Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 28, 2020, 09:48:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Дължа успеха си на това: никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира обучения през месец март 2020г.
Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Едно ново начало.  (Прочетена 32497 пъти)
StAyN
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 95

Профил
« Отговор #15 -: Март 14, 2015, 10:45:17 »

Много social pressure има там, но ако си от друг град става. През слънчевите дни е значително по-добре.
Активен
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 194

Профил
« Отговор #16 -: Март 15, 2015, 00:20:10 »

Всичко е флирт. Всичко е игра. Пробвай се с момичето, което ти е направило впечатление, пък каквото стане! Намигване

Мдамм .. отново на майка София, отново плахо начало и отново играем.  Няма значение "бич шийлда", нито "реженето", нито нищо. Играта е за това да се играе.

Малко се надъхах, но няма как да е друго яче. Днес бях със супер висока енергия, не знам точно на какво се дължи, но може би на това, че щях да се видя с роднина, с който не се бях виждал от доста време .. Усмивчица

Сутринта пътувах от "селото си" към СОФИЯ. На 4 часа сън ми беше едно убито, но знаех, че трябва да попикапя, бях си го поставил за цел. Уви. Пропуснах няколко супер възможности .. като причина си помислих, че е недоспиването.
След обяд към 18 часа започна асъл днешната игра. Качвам се в автобуса и директно при една 7ца, която слушаше музика от телефона си (сет 1).
-Здравей, какво слушаш (аз)
-ами музика - тя
-хмм, дай и аз да послушам- аз
 След което ми даде да послушам и започнахме да си лафим , на колко е, какво прави, къде отива, как се казва .. бла , бла .. оказа се, че и тя отива на мол, но не в този, в който ходя аз, избъзиках я, че ще я отвлека, засмя се .. оказа се, че отива при приятеля си и т.н, времето не ни стигна за нещо по-особено Усмивчица
 След като слезнах от автобуса, гледам срещу мен 2 мацки 4-5чки и ги спирам с оупенер, който прочетох снощи:
"Момичета, виждали ли сте изгубения ми домашен любимец" - щяха да ме сгазят и не ме отразиха много, но след като настоях, погледнаха и едната се усмихна и изчезнаха като старите пари.
 Пак по същия начин с още 2 момичета, отново слаба и незаинтересована реакция и спрях с този оупънер.
 Влизам в мола и гледам една 7чка бърза. Изпреварвам я и  и викам:
-хаха няма смисъл да бързаш, аз съм вече тук.
-хехе, супер, точно се намерихме - тя
-амии къде си се разбързала така - аз
- отивам на работа- тя
 Почнах днес да ги "гадая" викам и , според мен ти работиш в мола, учиш задочно, бла бла бла ..
и все пак яко си бързаше пичето, не ме ебаваше много, но аз продължавам да вървя  с нея Смотан
 Викам и, хайде да те водя на кафе, работата няма да избяга, после тя ми каза "НЕ", и аз пак настоях, но тя летеше към втората си работа и я оставих.
 Вървя си напред и една пичка идва да ми подава хартийка с парфюм - почнах да я бъзикам, че ми е казала "маймунски аромат", а не "мъжки" , малко бъзици без да се интересувам каква е, викам и "до колко работиш" - тя "до 9" от там и викам, ай после да пием кафе и тя "Не", тогава утре, и тя "не" и си тръгнах, ама голям бич шийлд де .. А поисках и номера, но не го даде.
 ОТ там отидох при роднината си и той си поръча събуей и му викам, следвай ме. Отивам аз и направо сядам при една готина мацка (пак работничка в мола .. днеска само на такива попадам) и той се спече, понеже си е АФЦ .. и и седна на другата маса, аз съответно изръсих нещо на мацката и се обърнах към брачед ми, че да си полафим. Гледам го едвам развива хартийката на събуея и мацката и тя и намирам тема за разговор:
-еей.. какви са тия хартиики не може да се оправи човек ..
Тя съответно изръси нещо, но пак си нагъва, и е нормално един играч  и прекъсва вечерята и я сваля Смотан
ОТ там бях с почти гръб към нея, разперен, заемащ максимално пространство и с обърната към нея глава и и говорих - ти си студентка, ти си от южна бг, говориш правилно, ти работиш тук, показа ми баджа си, хаа разбрах и името ти и така де ..
 От там наяде се и се чупи без много много да го мисли ...
 На връщане минавам през един приятел стаята и бъзикам една негова колежка, която е 3ка-4ка и направо се пресна от кеф, че някой и обръща внимание, но бързо си тръгнах ..
 В края на вечерта в общи линии си поръчах дюнер от много красива дюнерджийка по следния начин:
"2 дюнера на промоция и една усмивка, моля"
При което тя се усмихна и каза, че усмивката не и е готина, защото имала нещо на устата, бля бля бля ..
усмихнах се, казах и , че все пак си е красива и и намигнах и си тръгнах, защото имаше опашка от сумати хора ..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Та днес извода е, че от 10 сета, 0 телефона, 0 кис-клоуза, 0-ф-клоуза и нищо .. предвид факта, че за 48 часа съм на 4 часа сън .. пак е нещо.
-------------------------------------------------------------------------------
Възникна ми един въпрос - Дали ако влезна с прекалено висока енергия не е проблем? Днес като чели за първи път почувствах толкова силна енергия .. ?
Дали прекалената самоувереност не ми изигра днес шега, и като цяло, защото стоях и се държах все едно съм господар на вселената. Не се мазнех, не показвах нужда и така.

------------------------------------------------------------------------------------------
Също, вярно, че съм начинаещ имам 10тина излизания, но не е ли време да получавам по-добри резултати? Смисъл от inner game съм доста по-добре, усещам се, в стила на обличане също, чувствам се доста, доста по-добре, все по-лесно отварям сет, няма го толквоа силното и непреодолимо по едното време напрежение при  заговарянето на момиче, много по-лесно започвам да мисля оупънъри на момента, но не знам ..
Кажете какво мислите. Усмивчица
Поздрави!
Активен
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1450

Let it be

Профил
« Отговор #17 -: Март 15, 2015, 12:25:22 »

Би ли уточнил каква точно ти е целта? Затруднявам се да я разбера. Искаш да заговориш максимален брой момичета, или да вземеш телефоните им, или да успееш да "боднеш" нещо?
Като четох последната история ми беше скучно, а за мацките в мола не знам. Очевидно, че като ти казва някоя, че бърза за работа, трябва да я оставиш на мира. Пожелай й "лека работа" и се махай. Ако й кажеш "работата няма да избяга", момичето ще развие още по-голям негативизъм към теб. Може да я чака шефа й и никак да не й е до теб в конкретния момент.

Както го описваш излиза, че си с траектория и бързина на свободен електрон. Ами пооглеждай се, поспирай се повече, избирай една идея по-внимателно, заглеждай се и в енергията на мацките, опитай се да направиш диалог. В ежедневието и дневната игра чисто статистически няма как повечето мацки да дойдат веднага с теб на кафе или да излезете още същия ден. Има, но една-две на 100. Дюнерджийките изобщо не виждам смисъл да ги заговаряш на работното им място. Не знам, почети малко за такт и емоционална интелигентност.

Според мен ти куца подбора и подхода. Това на фона на отегчени, тъпи п*тки, няма как да доведе до нещо.

Активен

Leaders grow leaders.
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Март 15, 2015, 18:27:14 »

Значи в момента целта ми е да се успокоя. Да премахна този "страх от запознанство", да премахна това заложено от социалното програмиране - "не можеш да заговаряш непознати момичета" ..  Това ми е основната цел.
 Значи до преди месец да речем. Не можеш да ме накараш да я заговоря .. прсото не можеш .. или с наведена глава с мънкане изтърся нещо, после се чудя, защо ме е отхвърлила и бля бля бля .. Всичко ..
 Ами не знам дали е правилно или не, но трудно преминавам през периода от АФЦ към ПУА, дори се чудя дали някога все пак ще стана, това се стремя.
 Целта ми е да го преодолея. И след като успея да го направя ще се фокусирам към:
 вземане на телефони --> излизане на среща --> ако момичето не ме кефи просто ф-клоуз, ако ме кефи и сметна, че си струва --> сериозна връзка.
 И така Усмивчица Не знам дали играчите сте забравили, но е супер трудно да излезеш от социалното програмиране изведнъж и да станеш най-големия .. и да почнеш да правиш ф-клоуз постоянно, поне така мисля.
 Относно подбора ми, той е на принципа - момичето ми харесва, отивам и я заговарям, не ми харесва не я заговарям. И на принципа - и най-лошия подход към момичето е по-добър от никаквия.
 Благодаря ти за съветите, ще ги последвам.
 Поздрави!

///Относно днешната игра, тя беше отново фокусирана към премахването на "страха от запознанство", опити за направата на нещо различно и директност, която не доведе до нищо.
 Сет 1 - на метростанцията и сядам до една мацка, която слушаше музика, пробвах вчерашния подход за "споделеното слушане на музика", не клъвна, започна да говори колко цени музиката и не иска да я сподели с никого, полафихме си за това дали са точни метрата, какво учи, за пръстена и (леко кино) и на коя ръка го носи, около 7 минути (защото тогава дойде влака) полафихме и си тръгна.
 Сет 2 - в метрото седи момичето и "без да искам " при тръгването на влака се бутнах в нея, извиних и се, тя "няма нищо", от там я бъзнах какво чете, не клъвна и я оставих ..
 Сет 3 - вървя нагоре по "Графа" и мацка с адски красивото дупе .. хмм .. почудих се и я настигам, докосвам я по рамото и директно - "виж, много ми хареса в гръб и реших, че искам да ти го кажа", много и стана готино, полафихме си 3-4 минути и отново "бързам" ..
 Сет 4 - нещо различно реших да направя. Седнах на една пейка и покрай мен минава двоен сет. "Здравейте момичета, елате за малко и  пръст ги подканвам в стил "ела че ми требваш" - дойдоха, и аз " ами просто искам да се запознаем", запознахме се и "ама ние бързаме, че сме гладни" - еее, от много храна се дебелее, почакайте с мен малко, и те "ааа не не, бързаме, приятно ни беше" и духнаха ..
 Сет 5 - едно момиче тича срещу мен (към приятеля си, после разбрах, за малко фал да стане) и я спирам: "здравей, гледам някакви луди крещят, да не би да е затворен пътя?" (имаше някакъв митинг, не знам за какво става въпрос) - не и отлетя ..
 Сет 6 - една мацка седи на пейката и отново я питам за митинга "здравей, ти да не си част от митинга? (Не) ..
А знаеш ли дали е затворен пътя - Не е затворен и това беше.
 Сет 7 - една мадама ми подава листче с някаква оферта, поглеждам я и с усмивка - "хмм .. не виждам телефонният ти номер написан на него", тя " ами защото го няма", връщам и го -" ами напиши го де", и тя "ами нее, не мога, на работа съм" и си тръгнах.
 Сет 8 - на връщане в градския сядам и си лафя и момичето, до което седнах ме изпревари и ме удари леко по лакътя с ръка, '"извинявай, викам нма нищо, то е супер тясно", от там се залавихме 5-6 минути, но се оказа прекалено малка и нищо не направих.
 Сет 9 - полафих си  с нея като слязох от автобуса за 2-3 минути .. , но "бързам!" и си отмина ..
 Днес отидох на разходка в Южния парк и мол "Парадайз" с цел разходка. Целта ми беше отново същата - да преборя социалното програмиране ..
 За сега резултатите са незадоволителни, предвид факта, че все "бързат" и "нямат време", може би подхода ми куца, но ще опитвам и ще прилагам нови неща докато успея. В крайна сметка никой не се е научил за ден и за два .. не е лесно 20 години да си бил АФЦ и изведнъж да овладееш играта, ако беше нямаше да има толкова самотни мъже .. Усмивчица
 Радвам се, че се намира някой да ми отговаря и да ми дава съвети. Благодаря ви!
Активен
fancooler
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 141

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Профил
« Отговор #19 -: Март 15, 2015, 22:27:49 »

Представи си следната ситуация - вървиш си пo улицата и изведнъж те спира една гoтина мацка. Първoначалната ти реакция е пoлoжителна, усмихваш се, дoкатo си мислиш "я каквo става тука?". После разбираш, че тя прoстo се опитва да ти прoдаде някаква ютия. Та ти дoри не знаеш как се пoлзва тoва чудo, камo ли пари да дадеш за негo! Че и напълнo непoзната! Кoй знае каквo менте се oпитва да ти прoбута тая. Казваш й, че бързаш и отпрашваш...

Играта ти протича по същия сценарий!!!

Понякoга успяваш да калибрираш правилно ситуацията и мацката първоначално се кефи. Обаче очакванията ти са големи, целево ориентиран си и търиш валидация на всяка цена. В очите на мацката всичкo тoва те представя в нийди светлина. Заради тази припряност и голямото ти желание за бързи и видими резултати момичето придoбива голяма стойност за теб! Тя е наградата, а трябва да си ти!

Ще си помогнеш много ако погледнеш на уличната игра по следния начин. Общуването с красиво непознато момиче е уникално преживяване, в което има гoляма тръпка и предизвикателство. В хода на свалката ти се забавляваш на макс - имаш пълната свобода да говориш, дoкoсваш и правиш каквото си искаш! Спонтанен и искрен си и така въвличаш девойката в твоя свят! Ти не изпитваш нужда oт нейнoтo oдoбрение, а напрoтив - излъчваш спокoйствие и уверенoст, защoтo знаеш как да пoстигаш целите си!
Активен

Странно нещо е животът - ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш...
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Март 16, 2015, 19:51:18 »

Здравейте, днес се опитах да си взема бележка от вашите съвети, но като че ли нищо не се получи.
 Като цяло бях с ниска енергия и не направих кой знае какво.
 По фейсбук свалях една мадама, с която трябваше да се видим вчера, но и излезе нещо  и отмени срещата, при което ми писа днес да се видим "за малко" на работата и, съответно и отказах ..
 На една пейка в мола седнах до едно момиче и започнах така - "Знаеш ли какво се нарича "уплаха", тя- ами не, "ами викам аз- това е когато влезеш в готин магазин, харесаш си риза, изпробваш я, стои ти супер и като решиш да си я купиш виждаш, че струва 200лв и се отказаваш .. ето тогава получаваш "уплаха" (ударението е на У). - тя съответно направи една усмивка никаквата и така. Казах нещо друго там и ми каза, че е отегчена и няма търпение да се прибира, и че чака приятелката си да излезе от магазина и да се прибира при което разбрах, че няма да стане работата, но продължих разговора - "аа ти не обичаш ли да пазаруваш?", и тя изтърси, че не, влизала и си взимала каквото си поиска и излизала ..
Съответно излезе приятелката и, разбъзиках я и нея, но се ометоха и 2те, .. отново нищо не направих  Тъжен ..
 Излязох си от мола и вървя и пред мен една сладуранка  .. направих се на луд, че се спъвам и леко я барнах по рамото, викам, извинявай, не беше нарочно, нали не те ударих. Завързахме един скромен разговор, но тя летеше като кон и просто не се узорих да я догонвам ..
 Накрая имах в телефона 8 "запикапени" мацки и почнах да им трия номерата, защото така и така няма да им звънна, защото съм си пропилял шансовете и попадам на един сет, от Дъ Мол, който взех преди месец. Тогава тя ми каза, да не и се обаждам, но като и се обадих беше приятно изненадана, зарадване и за утре се разбрахме да излезем .. Усмивчица
 Сега ще трябва да "продължавам играта" в някое кафенце. В общи линии знам правилата, но ще видим.

///Виждайки, че нещо не ми върви работата, очевидно проблема е в мен, се записах за workshop, да ви се похваля. Там вече ще ставам машина за свалки, дай боже Усмивчица
Поздрави!
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 941

Профил WWW
« Отговор #21 -: Март 17, 2015, 08:17:43 »

Здравей Емо,
   Както вече ти казах, наистина се възхищавам на ентусиазма ти. Проблемът в играта ти дотук е че си прекалено "хвърчащ", няма стабилност в сетовете ти. Отстрани на момичетата най-вероятно им изглеждаш като някой, който просто няма какво да прави и е тръгнал да си губи времето и да се лигави. Трябва ти център, цел, структура на играта.
   Играл ли си някога шах? Ето, виж тази шахматна дъска:

Кой мислиш, че е в по-добра позиция? Черните фигури са разхвърляни без никаква подкрепа една от друга, без подготовка за постигане на някаква цел. Играчът с черните фигури няма никакъв шанс.
   Виж сега позицията на играча с белите фигури. Царят е добре защитен, пешките и останалите фигури взаимно се пазят. Той е подготвен за атака напред и нищо не може да го спре. Ето това ти липсва на теб. Защото в една игра не е важно колко пъти ще кажеш "шах" /в пикапа това се превежда като не е важно колко пъти ще получиш валидация и усмивки/, а е важно да развиеш играта си така, че всичко да подкрепя крайната цел - да създадеш едно неописуемо изживяване и да правиш секс с момичето.
   През трите ти дни обучение, ще наблегнем точно на тези въпроси.  Усмивчица
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Март 17, 2015, 21:19:08 »

Благодаря ти, Илиян! Усмивчица
Взимам си бележки и продължавам. Днес беше доста успешен ден, смея да твърдя. Уговорих се с един пич да играем уинг.
Докато го чаках отворих 2-ен сет и много яко ми се получи. Лафихме си, правихме струвахме, не помня вече, просто около 15 минути бях в центъра и ми се кефеха, накрая като дойде време да си хващат рейса, им викам да си дадат номера и 2-те ми го дадоха :О .. супер!
От там се опитах да спра една след друга 2 мадами, които ме подминаха като малка гара, но нищо, и такива моменти ще да има ..
Застанах до спирката на 94 и заговорих една яка мадама, 8чка и много добре си полафихме, а у и накрая и взех телефона Усмивчица ..
От там се срещнах с "крилото" си и направихме по 5-6 неуспешни апроуча, слабо сетовете като цяло и се прибрахме. Но това не е края за днес Смотан отивам за night game! За първи път ще видя, дали ще направя нещо там Усмивчица
В заключение - 3 телефона за днес, направо съм доволен. Мацката от вчера ме флейкна и не дойде, което не ме разтревожи по никакъв начин, да ви кажа .. Усмивчица
Та, момчета, благодаря ви много на всички. Мисля да спирам да качвам рапорти и да се заемам или по-скоро да продължавам да пикапя. Имам много още за учене и така :p
В събота и неделя и другата събота евентуално се надявам да си кача много, много нивото  .. Усмивчица
И така в Заключение - "Благодаря на всеки, който се опита да ми вкара акъл в главата, послушал съм го, видял съм резултата, преценил съм дали ми върши конкретно на мен работа или не и продължавам напред (по Кубратпулевски Смотан).
Поздрави на всички!

////Ако темите се трият или заключват или нещо подобно, нямам нищо против да и "теглите чертата". Усмивчица
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 782

Профил
« Отговор #23 -: Март 17, 2015, 22:55:33 »

Позитивен си, отворен си за нови неща, нямаш предварително изградени и закостенели убеждения, които да те спират. Това е добре. Това е начина на мислене, който ти върши работа. Гледам, че не се отказваш лесно и успя да издрапаш през първите трудности без да свалиш гарда. Удивителен напредък за начинаещ. Вече започваш да усещаш какво е играта.
 Но не се възгордявай. Тепърва ти предстой да изкараш хищника в себе си. Да структурираш правилно играта си, да направиш подхода си по-агресивен и сексуален. Да изградиш устойчив център и да не се влияеш емоционално от неуспехи, валидация и обстоятелства.
 Мисля, че имаш всички предпоставки да станеш успешен в пикъп-а ако продължиш да се занимаваш така всеотдайно. На уъркшопа слушай внимателно какво ти казва Илиян и опитай да вложиш 100% от себе си. Успех!

Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Make it till you make it! ;)

Профил
« Отговор #24 -: Март 18, 2015, 07:08:31 »

Илияне, аналогията ти с шаха е интересна и по принцип има доста логика, но примера ти не е много точен! Смело и категорично заявяваш, че белите са подготвени за атака и нищо не може да ги спре... ама я пак си помисли! То е ясно, че дадената позиция е аматьорска, но ей ви една бърза писта за анализ. Естествено приемаме, че черните са на ход. Та първо, зависи от нивото на играчите (при явно по-силен играч черните си бият без проблем в тая позиция). Второ, дори и при равни по сила играчи, въпреки черния хаос, ти подценяваш контра шансовете на черните по двата фланга, на единия имат напреднала проходна пешка, а на другия открита колона за атака на царя (с подкрепата на дамата и топа, това хич не е малко и шансовете на черните за реми или дори победа,  хопределено не са равни на нула! Трето, ако има и времеви контроли (блиц или пък просто белия е в цайтнот, всичката му структура изгаря кат бенгалски огън).  Намигване

Та за кво се намесих тука. Ами просто защото Илиян и много други пикап гурута дават все много категорични мнения за свалките... както нашият категорично се изказа за тази шахматна позиция. Накратко, пичове играта било на шах или пикап не е проста като черно и бяло, има си куп нюанси. От Илиян и гурутата може много да се научи, но винаги си имайте едно на ум. Сега от пикап проджект, да не рипните като ужилени! Това винаги го казвам на хората, да мислят критично и с главите си, независимо пред какви авторитети и в каква област от живота.

П.С. Пич, иначе сигурно ще ти е от полза да отидеш на обучението, винаги е добре да видиш и да се учиш от по-напреднали
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 209

Make it till you make it! ;)

Профил
« Отговор #25 -: Март 20, 2015, 00:24:58 »

Илиянски, ама ти защо така умно мълчиш?... Усмивчица

Давай, обясни ни как белите фигури в тая позиция нищо не може да ги спре! И после забий уверено гвоздея на аналогията, как един структуриран пикапер е неустоим на улицата.

Между другото днес се позабавлявах с приятели шахматисти над позицията ти. Тя е също толкова интересна и многопластова, колкото и цялата пикап общност. От гледна точка на истински играчи на шахмат, смелия ти и уверен анализ звучи наивно. Също както и редица от твърденията на пикап гурута през призмата на психолози, социолози и дори натурални свалячи.

Та за шахматната ти изцепка, сори братле, но положението при един малко по-задълбочен анализ е следното. Дори при равни по сила играчи, не стига че белите не са сигурни победители, както категорично твърдиш, ами и трябва да се борят за реми! Защото шансовете на белите и черните в твоя пример са на практика равни... с тънкия момент, че белите трябва по-скоро да се борят за равенството, докато черните се борят за победата. Да кажем накратко, че позицията е приблизително равна с минимален превес за черните. Надявам се че разбираш достатъчно шаха за да разбереш какво ти казвам...

Също така се надявам ти и другите от пикап общността да сте достатъчно умни за да ви е ясно, че не става въпрос за шаха! Същественото е че в пикапа, много често и гурута и играчи имат категорични и фалшиво уверени позиции за неща които не са им много ясни. В играта на свалката има много повече фактори от играта на шах. И да, шаха е яко сложна игра, но живота и свалките са безкрайно по-сложни! Та не е зле и пикап майстори и ученици да го отчитат и да говорят с по-малка категоричност...

Сега, да не си помислите, че критикувам Илиян и Пикап проджект. Не, просто примера на Илиян ме подтикна към нещо което съм си го мислил отдавна. А то е да напиша една тема, в която да дам малко по-обща картина за многобройните фактори в свалките и любовта. Ще я озаглавя:

"За черните дупки в пикапа или БиоПсихоСоциалното програмиране"

Трябва да я напиша тая вечер или най-късно тази седмица.

Иначе поздравявам Илиян и сие за всичко което са изградили с този сайт и обученията си! Тайлър и сие според мен не са по-добри!

В пикапа, като цяло има хем интересни истини, хем доста плява. Та се надявам с обмяна на гледни точки, просто вие и последователите ви да сте по-добре информирани и с по-цялостен поглед върху динамиките мъж-жена.

Примерно, аз макар и професионален психолог, определено научих доста интересни неща от пикапа за които нито аз нито други колеги са се замисляли.

Та всеки може да научи нещо от всеки, стига да има глава да отсява и преценява.

Хайде наздраве Усмивчица
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #26 -: Март 20, 2015, 07:03:50 »

Ти получи оргазъм с възможността да критикуваш шахматната дъска.  Усмивчица
   Говоря за структурирана игра, не за това кой ще победи. Черните играят на принципа "ако може нещо да клъвна". Царят е напълно гол, пешката е напред сама и може да се смята за отписана, топът не подкрепя царицата и пешката /както твърдиш/. Белите имат възможност за атака с два топа, два коня и офицер срещу един незащитен цар. Е, кой е по-добре структуриран според теб? Така са в момента нещата, а какво ще стане в бъдеще - никой не знае.
   Както и да е, идеите ми бяха съвсем други, не да се критикува шахматната позиция.
Активен

Jordan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #27 -: Март 21, 2015, 21:07:52 »

Хаха, ти и по мъжките оргазми си бил спец! Усмивчица Ок, ама що така ми секна оргазма... и ми спря достъпа до форума? Що поне отказа на достъп не го обявихте открито мъжкарски... ами действате скрито мишкарски?

Няма страшно, не се чудете какъв повод да си измислите за да ме баннете. Ясно е, че не съм в калъпа на вашите партийно-църковни догми. А да се опитвам да вкарам идеи за размисъл в полу-чугунени и полу-алфа глави си е цяла глупост от моя страна. Та най-лесно мога да ви кажа сбогом. И все пак преди това ето някои важни точки.

Твоята позиция в тая тема е прекрасно обобщение на целия пикап! Първо даваш една полу-истина и категорично я представяш, като абсолютна истина. Второ, някой ти посочва, че обективно не си прав и те подтиква да се замислиш върху позицията си. Трето, ти не само не се замисляш и си въртиш старата плоча на стар глас, ами и не предприемаш нищо конструктивно.

Значи пичове, пак подчертавам, не става въпрос за шахматната позиция сама по себе си! Не става въпрос и за Илиян сам по себе си. Той е просто като един събирателен образ на пикап гурутата. Та същността тук е, че Илиян плямпа с голямо убеждение полу-истини за дадена област, в случая шаха... и тези които не разбират играта шах му вярват безусловно! Докато всеки среден и нагоре шахматист вижда че тоз дето се прави на голям спец е просто един надут многознайко с елементарни познания по въпроса. По подобен начин стоят нещата и в пикапа. Спеца пикап гуру пак дрънка като последна инстанция и пак тълпата от "играчи" му вярва безрезервно, а малцина могат да видят полу-истините и откровените глупости.

Има само една мааалка разлика между шаха и пикапа. В шаха това че си полу-невеж и надут пуяк се доказва много по-лесно! Намигване

Това, че Илиян е полу-умен играч на шах се доказва наистина лесно. Момчета, ако знаете да играете поне на едно средно любителско ниво, да кажем ЕЛО 1400+, просто му вижте коментарите... и си анализирайте или изиграйте партията от тази позиция. Ако не сте на добро ниво, тогава питайте някой приятел шахматист, но истински шахматист, не самозван като някой тука!  Хубаво е да е играч с ЕЛО около 2000 (това не е кой знае каква сила, за справка един кандидат майстор е от порядъка на 2200, а майстор 2300, да не говорим че гросмайсторите са с по 2700 - 2800 ЕЛО).  Та един приличен играч на ниво около 2000 ще ви покаже, че шансовете на черните съвсем не са равни на нула, както твърди тукашния пишман играч.

Сега това, че Илиян е сравнително слаб играч на шах въобще не е проблем. Истинския проблем е първо, че той иска категорично да се представи за играч разбирач. Второ, не си дава сметка, че има хора които наистина разбират играта шах. Трето, най-големия проблем, той не осъзнава, че след като говори високопарно и категорично в област която не разбира, той всъщност подлага на съмнение и знанията си в основната си област т.е. пикапа!...

Та това е пичове, не бъдете като слепци които да следват еднооките си гурута! Да кажем, че докато прогледнете в пикапа и любовта или която и да е област от живота, съветите на еднооките може да са ви от полза... но винаги имайте едно на ум, че с едно око се вижда ограничено и не в дълбочина...
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #28 -: Март 21, 2015, 21:45:40 »

Йордан, никой не ти е спирал достъпа до форума. Какъв е този театър, който играеш? Когато се кликне на потребител, който е баннат, излиза съобщение с червен цвят "В момента потребителя има забрана във форума". За сравнение виж профила на Кейтарн:
   http://pickup-project.net/forum/index.php?action=profile;u=1857

Профилът ти не е баннат, както виждаш и можеш да си пишеш от него спокойно. Между другото, това, че си направил втори профил е нарушение на правилата на форума. Не знам каква игра играеш, но спри вече да спамиш темата на Емо!
   Сравнението с шахматната дъска беше просто метафора.
Активен

slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1581

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #29 -: Март 21, 2015, 22:09:36 »

Аз без да се явявам нито защитник, нито противник на която и да е от страните само да кажа, че примерът с шаха ми се струва много неудачен.

Шахът е проста игра... с извинение към майсторите (без изобщо да подценявам труда, интелекта и техните усилия)... Не случайно на хора като мен не допада. Простите игри са логическите игри, в които всички имат равен старт, равни възможности и - евентуално по-умният мозък побеждава... скука, скука... Не случайно най-добрите шахматисти мислят 10-20-30-50 хода напред... (проста игра - това е един от лесните признаци за разпознаване)

Социалните игри или пък бизнес игрите са сложни игри... не случайно там не най-красивите, не най-умните, не най-бързите и съвсем не най-заслужилите дори, винаги са най-отгоре... Само вижте топ на най-богатите хора в света... или пък топ на плейбоите (имаше един в Германия с 56 деца от 27 жени - подобен урод не сте виждали ... работещ като шофьор май беше - нищо кой знае колко престижно...)

Сложните игри включват много компоненти, също и голяма доза късмет (и умението да го предизвикваш, търсиш и хващаш) и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/... не случайно в тези игри трудно се мисли 20-30-50 хода напред... а и няма смисъл - все едно да се опитваш да предугадиш времето след 20-30-50 дни. Там е важно как отиграваш картите отново и отново и как отиграваш и добрите, и лошите ръце така, че да си в изгода... - а за това са необходими много комплексни качества, а и късмет... Това са истинските игри в живота... както си говорихме с един френд - може да си най-хубавия и най-богатия и да ти падне тухла на главата докато вървиш по улицата и толкоз - гейм овър Усмивчица (в сложните игри никога, нищо не зависи само и изцяло от теб - 100% - и играта може да приключи бързо и неочаквано - това е чарът на сложните игри).

Та така - в сложните игри разчитаме на базисни умения и качества, не на сложни планове и схеми и после само на способността ни да реагираме и отиграем ситуацията максимално добре, както и на това да сме активни и да предизвикваме повече 'опортюнитис' (които не винаги са само добри) - та момента с отиграването е 'крушъл'...

Наистина - да свалиш една жена е много, много по-трудно и интересно, отколкото да изиграеш една партия шах Усмивчица

п.с. сори, офтопик съм - не ме банвайте йет плс Усмивчица
Активен

I'm a very special kind of monster
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  

Отиди на: