Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 21, 2021, 01:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

”Корабът е на безопасно място в пристанището, но той не е построен за това." - Грейс Хопър

Начало
Правила
Търси
Вход
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Пернишки лафове и БДСМ една печеливша комбинация  (Прочетена 14616 пъти)
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #20 -: Септември 03, 2014, 19:13 »

Диабло може да не ходи по улиците да пикапи, а и никой не би могъл да го задължи, но дава полезни и адекватни съвети по чуждите теми.

Е аз затова говоря за спам, щото тук най-активните съветващи са Приздрачна, Диаблот и Кейтарн - и тримата с точно НУЛЕВ опит в материята. Пък дали при това положение съветите са полезни и адекватни, оставяме читателя да прецени....
Просто прави впечатление, че дори мега-опитните играчи се включват рядко и никога не са толкова категорични, колкото тая Света троица на съветващите :angel:

Добре, малко мой опит. Съкратено: Вчера казвам на една "Здрасти, бла-бла-бла". Тя казва "Хаха, готино, мерси, ама нямам интерес"

Сега в отговор очаквам:
- Диаблото да ме затапи как е провел с една мацка 100 пъти по-яка свалка....ама в чат, скрит зад екрана
- Кейтарн да ме надцака непременно и той как и той би провел 100 пъти по-готина свалка....само че след като 6 месеца е дебнал тая същата в социалния си кръг докато му даде знак, че работата ще стане, та да не се изложи
- Здрач да размахва пръст назидателно и ми припише всички земни недъзи и грехове...
- Още двама-трима дето вчера са влезли с мега-пациентски проблем, вече днес да са от страната на съветващите и компетентно да ме разкритикуват

С което моя ентусиазъм да споделям каквото и да било лично преживяване по темата на форума е мъртъв (той е мъртъв от доста време).
Нека модераторката да си води форума в каквато си иска посока и по свой вкус..... за момента сме 2 стъпки зад БГ-мама по плещене на общи приказки, несвързани с основното
Активен

Fake it 'til you make it!
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #21 -: Септември 03, 2014, 20:01 »

Е, да, друго си е форумът да отиде в посока"мрън, колко е несправедлива съдбата, мрън, защо всички котки умират точно в деня, в който пуяка е излязъл на пикъп" Усмивчица
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Септември 03, 2014, 21:45 »

Е, да, друго си е форумът да отиде в посока"мрън, колко е несправедлива съдбата, мрън, защо всички котки умират точно в деня, в който пуяка е излязъл на пикъп" Усмивчица

- Здрач да размахва пръст назидателно и ми припише всички земни недъзи и грехове...

Участник номер 3 се представи точно според очакванията. Да видим останалите....
Активен

Kejtarn
PuP Contributor
PuP Форум ЗвЕзДа
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3830

Профил
« Отговор #23 -: Септември 03, 2014, 21:47 »

Е аз затова говоря за спам, щото тук най-активните съветващи са Приздрачна, Диаблот и Кейтарн - и тримата с точно НУЛЕВ опит в материята.

Просто прави впечатление, че дори мега-опитните играчи никога не са толкова категорични
   Хубаво бе, хубаво. Колко репорта искаш да ти напиша, само дей и найт гейм, че да се кротнеш? И беберона даже ще ти сложа. Вече яко дразниш с това "НУЛЕВ ОПИТ, НУЛЕВ ОПИТ". От днеска аз почвам да натяквам, че пуяка е хомо. Ти кво разбираш от сваляне на жени? Нали си падаш по мъже. Даже не си бил със жена.
    И като ти напиша репорти какво(то не е като да не съм ти линк-вал мои репорти отпреди 2-3 години, ама ти удобно ги игнорира, че да продължаваш да си пилиш)? Ще ти стигне ли? Неееее, няма. Що? Щото тогава няма да преживееш, че наистина ме бива толкова колкото казвам (тоест >теб) и ще почнеш да си изсмукваш от пръстите оправдания, понеже това си свикнал да правиш цял живот. Тоя е по-красив, онзи е по-потенциален, другият е по-слаб, четвъртият не е плешив като мен, онзи пък там има пари, а аз нямам.

Кво прави впечатление бе, шизофреник? Кои не са категорични? Слейъра по отношение на отговорите които получава от жените на улицата последните месеци ли? Берсерк с теоремите си за полярност, мъжко, женско, агресивност и директност ли? Ти наистина си луд и си измисляш квото ти падне, ако ще да е на 180 градуса от истината.
Активен

The road I walk is paved in gold. To glorify my platinum soul. I'll buy my way to talk to God. So he can live with what I'm not. The selfish blood runs through my veins. I gave up everything for fame. I am the lie that you adore. I feed the rich and fuck the poor. I got what you want, it just don't stop. This is entertainment; Lies are entertainment .You are down on your knees begging me for more...
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #24 -: Септември 04, 2014, 09:45 »

Цитат
Не е задължителен интелектът за кое? За да я изчукаш или там каквото се стремиш да получиш от човека, с когото ти се налага да общуваш, да я/го изтърпиш за малко, опитвайки се да абстрахираш от това, което говори, не е задължителен, но за да те привлече и да ти е интересна, според мен, е задължителен.
Сигурно понякога може да има и силно физическо привличане само на база на външен вид...но ми се струва по-скоро рядкост...може би е така, защото съм жена...

Привличането не е точна наука въпреки някой общи правила, мъжете се интересуват предимно от външния вид на жената, като при всеки има различен фетиш който оказва влияние. За да стигнем до секс външния вид е достатъчен, стига да няма нещо противно като открита селяния и очевадно малоумие.
Това за което ти говориш са нещата които ни карат да търсим продължение на отношенията с една жена, да е достатъчно интелигентна за да те предизвиква интелектуално, да има достатъчно сексапил за да искаш да и разкъсаш дрехите.
Реалността за съжаление показва, че винаги нещо липсва и трябва да направим компромис:

Баба пита продавач имате ли хубави и евтини круши?
Имам, но не са на едно и също място.

Но да предположим само за дискусията, че в една и съща жена са събрани красота, сексапил и интелект.
За тази жена мъжете ще бъдат само играчки за подхранване на егото и дори да стигнеш до секс с нея което би отнело значителни усилия и време ще си останеш поредната заменима играчка. Нека си го кажем направо в днешно време жените имащи тези качества нямат нужда от мъж до себе си. Имат възможността да работят и да се грижат за децата си сами.

Лично аз стигнах до заключението, че е напълно безсмислено да инвестирам време енергия и чувства в сериозни отношения при положение, че за жената никога няма да съм приоритет номер 1.

За да не кажеш, че съм песимист подреди нещата от долу по реда в който ще ги свършиш:

Представи си следната ситуация ти си си в къщи:

1. На вратата се звъни
2. Телефона ти звъни
3. Мивката прелива и започва да наводнява стаята
4. На започва буря а ти имаш пране на балкона
5. Детето плаче
Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1604

Профил WWW
« Отговор #25 -: Септември 04, 2014, 12:53 »

Как успявате да се счепкате и то в тема за чат... луда работа... Дотолкова, че единият да изтроли другият да получи бан... пфф... много разочароващо!

Иначе по нет свалките аз не съм спец, но доколкото съм чел гурута - снимката/снимките е/са най-важното. Даже имаше някакъв доста специфичен гайд как да си правиш снимки за сайтове за запознанства.
Готини снимки са (по памет):
- Ти на парти / в центъра на купона (субкомуникация - интересен лайфстайл)
- Ти пред скъпата си кола / небрежно (субк - богат)
- Ти на плажа с мускули (субкомуникация - тренира - и има готино тяло)
- Ти на всякакви скъпи места/екскурзии - интересни места/събития
- Ти с компания в яхта или летящ пък на делтапланер, парашут и т.н. (суб-комуникация - интересен/скъп лайфстайл)
- Ти - във високорангови компании и с високорангови хора

Не-готини снимки са:
- Ти сам самичък на компютъра
- Ти с мама
- Ти дебел и грозен ... и с мама Усмивчица
- Ти - изрязъл некви хора
- Ти - облечен евтино и смешно
- Ти - за риба
- Ти - с колело
- Ти - с ученическа раничка
- Ти - гол или полугол с грозно / не-ателтично тяло
---

А по чата и без да коментирам за мен основното са ранговете на двамата участници. Пак казвам - че за мен жена на 35 г. трудно може да мине 5ца в БГ... Ако трябва да дам коментар бих поискал снимките / профилите на двамата участници в чата. Без нещо да успорвам играта на Diablodh - за мен тези думи в чата са тотално вторичен аспект сравнени с останалите неща, които вече са комуникирани или субк. - външен вид, материално състояние, положение и т.н. (дори сексуалност може да се субк. в снимките... както разправяше един от западните гурута  - дори и да е леко преувеличено - една жена само като види как ходиш и каква ти е стойката и знае дали може да я чукаш добре)

Бест,
- SL
Активен

I'm a very special kind of monster
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Септември 04, 2014, 14:34 »

Цитат
Как успявате да се счепкате и то в тема за чат... луда работа... Дотолкова, че единият да изтроли другият да получи бан... пфф... много разочароващо!

Съжалявам за това вината беше моя знам, че Пуяка не разбира от майтап и за това го бъзнах леко обаче отговорите му предизвикаха Кейтарн и Здрач.

Цитат
А по чата и без да коментирам за мен основното са ранговете на двамата участници. Пак казвам - че за мен жена на 35 г. трудно може да мине 5ца в БГ... Ако трябва да дам коментар бих поискал снимките / профилите на двамата участници в чата. Без нещо да успорвам играта на Diablodh - за мен тези думи в чата са тотално вторичен аспект сравнени с останалите неща, които вече са комуникирани или субк. - външен вид, материално състояние, положение и т.н. (дори сексуалност може да се субк. в снимките... както разправяше един от западните гурута  - дори и да е леко преувеличено - една жена само като види как ходиш и каква ти е стойката и знае дали може да я чукаш добре)

Не оспорвам, че снимката е важна и субк. но в българските сайтове това е недостатъчно защото броя добре изглеждащи мъже далеч надвишава броя добре изглеждащи жени. А всяка добре изглеждаща получава по 500 съобщения на ден.
Цитат
Сигурно понякога може да има и силно физическо привличане само на база на външен вид...но ми се струва по-скоро рядкост...може би е така, защото съм жена...
Това изявление на здрач показва, че външния вид далеч не е достатъчен за една жена може да има изключения, но се съмнявам някоя да се подмокри от снимка дори да изглеждаш като на Брат Пит брат му.
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Септември 04, 2014, 15:13 »

Как успяваме да се счепкаме ли?
Ами много лесно - същите неща казвани от мен водят до това че всички ми скачат със завидно ожесточение, а казани от Слеър са Светата истина и следва покорна тишина...

... снимката/снимките е/са най-важното.

Без нещо да успорвам играта на Diablodh - за мен тези думи в чата са тотално вторичен аспект сравнени с останалите неща, които вече са комуникирани или субк. - външен вид, материално състояние, положение и т.н. (дори сексуалност може да се субк. в снимките...
Ка-те-го-рич-но!
При кофти снимка интереса й към пернишки вицове ще бъде сразен моментално, докато при добър образ може и на вицове на Къци да минеш без да загубиш точки още известно време. Така че не може да се говори за игра тук - едни и същи пернишки вицове от готин Диабло биха били и са забавни, от грозен Диабло, снимката щеше да е моменталния край на чата. Отрязан като с нож.
Как точно се снимаш има известно значение, но общо взето - магаре застанало, магаре излезнало.

... както разправяше един от западните гурута  - дори и да е леко преувеличено - една жена само като види как ходиш и каква ти е стойката и знае дали може да я чукаш добре
[/color]
Ка-те-го-рич-но!
Стойката и походката горе-долу се оправят, но за другото само доктор Енчев може да оправи нещата. Уоркшопа е само дребна козметична операция. Може да ме баннете за това изказване ако искате.

Който не е съгласен с това, вероятно както Диаблот си въобразява, че с пернишки вицове е предизвикал интереса за среща, а не с друго....или пък с забавния си опенър, а не с друго.
И ще съм благодарен ако някой много му се спори, да ходи да спори със Слеър. Според мен говорим за едно и също.
А че някои си го тълкуват според кой го е писал, аз не съм виновен....
Активен

slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1604

Профил WWW
« Отговор #28 -: Септември 04, 2014, 15:36 »

Прекаляваш Пуяк ... пак отиде баш в голямата крайност.

Външният вид е важен - особено важен за сайт за запознанства (предполагам - не съм спец) - щото там е само снимка и некъв чат... НО иначе има и много други компоненти.

За уъркшопа - ти не си ходил, за да даваш оценки - така че е крайно некоректно да го правиш!!! (като минеш уъркшопа - и видиш че напредъка ти е само козметичен, при все че си положил всички усилия и си направил каквото сме те учили - тогава ще се изказваш така!!!)

Диаблото може и да не е най-големия красавец - на снимките може да си направиш дхв и без да си супер красив. Ето ти пример ... аз съм готин и с хубаво тяло - ама съм се снимал в парка седнал сам на пейка... куца снимка - никога не бих я сложил в сайт за запознанства - въпреки че се вижда че съм хубав и с хубаво тяло... Ако Диаблото наполовина на моите физически данни си качи снимка как е в центъра на купона в Ескейп клуб (ама този в Амстердам Усмивчица) или как е с x6-цата на сафари - познай на кой ще върже мацката с тоя чат - дали на мен или на него Ъ? Усмивчица)

Това казвам пак е само за игра в чата примерно... Иначе гласът и излъчването (което не винаги може да се види на снимка), поведението и начинът на държане в различни ситуации са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ!!!Погледът и Сексуалността СЪЩО... тя пък съвсем рядко може да се прецени по снимки. .. А за компоненти като социална интелигетност, калибровка, социалност, готинност, готин характер, увереност, смелост и др. - изобщо да не говорим - те са безценни и пичовете, които ебат най-много, го правят точно заради тези компоненти (кофтито е че те са супер свързани и с другите като глас, поглед, език на тялото, хумор, амог и т.н. - не случайно калибровка се овладява най-трудно)...

Така, че да не влизаме в крайности отново. За да спрем всякакви спекулации - за нет свалките може да се пускат снимки - Диаблото нека си пусне какви са му снимките в сайта и да пуска на какви пички се мята... това ще обясни много нещата според мен. ПАК КАЗВАМ - това е за игра в ЧАТ - щото реално там самите думи, които пишеш са СЛАБИ пред това да ги говориш и мацката да те вижда докато ги говориш... Иначе за игра фейс2фейс - външният вид е важен ... но изобщо не толкова - и това го доказват една маса пикапьори, които са с доста по-лош външен вид от мен, но ебат много повече Усмивчица. (хинт: а на мен външният вид дори не ми е най-голямата сила Усмивчица)

Поздрав,
СЛ
Активен

I'm a very special kind of monster
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Септември 05, 2014, 09:40 »

Но да предположим само за дискусията, че в една и съща жена са събрани красота, сексапил и интелект.
За тази жена мъжете ще бъдат само играчки за подхранване на егото и дори да стигнеш до секс с нея което би отнело значителни усилия и време ще си останеш поредната заменима играчка. Нека си го кажем направо в днешно време жените имащи тези качества нямат нужда от мъж до себе си. Имат възможността да работят и да се грижат за децата си сами.

Лично аз стигнах до заключението, че е напълно безсмислено да инвестирам време енергия и чувства в сериозни отношения при положение, че за жената никога няма да съм приоритет номер 1.

За да не кажеш, че съм песимист подреди нещата от долу по реда в който ще ги свършиш:

Представи си следната ситуация ти си си в къщи:

1. На вратата се звъни
2. Телефона ти звъни
3. Мивката прелива и започва да наводнява стаята
4. На започва буря а ти имаш пране на балкона
5. Детето плаче

Бих искала да коментирам двете неща в болд.

Защо за такава жена мъжете да бъдат само играчка? Защо да нямат нужда от мъж до себе си? Дори да не го определим като нужда (материална, например), която би ги накарала да се съобразяват за всичко много повече с мъжа до себе си, всички жени, и хора като цяло, имат желание и потребност от близост, интимност, подкрепа, редовен секс, ако щеш... Не си ли съгласен?

А особено в България интелектър не е равен на житейска реализация. Тук имам приятелки, които изкарват по 5-6000 и очевидно за такива жени ще е трудно хем те да носят повечето пари вкъщи, хем да оставят мъжа да се чувства мъж, лидер и тн... И дори тези жени имат нужда от мъже до себе си и не искат да са сами. Вярно, по-трудно им е да уважават мъжете, защото самите те са развили мъжки качества... Но в България колкото и хубава и умна да си, това далеч не значи, че ще ти е лесно и ще имаш финансовата независимост да си гледаш детето сама, особено ако не си на шефско място с 20 години професионален опит зад гърба си...

И пак искам да уточня - това, че имаш възможност да се грижиш за себе си и детето си сама, отменя финансовата зависимост, но в никакъв случай не изтрива останалите потребности, които само партньор може да задоволи и парите не купуват.

И трябва ли непременно да е налична (финансова) зависимост, за да оставаме с някого? Не е ли истинско именно тогава - когато никакви зависимости не ни задържат при другия, но въпреки това или именно заради това сме с него?

Колкото до втория болд... Защо е толкова важно да си й приоритет номер 1? Не казвам да те пренебрегва за глупости и да си последна дупка на кавала, но както ти няма да спреш да живееш, понеже в живота ти се е появила жена и едва ли целият ти свят ще се върти само и единствено около нея, не може ли и тя да си има онези приоритети, като работа (не до крайност работохолизъм), приятели, които изграждат живота й и пак да сте си щастливи заедно?
Аз не вярвам в никоя крайност, както пише и в подписа ми...дозата прави отровата и всяко нещо в здравословни количества е ок.
Пък и едва ли искаш ти да си целият й свят, да иска да сте нон стоп заедно, да е тотално зависима от теб и да ти звъни нон стоп...

Колкото до подредбата, единственото, което ми се струва наистина наложително, е мивката, която прелива, защото това може да има по-дълготрайни, неприятни последици, свързани с повече работа, неприятности и пари... Всичко друго ми се струва поравно спешно и не чак толкова важно и необратимо...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #30 -: Септември 05, 2014, 12:48 »

Цитат
Защо за такава жена мъжете да бъдат само играчка? Защо да нямат нужда от мъж до себе си? Дори да не го определим като нужда (материална, например), която би ги накарала да се съобразяват за всичко много повече с мъжа до себе си, всички жени, и хора като цяло, имат желание и потребност от близост, интимност, подкрепа, редовен секс, ако щеш... Не си ли съгласен?
Защото когато партньора не е приоритет за теб се сещаш за него само когато те засърби оная работа което при жена с работа и деца може да е веднъж месечно. Подкрепата я интерпретираш като зависимост и се стараеш да не я искаш за да си независима. Намирането на секс  Готин кога това е било проблем за една прилично изглеждаща жена забележи не казах красива.

Цитат
А особено в България интелектър не е равен на житейска реализация. Тук имам приятелки, които изкарват по 5-6000 и очевидно за такива жени ще е трудно хем те да носят повечето пари вкъщи, хем да оставят мъжа да се чувства мъж, лидер и тн... И дори тези жени имат нужда от мъже до себе си и не искат да са сами. Вярно, по-трудно им е да уважават мъжете, защото самите те са развили мъжки качества... Но в България колкото и хубава и умна да си, това далеч не значи, че ще ти е лесно и ще имаш финансовата независимост да си гледаш детето сама, особено ако не си на шефско място с 20 години професионален опит зад гърба си...

Не виждаш ли противоречието, хем жената иска мъжа да лидер Алфа да има самочувствие хем не може да го уважава и не разчита на него. През последната година се запознах с доста жени и независимо от това колко изкарват тенденцията е една искат да запазят независимостта си, но да разнообразяват ежедневието с малко секс и емоции. Е за един мъж това е още по-лесно изобилие от секс без ангажименти, вярно трябва си изпереш дрехите сам ама има перална, да си почистиш къщата също не изисква кой знае какви усилия, а в готвенето сме по добри от жените понеже обичаме храната и не го правим като задължение.  

Цитат
И трябва ли непременно да е налична (финансова) зависимост, за да оставаме с някого? Не е ли истинско именно тогава - когато никакви зависимости не ни задържат при другия, но въпреки това или именно заради това сме с него?

Не става въпрос за зависимост, а за доверие. С годините всеки е преживял някакви връзки бил е наранен по един или друг начин от партньор или от живота. Когато си на 20 живота изглежда розов любовта е прекрасна и гледаш на партньора с розовите очила, като минеш 30 си сменил няколко партньора и си разбрал, че да разчиташ на себе си е по-лесно и няма опасност да бъдеш наранен отново.
Ето и резултата започваш връзка с нов човек и в началото тя е Неангажираща започваш да го опознаваш, но не го допускаш прекалено в живота си защото те е страх да не бъдеш наранена отново, минават месеци виждате се от време на време секса е прекрасен, но той усеща, че го държиш на разстояние (не си го представила на приятелите и на родителите, не си го запознала с децата си) и решава, че го искаш само секс той не е приоритет в живота ти, а само едно развлечение за свободното време. Е той също има свободно време и си го прекарва както му харесва излиза в социалния си кръг вижда се с други хора и понеже не възприема връзката като сериозна не се и старае да бъде моногамен. Ти разбираш и започваш да ревнуваш още едно доказателство, че на мъжете не може да се има доверие и какво правиш прекратяваш отношенията. Така става и със следващия.

Цитат
Колкото до втория болд... Защо е толкова важно да си й приоритет номер 1? Не казвам да те пренебрегва за глупости и да си последна дупка на кавала, но както ти няма да спреш да живееш, понеже в живота ти се е появила жена и едва ли целият ти свят ще се върти само и единствено около нея, не може ли и тя да си има онези приоритети, като работа (не до крайност работохолизъм), приятели, които изграждат живота й и пак да сте си щастливи заедно?
Аз не вярвам в никоя крайност, както пише и в подписа ми...дозата прави отровата и всяко нещо в здравословни количества е ок.
Пък и едва ли искаш ти да си целият й свят, да иска да сте нон стоп заедно, да е тотално зависима от теб и да ти звъни нон стоп...

За да ме разбереш правилно относно приоритетите ще го илюстрирам:
Всеки от нас има собствен живот като един ден от него е 24ч в които отделя 8ч за сън 8ч за работа и 8ч за всичко останало като допълнителни ангажименти, деца, партньор, хоби, развлечения. Когато си изморен след 8ч работен ден ти се иска да се прибереш да вземеш един душ и да се гмурнеш в кревата с първата попаднала книга. И това и ще направиш ако партньора не е приоритет за теб, мислиш си ще се видим в събота а в неделя имам да пера. Вместо да излезете да хапнете и да прекарате малко време заедно. Намираш оправдание за да не си мръднеш задника от леглото.

Когато партньора е приоритет за теб, ще си вземеш един душ ще си сложиш един комплект чисти дрешки в чантата и ще си вземеш задника в шепи за да си с него. На другия ден ще отидеш на работа направо от тях.Намигване Ще ти се случи да закъсаш с колата ще му звъннеш, а той ще остави работата или каквото прави в момента и ще дойде да ти помогне. Това разбирам аз под приоритет.

Цитат
Колкото до подредбата, единственото, което ми се струва наистина наложително, е мивката, която прелива, защото това може да има по-дълготрайни, неприятни последици, свързани с повече работа, неприятности и пари... Всичко друго ми се струва поравно спешно и не чак толкова важно и необратимо...

Казах ти аз, че съм се запознал с теб в неправилния сайт. Намигване Ти имаш същите приоритети като мен и поставяш партньора на първо място.
Обличай Латекса и те чакам у нас.Усмивчица

1. Мивката - партньора
2. Детето - дете
3. Телефона - работата
4. Вратата - Приятелите
5. Прането - Парите

Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Септември 05, 2014, 20:52 »

Мненията са преместени в чатърската тема.
...

А къде е любовта във всичко това?

Любовта по мое мнение е това, което прави разликата. Не финансовата (не)зависимост, не всякакви други емоционални нездрави зависимости, а онова чувство, което ни кара да ни е мило за другия човек и да не можем да си представим да го оставим сам, болен, с развалена кола или в някаква друга беда...
Една вечер вече бях заспала, бившият ми приятел се е върнал от работа през нощта, събуди ме и ми каза "Ти ме обичаш", попитах го защо, а той каза, че като е легнал до мен, съм го завила, докато спя. Любовта е това, което те кара да завиваш другия насън.
Любовта, разбирателството, уважението е това, което кара майка ми и баща ми да са вече 40 години заедно и да се подкрепят в хубаво и лошо. Всеки е можел да си събере нещата при първото, което не му изнася. Не мисля, че са им липсвали нито пари, нито свободен апартамент, нито други обожатели, за да го направят. Майка ми е обичала и подкрепяла баща ми и като имаше пари, и после като нямаше, и после пак като имаше...не съм видяла с нищо да се е променило отношението й, но и той винаги е бил мъж на място и й е бил опора, не някой лигльо...

Но има едно голямо НО. Любовта не може да се създаде, но ако я има, може да се отглежда, да се култивира, да расте като една лавина, но може и да се задуши в зародиш. И със сигурност култивирането й не става със съветите, които често се дават във форума - покажи й, че не ти пука, че не е незаменима, не допускай да види, че ти е важна, защото ще влезеш в нейния фрейм, ти определяй и решавай всичко, не се съгласявай на нейното, третирай я като курва, докато не докаже обратното, ако нещо не ти изнася, покажи й вратата, жени има много... Ами да, жени и мъже има много... Затова хората са все по-самотни в днешно време... И никой не прави мили жестове за другия, всеки гледа само нещо да не се мине и прецака...

Цитат
Защото когато партньора не е приоритет за теб се сещаш за него само когато те засърби оная работа което при жена с работа и деца може да е веднъж месечно. Подкрепата я интерпретираш като зависимост и се стараеш да не я искаш за да си независима. Намирането на секс  Готин кога това е било проблем за една прилично изглеждаща жена забележи не казах красива.

Да, всяка жена може много лесно да намери секс, но мисля, че вие, мъжете, малко преувеличавате значението на този факт. Както знаем, жената няма нужда от това - случаен секс веднъж в месеца - нито извлича такова удоволствие като мъжа, така че това не топли голяма част от жените, те в болшинството си имат нужда се свържат емоционално с партньора, за да им бъде хубаво по време на секса. Иначе става просто един час аеробика, а кой има нужда от това, след като може да отидеш на фитнес и дори не се налага да си бръснеш краката затам...

Не виждаш ли противоречието, хем жената иска мъжа да лидер Алфа да има самочувствие хем не може да го уважава и не разчита на него.

Така е, но уважението не се полага по право, а се заслужава... Един мъж, за да го уважаваш, трябва да може неща, да прави неща, да те учи на някакви неща...а не ти да го водиш, ти да му показваш, ти да си силната и да се справяш с всичко...ходи после го уважавай...
Същото е и с разчитането на някого - жените, дори силните и независимите, се оставят да бъдат водени от мъж, който може да ги води, не от някой, който не може или не иска, защото така му е по-лесно...

През последната година се запознах с доста жени и независимо от това колко изкарват тенденцията е една искат да запазят независимостта си, но да разнообразяват ежедневието с малко секс и емоции. Е за един мъж това е още по-лесно изобилие от секс без ангажименти, вярно трябва си изпереш дрехите сам ама има перална, да си почистиш къщата също не изисква кой знае какви усилия, а в готвенето сме по добри от жените понеже обичаме храната и не го правим като задължение.  

Партньорството не е (само) да си перем дрехите и да се редуваме кой да изхвърля боклука...то е в отношението и интимността - иначе не сме партньори, а съквартиранти...

Не става въпрос за зависимост, а за доверие. С годините всеки е преживял някакви връзки бил е наранен по един или друг начин от партньор или от живота. Когато си на 20 живота изглежда розов любовта е прекрасна и гледаш на партньора с розовите очила, като минеш 30 си сменил няколко партньора и си разбрал, че да разчиташ на себе си е по-лесно и няма опасност да бъдеш наранен отново.
Ето и резултата започваш връзка с нов човек и в началото тя е Неангажираща започваш да го опознаваш, но не го допускаш прекалено в живота си защото те е страх да не бъдеш наранена отново, минават месеци виждате се от време на време секса е прекрасен, но той усеща, че го държиш на разстояние (не си го представила на приятелите и на родителите, не си го запознала с децата си) и решава, че го искаш само секс той не е приоритет в живота ти, а само едно развлечение за свободното време. Е той също има свободно време и си го прекарва както му харесва излиза в социалния си кръг вижда се с други хора и понеже не възприема връзката като сериозна не се и старае да бъде моногамен. Ти разбираш и започваш да ревнуваш още едно доказателство, че на мъжете не може да се има доверие и какво правиш прекратяваш отношенията. Така става и със следващия.

Така е...но звучи сякаш зависи от жената първоначално да станат двама души близки и да си имат доверие. Виж отношението към жената във форума, да не се повтарям, по-горе цитирах какво е. Е, при това положение коя жена ще те запознае с близките си, ако твоето отношение субкомуникира "не съм оттук и съм за малко, само нещо да не ми изнася и те некст-вам, жени бол". Казваш "той усеща, че го държиш на разстояние", може би това е твоят опит и усещане, но е напълно реално да се случи и в обратния вариант - жената да усеща, че мястото й в живота не мъжа е някъде в периферията и може много бързо да се оваканти. Какво значи "решава, че го искаш само за секс" - демек, решението е нейно и той нищо не може да направи срещу този факт? Ами, като я харесва, да направи нещо и да заеме по-важно място в живота й, да й покаже, че няма да я нарани и че може да му се има доверие. Но не, вместо това той отново избира по-лесния вариант. И така всички избираме по-лесното и никой за нищо не се бори, дори да го харесва. Но ни е станало навик да не се борим за никого и никой не се бори за нас. Общо взето един порочен кръг, в който всеки си прави напук...

За да ме разбереш правилно относно приоритетите ще го илюстрирам:
Всеки от нас има собствен живот като един ден от него е 24ч в които отделя 8ч за сън 8ч за работа и 8ч за всичко останало като допълнителни ангажименти, деца, партньор, хоби, развлечения. Когато си изморен след 8ч работен ден ти се иска да се прибереш да вземеш един душ и да се гмурнеш в кревата с първата попаднала книга. И това и ще направиш ако партньора не е приоритет за теб, мислиш си ще се видим в събота а в неделя имам да пера. Вместо да излезете да хапнете и да прекарате малко време заедно. Намираш оправдание за да не си мръднеш задника от леглото.

Когато партньора е приоритет за теб, ще си вземеш един душ ще си сложиш един комплект чисти дрешки в чантата и ще си вземеш задника в шепи за да си с него. На другия ден ще отидеш на работа направо от тях.  Намигване Ще ти се случи да закъсаш с колата ще му звъннеш, а той ще остави работата или каквото прави в момента и ще дойде да ти помогне. Това разбирам аз под приоритет.

Така е, въпрос на приоритети и житейски избор е.
И отново - любовта е това, което те кара да спиш по-малко, да пътуваш до работа по-дълго и пак да имаш енергия за всичко и да го вършиш с лекота и усмивка, защото обичаш и си обичан и това е най-прекрасното чувство. Любовта е това, което ти дава желание да му готвиш, да го радваш, да го правиш щастлив, да искаш деца от него и тн.. Любовта е това, което те кара да искаш ти да боледуваш на негово място, да ти е по-трудно на теб, за да му е по-леко на него и в същото време да не усещаш това като трудност, защото го правиш с желание. Бяха питали малки дечица какво е любов и едно беше казало "Любов е като мама дава на тати най-хубавото парче пиле" Еми, всъщност да, това е любов - да не си егоист и да искаш за партньора си най-доброто и да се стараеш да е щастлив, защото ти е приятно да го виждаш щастлив.. а не да си мислиш само за себе си ти колко пиле ще имаш или колко часа ще спиш или пък каква облага ще извлечеш от това... Но трябва да е двустранно даване и получаване, иначе е използване, ако само единият дава, а другият не го оценява.

Отплеснах се, мисълта ми е, че не може да си наложиш изкуствено нещо - работа, партньор, спорт, деца, хоби - да ти е приоритет... Всичко, към което подхождаш с любов и в което влагаш сърцето си, се получава...така е и с връзките - ако не го харесваш този човек и не ти трепва сърцето като го видиш, ако не те интересува гладен ли е, жаден ли е, топло ли му е, студено ли му е, болен ли е, значи не го обичаш и няма как да ти е приоритет...
Ако не започва да ти липсва в минутата, в която сте се разделили и не мислиш кога ще го видиш пак и пак ще го гушкаш, ако вечер не спиш с тениските му, за да ти мирише на него, значи няма как да ти е приоритет и да тичаш към тях с чанта с чисти дрехи или с торба с покупки, за да му сготвиш вечеря... За мен лично такива "връзки" нямат смисъл, по-добре наистина да е ясно "всичко е само секс" и никой нищо да не очаква...

Латекс не обичам, много запарва... Усмивчица Предпочитам кожа, дантела, лак...
Активен

Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #32 -: Септември 05, 2014, 22:56 »

Цитат
Една вечер вече бях заспала, бившият ми приятел се е върнал от работа през нощта, събуди ме и ми каза "Ти ме обичаш", попитах го защо, а той каза, че като е легнал до мен, съм го завила, докато спя. Любовта е това, което те кара да завиваш другия насън.

Голата любов не стига и факта, че говориш за него в минало време е красноречив пример. Родителите ти са от друго поколение и моите са заедно 45 години това нищо не доказва. Проблема не е да обичаш някого това е лесно любовта е само хипноза с малко повече усилие можеш и да си го внушиш.
Проблема е да му имаш безрезервно доверие и да получиш същото от партньора си.

Цитат
Да, всяка жена може много лесно да намери секс, но мисля, че вие, мъжете, малко преувеличавате значението на този факт. Както знаем, жената няма нужда от това - случаен секс веднъж в месеца - нито извлича такова удоволствие като мъжа, така че това не топли голяма част от жените, те в болшинството си имат нужда се свържат емоционално с партньора, за да им бъде хубаво по време на секса. Иначе става просто един час аеробика, а кой има нужда от това, след като може да отидеш на фитнес и дори не се налага да си бръснеш краката затам...

Фитнеса не може да замести секса, а емоционална връзка можеш да имаш и при не-ексклузивни отношения. Не казах, че жените се интересуват от секс за една вечер, макар това също да е често срещано явление напоследък.

Цитат
Така е...но звучи сякаш зависи от жената първоначално да станат двама души близки и да си имат доверие. Виж отношението към жената във форума, да не се повтарям, по-горе цитирах какво е. Е, при това положение коя жена ще те запознае с близките си, ако твоето отношение субкомуникира "не съм оттук и съм за малко, само нещо да не ми изнася и те некст-вам, жени бол". Казваш "той усеща, че го държиш на разстояние", може би това е твоят опит и усещане, но е напълно реално да се случи и в обратния вариант - жената да усеща, че мястото й в живота не мъжа е някъде в периферията и може много бързо да се оваканти. Какво значи "решава, че го искаш само за секс" - демек, решението е нейно и той нищо не може да направи срещу този факт? Ами, като я харесва, да направи нещо и да заеме по-важно място в живота й, да й покаже, че няма да я нарани и че може да му се има доверие. Но не, вместо това той отново избира по-лесния вариант. И така всички избираме по-лесното и никой за нищо не се бори, дори да го харесва. Но ни е станало навик да не се борим за никого и никой не се бори за нас. Общо взето един порочен кръг, в който всеки си прави напук...

Зависи и от двамата като в моя случай аз не обичам да навлизам грубо в личното пространство на жената, не бързам и не се натрапвам може би е грешка и това, че не ревнувам, а суб-комуникацията за която говориш при мен е различна, на мен ми личи, че нямам проблем да намеря жена за довечера, но по никакъв начин не показвам, че жената с която имам връзка е заменима дори нещо повече отказвам оферти за секс. Въпреки това просто виждам недоверие, следене и прикрита ревност.
Да направи какво да вземе да се изтъпанчи на врата и без покана и да каже идвам да ме запознаеш с вашите ли?

Пак говориш за любов, а не осъзнаваш, че не е достатъчна. Приоритетите са това което ни пречи да запазим любовта, подхождаме с егоизъм и страх да не бъдем наранени отново.   

Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Септември 06, 2014, 10:21 »

Пак ти казвам, доверието е нещо, което се заслужава... Не се получава просто така, наготово, а и както ти казваш, с времето хората стават по-подозрителни, защото не искат да се опарят отново. Което аз малко не го разбирам, защото първо, че имаме едн живот, второ, че всеки човек е различен и не бива да наказваме нови хора заради минали хора и грешки.
Но доверието е нещо, което трябва да си глупав да дадеш на човек, който очевидно не го заслужава и под 'не го заслужава' имам предвид да се отнася по несериозен начин, да не ти звъни, когато е казал, да те пренебрегва и да виждаш, че не може да се разчита на него, че е егоист и мисли само за себе си...

Говоря в минало време за моя приятел, но проблемът не е бил на любов или доверие, а на външни фактори и независещи от нас обстоятелства.

И защо според теб жените са готови да жертват връзката и отговорностите, които вървят с нея, в името на независимостта си?

Зависи и от двамата като в моя случай аз не обичам да навлизам грубо в личното пространство на жената, не бързам и не се натрапвам може би е грешка и това, че не ревнувам, а суб-комуникацията за която говориш при мен е различна, на мен ми личи, че нямам проблем да намеря жена за довечера, но по никакъв начин не показвам, че жената с която имам връзка е заменима дори нещо повече отказвам оферти за секс. Въпреки това просто виждам недоверие, следене и прикрита ревност.
Да направи какво да вземе да се изтъпанчи на врата и без покана и да каже идвам да ме запознаеш с вашите ли?

Хайде, хайде, има какво да се направи винаги, за да покажеш на един човек, че отношението ти към него е сериозно... Особено от мъж към жена, при положение, че жената е тази, която естествено следва, а мъжът е този, който задава параметрите на отношенията...
Най-малкото можеш да поговориш с нея, да видиш тя какво мисли, дори, ако това е толкова важно за теб, може да й намекнеш или кажеш открито, че би искал да се запознаеш с техните - макар това за мен да се прави на един по-късен етап - или там, каквото друго искаш...така и ти ще й покажеш, че си сериозен, в крайна сметка кой мъж, който не е сериозен, ще поиска да се запознава с родителите й?
Проблемът е, че в днешно време хората прекалено много оставят всичко на догадките, а не комуникират помежду си, не си поставят нещата ребром.. Аз съм била изумена, когато след месеци някой дойде и ми каже колко много е държал на мен...за мен неговото отношение и поведение тогава са значели, че не ме харесва...но се оказва, че не е така, а поради една или друга причина не е събрал кураж, не е бил сигурен в себе си, а може би и в мен... Ние, жените, винаги очакваме мъжете да са сигурни, да идват и да правят точните неща, мислим си, че сме дали перфектно ясни знаци и ако мъжът не идва, значи е безразличен към тези наши знаци...мисля, че прекалено много очакваме от тях и че и те са хора, точно като нас, с техните несигурности и въпроси, които обаче трябва да бъдат зададени, за да има възможност жената да отговори положително..

P.S. В предишното си мнение казваш, че ако жената има работа, деца, приятели, хобита, то партньорът не й е приоритет и се сеща за него само като й се прави секс, но в предишни теми сме коментирали, че не е добре и да й остава много свободно време, защото почва да се занимава с глупости, мисля даже, че беше дал пример с бившата ти жена... Така че аз смятам, че всеки човек, мъж или жена, въпреки че партньорът му му е най-важен, трябва да си има своите задължения и занимания и да не му става скучно, защото всеки почва да се чуди какво да измисли, за да се разнообразява..
Активен

Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Септември 06, 2014, 13:51 »

Цитат
Говоря в минало време за моя приятел, но проблемът не е бил на любов или доверие, а на външни фактори и независещи от нас обстоятелства.
И защо според теб жените са готови да жертват връзката и отговорностите, които вървят с нея, в името на независимостта си?

Външните фактори са оправдание, дори да предизвикат временна раздяла ако има Любов за която говориш винаги има решение. Но ако не сте приоритет един за друг просто се разделяте. А жените са просто несигурни и ако не са притиснати от по нахален мъж обикновено избират по лесното решение.

Цитат
Проблемът е, че в днешно време хората прекалено много оставят всичко на догадките, а не комуникират помежду си, не си поставят нещата ребром.. Аз съм била изумена, когато след месеци някой дойде и ми каже колко много е държал на мен...за мен неговото отношение и поведение тогава са значели, че не ме харесва...но се оказва, че не е така, а поради една или друга причина не е събрал кураж, не е бил сигурен в себе си, а може би и в мен... Ние, жените, винаги очакваме мъжете да са сигурни, да идват и да правят точните неща, мислим си, че сме дали перфектно ясни знаци и ако мъжът не идва, значи е безразличен към тези наши знаци...мисля, че прекалено много очакваме от тях и че и те са хора, точно като нас, с техните несигурности и въпроси, които обаче трябва да бъдат зададени, за да има възможност жената да отговори положително..

Не знам този за когото говориш колко смелост има, но лично аз нямам никакви задръжки да кажа на жена право в очите, че я искам за нещо повече от секс и след като съм го казал два пъти в прав текст и всеки път получавам отговор не мога да поддържам такава връзка и си казвам ок значи е просто секс. Минава време виждаме се от дъжд на вятър когато е свободна и хоп първи намек "презервативите ти са намалели от последния път".
Две седмици по-късно в леглото я попитах дали и харесва и хоп неочакван отговор не съм тук заради секса. Ок все пак не ми е безразлична поговорихме си пак по въпроса, че и двамата имаме чувства ок, разкарах набързо останалите жени, взех си отпуска по същото време когато и тя е отпуска всичко много хубаво. Обаче признаците на несигурност останаха, каза че трябвало да закара децата при техните за 1месец предложих и да ги закарам не какво ще им кажа за теб. Редовно оставяше маркировка на територията я с някой белег от ухапване я забравени бикини и т.н. Няма да разказвам повече, но предполагам, че ти се е изяснила картинката на ревност и несигурност.

Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Септември 07, 2014, 14:04 »

Такива неосъзнати хора, които хем ги сърби, хем ги боли, винаги ще има и то и от двата пола.. Те са по-скоро за другата ми тема - не ги привлича коректното отношение, трябва да се отнасяш несериозно и да ги държиш в несигурност и то не само в началото, докато се сваляте, ами и после... Аз лично нямам никакви нерви за подобни игрички и нямам желание да ги превъзпитавам чрез номера и несериозност...да се оправят, те разбират какво са загубили после, когато е твърде късно...като онзи на приятелката ми с китарата по скайп...
Или може би, като ти каже "какво ще им кажа за теб?", ти прави някакви глупави тестове, за да види как ще реагираш и колко мислиш да останеш... И твоето е малко странно да искаш да й караш децата при техните, при положение, че още не се познавате... Но ти знаеш каква е била цялата ситуация и разбирам усещанията ти...
Ти искаш ли още деца? Ако искаш, защо не сваляш жени, които не са били женени и с деца? Предполагам те няма да имат такъв проблем с независимостта и нежеланието да се обвържат...
Активен

Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Септември 07, 2014, 15:04 »

Не, че искам деца, но нямам нищо против ако жената иска да имаме.
Надявам се да не ти прозвучи обидно, но практиката ми показва, че жените над 30 без деца нещо не им е наред или с главата или въобще не ме привличат, може и да има изключения но все още не съм срещнал. А 20 годишните как да ти кажа има солидна разлика в интересите не, че не се заигравам и с тях, но по-трудно намирам общи интереси.

Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Септември 07, 2014, 18:03 »

Защо да ми прозвучи обидно? Аз съм под 30. Моите наблюдения са, че на жените без деца над 30 или нещо не им е наред, или децата не са им приоритет (още), което не значи, че партньора не им е приоритет, ако имат такъв. А и както практиката ти показва, на тези с деца пак може нещо да не им е наред в главата...
Активен

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Септември 08, 2014, 16:35 »

Темата е изчистена от спама, по желание на автора й.

Не мога да разбера с много мрънкачи ли се напълни форума или просто всички си правят по 3 акаунта и затова изглеждат толкова многобройни...
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: