Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 30, 2022, 21:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Животът е това, което се случва, докато вие си правите други планове“ - Джон Ленън

Предстоящо практическо обучение в София в началото на август 2022г. Овладей силата на истинския пикап, научи се как да заговаряш жените, които искаш!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как се справяте с успехите на хората около вас ?  (Прочетена 222 пъти)
fuckedup
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« -: Септември 15, 2022, 10:33 »

Не намерих по-подходящ раздел, за да пусна темата, затова реших да я пусна тук, тъй като е свързана с професионалните успехи/неуспехи и пари.
Първо малко за мен. Мъж на 34 години съм. Имам хубава работа, която много харесвам и работя с кеф. Доходите, които имам са хубави и ми позволяват да живея хубаво без да се притеснявам за пари.

Последно време въпреки написаното по-горе имам усещането, че не изкарам достатъчно и че може още и още, за което правя всичко възможно. Нещата ми се получават донякъде, но не спирам да копам и т.н., да вървя само напред.

Какво се случва нататък като лично мое усещане, за това къде се намирам аз и къде са хората около мен..
Не съм завистлив човек и успехите на хората ме радват. Сиреч не мисля никому зло, а напълно обратното като видя някой да се справя по-добре от мен дори и в напълно друго поприще, гледам как да го настигна и да бъда още по-успешен.

Последно време обаче, мои приятели и познати, започват много да ме изпреварват, което ме кара да се чувствам отвратително. Усещането е, че все едно изоставам в личен и професионален план.
Давам пример.
1. Мои близки роднини станаха доста богати хора с много възможности. Радвам се за тях и не очаквам нищо от тях като финанси например, но постоянно в главата ми е как да ги настигна.

2. Мои приятели от ученическите години вече са женени имат деца. Вчера ги видях на по бира. Беше много приятно и се радвам за тях. Същите ми разказваха, че и при тях нещата са потръгнали. Единия е доста напред, а другия близо до мен, но пак имам усещането че изоставам, което ме кара да се побърквам.

В случая говорим и за личен план, защото след последната ми дълга връзка минаха 7-8 месеца и съм ерген. Тук говорим за изоставане в личен план, защото при мен е работа и после се прибирам грохнал. Хората са семейни, а аз тотален ерген... От към финанси както казах с единия сме доста близо, но с другия разликата е много голяма.

Имам усещането, че съм се вкарал в някакъв порочен кръг, от който мога да изляза, само ако аз съм на върха на "хранителната верига"...сиреч, аз да имам най-много от всичко, което искам. Усещането е отвратително от една страна, защото ме смазва. От друга страна мозъка ми започва да мисли нови и нови опции в моята сфера, за това как да изкарам повече и повече, което е много хубаво и голям плюс, но също така много изтощително.

Нахвърлях някакви мои мисли и се надявам да не съм единствения с този проблем и да намеря съвети от вас. Няма общо с пикъпа, който за съжаление не ми върви, но пък също е важна тема за един мъж, поне по мое мнение.
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 298

Профил
« Отговор #1 -: Септември 16, 2022, 07:17 »

Завистта е нещо което никог ане съм изпитвал, дори в най-мизерните си години. Просто никога не ме е вълнувало кой какъв е и колко има. Важното е аз какво съм имал и какво съм искал. Така ще остане и занапред.

Животът е Маратон, не е спринт на 100 метра. Днеска имаш, утре нямаш. За да завършиш ПЪРВИ, е важно ПЪРВО да завършиш. Точки и бонуси за атрактивно бягане не се присъждат.

Чарли Мънгър в тазгодишната конференция каза много интересни неща за завистта: https://www.youtube.com/watch?v=VNf6hLDxics

И друг път е говорил / писал за нея (точка Готин:
https://fs.blog/great-talks/psychology-human-misjudgment/
Това съм го разпечатал и често препрочитам, всичко е взаимосвързано.

В другите теми и Илиан и btw са ти дали добри съвети и насоки. Проблема ти е по-скоро в главата. Дали си за психолог, не знам, но знам че сам можеш да си бъдеш такъв. Нарича се CBT - cognitive behavioral therapy. Вадиш лист, химикал и започваш да пишеш - търсиш сам отговорите в себе си - защо, как, кога се появяват тия неща. Трябва да си честен пред себе си, едва ли ще е нещо по различно при теб.... накрая все опира че човек иска да бъде приет и оценен (acceptance), иска признание, уважение все такива неща. При всички случаи е интересно и ще научиш много за себе си.

Следващоото най-добре което ми е помогнало е на Дж. Питърсън - self-autoring,-а. За втори път последните 5 години го правя, ами коренно различни неща се случват/ са се случили. И то е основано на основата на CBT-то.

Ето ти един пример който винаги, ама винаги ме размисва. Виждаш някаква лимузина/яка кола/жена/продукт която те кефи и си казваш - "ех ако имах такава кола, хората щяха да гледат на мен с уважение / с други очи / нещо подобно."
А не си даваш сметка, че човекът вътре в тази кола си е мислел абсолютно същото което ти е в главата на теб в този момент. А ти дори не си видял самия човек, още по-малко си си помислил - "уважавам го много тоя човек, виж каква кола има". Толкова някой ще си мисли за тебе ако имаш/притежаваш/показваш каквото и да било.

Всичко това признание, уважение и останали неща трябва да идва и да го получаваш от тебе самия. Ти, ти и само ти да си бъдеш съдник. Винаги ще има по-по-по от тебе и по-богати и по-красиви и по-успешни и каквото се сетиш.
Какво ти пука кой колко пари има, когато джоба ти е пълен и можеш да си позволиш всичко което искаш/пожелаеш.
Какво ти пука кой колко е силен, когато ти самия можеш да вдигнеш 2-3 пъти теглото си на мъртва тяга.
Какво ти пука кой колко е красив, когато ти си боцкаш редовно мацки които те кефят.
какво ти пука кой какво и колко работи при полжение че ти правиш нещата с кеф.....
Активен
Shark__
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 91

Профил
« Отговор #2 -: Септември 17, 2022, 09:49 »

Провокиран от твоя пост, реших да пусна една нова тема: Ти си скучен < отново в този раздел. Няма да е зле да я прочетеш fuckedup, а и всеки който е на твоето дередже.
================
Прочетох поста... и видях доста вътрешни конфликти.

Братле, проблема ти идва от начина на мислене, то е ясно. Но какво всъщност се случва.

Че завист имаш, си  я имаш. Но в същото време да твърдиш, че и се радваш на успеха на другите... докато се "побъркваш," че са по напред - не е ок.

Или се радваш, и само можеш да кажеш някакви благи думи, и туй то. Или гледаш да си по добър, както казваш, като в същото време може да се допиташ до тях кое как са направили и тн.

Ама не. Ти избираш и да се самообвиняваш > не съм достатъчно добър, явно... щом се справят по добре от мене.

А, не си ли чувал че забавлението е най големия фактор докато правиш всички тези неща? Жени, пари, личен успех и т.н.?

Мерилото за успех е забавлението.

Аз не виждам да се забавляваш. Виждам само някакво вайкане под формата на завист, и "тъмни" планове как да си по успешен от тях и да изкарваш повече пари.

Брат, повечето пари...няма да те направят по щастлив. Ако смяташ, че това е мерилото... лъжеш се.

Според мене си имаш някакви вътрешни конфликти. Ту искаш това, ама и това...ама това пък не "ти дава мира," защото нямаш онова...

Та, мисля, че тука някой ти беше казал да си направиш анализ. Ако не можеш сам,  наистина не е зле да се обърнеш към някого който може да ти помогне.
Активен
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 217

My curse, is my drive

Профил
« Отговор #3 -: Септември 17, 2022, 12:43 »

Льол... Това е за раздел анонимни психолози. Очаквах да си на около 22, не на 34. Казваш че няма общо с пикапа, а точно проблема с жените те е довел тук. "Какво значи за съжаление не ми върви" ? Не ти върви защото не полагаш никакви необходими усилия за да ти провърви. Кръстил си се фъкдъп защото проблемът ти е че бягаш от това което действително искаш (жени), и на всичкото отгоре се фокусираш върху това което нямаш - а не върху това което имаш. "Богатството не се състои в притежаването на големи притежания, а в това да имаш малко желания." – Епиктет.
Съвсем биологично на тези години ти се иска вече да мислиш как ще се ориентирваш към семейство. Може би и роднини те притискат. Вашите чакат внуци от както си станал на 20 сигурно.

Практикувай повече благодарност. Всеки ден вземай по лист хартия и пиши по 10 минути за всичко което имаш и си преживял. Може да са били прекрасни преживявания или неща които да допринесли да станеш човека който си днес.
Вярвам ти, че се радваш за другите. Това което те души, е че бягаш от нещата които искаш, и това води до проблеми със самоувереността, и вътрешната ти игра. Какви хобита имаш, какво обичаш да правиш освен да работиш и да тъжиш върху неуспехите си. Не можем да избягаме от себе си или да купим себе си. Говориш главно за доходи и нищо за другите важни неща които са част от 4-та квадранта на щастието Пари/Здраве/Семейство/Връзки-отношения. Разчиташ на материалното както повечето NPC-та в матрицата. Мериш си портфейла с другия и се наричаш ерген. Нямаш достатъчно обективност за да си в съзнание да разбереш кои мисли и емоции ти пречат за да предприемеш правилните действия. Пробвай да медитираш и да слушаш позитивни аудио книги по темата, мозъка ти ще започне да дава решения. Имаш нужда от доста работа, но като цяло си в по-добро положение от една камара народ. Споко. Където е текло пак ще тече. Когато си хванеш жена, ще я държиш здраво и няма да стъпиш повече тук. Мое мнение. Все пак ако искаш да си разменим местата. Аз съм на 41, работя на минимална заплата, на сухо съм от 6 години и живея с баба си. Шегувам се, но има и такива хора които не страдат чак толкова.
Активен

You don't believe what you see, you see what you believe. ЛС wing Варна 30. There is no fail, there is only experience.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: