Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 01, 2020, 08:25:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:
"Дължа успеха си на това, че никога не давах и не приемах извинения." - Флорънс Найтингейл

Екипът на pickup-project организира пикап обучения. Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Изпечатай  
Автор Тема: Едно ново начало.  (Прочетена 33341 пъти)
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 194

Профил
« Отговор #20 -: Март 16, 2015, 19:51:18 »

Здравейте, днес се опитах да си взема бележка от вашите съвети, но като че ли нищо не се получи.
 Като цяло бях с ниска енергия и не направих кой знае какво.
 По фейсбук свалях една мадама, с която трябваше да се видим вчера, но и излезе нещо  и отмени срещата, при което ми писа днес да се видим "за малко" на работата и, съответно и отказах ..
 На една пейка в мола седнах до едно момиче и започнах така - "Знаеш ли какво се нарича "уплаха", тя- ами не, "ами викам аз- това е когато влезеш в готин магазин, харесаш си риза, изпробваш я, стои ти супер и като решиш да си я купиш виждаш, че струва 200лв и се отказаваш .. ето тогава получаваш "уплаха" (ударението е на У). - тя съответно направи една усмивка никаквата и така. Казах нещо друго там и ми каза, че е отегчена и няма търпение да се прибира, и че чака приятелката си да излезе от магазина и да се прибира при което разбрах, че няма да стане работата, но продължих разговора - "аа ти не обичаш ли да пазаруваш?", и тя изтърси, че не, влизала и си взимала каквото си поиска и излизала ..
Съответно излезе приятелката и, разбъзиках я и нея, но се ометоха и 2те, .. отново нищо не направих  Тъжен ..
 Излязох си от мола и вървя и пред мен една сладуранка  .. направих се на луд, че се спъвам и леко я барнах по рамото, викам, извинявай, не беше нарочно, нали не те ударих. Завързахме един скромен разговор, но тя летеше като кон и просто не се узорих да я догонвам ..
 Накрая имах в телефона 8 "запикапени" мацки и почнах да им трия номерата, защото така и така няма да им звънна, защото съм си пропилял шансовете и попадам на един сет, от Дъ Мол, който взех преди месец. Тогава тя ми каза, да не и се обаждам, но като и се обадих беше приятно изненадана, зарадване и за утре се разбрахме да излезем .. Усмивчица
 Сега ще трябва да "продължавам играта" в някое кафенце. В общи линии знам правилата, но ще видим.

///Виждайки, че нещо не ми върви работата, очевидно проблема е в мен, се записах за workshop, да ви се похваля. Там вече ще ставам машина за свалки, дай боже Усмивчица
Поздрави!
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 944

Профил WWW
« Отговор #21 -: Март 17, 2015, 08:17:43 »

Здравей Емо,
   Както вече ти казах, наистина се възхищавам на ентусиазма ти. Проблемът в играта ти дотук е че си прекалено "хвърчащ", няма стабилност в сетовете ти. Отстрани на момичетата най-вероятно им изглеждаш като някой, който просто няма какво да прави и е тръгнал да си губи времето и да се лигави. Трябва ти център, цел, структура на играта.
   Играл ли си някога шах? Ето, виж тази шахматна дъска:

Кой мислиш, че е в по-добра позиция? Черните фигури са разхвърляни без никаква подкрепа една от друга, без подготовка за постигане на някаква цел. Играчът с черните фигури няма никакъв шанс.
   Виж сега позицията на играча с белите фигури. Царят е добре защитен, пешките и останалите фигури взаимно се пазят. Той е подготвен за атака напред и нищо не може да го спре. Ето това ти липсва на теб. Защото в една игра не е важно колко пъти ще кажеш "шах" /в пикапа това се превежда като не е важно колко пъти ще получиш валидация и усмивки/, а е важно да развиеш играта си така, че всичко да подкрепя крайната цел - да създадеш едно неописуемо изживяване и да правиш секс с момичето.
   През трите ти дни обучение, ще наблегнем точно на тези въпроси.  Усмивчица
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Март 17, 2015, 21:19:08 »

Благодаря ти, Илиян! Усмивчица
Взимам си бележки и продължавам. Днес беше доста успешен ден, смея да твърдя. Уговорих се с един пич да играем уинг.
Докато го чаках отворих 2-ен сет и много яко ми се получи. Лафихме си, правихме струвахме, не помня вече, просто около 15 минути бях в центъра и ми се кефеха, накрая като дойде време да си хващат рейса, им викам да си дадат номера и 2-те ми го дадоха :О .. супер!
От там се опитах да спра една след друга 2 мадами, които ме подминаха като малка гара, но нищо, и такива моменти ще да има ..
Застанах до спирката на 94 и заговорих една яка мадама, 8чка и много добре си полафихме, а у и накрая и взех телефона Усмивчица ..
От там се срещнах с "крилото" си и направихме по 5-6 неуспешни апроуча, слабо сетовете като цяло и се прибрахме. Но това не е края за днес Смотан отивам за night game! За първи път ще видя, дали ще направя нещо там Усмивчица
В заключение - 3 телефона за днес, направо съм доволен. Мацката от вчера ме флейкна и не дойде, което не ме разтревожи по никакъв начин, да ви кажа .. Усмивчица
Та, момчета, благодаря ви много на всички. Мисля да спирам да качвам рапорти и да се заемам или по-скоро да продължавам да пикапя. Имам много още за учене и така :p
В събота и неделя и другата събота евентуално се надявам да си кача много, много нивото  .. Усмивчица
И така в Заключение - "Благодаря на всеки, който се опита да ми вкара акъл в главата, послушал съм го, видял съм резултата, преценил съм дали ми върши конкретно на мен работа или не и продължавам напред (по Кубратпулевски Смотан).
Поздрави на всички!

////Ако темите се трият или заключват или нещо подобно, нямам нищо против да и "теглите чертата". Усмивчица
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 785

Профил
« Отговор #23 -: Март 17, 2015, 22:55:33 »

Позитивен си, отворен си за нови неща, нямаш предварително изградени и закостенели убеждения, които да те спират. Това е добре. Това е начина на мислене, който ти върши работа. Гледам, че не се отказваш лесно и успя да издрапаш през първите трудности без да свалиш гарда. Удивителен напредък за начинаещ. Вече започваш да усещаш какво е играта.
 Но не се възгордявай. Тепърва ти предстой да изкараш хищника в себе си. Да структурираш правилно играта си, да направиш подхода си по-агресивен и сексуален. Да изградиш устойчив център и да не се влияеш емоционално от неуспехи, валидация и обстоятелства.
 Мисля, че имаш всички предпоставки да станеш успешен в пикъп-а ако продължиш да се занимаваш така всеотдайно. На уъркшопа слушай внимателно какво ти казва Илиян и опитай да вложиш 100% от себе си. Успех!

Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 210

Make it till you make it! ;)

Профил WWW
« Отговор #24 -: Март 18, 2015, 07:08:31 »

Илияне, аналогията ти с шаха е интересна и по принцип има доста логика, но примера ти не е много точен! Смело и категорично заявяваш, че белите са подготвени за атака и нищо не може да ги спре... ама я пак си помисли! То е ясно, че дадената позиция е аматьорска, но ей ви една бърза писта за анализ. Естествено приемаме, че черните са на ход. Та първо, зависи от нивото на играчите (при явно по-силен играч черните си бият без проблем в тая позиция). Второ, дори и при равни по сила играчи, въпреки черния хаос, ти подценяваш контра шансовете на черните по двата фланга, на единия имат напреднала проходна пешка, а на другия открита колона за атака на царя (с подкрепата на дамата и топа, това хич не е малко и шансовете на черните за реми или дори победа,  хопределено не са равни на нула! Трето, ако има и времеви контроли (блиц или пък просто белия е в цайтнот, всичката му структура изгаря кат бенгалски огън).  Намигване

Та за кво се намесих тука. Ами просто защото Илиян и много други пикап гурута дават все много категорични мнения за свалките... както нашият категорично се изказа за тази шахматна позиция. Накратко, пичове играта било на шах или пикап не е проста като черно и бяло, има си куп нюанси. От Илиян и гурутата може много да се научи, но винаги си имайте едно на ум. Сега от пикап проджект, да не рипните като ужилени! Това винаги го казвам на хората, да мислят критично и с главите си, независимо пред какви авторитети и в каква област от живота.

П.С. Пич, иначе сигурно ще ти е от полза да отидеш на обучението, винаги е добре да видиш и да се учиш от по-напреднали
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 210

Make it till you make it! ;)

Профил WWW
« Отговор #25 -: Март 20, 2015, 00:24:58 »

Илиянски, ама ти защо така умно мълчиш?... Усмивчица

Давай, обясни ни как белите фигури в тая позиция нищо не може да ги спре! И после забий уверено гвоздея на аналогията, как един структуриран пикапер е неустоим на улицата.

Между другото днес се позабавлявах с приятели шахматисти над позицията ти. Тя е също толкова интересна и многопластова, колкото и цялата пикап общност. От гледна точка на истински играчи на шахмат, смелия ти и уверен анализ звучи наивно. Също както и редица от твърденията на пикап гурута през призмата на психолози, социолози и дори натурални свалячи.

Та за шахматната ти изцепка, сори братле, но положението при един малко по-задълбочен анализ е следното. Дори при равни по сила играчи, не стига че белите не са сигурни победители, както категорично твърдиш, ами и трябва да се борят за реми! Защото шансовете на белите и черните в твоя пример са на практика равни... с тънкия момент, че белите трябва по-скоро да се борят за равенството, докато черните се борят за победата. Да кажем накратко, че позицията е приблизително равна с минимален превес за черните. Надявам се че разбираш достатъчно шаха за да разбереш какво ти казвам...

Също така се надявам ти и другите от пикап общността да сте достатъчно умни за да ви е ясно, че не става въпрос за шаха! Същественото е че в пикапа, много често и гурута и играчи имат категорични и фалшиво уверени позиции за неща които не са им много ясни. В играта на свалката има много повече фактори от играта на шах. И да, шаха е яко сложна игра, но живота и свалките са безкрайно по-сложни! Та не е зле и пикап майстори и ученици да го отчитат и да говорят с по-малка категоричност...

Сега, да не си помислите, че критикувам Илиян и Пикап проджект. Не, просто примера на Илиян ме подтикна към нещо което съм си го мислил отдавна. А то е да напиша една тема, в която да дам малко по-обща картина за многобройните фактори в свалките и любовта. Ще я озаглавя:

"За черните дупки в пикапа или БиоПсихоСоциалното програмиране"

Трябва да я напиша тая вечер или най-късно тази седмица.

Иначе поздравявам Илиян и сие за всичко което са изградили с този сайт и обученията си! Тайлър и сие според мен не са по-добри!

В пикапа, като цяло има хем интересни истини, хем доста плява. Та се надявам с обмяна на гледни точки, просто вие и последователите ви да сте по-добре информирани и с по-цялостен поглед върху динамиките мъж-жена.

Примерно, аз макар и професионален психолог, определено научих доста интересни неща от пикапа за които нито аз нито други колеги са се замисляли.

Та всеки може да научи нещо от всеки, стига да има глава да отсява и преценява.

Хайде наздраве Усмивчица
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #26 -: Март 20, 2015, 07:03:50 »

Ти получи оргазъм с възможността да критикуваш шахматната дъска.  Усмивчица
   Говоря за структурирана игра, не за това кой ще победи. Черните играят на принципа "ако може нещо да клъвна". Царят е напълно гол, пешката е напред сама и може да се смята за отписана, топът не подкрепя царицата и пешката /както твърдиш/. Белите имат възможност за атака с два топа, два коня и офицер срещу един незащитен цар. Е, кой е по-добре структуриран според теб? Така са в момента нещата, а какво ще стане в бъдеще - никой не знае.
   Както и да е, идеите ми бяха съвсем други, не да се критикува шахматната позиция.
Активен

Jordan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #27 -: Март 21, 2015, 21:07:52 »

Хаха, ти и по мъжките оргазми си бил спец! Усмивчица Ок, ама що така ми секна оргазма... и ми спря достъпа до форума? Що поне отказа на достъп не го обявихте открито мъжкарски... ами действате скрито мишкарски?

Няма страшно, не се чудете какъв повод да си измислите за да ме баннете. Ясно е, че не съм в калъпа на вашите партийно-църковни догми. А да се опитвам да вкарам идеи за размисъл в полу-чугунени и полу-алфа глави си е цяла глупост от моя страна. Та най-лесно мога да ви кажа сбогом. И все пак преди това ето някои важни точки.

Твоята позиция в тая тема е прекрасно обобщение на целия пикап! Първо даваш една полу-истина и категорично я представяш, като абсолютна истина. Второ, някой ти посочва, че обективно не си прав и те подтиква да се замислиш върху позицията си. Трето, ти не само не се замисляш и си въртиш старата плоча на стар глас, ами и не предприемаш нищо конструктивно.

Значи пичове, пак подчертавам, не става въпрос за шахматната позиция сама по себе си! Не става въпрос и за Илиян сам по себе си. Той е просто като един събирателен образ на пикап гурутата. Та същността тук е, че Илиян плямпа с голямо убеждение полу-истини за дадена област, в случая шаха... и тези които не разбират играта шах му вярват безусловно! Докато всеки среден и нагоре шахматист вижда че тоз дето се прави на голям спец е просто един надут многознайко с елементарни познания по въпроса. По подобен начин стоят нещата и в пикапа. Спеца пикап гуру пак дрънка като последна инстанция и пак тълпата от "играчи" му вярва безрезервно, а малцина могат да видят полу-истините и откровените глупости.

Има само една мааалка разлика между шаха и пикапа. В шаха това че си полу-невеж и надут пуяк се доказва много по-лесно! Намигване

Това, че Илиян е полу-умен играч на шах се доказва наистина лесно. Момчета, ако знаете да играете поне на едно средно любителско ниво, да кажем ЕЛО 1400+, просто му вижте коментарите... и си анализирайте или изиграйте партията от тази позиция. Ако не сте на добро ниво, тогава питайте някой приятел шахматист, но истински шахматист, не самозван като някой тука!  Хубаво е да е играч с ЕЛО около 2000 (това не е кой знае каква сила, за справка един кандидат майстор е от порядъка на 2200, а майстор 2300, да не говорим че гросмайсторите са с по 2700 - 2800 ЕЛО).  Та един приличен играч на ниво около 2000 ще ви покаже, че шансовете на черните съвсем не са равни на нула, както твърди тукашния пишман играч.

Сега това, че Илиян е сравнително слаб играч на шах въобще не е проблем. Истинския проблем е първо, че той иска категорично да се представи за играч разбирач. Второ, не си дава сметка, че има хора които наистина разбират играта шах. Трето, най-големия проблем, той не осъзнава, че след като говори високопарно и категорично в област която не разбира, той всъщност подлага на съмнение и знанията си в основната си област т.е. пикапа!...

Та това е пичове, не бъдете като слепци които да следват еднооките си гурута! Да кажем, че докато прогледнете в пикапа и любовта или която и да е област от живота, съветите на еднооките може да са ви от полза... но винаги имайте едно на ум, че с едно око се вижда ограничено и не в дълбочина...
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #28 -: Март 21, 2015, 21:45:40 »

Йордан, никой не ти е спирал достъпа до форума. Какъв е този театър, който играеш? Когато се кликне на потребител, който е баннат, излиза съобщение с червен цвят "В момента потребителя има забрана във форума". За сравнение виж профила на Кейтарн:
   http://pickup-project.net/forum/index.php?action=profile;u=1857

Профилът ти не е баннат, както виждаш и можеш да си пишеш от него спокойно. Между другото, това, че си направил втори профил е нарушение на правилата на форума. Не знам каква игра играеш, но спри вече да спамиш темата на Емо!
   Сравнението с шахматната дъска беше просто метафора.
Активен

slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1581

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #29 -: Март 21, 2015, 22:09:36 »

Аз без да се явявам нито защитник, нито противник на която и да е от страните само да кажа, че примерът с шаха ми се струва много неудачен.

Шахът е проста игра... с извинение към майсторите (без изобщо да подценявам труда, интелекта и техните усилия)... Не случайно на хора като мен не допада. Простите игри са логическите игри, в които всички имат равен старт, равни възможности и - евентуално по-умният мозък побеждава... скука, скука... Не случайно най-добрите шахматисти мислят 10-20-30-50 хода напред... (проста игра - това е един от лесните признаци за разпознаване)

Социалните игри или пък бизнес игрите са сложни игри... не случайно там не най-красивите, не най-умните, не най-бързите и съвсем не най-заслужилите дори, винаги са най-отгоре... Само вижте топ на най-богатите хора в света... или пък топ на плейбоите (имаше един в Германия с 56 деца от 27 жени - подобен урод не сте виждали ... работещ като шофьор май беше - нищо кой знае колко престижно...)

Сложните игри включват много компоненти, също и голяма доза късмет (и умението да го предизвикваш, търсиш и хващаш) и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/... не случайно в тези игри трудно се мисли 20-30-50 хода напред... а и няма смисъл - все едно да се опитваш да предугадиш времето след 20-30-50 дни. Там е важно как отиграваш картите отново и отново и как отиграваш и добрите, и лошите ръце така, че да си в изгода... - а за това са необходими много комплексни качества, а и късмет... Това са истинските игри в живота... както си говорихме с един френд - може да си най-хубавия и най-богатия и да ти падне тухла на главата докато вървиш по улицата и толкоз - гейм овър Усмивчица (в сложните игри никога, нищо не зависи само и изцяло от теб - 100% - и играта може да приключи бързо и неочаквано - това е чарът на сложните игри).

Та така - в сложните игри разчитаме на базисни умения и качества, не на сложни планове и схеми и после само на способността ни да реагираме и отиграем ситуацията максимално добре, както и на това да сме активни и да предизвикваме повече 'опортюнитис' (които не винаги са само добри) - та момента с отиграването е 'крушъл'...

Наистина - да свалиш една жена е много, много по-трудно и интересно, отколкото да изиграеш една партия шах Усмивчица

п.с. сори, офтопик съм - не ме банвайте йет плс Усмивчица
Активен

I'm a very special kind of monster
Jordan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #30 -: Март 21, 2015, 22:23:41 »

Илияне, ето ги фактите. Вчера се опитах да влезна в профила си. Системата ми изписа, че паролата ми е невалидна. Преди това винаги си влизах с автоматично запаметена парола. Както и да е, след съобщението от системата, че паролата е невалидна, аз си я въведох. Знам я добре. Пак отказ, невалидна парола. Внимателно проверих няколко пъти че въвеждам паролата с главни и малки букви и цифри както трябва, пак не стана. Накрая, пробвах през варианта забравена парола, вашата система ми съобщава, че е изпратен имейл. Проверявам в пощата си няма имейл. След известно време пак пробвах с паролата и да ми изпрати имеил и пак не стана. Изчаках 24ч. и пак нямах достъп с паролата си.

Сега аз от компютри и сайт достъп не разбирам, но ти ми обясни според теб как така не можах да влезна. Възможно е да не сте го направили вие, може и да греша в заключението си че сте го направили вие умишлено. Все пак наистина настоявам да разбера, като имаш пред вид данните от този пост, каква може да е причината...

Определено, нищо не печеля от създаването на втори профил. Това е загуба на време и разконцентрация. Аз като имам да казвам нещо си го казвам по същество.

Накратко, кажи ми как да си влезна със стария профил. Ако не, живи и здрави, всичко добро.

Активен
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Март 21, 2015, 22:32:35 »

Хора, народе, артисти!
Нека и аз се включа, че все пак това си е моята тема.
Първо, тайничко чакам от както съм отворил темата slayer да се включи и да ми даде някакви насоки, но уви в този момент той дойде да ви разтървава Смотан
Второ: Майната му на шаха и на всички аналогии, които правите и двамата, и вие по-специално Йордан. Илиян още в първия коментар се опита да ми обясни нещо и  аз го разбрах - ТОВА Е ВАЖНОТО.
Пуснах тази тема с идеята да качвам някой друг рапорт и да си виждам грешките, а не да си пишете кой кого бил баннал, та какъв играч на шах бил, та колко хода напред мислил ...
Трето: днес беше първия от 3те ми дни уоркшоп и ми бе воден лично от Илиян. Е, на кратко какво да кажа: Не знам какво вие разбирате под гуру или разбирач или каквито термини си вкарвайте само и само да усложнявате материята .. , но той ми показа грешките - просто и ясно. Коригира ме и като си промених действията получих резултат, нима това не е най-важното? Нали това е целта да се науча да пикапя? Да стана ПУА? Не съм ли аз важния в случая, че искам да променя живота си на АФЦ към ПУА?
А ти познаваш ли истинския Илиян - методите му на обучение, самата му игра, поведението му, книгите чел ли си му? Че така да го "нареждаш"? Не разбирам какво толкова избухваш за няма нищо ..
В крайна сметка всеки си има фрейм и вижда света по свой собствен начин .. и нали това е идеята?
Един харесва дебели, друг мършави жени .. ?
Не знам за вас, но аз в някой слънчев ден мисля пак да пускам рапорти и се надявам да се спрете със закачките (вярно не съм кой знае кой във форума, нито на улицата), но това направо си е детинско поведение ...
В заключение пак ще добавя и ще се повторя: Уважавам Илиян и преподаването му. Харесва ми какво и как ми обяснява и най-важното виждам, че ДЕЙСТВА. За мен това е важното, а шахматната дъска едни дядковци играят в градинката срещу народния театър "Иван Вазов" може там да се пробвате.
Поздрави!
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #32 -: Март 21, 2015, 22:33:37 »

Илияне, ето ги фактите. Вчера се опитах да влезна в профила си. Системата ми изписа, че паролата ми е невалидна. Преди това винаги си влизах с автоматично запаметена парола. Както и да е, след съобщението от системата, че паролата е невалидна, аз си я въведох. Знам я добре. Пак отказ, невалидна парола. Внимателно проверих няколко пъти че въвеждам паролата с главни и малки букви и цифри както трябва, пак не стана. Накрая, пробвах през варианта забравена парола, вашата система ми съобщава, че е изпратен имейл. Проверявам в пощата си няма имейл. След известно време пак пробвах с паролата и да ми изпрати имеил и пак не стана. Изчаках 24ч. и пак нямах достъп с паролата си.

Сега аз от компютри и сайт достъп не разбирам, но ти ми обясни според теб как така не можах да влезна. Възможно е да не сте го направили вие, може и да греша в заключението си че сте го направили вие умишлено. Все пак наистина настоявам да разбера, като имаш пред вид данните от този пост, каква може да е причината...

Определено, нищо не печеля от създаването на втори профил. Това е загуба на време и разконцентрация. Аз като имам да казвам нещо си го казвам по същество.

Накратко, кажи ми как да си влезна със стария профил. Ако не, живи и здрави, всичко добро.

Можеше да ми пишеш, че не можеш да влезеш, вместо да ме обвиняваш, че съм те баннал. Ще видя какъв е проблема.
Активен

xdm
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

Профил
« Отговор #33 -: Март 21, 2015, 22:47:33 »

...и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/...

Слеъре, истинските лидери не отиграват ситуации, те ги създават!
Активен
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #34 -: Март 21, 2015, 23:03:21 »

...и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/...

къде си го чел това Усмивчица... дори и ситуациите, които създаваш трябва да отиграваш правилно ... сложна игра - никога не може да създадеш 100% перфектна ситуация (това не е шах)

А иначе истината е, че всеки батко си има батко (дори и да си на бил гейтс брат му)... почти никога не си и не може да си в тотален контрол на това, което ще ти се случи - че чак и винаги да го създаваш (това само по филмите става, че и дори и там не - 'House of cards' като средно добър пример - въпреки, че и там Франк нацелва доста късмет в повечето случаи.. като във филм, освен перфектното отиграване)... В сложните игри има много играчи в едно и също време, и на едно и също място, не може всички да си създават ситуации само без импакт към другите ситуации - много често си в ситуациите на другите (да не кажа в 99% от времето, примерно работиш за някой, излязъл си на купон при някой, във фитнеса си на еди кой си и т.н.) отиграването му е майката Усмивчица тръст ме... като създаването и търсенето на възможности също е ключово, не отричам.

п.с. не знам дали си чел за Александър Македонски - може би един от най-големите лидери живели някога... та той се е славил с това, че не е бил нищо особено като физика или вид, НО е карал всеки негов войник, генерал и изобщо последовател да се чувства като крал - толкова добре се е грижил за тях и толкова голяма ценност е придавал и отдавал на хората си (тоест винаги е отигравал правилно техните игри + своите)... същото бях чел и за хитлер бтв - като отношение към хората си - та той бая ситуации е създал... но май последната по-голяма /с руснаците/ не я е изиграл много точно нали Усмивчица...
Активен

Jordan
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Март 22, 2015, 01:19:01 »

Илияне, не знам как можеше да ти пиша като нямах вход към профила си. Както и да е, ако се окаже, че не ти или някои от колегите ти, сте спрели достъпа, тогава ще ти се извиня пред всички. Та чакам, да разбера къде според теб е бил проблема с входа.

Емколес, явно не си схванал за какво иде реч. Естествено, че действието и обучението действа! Действа си в някаква степен. Аз нали още в първия ми коментар ти казах, че ще е добре да отидеш на уъркшоп?! Сега за да не влизаме в излишни спорове, няма да те питам кви резултати постигна. Кефи се, действай си както си знаеш или както те учат. Всеки вижда до там, докъдето му стигат силите и желанието.

Слейър, хайде и с теб да не вдигаме пушилка Усмивчица. Няма кво  да чепкаме облаци дали шаха е проста или сложна игра, или пък за Александър Македонски и Хитлер. Така съвсем ще се отплеснем! Намесата ми в тази тема беше съвсем определена. А тя е да илюстрирам на момчетата, че и водещите играчи могат да грешат, т.е хубаво е да си отварят очите и да не ги следват сляпо. И най-вече  да спомена че ще напиша тема в която да дам цялостната ми гледна точка върху пикапа. Нещо което би било от полза както за тръгващите по "едно ново начало" като Емколес, така и за учителите като вас. Накратко,  искаш ли да видиш една тема с резюме на един психолог с опит в свалките... "За черните дупки в пикапа или БиоПсихоСоциалното програмиране" ? Ако да, просто ми покажете как да си влезна в профила.

Активен
clown
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 105

Профил
« Отговор #36 -: Март 22, 2015, 11:08:24 »

Jordan,
Ако имаш файл, в който си държиш паролите, при копирането може да си копирал празен space. Примерно паролата ти е "12345", а ти си копирал " 12345"("12345 " или " 12345 "). По принцип би трябвало да се почистват паролите, от такива празни space-ве, но не във всички сайтове е така. Ако не се почисти  възприема space, като допълнителен символ от паролата. На мен ми се беше случило , но не помня дали в този или в друг сайт. А за изпращането на парола и  ако не си я получил. Може да е и от самата пощата.
Активен
asdasd
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Март 22, 2015, 19:26:31 »

Минах 2 от 3те си дни от уоркшопа - много съм доволен - тук съм писал част от впечатленията си http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=6866.msg82704#new

Тия дни мисля да пикапя и да дърпам нагоре с новите си знания. За сега се очертава да излизам сам, което е и добре и лошо.
Ще се радвам ако някой по-добър от мен да речем пише за една игра с крило тези дни, все пак винаги има какво ново да се научи Усмивчица и така.
Надявам се скоро да отворя нова тема, в която да пускам вече сериозни репорти, стига само с "апроучване" - време е за ф-клоуза  Готин Готин
Поздрави!
Активен
ENRAGE
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #38 -: Март 22, 2015, 19:54:08 »

Сложните игри включват много компоненти, също и голяма доза късмет (и умението да го предизвикваш, търсиш и хващаш) и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/.

А иначе истината е, че всеки батко си има батко (дори и да си на бил гейтс брат му)... почти никога не си и не може да си в тотален контрол на това, което ще ти се случи - че чак и винаги да го създаваш
.

Не съм съгласен, че повечето хора печелят "сложните" игри или са успешни заради някакъв късмет... Дефък? Може да играят много други фактори, но този е с най-малко значение. Поправи ме ако греша.
Защо да не си в контрол? Какво ти пречи?
Активен
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #39 -: Март 22, 2015, 20:36:41 »

Сложните игри включват много компоненти, също и голяма доза късмет (и умението да го предизвикваш, търсиш и хващаш) и за да си добър в тях е необходимо изключително добро чувство за отиграване на ситуацията СЕГА /веднага/.

А иначе истината е, че всеки батко си има батко (дори и да си на бил гейтс брат му)... почти никога не си и не може да си в тотален контрол на това, което ще ти се случи - че чак и винаги да го създаваш
.

Не съм съгласен, че повечето хора печелят "сложните" игри или са успешни заради някакъв късмет... Дефък? Може да играят много други фактори, но този е с най-малко значение. Поправи ме ако греша.
Защо да не си в контрол? Какво ти пречи?

Размихме темата и започват вече да се задават малко 'глупави' въпроси... Добре де - ако си в пълен контрол - защо не си богат колкото Уорън Бъфет и не правиш всяка вечер групов секс с трите най-известни порно звезди и Джоли и Пит барабар в комплект Ъ? ... не ми казвай, че щото това не ти е цел Усмивчица (е айде Пит може да го изключим като майтап, но иначе)

Никой не е в пълен контрол над ситуациите в живота... А САМО над своето отиграване на ситуацията... Да минем на пикап ... за да стане още по-ясно. примерно: Излизаш да заговориш сетове днес... Ти си в контрол само и единствено на това, което ти правиш И НИЩО ДРУГО... А КЪСМЕТЪТ естествено има огромна роля... той отговаря за:
- Дали изобщо ще има таргети... (ми да - може пичките да са се изнесли тоя ден от СФ или просто дори да не минават от там където ти ходиш - често се случва - айде не изобщо да няма, но да няма 'подходящи/готини/на достатъчно години' таргети)
- Дали изобщо като отвориш таргет - тя ще има интерес... (от части разбира се това зависи от теб и играта ти, НО ОТЧАСТИ също от това каква е ситуацията с мацката - голяма част от тях за щастливо женени или загаджени И В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ ТИ МАЛКО МОЖЕ ДА НАПРАВИШ ПО ВЪПРОСА - разбира се има изключения - но това пак зависи от отиграването ти основно .. и късмет Усмивчица)
- Дали няма да се случи някоя мега гадория, докато си в сета, която да не може да отиграеш добре... (примерно - идва злобната и приятелка, направо я дърпа и заминават нанякъде - преди ти изобщо дума да си обелил - случвало се е..., пример 2 - идва гаджето и Усмивчица или някоя/й познат и мацката се уплашва и скоропостижно се измъква - пак се е случвало)
- Дали изобщо ще е на кеф за свалки - ми може да е в цикъл или пък ти да си 3тият за деня, който я апроучва (случвало се е) и тя просто да ти даде фейк тел. за да я оставиш на мира.
- Дали изобщо след това ще ти вдигне ... (разбира се зависи от играта ти и как си се представил НО МНОГО ЧЕСТО ЗАВИСИ И В какво положение е тя когато и звъннеш... таман преди 10мин примерно гаджето и е свършило в устата ... еми сори пич ... гориш) - Помня един такъв случай - с едно гадже - таман се бяхме изчукали и тя седна на фейсбука и веднага некъв я налази - викам си - 'да да .. точния момент да я сваляш си избрал хахаха..'. естествено - тя имаше 0 интерес към тоя след като до преди малко е свършила на хуя ми и си затвори компа след 5 мин. за да дойде да се гушкаме - а ония тъкмо некви комплименти ръсеше и се обясняваше в любов Усмивчица
- и много други...

Разбирам, че повечето от вас си мислят и ви се иска да сте в пълен контрол над живота си НО е време да пораснете... както казва Ранди Пауш - 'Не можем да променим картите, които са ни раздадени, А САМО НАЧИНА, ПО КОЙТО ЩЕ ГИ ИЗИГРАЕМ'... Ето за това калибровката е супер/хипер/мега важна - това реално е умението за отиграване на ситуации...

Дори президентът на УСА не е в пълен контрол баси - и той трябва да се съобразява с другите световни лидери - с едни по-малко, с други повече (а и не само с лидерите)... НО КАТО ЦЯЛО - никой не си прави буквално на 100% каквото и както си иска и да е в 100% контрол...

Друг пример да дам ли??? Искаш примерно да си много успешен 'бизнес анализатор в ИТ сферата' - завършваш Харвард, правиш си доктурантура там, правиш си стаж в чужбина и се завръщаш в БГ ... и си викаш - 'ей сега ша къртя мивки' ... и отваряш джобса ... и сърпрайз, сърпрайз - то няма търсене за такава позиция Усмивчица)) (късмет баце ... а може и да има точно една и много скъпо платена и наистина да къртиш мивки ... НО ТИ ИМАШ ЛИ КОНТРОЛ ВЪРХУ ТОВА??? НЕ естествено - ти имаш контрол само ако има добър късмет - ти да си изиграеш добре картите и да вземеш позицията... но ако няма - хуй Усмивчица... есте ще пробваш линкедин и нетуъркинг и т.н. - НО ТОВА Е САМО увеличаване на късмета - ТИ РЕАЛНО НЕ СИ В КОНТРОЛ ДА СИ СЪЗДАДЕШ ПОЗИЦИЯТА КОЯТО ИСКАШ... ДОРИ СОБСТВЕН БИЗНЕС ДА ПОЧНЕШ ДА ПРАВИШ - НЕ СИ В КОНТРОЛ ДА СИ СЪЗДАДЕШ КЛИЕНТИ ИЛИ ДА ГИ НАКАРАШ - АКО НЕ ИСКАТ ДА РАБОТЯТ С ТЕБ...

Повече няма да пиша, че много разводнихме темата на момчето - време е особено тинейджърите тук да се посъбудят и да поразберат истините за живота ... знам, че сте се надъхали да къртите мивки - но без късмет и калибровка - другото е булшит... (разбира се трябва постоянство и упоритост - за да се предизвиква късметът)

И последно - за да не кажете - 'Е тоя Слеър - ептен ни закопа - ако 'сичко е само късмет - що тогава да си даваме зор да се развиваме'... Уточнявам какво е късмет: 'Preparation meets opportunity' - а не нещо поднесено на тепсия/на готово... Тоест - всичко това, което го копате е, за да може, когато има възможност - вашата игра, знания, умения и т.н. да са на ниво за ОТИГРАВАНЕ правилно на ситуацята (в сложната игра) - така, че да стигнете до успех... А активността е компонентът, който предизвиква повече 'opportunities'...

That's it folks...
a'SL Усмивчица

п.с. Сега виждам, че още на времето това цялото нещо дето ви го обяснявам съм го синтезирал в подписа си:
Да си (упорит и настоятелен) = (да предизвикваш късмета, да търсиш и да създаваш ситуации) е важно... Да си (интелигентен и гъвкав) = (калибровка и умения за отиграване) - още повече! // смисъл трябва да имаш добри умения и калибровка, дори да имаш добри ситуации - за да не ги изтърваш/прецакваш - те мацките няма сами да ти се наденат на хуя Усмивчица
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6
  Изпечатай  

Отиди на: