Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 26, 2022, 22:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

"Колкото по-голяма е трудността, толкова повече слава има в преодоляването и." - Epicurus

Екипът на pickup-project организира практически обучения. Научи се да бъдеш успешен с жените!

За записвания попълни формата - https://pickup-project.net/%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b0%d0%b9/

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Бихте ли правили секс с тийнеджърки (14-17г)  (Прочетена 43725 пъти)
hitman321
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 501

Профил
« Отговор #20 -: Юли 07, 2012, 17:43 »

Romantic
Толкова много бисери на едно място-само не ми казвай,че си юрист(следваш право),че сега разбирам защо съдебната система е нагоре с краката-айде за последен път да ти обясним.
Нямаш право да правиш секс с малолетна,а не с непълнолетна-едно 16,17 годишно момиче има право да прави секс с когото желае и без никой да и каже нищо(говорим за законната,а не моралната гледна точка).
То по тази логика,всички 16,17 годишни са девствени или ако не са са били изнасилени.
Цитат
Можеш да правиш секс с тях, само с разрешение на родителите
Ти да правиш разлика между родител и сводник-или за теб е едно и също-я ми напиши примерен образец на такава молба-макар,че като знам безумната бг съдебна система нищо чудно и да има-а и за пореден път,НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ПРАВО-бг съдебната система и без това е нагоре с краката,а с твоя помощ напарво ще напише нови рекорди.
Цитат
Обясненията за това какво ще направи прокурорът ще ти ги спестя. Сигурен съм, че можеш сам да се ориентираш в материала, ако имаш желание.
Че може да ме хване за онази работа,а ако има и желане да хване и онази работа на адвоката ми и цялата колегия,която работят за него-адвокатът ми обожава да се разправя и слага на място некомпететни и липсващи нужната квалификация и способности хора.
Та за последен път-Законно е да правиш секс с непълнолетна,незаконно е да правиш секс с малолетна(с условности,защото ако ти си на 15,а тя на 14 едва ли ще те осъдеят)-Та кое от горното изречение не ти е ясно,че продължаваш с бисерите ?
Цитат
това 14-годишната не е малолетна, а непълнолетна. Малолетна е под навършени 14 години.
Различни държави,различни законодателства-за мен до 15 години включително е хлапе
Цитат
имаше една подобна приказка: "Когато моралът на човек замръзва, първа в леден блок се превръща съвестта"
И това да изчукаш 16,17 годишна натокана и облечена само за секс мацка не било морално-смях отвсякаде-а какво за теб е морално-1 година ходене(без секс разбира се),годеж(на който получаваш първата целувка),сватба-ама още няма секс,щото няма писмено разрешение от родителите-и те ти правят график по колко пъти на седмицата,къде и кога,продължителност ,а за една свирка ще трябва специална молба до родителите да пишеш-е бъди си като искаш такъв моралист.
Активен
muldaveca
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 151

Профил
« Отговор #21 -: Юли 07, 2012, 17:55 »

Принципно hitman321 е прав.Наистина в чалгазиралата ни България вече тези 16-17 годишни "деца" се обличат много провокативно и морала губи своята същност.Децата издигат в култ лесния начин на живот,безразборния секс и баткото с големия мерцедес.Няма да ги жаля,някоя ако си го проси ще си ги получи тъпкано!!!
Активен
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 323

С голямата сила идва и голямата гавра.

Профил
« Отговор #22 -: Юли 07, 2012, 18:04 »

Romantic
Толкова много бисери на едно място-само не ми казвай,че си юрист(следваш право),че сега разбирам защо съдебната система е нагоре с краката-айде за последен път да ти обясним.
Нямаш право да правиш секс с малолетна,а не с непълнолетна-едно 16,17 годишно момиче има право да прави секс с когото желае и без никой да и каже нищо(говорим за законната,а не моралната гледна точка).
То по тази логика,всички 16,17 годишни са девствени или ако не са са били изнасилени.
Цитат
Можеш да правиш секс с тях, само с разрешение на родителите
Ти да правиш разлика между родител и сводник-или за теб е едно и също-я ми напиши примерен образец на такава молба-макар,че като знам безумната бг съдебна система нищо чудно и да има-а и за пореден път,НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ПРАВО-бг съдебната система и без това е нагоре с краката,а с твоя помощ напарво ще напише нови рекорди.
Цитат
Обясненията за това какво ще направи прокурорът ще ти ги спестя. Сигурен съм, че можеш сам да се ориентираш в материала, ако имаш желание.
Че може да ме хване за онази работа,а ако има и желане да хване и онази работа на адвоката ми и цялата колегия,която работят за него-адвокатът ми обожава да се разправя и слага на място некомпететни и липсващи нужната квалификация и способности хора.
Та за последен път-Законно е да правиш секс с непълнолетна,незаконно е да правиш секс с малолетна(с условности,защото ако ти си на 15,а тя на 14 едва ли ще те осъдеят)-Та кое от горното изречение не ти е ясно,че продължаваш с бисерите ?
Цитат
това 14-годишната не е малолетна, а непълнолетна. Малолетна е под навършени 14 години.
Различни държави,различни законодателства-за мен до 15 години включително е хлапе
Цитат
имаше една подобна приказка: "Когато моралът на човек замръзва, първа в леден блок се превръща съвестта"
И това да изчукаш 16,17 годишна натокана и облечена само за секс мацка не било морално-смях отвсякаде-а какво за теб е морално-1 година ходене(без секс разбира се),годеж(на който получаваш първата целувка),сватба-ама още няма секс,щото няма писмено разрешение от родителите-и те ти правят график по колко пъти на седмицата,къде и кога,продължителност ,а за една свирка ще трябва специална молба до родителите да пишеш-е бъди си като искаш такъв моралист.

Ей с глас ме караш да се смея! Дано поне колегията, която работи за теб,т.е. за адвоката ти,  да има повече познания от твоите  Ухилен Ухилен
Ти чувал ли си някога за устно съгласие? По римско време му се е казвало стипулация и прилича на "обещаваш ли?; "обещавам". Та в днешно време е подобно. Предполагам, че можеш да си натъкмиш думичките, които търсиш, и сам.
Ти май хич не си ме разбрал, или просто обичаш да пишеш глупости. Абсолютно незаконно е да правиш секс с малолетна. Незаконно е да правиш секс с непълнолетна, без разрешение на родителите й. За разрешението обясних по- горе.
Мисля, че обясних в предния пост това, което си написал, за да не си голословен, или по-скоро, за да напишеш все пак нещо вярно: правилно- няма ли навършени 14 години- малолетна е. Правилно и за различните държави- някъде малолетен си до 10, другаде до 11 и т.н. Но за теб какво значение имат годините, на законът му е през онази работа. Той нарежда, ти изпълняваш и толкова.
Phoenix, ти май се опита да ме напсуваш на дъщеря?  Ухилен
Иначе не говоря за морала. Казвам според закона как е. И ще се обоснова защо. Моралът е мъртъв в днешно време. Както повечето от вас пишете- 16-17 годишните си го търсят сами. Казвам как е от законова гледна точка, защото поне той за момента що-годе се спазва. Поне от някои. И важи поне за някои.
Активен

Искам, когато мачкам и лижа един як хуй, да знам, че мачкам хуй, а не достойнството си.
Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #23 -: Юли 07, 2012, 19:00 »

Кои са тези някои дето "що-годе" спазват закона? Аз от момичетата с които бях в гимназията, всяка що годе не уродлива мацка се беше изплющяла най-късно до 16 годишна възраст. Повечето на 16 го бяха направили. И почти всичките от тези, с по-големи от тях, над 18 годишни, даже над 20....никого не са арестували. То ако имаше дори шанс, мислиш ли че нямаше отдавна да издействам да приберат тримата с които е била бившата ми?
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
muldaveca
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Юли 07, 2012, 19:16 »

Момчета отклоняваме се от темата!Естествено закона предвижда наказание ако си правил секс с жена под 18 години без нейно желание(това се вика "прокурорска" путка).За това е малко опасно да правиш секс с такива пичета , защото може да им светне нещо и да се оплачат на полицията , че си я изнасилил.Ала смисъла на моя въпрос беше друг:Дали от морална гледна точка бихте правили секс с 14-17 ако вие сте 25 примерноДали това няма да е твърде лесно,дали няма да се възползвате от наивността и незрелостта на ученичките.Дали това наистина е АЛФА постъпка.Надявам се дискусията да се развие в тази насока!!!
Активен
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 272

Профил
« Отговор #25 -: Юли 07, 2012, 20:16 »

Един Алфа не би опрял точно до такива момичета. Той просто ще ебе достатъчно, няма да му е по никакъв начин интересно да се занимава с незрели девойки, тъй като той може да има много повече.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
hitman321
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 501

Профил
« Отговор #26 -: Юли 07, 2012, 21:54 »

Цитат
Ей с глас ме караш да се смея!

Почна да си четеш постовете ли-не се учудвам-не си първият

Цитат
Дано поне колегията, която работи за теб,т.е. за адвоката ти, да има повече познания от твоите

Знам ли ,винаги съм знаел,че едно студенче юристче е много по компетентно от цяла колегия и хора вряли и кипяли в системата и които и знаят силните и слабите страни............жалко,че обществото не го знае и не те оценява достатъчно.
Послепис:-В някой свободен уноверситет ли учиш право ?

Цитат
Ти чувал ли си някога за устно съгласие? По римско време му се е казвало стипулация и прилича на "обещаваш ли?; "обещавам". Та в днешно време е подобно.

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Нещо като молба на еба дъщеря ви ли-я ми кажи откъде се купуват тези бланки и при отказ имам ли право да обжалвам на втора и трета инстанция-И после пишеш,че си почнал да се смееш-не се учудвам

(тук не говорим за брак или съжителство,а за секс)

Цитат
просто обичаш да пишеш глупости.

Не просто досега ти цитирах тезите-чак глупости-не бъди чак толкова жесток към себе си.

Цитат
Абсолютно незаконно е да правиш секс с малолетна.

По точно секс с малолетна се третира като изнасилване,независимо че въпросният малолетен субект доброволно е участвал и всички експертизи говорят за това,от юридическа гледна точка се третира изнасилване.

Пример за това е Полански,който беше правил секс с 15 годишна(според американското законодателство малолетна) и това се третира като изнасилване,въпреки доброволното участие на момето в случая.

Цитат
Незаконно е да правиш секс с непълнолетна, без разрешение на родителите й

Е ти изкара цялото човечество престъпници-средната възраст на която средностатистическата девойка(Европа и Америка,като за останалият свят даже е по ниска) губи девствеността си е 16,17 години и то в повечето случаи с някои батко на 19,20 години.Е те значи всичките са престъпници- и повярвай ми мнозинството не са подали молба до родителите -кажи как да ги накажем-на клада,да ги замеряме с камъни .................................

В България имаше преди 1,2 години случай, в който един мъж(26-28 години,не помня точно) беше правил секс с 13 годишна,и въпреки,че беше доброволно го осъдиха(май мина със извънсъдебно споразумение,но не го третираха като изнасилване,макар,че в Западните държави биха го направили)

Владо Кузов не можаха да го осъдят,защото момчето с което беше правил секс е било на 15 години(непълнолетно,но не малолетно).

muldaveca

Цитат

Принципно hitman321 е прав.Наистина в чалгазиралата ни България вече тези 16-17 годишни "деца" се обличат много провокативно и морала губи своята същност.Децата издигат в култ лесния начин на живот,безразборния секс и баткото с големия мерцедес.Няма да ги жаля,някоя ако си го проси ще си ги получи тъпкано!!!

Я ми кажи едно общество,където на 16,17 година да не е правила секс-В цивилизованите държави това е средната възраст,на което жените си губят девствеността и правят секс за първи път-Така,че какво чак толкова необичайно има в тази възраст-даже в мюсюлманските страни на тази възраст гледат да ги оженят(говоря за предимно силно консервативните мюсюлмански държави).И щом 16-17 години е рано-та кога да почне-на 35 г ?

От исторически план на 16-17 години са ги женили вече и семейства и деца са имали-.................и нормално,преди продължителността на живота е бил 30-35 години и жената е направена така,че много по рано да съзрява и осъзнава..................момчетата по късно я догонват и затова средно статистическото момиче на 16-17 години е в пъти по опитно/обиграно от средностатистическото момче връстник

Цитат
Естествено закона предвижда наказание ако си правил секс с жена под 18 години без нейно желание(това се вика "прокурорска" путка).За това е малко опасно да правиш секс с такива пичета , защото може да им светне нещо и да се оплачат на полицията , че си я изнасилил.

1)Всъщност и с жена на 55 години да правиш секс без нейно съгласие/желание пак си е опасно

2)Една жена винаги,ако иска може да те обвини и в случая възрастта няма да те спаси/помогне(освен ако не става дума за малолетна)

3)Незаконно е да правиш секс с малолетна,но не и непълнолетна

Послепис-Знаеш ли как викат на 16-17 годишните момичета-викат им прокурорски гаджета-нека романтико да ти каже защо

Цитат
Кои са тези някои дето "що-годе" спазват закона? Аз от момичетата с които бях в гимназията, всяка що годе не уродлива мацка се беше изплющяла най-късно до 16 годишна възраст. Повечето на 16 го бяха направили. И почти всичките от тези, с по-големи от тях, над 18 годишни, даже над 20....никого не са арестували. То ако имаше дори шанс, мислиш ли че нямаше отдавна да издействам да приберат тримата с които е била бившата ми?

Аз като казвам на романтика,че пише глупости ми се сърди

Kejtarn-напиши му още веднъж това,за да чатне за какво иде реч иначе пак ще има уникални тези.

Проблемът не е твоята с кого и как е правила........................Проблемът е че средностатистическата жена(говорим за статистиката за цивилизования свят-Америка,Европа,Австралия,цивилизованата част на Азия може би с изключение на Япония) прави........................ започвайки на 16-17 години (средно,като сега даже границата е паднала) и то най често с батковци поне на 19-20 години ,а някои стигат и до 30 + години-и това не е изключение,а масова практика.И по логиката на романтико,всички извършват престъпление и подлежат на наказание.

1)Странно,аз не съм чул за масова практика да се съдят младежи,за това,че 19,20 годишния батко е опънал 17 годишната мацка

2)И не съм чул много за официални молби до родителите с цел"официално да могат да ебат техните дъщери" и съдебни искове,ако такива не са подадени и въпреки това се е обезчестила дъщерята

3)При отказ за съвкупление с мацка-на 2 и 3 инстанция може ли да се обжалва и откъде се купуват молбите "да мога да чукам дъщеря ви законно" и къде се депозира молбата-В районния съд,в прокоратурата,в дома на родителите................................

Всичките ти тези ли са ти така добре аргументирани и обосновани и имат ли нещо общо с квалификацията ти и опита като юрист и доверието и репутацията,която имаш в този форум ?
Активен
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Юли 07, 2012, 23:04 »

Първо попитай компетентните ти адвокати, после пиши глупости. Дървената ти философия може да бачка на много места и пред хора, които си нямат хал хабер от това, за което говориш, обаче пред мен, и доста други, просто не важи. Като ти се тропа, тропай си. И си вярвай- явно е полезно. С тоя ник хитман, направо човека- удар си. Право в десетката удряш, ама на некомпетентността(не юридическия термин, а разговорния!) Само вместо много приказки, много знания да имаше. Карай. Щом си жив и с толкова голямо самочувствие, значи и тези ти стигат.
Активен

Искам, когато мачкам и лижа един як хуй, да знам, че мачкам хуй, а не достойнството си.
Beact
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

Профил
« Отговор #28 -: Юли 07, 2012, 23:22 »

Мисля че хитман е прав. Само си престави следния разговор между баща на момиче, което е на 16 години и 20 годишен младеж:

?Здравейте г-н Едикойси, може ли да подпишете този документ, който позволява да правя законен секс с дъщеря ви?

? Разбира се!

Няма кой родител особенно баща да позволи това и няма кой да ходи да иска такова разрешение. Кой би се занимава с подобни неща за да прави секс... луд ли си? За тези под 14 е незаконно, но 15,16,17 имаш право да правиш секс с тях колкото искаш, разбира се ако и те са съгласни. Вече от теб зависи дали те възбуждат тийнейджърки или те кефят по-възрастни жени.

Изнасливането може и да е върху жена на 30 години, това означава ли, че е законно? Ще ми кажеш, че ако изнасилиш пълнолетна няма да получиш наказание? Глобално погледнато, сексът от 16 годишен средностатистическо става практика и няма никакъв подобен закон, че трябва да искаш разрешение от родител, още малко ще кажеш, че и пълномощно трябва да се извади.

И гледам тук, че критикувате как българките са се точили за секс още от 15-16 годишни а у. Какво искате да сме като държавите от близкия изток, където не може дори косата да въдиш на момичетата. Радвайте се, че живеете в свободна държава, където момичетата са разкрепостени и отворени за секс. Между облеклото и умствения капацитет има разлика. Има страшно много и страшно тъпи момичета, които само знаят да се гримират и обличат, но пък да няма да се жените за тях. Погледнете нещата от хубавата страна, живеете в свободна държава, където извънбрачният секс не е табу.

За мен лично няма значение възраста на момичета, а това колко е озряла. Затова бъдете щастливи, чукайте на воля, преследвайте целите си и живейте скапания си живот без да искате разрешение от бащите на момичетата с, които възнамерявате да спите, защото бащите могат да бъдат наистина агресивни.
Активен

Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Юли 07, 2012, 23:56 »

Мисля че хитман е прав. Само си престави следния разговор между баща на момиче, което е на 16 години и 20 годишен младеж:

?Здравейте г-н Едикойси, може ли да подпишете този документ, който позволява да правя законен секс с дъщеря ви?

? Разбира се!

Няма кой родител особенно баща да позволи това и няма кой да ходи да иска такова разрешение. Кой би се занимава с подобни неща за да прави секс... луд ли си? За тези под 14 е незаконно, но 15,16,17 имаш право да правиш секс с тях колкото искаш, разбира се ако и те са съгласни. Вече от теб зависи дали те възбуждат тийнейджърки или те кефят по-възрастни жени.

Изнасливането може и да е върху жена на 30 години, това означава ли, че е законно? Ще ми кажеш, че ако изнасилиш пълнолетна няма да получиш наказание? Глобално погледнато, сексът от 16 годишен средностатистическо става практика и няма никакъв подобен закон, че трябва да искаш разрешение от родител, още малко ще кажеш, че и пълномощно трябва да се извади.

И гледам тук, че критикувате как българките са се точили за секс още от 15-16 годишни а у. Какво искате да сме като държавите от близкия изток, където не може дори косата да въдиш на момичетата. Радвайте се, че живеете в свободна държава, където момичетата са разкрепостени и отворени за секс. Между облеклото и умствения капацитет има разлика. Има страшно много и страшно тъпи момичета, които само знаят да се гримират и обличат, но пък да няма да се жените за тях. Погледнете нещата от хубавата страна, живеете в свободна държава, където извънбрачният секс не е табу.

За мен лично няма значение възраста на момичета, а това колко е озряла. Затова бъдете щастливи, чукайте на воля, преследвайте целите си и живейте скапания си живот без да искате разрешение от бащите на момичетата с, които възнамерявате да спите, защото бащите могат да бъдат наистина агресивни.
Абе хора! Това не е ДОКУМЕНТ! Това е просто "Разрешавам", "давам", "Може", "няма проблем" Кви са тия документи? Не го слушайте какви глупости пише тоя хитман. Писмена форма има само за изрично определените в закона договори. Този го няма там. Всичко става в устна форма.
Става дума за варианта примерно ако родителите, ако са твърдо против.
Моментът с годините е много тънък. Ще ви го обясня възможно най- просто. До 14 годишна възраст, се смята че всяко физическо лице(човек), не може да формулира своя правно значима воля. На прост български език- не знае какво иска, и няма как да иска нещо. Ето защо вместо него, воля формулират родители/настойници/попечители. Същото е и с душевно болните, които са поставени под запрещение, без значение от възрастта им.
Възрастта между 14 и 18 години е мн водниста. Българското законодателство смята, че физическите лица в тази възраст имат ограничена воля. Те могат да извършват определени сделки и да се разпореждат с имущество, което притежават, само с разрешението на своите родители/попечители/настойници, или с разрешение от съда. Изключение от ограниченото право на волеизявление от страна на 16-18 годишните е само, ако сключат брак. Сключат ли го, смята се, че имат вече пълна дееспособност( упражняват своите субективни права и задължения) и деликтоспособност ( могат да носят юридическа отговорност за своите неправомерни действия). Т.е. смята се, че тяхната воля е действителна и в пълен обем.

И ето защо аз, и още много по- знаещи от мен хора, твърдим, че от 14 до 18 годишна възраст едно момиче може да прави секс законно, само с разрешение от своите родители ( моментът с частичната воля). Или съответно, ако сключи брак.
Дано поне след изясненията да спрете с тези "документи". Усмивчица
Активен

Beact
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 871

Профил
« Отговор #30 -: Юли 08, 2012, 00:22 »

Дори да е само устно, кой би отишъл да каже "Може ли да правя секс с дъщеря ви" и кой родител ще отговори "Да може". Нещата стават със съгласието на момичете, тоест ако тя иска да прави секс, няма кой да пита родителя и дали може да прави секс с нея.

По закон може да е така, смисъл ако се стигне до това устно споразомение да не може да се съди за изнасилване,  но реално няма кой да пита родител за нещо подобно.
Активен

Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Юли 08, 2012, 01:10 »

Така е, но ако родителят, без да го питат, каже "не", или "никакъв секс" .... Усмивчица
Активен

KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #32 -: Юли 08, 2012, 08:36 »

ROmantic, стига се излага, две страници стигат. Хвани прочети НК и ми покажи, къде изобщо се споменава за родителско разрешение. Закона смята, че всяко лице над 14г, което "разбира свойството или значението на извършеното" може да прави секс свободно от родителска преценка и тн.
Родителско разрешение се изисква за аборт, брак и тн.. не и за секс. Изнасилването и блудството смятам, че изобщо не го коментираме - говорим за доброволен секс.
Има редки случай, където разни кофти хора (родители става дума), след като разбират, че някой е чукал дъщеря им, я принуждават да лъже и пускат от нейно име (щото е непълнолетна) оплакване за изнасилване. Тогава вече често се стига до съд, но повечето пъти истината излиза наяве.
Чукайте си над 14 и не вярвайте на правни експерти като Романтика..

ЕДИТ : Ето една тема по въпроса от форума на юристите ++ за последния пост Усмивчица
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=51190
Особено романтика да я види , заедно със членове 150-154 на НК.
Активен
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Юли 08, 2012, 09:21 »

ROmantic, стига се излага, две страници стигат. Хвани прочети НК и ми покажи, къде изобщо се споменава за родителско разрешение. Закона смята, че всяко лице над 14г, което "разбира свойството или значението на извършеното" може да прави секс свободно от родителска преценка и тн.
Родителско разрешение се изисква за аборт, брак и тн.. не и за секс. Изнасилването и блудството смятам, че изобщо не го коментираме - говорим за доброволен секс.
Има редки случай, където разни кофти хора (родители става дума), след като разбират, че някой е чукал дъщеря им, я принуждават да лъже и пускат от нейно име (щото е непълнолетна) оплакване за изнасилване. Тогава вече често се стига до съд, но повечето пъти истината излиза наяве.

ЕДИТ : Ето една тема по въпроса от форума на юристите ++ за последния пост Усмивчица
http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=51190
Особено романтика да я види , заедно със членове 150-154 на НК.
Аз лично повече вярвам на професора, професорката и на асистентката по наказателно право, отколкото на форумите, вие си преценете за себе си. В НК наистина няма текст, който казва това, което твърдя. Но аз ти казвам какво мислят ГОЛЕМИТЕ юристи в Бг. Защото сме засягали тази тема, и ни е обяснявано. А вие като искате, разтягайте си локумчетата и вярвайте на такива, които са чели само НК. Наказателното право не е единствено и само НК и НПК.
Сексуалните престъпления са 149-159, ако трябва да сме по- точни. Освен това не мисля, че някъде ще намерите в НК да пише за "разрешение"  от какъвто и да било тип. Все едно разрешение от "пострадалия" да му "откраднете" колата( и разбира се няма да има кражба);
Разрешение от "пострадалия" да му причините лека/средна/тежка телесна повреда??? КАкви са тези глупости. Разрешение иска да пише в НК хахаха

Излиза наяве и ти лепват нещо. О, не болест, а наказание. Намигване
Надявам са осъзнаваш, че в момента подбуждаш към престъпление.
За всички престъпления важи, че ако не те хванат, няма да го ядеш. И все пак: внимавайте! 1) Закон; 2) Баба и дядо 3) Мама и кака; 4) Бате и Тати. Особено последните. Отговорността лична.

Заповядайте малко интересни случки, пък си правете, каквото искате. Все пак, както съм писал и преди- човек по природа е хедонист- стреми се към приятните преживявания и страни от лошите. Изборът си е изцяло ваш, както и отговорността.
http://www.dnes.bg/crime/2011/06/03/zadyrjaha-myj-za-seks-s-nepylnoletna.120373
http://www.monitor.bg/article?id=318771
http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=23041 Берлускони, но все пак ... Намигване
http://novinar.bg/news/obviniha-dvama-politcai-za-seks-s-nepalnoletna_MzE5ODs1OQ==.html Въпреки, че тук е малко по- особено. Момичето хем твърди, че е изнасилено, хем има и специфични болести;
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=722158
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=466082
Е, хайде да не спамя повече. Приятно четене.
Активен

KrungThep
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 393

Профил
« Отговор #34 -: Юли 08, 2012, 09:56 »

Кви коли, кви телесни повреди - или пиши конкретно, или изобщо не пиши, изложи се достатъчно.
Първо не ми давай вестникарски глупости, а ми цитирай съдебна практика. Искам да видя съдебна практика и осъдени хора (ама не такива за сексуален тормоз, блудство и изнасилване).

Първия случай става дума за задържане лице с цел да се изяснят обстоятелствата. Нито има повдигнати обвинения, нито имаме присъда.
Втория случай става дума за МАЛОЛЕТНА (по време на извършване на деянието), а не НЕПЪЛНОЛЕТНА.
Третия случай ми говориш за закони в Италия, а ние говорим за БГ. Правиш ли разлика или си тъп ?! Всяка юристдикция си определня законите...
Четвърти - сексуален тормоз... Ти изобщо мислиш ли !?
Пети - "разследват"...
Шести - постна статия, няма какво да се коментира.

Или ми покажи съдебна практика, или изобщо не ме занимавай.

Секса с лице НАД 14г не е престъпление, така че не подбуждам никого към такова.
Айде приятен ден и се научи да си признаваш, когато не си прав... алфа е..
Активен
Kesten
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1838

Профил
« Отговор #35 -: Юли 08, 2012, 10:12 »

Романтик, аз се надявам никога да не попадна на адвокат или съдия като теб...
Вече ти казаха много относно това кое е законно и кое не, но аз все пак да допълня.
Възрастта, на която лицата могат да дават съгласие за секс в България, е 14 години. Може и да са я направили 15, на знам. Но тази възраст означава точно това - могат да дават съгласието си за секс сами. Има условия, разбира се, не може да са под влиянието на упойващи или психотропни вещества и т.н., но ако са трезви, в съзнание и сами си го искат, разрешение от родител не е нужно. Повтарям, не е нужно съгласието на родител. В тия статии, които ни даваш да четем, заглавието е подвеждащо - явно, че и много журналисти не ги бива, не само адвокати. В първата статия става въпрос за момичета, които са избягали от къщи и може би са държани насилствено. В другите статии става въпрос отново за насилие, а също така и за незаконно съжителство с непълнолетна (съжителството на семейни начала е друго). Ако не забелязваш, в едната статия бабата твърди, че връзката е започнала, когато момичето е било на 12 години. Както вече беше споменато горе, полов контакт с лице под 14 години се счита за изнасилване, независимо от съгласието на даденото лице. Защото на тая възраст тяхното съгласие за секс не важи.
А, забравих да кажа за Берлускони - първо, това е друга държава, но дори това не доказва твоята теза. В Италия възрастта, на която лицата могат да дават съгласие за секс, е като в България - 14. Също проституцията не е незаконна. Обаче е незаконно да плащаш за секс с лице под 18. Те всъщност точно за това го съдят - опитват се да докажат, че докато тя е била на 17, той и е платил за секс с нея. Защото ако и е платил за секс, след като е била на 18, не е престъпление там, а ако е правил доброволен секс с нея, без да и плаща, докато тя е на 17, пак нищо не могат да му кажат. Схващаш ли сега?
Виж, в Америка примерно в много щати възрастта, на която лицата могат да дават съгласие за секс, е 18. Там ако спиш със 17 годишна, може да те съдят за изнасилване и дори да те вкарат в регистъра на педофилите и после нито работа ще си намериш, нито нищо. Дори има куриозни случаи като например 18-годишно момиче прави орален секс на гаджето си, който е на 17 години (според тях малолетен), в училище, хващат я, осъждат я и я вкарват в регистъра на педофилите и после горкото момиче нито работа може да си намери, нито нищо, даже има ограничение къде да живее (не може близо до училище примерно). Обаче в България такова нещо няма.
А дали е морално някой на 23-24 да спи с ученички? Според мен не. Изключението е когато наистина е влюбен в момичето и имат сериозна връзка. В противен случай той просто се възползва от лесната плячка. Много е лесно да се впечатли едно малко момиче - дори само с това, че си батко. Можеш да я лъжеш, че си много готин, и тя да ти вярва. Елементарните номера, които не биха минали при някоя малко по-голяма, при малките минават. Те те гледат с обожание само защото си батко. Иначе след някоя и друга година ще си казват - аз как може да съм вързала на тоя, той с такива плоски глупости ме свали, иначе за нищо не става, затова се занимава с ученички. Освен това в тази възраст момичетата са много емоционално уязвими и ако спите с нея и я зарежете, това ще и нанесе доста поражения на емоционалния живот, ще се превърне в кучка, която ще реже момчетата по гаден начин и от там нищо хубаво не следва. Все пак тя в тялото може да е вече жена, но умствено е дете.
Не казвам, че на 16-17 е рано за полов живот. Напротив, напълно нормално е той да започне на тая възраст. И тъй като момичетата се развиват по-рано в това отношение от момчетата, е нормално да е с батко, който може да е с 2-3 години по-голям, но на акъл е на нейното ниво. Тогава отношенията са нормални. Виж, ако един мъж на 23-24 се занимава с дечица, това значи, че или той е на нивото на развитие на 15-16-годишно момиче, или че най-долно се възползва от тях. И в двата случая аз не бих уважавала такъв индивид и много ще ми падне в очите.
Активен
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Юли 08, 2012, 10:21 »

Е, на мен ми омръзна да се занимавам за този, който духа. Искаш съдебна практика- намери си, не съм Гугъл. Кестен, ти самата не си наясно с възрастта, а идваш а ми обясняваш за секс и възраст, и за скандала с Берлускони. Поне да беше прочела многозначителния ми коментар във връзка със статията, преди да ми обясняваш, че било друга държава. Това се подразбира. Намигване
Сега се сетих за още нещо. Некрофилията не е вкарана като текст в НК. Тя се счита за хулиганство и те съдят по 325 за хулиганство. Е, както некрофилията не е вкарана изрично в НК, но те съдят за нея, по същия начин стои въпросът и за секса с непълнолетна. А дали некрофилията е неморална... зависи дали сте психично болен. И малко офтопик- в Египет преди няколко месеца приеха закон, с който се разрешава на съпруга да прави секс със съпругата си до 6 часа след смъртта й. Смятайте колко такива случаи е имало....
Проституцията- въпросът е спорен, самите професори спорят, съдебната практика е спорна(както винаги). Но въпреки, че не е вкарана като текст в НК, ако нямат късмет горките проститутки, пак ги съдят по 329 НК.
За почти всичко се намира начин и вратичка. Вратичката се отваря от този, който я знае къде е, за този, който плаща. Какво имало, какво нямало... не винаги това е от значение. Въпросът е как ще го изкараш да изглежда, и как ще го докажеш.
В Бг всеки се изживява като юрист и политик. Само че разбира от това толкова, колкото от ядрена физика. Вярвайте си. Заблуждението е хубаво нещо. Толкова от мен. Успех в дървените философии, обсъждането на сринатата ни правна система, незнаещите юристи и неможещите политици.
Активен

muldaveca
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Юли 08, 2012, 10:29 »

ОТНОВО СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ОТ ТЕМАТА !!!
     @Kesten - радвам се да чуя женско мнение по въпроса , но смятам че твоите съждения са повлияни от женската ти природа.Говорим за деца , които се обличат провокативно и само си просят секса.Аз съм попадал в много такива ситуации където ме гледат похотливо , свалят ме , искат ми малки "услуги" от мен и т.н.Но дали е морално да спиш с такива жени , които все още изграждат характера си и не се съзряли психически ?Наистина смятам , че трябва да им дам това което искат , а мора ще си го запазя за моралните неща!!!
Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 504

Профил WWW
« Отговор #38 -: Юли 08, 2012, 10:48 »

Romantic
тези линкове, трябва няколко дни да ги нищим и тълкуваме. Дай практика от съда.

Като взимаш толкова насериозно тълкуванията на професорите и юристите в училище няма лошо, ама моля те, питай и някой практикуващ, и питай го по следния начин:
-Професоре/г-н съдия кажете ми вашето мнение по този въпрос, но първо от позицията на юрист, и после от гледна точка на обикновен човек.

ЗАщото съм сигурен, 99%, че преподавателите ти като казват мнение и тълкуване ВИНАГИ първо говорят като юристи!

Да не стане, така че мнението на Човека се припокрива с мнението на съфорумниците. И не е задължително да е професор- защото те са по-склонни да излъжат в името на авторитета си. Питай районен съдия. Като бях в гимназията дойде един съдия да си говорим за наказателно право и познай какво му беше мнението като го помолехме да ни каже личното му мнение- позна, различаваше се.

Накрая идеята на стипулацията е да вземеш девойката за семейство- отиваш при бащата и казваш: Тази ше е, зимам я!(или ... разрешение да се оженя за дъщеря ви), не както го изкарахте на майтап, договор за секс с непълнолетна.
Доказателство за горната идея е цитат от вторият линк който си дал
Практика е по време на разследването младоженецът да подпише брак с малолетната си невеста и да създадат семейство и тогава разследването срещу него се прекратява.
Излиза че практиката е в защита на секса с малолетни 12-13 год.

Моля, коментирай горното твърдение!

Не съм сигурен как да тълкувам тази практика- Защо  се стига до разследване(само сметни колко пари са отклоненихвърлени на вятъра) което се прекратява с подпис на разследваното лице?

Закона трябва да следи и защитава интересите на института семейство. Друг е въпроса, как в България това е реализирано-по мое мнение, в защита на секс с малолетни и непълнолетни, без юридически последствия за двете страни, но със последици за културното и ценностното развитие.

И още едно мое мнение- Накрая като теглим чертата, излиза че закона се припокрива с културните разбирания на една част от населението, която не е мнозинство, и за която е нормално да се прави секс с 13-14-15 год. Може би закона в този си вид има за цел да увеличи семействата независимо от националната принадлежност?

По темата- сори ако вече си отегчен, това е
историята на един познат който при пристигането си в България е посрещнат от 3ти познат и неговото бивше гадже, което гадже е 15 годишна девойка. Тя толкова го харесва, пристигащият в България, пич, който впрочем има с какво да я впечатли- натурал пуа, че решава още същата вечер в която се запознават да го приветства за добре дошъл в страната на *избери си метафора*. И понякое време става късно, часовника отброява 22 часа, става време девойкатамацката да си тръгва- съответно пича я изпраща до долу, до входа, кадето я чака колата а вътре баща й.
Незнам как точно завършва историята, дали тогава е получил разрешение, но извода остава за теб/Вас.
Активен

Цитат
Съвместно съжителство-Общи цели-Разбирателство
Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
Цитат на: Ray Dalio
Да бъдеш успешен има повече общо с това, да знаеш какво да направиш с незнанието си.
Romantic
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #39 -: Юли 08, 2012, 11:55 »

Сега първо по- краткото- щом баща й не е имал нещо против/не е изразил някаква отрицателна воля спрямо това да се виждат младежите, то тогава проблеми няма. Приема се, че той е съгласен и всичко е законно.
Колкото до разследването и прекратяването на производството, сега ще ти покажа какво пише в учебника по наказателно право на проф. д-р Гергинов, тъй като той е обяснил този момент.
"Съгласно чл. 158 НК при последвал брак между двете лица, деецът не се наказва. Този член гласи:  "В случаите на чл. 149-151 и 153 деецът не се наказва или наложеното наказание не се изпълнява, ако до привеждане на присъдата в изпълнение последва брак между мъжа и жената."
Наличието на такъв брак препятства осъществяването на наказателната отговорност на дееца. Това обаче не следва да се разбира като някакво възнаграждение за негова последваща положителна дейност, както е при самоволните откази или дори при дейността по чл. 123, ал.4 НК. Цели се само и единствено защита на пострадалия. Със своя брак той до толкова се е обвързал с дееца, че всякакво наказване на този деец неминуемо би довело до несправедливо засягане и на пострадалия. За да се избегне такова второ негово засягане, законът по необходимост брани намиращият се в брачен съюз с него деец." Така. Това е обяснението на проф. д-р Гергинов, и няма как да не се съгласим с него.
Сега лично моят коментар, като допълнение.
Според мен това са случаите, когато младежите са влюбени, обичат се и т.н. И разбира се, нямат нищо против да се "вземат", ако трябва да избират между сватба и затвор за момчето/момичето. Това в голямата си част са случаите на брак на определена етническа група, за която се досещате сами. Те се женят много малки, имат деца от малки и т.н. За да не ги съдят за това, може би, са вкарали този текст. Все пак целта на закона е да брани семейството, и пострадалия. Тук с тези случаи надали ще се занимават толкова много разследващите органи. Още повече, че професорът, който ни преподаваше по Криминология, ни разказа определен случай в този смисъл. Някакъв новопостъпил на времето дознател или нещо от този сорт(сменят постоянно наименованията, и не знам тогава как са се казвали разследващите органи), е видял на някаква ромска сватба да карат малкото ромче да оправи ромката (те са на по 11-12 години) Нашият човек хваща ромчето за яката и го води в участъка. Явно тогава все още не е бил влязъл в сила този текст- 158, било е преди '82ра. При което от участъка го потупали по рамото и му казали да не се занимава толкова много с такива неща. Че тук просто има разрез със закона при тази етническа група, тъй като при тях това си е обичай. И не е хубаво да им се месим. Та така стоят нещата с този текст в наши дни. Разрезът със закона, в този смисъл, са го преодолели. Разбира се, пуснали са детето да си ходи. Усмивчица
Ето защо не се занимават разследващите с такива случки. Ето защо загубите за такава дейност от бюджета, не са много. Законът цели преследване на педофилите, на изнасилвачите и т.н. Когато едно момиче е изнасилено, то не би се оженило за изнасилвача, нали така? В този смисъл парите не са хвърлени на вятъра.

Друг е въпросът, че бюджетът е крайно недостатъчен. Сградите са много зле. Няма пари за двойни и тройни експертизи и съдиите рядко разрешават. Особено пък ако експертът е от друг град, тъй като трябва да му платят пътни, и за работата, която е свършил. Всеки лев и всяка стотинка се катае.

Също така сексуалните престъпления са с изключително голяма латентност. Това означава, че жертвите на сексуални престъпления не се оплакват, а си мълчат. Дали от страх, дали от срам- не знам. Някои го правят, защото си мислят, че те самите са виновни и са предизвикали това, което им се е случило. Но фактът е, че латентността е огромна.

Освен това, тактика на полицията, за да симулира/демонстрира възможно най- малко престъпления, и възможно по- висока обществена безопасност, не регистрира умишлено престъпления. Колкото по- малко престъпления регистрира, толкова по- малка ще е престъпността в Бг. Не, не говоря на изуст. Това се прави в цял свят. Това е и една от условията за влизане в Шенген- да се намали престъпността в Бг.  Който го интересува повече, препоръчвам му учебника по Криминология на Боян Станков.

+ това затворите са препълнени. Колкото по- малко затворници има, толкова по- малко пари ще отиват за издръжката им, и толкова повече пари ще отиват за други дейности на съдебната система. Ето защо избягват да вкарват хора в затвора. Още повече, че влезеш ли вътре, манталитетът ти се променя. Вместо да се поправиш, каквато е целта на затвора, там придобиваш още по- голямо престъпно съзнание.
Изчислено е, че след 7мата година в затвора, в мозъка на човек настъпват необратими последици, и за него вече става невъзможно да се расоциализира. Затова и вкарват в затвора за сериозни неща. За това помага и влезлият отскоро институт на споразумението в наказателното право. Разбира се, чрез споразумение излизат и определена част от хората, които могат да си го позволят.... Изводите са за вас.

Та като теглим чертата на всичко...

Законът е закон, за който го хванат. И за който не го измъкнат. Приказката за милионите и кокошката е напълно вярна. За жалост. Надявам се някой ден да променим това. От всички нас зависи.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на: