just do it"
Someone
PUP Reader
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 38

Профил
« Отговор #1 -: Декември 07, 2021, 12:16 »

Примерно напоследък напълнях

Това как се вмества в "перфекционизма"?  Усмивчица

По принцип няма особен смисъл да задълбавате в детайлите, ако основните неща не са наред.
За мъжете обикновено основните неща са: пари, жени и всичко останало.
Ако мислите, че има какво да се направи по първите 2 теми - действайте по тях и се опитвайте да ги подобрявате като цяло (т.е. да се получи някаква качествена разлика), а не да циклите над някакви дребни неща и да се изнервяте.
Оставяйки парите настрана, най-малкото може да започнете някакви режими на хранене и тренировки - хем ще имате конкретна цел, хем (ако я постигнете) ще се чувствате по-добре, хем може така да привлечете и жени ... изобщо евентуалните ползи са много.

Иначе на тема перфекционизъм - хората по принцип се делят на перфекционисти (уж не са толкова много като процент) и на такива, които се задоволяват по-лесно. Първите винаги намират за какво да се хванат и все искат повече и повече, което хем води до добри резултати (поради високите стандарти), хем човек никога не е доволен (постоянно иска повече и повече).
Като цяло вторите (неперфекционистите) са по-добре - те просто спират да търсят повече в момента, в който намерят нещо, което ги устройва.

Малко по-надълбоко в темата: в математиката има такава популярна задача - https://en.wikipedia.org/wiki/Secretary_problem

(най-общо казано - искате да изберете оптималното от N неща, примерно жена си търси съпруг и има N кандидати (или човек се чуди в кое заведение да седне), като може да ги проверява един по един (и се предполага, че N е голямо число, т.е. не може да обходи всички или пък времето е ограничено) - въпросът е кога е оптималният момент да спре - отговорът е 1/е (от N), като е=2.71828... (Неперовото число), т.е. 1/е = 0.3678.., т.е. ако обходи първите около 37 % от кандидатите и избере най-добрият до момента, може да се надява, че е направила доста добър избор - това теоретично може да реши много от проблемите на перфекционистите)
Активен

"В царството на слепите едноокият е цар."

"Разбираш, че си спечелил спора, когато опонентът ти мине на лична основа."

"Не спори с глупаци - ще те свалят на тяхното ниво и ще те победят с опит."

"Не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на него ще му хареса."

"Не спори с глупаци - няма да им промениш мнението, а останалите хора трудно ще ви разграничат."

"Няма нищо по-практично от добрата теория."

https://pickup-project.net/forum/index.php?topic=9855.0 - "Как да мислим правилно (и да бъдем по-малко глупави)"
crowolf
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 60

Профил
« Отговор #2 -: Декември 08, 2021, 20:05 »

Според мен би било добре първо да си изясниш ясно къде са ти проблемите, преди да им намериш решения и да започнеш да работиш над тях. Пробвай например, някой път когато си сред пълна тишина, да вземеш 1-2 листа и да запишеш всичко, което ти идва на ума относно дадения проблем, който те мъчи.

Друго нещо, което подозирам от това, което си споделил е, че нямаш някаква висша цел. А точно това е нещото, което дава сили на един мъж, във всякакви обстоятелства. Към какво се стремиш? Какъв човек искаш да бъдеш? Какъв е замисъла на Природата, за да те създаде на тоя свят, в това време? Зарежи с какви дрехи се чувстваш готин, това са излишни суети.. Намери нещо, на което да си посветиш живота и няма да те занимават такива глупости (с извинение за директността..)

За 3 неща се сещам, които могат да ти бъдат полезни, ако смяташ, че разсъждавам горе-долу адекватно спрямо ситуацията ти:

" Човекът в търсене на Висш смисъл" - Виктор Франкл
" The way of the Superior man" - David Deida (има я в YouTube като Audiobook)

И 3-тото не мога да му направя реклама в публичен коментар.  Усмивчица
Активен

gnōthi seauton
Target
PuP Player
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 481

Профил
« Отговор #3 -: Декември 10, 2021, 13:03 »

Братле, твоето не е перфекционизъм, а педантичност, може и да имаш обсесивно компулсивно разтройство. Минал си в другата крайност от много разхвърлян човек на много подреден.

Относно мотивацията и аз съм така с времето и аз загубих мотивация за жени и просто се насочих към целите си повече. За известно време недей сваля жени, не е кой знае каква загуба, освен това има много по-добри неща за правене. Съсредоточи се върху твоето състояние, в крайна сметка психическото и физическо здраве трябва да са ти на първо място.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: